Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Nuva Ring hüvelygyűrű

Torolt_felhasznalo_698367
Torolt_felhasznalo_698367
Létrehozva: 2007. július 2. 14:45

Nem tudom, ki ismeri ezt a védekezési formát - most már fél éve használom, közel hét év gyógyszer után (Diane35 és Yadine), és azt vettem észre, hogy erősebb a vérzésem, mint a tabletták után. Konkrétan hét éve még egy hétig tartott, és erős volt, a tabletták abbahagyásakor viszont kb 2 napig, és alig vérzett.

Most pedig visszaállt a normális vérzés, vagyis a nyálkahártya ismét normális méretű - a tablettázás sajnos nagyon elvékonyította.

Ezért én mindenkinek csak ajánlani tudom ezt a védekezési módot. Árban nem olcsó, a havi adag 2,5-3 ezer forint, de kényelmes, és nem a vérbe kerül a hormon, hanem helyileg szívódik fel.

  1. 2009. május 28. 19:2976.

    Elég régen írtak, de azért leírom a tapasztalatomat.

    Most használom a második hónapja a Nuva Ring hüvelygyűrűt, és sajnos a kezdeti jó tapasztalatok elmúltak.

    A libidóm nulla alatt van. Abszolút nem kívánom a szexet, sőt...

    Két eset van: vagy annyira kitágulok és nedves vagyok, hogy tulajdonképpen nem érzek semmit. Ebben az esetben nem érzem, hogy van-e bennem valami...

    A másik eset, amikor nem tudok kitágulni, nem nedvesedem be, így emiatt meg fáj a szeretkezés.

    Minden esetben az erogén zónáim megszűntek létezni. Se a mellem, sem lenn nem érzek semmit.

    Szóval, már visszafele számolom a napokat, hogy mikor jár le a 3 hét, és többet nem használok ilyet.

    Persze, természetesen, minden ember és szervezetfüggő.

    Remélem, másoknak bevált és jó tapasztalataik vannak ezzel kapcsolatban.

    Szép estét Mindenkinek! 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. Torolt_felhasznalo_581101
    Torolt_felhasznalo_581101
    2009. május 10. 16:4875.

    Nem igazán a hüvelygyűrű miatt vagyok itt - igazából csak most ismerkedek az oldallal -, bár van köze a dolognak a szexhez.

    Valamikor a Rakéta Regényújságban olvastam egy novellát, valamikor 1950 és 1980 között íródott, játszódik, valamelyik angol vagy amerikai egyetemen, valamelyik angol v. amerikai író írta, két középkorú (fiatalok szemében öreg...) egyetemi tanárról (professzorról?) szól, akik megrögzött szinglik. Voltak. Miután fene tudja, hány évig (évtizedig?) eljárkáltak méla undorral egymás mellett, egyszer csak, nem emlékszem, miért, azt sem, van-e róla szó, tény, hogy egymásra gerjednek, egymásba habarodnak, bolondulnak, eszüket veszítik.

     

    Ennek következtében mindenféle módon szexelnek, a pasi a nő puncijába olajbogyókat rakosgat, hogy aztán a nyelvével piszkálja ki azokat, majd pedig jóízűen elfogyassza. Ezt csak azért írtam le ilyen naturálisan, mert segíthet emlékezni.

     

    A lényeg azonban az, hogy milyen mértéktelen módon lehet hatással két emberre a szerelem, a vágy, és mennyire megváltoztathatja őket - vagy éppen kihozza valódi énüket???

     

    Mindenesetre fantasztikus dolog valakivel tabuk nélkül, felszabadultan örülni egymásnak, játszani, felfedezni a másikat, és önmagunkat is. Talán a bennünk lakó embert, igazi, jobbik énünket.

     

    Ezért keresem régen ezt a novellát, eredménytelenül, bár hivatásos irodalmárok segítségét is kértem már.

     

    Kérem, aki ismeri, segítsen!

     

    Megéri közkinccsé is tenni, bár az olajbogyót vagy bármi mást betenni nemigen merném akárhova, nehogy végül az ambulancián kelljen kikötni... A nyelvhasználat anélkül is megengedett...

     

    Végül is nyelvében él a nemzet! (Bár nyelvével még senki nem nemzett... De próbálkozni azért lehet!)

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. 2009. május 10. 16:2874.

    Szerintem érdemes lenne tájékoztatnod az orvosodat a tapasztalataidról, mielőtt eljön a következő gyűrű ideje. Biztosan van valami oka, hogy így reagál a szervezeted. Lehet, hogy neked akkor mégsem ez az ideális eszköz. Lehet, hogy valóban "csak" hozzá kell szokni. De ha nem jó, akkor viszont kár lenne kínozni vele a szervezeted. És ebben a kérdésben azt hiszem, csak a dokival együtt lehet dönteni.

    előzmény:
    bocsbog (73)
    2009-05-10  15:54
  4. 2009. május 10. 15:5473.

    Sziasztok!

    A segítségtek szeretném kérni!

    4 év fog.gátló tabletta után a dokim a nuva ringet ajánlotta. Most használom a 3ik hete, és nem tudom, hogyan tovább.

    Pecsételéseim vannak, ami gondolom az átállás miatt van.

    Viszont, a hangulatom sokszor ... Kevesebbet nevetek, kevesebbet mosolygok...

    Az erogén zónáim "eltűntek" és "átalakultak". Egyszerűen nem érzek. Van egy v két új érzés, amit eddig nem tapasztaltam, de semmi nem villanyoz fel, egyszerűen, minden ami szex és vele kapcsolatos... hidegen hagy vagy ami még rosszabb, néha undorodom tőle.

    Szóval, teljes kétségbeesés...

    Szerintetek várjak még egy hónapot hátha akkora hozzászokik a szervezetem, v keressem meg a dokit?

    Köszi minden segítésget előre is! 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. 2009. május 9. 13:5072.
    Sziasztok,Lenne egy fontos kérdésem...Két hete használom a Nuva Ringet, és mostanában pecsétek vannak a fehérneműben... csak két hét múlva kell megjönie a mesinek, de már most vannak görcseim (picik, ritkán - de ilyen "korán" még nem szokott lenni).Normális ez az elején?Eddig tablettát használtam 4 évig, most kezdtem el használni a gyűrűt... lehet, hogy az átállás következménye? :SHa valaki tud segíteni, kérem, írjon!Köszönöm előre is a segítséget!Kellemes hétvégét!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. 2009. május 3. 10:0171.
    Szia! Nálam is előfordult néha hogy kicsúszott, de nem teljesen, csak annyira, hogy éreztem. Ilyenkor vissza kell rakni a helyére, de akkor is ugyanúgy véd, csak ugye zavaró. Én sokszor még a wc-n is odatartottam egy darab papírt, hogy nehogy véletlen kiessen. Ezt nem tudom hogy lehetne kivédeni, de gondolom intimtornával...
    előzmény:
    yellow (66)
    2009-04-28  16:55
  7. 2009. Április 29. 20:1570.
    Én is jártam rendszeresen uszodába "gyűrűsen", az úszómedencét és a termálvizet is használtam. Nem vettem ki erre az időre sem, és soha nem volt semmi probléma. Szerintem ne aggódj emiatt.
    előzmény:
    bocsbog (68)
    2009-04-29  20:08
  8. 2009. Április 29. 20:1169.

    Sziasztok!

     

    Van két decemberben kiváltott gyűrűm, amire már sajnos nem lesz szükségem. 

    Esetleg nem érdekel valakit? Ha igen, priviben megbeszéljük.

     

    Több, mint egy éve használtam, de nekem soha nem volt vele semmi problémám, nem csúszott ki egyszer sem. Elégedett voltam ezzel a fogamzásgátlási eszközzel.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. 2009. Április 29. 20:0868.

    Sziasztok,

    Buta kérdés.... Valaki tudna segíteni abban, h lehet-e hüvelygyűrűvel úszni (klóros vízben)?

    Rendszeresen járok úszni, de ez volt az első alkalom gyűrűvel, viszont el felejetkeztem róla.

    Viszont, emlékszem, hogy azt írták, a kémiai krémek, anyagok károsítják a gyűrűt.

    Úszásnál mi a helyzet? :S 

    Előre is köszönöm! 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. 2009. Április 29. 20:0567.

    Szia,

    én még csak most kezdtem másfél hete, de sosem éreztem, h kicsúszott volna. :S

    Néha ugyan kiveszem, megmosom... de azon kívül sosem jön ki, ha én nem akarom. :) 

    előzmény:
    yellow (66)
    2009-04-28  16:55
  11. 2009. Április 28. 16:5566.

    sziasztok!

     

    Én most vagyok túl az első Nuvaringes hónapon. Nektek is előfordult, hogy kicsit kicsúszott? Én többször is tapasztaltam, bár azt írja a tájékoztató, hogy a hüvelyen belüli elhelyezkedése mindegy, ha nem érezhető, akkor jó.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. 2009. Április 27. 08:4965.

    Nagyon köszönöm a segítéged!

    Minden érthető volt, megnyugodtam, azt hiszem, mostmár nyugodtan használom, és tudom, mikor mit kell tegyek.

    Még egyszer köszönöm!

    Szép napot, kellemes hetet (hál'istennek csak 4 nap ). Kitartás!

     

    előzmény:
    .::::::. (64)
    2009-04-23  22:40
  13. 2009. Április 23. 22:4064.

    Szia!

    Nagyon szívesen segítek ezzel kapcsolatban. Tehát úgy van, hogy a menstruáció 2. és 5. napja között kell először felrakni. Azt hiszem én a 3. napot választottam, biztos ami biztos alapon. A felrakásról annyit, hogy először aggódtam, hogy nem jó helyen van, nézegettem a tájékoztatóban a képet, de igazából nem pont úgy fog elhelyezkedni, mint a rajzon. Nekem nem is volt annyira közel szerintem a méhszájamhoz és nem is kör alakú volt, hanem kicsit összenyomottabb. De ez nem probléma!

    Aztán kivenni meg pontosan 3 hét múlva kell, lehetőleg azonos időben. A gyűrű mentes héten is védett vagy, tehát nem szükséges semmilyen kiegészítő fogamzásgátlót használni. Egy hétre rá pedig újat kell felhelyezni, ezt is javasolt ugyanabban az időpontban (bár nálam egyszer előfordult, hogy este kiment a fejemből, és másnap reggel pótoltam. Nem történt semmi, tehát ugyanúgy van, mint a gyógyszernél.)

    Mondok egy példát azért az időpontokra: mondjuk ha holnap, azaz április 24-én pénteken kezded, akkor május 15-én pénteken kell kivenni, és május 22-én kell az újat felhelyezni.

    Remélem érthetően írtam le, de ha van még kérdésed, akkor nyugodtan kérdezz. :)

    előzmény:
    bocsbog (63)
    2009-04-22  17:47
  14. 2009. Április 22. 17:4763.

    Szia,

    Olvastam a hozzászólásodat, és örülök, h Te pozitív véleménnyel voltál a hüvelygyűrűről.

    Én most fogom elkezdeni, 4 évig tabit szedtem (Gracal, 7+15 napos, kétfázisú).

    Viszont itt teljenen bezavarodtam, hogy mikor kell feltenni, mikor kell kivenni és mikor kell újra feltenni. Kérlek, segíts!

    A tabinál egyszerű volt. Pénteken elkezdtem, pénteken fejeztem be és kész. De itt, nem értem :S

    Előre is köszönök minden segítséget!

    Szép napot! 

    előzmény:
    .::::::. (58)
    2009-03-22  15:18
  15. 2009. Április 15. 00:1262.
    Az első hónapban nekem is többször volt alhasi fájdalmam, de mostmár a második gyűrűnél nincs semmi gond. Tényleg olyan mintha ott se lenne :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. 2009. március 30. 09:4461.
    Bocsi, mostlátom hogy a második gyűrűnél tartasz, de azért én még így is várnék egy kicsit hátha rendeződik.
    előzmény:
    MaDMeXx (59)
    2009-03-22  21:41
  17. 2009. március 30. 09:4260.
    Szerintem az első gyűrű után ne add fel ,meg kell hogy szokja a szervezeted, és lehet a 2. vagy 3. gyűrűnél meg is szűnnének ezek a panaszaid.A bogyóknál is így van,csak sokan az elején feladják, pedig várni kell egy két hónapot hogy átálljon rá a szervezeted
    előzmény:
    MaDMeXx (59)
    2009-03-22  21:41
  18. 2009. március 22. 21:4159.

    Sziasztok! 

    2. hónapja használom a gyűrűt, de nem vált be. Szinte folytonos alhasi fájdalmam van, ki vagyok száradva, a libidóm is erősen csökkent. Viszont maradt még 2 originál csomagolású bontatlan gyűrűm. Mit lehet vele csinálni? Elég drága volt ahhoz, hogy kárba vesszen.  Gondolom a gyógyszertárban nem veszik vissza, vagy ha visszaveszik, akkor sem kapom vissza a pénzem. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. 2009. március 22. 15:1858.

    Sziasztok!

    Én is csak pozitívat tudok róla mondani. Teljesen bevált. 9 hónapig használtam, csak amióta munkanélküli vagyok, nem tudom feliratni. :S Előtte nem próbáltam semmi hormon tartalmú fogamzásgátló szert, mert féltem a hízástól, meg - ne nevessetek ki, de - nem tudok gyógyszert bevenni normálisan, mindig félrenyelem meg ilyesmi, úgyhogy minden nap gyógyszert szedni nekem nem menne.

    A libidóm egy kicsit csökkent tőle, de abszolút biztonságos, soha nem volt vele problémám, szex közben nem is érzékelhető, csak egyszer volt hogy kijött, de a párom egyből észrevette, gyorsan visszaraktam, nem volt belőle gond. És még vmi amitől nekem nagyon bejött: ha menstruálok nekem iszonyatosan görcsöl a hasam (na olyankor szoktam erőt venni magamon, hogy bevegyek vmi erősebb gyógyszert pl. apranaxot vagy cataflamot), meg az ujjaim is annyira bedagadnak, hogy a gyűrűim nyomot hagynak az rajtuk, és nagyon erősen vérzek. Viszont amíg használtam a nuva-ringet, semmi bajom nem volt, a hasfájásom teljesen megszűnt és alig tart a vérzés is 3-4 napig.

    De azért összefoglalva a hátrányait: nem olcsó (bár mi a párommal felesben fizettük 5-5000 ft-ot), fel kell íratni (amit most nekem sajnos nem lehet), kicsit csökkenti a libidót (de sztem ez a gyógyszerekre is igaz), illetve néha wc-zés közben nekem oda kellett fogni egy kis papírt, hogy nehogy kijöjjön (de lehet hogy nem jött volna, csak nem akartam kockáztatni, hogy a wc-ből kelljen kiszednem...).

    Én mindenkinek csak ajánlani tudom. Nagy előny, hogy havonta csak kétszer kell vele foglalkozni!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. 2009. március 14. 10:2257.
    OK! köszi, hát ez tényleg jó drága.Azóta megkérdeztem egy gyógyszertárban hogy mennyibe kerül a 3 havi és 9500 ft-ot mondtak, szerintem akkor így kicsit jobban megéri megvenni a 3 havit,így sem olcsó de 700 ft-al kevesebbre jön ki,csak épp kinek van egyszerre majd 10000 ft-ja ilyenekre,végülis majdnem mindegy
    előzmény:
    pandee (56)
    2009-03-13  23:11
  21. 2009. március 13. 23:1156.

    3400 volt egy havi. kicsit lehidaltam mikor a gyógyszerész mondta.

    előtte gyógyszert szedtem, de abba kellett hagynom, mert kiderült, h kicsit hajlamos vagyok trombózisra. a doki azért ajánlotta ezt, mert kevesebb benne a hormon, szóval ez tényleg igaz.

    egyelőre nincs vele semmi probléma, nem érzem, h fent van úgyhogy nem zavar. de majd még írok, h milyen :)

    előzmény:
    Kisskee (55)
    2009-03-11  14:40
  22. 2009. március 11. 14:4055.
    Jajj elfelejtettem megkérdezni : és mennyibe került? egyhavit vagy 3 havit vettél? majd írj a későbbiekben is hogy mik a tapasztalataid jó? Előtte gyógyszert szedtél? én a gyógyszert akarnám leváltani erre, mert a bogyótól cellulites lett a combom, meg a fenekem hátha erre váltanék akkor elmúlna, mert úgy tudom hogy kevesebb hormont tartalmaz mint a gyógyszer.Neked mit mondott erről a dokid?
    előzmény:
    pandee (53)
    2009-03-11  14:28
  23. 2009. március 11. 14:3754.
    A tájékoztatóban is le van írva azthiszem,csak vigyázz hogy 3 óránál ne legyen tovább kint mert akkor már nem véd
    előzmény:
    pandee (53)
    2009-03-11  14:28
  24. 2009. március 11. 14:2853.

    Egyáltalán nem érzem, hogy ott van. Feltenni nem nehéz, olyan mint egy tampont kb.

    Remélem nem zavarja majd a párom, de ez jó ötlet nem jutott volna eszembe. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  25. 2009. március 11. 11:2952.
    Ha zavar szex közben akkor ki lehet venni  max. 3 óra hosszára és utánna leöblíted  csapvízzel és visszateszed,de én úgy hallottam hogy nem szokták érezni. Kivenni azt hallottam annak nehezebb akinek hosszú műkörme van. Megkérdezhetem hogy nehéz feltenni? Érzed hogy ott van?
    előzmény:
    pandee (51)
    2009-03-10  21:23

Címlap

top