Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Szabolcs utcai klinika

Torolt_felhasznalo_269650
Torolt_felhasznalo_269650
Létrehozva: 2003. augusztus 27. 11:32
Sziasztok!
A Szabolcs utcai klinikán készülök szülni jövő tavasszal. Van valakinek tapasztalata a kórházzal kapcsolatban? Az orvosom Dancsó János.
Köszönöm előre is a válaszokat!
Bubek
  1. 2003. november 11. 14:40126.
    Lányok olyan örömmel olvaslak Titeket! Én tavasszal 2 hetet, most 5-öt töltöttem a terhespatológián és mind a visszakerülő már szült cukrosok (mert ugye ők nem maradhatnak fent, tisztelet a kivételnek), mind összeségében ott bent csak és kizárólag rosszat hallottam és tapasztaltam a kórházról.
    Olvaslak Titeket és örülök, hogy ott fogok szülni, másrészt néha nemvagyok biztos benne, hogy egy helyről beszélünk.
    A császárnál bent lehet apuka? Utána velem lehet a baba?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. 2003. november 11. 13:41125.
    Sziasztok!
    Mindkét lányomat a Szabolcsban szültem és csak a legjobbakat tudom elmondani. . . tényleg, pedig elég igényes, kritikus szellemű emberke lennék:))Humanitást, hozzáértést, korszerűséget tapasztaltam.
    Jól választottatok, legyetek bátran bizalommal az egész team iránt, értő kezekbe kerültök, a picinyekkel együtt!
    Sok erőt Nektek. . . !
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. Torolt_felhasznalo_735231
    Torolt_felhasznalo_735231
    2003. november 11. 13:33124.
    Helló Csimpi!
    RÉSZLETEKEEEEEEET!!!!!!!!! :)))))
    Akkor végül is egész sokáig sikerült kihúznotok, nem?

    Pont hazajöttünk, amikor az októberi fórumon téma volt, hogy vajon Csimpivel mi lehet. Én meg leadtam a drótot (baromi jólértesült önelégültséggel, hogy bibibííííííí, én tudooooom), hogy most találkoztunk.

    Cupp,
    Nad
    előzmény:
    paracsimpo (123)
     
  4. 2003. november 11. 09:06123.
    Szia nadinka, Alma és a többiek:)

    Megismertek még? Mi is kettőben volnánk már lassan 3 hete:)

    Nekem is csak jó tapasztalataim vannak a kh. -al kapcsolatban:)
    Az én orvosm Dr. Vajda és nagyon megvagyok/voltam vele elégedve.
    Fogadott szülésznőm a Palotai Évi lett volna, de csaszi miatt megbeszéltük, hogy ha csak nem programozott lesz akkor hívom, amúgy nem. Így a GAbinál "szültem" és nagyon aranyos volt. De még a Julcsi is nagyon helye szülésznő.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_735231 (122)
     
  5. Torolt_felhasznalo_735231
    Torolt_felhasznalo_735231
    2003. november 10. 23:02122.
    Nos, már múltkor is meg akartam neki hálálni a spontán (mármint a műszak miatt történő) közreműködését, de nem találtam meg, pont akkor nem volt sosem bent, amikor fölmentem. Úgyhogy most duplán háláltunk. Nemtom, sok-e, kevés-e (kerek összeg).

    Harmadszorra? Reményeink szerint megyek!!!!!!! Tiszta kitolás, hogy egy nő életében olyan kevés a szülés. . . :)))))))))))))) jaaaaj, annyira jó volt!!!!
    előzmény:
    kisjuc (121)
     
  6. 2003. november 10. 16:28121.
    Nagyon köszönöm a választ! És, hogy is mondjam. . . . mennyire háláltad meg neki a közreműködést? Vagy mivel nem kérted föl előre, ez föl sem merült? Lehet, hogy csak ők ketten vannak szülésznők, mert más neveket nem nagyon láttam emlegetni.
    És hogy tervezed, mész harmadszorra? :-))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_735231 (120)
     
  7. Torolt_felhasznalo_735231
    Torolt_felhasznalo_735231
    2003. november 10. 14:16120.
    Van egy előadássorozat, az a szülésfelkészítés. Asszem lehet szülőszobát is látogatni, és szülésznőt is választani. Én személy szerint Bátorné Katinál szültem mindkétszer, noha nem én választottam így, csak a műszakbeosztásból adódott, de ha megyek harmadszorra, most már nem bízom a véletlenre és őt választom. Egy nagyon határozott nőszemély :))) (jó értelemben), sitty-sutty lerendez, és nagyon érti a dolgát. Másodszorra megvédte a gátamat is, amiért külön szétrobbanok a hálától. :))))))) De ízlések és pofonok. A vezető szülésznőt (Ica néni) is sokan szeretik, nekem csak másodszorra esett le, hogy egy kicsit nagyothall, mert folyton visszakérdezett, és ez engem nagyon zavart. De arany keze van, ő vett föl eddig mindkétszer (csak utána pont műszakváltás volt mindkétszer, így lett Kati).
    előzmény:
    kisjuc (118)
     
  8. Torolt_felhasznalo_346128
    Torolt_felhasznalo_346128
    2003. november 10. 13:19119.
    sziasztok, 12 hetesek vagyunk és a Szabolcsban fogok szülni (nővérem is itt szült Kanizsai Beátánál)
    Olvastam, h valaki érdeklődött Murányi felől. Én, ha minden igaz, nála fogok szülni. Szimpi a pali, bár furcsállom, h csak a magánrendelőjében hajlandó fogadni.
    előzmény:
    kisjuc (118)
     
  9. 2003. november 10. 09:51118.
    Sziasztok! Szerintetek van szülés-előkészítő? Vagy legalább szülőszoba látogatás meg ilyesmi? Ugye lehet szülésznőt választani? Kit érdemes?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. Torolt_felhasznalo_798305
    Torolt_felhasznalo_798305
    2003. november 9. 10:29117.
    Atalay Kati keresésére:
    Én is hozzá járok, jan. elején fogunk szülni. Eddig minden ok vele, remélem ez marad is így. Nekem több ismerősöm is szült nála, és ők teljesen meg voltak elégedve - úgyhogy szerintem mi se aggódjunk.
    Azért majd részletesen leírom, milyen volt a nagy esemény.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_513505 (96)
     
  11. 2003. november 2. 19:03116.
    Szia, Drávucz itthon van, 2 hete voltam nála magánrendelésen, és ő is fog kezelni.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_541646 (111)
     
  12. 2003. november 2. 11:55115.
    Sziasztok!

    Ismeri valaki dr. Balázsy Károlyt a Szabolcs utcából? Nekem ő a nőgyógyászom és ott dolgozik. Valószínűleg császármetszéssel fogok szülni, ezzel kapcsolatban megosztaná velem valaki a tapasztalatait? Köszönöm előre is!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. Torolt_felhasznalo_513505
    Torolt_felhasznalo_513505
    2003. november 1. 08:41114.
    szerdán voltam a Szabolcsban. . . Lányok ez maga a menyország az I. Női-hez képest. Vagy én voltam nagyon gügye, vagy tényleg mindenki kedves volt. . . bár a sor itt is hatalmas. . . nem éppen az a tipikus csillogó-villogó bababarát kórház, de nekem azokból már nagyon elegem van. én az előzőt olyan helyen szültem, ahol a szoba olyan volt mint egy öt csillagos szállődában, aztán a dokim szépen "elnézte" agyereket, így most leshetem az üres gyerekszobát. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_735231 (112)
     
  14. 2003. november 1. 00:18113.
    Köszi az infót, majd utána fogok nézni.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_541646 (111)
     
  15. Torolt_felhasznalo_735231
    Torolt_felhasznalo_735231
    2003. október 31. 14:48112.
    Örülök! Szerintem nem fogsz csalódni. Van olyan hiperszuper bababarát hírnevű kórház is (most van ott egy barátnőm, 4 napja szült), ahol olyan lópokrócok a csecsemősök (nem csak az ő tapasztalata, és sajnos friss. . . ), hogy kis szerencsével akár el is ronthatják az egész élményt. . . :((( főleg a szoptatásét. . . De a Szabolcsban mindennek ellenére (borotválás, beöntés, gátmetszés - bár hozzá tartozik, hogy ugyanannál a dokinál-szülésznőnél szültem most is, egy centivel nagyobb a lányzó fejkörfogata, mégis gátvédelemmel és egy körömnyi horzsolással, vagyis sérülés nélkül segítették a világra!!! tehát ha kéred, megpróbálják úgy, nekem elsőre nem jutott eszembe a nagy izgalomtól. . . ) szóval mindezek ellenére a szakszemélyzet viszont zseniális, segítőkész (ajánlom pl. Hajni és Ildi csecsemősöket, ők szuperek!!! de a többiek is ám!!! csak ők annyira, hogy még a nevüket is sikerült megjegyeznem. . . hehe), tehát ÉRDEMES!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_513505 (110)
     
  16. Torolt_felhasznalo_541646
    Torolt_felhasznalo_541646
    2003. október 30. 22:37111.
    Kb. 1 éve hallottam, hogy a Drávucz kiment Amerikába. Hogy meddig van ott, azt sajnos nem tudom. Hívd fel a kórházat.
    előzmény:
    Tigris30 (104)
     
  17. Torolt_felhasznalo_513505
    Torolt_felhasznalo_513505
    2003. október 30. 21:35110.
    Köszi mindent!
    Nagyon sokat segítettél!
    Én az utóbbi 4 hónapban 8 kórházban jártam, de ez tűnik a legjobbnak, főleg szakmailag, mert külsőre sokkal jobbak is vannak. Azt hiszem maradok, pontosabban most már maradunk. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_735231 (109)
     
  18. Torolt_felhasznalo_735231
    Torolt_felhasznalo_735231
    2003. október 30. 21:27109.
    Szia Amaryll!
    Azt nem tudom, hogy hány szoba babás-mamás (persze lehet, hogy 4, az biztos, hogy van 2 db kétágyas és 2 db háromágyas baba-mamás). Éjszakára valóban begyűjtik a babákat (11-fél 12 körül viszik és 6 után kicsivel hozzák őket), cserébe viszont nagyon rendesek a csecsemősök!!!!!! és ha szólsz este, hogy szeretnéd megkapni éjjel szoptatni, ha felsír, akkor kihozzák neked akárhányszor, de tényleg. Én most szültem ott a másodikat 4 hete (az elsőt meg ma két éve, és imádtam akkor is a kórházat, szóval szerintem jó helyre mész!!! ezért mentem én is vissza), és minden éjszaka megkaptam, ha éhes volt, és nem csak 10-20-30 percre, hanem amíg szopott. Ha még szopott, amikor visszajött benézni a nővér, akkor kint hagyta nálam. Volt, hogy azt mondta fél 5-kor, hogy ha akarom, most már vissza sem viszi. Még szép! :))) Szóval nem kell téged nélkülöznie a babádnak! Látogató nem mehet be a kórterembe, ezzel a babákat védik (elvileg, bár én pl. nem nagyon értek vele egyet, mert a bacikat ugyanúgy megkapja a látogatóktól anyuci hálóruhájáról vagy köntöséről, a levegőről nem is beszélve, de mindegy), de ki lehet cselezni. . . :))))) csak senki meg ne lássa. Dél és 1 között is van látogatás, olyankor kint vannak a babák ugyebár, na akkor kell "jaj, látogató jött" felkiáltással éppen akkor betolni a csecsemőosztályra a bébit, amikor a mohó apuka megérkezett újdonsült családot csócsálni. Atalay doktornőnél szült egy kedves kismamabarátnőm (az első gyerkőceink egy hónap híján egyidősek), most újra babát vár, de váltott orvost (átment az enyémhez. . . :))))) dr. Török Miklós, hihetetlen krapek!), nagyon nem volt vele megelégedve.

    Remélem, segítettem valamit.

    Imádom a Szabolcs utcát. Harmadszorra is vonulok oda.

    Ugyanahhoz a dokihoz, ugyanahhoz a szülésznőhöz (Bátorné Kati).
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_513505 (96)
     
  19. 2003. október 30. 15:59108.
    Szia! Köszi a választ, tulajdonképpen a sógornőm is ugyanezeket mondta. Neki most 7 hónapos a kislánya, úgy terveztük, hogy visszük magunkkal, mert a születése óta még nem látta őt a doki bácsi. Köszönettel Perla
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_743000 (107)
     
  20. Torolt_felhasznalo_743000
    Torolt_felhasznalo_743000
    2003. október 30. 14:03107.
    Szia Perla!

    A professzor úr egy ritka kedves és segítőkész ember. Nekem a legjobban az tetszett benne, hogy mindent elmond, magyaráz, rajzol. És hogy van humora:)) A másik nagyon fontos, meg hogy tudom, hogy maximálisan felkészült és hogy bízhatok benne. Amikor én szültem, felmerült a császármetszés is, ott bosszankodott nekem, hogy "nem hiszem el, ilyen fiatalon nem tud megszülni nekem simán!!". Na más orvos egyből tolt volna a műtőbe, mert ugye ezért 3x annyi pénzt fizet a tb! Szóval nem izgultam, pedig sokmindent szerettem volna, de császárral szülni azt nem! Márcsak azért sem, mert akkor tovább kell bennt maradnunk. . . :)) De úgy voltam vele, hogy a prof. a legjobbat fogja nyújtani nekem és a babámnak, és ha ő úgy dönt, akkor nekünk bizony úgy lesz a legjobb.
    Kedvességről. . . nem egy mézes-mázos típus, de sohasem olyan "pokróc", mint amilyenek szoktak az orvosok lenni általában. Amikor a kórházban bejött hozzám a szülés után, mindig tudtam, hogy jön a dokim, mert állandóan fütyörészett valamit a folyosón:))
    előzmény:
    Perla. (103)
     
  21. Torolt_felhasznalo_150348
    Torolt_felhasznalo_150348
    2003. október 30. 13:46106.
    Nekem a külső nem számít. Évek óta járok hozzá és én még nem csalódtam benne. Azt a fórumaot amit írsz azt meg megkeresem, elolvasom. Köszi!
    előzmény:
    naty77 (105)
     
  22. 2003. október 30. 13:01105.
    itt is valamelyik fórumon, talán a kijnél szültélnél vannak róla írások, de őszintén megmondva a szobatársnőm mindig összekeverte a konyhás nénivel, mert nagyjából úgy néz ki és hát. . . szóval nem éppen orvos megjelenése van, ez már eleve bizalmatlanságot okoz nekem.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_150348 (101)
     
  23. 2003. október 30. 11:58104.
    Sziasztok! Én is ott szültem, 98. májusában:)) Olvasgatlak Titeket, de nem találtam semmi infót a Dr. Drávucz Sándorról! Tudtok róla valamit? Vagy esetleg már nem is dolgozik ott? Bármilyen információt szívesen fogadok!! Én a 3. babát is ott szültem volna, de anyagilag nem engedhettük meg magunknak, és mivel elköltöztünk Pestről, elég nehéz is lett volna időben beérni! A 3. baba elég gyorsan jött, hajnali fél 3-kor elment a magzatvíz, és 6. 20-kor született meg! Aki tud valamit a Drávuczról, az írjon! Mindenkinek előre is nagyon köszönöm, és gratulálok a megszületett, illetve a pocakban levő babákhoz! Sziasztok!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. 2003. október 30. 10:14103.
    Szia! A sógornőm is nála szült, neki csak jó véleménye van a profról. November 12-re kértünk tőle időpontot, bár én csak rákszűrésre jelentkeztem nála, de érdekelne a véleményed az orvosról. Nem tudom miért, de én olyan nehezen találok jó, kedves, és segítőkész orvost. Remélem ő ilyen. Köszönettel Perla
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_743000 (36)
     
  25. Torolt_felhasznalo_150348
    Torolt_felhasznalo_150348
    2003. október 30. 09:42102.
    Tényleg! Mennyibe kerül egy szülés? Erről még nem beszéltem a dokimmal. Fix árak vannak, vagy kinek-kinek erejéhez mérten?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top