Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Szabolcs utcai klinika

Torolt_felhasznalo_269650
Torolt_felhasznalo_269650
Létrehozva: 2003. augusztus 27. 11:32
Sziasztok!
A Szabolcs utcai klinikán készülök szülni jövő tavasszal. Van valakinek tapasztalata a kórházzal kapcsolatban? Az orvosom Dancsó János.
Köszönöm előre is a válaszokat!
Bubek
  1. 2003. augusztus 29. 13:5826.
    szia Nadinka!

    HÁt sajna még mostanában nem. :o(((((
    Pedig a múlt héten elrepült a házunk felett egy gólya, már kezdtem örülni. :o)))) De mostmár biztos, hogy csak költözködött. :o)))))
    Te hogy érzed magad?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_735231 (24)
     
  2. Torolt_felhasznalo_735231
    Torolt_felhasznalo_735231
    2003. augusztus 28. 22:1825.
    Azért mégiscsak az a legfontosabb, hogy TE BIZTONSÁGBAN ÉREZD MAGAD!!!!! Ha itt, ha ott, mindenképpen pozitívabban fogod megélni az élményt, ha nem az lebeg a szemeid előtt, hogy micsoda kompromisszumra kényszerültél! Akármelyik kórház mellett is döntenél, dönts úgy, hogy MINDEN szempontot figyelembe veszel (szakmai, szüléskörüli, gyermekágyi, kispapai szempontok, stb. ) és mérlegelsz!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. Torolt_felhasznalo_735231
    Torolt_felhasznalo_735231
    2003. augusztus 28. 22:1624.
    :)))) Drimba, mikor? :))))))))))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_344471 (23)
     
  4. 2003. augusztus 28. 21:4823.
    Bubekko, te tudod, hogy döntesz, de én maradnék a Szabolcsnál, főleg ha a doki is szimpi, meg a hely is. Ezek az emberek tapasztalt, jó szakemberek, és ez nagyon fontos, hogy jó kezekben légy.
    Én is nagyon össze vagyok nőve a párommal, de azt a pár napot ki lehet bírni (mi úgy csináltuk, hogy már 12-re ott volt, aztán fél hatkor megint jött). :o))))
    Na jó, nem akarok itt kardoskodni a Szabolcs mellett, de sztem jobban jársz ha azt választod.
    Csatlakozom Nadinkához, én is visszamegyek majd oda. :o))))))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_269650 (18)
     
  5. 2003. augusztus 28. 21:4422.
    Szia paracsimpo!
    MI már egyszer "beszéltünk" ilyen témában. :o)))) MÁr csak 9 heted van hátra? Hogy érezted magad a terhességed alatt?
    A fsz-i patológián hálistennek nem voltam, de hallottam másoktól, hogy elég gázos. :o(((((((
    A szülőszobai "dolgokról" annyit, hogy anyukámék kint várakoztak, (van ott egy külön váró helység), és amikor a manó kibújt, akkor beengedték őket egy pár percre hozzzánk. Úgyhogy ha a párod nem is lesz bent a szülésnél, utána sztem azért megnézheti, megfoghatja. ezt majd kérdezd meg a szülésznőtől. Kinél fogsz szülni, melyik szülésznőnél?
    előzmény:
    paracsimpo (17)
     
  6. 2003. augusztus 28. 21:3921.
    szia eszementje!
    Hát amikor én szültem akkor elvitték őket, fél 11-kor és reggel fél hétkor hozták ki őket.
    Azt mondták, hogy éjjel a lefejt tejjel etetik meg őket.
    De ahogy nad is írta, sztem ha kéred akkor kihozzák neked éjjel is a babádat.
    Üdv,
    drimba
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_150348 (16)
     
  7. Torolt_felhasznalo_735231
    Torolt_felhasznalo_735231
    2003. augusztus 28. 20:0120.
    A Péterfyről én is rosszakat hallottam mostanában. . .

    De mindenkinek szíve joga, hogy hol érzi jól magát.

    Nálam a (nem nagy, de azért elégséges) rutin azt mondja, hogy legyen bármily baba-mama-papabarát kórházról szó, én biz megyek vissza a Szabolcsba. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_269650 (18)
     
  8. 2003. augusztus 28. 16:1319.
    Szia Bubekkó!
    Én is Dancsó doktornál szültem és nagyon ajánlom Őt!
    Ha elfogadsz egy jó tanácsot mindenképpen a Szabolcs utcát válaszd a Péterfi helyett. Igaz a kórház tényleg nem a HILTON, de a doktor úr és a szülésznők profizmusa szerintem sokkal fontosabb mindennél.
    Gondold át még egyszer mert tényleg csak jókat tudok mondani a dokiról.
    Üdv:Szilvi
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_269650 (18)
     
  9. Torolt_felhasznalo_269650
    Torolt_felhasznalo_269650
    2003. augusztus 28. 14:3618.
    Szia! Tegnap voltam a dokinál, nagyon szimpatikus volt, nála is rákérdeztem ezekre a dolgokra, és ő is mondta, hogy még az apa sem mehet be a szobákba, és csak üvegen át láthatja a babát, vagy esetleg (??) ha kiviszem a váróba. Én úgy érzem, hogy ezekben a napokban lesz a legnagyobb szükségem a barátomra, tehát bármennyire is szimpi a doki, asszem maradok az eredeti tervnél, a Péterfy kórháznál. Ott van egyágyas szoba is, bent aludhat az apa, és éjszakára is maradhat a gyerek.
    Sajnálom, mert az első benyomás tetszett a kórházról, de én kicsit össze vagyok nőve a párommal, tuti lenne a depresszió ha ennyire elvágnának minket. . .
    Köszi még egyszer a tapasztalatokat, jó babázást!!
    Bubek
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_735231 (13)
     
  10. 2003. augusztus 28. 10:3517.
    Sziasztok!
    Én kb. 9 hét múlva fogok szülni Dr. Vajda Miklósnál.
    Apa nem akar bent lenni velem a szülőszobán. De azt hiszem kénytelen lesz ha akarja rögtön látni a babát és nem csak fotóról:)
    Ha meg nem gyün be akkor majd otthon jól megnyomkodja majd:) Azért ablakon keresztül nagyon kevés a baba.

    Nekem csak a fsz. -i terhespatológia nem tetszik (este), mert van egy koszos fekete félszemű macska aki még a kórterembe is bejött éjjel és elkezdet nyávogni. brrrrr Én veszélyeztetve feküdtem és nem volt aki kihajtsa a macskot. A nővérek nem foglalkoztak vele. Ja és még gubizni is szokott és hallottam, hogy 1x egy üres ágyon nyalakodott másnap meg egy kismami feküdt be az ágyba. brrrrrr

    Ez ellen nem lehet valamit tenni?

    csimpi 30+5
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. Torolt_felhasznalo_150348
    Torolt_felhasznalo_150348
    2003. augusztus 28. 09:5016.
    Tényleg nem lehet veled még a rooming-inben sem a baba? Elviszik éjszakára?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_344471 (15)
     
  12. 2003. augusztus 27. 23:3915.
    Nad, amikor én szültem tavaly, akkor már nem engedtek be senki látogatót a rooming-inbe, folyton ott járkált egy biztonsági őr a folyosón (egy festett vörös nő, lemezes bakancsban, gondolhatod, milyen jól nézett ki ott a kismamik között).
    De amikor nem volt ott, mi is "bűnöztünk" apával:o)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_735231 (13)
     
  13. 2003. augusztus 27. 22:2314.
    Sziasztok!
    Szült valaki Dr. Doszpod Józsefnél a Szabolcs utcában?
    Szeretnék minél több információt róla! Köszönöm a segítséget!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. Torolt_felhasznalo_735231
    Torolt_felhasznalo_735231
    2003. augusztus 27. 22:0413.
    Szia! Hát ez az, hogy a rooming-in szobákból is elviszik éjszakára a bébit. De rárakhatsz egy cötlit, hogy ha felsír, kéred, hogy hívjanak be a csecsemőosztályra, hogy megszoptathasd.

    És igen, jól értetted, hogy sem a nagyszülők, sem apuci nem foghatja a bébit kézben, amíg bent vagytok, elméletileg, mert bevallom, mi bűnöztünk, és apuci többször is megcsócsálhatta pici fiát, mindig úgy időzítettük a látogatást. Sőt, hozzánk be is jöhettek a kórterembe a családtagok, és egyszer úgy hozták ki a kicsit, hogy apuci még ott volt. . .

    Persze nem tudom, hogy azóta szigorították-e a rendszert, de ha belegondolsz, otthon ugyanazzal a baktériumflórával kell szembesülnie a gyereknek, mint amit apuci behoz a kórterembe, csak nem 1 naposan, hanem 5 naposan. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_269650 (12)
     
  15. Torolt_felhasznalo_269650
    Torolt_felhasznalo_269650
    2003. augusztus 27. 15:5812.
    Sziasztok!
    Gondoltam még mielőtt hazamegyek az irodából, megnézem hátha jött válasz. Hát, nem gondoltam volna, hogy ilyen kimerítő válaszokat kapok! KÖSZÖNÖM!
    De persze a válasz kérdést szül, szóval: Jól értem, hogy az apa, sem a szülők (ill. akkor már nagyszülők. . ) nem foghatják meg a gyereket az a négy-öt nap alatt amíg bent vagyok???? Gondolom a babák 11 órakor történő elvitele a rooming-in szobákra nem vonatkozik. Ott éjjel is velem lehet, ugye?
    Én először azt terveztem, hogy olyan helyet keresek, ahol a párom bent lehet velem éjjel-nappal, de erről egyre inkább látom, hogy le kell mondanom. És azért ez a kórház, mert nagyon szimpi a doki, és Ica néni (ismerős anyukája). Ma megyek második vizsgálatra, indulok is!
    Sziasztok!
    És még egyszer köszi!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_735231 (9)
     
  16. Torolt_felhasznalo_735231
    Torolt_felhasznalo_735231
    2003. augusztus 27. 15:5511.
    Szuper!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_360804 (10)
     
  17. 2003. augusztus 27. 15:4510.
    Csatlakozom az előttem szólóhoz, tényleg nagyon jó helyre kerülsz.

    Még egy dolog, amiról még nem volt szó, nekem az tetszett, hogy a szülőszobán nem lihegett körül ezer ember, de amikor kellett, akkor a semmiből ott termett az illetékes.

    Én is Bátorné Katinéninél szültem és az orvosom dr török Miklós volt. EDA-ról én sem tudok beszámolni. Szerettem volna, de nálunk minden olyam gyorsan zajlott, hogy nem volt rá idő.

    Összefoglalva, a legjobb helyen vagy!

    Sok boldogságot a Babucihoz!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_735231 (9)
     
  18. Torolt_felhasznalo_735231
    Torolt_felhasznalo_735231
    2003. augusztus 27. 14:039.
    Én már a szülés másnapjától magam pucoltam a ded fenekét, megkértem, megmutatták (nem nagy kunszt amúgy sem :))), hívtak fürdetni, ha van kedvem, ott is mindent megmutogattak (köldökápolás, ilyesmi). Nem teáztatják a babát, inkább arra törekednek, hogy szopjon. Csak addig mérik, amíg beindul a tej és eszik is mérhetőt a baba, utána nem erőltetik. A teáscumit ugyan kihozzák a gyerekkel együtt, de nem a szájában! :) És nem is kötelező megitatni belőle. Ne is tedd! Déltől 1-ig is van egy látogatás, de akkor sem mehet be a kórterembe senki (ez a Ti védelmeteket szolgálja elsősorban!), mi úgy csináltuk, hogy akkor jött apuci, én meg "fú, akkor most gyorsan betolom a csecsemőosztályra a gyereket" felkiáltással a folyosón gyönyörködtem bennük, ahogy imádták egymást. . . (persze főleg apuci, mert a ded rendíthetetlenül aludt. . . ) Gátkezelés sem kötelező, de mindig jön a nővér, hogy ha kérünk, menjünk (egyébként érdemes, hiszen sokkal "frissebbnek" és tisztábbnak érzed magad, de amúgy is érdemes napjában többször lezuhanyozni ott, nagydolgozás után pedig kell is mindig), senkit nem rángatnak bele.

    Az én fiam is besárgult (azt sem tudtam, mi az. . . mármint olvastam róla, persze, de más az, amikor ott éri az embert a saját gyerekével az egész), de nem vágták be rögtön a kékfény alá, inkább a szoptatásban segítettek (hálistennek ment is a harmadik naptól), és amikor egyszer 80-at evett, legyintettek és békénhagytak (persze a színét figyelték mindig). Az 5 nap sem kötelező jellegű, minket már 4 nap után szabályosan hazazavartak, annyira jól voltunk. A dokim (dr. Török Miklós) a negyedik nap reggelén ellenőrzött (sebgyógyulás, méhméret, ilyesmik), és mondta, hogy ha a gyerekorvos kiadja a babát, nyugodtan mehetünk haza, mert minden rendben. És noha sárga volt a fiam (még kb. 1 hétig otthon is, persze múlófélben), mértek bilirubint és azt mondták, mehetünk.

    Szóval eléggé rugalmas hely, és noha kőkorszakinak tűnik a mai irányzatok szerint így leírva(borotválás, beöntés, gátmetszés, nuku bordásfal vagy labda vagy kád, babákat az éjjeli órákra elviszik satöbbi), szerintem SZUPER! Biztos nagyon jól fogod érezni magad!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_269650 (1)
     
  19. Torolt_felhasznalo_150348
    Torolt_felhasznalo_150348
    2003. augusztus 27. 14:018.
    Ez kimerítő válasz volt nekem is. Én februárban fogok ott szülni. Köszi, hogy ilyen részletesen írtál róla!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_344471 (3)
     
  20. Torolt_felhasznalo_416848
    Torolt_felhasznalo_416848
    2003. augusztus 27. 14:007.
    Kedves Drimba!

    Anyukámat Kanizsai Tiborné-nek hívják, amúgy Zsuzsa! Olyan házi sárkány típus :)))! De persze, csak a nővérekkel! Ismered talán? A betegekkel szerintem nagyon segítőkész, és ha bajod van- legyen az lelki vagy testi-mindig ott van és segít!
    Amúgy tényleg nagyon szuper a kórház, én csak jót tudok mondani róla! :)
    Sziasztok
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_344471 (4)
     
  21. Torolt_felhasznalo_735231
    Torolt_felhasznalo_735231
    2003. augusztus 27. 13:536.
    Szia Bubekkó!
    OLTÁRI JÓ HELY! :)) az elsőt ott szültem lassan két éve, a másodikat is ott fogom minjárt (kb. egy-másfél hónap múlva).

    Drimba, veled azt hiszem egyszer már értekeztünk a Szabolcs utcáról. Az én verzióm (megpróbálok pontról pontra haladni a Te beszámolóddal. . . :)): Ica, a vezető szülésznő tényleg nagyon kedves, csak nagyon lassan beszél, és én RÖGTÖNMINDENTAZONNALTUDNIAKARTAM! :))) Én Bátorné Kati szülésznőnél szültem, oltári jó fej volt, sokat nem ült mellettem (minthogy apuci ott volt amúgy is), de amikor ott volt, zajlott az élet. Engem kérdezés nélkül borotváltak, beöntöttek, bár ez utóbbiért könyörögtem volna, ha nem akarják beadni. Hidd el, nagyon jól esik és hasznos is, ezt mindenhol elmondom. Én sétálni nem tudtam, mert idő előtti burokrepedéssel mentem be és indítottak, tehát folyamatosan ment az infúzió. Gátmetszést csak egy kis szalonvágást kaptam, hamar és könnyen gyógyult, felszívódó varratokkal, két fenéken ültem már két nap után a kemény széken is. EDAt kaptam, egy tündéri aneszteziológus csaj adta be (gyönyörű és megnyugtató mélykék szeme volt a maszk fölött, hihetetlenül kedves és szakszerű volt, mindent mondott, hogy mit csinál, mit kell éreznem, hogy kell éreznem, stb. fú, zseni volt a nő!!!!), és csodás élmény volt. Amíg nem kaptam EDAt, nekem nagyon sokat segített, hogy ott volt apuci mellettem. Szülés után velünk ott maradt a baba a megfigyelés alatt (kicsit több mint 2 órát voltunk édes hármasban), nem vitték el sehová. Utána levittek engem a kórterembe, és miután azonnal követeltem, ismét visszahozták nekem :)))))). A rooming-in szobák jó tágasak, levegősek, kényelmesek, semmi luxus, viszont valóban tiszta. A nővérek kivétel nélkül mind barátságosak voltak, ketten is voltak, akik napi kb. 1 órát görnyedtek mellettünk, mert a pici fiam nem volt hajlandó szopni, csak aludt egész nap jóízűen. De semmi anyázás, gyerekpofozgatás, ilyesmi nem volt, türelmesek és kedvesek voltak. Védőnő tényleg jött minden reggel, hozta az anyakönyvi kivonatot, segített is valamit kitölteni (nem emléxem). Szerintem nem csak egy fejőgép van, viszont az nem jó, tényleg sokkal jobb, ha viszel sajátot, később úgyis azt fogod otthon is használni. A csecsemőosztályon fertőtlenítik minden nap neked!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  22. 2003. augusztus 27. 12:555.
    Na ez lemaradt az előbb, mert elfogyott a karakterem :o)))))):

    A kh-ban 5 napig kell bentmaradni, ha esetleg besárgulna a baba.

    Nagyon jó hogy írtál, mert olyan kevesen vagyunk itt akik ott szültek (vagy fognak szülni), ilyenkor mindig úgy örülök. :o))))
    Sok boldogságot kívánok neked.
    Marcsi
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_269650 (1)
     
  23. 2003. augusztus 27. 12:514.
    estrella hogy hívják anyukádat?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_416848 (2)
     
  24. 2003. augusztus 27. 12:503.
    Szia bubek!
    Konkrétan mire vagy kíváncsi?
    Ami eszembe jut gyorsan leírom míg a fiam alszik.
    Én ott szültem tavaly júni-ban, dr. Szepesi Jánosnál. A szülésznő Ica néni volt, ő ott a vezető szülésznő. Gondolom róla már hallottál. Ő egy nagyon kedves rendes hölgy.
    Van szülőszoba látogatás, itt elmagyaráznak mindent, megmutatnak mindent, mi hogyan zajlik majd ( aztán amikor már élesben megy a dolog egész másképp látod:o)))))))
    A szülőszoba szép, klímás, 6 vagy hét szülőágy van, erre már nem emlékszem pontosan, fallal és függöhnyel vannak elválasztva egymástól. NEm borotválnak, a beöntést javasolják (én kaptam és nem bántam meg, bár nem volt túl kellemes), a gátmetszést addig nem cisnálják amíg nem szükséges.
    Szülés alatt bent lehet a párod is, a vajúdás alatt is, bár akkor sztem nem sok értelme van (nekem jobban esett, amikor nem szólt hozzám senki). Vajúdókád, labda, bordásfal nincs, a vajúdás alatt sétálni lehet, sőt midnenkinek azt javasolják (bár 3 perces fájásoknál már elég nehezen sétálgattam).
    A klinikán szülő nők 90%-a állítólag EDA-val szül. én nem úgy szültem, ezért sajnos erről nem tudok semmit sem mondani.
    Szülés után rögtön rád teszik a babát, úgy mázasan, aztán elviszik fürdetni, majd visszahozzák és már szoptathatod is. Ezután két órát fent maradsz a szülőszobán, a babát közben elviszik hogy pihenj egy kicsit.
    Arra figyelj, hogy egyél a nagy esemény előtt, mert vajúdás alatt csak inni lehet, és kell az erő. :o))))
    A gátmetszést felszívódó cérnával varrják, úgyhogy varratszedés nincs.
    A kh. -ban 4 db 2 ágyas rooming-in szoba működik, külön zuhanyzóval és WC-vel. A többi szobában nincs rooming in.
    Hát nem egy Hilton, de amúgy tiszta minden.
    Reggel fél 7 tájban hozzák ki a babákat és este 11 felé viszik el őket.
    Érdemes bevinni fejőgépet, mert az osztályon csak egy van. A szoptatás után a lefejt tejedet leadhatod a csecsemőosztályon és éjszaka azt adják a picinek.
    Van egy hülye szokásuk, minden reggel hoznak egy üveg teát a babának (rajta egy hatalmas hosszú cuclival), és azt tanácsolják, itasd meg vele, ezt sztem ne tedd majd. :o)))
    A csecsemősnővérek kedvesek, az első két napban ők csinálnak mindent a babával, aztán megmutatják hogyan kell pelenkázni, fürdetni és akkor már a pelust te cseréled rajta és ha van erőd, bemehetsz az osztályra megfürdetni is a babát. A babákat du. 5 órakor elviszik megfürdetni, mert fél hattól van látogatás.
    A látogatók csak üvegfalon át nézhetik meg a picit, erre nagyon odafigyelnek hogy senkivel aki az "utcáról" jön, ne érintkezzen a baba. A rooming-in szobákba látogatót egyáltalán nem engednek be.
    Naponta 2x csinálnak gátöblítést, a szülés után kapsz Ergam csepeket, ami méhösszehúzó hatású. A kh-ban a csecsemősök segítenek a szoptatásban is, de van egy védőnő ő is benéz minden reggel és segít ha gond van.
    van egy-két morcos nővér is, sajnos, de a legtöbb rendes. Az a tapasztalatom, hogy nem ugranak mindenre rögtön, de ha szólsz, akkor segítenek
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_269650 (1)
     
  25. Torolt_felhasznalo_416848
    Torolt_felhasznalo_416848
    2003. augusztus 27. 12:302.
    Szia!

    Azt hiszem az egyik legjobb helyre mész szülni, Budapest egyik legjobb kórháza! Anyukám a szülészet főnővére, hidd el jó kezekben leszel! És persze a doktor Úr is nagyon jó!
    Nagyon sok boldogságot kívánok születendő gyermekedhez!
    Szia!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_269650 (1)
     

Címlap

top