Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Szabolcs utcai klinika

Torolt_felhasznalo_269650
Torolt_felhasznalo_269650
Létrehozva: 2003. augusztus 27. 11:32
Sziasztok!
A Szabolcs utcai klinikán készülök szülni jövő tavasszal. Van valakinek tapasztalata a kórházzal kapcsolatban? Az orvosom Dancsó János.
Köszönöm előre is a válaszokat!
Bubek
  1. 2004. január 15. 20:47151.
    Szia!

    Igen még most is ott van a Viki:( Velem rendi volt, bár a kolléganőkkel jobban tudott bánni, mint a kismamikkal foglalkozni:(((((

    Pacsab: szia:)
    HOgy vagy? Mikor is szülsz? sajnos csaszinál nem lehet bent a papa, de a folyosón lekaphatja egy fotóra. És ha szerencséd van akkor a 2 órás pihi időt a szülszobán 3-an tölthetitek:) Nekem sajna nem volt, mert altattak:(

    csimpimami:) és a minnyá 3 hónapos Kristóf:))))
    előzmény:
    Yndiheni (150)
     
  2. 2004. január 15. 20:10150.
    Engem is érdekelne a Zsirairól a vélemény. Anno a Csákánynál szültem, de ő már sajna nincs ott. Ki választható orvos jelenleg a cukrosoknak, nem tudjátok???

    Yndiheni
    előzmény:
    ero (144)
     
  3. 2004. január 15. 19:03149.
    Sziasztok!

    Egy kérdésem lenne: ott van még a Viki nevű kezdő nővér csajóca? Nekem nagyon rossz emlékem van vele kapcsolatban :((( Nekem is az Ildi volt a kedvencem egyébként. Ja, elfelejtettem bemutatkozni: Yndiheni vagyok, 18 éve cukros, és 2002 szept 18-án szültem a Szabolcs utcában császárral.

    Yndiheni
    előzmény:
    paracsimpo (136)
     
  4. 2004. január 15. 18:58148.
    Sziasztok!

    Nekem ott volt császárom, de nem lehetett bent a párom :(((

    Yndiheni
    előzmény:
    pacsab (146)
     
  5. Torolt_felhasznalo_513505
    Torolt_felhasznalo_513505
    2004. január 15. 18:30147.
    sajnos úgy tudom nem. . . pedig én megfogadtam hogy soha többet egyedül. . .
    előzmény:
    pacsab (146)
     
  6. 2004. január 15. 17:53146.
    SZiasztok lányok! Remélem jár erre valaki, aki válaszolni tud nekem. nem tudjátok, hogy a Szabolcsban császárnál bent lehet e az apuka? Köszi eőőre is.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. 2004. január 5. 18:31145.
    ezek szertint te is cukros vagy?
    ki a dokid ott?
    akár priviben is érdekelne, hogy mit tudsz Zsirairól. (1-2 dolgot én is tudok)
    előzmény:
    ero (144)
     
  8. ero
    ero
    2004. január 5. 18:25144.
    Ismerem Zsirait(sajnos)! Nagyon rossz véleményem van róla! Egyébként mindenki nagyon kedves és aranyos. Én folyamatosan nagyon sok időt bent töltöttem, sajnos nem a szülés miatt. A tisztaság az hagy kívánni valót maga után, meg az a rengeteg macska is, de szerintem már azért is tűnik koszosnak, mert nagyon "lelakott". Fel kellene újítani, de ugye ez pénz kérdése. Ha egyszer a jó Isten is úgy akarja, akkor biztos, hogy itt szeretnék szülni.
    előzmény:
    Csillus24 (142)
     
  9. 2004. január 1. 10:31143.
    Szia! Én igen, Te is cukros vagy?
    Én Véghnél fogok április végén. Nekem Zsirai nem szimpi orvosként és túl sok rosszat hallottam róla idáig. De emberileg jól kijövünk, szoktunk dumálni. :-)
    előzmény:
    Csillus24 (142)
     
  10. 2003. december 31. 22:39142.
    Sziasztok! Márciusban fogok szülni a Szabolcs utcában, Zsirai doktornál. Ismeri őt valaki?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. Torolt_felhasznalo_743000
    Torolt_felhasznalo_743000
    2003. november 18. 00:53141.
    Erről jutott eszembe, amit a prof folyton mondott: "nézze én sem tudok többet a szülésről mint maga, hiszen egyikünk sem szült még soha. . . ":)))
    előzmény:
    eze.erika (140)
     
  12. Torolt_felhasznalo_348362
    Torolt_felhasznalo_348362
    2003. november 17. 17:56140.
    Szia Malena77!
    Sziasztok!

    Én a Csákány doktornál szültem. Ő már sajnos nincs ott. Szerintem fantasztikusan jó orvos és nagyszerű ember. Az volt a legjobb, hogy soha nem misztifikálta túl az egész terhességet és a szülést sem.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_199687 (132)
     
  13. Torolt_felhasznalo_735231
    Torolt_felhasznalo_735231
    2003. november 14. 15:54139.
    Ne haragudjatok, hogy megint ezzel jövök, de megint eszembe jutott a szülés. . .

    A SZABOLCS EGY SZUPER HELY!!!!!

    :))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. 2003. november 13. 19:26138.
    Marcsi valamiért nagyon megkedvelt engem , és egy hosszú estén elmesélte életét. :-) részletesen. a szexuálisat is. elég kínosan éreztem magam. .
    előzmény:
    paracsimpo (136)
     
  15. Torolt_felhasznalo_150348
    Torolt_felhasznalo_150348
    2003. november 13. 18:45137.
    :-))))) Elragadott a hév! :-))
    Nem is tudom, azt hiszem, hogy részletes voltál! Olyan jó Neked! :-) Az egyik osztálytársnőm pont ma egy hete szült, most beszéltem vele, és olyan boldog ő is. Irigylem, hogy már túl van rajta! :-) Imádok terhesnek lenni, de olyan jó lenne már kézbe venni a lányomat!
    Egyébként mi jól vagyunk, köszi! :-)))
    Milyen baba Kristóf? Fáj még a pocakod?
    előzmény:
    paracsimpo (136)
     
  16. 2003. november 13. 18:16136.
    Eszementje ugyi aki hirtelenrátalál egy régi ismerősre az nem is olvas figyelmesen?:)))))
    Kiváncsi vagy még valamire? de azt hiszem elég részletes a beszámolóm:) Imádok róla beszélni:)))) Azt hiszem ez nem csoda:)))))))) Te jól vagy? Mi van veled? Inkább Te mesélj:)))))

    eze. erika: Ildikó már sajnos tényleg nincs. Azt hiszem a vérnyomáson kívül a térdével vagy a lábával van valami:(((((( Pedig Ő volt a kedvencem meg az Edit.
    de én csípem az Angélát is és a Marcsit is (Ő van az Ildi helyett). Fent a szülészeten meg tündéri a Kornélia meg a Szilvi, meg van a Katinéni:)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_150348 (135)
     
  17. Torolt_felhasznalo_150348
    Torolt_felhasznalo_150348
    2003. november 13. 17:53135.
    Az imént nagy örömömben, nem olvastam végig a hozzászólásokat. :-))) Most már mindent tudok! :-)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_150348 (134)
     
  18. Torolt_felhasznalo_150348
    Torolt_felhasznalo_150348
    2003. november 13. 17:46134.
    Szia! Gratulálok!!!!!! :-))))
    Már vártam, hogy jelentkezz!!!! Milyen volt a szülés? Naaa! Mesélj már!!! Gondolom, most elfoglal Kristóf, de ha lesz egy csöpp időd, akkor jelentkezz!!! Puszi!
    előzmény:
    paracsimpo (123)
     
  19. 2003. november 13. 08:13133.
    Ildikó sajnos olyan beteg, hogy már nem dolgozik, a vérnyomásával és még valamivel van gondja, de őt én is nagyon kedveltem, ő volt velem a vetélésemkor is.
    Edit ott van még, és ő is tündér!
    előzmény:
    eze.erika (130)
     
  20. Torolt_felhasznalo_199687
    Torolt_felhasznalo_199687
    2003. november 12. 23:23132.
    eze. erika, te kinél szültél a Szabolcsban?
    előzmény:
    eze.erika (130)
     
  21. Torolt_felhasznalo_199687
    Torolt_felhasznalo_199687
    2003. november 12. 23:22131.
    naty: amikor én szültem a mellettem lévő ágyon cukros kismama volt és babamama szobában voltunk, tehát az sem általános hogy a cukrosok visszakerülnek a terhespatológiára:o)
    előzmény:
    naty77 (128)
     
  22. Torolt_felhasznalo_348362
    Torolt_felhasznalo_348362
    2003. november 12. 23:19130.
    Sziasztok!

    A cukrosok nagy részét valóban visszaviszik a terhespatológiára, azonban amikor én szültem (2002-ben) volt elég sok ellenpélda is. Ha a baba és a mama is jól volt, akkor mehetek a terhes patológiáról.
    A rossz véleményt az okozza, hogy aki bent van heteket már utál mindent, ami a kórházhoz köti, mert szerintem is helyes, aranyosak és ami a legfontosabb nagyon felkészültek az orvosok és az ápolónők.
    Szeretném megkérdezni, hogy a terhespatológián ott van-e még az Ildikó és Edit nővérek? Őket mindenki nagyon szerette nálunk és valóban szeretetre méltók.
    Sziazstok
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. 2003. november 12. 12:28129.
    Szia! Ma voltam a profnál, valóban olyan mint amiről már írtál nekem. Nagyon meg vagyok vele elégedve, szerintem türelmes, kedves, és segítőkész volt. És mindemellett alapos is. Igazad volt. Nagyon örülök, hogy eljutottam hozzá. Szia Perla
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_743000 (107)
     
  24. 2003. november 11. 18:49128.
    szeretnék baba-mama szobábna lenni, de a cukrosok zömét visszaviszik a terhespatológiára és nagyon tapassztalataik vannak etetés ügyben. . .
    előzmény:
    paracsimpo (127)
     
  25. 2003. november 11. 17:28127.
    Nad mire vagy kiváncsi?:)

    Szóval.
    Október 23. hajnali 5 kor (apa még elszaladt volna dolgozni, ill. el is ment:) )voltak 2-5 perces fájások. Aztán kis szünet, de még apa otthon volt és jöttek a 20 percesek. Erre szépen beáltunk egészen fél 8-8-ig. Apa közben elment, de mondtam, hogy siessen, mert sztem szülünk:) Ő nem hitt nekem, mert a fájások olyan gynegék voltak, hogy csak szóltam mikor na most megint egy:)
    Mikor hazaért én már mindent becsomiztam ami még hiányzott.
    Mondtam, hogy ő is fürcsizzen le, mert kitudja, hogy mi lesz, ha megyünk ő mikor kerül haza:)
    Amikor ő is elkészült már 13 perces fájások voltak (kettő:) ). Felhívtam a dokimat, hogy most szülünk e vagy sem, menjek be vagy egyáltalán mit s csináljak. Azt tudni kell a dologhoz, hogy a babám ugye faros lett és sajnos nem is fordult vissza. Azt mondta menjünk, majd kiderül, hogy mi lesz ha kell akkor majd szólnak neki.
    Mi mentünk, vizsgálat, felvétel, UH, CTG. Azonnali döntés (amit már tudtam), hogy császár. Nem volt sürgős a dolog, mert jól voltam. Szépen kaptam egy kis beöntést, tusoltam és mire kijöttem a helyiségből a dokim is ott volt már:) Aztán műtéti papírok aláírása és irány a műtő. Hátbaszúrás. Sajnos nem ment az alkatom miatt, de legfőképpen a pattanások miatt. Féltek, hogy elfertőződik. Altatás. Valahol nem bántam. Aztán már csak arra emléxem, hogy keltegetnek, hogy Judit ébredjen gyönyörű kisfia van:) Szülőszoba ahol 2 órát voltam apával, sajnos baba nélkül. Azt nem tudom, hogy miért nem lehet apával. Almának is a párja babázott ez idő alatt. Na mindegy.
    Előszor sima szobába mentem. Pénteken reggel kellhettem fel. De akkor úgy kipattantam, hogy csak na. Szombaton, meg olyan jól voltam, hogy átmentem baba-mama szobába. Nem bántam meg, pedig nagy fájdalmaim voltak, mert ödémás lett a pocim és be is keményedett, meg jött belőle a savó is. De nagyon élveztem, hogy a kisfiammal lehetek:) Semmiért nem cseréltem volna:)

    Naty: apa nem lehet a császárnál:( Ha jól tudom akkor ha nem altatásban van akkor a 2 órás megfigyelésre apa foghatja (talán Alma többet tud róla mondani).
    És ha baba-mama szobába szeretnél menni, sztem legalább azt várd meg, míg a katéter kiveszik belőled és felkelhetsz. Amúgy nem nagyon tudod a babát ellátni. Ez csak egy tapasztalat a szobatársam láttán.

    Na hirtelen ennyi:) Nad ha kihagytam volna valami akkor kérdezz és válaszolok:))))
    Hogy vagytok? Tesóka hogy viseli a kicsit?:)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_735231 (124)
     

Címlap

top