Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Pikkelysömör

Torolt_felhasznalo_279351
Torolt_felhasznalo_279351
Létrehozva: 2003. augusztus 27. 11:43
Van egy rokonom, akinek pikkelysömöre van. Van valakinek valami uj infoja? Fejlödött valamit az orvostudomány ez ügyben?
  1. Torolt_felhasznalo_172637
    Torolt_felhasznalo_172637
    2003. szeptember 7. 07:27101.
    Hol lehet ezt kapni?Mar sok dolgot kiirtam a topicbol, remelem sikrul valamelyiket minnel elobb beszereznem. Koszi Nektek!
    előzmény:
    vital (100)
     
  2. 2003. szeptember 7. 07:23100.
    Szia Veggie!
    Közeli barátomnak pikkelysömörét a "HRI TISZTA BŐR" bió-gyógynövény tabletta 4 hét alatt elmulasztotta. Ha pattanással, pörsenéssel vagy pikkelysömörrel, fekéllyel kell szembenézni a kozmetikai készítmények csak a felületen ható átmeneti megoldást nyújtanak, miközben sokszor károsítják a bőr természetes élettani funkcióit (savköpeny, szellőzés, kiválasztás). A HRI Tiszta bőr tabletta aktív gyógynövény hatóanyagai meggátolják a kóros anyagcsere-termékek (szabad-gyökök, hormonszerű anyagok, chemikáliák) hatását, tehát magát a probléma kiinduló okát szüntetik meg, melynek az arcbőr elváltozásai csak következményei. Hatóanyagai: szárcsagyökér, nőszirom, bojtorjángyökér.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_397042 (99)
     
  3. Torolt_felhasznalo_397042
    Torolt_felhasznalo_397042
    2003. szeptember 7. 00:3599.
    Egyszer valamelyik újságban olvastam egy magánklinika(?) hirdetését, ahol pont az ilyen "együtt kell vele élni" betegségeket gyógyitják, mint a psoriazis. A nevére már nem emlékszem, csak arra, hogy a Városház utcában van.
    Nekem is psoriazisom van, vagy 8 éve, de mióta nem eszem húst, csak nyáron a naptól(!) jön ki.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. Torolt_felhasznalo_339034
    Torolt_felhasznalo_339034
    2003. szeptember 5. 22:2798.
    Mindenképpen megnézek egy bőrdokit, ha 1-2 hét alatt nem múlik a cuccos. . . A gyógyszertárban kérdeztem, h. mire való a krém, azt mondták gombás eredetű dolgokra. Ez csak azért izgi, mert a doki szerint ez nem gombás, nem allergiás, nem psoriasis, nem ekcéma, nem melanoma, nem terjed, nem fertőz. . . De mindezt miért mondja, ha gőze nincs mi ez. . .

    Azt el tudom képzelni, hogy valami pszichés alapon élősködő akármi, ce ha az, akkr csúnyábbnak kéne lennie. . . : - )))
    Köszi, hogy írtál. . .
    előzmény:
    szilvia30 (97)
     
  5. 2003. szeptember 5. 22:0797.
    Szia!
    Hát, a leírtak alapján szerintem nem pikkelysömör(szerencsére)!
    A krém amit a háziorvos felírt az sem pikkelysömörre való, de ha rám hallgatsz inkább a bőrgyógyászatot keresd fel, mert a körzeti orvosok nem nagyon értenek a bőrbetegségekhez.
    Sok szerencsét!
    Szilvia
    előzmény:
    Mázlis (96)
     
  6. Torolt_felhasznalo_339034
    Torolt_felhasznalo_339034
    2003. szeptember 5. 21:4596.
    Sziasztok! Nagyjából végigolvastam a fórumot, hát nem lettem okosabb. Nekem a karomon van v. mi "izé" kb. 3 hónapja, de akkor amkor feltűnt, meg sem néztem, mert a költözés plusz kutya, macska, ablakonközlekedés miatt állandóan tele vagyok mindenféle sérüléssel.
    Szóval: ami nekem van, az függőleges irányú, hosszú 2-4 cm-es horzsolás jellegű v. mi. . . TEgnapelőtt megnézte a házidoki, azt mondta, nem tudja é s felírt PEVARYL krémet. . . KÉrdeztem, lehet-e ekcéma, allergia, p. sömör. . . szerinte igen de nem az. . . Szóval, annyit ért hozzá, mint én. . . Nem pikkelyes, kb. 1 hete Savlonnal kenem, most kicsit hámlik, nem fáj, nem viszket, nem is annyira csúnya, de nem odavaló, ahol van. . . Ja, a háziorvois megnézi egy hét múlva is, de nem hiszem, h. akkorra okosabb lesz. . . Ma néztem egy könyvben bőrbetegségeket, de ez nem hasonlít semmihez. . . Csak egy horzsoláshoz. . . , de annak túl régi. . . Lehet p. sömömör szerintetek? Elterjedhet?

    Előre is köszi, ha írtok.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. Torolt_felhasznalo_392281
    Torolt_felhasznalo_392281
    2003. szeptember 5. 10:4695.
    Most néztem be: a krém olya, mint egy testápoló, állagában mint a nivea crém, ez igy "kézzelfoghatóbb" hasonlat, a kenőcs meg olyan, mint ha belenyúlnál a disznózsírba!
    Előbbi gyorsan kimosható, utóbbi 15x-imosással sem!
    Nos: akkor éljen a krém! és dolgozni könnyebb menni.
    előzmény:
    Nyul (85)
     
  8. Torolt_felhasznalo_279351
    Torolt_felhasznalo_279351
    2003. szeptember 5. 10:1494.
    jó, köszi.
    előzmény:
    agnest (93)
     
  9. 2003. szeptember 4. 15:5093.
    Mint már 2-vel előtte írtam, nem kell beutaló. Csak telefonálni kell és adnak időpontot.

    Van még egy recept a hajas fejbőrre. Ez is hatásos: 1 evőkanál olívaolajba 2 csepp rozmaringolaj, 2 csepp cédrusfaolaj és 2 csepp citromolaj. Be kell dörzsölni a problémás helyeken és 2 órát kell állni hagyni. Utána lemosni. Próbáljátok ki!
    előzmény:
    zsnagyi (92)
     
  10. Torolt_felhasznalo_279351
    Torolt_felhasznalo_279351
    2003. szeptember 4. 13:0592.
    beutalot kell vinni?
    előzmény:
    agnest (90)
     
  11. 2003. szeptember 3. 15:2991.
    Nagymami56!
    Írtam választ a "válasz erre"-re. Megkaptad? Mert nem látom!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. 2003. szeptember 3. 15:1690.
    A Klínika Budapesten, Debrecenben, Szegeden, Szombathelyen és Pécsen található. A www. tomesa. hu oldalon rajta van az összes klínika címe és telefonszáma, valamint lehet írni nekik a tomesa@tomesa. hu levélcímre is, ha érdeklődni szeretnél.
    Egyébként nem kell beutaló, csak a meglévő telefonszámon fel kell hívni őket, adnak egy időpontot amikor megvizsgálnak és akkor már javaslatot is tesznek a kezelésre.
    Csak idődbe kerül, pénzbe nem. A klínika dolgozói - legalábbis itt Szegeden - nagyon kedvesek, aranyosak és segítőkészek. Mindenkinek ajánlom, aki gyógyulni vágyik!
    előzmény:
    Nagymami56 (89)
     
  13. 2003. szeptember 3. 14:4589.
    csak annyi segitséget adj, hogy lehet odajutni? Beutalo kell, de kitöl?
    előzmény:
    agnest (88)
     
  14. 2003. szeptember 3. 14:3288.
    Zsnagyi!

    A www. tomesa. hu oldal létezik, most is meg tudtam nyitni. A Tomesa egy bőrgyógyászati klínika, ahol fényterápiával gyógyítanak pikkelysömörös betegeket. Ez teljesen ingyenes, mert az OEP 100 %-ban támogatja, legalábbis az egy évben felvehető 50 kezelésért nem kell fizetni.
    Nekem 16 éve van pikkelysömöröm, kezdetben a fejbőrömön és a testemen is volt, de megfelelő tisztítókúrával és helyes táplálkozással elértem, hogy már "csak" a fejbőrömön van. Sajnos nem tudtak olyan kenőcsöt, krémet, folyadékot javasolni, ami segített volna. Most a fényterápia 32. kezelésénél tartok, a fejemet elég már csak hetente 1x bekenni kénes hámlasztó krémmel (csak a fenntartó hatás miatt), naponta pötyögtetek rá Dermovat oldatot. Ennyi. Ezt 2 hónapja csinálom és 80 %-os javulást értem el eddig. Amit a 16 év alatt nem sikerült, pedig rengeteg pénz és energia ráment a kezelésekre.
    Aki nem hiszi, járjon utána :))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. 2003. szeptember 3. 11:2587.
    Bőrgyógyásszal kellene beszélnetek, ajánlja-e. Én még nem hallottam olyanról, akinek nem segített volna.
    előzmény:
    zsnagyi (86)
     
  16. Torolt_felhasznalo_279351
    Torolt_felhasznalo_279351
    2003. szeptember 3. 09:0586.
    csak ezért aggodom, hogy nekünk pl. nem lesz jo a fejve valo Michael-dolog. És akkor kidobtam x ezret:_(((
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. 2003. szeptember 2. 13:0885.
    Mi a különbség a krém és a kenőcs között ? Én 250 ml-es valamit használok, amikor utoljára vettem, 17000 Ft volt. Ugyanez kicsiben, 50 ml, 6600 Ft volt akkor.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_392281 (84)
     
  18. Torolt_felhasznalo_392281
    Torolt_felhasznalo_392281
    2003. szeptember 2. 10:2784.
    Flucinár kezdetben 1-2 pöttyre ok. Jó zsíros. De később, ha már több, nagyobb, már nem.
    Tegnap gyógyszertárban voltam: kipakoltattam az összes létező Dr. Michael-féleségeket.
    VAN KRÉM IS, NEM CSAK KENŐCS!!!
    Nagyon drága. Egy tégely a kicsiből 8ezerakármennyi. Ezek hasraütéssel számolnak? Mindegyik 8-cal kezdődik. -
    Gyüjtök rá.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_435103 (82)
     
  19. Torolt_felhasznalo_392281
    Torolt_felhasznalo_392281
    2003. szeptember 2. 10:2183.
    Tegnap is voltak, most átállítottuk a gondolkodásunkat, ill. a forgatókönyvet.
    Jó a bankkölcsönös fiatal is, csak: ha tetszik nekik, ha ok. , akkor: 1. ) foglaló, 2. ) 14eFt kp, mint első részlet, azzal ki tudom fizetni a másik lakást, 3. ) ha a bankkölcsöne megvan, akkor költözik ki lányom, s jöhet az átírás. Persze, mindez ügyvédnél lefektetve, nehogy vki átverést érezzen. Ma az adott szó semmi, sokszor a legszimpatikusabbról derül ki, hogy szélhámos.
    És az írott "szó"-ért is több esetbenmár harcolnom kellett.
    Nos, ebben a felállásban már a financiális kérdés megoldottabbnak tűnik. TALÁN nem veszik el a pénz.
    // Ma is jönnek 4-en. Valami csak lesz. Pusz. , köszi hogy érdeklődsz!
    előzmény:
    Nyul (81)
     
  20. 2003. szeptember 2. 09:4782.
    Sziasztok, nem olvastam végig az összes hozzászólást, úgyhogy lehet, hogy már írta valaki: egy ismerösöm esküszik a Flucinár krémre. Felírja a háziorvos is, csak receptre kapható. Nála majdnem elmúlt a psoriasis.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  21. 2003. szeptember 2. 08:4081.
    :) Tényleg kedves volt tőle.
    Sikerült lakás ügyben intézni valamit?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_392281 (80)
     
  22. Torolt_felhasznalo_392281
    Torolt_felhasznalo_392281
    2003. szeptember 1. 08:1480.
    Igen, árulom, 3 szobás, szép, cirkós! Meg lehet nézni az Ingatlan. com-ban kínál - buda, tégla - öröklakás címszavak után, összeg beírva: 23, 5.
    Kocsibeállóval, vagy garázzsal, 6 lakásos társasházban.
    Vagy nincs pénzük, vagy ha van, drágábbat vesznek, vagy a fél emelet nem jó, vagy a franciaerkély nem jó, vagy nemtom mi nem jó, egy tuti: a lakás jó!
    Kétszobás lefoglalózva, szept. 30 a hi. , lányunknak vennénk garzont, nekünk elég a kisebb. Máshogy nem megy! A lány pedag. , hitel csak ha ráterheli a mi lakásunkra, na azt már nem, stb. . . . . és elveszitjük a hó végén a 1, 65 millió foglalót, ha nem adjuk el addig.
    Na pikkelysömörök, gyülekező!!!!

    DE EGY NAGYON EMBERI DOLOG:
    CSINI 50 FELAJÁNLOTTA AZ ÁLTALA NEM HASZNÁLT SAMPONT.
    "JELENTKEZTEM" RÁ, MINT POTENCIÁLIS VEVŐ.
    MÁSNAP POSTÁN NÁLAM VOLT. !!!
    ÉS NEM UTÁNVÉTTEL, MÉG Ő FIZETETT A FELADÁSÉRT! Gyerekek, ez a mai világban a ritka kategóriába tartozik.
    MEGÉRDEMLI, HOGY RAJTA IS MINDENKI ILYEN ÖNZETLENÜL SEGÍTSEN!
    előzmény:
    Nyul (79)
     
  23. 2003. augusztus 28. 15:3179.
    Árulod a lakásod ? Vagy miről beszélsz ? :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_392281 (78)
     
  24. Torolt_felhasznalo_392281
    Torolt_felhasznalo_392281
    2003. augusztus 28. 15:2778.
    Már gutaütést kapok a lakásnézőktől is, azt sem tudják mit akarnak, ergo: tuti én napra nem megyek egyhamar!))
    előzmény:
    Nyul (77)
     
  25. 2003. augusztus 28. 15:1777.
    Szerintem is. A használati útmutatóban az van, hogy nem ajánlott napra menni a kezelés ideje alatt. Ezért nem kentem magam, míg nyaraltunk.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_392281 (76)
     

Címlap

top