Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

MAC Smink

Taxula
Létrehozva: 2007. június 24. 20:36

Sziasztok!

Úgy tudom,hogy MAC kozmetikumokat csak a Váci utcában lehet kapni! Az érdekelne ,hogy ki használ ilyen terméket és kb mennyibe kerülnek a dolgaik..pl pirosító, szempillaspirál stb!

Ja és Sivanna márkára ugyan ezek a kérdéseim..előre is köszi 

  1. 2010. szeptember 4. 12:51126.

    Köszönöm szépen a segítséget.

    Ezek szerint sikerült  belebotlanom egy hamisítványba ami ráadásul nem is volt túl olcsó.(ahhoz képest,hogy nem eredeti)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_ (0)
    2010-09-04  08:37
  2. 2010. szeptember 3. 22:54125.

    Sziasztok!

     

    Valaki le tudja nekem írni kicsit részletesebben,hogy hogyan ismerhető fel például egy hamisítvány MAC szemceruza?

     

    köszi

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_ (0)
     
  3. Torolt_felhasznalo_790216
    Torolt_felhasznalo_790216
    2010. augusztus 24. 18:47124.

    nincs valai tippetek, hogy melyik mac-es alapozó az ami zsíros bőrre is jó és olyen enyhe-közepes fedésű? nézegetem a honlapot, de az nem igazi vélemény.

    A studio fixet nagyon szeretem, de erősen fed, alkalmi stb sminkhez szuper, de napközbenre keresnék valami épp hogy csak fedő nem zsíros állagút. Nektek mi vált be? Korábban a face & bodyt is próbálgattam, az se volt rossz, klassz vizes állagú... egyéb tipp?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_ (0)
     
  4. 2010. augusztus 11. 21:02123.
    Ha esetleg érdekel valakit.. Ma bementem érdeklődni a Dare To Wear kollekcióról és valószínűleg nem fog bejönni hozzánk 
    előzmény:
    ani.a (122)
    2010-08-10  01:53
  5. 2010. augusztus 10. 01:53122.

    Köszi a választ! :)

     

    Én az Allee-ban lévő üzlettel teljesen meg vagyok elégedve, általában limitált kollekciós darabokat vásárolok és eddig meg is kaptam amit szerettem volna, az eladók is nagyon kedvesek, az alapozóról pedig egyelőre csak próbálok véleményeket gyűjteni, most még nem tervezem a vásárlást, van egy csomó alapozóm..

     

     

     

    Olyan kár, hogy ilyen kihalt ez a topik.. Hol vannak a MAC rajongók? :)

     

    Amúgy nincs valami infótok, hogy ebben a hónapban jön-e új kollekció? Mert még mindig az In The Groove van kirakva :( Pedig nagyon vonzók a Dare to Wear szemhéjpúderei és szájfényei.. Illetve egy-két Digi-Dazzle rúzst is elfogadnék.. (meg esetleg egy lottó ötöst.. )

    előzmény:
    hunney (121)
    2010-08-08  17:45
  6. 2010. augusztus 8. 17:45121.

    Szia!

    Szerintem az Arénás nem sokkal nagyobb, mint az Allee-s. Nekem egy limitált kollekciónál pont az Allee-ban sikerült egy termékből kifognom még egy utolsó darabot, a másik két üzletben már el volt fogyva:) Amúgy a legegyszerűbb, ha keresel valamit konkrétan, hogy felhívod az üzletet telefonon, és akkor még félre is teszik neked, ha épp van. :)

     

    Laza por állagú alapozókból én még csak egy ásványit próbáltam, az sem fedett annyira teljesen, pedig nem drogériás volt. Szerintem ezek ilyenek, könnyedebb és jobb érzés a bőrnek, de nem is fed maximálisan. 

    előzmény:
    ani.a (119)
    2010-08-07  00:24
  7. 2010. augusztus 7. 00:26120.

    ha nem lenne egyértelmű, akkor erre gondoltam :) :

    http://www.maccosmetics.com/product/spp.tmpl?CATEGORY_ID=CAT158&PRODUCT_ID=1685

    előzmény:
    ani.a (119)
    2010-08-07  00:24
  8. 2010. augusztus 7. 00:24119.

    Sziasztok!

    Nem tudom mennyire aktív még ez a topik, de azért gondoltam bepróbálkozok egy-két kérdéssel..

    Kezdem is az elején egy elég bugyutával Szóval, a budapesti 3 MAC üzlet kínálata megegyezik? Ez azért érdekelne, mert én az Allee-ban szoktam vásárolni [1x voltam a Váciban], de nem tudom elképzelni, hogy abba a pici üzletbe, hogy tudnak annyi dolgot betuszkolni, mint a hatalmas Arénásba.. :D Ez igazából nem valami fontos kérdés, csak komolyan elmerengtem rajta.. :)

     

    A fő kérdésem az lenne, hogy a Mineralize SPF 15 Loose Powder Foundation-t vajon árulják-e itthon? (elsősorban az Allee-ban..:) Valakinek van valamilyen tapasztalata is ezzel kapcsolatban? Mennyire fed, illetve mennyire kelt 'nehéz hatást' az arcon? És érdekelne az ára is, ha esetleg tudja valaki!

    Most éppen a Rimmel Loose Powder Foundationjét használom, mert ez elég könnyed (főleg így nyáron..), viszont nagyon gyengén fed csak, úgyhogy erre a MAC-re gondoltam, ez csak jobb lehet.. :)

     

    Bocsi a sok kérdésért... :)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_ (0)
     
  9. 2010. június 22. 09:43118.

    Nekem van még az első szériából egy teljes szem- és arc ecsetkészletem Sigmáéktól. Én nagyon elégedett vagyok vele, jól lehet velük dolgozni és sokkal olcsóbbak, mint a MAC ecsetek.

    Eredetileg az ecsetek számozása megegyezett a MAC ecsetekével, de ebben úgy tudom változás volt mostanában (gondolom plágium per stb. miatt).

     

    Ecsettisztításra én simán a MAC tisztítóját használom. Papírtörlőre öntök belőle és ezen húzom végig az ecsetet, ha kell, akkor többször is. 

    előzmény:
    Zsana58 (102)
    2010-03-05  06:57
  10. 2010. június 19. 19:48117.

    Sziasztok!

    én nemrég az Aréna plázában voltam sminkelésen. valóban 15ezer Forintba kerül, de azt utána le lehet vásárolni. nekem több mint egy órán keresztül készítette egy nagyon kedves leányzó a sminkemet, és olyan csodaszép lett, hogy alig hittem a szememnek:))))) nekem csak jó élményem volt. olvastam már itt a fórumon elég negatív véleményeket az ott dolgozókról. lehet, hogy akkor nekem szerencsém volt, mert akinél én voltam ö hihetetlen kedves volt, és tényleg öröm volt ott ülni, mert láttam rajta, hogy próbálja a nekem legjobban illö sminket kitalálni, és nagyon jól elbeszélgettünk abban az egy órában.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     
  11. 2010. június 19. 19:11116.

    Akkor rosszul mondták, mert én a tanácsadásra kérdeztem rá és ezt a választ kaptam.

     

    előzmény:
    Anriette50 (115)
    2010-06-19  17:49
  12. 2010. június 19. 17:49115.

     

    Rosszul tudod. 15 rongyért profi módon kisminkelnek - kb. egy óra hosszat tart - és ennyi értékben még választhatsz magadnak kozmetikumokat is. Tehát összesen 15 az egész.

     

     

    előzmény:
    F_judit (114)
    2010-06-19  15:54
  13. 2010. június 19. 15:54114.

    Szia !
    Én az Allee-ban kérdeztem rá a Douglasban lévő MAC sminkesekre. Bejelentkezés alapján megy a tanácsadás és 15000 FT-ért kell utána vásárolni.

     

    előzmény:
    -jéghercegnő- (113)
    2010-06-11  19:56
  14. 2010. június 11. 19:56113.

    sziasztok!

     

    Szeretnék érdeklődni, hogy volt-e már valaki közületek MAC sminktanácsadáson? Nagyon kíváncsi lennék, hogyan is zajlik ez, mennyibe kerül stb. (már voltam egy isteni sminkesnél tanácsadáson, de szeretek mindig kipróbálni új dolgokat).

     

    köszönöm előre is a segítséget

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     
  15. 2010. május 24. 21:29112.

    Sziasztok lányok!

     

    Ha engeditek szívesen beszállok a fórumozásba, mert nagyon jó ötleteket tudunk egymássak megosztani :)

    Sminkes vagyok, de nem szeretném magamat reklámozni!

    Az ecsettisztítás, ami nekem bevállt: sebbenzint veszek a patikában, azt rálocsolom egy kicsit zsepire és gyönyörűen kiszedi a színt az ecsetekből, még az alapozós ecsetet is nagyon szépen kitisztítja. Ezt a módszert azért szeretem, mert nem kell várni a száradásra és nem lesz utána olajos az ecsetem, ami rettetntő pacákat tud csinálni a szemre... mindenhova. Ez egy kicsit szárítja az igazi szőrecseteket, de ezért havonta 1x samponnal kimosom és utána kondícionálóval bekenem, 1 éjszakára úgy hagyom és utána lemosom. Próbáljátok ki :)

    előzmény:
    hunney (110)
    2010-05-20  14:34
  16. 2010. május 20. 14:39111.
    Szia! Remélem nem érzed, tolakodónak, ha adok egy tippet! Ezt te is könnyen ki tudod deríteni, úgy teszel, mintha meg akarnád venni az ecseteket, beteszed a kosárba és rámész a továbbra, és még pont a fizetés előtt ki fogja neked írni a szállítási költséget. A bankkártyaszámot pedig mindenképp meg kell adni ilyenkor, és leemelik róla az összeget (a honlapjukon vagy PayPalon keresztül, ez üzletfüggő).
    előzmény:
    Zsana58 (107)
    2010-03-10  07:54
  17. 2010. május 20. 14:34110.

    Szia!
    Én is így tisztítom az ecseteimet (bár nem vagyok sminkes:D), és én össze-vissza sok fajtát használok, de ettől nem lett baja egyiknek sem. Ami ecseteket legutóbb rendeltem, azoknak a csomagolására rá is van írva, hogy így tisztítsd. De persze ez nem jelenti azt, hogy csak ez az egy jó módszer van, de nekem ez bevált :)

     

    Amúgy egy sminkesnek nem gyakran, hanem minden ember után ki KELL tisztítania az ecsetét (sőt, fertőtleníteni). De ha nem vagy sminkes, akkor is ajánlatos enyhén kimosni minden használat után (már csak azért is, hogy kijöjjenek belőle a színek, és legközelebb ne keveredjen mással), de szerintem nem árt legalább hetente alaposabban átmosni őket, mégiscsak a szemednél ügyködsz vele. 

    előzmény:
    Zsana58 (104)
    2010-03-06  11:09
  18. 2010. május 19. 23:49109.

    Sziasztok!

     

    Tudna valaki segíteni  nekem?:)

    Sminkest keresek esküvőre junius 12-re, olyat aki MAC dolgokkal sminekl:)

    előre is köszönöm bárkinek a segítséget.

    jah budapesten ezt elfelejtettem...:)

     

    Andi

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     
  19. 2010. március 10. 07:57108.

     

     

    Privit akartam!

    Na mindegy, ez így jött össze!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     
  20. 2010. március 10. 07:54107.

    Kedves Andrea!

     

    Ha nem vagyok tolakodó megkérdezhetném, hogy mennyibe került a sigma ecsetkészlet szállítással együtt!

    A fizetés milyen módon történt? Meg kellett adnod hozzá a bankkártyaszámodat?

     

    Bocs, hogy privátban írok, de pénzügyekről nem akartam nyílvánosan kérdezni!

     

    Előre is köszönöm! 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_145493 (103)
    2010-03-05  23:27
  21. 2010. március 7. 16:30106.

    Sziasztok!

     

    A youtube-on van egy profi amerikai sminkes csaj, aki fel szokott tölteni videokat a smink technikáival.

     

    A lényeg, hogy az ő ecset tisztítási technikája a következő:

    Egy papírtörlőre ráönt egy kevés extra szűz olívaolajat, ez tökéletesen leszedi a festéket. Nem dörzsöli, csak kenegeti, mártogatja az  olajban. Utána egy kevés kímélő samponba mártja, lemossa és fektetve szárítja. Jómagam ugyan még nem próbáltam ki, de a látottak alapján nekem elég jónak tűnik...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_145493 (103)
    2010-03-05  23:27
  22. Torolt_felhasznalo_831728
    Torolt_felhasznalo_831728
    2010. március 6. 14:56105.

    Detto ugyan ezt csinálom, mint az előttem szóló.

     

    Azért nem írtam le, mert a Kryolan-ban az egyik eladó azt mondta egy vásárlónak evvel kapcsolatban, hogy a szappan nem az ecset szőrét teszi tönkre idővel, hanem az a fém része nem szereti.

    Biztos igaza van, de én ezt (még?) nem tapasztaltam.

     

     

    Más:

    Glicerint kevertetek már vízzel össze, hogy jobban kijöjjenek a szinek?

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_145493 (103)
    2010-03-05  23:27
  23. 2010. március 6. 11:09104.

    Szia!

    Nekem erre egy lényegesen olcsóbb megoldásom van!  

     

    Egy sminkes ajánlotta: langyos szappanos vízzel szoktam őket kitisztítani, finoman leitatom róluk a vizet egy puha törölközővel, és fűtőtesttől távol hagyni kell megszáradni őket!

    Kryolan és BenNye ecseteket használok, amik kb 2-3 éve megvannak, semmi bajuk, és nagyon szépen kitisztítja őket. 

    Nekem bejött!

    Ilyen ecseteket használ az is aki ajánlotta, és egy sminkes biztos gyakrabban is tisztítja őket!

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_145493 (103)
    2010-03-05  23:27
  24. Torolt_felhasznalo_145493
    Torolt_felhasznalo_145493
    2010. március 5. 23:27103.

    Hello Zsana,

     

    Én személy szerint használatra is nagyon jónak tartom ezeket a sigma ecseteket, mármint jól lehet velük dolgozni, de ezt úgy merem mondani, hogy én nem használtam olyan típusokat, mint pl. da Vinci vagy Jaggi (amiről Krisztin is írt), ergo a viszonyítási alapom nem túl nagy.

    Egyet tudok, hogy élmény velük megszépülni :) ...

     

    A röpke kérdésem meg megint feldobnám ha nem baj: nem tudtok jó ecsettisztító spray-t ajánlani a MAC-ken kívül, uis én csak azt ismerem. Igaz tesóm említette, hogy bőszééknél látott ilyen sprayt, de nem tudom mi a vélemény róluk...

    előzmény:
    Zsana58 (102)
    2010-03-05  06:57
  25. 2010. március 5. 06:57102.

     

    Én is megnéztem a linket és első látásra tényleg jónak tűnnek az ecsetek!

    Nekem leginkább a szemhéjecset összeállítása tetszik. 

     

    Ha kipróbáltad őket, légyszi írd már meg, hogy tényleg szépen lehet-e velük dolgozni!

    Előre is köszi! 

       

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_145493 (100)
    2010-02-26  14:22

Címlap

top