Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Házikoszt vagy bébiétel??

Torolt_felhasznalo_128155
Torolt_felhasznalo_128155
Létrehozva: 2007. június 24. 16:14
Sziasztok!

Azon töprengek, melyik jobb a babának: a készen vásárolható üveges bébiétel vagy az otthon frissen elkészített ennivaló.
Eleinte meg sem fordult a fejemben, hogy a gyári az jobb lehet, de most elbizonytalanodtam. Mert az oké, hogy én nem teszek bele semmiféle tartósítószert, állományjavítót, tisztítószert, ilyesmit. Nade: a zöldséget, gyümölcsöt nem én termelem, hanem a sarki boltban veszem. a csirkét nem én etetem és vágom, hanem megveszem a közértben. Ebből következően aztán fogalmam sincs arról, mit adok a gyereknek.

Mit gondoltok erről????

MT
  1. 2007. június 24. 19:5726.
    "Sajnos, a piaci őstermelő is ugyanúgy permetezi a zöldségeit, gyümölcseit, ha szép és bő termést szeretne (márpedig azt akar!)."

    Ez meg a másik, tényleg így van. Házi-házi, bio-bio, na persze. Jól hangzik - de hiába szimpatikus a piaci néni-bácsi, tudja ő is, hogy ez most "divat" és eladja úgy... Ezt nem rosszindulatból mondom, sőt, inkább megértve őt, hiszen neki is élnie kell valamiből.

    Azt pedig én is megnézem, hogy rá van-e írva az üvegre a cukor - nem azért, mert ízetlen kaját akarok adni a lurkónak, hanem mert a cukor rászoktat egyfajta ételre és az nem jó, ha csak azt eszi majd... Egy kevés cukor, só, ízesítés szerintem egyáltalán nem baj 6-7 hós kortól - mert aztán lehet csodálkozni 1 éves kor után, hogy nem eszi a gyerek, amit mi. Lehetőleg kevés cukortartalmú ételt adok, de nem vonom meg tőle teljesen (kisfiam 8 hónapos lesz).
    előzmény:
    akaba777 (11)
    2007-06-24  17:07
  2. 2007. június 24. 19:4725.
    Hja, hát az egyik örök dilemma. Mert igen, ott van a nitrát-veszély, a babaételeket meg legalább elelnőrzik (??), hogy mi kerül bele. Én oda jutottam (józan paraszti ésszel), hogy miután mindkettőt boltban veszem, egyszerűen ellenőrizhetetlen, hogy honnan van az adott zöldség vagy gyümölcs, nem követhetem vissza egyiknél sem pontosan, honnan származik és ki mivel öntözte vagy sem. (Húsokról ne is beszélve.) Tovább megyek, ha a piaci bio-néninél vásárolok, ő is veheti a szép házi-bio almáit akárhonnan (mi van, ha rossz egy évben a termése vagy kidőlt az almafája, éhen pusztul? Persze, hogy egy fenét, beszerzi valahol és eladja sajátként...!). Sőt, ha a saját kertemben termelek valamit mondjuk, akkor is ki tudja, mi éri azt a földet innen-onnan alulról, az esőből vagy a magasfeszükltségű vezetékből, akárhonnan...?

    No, hát én ezt egyszer gondoltam végig, innentől úgysem tudsz sehogysem tuti biztosra menni. Józan paraszti ész újra: vegyesen adok neki hol saját főztöt (nem mindig ugyanott vásárolt gyümiből), hol babaételt és abból is különböző márkákat. Így egyet elkerülhetek: hogyha bármiben bármi káros van, az valószínűleg nem halmozódik fel. Vannak persze kedveltebb ízek és márkák, vannak preferált zöldségesek (mondjuk most költöztünk), de a változatos étrend az, ami - szerintem - a "legbiztosabb".
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_128155 (1)
    2007-06-24  16:14
  3. 2007. június 24. 18:5724.

    SZiasztok!

    A házikosztra szavazok. Én mindig termelői piacon vettem (veszem is) a zöldséget, gyümölcsöt, a termelő nem fogja maga alatt váni a fát, neki minden vevő pénzt jelent. Mára már olyan jóban vagyok velük, hogy szezon előtt már kaptam spenótot abból amit a saját családjának termelt!

    Persze vannak olyan esetek (utazás, kirándulás, nincs idő főzni stb) amikor menekülőútvonal lehet az üveges kaja.

    De ez teljesen a te döntésed, nehogy úgy érezd, hogy rossz anya vagy ha üvegeset eszik a gyerkőcöd!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_128155 (1)
    2007-06-24  16:14
  4. 2007. június 24. 18:4023.

    Szerintem ez is az is. Mikor mire van idő, meg lehetőség. Nekem az volt a gond, hogy a büdös kölke  a hazai után nem nagyon ette a boltit. Én mindíg megkóstoltam amit meg akatram etetni vele, és az se volt rosszab.

    A fagyasztás szerintem nem a legjobb ötlet, mert abban már a vitamin, sehol sincs. Akoor meg minek, csak hogy tele legyen a hasa. Az alapanyag vásárlásnál, valóban nagyon oda kell figyelni,, hogy tényleg ellenőzött legyen a termék.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_128155 (1)
    2007-06-24  16:14
  5. 2007. június 24. 18:3422.

    Én is úgy indultam neki, hogy úristen, bébiétel, még a gondolatától is rosszul voltam, hogy ilyen üveges mű vackokat adjak a gyerekemnek, azt csak a lusta anyukák szoktak, akik nem törődnek a gyerekük egészségével....blablabla.

    Az első üveggel akkor vettem, mikor épp nem kakilós időszakunk volt, kúpozni már nem akartam, tél volt, a nyáron lefagyasztott gyümölcsök már elfogytak, úgyhogy vettem üveges őszibarackot is meg szilvát is. Meg is oldotta a problémát.

    Akkor egy ideig megint csak házikoszt, majd jött megint egy olyan időszak, mikor egyszerűen nem ette meg, amit főztem neki. Már volt 3-4 fogacskája, de se a teljesen összeturmixolt, se  akissé darabosabb kaját nem ette meg. Még 1 éves kor alatt voltunk, tehát még óvatosan bántam az ízekkel is, meg nem is mertem még sok fajtát adni neki, és egyszer csak kifogytam az ötletekből.

    Olyan üveges kajákat kerestem, amiben nincs cukor, és a hozzávalók alapján a legkisebbek is ehetik (ez az életkor meghatározás azért csalóka, mert pl aprómagvas gyümölcsös bébiételre simán ráírják, hogy 5 vag y 6 hónapos kortól, holott 1 éves korig elvileg nem adható.

    Aztán veszegettem pár üveggel, és mai napig előfordul (15 hós), hogy veszek neki. Igazávól a gesztenyés-almás csirkéből szoktam, meg gyümölcsös túróból (ha én kavarom össze a túrót, gyümölcsöt úgy nem eszi meg), mást nem is nagyon.

    Igen, és én is ezzel győztem meg magam, hogy mindegyik ökológiai gazdaságból származó alapanyagokból készült, az ilyesmit pedig elég szigorúan ellenőrzik.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. 2007. június 24. 18:2521.
    Talán csak annyi a különbség, hogy a piaci termelő áruját rendszeresen ellenőrzi az ÁNTSZ úgy, hogy felkap egy-egy salátát, uborkát, satöbbit és elviszi bevizsgálni. /A nagybani piacon is ellenőriznek!!/

    A multik pedig kipakolják a kamionból a zöldséget a polcra, anélkül, hogy bárki is ellenőrizné. Na jó, néha ellenőrzik. De lehet, hogy mire felfedezik, hogy mérgezett, te vagy én már megetettük a gyerekkel.

    Teljesen kistermelő párti vagyok.
    előzmény:
    akaba777 (11)
    2007-06-24  17:07
  7. 2007. június 24. 18:1320.

    Ja, kis segítség, aki az otthoni mellett voksol:

    http://www.idealmarketing.hu/

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. 2007. június 24. 18:0819.

    Hello!

    Mi az elsőnél hetente kb. 1x adtunk bébiételt, a második babánk nem fogadta el egyszer sem.Érdemes beszerezni többféle zöldség-gyümölcs-husi alapanyagot, /normális helyről/ szortírozni, fagyasztani.Aztán csak előkapom,1szem krumplival, vagy kevés rizzsel felrakom pici vízben párolódni 10-15 percre és kész.1 éves kora után meg már azt kéri, amit mi eszünk. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. 2007. június 24. 18:0218.
    Én az általad főzöttre szavaznék!

    Merthogy az alapanyagot a boltiéban sem tudod, milyen és honnan van.
    Az adalékokat viszont a Tiédben tudod, hisz Te főzöd.

    Felnőtt gyerekeim vannak, tudom, hogy macerás egy kisbaba. Így ne csinálj gondot belőle, ha NÉHA kész bébiételt is kap.

    De ha tudsz, inkább főzz neki Te!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_128155 (1)
    2007-06-24  16:14
  10. 2007. június 24. 18:0117.

    Szia!

    Nem tudom milyen korú babát etetnél?

    Nálunk sajnos 5 hónaposan el kellett kezdeni a hozzátáplálást, mert a gyerek szopissztrájkot kezdett, ugyanakkor az ebédlőasztalnál majd kiugrott a kezünkből, mert azt szeretett volna enni, amit, mi. Miután 1,5 hónap alatt inkább fogyott, mint hízott, a dokinéni írt hipoallergén tejpépet+ vasat, mert a vérvétel vérszegénységet mutatott, és a vas mellé javasolt gyümölcsöt.

    Na én akkor álltam ez előtt a dilemma előtt, amit felvetettél. A hipermarketekben vigyorgott a spanyol alma és a mindenféle külföldi fenetudja mivel kezelt primőr csoda.

    Én inkább a bébiétel mellett maradtam.

    De jól nézd meg, mert a Kecskemétit és a Hippet ugyanott gyártják, de a Hippeket többnyire bio alapanyagokból és hozzáadott cukor nélkül, a Kecskemétiben viszont van + cukor!!!!! Egyes noname olcsó bébikaják meg egyenesen "vaníliás porcukorral" készülnek! 

    Az én fiam a Nestlé kajáit szereti legjobban, én mindig megkóstolom mindet mielőtt nekiadom és tényleg finomak!

    A másik, h. pici (4-6 hónapos) babának még egy csomó mindent nem lehet adni, a hétköznapi kajákat pedig nehéz liszt, tej, tojás nélkül csinálni. Később, amikor már nagyobb könnyebb lesz a helyzet.

    A fiam most 9 hónapos, eddig döntően bébiételt kapott+ Frutapurát, most 1 hónapja kap kistermelői gyümölcsöket és házi zöldséglevest, főtt krumplit, főtt répát, csirkét. Hálistennek imád enni!

    A neheze most jön! Mert immáron el kell kezdeni hozzászoktatni a felnőtt ízekhez, de tejet és tojást még mindig nem kaphat! Most bújom a netet receptek után!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. 2007. június 24. 17:5716.

    Jobb amit te főzöl!!!!

    Miért, mit gondolsz, a bolti milyen gyümölcsből, zöldségből van????

    Egyik JÓ ismerősöm dolgozott egy konzervgyárban, és a saját szemével látta, hogy a félig rohadt tökből kivágták a rohadt részt, és a többi ment a bébiételbe.

    Ez nem badarság, komolyan mondom! Biztos, hogy nem bio zöldség van benne, ezt úgy hidd el. Olyan ez, mint a virsli, vagy a felvágott. Semmivel nem készítik jobb alapanyagból azért, mert kisbabának készül.

    Mondjuk az is igaz, hogy honnan a fenéből tudná az ember, mi a bio. Bármelyik zöldséges mondhatja, úgy sem tudod ellenőrizni, és kifizetsz érte kb 4x-es árat.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_128155 (1)
    2007-06-24  16:14
  12. Torolt_felhasznalo_737293
    Torolt_felhasznalo_737293
    2007. június 24. 17:5415.
    Ez szerintem leginkább a gyerkőctől fog függni! A két nagyobb gyerekem vígan megette az üveges bébiételt is, de azokból csak az olyanokat, amelyeknek komoly ízük volt (spagettis, paradicsomos, húsos). A kicsinek is próbáltam üvegest adni, hogy ne mindig kelljen főzicskélni, összenyomkodni, de ő azt egyáltalán nem fogadta el.. Egyébként mindannyian fél éves korukig csak szopiztak, kb 8-10 hónaposan lehetett azt mondani, hogy egy gyümölcsös, és egy "rendes " ennivalós étkezésük van. Ja és soha nem a pépeset szerették, hanem a villával lazán összenyomkodottat.  Természetesen érdemes az évszaknak megfelelő gyümölcsöt, zöldséget kínálgatni a gyerkőcnek. Kisebb a valószínűsége a műízeknek. Érdemes megbízható  beszerzési forrást felfedezni a környékeden. Pl a hiper-szuper stb marketek biztosan nem azok...Érdemes nyáron paradicsomot befőzni, nálunk nagyon menő volt a paradicsomos, krumplis ennivaló egy kis hagymával .Egyébként a bébiételek üvegén mindig érdemes elolvasni a címkét a hozzáadott cukorról, tejről és egyebekről. Azt biztosan tudom, hogy a hipp ételek biozöldségből készülnek, nekem is van termelő ismerősöm, aki szokott oda szállítani. Szóval nem könnyű eldönteni..... 
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_128155 (1)
    2007-06-24  16:14
  13. Torolt_felhasznalo_753645
    Torolt_felhasznalo_753645
    2007. június 24. 17:5414.

    Sziasztok!

    3 fiammal a házikoszt mellett szavazok  .

    Soha egy üveg bébiételt nem vettünk  .

    Amire odafigyelek, ha vásárolok (mert nem mindig van a kertből nekikvaló...): primőr zöldséget sose veszek, főleg répát és salátát nem, mindig csak idénygyümölcsöt és zöldséget használok, és csak magyart.

    Egyébként, ha a bolti mellett döntesz, mindig nagyon figyelmesen olvasd el az összetevőket, mert sok olyan dolgokat is tartalmazhat, ami nagyon nem való annak a korosztálynak, ami rá van írva. Pl sok 6 hós bébiételben van tejszín, tejpor, vagy van olyan desszert, ami málnás túrós és 4 hó van ráírva  . (kőkemény üzlet...). Mindig abból az összetevőből van a legtöbb, amit legelöl ír (tehát egy vegyes zöldségpürénél úgy csökken az egyes zöldségek aránya, ahogy sorrendben szerepelnek).

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_128155 (1)
    2007-06-24  16:14
  14. 2007. június 24. 17:4713.

    Akkor rosszul tudod. A kecskeméti tele van cukorral, - arról híres - a gyümölcslé gyümi tartalma meg 30 %, ez tulajdonképp nem is gyümölcslé, csak talán nektár néven futhatna.

    A hipp valóban cukormentes, de csak az az anyaga bio, amihez oda van írva hogy bio. Tehát, korántsem mind. A gyümölcslevei közt van 100%-os, az biztos, de az is sűrítményes.

    előzmény:
    akaba777 (11)
    2007-06-24  17:07
  15. 2007. június 24. 17:1512.
    Pár évvel ezelőtt történt amit szeretnék elmesélni nektek. Sógornőm nagy pakkal ért haza a boltból. Csomagjában többek között bébi étel, bébiital. Az egyik ital eltörött, tartalma a lépcsőre borult. Ez a lépcső egy panelházban van, szürkén, koszosan 20 éve. Ott ahová az ital borult teljesen kifehéredett. Na azóta fenntartásaim vannak ezekkel az ételekkel, italokkal szemben.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_128155 (1)
    2007-06-24  16:14
  16. 2007. június 24. 17:0711.

    Én úgy tudom, hogy a kecskeméti bébiételben és a HIPP-ben nincs se cukor, se tartósítószer, a HIPP bio-alapanyagokból készül!!!!!

    Sajnos, nagyon is jogos az aggodalmad, nekünk tavaly a tengerimalackánk pusztult el a bolti salátától, utána tudtuk meg az állatkereskedésben, hogy a bolti saláta még lemosva is tartalmaz mérgeket, amiket a malacka nem bír ki...

    Akkor ijedtem meg én is : úristen! EZT adjuk a gyerekeinknek is?!  

    Engem az sem nyugtat meg, hogy "nagyobb gyereknek már nem olyan veszélyes", mert többnyire a kemikáliák lerakódnak a szervezetben, legfeljebb később lesz beteg, majd pár év múlva.

    Sajnos, a piaci őstermelő is ugyanúgy permetezi a zöldségeit, gyümölcseit, ha szép és bő termést szeretne (márpedig azt akar!).

    Igen, manapság én is nyugodtabb lennék, ha a kisbabámnak megbízhatóan ellenőrzött élelmiszert adnék!

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_128155 (1)
    2007-06-24  16:14
  17. 2007. június 24. 17:0710.
    Lehet, hogy hiába töprengsz Te a kérdésen. Ezt úgy értem, hogy az én fiam egész egyszerűen nem volt hajlandó megenni az üveges bébiételeket, csak a házikosztot fogadta el, azt is csak a darabosat /6 hónapos koráig csak szopizott, utána meg nem volt hajlandó megenni a pépes ételt, csak a darabosat/, tehát nem volt választási lehetőségem 
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_128155 (1)
    2007-06-24  16:14
  18. 2007. június 24. 17:009.

    Pontosan!Én 2 szemkrumpliból,2 almából és egy kevés csirkehúsból több adagot kihozok.

    A bébiételek átlagosan 200ft-ba kerülnek.Ha 1 nap egy üveggel eszik meg,az akkor is havi 6000ft.Ennyi pénzből 2 havi kaját megfőzök neki!

    Én se sajnálom a lányomtól!

    előzmény:
    Babu23 (7)
    2007-06-24  16:49
  19. 2007. június 24. 16:538.
    Ez így van! Persze ez a dilemma nemcsak a kisbaba etetésénél jöhet elő.
    De a kérdésedre válaszolva: az én gyerekeim már nagyok, de főleg a legnagyobbnál - ez már elég régen volt, 14 éve, amikor nem volt ilyen ára a bébiételeknek (sem) - tartottam itthon mindig 1-2 üveg bébiételt arra az esetre, ha valami miatt nem lett volna időm pepecselni. Főleg volt egy kaja, nem tudom, létezik-e még, sütőtökpüré volt, amit én különben is nehezen tudtam volna megcsinálni. De többnyire én csináltam a bébipapit. És mindig megettem a maradékot...
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_128155 (1)
    2007-06-24  16:14
  20. 2007. június 24. 16:497.
    Helló!Szerintem vegyesen!Ha elmegyünk pár napra nagyiékhoz pihenni vagy épp takarítós és nem főzős napom van,akkor bébiétel,de amúgy főzőcskézek.Amúgy is ha belegondolsz ha csak bébiételt adsz az hosszú távon kész anyagi csőd,amilyen ára van egy pici üvegnek.Tudom tudom,erre ne sajnáljuk,nem is sajnálom,de abból a pénzből amiből minden nap bébiételt veszek,dupla annyi főtt kaját csinálok Neki.Szerintem
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_128155 (1)
    2007-06-24  16:14
  21. 2007. június 24. 16:476.
    Én a frissen főzött ennivaló híve vagyok. Az is igaz, hogy amikor az én gyermekeim kicsik voltak, nem volt még ilyen nagy választék a kész bébiételekből. Aztán megkóstoltam és nekem nem ízlett. Így aztán a gyermekeimnek sem adtam.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_128155 (1)
    2007-06-24  16:14
  22. 2007. június 24. 16:395.
    sztem házikoszt. itt a nyár, sok a gyümölcs, hadd ismerkedjenek a bébik az igazi ízekkel!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_128155 (1)
    2007-06-24  16:14
  23. Torolt_felhasznalo_482769
    Torolt_felhasznalo_482769
    2007. június 24. 16:384.
    Így van, vegyesen, mondjuk, most ebben a bazi melegben lehet, hogy jobb ötlet az üveges, mert nem kell a gáz mellett főnöd, ilyenkor könnyen ugrál a szalmonella, plusz ha utaztok, nagyon praktikus az üveges, én csak annyit mondanék, he lehet, magyart vegyél, pl: Kecskemétit!! Az én kisfiam imádta!!! 
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_128155 (1)
    2007-06-24  16:14
  24. 2007. június 24. 16:363.

    Szia!

    Én eleinte pontosan ezért vettem bébiételt.De a lányom 1-2 fajtán kivül nem ette meg őket és sokszor a kukában landolt a fele.

    Ezért elkezdtem neki én főzöcskézni és azt sokkal szívesebben megeszi.Azért3-4 üveg bébiétel mindig van itthon,ha megyünk vhova és nincs idöm főzni stb.Általában2 napra főzök neki vagy lefagyasztom.

    Igazad van abban,h sajnos manapság már nem olyanok a zöldségek,gyümölcsök mint amikor mi voltun gyerekek.

    Mi lenne ha biot vennél neki?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_128155 (1)
    2007-06-24  16:14
  25. Torolt_felhasznalo_821567
    Torolt_felhasznalo_821567
    2007. június 24. 16:252.
    Vegyesen. A legjobb ha van megbízható piaci, őstermelői forrás addig azt, akár fagyasztani is érdemes. Valahogy mindannyian felnőttünk, a gyerekeket is fokozatosan a saját konyhánk ízeihez kell szoktatni. Az üveges nagyon jó vésztartaléknak.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_128155 (1)
    2007-06-24  16:14

Címlap

top