Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Pattanások nyomai

Torolt_felhasznalo_770932
Torolt_felhasznalo_770932
Létrehozva: 2003. augusztus 27. 14:06
Nem tudom, van-e valami jó ötlet, bevált módszer a pattanások nyomainak eltüntetésére (leszáradás, gyógyulás utáni barnás folt ), de aki tud ilyet, írja meg nekem. Köszi!
  1. 2011. Április 13. 00:211551.

    Szia, en amit kipattintottam, mind nyom nelkul gyogyult, egyet kiszurtam, annak a szurasnak maradt meg a helye pici kráterként.

    Talan arra kell vigyazni, hogy ne napozz, mert az új bőr vilagosabb a  réginél, és akkor lesz színeltérés, ha a régi már barnább.

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_770932 (1)
    2003-08-27  14:06
  2. 2011. Április 13. 00:151550.

    Általában a tisztításon túl ilyenkor sok nyugtató, gyulladáscsökkentő anyagot bedolgoz a bőrbe a kozmetikusod, ami ideig óráig lenyugtatja a bőröd. Sokszor hangsúlyozták nekünk anno, hogy ok rendben van a havi egyszeri kozmetikusnál tisztítás, de azzal még nincs a bőr helyrerakva. Az ápolást napról napra folytatni kell, és ha már bevált akkor azokkal a hatóanyagokkal amivel a kozmetikus is dolgozik. Valószínűleg nálad ez a dolog rendben van, ha már ennyit törődsz a bőröd rendbetételével.

    Az meg hogy két hét után újra... Csak találgatni tudok. Ha korpás szeborreád van, addigra kialakulnak az újabb faggyúdugaszok, amik nem engedik a bőrből a zsírt kiürülni. Odabent meg csak termelődik és termelődik de már nincs hova. A kötőszöveti tok megreped, a szövetek találkoznak a zsírsavakkal, máris kész a gyulladás.

    Még egy általánosság: kialakulásukra ható belső tényezők: neuro-endokrin rendszer zavarai, hím jellegű hormonok túltermelődése, vegetatív idegrendszeri zavar (pl. stressz), székrekedés, gyomor-, bélrendellenességek, fogszuvasodás, keringési zavarok, b-vitaminok hiánya, mandula-, petefészek gyulladása.

    Sajnálom hogy nem tudok többet segíteni :-( Ill. még annyit, hogy bár most itthon vagyok gyesen, szóval nem vagyok a topon szakmailag, de a giginek még mielött eljöttem babázni, volt egy termékcsaládja, ami a faggyúmirigyek hormonérzékelő receptoraira hatottak. Igyekszem megkeresni majd ha érdekel. És ez sem szentírás hogy beválik.

    Az oldalamon van egy blogcím, oda elkezdem majd összegyűjtögetni a témával kapcsolatos ismereteimet, igyekszem utánanézni dolgoknak, közérthetőbben elmagyarázni amit kell.

     

    előzmény:
    dolli_89 (1525)
    2011-04-12  08:49
  3. 2011. Április 12. 21:291549.

    Egy oldalon ezt találtam a b6-tal kapcsolatban:

     

    Mihez szükséges?Aminosavak és fehérjék anyagcseréje Aminosavak átalakulásai Esszenciális zsírsavak anyagcseréje Az idegrendszer működése Bőrfelület épsége

     

    Hiányállapotok

    B6-vitamin hiányában bőr- és nyálkahártyatünetek, vérszegénység, ideggyulladás, bőrtünetek, és általános tünetek: gyengeség, levertség, fáradtság léphetnek fel.

    előzmény:
    bettere (1547)
    2011-04-12  19:41
  4. Torolt_felhasznalo_333816
    Torolt_felhasznalo_333816
    2011. Április 12. 20:231548.
    B6 vitamint ajanlanak hanyinger eseten is(nincs ekezetem), valoszinuleg ezert szedetik kemoterapia alatt.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  5. 2011. Április 12. 19:411547.

    Hűűű, mit is szedtem??

    Triodenát úgy 5 évig, azelőtt meg Marvelont, kb. azt is 5 évig.

    Mellékhatás nem volt, amíg szedtem, sőt, azt sem mondhatom, hogy veszettül szép volt a bőröm, amíg szedtem. Nem is híztam velük, se semmi egyéb.

    A Supradynt majd megnézem, mikből áll, mert Actival-t szedek, és ha ugyanaz van benne, akkor mindegy...  meg ma vettem a Bérestől szelént, amit terveztem is, így ha pajzsmirigy-bajom van, ez esetleg segíthet...

    A B6 érdekes felvetés, apósomnak most a kemója miatt kell azt szednie... de még nem kerestem rá, miket írnak róla.

     

    Ja, a bőröm most épp tűrhető, bár látszik, hogy tegnap este nekiestem nyomogatni. Korrektorral épkézláb fejem van, ennek én már örülni szoktam. A múlt héten rosszabbul néztem ki (=nem tudom elfedni szépen), előtte két hétig meg egész jól, ilyenkor fedőcucc nélkül is elmegy....  és nem ciklus-függő!!! Van hogy előtte épphogy szuperul letisztul a bőröm, máskor meg pont akkorra romlik le. Ki érti ezt??

     

    Ma kezdem amúgy a két hónapos kúrát szelén szedésből (170%-át annak, ami kellene egy napra, mert annyi van a tablettában), majd írok van-e változás.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_273576 (1543)
    2011-04-12  17:14
  6. Torolt_felhasznalo_273576
    Torolt_felhasznalo_273576
    2011. Április 12. 19:061546.
    Bocs 30db-os Supradyn drazsé (nem kapszula)
    előzmény:
    dolli_89 (1544)
    2011-04-12  18:43
  7. Torolt_felhasznalo_273576
    Torolt_felhasznalo_273576
    2011. Április 12. 19:021545.

    Szemgolyó nagyságú?Mit műveltél?

    Sima SUPRADYN multivitamin 30db-os kapszula.

    Így kérd a gyógyszertárban.

    Én a többi multivitaminnál soha nem vettem észre pozitív hatást...a Supradynnál viszont a bőröm szép lett...

     

    Eszembe jutott még lehet kapni A-vitamin olajat (receptre)ha avval kenegeted az is jó sebre.

     

    előzmény:
    dolli_89 (1544)
    2011-04-12  18:43
  8. 2011. Április 12. 18:431544.

    Szia!

     

     

    Hát, majd kipróbálom a sebre, hátha...

    Eléggé nagy a seb, az ökölnyi méret túlzás, de olyan szemgolyó nagyságú...

     

    Erre gondolsz: http://www.hazipatika.com/gyogyszerek/termek/SUPRADYN_F_k apszula/10973

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_273576 (1543)
    2011-04-12  17:14
  9. Torolt_felhasznalo_273576
    Torolt_felhasznalo_273576
    2011. Április 12. 17:141543.

    Szia!

    Megkérdezhetem melyik fogamzásgátlót szedted?

    Neked milyen most a bőröd?

    Az előbb írtam Dollinak,hogy pár hónapja szedtem a Supradyn multivitamint 3 hónapig és 1 db pattanásom se volt...

    Sok A-vitamin van benne lehet azért...

    Szóval próbáld ki hátha segít...

    Én is holnap veszek az tuti

    előzmény:
    bettere (1532)
    2011-04-12  14:57
  10. Torolt_felhasznalo_273576
    Torolt_felhasznalo_273576
    2011. Április 12. 17:071542.

    Szia!

    Nekem is jött reggelre az állam legoldalán egy pukli ...nem nyúltam hozzá és nem is fogok most is vastagon van rajta a Bactroban.

    E melett a másik oldalon is van ami 1 hetes (nem nyúltam hozzá)de még mindig nagy viszont a gyulladás lement )

    Azt tudom,hogy 3 nap és menstruálni fogok...szerintem nálam evvel van összefüggés...

     

    Kb .1 hete 1db mitesszerem volt amit nagy erővel kellett kinyomnom és sebes lett utána azóta ha tehetem a sebes részt Neogranormon kenőccsel kenem ami nagyon hamar behámosítja...próbáltad már?

    Az álladat kend be vele hidd el csodát művel...

    Mekkora sebet csináltál?

     

     

    Olvasom ,hogy a vitaminokat akarsz szedni...

    Ami nekem pár hónapja nagyon jó volt a SUPRADYN MULTIVITAMIN...sok A vitamin van benne sokkal több mint a többi vitaminban...3hónapig szedtem és 1 db pattanásom se volt...

    Holnap én is veszek és újra szedni fogom...

    Nagyon tudom ajánlani hátha segít

     

    előzmény:
    dolli_89 (1533)
    2011-04-12  15:12
  11. Torolt_felhasznalo_333816
    Torolt_felhasznalo_333816
    2011. Április 12. 16:431541.

    Visszanéztem az ügyfélkapun, milyen antibiotikumos cuccokat írtak fel anno:

    Zineryt, Aknemyin, Ebrimycin.

     

    A Zynerit, Meromycin, Aknemycin egyraánt  eritromycint tartalmaz és receptköteles, az Ebrimycin primycint és lidokaint és nem receptköteles.

     

    A Zynerit alkoholos oldalt, az antibiotikum mellett cinkkel kiegészítve.

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  12. Torolt_felhasznalo_333816
    Torolt_felhasznalo_333816
    2011. Április 12. 16:261540.
    Egyébként én se rajongok a fogamzásgátlókért - csak fogamzásgátlás céljából sose szedném. Biztos perverz vagyok, de számomra jó érzés érzékelni, hogy "működöm", a saját ciklusom követve és nem egy mesterségesen beállítottat.
    előzmény:
    bettere (1532)
    2011-04-12  14:57
  13. Torolt_felhasznalo_333816
    Torolt_felhasznalo_333816
    2011. Április 12. 16:191539.

    Ebben nem biztos, hogy a gyógyszer a "hibás". Lehet, hogyha nem szedted volna, akkor is nehezített lenne valamilyen okból a teherbe esésed.

     -----------

     

    Anno a Diane-35-öt csakis a pattanások miatt kezdtem szedni(nem hullik a hajam, nem nőnek rendellenes helyeken szőrök, szabályos a ciklusom). Miután abbahagytam, visszakaptam a pattanásokat, de nem mondhatom, hogy a gyógyszer miatt történt, mert "csak" visszaállt a kiinduló állapot.

     

    Ha pluszban elkezdett volna hullani a hajam, szőr serkenni az államon,tehát olyasmi következett volna be, ami azelőtt nem állt fenn, ezeket egyértelműen a gyógyszer számlájára írtam volna.

     

    Azt, hogy a gyógyszer rontotta-e a fogamzóképességem, akkor tudnám megmondani, hogyha még a szedés előtt összejött könnyedén a gyerek, utána már nem, tehát ha lenne összehasonlítási alapom.

     

     Anno nagyon féltem, hogy abbahagyás után pluszban kapok nyavajákat a meglevő(akne) mellé, ezért elkezdtem Aviva-tornázni. Lehet, hogy amúgy se kezdett volna hullani a hajam, stb, de megnyugtatta a lelkem.

     

     

     

     

     

     

     

     

    előzmény:
    bettere (1532)
    2011-04-12  14:57
  14. 2011. Április 12. 16:181538.

    Nekem egy éve ilyenkor 10-szer ennyi pattanásom volt, meg miteszer.

     

    Nem tudom, hogy annak köszönhető, hogy kevesebb lett, mert sűrűn kinyomkodtatom, vagy mi az oka. Jó lenne, ha tudnám, mi segít, mert akkor hasalnék rá intenzívebben.

     

    De közben meg az a fura, hogy ott jönnek ki, ahol eddig nem. Fura, hogy a jól megszokott helyeken azért kevesebb van, de az eddig tiszta helyeken meg kijönnek...

     

    A halolajat is fontolóra veszem, ha már olyan jó, mint írod.

    Csak azt nem tudom, hogy miket lehet együtt szedni. Lehet, hogy 2 dolgot szednék, és a kettő együtt valamiért nem jó.

    Kár, hogy nem értek ezekhez a dolgokhoz.

    Majd a gyógyszertárban megkérdezem, hátha tudnak segíteni.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_333816 (1534)
    2011-04-12  15:34
  15. 2011. Április 12. 16:141537.

    Szia!

     

     

    Persze, a napozás tavaly sem jöhetett szóba nálam, idén sem fog.

    Haználok fényvédőt.

    De azt olvastam már én is, hogy a napozás hosszú távon negatívan hat a pattanásos bőrre. Mert átmenetileg javít, de aztán ősztől, ahogy majd egyre kevesebb lesz a napsütés, fény, egyre több pattanás jön ki a bőrön.

    De bőrgyógyászok véleménye között is van ebben ellentmondás. Egyik szerint jó, másik szerint nem.

    Én mindenesetre inkább kihagyom...

    Bár, azért vágyom a napbarnított bőrre én is, olyan szép tud lenni és akkor a bőrhibák is tényleg alig feltűnőek.

    Meg ugye nekem foltos is a bőröm, nem akarom, hogy sötét legyen és soha az életbe ne tudjam elüntetni... 

     

    Igen, az a hámlasztás. Azért járok el kozmetikushoz, mert otthon nem akarok kínlódni vele, ő meg 5 perc alatt felkeni, 1 óráig ott vagyok, beszélgetünk, kérdezgetem erről-arról és haza megyek. 700 Ft egy alkalom, szóval, szerintem kb. ott vagyok, mintha megvenném a két pakolást, és lehet, hogy nem is tudnám elhasználni fél év alatt az egészet, akkor meg kidobnám feleslegesen, gondolom, nem lehet tárolgatni olyan sokáig.

    Én sem Pesten veszem meg a termékeket, mert nem is ott lakom, és olcsóbban jutok hozzá, mert a kozmetikus alig tesz rá valamennyit magának.

     

    Megpróbálom a b6 vitamint, hátha jobb lesz valamivel.

     

    Tudom, nem kellene nyomkodnom magam, de vannak pillanatok, amikor elborul az agyam, nem tudok gondolkozni, semmi. Csak magamnak esek, és ezzel nagyon rosszat teszek. Tudom, de abban az állapotban ezt nem tudom felfogni, csak megcsinálom és amikor látom az eredményét, akkor tudatosul, hogy megint mi a francot csináltam magammal...

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_333816 (1536)
    2011-04-12  15:57
  16. Torolt_felhasznalo_333816
    Torolt_felhasznalo_333816
    2011. Április 12. 15:571536.

    Írtad tegnap, hogy Ilcsi-s hámlasztásra jársz.

     Szerintem erről beszélsz: Aha biológiai hámlasztó peeling, 

     amit az esemény előtti pakolással kombinálnak.

     

    Ha ezeket használja, lehet, jobban jársz, ha megveszed; anyukámnak is van otthon, de nem Pesten vette. 

     Fényvédőt használj mindig!

     

    A "napoztasd a bőröd" bőrgyógyászi tanács hülyeség -  lehet, rövid távon leszárítja a pattanásokat, de hosszabb távon öregíti a bőrt   és pigmentfoltokat okoz. Arról már nem is beszélek, hogy hámlasztott bőrön micsoda károkat tud okozni.

    előzmény:
    dolli_89 (1533)
    2011-04-12  15:12
  17. Torolt_felhasznalo_333816
    Torolt_felhasznalo_333816
    2011. Április 12. 15:421535.

     

    Jah, még valami - rendelkezem

    1)ózonos bőrfertőtlenítővel("vio")

    2)Bioptron lámpával

     

     Utóbbi serkenti a sebgyógyulást, növeli a bőr oxigénellátását, de - ettől még nem fog kijönni kevesebb pattanás.

     

    "Javítja a sejtekben az oxigénellátást, az erek újraképzősét, az ellenanyag termelést, a vérkeringést. Csökkenti a gyulladásokat, az ödémákat. Alkalmazása megindítja az egyáltalán nem, vagy igen nehezen gyógyuló sebek gyógyulását, fájdalomcsillapító, gyulladást csökkentő hatású. "

     

    Magyarán szólva ami kijön, hamarabb eltűnik; ennyi. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  18. Torolt_felhasznalo_333816
    Torolt_felhasznalo_333816
    2011. Április 12. 15:341534.

    Jártam(inkább járogattam) régebben kozmetikushoz, de tapasztalatom szerint kb két nap gyógyulás(sebes-piros a bőr nyomkodás után, de ez nem a kozmetikus hibája), pár napig tiszta a bőr és kezdődik minden elölről.

     

    Logikusan szemlélve attól még, hogy a meglevő aknékat eltünteti, nem jön ki később kevesebb pattanás. 

     

    Szerintem a fájdalmas göböket nem szabad piszkálni, sőt - ha látod a közepét, akkor is meggondolandó. Csalóka tud ám lenni, mert nem biztos, hogy megérett. Lehet, hogyha hozzányúlsz, duplájára nő. 

     

     

    http://www.acnezine.com/ingredients.php

    Ha csekkolod ezen táplálékkiegészítő összetevő listáját, előkelő helyen szerepel a B6 vitamin; nem mondanék véleményt a formuláról, mert nem értek hozzá(a jövőben tervezem a dietetika szakot, majd eljön ennek is az ideje), de talán megér egy próbát. Komplex B-vitamin: Stress B-komplex 

     

    Másik topikon írta valaki, hogy az Acnezine-től jött rendbe a bőre, szintén Roaccutan kúrát követő visszaesést követően. 

     

     Per pillanat halolajat(omega -3 zsírsav tartalom) szedek, amelynek rengeteg gyógyhatást tulajdonítanak, többek között a gyulladások csökkentését is.

     

    Egyelőre nem nagyon táplélékkiegészítőzöm - talán hülyén hangzik, de nem szeretném, ha túlságosan rendbe jönne a bőröm, mert félek, hogy nem fognak kivizsgálni az endokrinológián. 

     

     Első körben a táplálkozásom kell fejlesztgetnem (pl. nem fogyasztok elég folyadékot, eszem elég gyümölcsöt...), utána jöhetnek a kiegészítők. 

    előzmény:
    dolli_89 (1529)
    2011-04-12  14:18
  19. 2011. Április 12. 15:121533.

    Szia!

     

     

    Az a baj tényleg, hogy gőzöm sincs, mi lenne jó a bőrömre...

    Nekem még a háziorvosom sem jó, bármilyen panasszal megyek, annyit mond, hogy igyak neocitrant...

    Pedig jó lenne megbeszélni valakivel, hogy a vitaminokat hogy szedjem, mit mennyi ideig, mit, mivel ne kombináljak, stb.

     

    Gyűlölök menni én is vizsgálatokra, főleg, ha arról van szó, hogy smink nélkül kell menni.

     

    De nem akarok gyógyszert szedni, igaz, én 3-szor szedtem antibiotikumot, szóval, én sokakhoz képest szerencsésnek mondhatom magam.

     

    De csak elment 18 hónapom úgy, hogy minden egyes forintot erre b***tam el és a foltok sosem múlnak el, mivel minden egyes pattanás helyén lesz egy új... Hiába járok hetente kozmetikushoz, hogy a foltokat halványítsuk, jönnek ezek rajtam újra és újra és lerombolják a felépített eredményt. Olyan, mintha 2-őt lépnék előre, de 1-et mindig vissza. Csak a 2 lépés előre nem kis időbe telik, hanem nagyon sokba, a romlás viszont pillanatok műve...

     

    Attól meg egyenesen idegösszeomlást tudok kapni, amikor kisminkelve is dudorodnak ezek a rondák rajtam...

     

    Most meg különösösen, mert az államon nem voltak és most meg van, nagy, és lila és nem lehet kinyomni és mi lesz így?

    Egy másikat meg sajnos kinyomtam az államon, illetve szétbarmoltam. Akkora vörös seb van rajta, mint az öklöm és úgy néz ki, mintha lehorzsoltam volna...

    Hát, egy laza hónap, mire sminkkel el tudom majd fedni.

    Olyan nagyon dühös vagyok magamra, megint. És ez most brutális, amit magammal műveltem.

    előzmény:
    bettere (1532)
    2011-04-12  14:57
  20. 2011. Április 12. 14:571532.

    Szia, a minimális két év kiesésről annyit, hogy bő három éve hagytam abba a gyógyszert és azóta sem jön a gólya....  minden tervem oda. Már csak időgéppel lehetne vissza-siklasztani az életemet.

    Nem akartam öreg szülő lenni, de már nem tehetek semmit, örülhetek, ha egyáltalán szülő leszek valaha. Ezt az aprócska lényegtelen mellékhatást nem írták le a kisregény-méretű fogamzásgátló leírásában, hogy orvosi beavatkozás nélkül nem leszek várandós sosem, gondolom, nem akarták, hogy egy sorral még hosszabb legyen a leírás. Ennél még az is jobb lenne, ha már lenne egy 10 és egy 8 éves porontyom. Késő bánat!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_333816 (1530)
    2011-04-12  14:34
  21. 2011. Április 12. 14:501531.

    Szia, én már Ebrimycint is használtam, két tubussal.... kipróbálhatod, nekem még a szimplákra sem hatott tizenéves koromban.

    Látom, az endokrin másban is felmerült, sajnos rá kell vennem magam, pedig utálom vizsgálatokat, főleg a tűket!!!!

    Nekem amúgy még hat az Aknemycin kenőcs, de a fő bajom ugye az, hogy miért kell nekem ilyet használni. Azt akarom, hogy ne legyen rá szükségem és a bőröm alapból jó legyen, egy mosakodás elég legyen. Volt már ilyen azelőtt, vagyis nem mondhatja senki, hogy nem az a bőrtípusom. (A doki is ezt akarta bemesélni nekem. Hja!! könnyű diagnózis lenne..., mehetnék paphoz is a bőrömmel, aki megnyugtatna, hogy ez Isten akarata és biztos célja van vele.)

     

    előzmény:
    dolli_89 (1529)
    2011-04-12  14:18
  22. Torolt_felhasznalo_333816
    Torolt_felhasznalo_333816
    2011. Április 12. 14:341530.

    ....és ha se az endokrinológia felkeresése(probléma gyökerének megtalálása), se a megváltoztatott étrend nem hoz eredmény, akkor szépen visszaállok a Diane-35-re, amit anno azért hagytam abba, mert végleges-gógyszermentes megoldást szerettem volna találni.Tudom, hogy addig hat, amíg az ember lánya szedi, de nem érdekel már...

     

    Ha esetleg valaha is gyermeket szeretnék, minimálisan számolva két év "kiesés"(megfoganás, gyerekvárás, szoptatás); helyi  antibiotikumot(zynerit, Aknemycin) lehet használni,  de kenhető retinoidokat(mivel A-vitamin származékok és nem áll rendelkezésre kísérleti tapasztalat, hiszen ki rizikózna várandósan) már nem..

     

     ...a szedhető akne-slágerek(Roaccutan, Diane-35, gyógyszeres antibiotikumok) érthető módon kiesnek.

     

     Nem vagyok "tündibündi" , extra hiú típus, de akkor se szeretnék évekig ragyás fejjel élni....

     

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  23. 2011. Április 12. 14:181529.

    Szia!

     

     

    Úristen!!!!!!

     

    Hát, én sehol sem vagyok Hozzád képest, mégis tejesen kikészültem már. De komolyan! Lelkileg, idegileg, fizikailag...

    Hogy bírod még mindig ennyi minden után?

     

    Én nem szedném a roát, nem akartam korábban sem szedni. Persze, lehet, hogy eljön egy pont, amikor azt mondom, hogy na elég volt és mégis hajlandó leszek rá...

     

    Ha ennyi ieje küzdesz ez ellen, akkor talán tudsz tanácsokat adni, hogy mi lenne jó nekem.

    Úgy értem, hogy szerinted mi lehet az oka annak, hogy kitisztítja a kozmetikus a bőröm és 2 hétre rá elárasztanak a pattanások. Igaz, hála égnek, nem azok a nagyon mély, csomók, hanem azok a "normál" pattanások, de van, hogy nagyon fájnak.

    Nem eszem semmi újat, mindig ugyanazokat eszem, szóval, nem hiszem, hogy valami étel okozza.

    Most az államon van egy nagy pukli, lilás színű, és eléggé fáj. De nincs közepe, semmi, nem tudom, ezzel mit lehet kezdeni... Pár nap után szerinted már kinyomható állapotban lesz?

     

    Mi a véleményed a teákról, vitaminokról? Csallántea, csipkebogyó tea, e vitamin, b6 vitamin, a vitamin... Van értelme szedni ezeket?

     

    Ja, ma ezt olvasgattam: http://www.ebrimycin.hu/pattanasrol

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_333816 (1527)
    2011-04-12  13:54
  24. Torolt_felhasznalo_333816
    Torolt_felhasznalo_333816
    2011. Április 12. 14:141528.

    Camnutri.com - az étel intolerancia teszt angol honlapja és leírása.

     

     

     

    20 ezer forintért lehet otthoni kitet is kapni a patikákban, amely 40 élelmiszerre és anyagra  nézve mutatja ki az érzékenységet, anno meg is csináltam, de  kevésbé javasolnám, ugyanis nem ad kvantitatív eredményt, sőt-volt pár étel, amelynél nem is tudtam eldönteni, vajon jelzett-e teszt vagy csak a fények játéka teszi, hogy halványkéknek látom a pöttyöt.

    Így néz ki a vizsgálati panel. 

     

     

     

     A 200+ -os teszt vizsgálati eredménylapja viszont  így néz ki és így.

     

     Please, nézzétek meg a linkeket, különben zavaros lesz, miről írkálok.

     

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  25. Torolt_felhasznalo_333816
    Torolt_felhasznalo_333816
    2011. Április 12. 13:541527.

    Sziasztok!

     

    Már 4-5 éve írogatok aknés topikokba, de ebbe most kukkantottam bele.

     

    25 vagyok, 12,5 éves korom óra pattanásos a bőröm. Amiken túl vagyok:

    -antibiotikumok(tetracyclin, doxicyclin, stb..) több hónapig

    -Diane-35 másfél évig: eltakarította a pattanásokat a hátamról és egy részüket az arcomról

    -Roaccutan kúra majdnem egy évig(60 mg csúcsdózis)

    -Medic Poliklinika homeopátiás kezelése, ha jól emlékszem, 3 hónapig. Hatástalannak bizonyult. Lehet, ha tovább folytattam volna, talán...

    -IPL(villanófényes) kezelés 7 alkalommal, amely elvileg kisebbíti a faggyűmirigyeket és megüli a P.acne baktériumokat. Szárazabb lett a bőröm, pattanás ugyanannyi.

     

    A Roaccutan kúrát fél éve fejeztem be, ám a hatásakb 4-5 hónap után kezdett elmúlni; standard napi 4-5 új pattanás(főleg áll környéken és az arcél mentén  gyullad be a bőröm, de máshol is megjelennek a dögök.) A hátam tiszta maradt.

    Nem egyszer utasítottam vissza a szedését, de több mint 10 év után úgy éreztem, talán mégiscsak itt lenne az ideje, másrészt ha a hátad és a vállad is aknés, a gatyád is rámenne a helyi kezelésekre.

     

     A jelen:

    -Retinoid tartalmú krémek/gélek. Három alapvető típusa van a retinoidoknak: 1)tretinoin 2)adapalene 3)tazarotene.   Nem csupán akne ellen használatosak, hanem pigmentfoltokkal és ráncokkal szemben is bevethetők. A fenti hatóanyagok egyes országokban különféle nevű készíményekben és erősségben kerülnek forgalomba. Magyarországon az adapalene tartalmú Differin krém/gél az elérhető-receptre!

    (Tretinoin tartalmú pl. a Retin-A, tazarotene-t tartalmaz pl. a Tazorac, de ezek Mo-on nem elérhetőek..)

    "Tretinoin appears to increase skin-cell turnover and to reduce the tendency for skin cells to stick together."

    Azaz gyorsítja az új bőrsejtek születését, illetve hámlasztó hatása révén megelőzi a bőr túlszarusodását, az elhalt hámsejtek összetapadását, ezáltal a pórusok eltömődését.

    Akit részletesebben érdekel, annak ajánlom az acne.org topical retinoid szekciója

     

     Használatuk elég babrás(folyamatos fényvédőzés, borsónyi mennyiség, fürdés után min. fél órával szabad felkenni,fokozatos rászoktatás, stb..), de nem hagyhatom ki, mivel végighúzva a kezem a bőrömön, érzem, hogy érdes és eltömődésre hajlamos.

     

     

     A jövő:

    1)- El szeretnék menni ételintolerancia-vizsgálatra. Sok helyen csinálják, mindenféle ezoterikus módszerekkel, de ezekben nem bízom. Mondják, hogy ne együnk tejterméket, húst, mások, hogy a  glutén tartalmú élelmiszereket kéne mellőzni, sőt-fűszereset se, de ilyen alapon egész nap csak zeller szárat rágcsálhatnánk ásványvízzel. Az acne.org-on egy nőci írta, hogy narancs evés után jelennek meg rajta cisztás pattanások...ezért mondom, hogy potyára sztem semmit se érdemes kizárni, mert lehet, adott étel általánosságban véve egészséges, de a te szervezeted pont nem tolerálja.  

     

    Étel intolerancia teszt: erre szeretnék elmenni; itt végzik, több mind 200 élelmiszerre vonatkozóan. A teszt elve, hogy nem tolerált ételek fogyasztása immunválaszt vált ki - igG ellenanyag(antitest) termelődik(amelynek szintjét vizsgálja a teszt).

    Így néz ki a vizsgálati eredmény. 

     

     Pár éve jártam már ételallergia vizsgálaton, de nem mutatott ki semmit - nem meglepő módon, ugyanis az ételallergia nem egyenlő az étel intoleranciával. Előbbi drasztikus és hirtelen tüneteket produkál(légszomj, kiütések, sőt, fulladás). Rengeteg készételen olvasható a felszólítás, hogy "vigyázat, mogyorót(egyebeket) feldolgozó üzemben készült, mert kis mennyiségű maradvány is akut tüneteket okozhat.

     

    (Ételallergia és étel intolerancia közti különbség részletezése.)

     

     A bibi, hogy részletezett teszt -vizsgálati központtól függően - 60-80 ezer forint...ezért nem iktattam még be. Lehet, innen is visszairányítanak a bőrgyógyászhoz, de nem érdekel; a saját pénzem költöm, a bőrgyógyászok tudása véges, csinálják csak meg!.

     

     2)Endokrinológus

     

     

     

     

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     

Címlap

top