Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Update 1 diéta

Torolt_felhasznalo_903736
Torolt_felhasznalo_903736
Létrehozva: 2007. június 25. 19:59
Sziasztok!

Ma kezdtem el ezt az új update 1-es diétát. Arra gondoltam, hogy talán ösztönzőleg tudna hatni, ha mások is, akik belevágtak, megoszthatnák egymással tapasztalataikat, és bíztatnánk egymást. Legfőképpen azért lenne jó dolog ez a topic - gondolom, nem csak nekem -, hogy egyfajta lelkierőt lehessen belőle meríteni. Remélem, minél többen hozzászóltok a témához.

jatminat
  1. Torolt_felhasznalo_460861
    Torolt_felhasznalo_460861
    2007. december 20. 11:154001.

    Én is a születésnapomra akarok lefogyni 58-57 kgra. Akkor leszek 20. De nekem ez korábban van mert febr. 19.
    Igen még vanank vizsgáim , egy szigorlat is lezs rögtön az ünnepek után jan 3...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. Torolt_felhasznalo_727277
    Torolt_felhasznalo_727277
    2007. december 20. 10:324000.
    Sziasztok!

    Mivel én megkaptam ajándékba a Norbi sütis könyvét, így tudom, hogy minden süti, ami benne van és liszt kell hozzá, az mind Norbi sütis lisztkeverékkel készül. A könyv elején le vannak írva az alapsütitészták - omlós, piskóta stb. - és ezekre épülve vannak a receptek. Mivel lisztet a Fex-marketnél nem lehet kapni, itt állok egy klassz könyvvel és nem tudok belőle sütni semmit az ünnepekre. Elég bosszantó.
    Na, mindegy, azért sütni fogok, csak én nem fogok enni belőle, esetleg reggel egy-egy darabot.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_460861 (3997)
    2007-12-20  08:30
  3. Torolt_felhasznalo_318786
    Torolt_felhasznalo_318786
    2007. december 20. 09:503999.

    Kössz Mariann! Ma - úg alakult - megyek könyvesboltba, mert rendeltem a neten néhány érdekességet, akkor majd belekukkantok. Csak ismerve magam, majd nem tudok ellenállni és olyan drágák a könyvek! No, majd meglátom!

    Szép napot mindenkinek!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_460861 (3997)
    2007-12-20  08:30
  4. Torolt_felhasznalo_540518
    Torolt_felhasznalo_540518
    2007. december 20. 09:473998.

    Sziasztok lányok,

    most már én is rendesen fogok írni, bár mindig olvaslak titeket, és nyomon követem az eseményeket. Chelsy-nek millió ölelés és gratulálok a bébihez, ez aztán a szép karácsonyi ajándék. Katzkának kitartás és kívánom, hogy találj valami sokkal jobb helyet, ahol meg is becsülnek. Mariannka, egy kalappal a vizsgáidhoz, nagyon ügyes vagy. A kilók miatt ne keseregj, a 61,9 kg már nekem is múlt idő, mert mostanában már nem csak vasárnap ettem édességet, így 63 vagyok. Úgy döntöttem , idén már nem mérlegelek, de megfogadom, hogy a szülinapomra (márc 26) lefogyok 56-57 kg-ra. Januártól SEMMI édesség, csak Norbis és TORNA kétnaponta, legalább. Mariannkám, te hogy tervezed? Vannak még januárban is vizsgáid?

    Puszi mindenkinek 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_460861 (3997)
    2007-12-20  08:30
  5. Torolt_felhasznalo_460861
    Torolt_felhasznalo_460861
    2007. december 20. 08:303997.
    Jó reggelt mindenkinek!

    Katzka nekem nincs meg az új update sütis könyv, de anyukámnál beleolvastam.(ő könyvesboltba dolgozik)
    Ott szinte mindennél update liszt vn, de van egy kókuszkocka recept ahol zabkorpát ír.
    Egyébként szerintem ha kevered tk lisztel az nem lesz rosszabb, mármint attól mé gnem változik meg a kódja.
    Egyébként nagyon klassz az a könyv, de azért megvenni nem akarom
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_318786 (3996)
    2007-12-19  22:40
  6. Torolt_felhasznalo_318786
    Torolt_felhasznalo_318786
    2007. december 19. 22:403996.

    Munkanélküli létemre megintcsak éjszaka jutok ide. Már értem a nyugdíjasokat, akik sose érnek rá. Most így vagyok én is. Viszont sokat gyalogolok és az izomláz az borzalmas! Főleg most, hogy vigyázva kell sietni, mert csúszik az út.

    Szóval a Norbi raffaelo-ja jó ötlet, az tényleg finom. Én nagyon gonosz voltam az idén - csak, hogy az ajándékokról is szóljak -, az összes csábítóm szakácskönyvet fog kapni és nem fogyósat ám! Mindíg nyervognak, hogy nem tudnak fogyni és bűnre akarnak csábítani, hát most adok nekik! Persze nem gonoszságból, én is imádom a szakácskönyveket, most is vettem magamnak négy könyvet az amúgy megszámlálhatatlan mennyiség mellé. Már csak dugva merem hazahozni, annyi van. Kedvenc olvasmányaim, főleg amilyen szépeket manapság kiadnak.

    Korábban kérdeztem, csak nem válaszoltatok, hogy akinek megvan a Norbi új sütis könyve, mi a vélemény róla?

    A másik ami érdekelne a könyvvel kapcsolatban, hogy mindegyik norbis liszttel készítendő, vagy itt is lehet keverni teljes kiőrlésűvel, mint a Karcsúság receptjeinél?

    Jelen pillanatban szerintem sehol nincs a Norbi lisztje, hiszen karácsonyra ezt is elviszik, ilyenkor derül ki, hogy mennyien használják, hiszen ha a családnak készít a háziasszony édességeket, meg a vendégseregnek, akkor saját magának is kedveskedhet.

    Örülök, hogy felszaporodtunk újra, csak így tovább! 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. Torolt_felhasznalo_460861
    Torolt_felhasznalo_460861
    2007. december 19. 14:503995.
    Úgylátom ha egy valaki ír, és van mit olvasni valamint mire reagálni akkor újra fellendül a fórum élet!
    Képzeljétek eddig egész jó eredménynel csinálgatom a vizsgáim. Egy csomó tantárgyból 5-t kapam Most úgy örülök. csak a fogyás is menne igy....
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. Torolt_felhasznalo_727277
    Torolt_felhasznalo_727277
    2007. december 19. 09:243994.
    Sziasztok!
    Én is jó régen írtam, de a múlt héten rokonlátogató országos körúton voltunk, ilyenkor Karácsony előtt ez nálunk így szokásos.
    Hát, a diétám miatt voltak kisebb kellemetlenségeim, anyósomtól megkaptam, hogy: Majd otthon fogyókúrázol! - meg hasonlókat. Mióta updatelek nem éheztem sosem, csak nála. Na, mindegy túl vagyok ezen is és egyszer sem estem kísértésbe.
    Egy dologban kérném a pestiek segítségét. Megkaptam névnapomra a férjemtől a Norbi új sütis könyvét, csak éppen Norbi sütilisztet nem kapok még a Fex-marketnél sincs és az idén már nem is lesz. Pedig szerettem volna az ünnepkre valamit belőle megsütni. Tudja valaki, hogy hol lehet kapni Pesten ilyen lisztet?
    Chelsey, nagy gratula neked!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. Torolt_felhasznalo_460861
    Torolt_felhasznalo_460861
    2007. december 19. 08:413993.

    Sziasztok!
    Nálunk nem lesz teljes update menü karácsonykor, de süti az igen. Vagy update kókuszkockát vagy pedig a karcsúságbarát raffaelo-t fogjuk elkészíteni.
    A raffaelot már kipróbáltuk igazán finom. A másikat pedig norbi új süteményes könyvében láttam. ( nem vettem meg)
    Kicsit tartok ettől a karácsonytól mert tavaly is ilyenkor híztam 2 kg-t.

    Más. Ajándékokat már megvettétek?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. Torolt_felhasznalo_487309
    Torolt_felhasznalo_487309
    2007. december 19. 07:353992.

    Köszönöm szépen Nektek a jó kívánságokat! Én próbálok továbbra is jönni, hiszen, mint mondtam továbbra is az update szerint étkezek és próbálom a karácsonyi menüt is úgy alakítani, hogy én is tudjak belőle enni. Elmondom, mi lesz a menü nálunk. Tárkonyos pulykaraguleves, mustáros-tejszínes harcsafilé fűszeres burgonyával és gesztenyével, illetve aszalt szilvával töltött pulykamell rizzsel. Sütik: Lajcsi szelet, őszibarack, Eszterházy-torta (ha sikerül) és nekem diétás mákos és diós bejgli.  Remélem, ha megyünk a rokonokhoz, ott sem fogok túlzásba esni. De nem hinném, hogy lenne ezzel gond, eddig sem volt.

    Gyertek ti is, és számoljatok be mindenről! Hiányoztok! 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. Torolt_felhasznalo_318786
    Torolt_felhasznalo_318786
    2007. december 18. 18:573991.

    Tiszta szívből gratulálok Neked és kívánom, hogy sikerüljön a hírnek igaznak lennie, hiszen érzem, hogy máris nagyon boldog vagy! Szerezennek sok örömet életük folyamán a picikéid (ill. a picikéd és a mégpicibb is) és kerülje el őket a balsors! Én mindenkinek "csak" ezt kívánom.

    Gondolom az ünnepekben még kevesebbet fogunk ülni a gépnél, mindenki elfoglalt lesz, de már lassan kihal a fórumunk, pedig most aztán kellene, hogy legyen téma! Kaják, sütik, előkészületek, vendégségek, stb. Ki, hogyan készül rá?

    Ha botladozik is valaki úgy, mint én - és nem akarok kibúvót keresni, de most tényleg nagy gondjaim vannak -, akkor is igazolhatja jelenlétével, hogy van még a hátsó gondolataiban akarat, hogy visszatér ide.

    Nekem most rengeteg elintézni valóm van, és ahhoz képest, hogy ülőmunkát végeztem, most egész nap rohangálok, eléggé fárasztó a gyaloglás, bár nem bánom, jól esik a friss levegő is, tulajdonképpen életmódot változtattam, csak másképp.

    Soha nem szoktam újévi fogadalmat tenni, de most teszek. Véresen komolyakat,  határozottan konkrétakat és legfőképpen azt fogadom meg, hogy a terveimet valóra váltom mindenáron.

    Gyertek vissza a fórumra, hiányzik a csevej Veletek!   

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_487309 (3989)
    2007-12-18  08:03
  12. Torolt_felhasznalo_460861
    Torolt_felhasznalo_460861
    2007. december 18. 12:133990.
    Sziasztok!
    Chelsey gratulálok! Sok boldogságot hozzá.!
    Sajnos valamiért én visszahiztam... most újra 64,5 kg vagoyk. De most karácsonykor is csak update kajákat fogok enni..
    azt is tudom hog ez miért történt nem voltam szigorú.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. Torolt_felhasznalo_487309
    Torolt_felhasznalo_487309
    2007. december 18. 08:033989.

    Sziasztok!

    Én tegnap is megpróbáltam írni, de vmiért nem ment el. Pedig először bejelentkeztem, majd amikor el akartam küldeni, akkor újra be akart jelentkeztetni és sehol nem volt az irományom. Szóval ezen jól bedühödtem és hagytam a francba az egészet.

    Katzka! Nagyon sajnálom, ami veled történt. Csajok, miért vagytok így elveszve? Én változatlanul updatelek, és elmondok nektek egy titkot. Ugyan még az orvosom nem erősítette meg (majd csak karácsony után), de úgy néz ki, hogy 6. hetes terhes vagyok. Tehát jön a második babónk. Úgyhogy mostmár tornázni is csak a Kismama tornára fogok. Puszi nektek, és ha nem jöttök már, akkor kellemes karácsonyi ünnepeket mindenkinek és boldog új évet! 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. Torolt_felhasznalo_318786
    Torolt_felhasznalo_318786
    2007. december 17. 22:313988.
    Lányok, lányok! Úgy olvasnálak benneteket, hova tűnt mindenkiL 
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. Torolt_felhasznalo_318786
    Torolt_felhasznalo_318786
    2007. december 12. 23:143987.

    Aranyosak vagytok, hogy együttéreztek velem. Tudjátok, 18 éves korom óta dolgoztam a városházán, ott vagyok meglőve, hogy akkor még nem kellett nyelvismeret, meg informatika, most pedig minden önéletrajzot ezzel kell kezdeni. 23 éve dolgozom számítógépen, de csak az adott programban. Excellt soha nem tanultam, és ez a rögeszméje minden munkáltatónak.

    A végzettségem közgazdasági érettségi, ezen belül igazgatás-ügyviteli ágazat, még 1977-ből. Utána már csak szakirányú dolgokat tanultam, van közigazgatási alapvizsgám és okmányirodai területen minden vizsgám megvan. Sokra is megyek vele! Meg azzal is, hogy évek óta, mióta kitalálták a teljesítményértékelést, mindíg kiváló értékelést kaptam.

    Tegnap egyébként nagyon mérges voltam, mert végre tudtam írni Nektek, erre úgy nézett ki, hogy elszállt az egész. Ma örömmel tapasztaltam, hogy valamiképp mégis megamaradt az irományom.

    Ma azt kérdezném Tőletek, hogy a Norbi süteményeskönyvét megvásárolta valamelyiktek? Ha igen, akkor hogy tetszik? Én most néztem a neten, de ha csak az ő lisztjével lehet sütni, akkor meg se veszem a könyvet, mert az maga egy vagyon lenne! Mármint a liszt. Szerintem az a liszt arra jó legfőképpen, hogy az ára miatt igen ritkán és igen kicsike adagban használja az ember, így tud fogyni is. Persze, humorizálok csak, de tényleg érdekelne, hogy megvásárolta-e valaki és milyennek látja?

    Persze szívesen fogadok ötleteket munkaügyben is! Jelenleg 6 hónap   felmentési időmet töltöm, de addigis megbízási szerződéssel, vagy vállalkozói igazolvánnyal csinálhatnék bármit.A kérdés az, hogy mit? Aki ismeri a bajai körülményeket, az tudja, hogy halálra vagyok ítélve - s ez nem túlzás!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. Torolt_felhasznalo_160531
    Torolt_felhasznalo_160531
    2007. december 12. 10:393986.

    Kedves Katzka!

    Kitartás! Szurkolok,h minél előbb rendbejöjjön az életed!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. Torolt_felhasznalo_460861
    Torolt_felhasznalo_460861
    2007. december 12. 09:153985.
    Szia!

    Öszintén nagyon sajnálom ami veled történt, és teljesen érthető hogy ebben az időszakban kisebb gondod is nagyobb mint a fogyókúra.
    Milyen végzettséged van, milyen területen keresel munkát?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_318786 (3984)
    2007-12-11  22:29
  18. Torolt_felhasznalo_318786
    Torolt_felhasznalo_318786
    2007. december 11. 22:293984.

    Sziasztok Régi és Új lányok!

    Isten nem ver bottal! Nem volt elég a bajom ebben az évben a lányom balesete miatt, most még a munkahelyemről is lapátra tettek 28 év után 2 perc alatt! Megáll az eszem! A hűség, a jó munka jutalma. Mi a fenét kezdek 48 évesen, fogalmam sincs, amikor az egész életem ez a munka volt és imádtam és nem is értek máshoz. No, szóval ezért nem írtam eddig.

    Mindennel foglalkozom, csak a súlyommal nem - sajnos. Annyi dolgom akadt, hogy már értem a nyugdíjasokat, akik semmire nem érnek rá. Azt tudom, hogy nem fogytam, sőt valamennyi vissza is jött, de hát ezt már, amit kiáltam az idén,nem igazán lehetne bírni apró örömök nélkül - jó vígasz, mi?

    Gratulálok azoknak, akik állják a sarat, nagyon hiányoztatok, de most szinte éjjel-nappal munkalehetőséget keresek, a tetejében még megkötéssel, megbízási szerződéssel vállalhatok csak valamit, mert fél év felmentést kaptam és nem szeretnék elköszönni a végkielégítéstől. Ez a mai világ, a létszámleépítések, eléggé idegölő.

     

      

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. Torolt_felhasznalo_160531
    Torolt_felhasznalo_160531
    2007. december 10. 11:193983.

    Sziasztok!

    Ma voltam Matchban, és találkoztam egy Fanni Light nevű süticsaláddal. Nincs benne cukor, és teljes kiőrlésű lisztből készül. Tudom,h így U2-es de egy ebéd után még jó lehet. Almás sütit vettem, és ennek pl kisebb a kalóriatartalma, mint a norbis almás pitének. Tudom,h a az update lényege nem a kalóriák számolgatása, viszont én ezt is figyelembe szoktam venni. Ugyanis az elmúlt időszakban (a szakításom miatt) nagyon sok édességet ettem, viszont nem léptem túl a napi 1000-1200 kcal-t,és így fogytam 3 kilót.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. Torolt_felhasznalo_540518
    Torolt_felhasznalo_540518
    2007. december 8. 12:313982.
    Sziasztok,
    bár mindig olvasom a fórumot, most nem nagyon volt időm írni. Amióta Norbis kaját eszek, lementem 61, 9 -re. Úgy örültem. Szerdán adventi vásárban voltam Bécsben, persze ott ettem bratwurstot, itthon csokit és bevacsiztam rendesen. A pénteki mérlegelésen meg is lett az eredménye 62, 4 Hát csak magamat okolhatom.
    Kitartást nektek
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_460861 (3981)
    2007-12-07  21:13
  21. Torolt_felhasznalo_460861
    Torolt_felhasznalo_460861
    2007. december 7. 21:133981.
    Sziasztok!
    Én ma mérlegre álltam és 63 kg voltam még mindig... De nem vagoyk nagoyn elkeseredve.
    Nektek is sok kitartást!!!
    Remélem a mikulást átvészeltétek nagoyn csoki evés nélkül!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  22. Torolt_felhasznalo_152908
    Torolt_felhasznalo_152908
    2007. december 5. 10:333980.
    Kedves lucsó!

    A helytelen, hiányos táplálkozással maradandó testi és idegrendszeri károsodásokat lehet okozni a babának. Nem szabad update-zni terhesség alatt, dietetikus, orvos segítségével kell étrendet összeállítani ha komoly a túlsúlyod, egyébként ha nincs komoly túlsúlyod tilos a fogyókúra! U1 es termékeket feleslges enned ilyenkor, terméktől függ hogy ajánlott vagy nem ajánlott. Édesítőszerek fogyasztását én nem javaslom ebben az időszakban.

    Üdvözlettel
    Tihanyi András dietetikus
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_404687 (3975)
    2007-12-04  15:17
  23. Torolt_felhasznalo_727277
    Torolt_felhasznalo_727277
    2007. december 5. 09:003979.
    Lucsó, üdvözöllek a csapatban!
    2 hónap alatt 6 kiló az dícséretes. Én eddig (7 hét) 4,5 kg fogytam, de ennek is nagyon örülök.
    Szerintem is lehet a terhesség alatt updatelni, de kisebb engedményekkel.
    Az a lényeg, hogy este lehetőleg már ne fogyassz szénhidrátot, csak fehérjét, zöldségfélét.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. Torolt_felhasznalo_727277
    Torolt_felhasznalo_727277
    2007. december 5. 08:563978.
    Sziasztok!
    Végre gépközelbe kerültem. Azért hallgattam eddig, mert 4 napig itt volt nálunk az anyósom és hát tőle géphez ülni!
    Más vendégeim is voltak, volt eszem-iszom, de egyszer sem estem bűnbe. Úgy alakítottam a menüt, hogy én is tudjak enni bűntetlenül.
    Csirke húsleves volt, nekem persze tészta nélkül és sült csirkecomb rizzsel és salátával (nekem rizs nélkül). A saláta az egyik kedvencem lett: karfiol, brokkoli és sárgarépa, amit tartárral keverek. A tartármártást fele rész sovány tejföl, ugyanennyi update majonéz, kevés tengeri só, pici édesítő és kevés félédes fehérbor. Próbáljátok ki, isteni!

    Chelsey, köszönöm a recepteket, majd a karácsony előtti héten tudom kipróbálni, akkor lesz időm sütögetni. Addig is bármilyen receptedet szívesen fogadom, főleg amit már ki is próbáltál!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  25. Torolt_felhasznalo_487309
    Torolt_felhasznalo_487309
    2007. december 4. 21:093977.

    Sziasztok!

    Remélem, nem próbáltátok még ki a mézeskalácsot, mert ez csapnivaló. Mentségemre szóljon, hogy nem saját recept, én is úgy találtam. De!!!!!! Mindenképpen kell bele 2 tojás, de próbálkozok még finomítani a recepten.

    Lucsó, üdv a csapatban! 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top