Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Szabolcs utcai klinika

Torolt_felhasznalo_269650
Torolt_felhasznalo_269650
Létrehozva: 2003. augusztus 27. 11:32
Sziasztok!
A Szabolcs utcai klinikán készülök szülni jövő tavasszal. Van valakinek tapasztalata a kórházzal kapcsolatban? Az orvosom Dancsó János.
Köszönöm előre is a válaszokat!
Bubek
  1. Torolt_felhasznalo_463817
    Torolt_felhasznalo_463817
    2006. szeptember 17. 22:141626.
    Hú, nem lesz egyszerű dolgod! Nekem is két csaj, 18 hónap van köztük. Nem könnyű! Hisztikorszak és féltékenység egyszerre! De majdcsak túl leszünk rajta. Később viszont sokkal jobb lesz, hogy kicsi a korkülönbség. Remélem. 
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_636844 (1625)
    2006-09-17  18:49
  2. 2006. szeptember 17. 18:491625.
    Én a földszinten voltam 6 hetet és ott nagyon tutik voltak a növérek bár nekem a fentiekkel sem volt gondom, mert addígra már összeszoktunk.
    A csecsemősökkel ellenben sok gondom volt

    A kislánykám most 15 hónapos
    A következő is csajszi lesz
    Teljes nő uralom
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_463817 (1624)
    2006-09-17  13:50
  3. Torolt_felhasznalo_463817
    Torolt_felhasznalo_463817
    2006. szeptember 17. 13:501624.

    Sziasztok Lányok!

    Sajnálom, Betti, hogy elég rossz véleményem van az osztályos nővérekről. Főleg egy fiatal csajról van meg a véleményem, akinek iszonyatos stílusa van. Vele össze is vesztük mind a hárman a kórteremben. Sajnos nem emlékszem a nevére. A szülés után rengeteget romlott a memóriám. Azért szerintem ki lehet bírni azt a pár napot, csak én heteket voltam bent. Az elsővel 1 hónapot! A kaja még mindig olyan borzalmas és kevés? Én átjártam a kínaiba enni, meg anyukámék hétvégén felpakoltak kajával, hogy egész hétre elég legyen.

    Örülök, hogy Palotai Évi lett a vezér! Puszilom! A Csontos Évit is imádom, nagyon segítőkész.

    Jól megcsinálták a szülőszobát az "árvíz" után? Az ideiglenesben elég érdekes volt szülni. Az idegen apuka akkor lesett be a lábam közé, amikor akart. Én voltam középen. De túléltem.

    Szia Boedike! Kaphatok jelszót? Az enyém megy priviben. Sok sikert a szüléshez! Biztos nagyon ügyes leszel! Kisfiú lesz, vagy kislány? Mennyi idős a kislányod?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. 2006. szeptember 17. 11:511623.
    Sziasztok lányok!

    Ezer éve nem jártam erre mentségemre legyen mondva a kislányom nem nyagyon hagy rá időt
    Most bekukk, mert nemsoká ujra a a Szabolcs vendégszeretetét élvezem majd Remélem 2 héten belül megérkezik a következő angyalka

    Betti: Végül az elöző bébinél nem futottunk össze a kórházba, de remélem most végre igen
    Az előző szülésemnél Ica néni volt a fogadott szülésznőm, de akkor még nem tudtam, hogy mindenki ilyen aranyos, így mostmár nem fogadok szülésznőt, pont jó lesz aki ott van, mindenki profi és kedves. Bár Kati néni kicsit "kemény", de van akinek az a jó.
    Nekem nem sokat tudott segíteni, mert szeretek magam szenvedni, de jó volt tudni, hogy ha nem mennek simán a dolgok van ott valaki mellettem.
    Betti még mindíg engednek sétálni a folyosón? mert, ha nem akkor nekem végem


    Most osonok, de késöbb még benézek

    Üdv
    Edina
    előzmény:
    vörösbetti (1622)
    2006-09-17  09:16
  5. 2006. szeptember 17. 09:161622.

    sziasztok!
    Éviből kettő is van a szülőszobán: az említett Palotai Évi időközben a "főbába" lett, azaz ő a szülőszoba vezetője. Ott van még a Csontos Évi is, aki úgyszintén nagyon ügyes, profi, és szeretik a szülőnők.

    Balázs Péter doktorbácsi fél évre külföldre ment, reméljük utána visszatér.

    Kedves utidora, sajnálom hogy voltak negatív élményeid is, én biztos minden tőlem telhetőt megtettem, amikor ápoltalak a II-on.

    Szeretettel várunk harmadszorra is a Szabolcsban!

    V.Betti

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. Torolt_felhasznalo_463817
    Torolt_felhasznalo_463817
    2006. szeptember 11. 23:571621.
    Nekem az Ica néni nem volt szimpi. És a második szülésem, ahol Palotai Éva volt, sokkal szebb volt, mint a első, ahol Bátorné Kati néni. Éva minden kérésemet teljesítette. Homeopátiával, gátvédelemmel szültem, másnap már szinte futkároztam a folyosón. Kati néninél jó nagy gátmetszésem volt, 4 hétig tartott, mire úgy felépültem, hogy egyedül el tudtam látni normálisan a gyereket. Két hétig terpeszállásban közlekedtem és nem tudtam ülni. Rémálom!
    előzmény:
    emmalee (1620)
    2006-09-11  22:24
  7. 2006. szeptember 11. 22:241620.
    Ez a Palotai szülésznő nekem nagyon szimpi volt. Az én dokim a Bruckner Icát favorizálta, és nekem ő volt a fogadottam, de a Palotai volt a beosztott ügyeletes, amíg nem ért be Ica néni, addig ő foglalkozott velem. Nagyon szimpatikus volt, én azt sem bántam volna, ha ő marad. Végig bíztatott, dicsért, szóval, amit ilyenkor hallani kell ahhoz, hogy az ember bírja csinálni. Sajna mire Ica néni beért, addigra már ki is derült, hogy ez császár, így végülis nem sok dolga volt velem.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_463817 (1617)
    2006-09-08  22:28
  8. Torolt_felhasznalo_463817
    Torolt_felhasznalo_463817
    2006. szeptember 9. 21:531619.

    Szia Móni! Ide találtál? Ne kérdezd meg, mondd, hogy Palotai Évát szeretnéd! Ő is sokat szül vele, csípik egymást. De ha nem tetszik neki, úgyis megmondja. Még várhatsz a köv.találkozásig.

    puszi: Dóri

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_826795 (1618)
    2006-09-09  16:03
  9. Torolt_felhasznalo_826795
    Torolt_felhasznalo_826795
    2006. szeptember 9. 16:031618.
    Sziasztok!
    jó, hogy rátok találtam! Én is a Szabolcsba járok, és Atalay doktornő a választottam. Én eddig, nagyon megvagyok melégedve vele, mindenszempontból. Szimpatikus, barátságos, és ami nagyon megdöbbentett, hogy már a második találkozásunk alkalmával emlékezett rám. Na ilyet, még nem tapasztaltam egy orvosnál. Nála gondolok szülni is. Mikor szoktatok rákérdezni, hogy melyik szülésznőt ajánlja? Én most a 26. héten tartok. Már kérdezzek, vagy ráérek még? Ti hogy voltatok ezzel?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. Torolt_felhasznalo_463817
    Torolt_felhasznalo_463817
    2006. szeptember 8. 22:281617.

    Sziasztok! Most találtam rá erre a topicra. Nem nagyon olvastam még vissza, de reagálnék néhányra. Én idén januárban szültem másodjára a Szabolcsban, elég frissek az élményeim.

    emmalee: Sajnálom, ami veletek történt! Atalay doktornőt emlegetted. Szerintem nagyon jó doki! Nekem az első szülésemnél ő volt az ügyeletes / a fogadott dokim dr.Fülöp Vilmos volt/ és nagyon sokat segített. A szülésznő, akinek nem tudod pontosan a nevét, Palotai Éva. A második szülésemnél őt kértem meg. Nagyon profi!

    dius: A Krammer nincs státuszban a kórházban, a szobatársam nála szült, számlával 100-at kért egy tervezett császárért.

    tdi: Kati néni /Bátorné/ már nyugdíjas, de nagy ritkán, ha ragaszkodik hozzá valaki, bemegy még szülni. Az elsőt nála szültem. Van még egy másik Éva is, aki nagyon ügyes, mind a kétszerl ő volt az ügyeletes szülésznő nálam. A vezetéknevére most nem emlékszem.

    t.eszter: A pénzt akkor tudod legkönnyebben odaadni, mikor utolsó nap megvizsgálnak és megnézik a sebedet. A vizsgálóban nincs senki a dokin kívül. A kopasz dokira nekem sincs ötletem, a magas leginkább a Spánik lehet /az nagyon jó fej!/, vagy a Végh /nekem nem szimpi, nagyon pézéhes/, vagy a Balázs / még kezdő, csak rezidens /.

    A nővérek nem állnak a helyzet magaslatán, nem valami segítőkészek. Van egy duci csaj, a Kori, ő mindenben segít, nagyon jó fej. A csecsemősök nem nagyon akarnak segíteni. Nekem egyik gyereknél sem sikerült babás szobába menni, mert nem volt hely. Megitatták teával, megetették tápszerrel. Aztán külön kérésemre nem adtak neki ilyeneket, hanem a szobatársaim beleegyezésével kihozták éjjel is szopizni, ha éhes volt.

    Most ennyi, megyek aludni. Hátha hagynak a csajok pár órát szunyálni.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. Torolt_felhasznalo_385121
    Torolt_felhasznalo_385121
    2006. augusztus 28. 20:371616.
    még jó, hogy ilyen "lazán" tudod venni a dolgot. örülök, hogy azért nem vágott haza, hogy mégsem sikerült. de legközelebb, meglásd...
    pussz.
    előzmény:
    emmalee (1609)
    2006-08-22  13:04
  12. Torolt_felhasznalo_664011
    Torolt_felhasznalo_664011
    2006. augusztus 24. 09:481615.

    Szia!

    igen, emlékszem, még a CTG-n is találkoztunk. Olvastam, hogy mi történt, nagyon sajnálom. Remélem, jól vagy.

    előzmény:
    emmalee (1614)
    2006-08-23  21:41
  13. 2006. augusztus 23. 21:411614.

    A kopaszodó, visz. magas, szemüveges, "jóképű" doki lehet a Szepesi is. Bár ő főorvos lett a Nyírőben, állítólag sokat van még a Szabolcs-ban.

    Melike: egyszerre szültünk majdnem. Emlékszel? Az én kicsi lányom is tavaly augusztusban született.

    előzmény:
    t.eszter2 (1610)
    2006-08-22  16:42
  14. Torolt_felhasznalo_664011
    Torolt_felhasznalo_664011
    2006. augusztus 23. 12:511613.

    Hát a Vajda dr.-t nem ismerem, v. legalábbis nem emlékszem rá tavalyról. Próbáld meg esetleg a Babanet "társalgójában" :a Szülészetek, kórházak topicban a Szabolcs utcai kórházról is vannak hozzászólások. Hátha ott találsz a Vajda dr-ról infót.

    Vagy itt visszaolvasol... bár az több napig is eltarthat.

    Én minden jót kívánok nektek.

     

     

    előzmény:
    t.eszter2 (1612)
    2006-08-22  18:25
  15. 2006. augusztus 22. 18:251612.
    Esetleg a Vajda? Eddig a Törököt sikerült kizárnom, mert az ő fotója fent van a neten. :-)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_664011 (1611)
    2006-08-22  18:10
  16. Torolt_felhasznalo_664011
    Torolt_felhasznalo_664011
    2006. augusztus 22. 18:101611.

    Szia!

    Én tavaly augusztusban szültem a Szabolcsban, a középkorú kopaszra nincs tippem, a magas fiatal orvos vagy a Végh dr., mert ő velem is nagyon aranyos volt, ha pedig kifejezetten jóképű, akkor a dr.Spánik Gábor. Van még egy fiatal, azt hiszem, dr. Balázs, a keresztnevére nem emlékszem. Én császáros voltam, a saját orvosom (dr.Kovács Péter, ő a XV. ker-ben rendel az SZTK-ban) mellett a Végh doki is bent volt a műtőben, a Spánik dr. pedig a végén a vágást varrta össze. De aranyos volt mindkettő a viziteken is.

    Remélem, tudtam segiteni. Sok sikert.

    Üdv:

    Melinda

     

    előzmény:
    t.eszter2 (1610)
    2006-08-22  16:42
  17. 2006. augusztus 22. 16:421610.
    Sziasztok, ma tudtam meg, hogy a Kanizsai dr. nő már nem vállal szülést. Amikor bent feküdtem, láttam két szimpatikus orvost is, az egyik egy kopasz, középkorú pasi, nagyon kedves volt és mosolygott mindenkire, arra is, aki nem a saját betege volt, illetve egy magas, fiatal orvos is nagyon kedves volt. Ha van tippetek, hogy kik lehettek, kérlek írjátok meg, mert én is átpártolnék valamelyikhez.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. 2006. augusztus 22. 13:041609.
    Ez van, annyira nem rázott meg a dolog, mert egyrészt, itt van a "nagylányom", másrészt pedig még nem éltem bele magam. "Hiszem, ha látom", és hát már az első uh-n nem volt OK a dolog sajna.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_385121 (1608)
    2006-08-19  13:36
  19. Torolt_felhasznalo_385121
    Torolt_felhasznalo_385121
    2006. augusztus 19. 13:361608.
    rég jártam már erre, most olvasom, mi történt. nagyon sajnálom, de remélem a nagylányod azért feledteti veled mindezt. és kitartás, hátha legközelebb...
    előzmény:
    emmalee (1604)
    2006-08-15  21:52
  20. 2006. augusztus 16. 14:001607.

    t.eszter: hát, nem igazán "értem a problémát". Én csak azt tudom mondani, hogy itt Bp-en inkább elvárják, és én inkább akkor érezném kínosan magam, ha nem adnék.  Ez van, sajna.

    Szépen borítékba beleteszed, és egy beszélgetés/konzultáció végén köszönettel átadod. Szerintem a nőnek azért könnyebb, mert Te egyébként is beszélsz/találkozol a dokival.

    Ebbe meg inkább ne menjünk bele, hogy én fizetem a TB-t, stb, akkor miért van erre szükség.

    előzmény:
    t.eszter2 (1605)
    2006-08-16  09:50
  21. 2006. augusztus 16. 13:471606.

    Szia!

    Remélem jobban leszel mihamarabb!  Sok erőt, és lelket kívánok Neked!! Nektek!!

    Köszönöm a válaszodat! Igyekszem vele is beszélni erről, de sajni a nővérke előtt annyira nehéz erre rákérdezni.  De veszek erőt magamon!

    Szia! Mielőbbi felépülést, és aztán..... újra boldog babavárást, babavigyázást!

    Manó

    előzmény:
    emmalee (1604)
    2006-08-15  21:52
  22. 2006. augusztus 16. 09:501605.
    Sziasztok,
    most találtam rá a topicra, és nagyon örülök neki, mivel majdan én is ott szeretnék szülni. Egy ismerősöm tanácsára Kanizsai doktornőhöz kezdtem járni magánrendelésre, volt egy csomó problémám, csinált is egy műtétet már májusban. Nem volt időm visszaolvasni, de biztosan van olyan, aki nála szült. Mi a vélemény róla? Engem a tudása meggyőzött, bár elég távolságtartó a viselkedése, ami végülis nem baj, ha szakmailag jó. Az a lényeg.

    A másik kérdésem a hálapénz. El nem tudom képzelni, hogy hogy adjam majd oda. Mit fogok neki mondani? Elég sokat voltam kórházban vidéken, ott mindig megoldottam valami ajándékkal, egyetlen egyszer akartam borítékot adni az ottani nőgyógyászomnak egy műtét után, mert előtte mindig ingyen fogadott a magánrendelőjébe. Visszautasította, hát annál kellemetlenebb élményem nem igen volt. Nagyon szégyelltem magamat. Mondtam is a páromnak, hogy ha szülök, ez az ő feladata lesz. Olyan kínos ez a helyzet, miért nem lehet ezt megoldani úgy, hogy kapjanak annyi fizetést, hogy ne kelljen ilyen módon kiegészíteni a jövedelmüket.
    Egyébként azt mondták, hogy Kanizsai doktornő nem fogad el pénzt, úgyhogy a májusi műtét után vettem egy drága könyvet, bár azóta nem voltam még nála, úgyhogy még nem volt alkalmam odaadni.
    Ti hogyan oldottátok ezt meg?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. 2006. augusztus 15. 21:521604.

    Kedves Orsi: igen túl vagyok rajta. Kb. 15 perces beavatkozás volt délben, altatásban, 4-kor már jöhettem haza. Minden OK, bár ezután 6 hétig nem lehet fürdeni (lőttek a tisza-tavi úszásaimnak), nem lehet házaséletet élni ... szóval azért nem is olyan semmiség volt ez.

    Manóvagyok: a dokidat nem ismerem, de már szültek nála itt a fórumról. Az árról vagy a dokival (szerintem minél előbb) vagy a már nála szültektől tudsz érdeklődni. A magánrendelése mennyibe kerül? A szülésznőről szerintem a dokidat kérdezd meg, mert általában mindenkinek van egy "kedvence", hogy kivel szeret együtt dolgozni. Az én dokim a Bruckner Ica nénit favorizálta (akiről tényleg ódákat zengenek), de nagyon jó volt az ügyeletben ottlevő szülésznő is, Palotai/Palotás?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_419402 (1602)
    2006-08-15  09:15
  24. 2006. augusztus 15. 15:321603.

    Sziasztok!

    A Béke téri rendelőbe járok nőgyógyászhoz.
    Dr. Mannah Rodwan doktor úrhoz.

    Babát várok. Múlt héten eldöntöttem magamban, hogy a doktor úrral történő hétfői találkozás alkalmával beszélek vele a szülésről.  Így is tettem.  Ő elmlítette, hogy rendben, megbeszéltük!

    De kérdezem én!  Most tőletek, mert ebben bizony nagyon járatlan vagyok.   Anyagiakról mikor illik, ill. mikor kell beszélni vele (velük, mármint a doktorokkal).

    A másik, hogy nincs ismerősöm, aki nála szült volna. Egyedül vok itt  nagy pestiában......, és nincsenek ismerőseim, akik tanácsot tudnának adni, hogy ismerik-e ezt a dokit, és ha igen, akkor milyennek tartják, mikor a szülésről van szó!!???

    És a harmadik:  Szülésznő kérdés: kihez ajánljátok, hogy forduljak?

    Előre is köszönöm a segítségeteket!

    Manó     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  25. Torolt_felhasznalo_419402
    Torolt_felhasznalo_419402
    2006. augusztus 15. 09:151602.

    Emmalee,

    Nagyon sajnálom, reméltem, hogy minden rendben lesz. A műtétnél biztos minden simán megy majd, talán már túl is vagy rajta.

    A pici lánynak nagyon boldog szülinapot kívánunk mindketten!

    Orsi + Eszter

    előzmény:
    emmalee (1601)
    2006-08-14  11:49

Címlap

top