Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Szabolcs utcai klinika

Torolt_felhasznalo_269650
Torolt_felhasznalo_269650
Létrehozva: 2003. augusztus 27. 11:32
Sziasztok!
A Szabolcs utcai klinikán készülök szülni jövő tavasszal. Van valakinek tapasztalata a kórházzal kapcsolatban? Az orvosom Dancsó János.
Köszönöm előre is a válaszokat!
Bubek
  1. Torolt_felhasznalo_150348
    Torolt_felhasznalo_150348
    2003. október 14. 15:5876.
    Én Őt nem ismerem!
    előzmény:
    kisjuc (74)
     
  2. Torolt_felhasznalo_150348
    Torolt_felhasznalo_150348
    2003. október 14. 15:5875.
    Jó ilyeneket olvasni! :-))))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_735231 (73)
     
  3. 2003. október 14. 15:4174.
    Sziasztok. Dr. Bátorfi Józsefet ismeri valaki? Nekem ő ott a dokim, kíváncsi lennék a benyomásokra, ha vannak. Előre is köszi!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. Torolt_felhasznalo_735231
    Torolt_felhasznalo_735231
    2003. október 13. 13:4773.
    Eszementje, én már kétszer szültem ott. Szerintem tutira nem fogsz csalódni. Nem tudom, hogy a terhespatológia milyen (bár feküdtem bent a fiammal 10 napot annó a 9. terhességi héten, és speciel akkor is nagyon rendes volt mindenki és "jól" éreztem magam, mármint bánásmódilag), de ha eddig voltak is kétségeim, hogy harmadszorra is visszamenjek-e oda szülni (pedig nem voltak), hát most aztán tökéletesen szertefoszlottak!!!!! Igaz, Alma?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_150348 (72)
     
  5. Torolt_felhasznalo_150348
    Torolt_felhasznalo_150348
    2003. október 12. 22:1572.
    Már megint vegyes érzéseim vannak a Kórházzal kapcsolatban. Írtok ilyet is, olyat is. Mindegy, mert bizos, hogy ott szülök, nekem az orvosom oda tartozik és ő fontosabb, mint a kórház milyensége. Remélem, hogy nem csalódok nagyot.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. 2003. október 12. 21:0771.
    A babaneten Alma néven szerepeltem, ide csináltam egy Alma77-et, de most meg nem tudtam vele belépni. Úgyhogy alighanem AlmaZsuzsi leszek ezentúl :)
    Le a kalppal, hogy tudod odahaza tartani a frontot! Engem ez az egy csemete is teljesen lefoglal, pedig az apukája mindent megcsinál - nem is tudom, mihez kezdenék, ha ágynak dőlne! Szöszifiú például ma kétszer is sikeresen képenpisilte magát, úgyhogy volt öltöztetés, mosdatás doszt. Pedig már olyan elővigyázatosak vagyunk, de úgy látszik, hiába. . . :)
    Vasárnap este kaptam szobatársat, akinek a kisfia arccal előre bújt ki, és teljesen lila (sötétlila!) lett ettől. Szopigondjaik is voltak, úgy sajnáltam őket! Szegény lány segítséget kért, de hogy milyet kapott. . . - én csak annyit mondtam volna rá, elnézést, nem azt kérdeztem, hogyan apasszam el a tejem lassan, de biztosan. . . (teáztassa, háromóránként tegye mellre, mosssa le a mellbimbóját szappannal, majd vastagon kenje be stb. ) Mikor kiment a nővér, odaadtam a lánynak az LLL szoptatós anyagaimat, hogy döntse el, kire hallgat. Hááát, szegény csak töltötte a gyerekbe a teát, és csodálkozott, hogy nem akar szopni. Annyira sajnáltam őket! De tényleg úgy van, hogy a más dolgába nem lehet beleszólni :(
    Kedd reggel meg betoltak egy császáros csajt, szegény eléggé maga alatt volt, én meg ott tornáztam meg hajolgattam ide-oda az orra előtt, hogy idenézz, ne aggódj, ilyen hamar rendbe jössz :)
    Ja, utolsó délután meg este Péterkét elvitték kékfényezni, nem volt vészesen sárga, de a doki jónak látta befektetni. Az nagyon rossz volt, hogy éjszaka nem hozták ki, ha felébredt, de vihettem lefejt tejet (azt a 20 millit, ani sikerült, meg hajnalban még kigyötörtem 10-et). Sajnos biztos megetették valamivel, látszott a kakiján, bár az is igaz, hogy éhen sem hagyhatták.

    Megnéztem Borka honlapját, nagyon aranyos! A fiúknak meg jobbulást, neked kitartást, és egyél, igyál sokat!

    Zsuzsi
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_735231 (69)
     
  7. Torolt_felhasznalo_735231
    Torolt_felhasznalo_735231
    2003. október 10. 21:5170.
    Na. Szóval. Én imádtam a kosztot, de én már általános iskolában is imádtam a menzakaját. A baba-mama szobánkban kellett szólni, hogy szüntesség meg a dugulást a zuhanyban, amit másnapra meg is oldottak, addig a közösbe jártunk zuhanyozni, ami viszont patyolattiszta volt. És a zuhanyunk is az lett, miután megoldották, de gyorsan megoldották. Minden nap jöttek fertőtleníteni, szóval szerintem elég tiszta hely. És a csecsemősök között is csak egy otromba volt, de őt messze elkerültük, a többiek halál kedvesek és segítőkészek voltak.

    És igenis ott is csinálnak gátvédelmes szülést, nekem most volt szerencsém hozzá, hát fantasztikus! :)))) Nem hittem, hogy felül lehet múlni előző szülésem élményét, de úgy tűnik, sikerült!!!!!!! Azóta is röpdösök, kivéve persze ezt a három napot (hehe, az eddigi mindössze 8-ból, amit kétgyerekesként töltöttem).

    Szerintem jó hely, már másodjára gondolom így.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. Torolt_felhasznalo_735231
    Torolt_felhasznalo_735231
    2003. október 10. 21:4669.
    Sziaaaaaa! Na most lebuktál, hogy ez a nicked! :))))) Nálunk nem túl rózsás a helyzet, mert a fiam meg az apja elkapott valami szalmonellaszerű dolgot, úgyhogy három napig én voltam az egyetlen épkézláb ember a családban, borzalmasan rosszul voltak. Borka továbbra is nagyon nyugodt, türelmes és jó baba, nem győzök elég hálásnak lenni neki. . . Vasárnap, amikor hazajöttünk, már voltam lent a fiammal sétálni kettesben (Borka apuci vállán szunyált otthon), hétfőn is, de utána lebetegedtek. . . fú, nagyon rossz volt. Szerencse, hogy nem is érzem, hogy történt volna valami szülésügyileg. A hasam már teljesen visszament, viszont kicsit aggódok, mert a nagy beteggondozásban-szoptatásban napi egy-másfél kilókat fogytam eddig, és tudom, hogy nem szabadna ilyen gyorsan. . . :(((( Na, most már remélem, normalizálódik a helyzet, és egy kicsit lehetek én is gyermekágyas. . . pihenés, ilyenek. . . egyelőre én hordom a nadrágot és ápolok-táplálok mindenkit (mindenki az én tejemen él, főleg Borka, azután Ágoston is, aki ma reggel végre hajlandó volt elfogadni ismét, és végül, de nem utolsósorban apuci, aki a "maradékot" kapja kispohárból, hiszen neki is kellenek az immunanyagok rendesen. . . )

    Cupp
    Nad

    Örülök, hogy jól vagytok Szöszifiúval!!!!!! Kaptál szobatársakat utánunk?
    előzmény:
    Alma77 (67)
     
  9. Torolt_felhasznalo_348362
    Torolt_felhasznalo_348362
    2003. október 9. 23:2668.
    Sziasztok!
    Nekem is van tapasztalatom a Szabolcs utcai klinikával, jó is , rossz is. 2002 nyarán szültem a kislányom, 7 hetet voltam bent: 6 hetet a terhespatológián. Igaz a tisztaság nem erénye a kórháznak, de én voltam olyan helyen is, ahol 3 napig a fürdőben volt egy véres lepedő, és a W. C. -t nem lehet zárni és néha jó lett volna az ajtótól elintézni az elintéznivalót olyan mocskos volt. Hát ehhez képest a Szabolcs utca maga a Hilton volt. A kaja az vacak- itt is, meg más kórházban is, a diétát itt is leginkább "hazaival" lehet megoldani, és lehetne sorolni a hibákat és problémákat a csecsemősökkel kezdve és nővérekkel befejezve. Bár nekem nagyon jó tapasztalataim vannak a nővérekkel, orvosokkal kapcsolatban. 1 év alatt velük bármi is törtéhetett. pl. : találtak jobb vagy másik állást
    Egy szónak is száz a vége: az utolsó idő könnyebb, hiszen 1 vagy több babával tér haza az ember és elfelejti az egészet. Szóval kesergőknek fel a fejjel, eljön a 40. hét is és jöhet a babázás.
    Ja, és 2002-ben is rengeteg macska volt és akkor is bejöttek.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. 2003. október 9. 18:5767.
    Sziasztok!

    Császármetszéssel szültem a kisfiamat október elsején a Szabolcs utcában. A kórházat Nadinkához hasonlóan én is csak ajánlani tudom. (Ágyszomszédok voltunk, úgyhogy tanúsíthatom, igazat beszél, tényleg jó hely :) )
    Van egy-két csecsemős ugyan, akinek életveszély lenne megfogadni a szoptatási (teáztatási) tanácsait, de a nagy többség szuper rendes és szemmel láthatóan szereti a munkáját.
    A Réka nevű anesztes doktornő pedig egy angyal! Ő tartotta az arcomhoz a babát, amíg összestoppoltak. Végig bíztatott, hihetetlen kedves volt. A teljes nevét meg kiderítem és megírom, mert tényleg megérdemli. Fantasztikus volt!
    Nadinka, hogy van a pici lány? Mi itthon is rendületlenül szopizunk, bár már az is előfordul - mint most -, hogy Péterke 3 órát is alszik egyfolytában (a cicim meg feszül, úgyhogy ébresztő!!!)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. 2003. október 8. 16:3966.
    Gratuléa a babádhoz.
    Én 5 hétig feküdtem most bent a terhespatológián, elég sok tapasztalattal lettem gazdagab. Sajnos a cukros anyukák többsége nem kerülhet fel baba-mama szobába, visszahozzák őket a terhespatológiára, alig láthatják a babákat, szoptatni nem nagyon tudnak, mert jól beetetik a babákat mire anyuka felmenne, 3 óránként. De akkor is 20 percig lehet ott, ha sikerül, sikerül. Ha nem szopna a baba, akkor nemsokára megint jól beetetik, ne éhezzen.
    De egyébként is igen sok rossz tapasztalattal jöttem haza, ha nem lennék cukros tutira nem választanám a kórházat.
    A tisztaság katasztrófális, a nővérek többsége fütyül a bentfekvőkre. A kaja is hagy kivetnivalót maga után.
    Mi a szobatársaimmal egy kellemes gombával gazdagabban jöttünk haza, pedig ami létező higiéniai ötletünk volt bevetettük.
    Szóval én nem fogom senkinek ajánlani ezt a kórházat.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_735231 (65)
     
  12. Torolt_felhasznalo_735231
    Torolt_felhasznalo_735231
    2003. október 8. 15:2865.
    Ary! Nem muszáj. De kérjél!!!!! Mennem kell, később bővebben!
    előzmény:
    ary18 (64)
     
  13. 2003. október 8. 09:4264.
    Én is gratulálok mindenki Babájához!Hát remélem hogy a Szabolcs tényleg ilyen jó hely, ahogy írtátok. Ott szülök majd márciusban. Úgy félek!A beöntés az mit segít a szülésnél?Muszály kérni?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. Torolt_felhasznalo_743000
    Torolt_felhasznalo_743000
    2003. október 8. 01:2163.
    KÜLDÖM!!!!!:))))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_735231 (62)
     
  15. Torolt_felhasznalo_735231
    Torolt_felhasznalo_735231
    2003. október 8. 01:0362.
    beszámolok majd, fiúk lázas betegek, mi lányok még jól vagyunk, bocs, böfi van. . . én vagyok csak legény a gáton. . . küldjetek energiát
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. Torolt_felhasznalo_743000
    Torolt_felhasznalo_743000
    2003. október 7. 21:5461.
    Szia Nadinka!

    Tiszta szívből gratulálok a kis gyermekeidhez, nagyon helyesek!! A közös képet nagyon sokáig nézegettem. . . :)) volt rajta mit!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_735231 (58)
     
  17. 2003. október 7. 21:4860.
    szia nad:o))
    Láttam Borkát, megnéztem a fényképeket, küldtem emailt is neked, nem tudom megkaptad -e, de ha nem akkor ezúton is gratulálok nektek és jó egészséget sok boldogságot kívánok:o)))
    Pusszancs
    Drimba

    Ui. : ha lesz időd, akkor egy kis beszámolót is írhatnál a topicba. :o)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_735231 (58)
     
  18. Torolt_felhasznalo_150348
    Torolt_felhasznalo_150348
    2003. október 7. 21:4359.
    Engedd meg, hogy gratuláljak Neked!!! Borika nagyon szép baba!
    Csupa jókat írtál! De jó! :-)
    Van kedved mesélni róla, hogy hogy zajlott a szülés? Kinél szültél?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_735231 (58)
     
  19. Torolt_felhasznalo_735231
    Torolt_felhasznalo_735231
    2003. október 7. 16:5558.
    Sziasztok!
    Nos, itt a nagy pillanat, hogy visszatérjek az újbóli tapasztalatokra:
    A Szabolcs utca továbbra is CSÚCSSZUPER HELY.

    Pici lányom egy hete született, gátvédelemmel, ugyanazzal a gárdával, doki, szülésznő, "szülődokk", hihetetlenül fantasztikus élmény volt. Csecsemősök aranyosak és segítőkészek (bár most már egyáltalán nem volt rá szükség hálistennek), éjszakára mindenkinek kihozták a baba-mama szobába a babát, ha felébredt és szopni akart, és a mama ezt kérte, úgyhogy totál elégedett vagyok, túlszárnyalták az elvárásaimat!!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. Torolt_felhasznalo_735231
    Torolt_felhasznalo_735231
    2003. szeptember 14. 22:3157.
    Hát, nekem csodaszuper tapasztalataim voltak a khzal kapcsolatban, és eddig másoktól is csupa jót hallottam. Gyereket legalábbis még biztos nem hagytak bent! :))))

    És ez amúgy is orvosfüggő, nem?
    előzmény:
    naty77 (56)
     
  21. 2003. szeptember 12. 14:5056.
    Én ugye a Szabolcsban szülök, hacsak nem kell császározni, mert a múlt héten két placentát is bent hagytak. . . Tehát ha előre tudom, hogy az kell, akkor szaladok messzire. (lehet, hogy nálam a gyerek maradna bent?)
    Mi a férjemmel jól keresünk nettó, de a terhesség 4. hetétől táppénzen vagyok, leszek, tehát a végére már jól jönne kis kiegészítés, csak éppen nem fogjuk megkapni. :-(
    Higyétek el, jól jön az, ha az embernek picit több a nettója. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_150348 (54)
     
  22. Torolt_felhasznalo_735231
    Torolt_felhasznalo_735231
    2003. szeptember 10. 13:2155.
    Ja, akkor tényleg jól félreértettem. . . :))) hát hiába, ezek a hormonok már nagyon szaladgálnak az ereimben. . . :)))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_150348 (54)
     
  23. Torolt_felhasznalo_150348
    Torolt_felhasznalo_150348
    2003. szeptember 10. 11:2654.
    Ááááááááá! Nem úgy írtam! Aki sokat keres (több százezret) AZ nem kilincsel!!!! Akinek kevés a keresete az persze, hogy menne örömmel, de mit ér vele az aki csak egy picit van e fölött a meghatározott összeg felett?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_735231 (51)
     
  24. 2003. szeptember 8. 23:2653.
    Szia nadinka!

    Mi az hogy "randa"??????!!!!!!!! Még ilyet. . . . .

    Megnéztelek benneteket, nagyon-nagyon szépek vagytok:o)))))))))))

    A legjobban az odabújós fotó tetszett és a 18 hós. :o))))))))) Az nagyon-nagyon szép. :O))))))
    Szia
    drimba
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_735231 (52)
     
  25. Torolt_felhasznalo_735231
    Torolt_felhasznalo_735231
    2003. szeptember 8. 21:2452.
    Pont most hallottam, hogy több kerületben is van ilyen támogatás, a XI. ben több is ráadásul, és még jövedelemigazolás sem kell hozzá, csak az, hogy már 3 éve a szülők egyike a kerület bejelentett lakosa legyen. . .

    No, megint lecsúsztunk valamiről. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top