Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

MAC Smink

Taxula
Létrehozva: 2007. június 24. 20:36

Sziasztok!

Úgy tudom,hogy MAC kozmetikumokat csak a Váci utcában lehet kapni! Az érdekelne ,hogy ki használ ilyen terméket és kb mennyibe kerülnek a dolgaik..pl pirosító, szempillaspirál stb!

Ja és Sivanna márkára ugyan ezek a kérdéseim..előre is köszi 

  1. 2010. január 16. 15:5076.

     

     

    Ezt szomorúan hallom!  

     

    Köszönöm szépen, nagyon rendes tőled az ajánlat, de most elsősorban az ecseteimet szeretném lecserlgetni, meg néhány alap szemhéjpúder kellene amiket ajándéknak szánok! 

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_831728 (75)
    2010-01-16  12:15
  2. Torolt_felhasznalo_831728
    Torolt_felhasznalo_831728
    2010. január 16. 12:1575.

    Szió,

     

    Ami tuti, hogy eredetit, azt csak két helyen Bp-en (Váci, Aréna).

    Sajna a hivatalos honlapról sem tudunk, mert ide nem kuldenek :-(

     

    Vigyázz, mert hamisítják, én már az Ázsia Centerben is láttam pigmenteket, 2 000 Ft körül. Én nem próbáltam, de egy sminkes mondta, hogy ők kipróbálták az ottanit, nagyon jó pigmenteket tartalmaz a hamisítvány is, apró dolgokon bukik ki, hogy nem eredeti, olyanokon, amit talán csak egy sminkes vesz észre, aki sokat használja a pigmenteket.

     

    Ha pigmenteket akarsz venni, én szivesen küldök neked  ingyen egy kicsit, hogy mit lehet kapni a TeszVeszen, abból amit én rendeltem, és döntsd el, hogy eredeti vagy nem, mert én bevallom nem tudom.

     

     

     

    előzmény:
    Zsana58 (74)
    2010-01-16  10:32
  3. 2010. január 16. 10:3274.

     

    Sziasztok!

     

    Tudnátok nekem segíteni abban, hogy net-en hol lehet MAC termékeket vásárolni?

    Nem vaterára, ebay-re meg a hasonlókra gondolok, hanem ahol biztos, hogy eredeti terméket tudok vásárolni.

    Sajnos itt vidéken még a nagyobb városokban sem lehet kapni , Pestre pedig eddig sem jártam fel minden héten, de most egy ideig egyáltalán nem fogok, ugyanis az év végén ellopták a kocsimat.

    Nagyon örülnék ha tudna valaki segíteni, mert az ecseteim lecserélése nagyon aktuális lenne, és feltétlenül MAC-et szeretnék venni. Illetve barátnőmnek szülinapi ajándéknak is azt szántam!

     

    Előre is köszönöm!

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. Torolt_felhasznalo_831728
    Torolt_felhasznalo_831728
    2010. január 15. 18:2473.
    Én is írtam negatív véeményt az egyik eladóról, de a korrektséghez hozzátartozik, hogy a többiek tényleg nagyon kedvesek. Bár engem csak a fiú szolgált ki, akit említettél az emlegetett eladón kívül, de ő nagyon kedves, segítőkész volt, kifejezetten szimpatikus.
    előzmény:
    Custo74 (72)
    2010-01-14  22:11
  5. 2010. január 14. 22:1172.

    Szerintem hozzá még nem volt "szerencsém".. az ő szerencséjére.

    De dolgozik ott egy fiú, én legtöbbször nála vásárolok. Még be sem lépek a boltba ő már ott áll mellettem és ha látja, hogy bizonytalan vagyok, akkor nagyon kedvesen, kompetensen segít. Látszik rajta, hogy szereti amit csinál. Kár, hogy nem mindenki ilyen hozzáállású..

    előzmény:
    SodaPop (71)
    2010-01-14  12:57
  6. 2010. január 14. 12:5771.

    Nekem az Aréna Plázás csajról CSAK ROSSZ!!!!! tapasztalatom van. Bunkó, felgma és nemtörődöm. 3. alkalommal játszotta már el ezt, és nem csak velem. Nem értem, ilyen eladó hogyan dolgozhat még iylen üzletben.

     

    Bármit kérsz ez nincs, biztos csak régebben volt, nem tudom, megnézem a gépben, de láss csodát nem találom. Pont ezért megyek inkább az Alleeba v a Váci utcába.

     

    Képes a képedbe hazudni h nincs, érdekes a kollégája meg 2 perc alatt megtalálta. Sminkelni nem segít a termékválasztáskor, azt várja h mikor lép le a kedves vevő, hogy ő tovább trécselhessen a barátnőjével.

     

    Nem kívánom, hogy kirúgják, de 1 Customer Focus trainingre igazán beirathatnák. Kiváncsi vagyok, hogy a főnöke  mit szólna, ha az orra előtt hajtaná el a vevőket!

    előzmény:
    Custo74 (62)
    2010-01-02  20:54
  7. Torolt_felhasznalo_546858
    Torolt_felhasznalo_546858
    2010. január 10. 11:5170.

    Szia Kata,

    Sajna nem tudom, de ha nem jársz arra, az Aréna üzlet száma 881 2434. Nekem jó tapasztalataim vannak az eladókkal:-).

    A.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_982546 (69)
    2010-01-08  19:34
  8. Torolt_felhasznalo_982546
    Torolt_felhasznalo_982546
    2010. január 8. 19:3469.

    Köcce a segítséget!

    Még egy kérdés:

    Jól tudom, hogy 7e ft körül van az ára nálunk?

     Kata

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_546858 (68)
    2010-01-08  15:47
  9. Torolt_felhasznalo_546858
    Torolt_felhasznalo_546858
    2010. január 8. 15:4768.

    Kedves Niiki,

     

    a Prep&Prime kiváló alap a sminkhez, utána tartós marad és nem folyik el az alapozás. Pici tubusban árulják, de nem is kell belőle sok.

    A.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_982546 (64)
    2010-01-03  21:11
  10. Torolt_felhasznalo_301045
    Torolt_felhasznalo_301045
    2010. január 6. 17:1067.

    Kétféle illatban lehet kapni, az egyik levendula és narancs (imádom a levendulát:) a másik pedig grapefruit és kamilla illatú. Nagyon fincsi mindkettő, szagoltam őket az üzletben, de nem tudtam még eldönteni, hogy melyiket szeressem jobban :)

    Azt javasolták az üzletben, hogy hidratáló krémbe, testápolóba, vagy akármilyen krémbe cseppentsek belőle pár cseppet, és keverjem össze. Nagyon jól táplálja a bőrt a hideg időben. Az illataromák meg pláne jó hatással vannak az ember kedvére ilyenkor, rám legalábbis mindenképp :)

    előzmény:
    Orsici (66)
    2010-01-05  18:53
  11. 2010. január 5. 18:5366.
    Hmm ez az olaj mi cél szolgál?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_301045 (65)
    2010-01-05  15:31
  12. Torolt_felhasznalo_301045
    Torolt_felhasznalo_301045
    2010. január 5. 15:3165.

    A pigmentet a legjobban a Fix+ nevű folyadékkal tudod rögzíteni, ez is MAC termék, az egyik sminkes eladó lány ajánlotta nekem még régebben. Én úgy szoktam, hogy ráfújok vele az ecsetemre (ilyen pumpás kiszerelésben lehet kapni ezt a fix+t), és úgy nyúlok bele vele a pigmentbe. Nagyon jó így használni, már el sem tudom képzelni, hogy enélkül hogy tudnék bánni a pigmenttel :) Tényleg nem potyog le, rendesen a helyén marad egy csomó ideig. :)

     

    A prep&prime skin-t is próbáltam, nekem jó tapasztalataim vannak vele, mert elég zsíros a bőröm a T-vonalban, és ez a krém tökjól felszívta a felesleges olajat :)

     

    Én az új januári kollekcióban lévő Essential Oil nevű kis üvegecskében kapható olajjal kacérkodom... Próbálta már valamelyikőtök? Érdekelnének a tapasztalatok! ;)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_790216 (63)
    2010-01-03  00:32
  13. Torolt_felhasznalo_982546
    Torolt_felhasznalo_982546
    2010. január 3. 21:1164.

    Ez engem is érdekelne! Van valakinek tapasztalata ezzel a termékkel kapcs?

    Valamint, hogy a Prep&Prime Skin-t használta e már valaki?

    Köszi előre is!

    előzmény:
    X-IT (60)
    2009-12-27  21:49
  14. Torolt_felhasznalo_790216
    Torolt_felhasznalo_790216
    2010. január 3. 00:3263.

    Ha már a pigmentről volt szó, ti hogy rakjátok fel? Hátha ellesek valami speckó tippet. Előtte alapozzátok? vagy vmi krémes alapra?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. 2010. január 2. 20:5462.

    Csatlkozom az előttem szólóhoz.

     

    Rendszeresen vásárolok az  Arena Plazaban levő MAC üzletben, nekem is csak jó tapasztalatom van a dolgozókkal és a termékekkel egyaránt.

    Mivel évek óta magam is kereskedelemben dolgozom, tapasztalatból mondhatom, hogy néha nem könnyű ám a pult másik oldalán állónak sem.. lehet, hogy épp egy rossz pillanatában sikerült "elkapni" az eladót. 

    Ennek ellenére nem engedhetné meg magának, hogy lekezelően bánjon a vevővel, pláne azt, hogy pofákat vágjon.. Mivel ő ott a márkát, a céget képviseli, nem magánemberként van jelen.

     

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_439390 (61)
    2010-01-02  14:56
  16. Torolt_felhasznalo_439390
    Torolt_felhasznalo_439390
    2010. január 2. 14:5661.

    Sziasztok!

    Szeretném én is megosztani a tapasztalatomat a Mac Aréna Plázában lévő üzletével kapcsolatosan

    Többször voltam náluk a már emlegetett 15.000Ft-os levásárolhatós smikelésen, és persze volt alkalmam több sminkest is kipróbálni.Azt kell, hogy mondjam egyszer sem csalódtam, mindannyiszor csodás sminket kaptam. Legutóbb dec. 31-re voltam beírva. Lány, aki sminkelt nagyon közvetlen volt. Mondtam, h mit szeretnék, és már hozta is a jobbnál jobb termékeket. Miközben készült a szilveszteri sminkem kérdezgettem a lányt... Kiderült, h minden órában jönnek sminket csináltatni(ezt nem aznapra értette),és mivel két asztal van, így egyszerre ketten is sminkelnek. Emellett ki kell szolgálniuk a vásárlókat, tanácsot kell adni, mosogatni az ecseteket (ezt nagyon értékelem, mivel a higiénia számomra alap)...stb. Mondom ez nem semmi. Elmondta, h nagyon nagy az érdeklődés a Mac termékek iránt, de a legtöbben nem tudják pl. h egy pigmentet hogyan lehet úgy felrakni,h ne peregjen le...

    Leszögezném, h nem volt egyáltalán bunkó, vagy lenéző egyik ott dolgozó sem, akárhányszor voltam náluk. Mindenki jó iskolát végzett, szakmailag nagyon ott vannak.

    Nos, azért írtam le, h mit dumáltam a lánnyal,mert ebből tudhatjátok,h azért van ott meló rendesen,és nem feltétlen jó az ember kedve egy ilyen többfunkciós munkahelyen. Ne várjátok, h mézesmázasan kiszolgálnak. Más boltban is kérdezgetnek, h kell e segítség. Ez sztem sehol sincs másképp.

    Szóval nyugodtan menjetek,és vásároljatok, sminkeltessétek magatokat,és használjátok a tuti Mac termékeket.

    Üdv!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. 2009. december 27. 21:4960.

    hello csajok.

    valaki használta már a mac oil control lotion-ét?50 ml-es...

    ez:

    http://www.maccosmetics.com/product/spp.tmpl?CATEGORY_ID=CAT178&PRODUCT_ID=352

     

    köszönöm a segítséget.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. Torolt_felhasznalo_589395
    Torolt_felhasznalo_589395
    2009. december 24. 12:4259.

    egyébként ha meg "csóró" is az ember, vagy nincs sok pénze és sokái gyűjtöget egy MAC-ra vagy bármi másra, akkor se nézze már ki az eladó emiatt, inkább örüljön, hogy odamegy elkölteni a pénzét.

    én nem szoktam érteni, hogy az ilyen típusú eladók mire vágnak annyira fel, nem az övék az egész bolt, kollekció vagy márka, hogy felsőbbrangúnak érezzék magukat. és ha még az övék lenne, akkor sem kéne ilyen módon viselkedni. nem egy vevőbarát viselkedés, de sajnos ilyennel nem csak itt találkozhatunk... :(

    előzmény:
    Szőszömke (57)
    2009-10-19  18:49
  19. Torolt_felhasznalo_831728
    Torolt_felhasznalo_831728
    2009. december 23. 20:0558.

    Nos... :D ... Én is volam a napokbn az Arena Plaza MAC sminboltjában... :D Szerintem ugyan az a nő szolgált ki minket :D Az én "segítőm" egy feketére festett, hosszú hajú, kb 165 cm magas (TB számát nem tudom :D) fiatalabb nő vol, iszonyatos kék sminkel a szemén.

    Először: nem lehetett tőle normálisan körbe nézni, mert zaklatta az ember. Kénytelen vagyok ezt mondani, mert jeleztük, hogy EGYELŐRE nem kérünk segítséget, de mint süketre az S.O.S. kiáltás annyira hatott rá

    Másodszor: műszempillát akartunk vásárolni, ami helyett ajánlott egy szempilla göndörítőt, aminek az ára duplája volt a műszempillához viszonyítva, holott jeleztük előtte, hogy alkalmi sminkhez készítenénk a pillákat, amihez véleményem szerint a műszempilla elengedhetetlen. Szempila göndörítővel az életbe nem lesznek "alkalmi" pilláid.

    Harmaszor: amikor mondtam a barátnőmnek, hogy ne vegye meg a szempilla göndörítőt, mert alapjáraton olyan pillái vannak, hogy verdesik a szemhéjait, és felesleges műszempilla feltétele előtt még göndörítővel "egybeolvasztásra göndöríteni", és ha enélkül nem lehet profin elhelyezni az ő szempilla-adottságaival akkor veszek neki hat műszempillát még...,

    Amikor visszajött az eladó (az én véleményemet nem halotta előzőleg, csak annyit mondtam az ő jelenlétében, hogy "szerintem ne vedd meg"), mondta a barátnőm, hogy a pillát kéri inább. Erre a modorával és a hangsúlyával kifejezetten azt közvetítette (nem állítom, hogy direkt), hogy kikéri magának, hogy a szakvéleményét nem fogadtuk el, valamint elmondta még egyszer, hogy szerinte ezt vigyük és ne a pillákat, érvelt melette észveszejtően és elég fura arckifejezéseket láthattunk még tőle a továbbiakban :D

    Szóval osztta az észt, a szeme felett egy kék placsnival, ami abszolút ütötte árnyalatban a barna szemét, amatőr satírozási próbálkozásokkal (amúgy lehet csak rossz napja volt és nem jött össze neki a smink, de lehet, hogy szépen tud amúgy) és gesztikulált a rövid piros körmeivel (rövid körömágyon).

    Az utolsó mondatom kizárólag azért írtam le, mert egy MAC üzletben voltam és minimum elvárom, hogy a tanácsadók ha erős sminket viselnek az legyen professzonális vagy ha nem ezt a verziót válassza akkor a tisztaságot/ápoltságot, kozmetikai hangulatot közvetítse, de ha már egyik sem jött össze, akkor legalább ne ilyen modorba ossza az észt a vásárlóknak, mint ahogyan nekünk tette.

    Negyedszer: nincs :D

     

    Amúgy a többi eladó tejesen rendben volt, nem voltak ilyen nagyhangúak, és ahogy láttam segítőkészek voltak a betérőkkel.

     

    Az árut nem kommentálom, hiszen aki ismeri a márkákat és szakmabeli vagy csak mániákusan ez a hobbyja, azt tudja, hogy esetleg az árukba lehet belekötni a termékeknek, minőségük kiváló a többi márkához viszonyítva, bár a Kryolan erősen felveszi a verseny vele.

     

    Ha valaki nem engedheti meg magának a márkát, merem ajánlani a fent említettet, mivel árban jelentősen olcsóbb, a filmes-tv-s szakmában is előszerettel használják. Bár én nem minden termékükkel voltam tökéltesen megelégedve (pl.: szempillaspirál).

    A színválasztéka sokkal bőségesebb, mint a MAC-nek (legalábbis viszonyítva  az ARENABAN levo arukínálattal.)

    http://www.makeupartistcenter.hu/kapcsolat.html

     

     

    Nem a MAC termékek ellen kampányoltam, mert csúcsszuper minőség, de én a továbbiakban biztosan csak akkor fogok oda betérni, ha ez az eladó akiről írtam a láthatáron sincs!

     

     

     

    előzmény:
    Szőszömke (57)
    2009-10-19  18:49
  20. 2009. október 19. 18:4957.

     Sziasztok!

    Én tegnap voltam az Arénában a MAC-ben. Egy lány "szolgált ki". Mondjuk úgy, nem volt kedves. Kértem egy pirosítót, ami egyébként nagyon-nagyon tetszik.

    Szerettem volna még egy fekete körömlakkot is, de sajnos nem volt. Kíváncsiságból megkérdeztem mennyibe kerül egy ecset az újonnan kiválasztott pirosítómhoz. (Egyébként van ecsetem, csak gondoltam azért megkérdezem...) Nagy nehezére esett a felső polcról leemelni egyet. Mikor közöltem, hogy köszönöm, most nem kérem, olyan fejet vágott be, hogy kellemetlenül éreztem magam, mintha övé lenne a bolt, én meg valami csóró lennék, mert csak 5700 Ft-ot hagyok ott nekik (holott kb 10 szatyor volt nálam, meg szerettem volna még mást is venni, arról én nem tehetek, hogy nem volt...). Kérdezte, hogy benne vagyok-e a rendszerükben. Mondtam, hogy nem. (Még nem vásároltam náluk, eddig csak Pupát és Cliniquet használtam, meg esetenként Lancomet.) Gondoltam megkérdezem, hogy milyen "kiváltságokkal" jár, ha bekerülök a rendszerükbe, esetleg bizonyos vásárlás után kaphatok-e kedvezményt, stb... Hát eléggé érdekesen mosolygott, és gúnyosan közölte, hogy nem. 

    Nah mindegy, boldog vagyok a szép pirosítómmal, de azt hiszem, legközelebb felveszem a bunkó stílusomat, hogy ő érezze magát kellemetlenül. 

    Egyébként összességében úgy gondolom, hogy a MAC szuper, és biztos fogok még náluk vásárolni. Nagyon tetszik.

     

    A vateráról egyszer már rendeltem MAC pirosítót, és úgy döntöttem, hogy többször nem fogok. Alapból a kinézete másabb, másabb a műanyag amiből készült. A legnagyobb különbség, hogy az aljára az van írva, hogy made in china, illetve nincs rajta sorozatszám. Jah, és a tetejéről kopott a MAC felirat. Ha gondoljátok küldök róla fotót.

    Ami még feltűnt most, hogy a vaterán vásároltat miután kinyitottam, még egyszer szét lehetett nyitni, és a festék alatt volt egy ecset és egy tükör. Először azt hittem, hogy az igaziban is van, de mostmár tudom, hogy nincs (legalábbis ebben a mineralize blushban...).

     

    Bocsi, hogy ilyen regényt írtam, de gondoltam megosztom ezeket veletek.

     

     

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  21. Torolt_felhasznalo_790216
    Torolt_felhasznalo_790216
    2009. október 16. 16:0156.
    A szemfestékeket én is imádom (rengeteg szín van és nagyon tartósak ) , meg főleg a pigmenteket. Ezer éve megvan és alig fogy, nagyon sokáig elég. A mineralize púder nekem is bejött, meg erősebb alapozónak a studio fix kompakt púder. Nekem csak a szempillás rész nem volt jó, minden másban MAC-fan vagyok :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  22. 2009. október 16. 15:3655.
    Köszönöm!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_420714 (54)
    2009-10-15  12:43
  23. Torolt_felhasznalo_420714
    Torolt_felhasznalo_420714
    2009. október 15. 12:4354.

    A rúzsok 4100 ft-ba kerülnek és a szemceruza is 4000-4500 ft.

    Én a MAC termékek közül a mineralize arcpirosítókat, bronzosítókat szeretem, a szemfestékek tökéletesek és a szemceruzák is!!!

    előzmény:
    Oris81 (53)
    2009-10-15  11:08
  24. 2009. október 15. 11:0853.

    Köszi! Bár közben vettem egy Artdeco-t...Sebaj, majd legközelebb kipróbálom a MAC-et.

    Még egy kérdés, a rúzsok és szemceruzák mennyibe kerülnek nagyjából?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_420714 (51)
    2009-10-14  11:48
  25. Torolt_felhasznalo_790216
    Torolt_felhasznalo_790216
    2009. október 14. 19:5252.

    Hupsz, tényleg 4 körül volt, összekevertem az árát a hypnose-zal amit most használok. Bocsi .

    De nekem változatlanul nem jött be a fibre rich meg a zoom lash sem. előbbi pereg, utóbbi nagyon vastag rétegű, ki kell fésülgetni külön kefével, hogy ne álljon egybe. A vízálló splashproof még úgy ahogy bejött. Vagy csak nekem rendhagyóak a pilláim?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_420714 (51)
    2009-10-14  11:48

Címlap

top