Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Antidepresszáns .

Torolt_felhasznalo_258781
Torolt_felhasznalo_258781
Létrehozva: 2007. június 21. 20:47
Sziasztok.2 Napja nyitottam 1 topicot,a segítségeteket kértem.Most pedig kétségbe vagyok esve.Amióta az orvos felírta az antidepit,olvasgatok,tájékozódom ebben a témában.Találtam egy olyan helyet,ahol,olyan emberek fórumoznak akikre iszonyú hatással voltak ezek a gyógyszerek,és a mellékhatásaitól szenvednek.Most jelenleg nem tudom,merjem vagy ne merjem szedni a gyógyszereimet.Nem akarok odáig jutni,hogy beledögöljek a mellékhatásokba.Azért mentem orvoshoz,mert iszonyú tüneteim vannak,nem akarok gyógyszereket szedni,ezért is mentem is azt hiszem későn,mert úgy gondolom,az embernek saját masgának kell megoldania a problémáit.Nem tudom megoldani,nem én mondom magamnak legyek boltban tömegben rosszul.Mindennapomat,az egész élertemet elviselhetetlenné tesz ez a betegség.Próbáltam,azt mondani magamnak,ilyen betegség nincs,semmi gond,nem vagyok beteg,bebeszélem magamnak.Addig míg ki nem megyek itthonról semmi baj,amint olyan helyre kerülök,remegek izzadok stb.Pedig nem akarom ezt,és mégis ez van.Az orvosomban bízom,azért mentem hozzá,segítségért.Félek,hogy odajutok mint sokan mások,se nem sírnak,se nem nevetnek.Üresek. Nem szeretnék beledögleni ebbe az egészbe,egyszerűen élni akarok ,vissza az életemet!!!!!!!!A kérdésem gyógyszer ,vagy inkább ne!!!!!!!!!!!!!?????????Próbáljak túljutni ezen az egészen 1,vagy ami 5 éve nem megy,vagy szedjem be és reménykedjem,hogy túlélem,nem leszek én is áldozat????????Köszi a válaszokat.
  1. 2007. június 22. 00:2276.

    "Folytassam a gyógyszert, vagy éljek egyedül?"--> két, egymàssal nem keverhetö dimenziòt mosol össze:

    Ha JÒL akarsz élni (akàr a hàzassàgodban, akàr egyedül), megfontolandò, ùjbòl felkeresni az orvost. Màr amennyiben a gyògyszer szedésekor rendben voltàl...

    Mondok Neked valamit. . A letgöbb ember nem akar efféle gyògyszereket szedni, mert ùgy érzi, "kevesebb" az emberi értéke, szégyelli, hogy effélékre szorul. Nos: a dolog nem több - de nem is kevesebb - , mint egy szemüveg. Én pl. majdnem semmit sem làtok nélküle. VELE tökéletesen. Egész életemben rà leszek szorulva egy szemüvegre. Kiegészìti azt, ami nàlam gyenge: a làtàsomat. Enélkül sem vezetni, sem semmit. Na és?!  Ha szemüveggel, hàt azzal. De azzal tökéLetesen! 

    A céL az, hogy az ember jòl érezze magàt a börében. Ha ehhez kiegészìtSekre van szüksége, érdees öket elfogadni.

    Màs: tudod, az a baj, hogy bizony a közeli emberi kapcsolatok egy ilyen helyzetre bizony ràmehetnek (nem csak erre, màsra is, ok van dögivel) - ui. nem igazàn lehet elvàrni a partnertöl, hogy mindezt elviselje, söt, PARTNER legyen abban, hogy Te rosszul érzed Magad... MErt persze melletted àll - de Ö IS EMBER, neki is az a clja, hogy j`l érezze magàt - szélmalomharc helyett...

    Gondold àt a dolgot. Ha AKKOR jò volt, vàltoztattàl, most rossz... Ràd bìzom a folytatàst.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_147826 (62)
    2007-06-21  23:52
  2. Torolt_felhasznalo_986725
    Torolt_felhasznalo_986725
    2007. június 22. 00:2275.
    http://www.sote.hu/intezetek/betegellatas/?inst_id=45&page_id=1
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_986725 (72)
    2007-06-22  00:20
  3. Torolt_felhasznalo_258781
    Torolt_felhasznalo_258781
    2007. június 22. 00:2174.
    Úgyhogy megyek a kórházba .Tök rendes volt.Azt hiszem ritka az ilyen doki manapság.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_258781 (71)
    2007-06-22  00:18
  4. Torolt_felhasznalo_132970
    Torolt_felhasznalo_132970
    2007. június 22. 00:2173.
    Én is szedek antidepresszáns, de ugyanúgy nevetek vagy bőgök ha olyan a helyzet.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. Torolt_felhasznalo_986725
    Torolt_felhasznalo_986725
    2007. június 22. 00:2072.
    Ha gyógyszert írt fel, akkor nem lehetett pszichológus, hanem valószínűleg pszichiáter lehetett (Magyarországon csak orvos írhat fel gyógyszert).
    A viselkedése ... sajnos, ezt már orvosokról is hallani, pl. nőgyógyászokról, hogy egy receptért is lehúzzák a beteget
    Talán még létezik sztk-s pszichoterápia, elvileg az OPNI még őszig fogad, hiába zárták be. Mindjárt rákeresek.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_147826 (69)
    2007-06-22  00:15
  6. Torolt_felhasznalo_258781
    Torolt_felhasznalo_258781
    2007. június 22. 00:1871.
    Engem nem zavar,ha itt vagy,tanulok belőle.Az én orvosom,azt kérdezte hová szeretnék kontrollra járni,,a kórházba,vagy a magánrendelésre?Meglepődtem,mert ilyent még nem halottam.Azt mondta a kórházban nem kerül pénzbe és ott is időpontra jönnek a betegek.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_147826 (69)
    2007-06-22  00:15
  7. Torolt_felhasznalo_258781
    Torolt_felhasznalo_258781
    2007. június 22. 00:1570.
    Nincs itt seni aki ezt a gyógyszert szedte volna mint én???????
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_258781 (1)
    2007-06-21  20:47
  8. Torolt_felhasznalo_147826
    Torolt_felhasznalo_147826
    2007. június 22. 00:1569.
    Summerrain, (szép neved van), bocs a topikinditótól, hogy belenyavalyogtam a problémáiba, de valahogy olyab hasonlóak, és én nem tudok még topikot indítani, szóval volt terápia is. Magánpszichológus. Addig volt, míg pénzem volt rá. Alkalmanként annyi, hogy le se merem írni. Aztán egyszer meg voltam szorulva és csak receptért mentem fel hozzá, egyszerűen nem volt pénzem másra, és úgy de úgy elküldött a francba, hogy minek nézem őt és menjek az esztékába, ott ingyenes a rendelés...és így tovább. Nagyon megalázó volt. Ha valaki tudta, milyen helyzetben vagyok, hát ő a volt. Innentől hogyan bízzak bárkiben is. A háziorvos felírta a gyógyszert végül, de nem kedvezményes áron. Nem akartam életem végéig ezen a gyógyszeren élni (így is van épp elég, amit sosem fogok már elhagyni). De ha BÁRMELYIKŐTÖK bármi okosat tanácsol, én nagyon hálás vagyok érte.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_986725 (63)
    2007-06-21  23:56
  9. Torolt_felhasznalo_986725
    Torolt_felhasznalo_986725
    2007. június 22. 00:1568.
    Éppen az a gond, hogy a terápia a legtöbb esetben NEM jön! Lásd Főnixx esetét, vagy olyan eseteket, amikor vki beballag az orvoshoz, annyit mond, hogy depressziósnak érzi magát, majd a doki ír neki egy receptet...

    Persze, bizonyos esetekben kell a gyógyszer, hogy egyáltalán terápiázni lehessen (bár nem minden esetben), de azért szerintem elég sokatmondó, ha egy orvos csak felírja a gyógyszert, és egy szóval nem utal arra, hogy "a gyógyszer, amkt felírok, csak tüneti kezelés, terápia sem ártana az igazi váltzozáshoz".

    Megkérdezhetném, hogy pontosan milyen képzettséged van ezen a területen?
    előzmény:
    semiramis (64)
    2007-06-22  00:04
  10. Torolt_felhasznalo_258781
    Torolt_felhasznalo_258781
    2007. június 22. 00:0967.
    4 napig napi fél aztán egész,ja és 65 kg.
    előzmény:
    semiramis (64)
    2007-06-22  00:04
  11. 2007. június 22. 00:0766.

    az EGYETLEN jò ötlet, amennyiben diagnosztizàlt depressziòd van. A màsik: CSAK gyògyszer valòban nem vezet eredményre. Kérd az orvos segìtségét. Ha NEM terapeuta (mert nem feltétlenül az!), tud ajànlani valakit!

    A kérdést persze NEKED kell àgondolni: vegetàlni vagy ...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_147826 (62)
    2007-06-21  23:52
  12. Torolt_felhasznalo_258781
    Torolt_felhasznalo_258781
    2007. június 22. 00:0565.
    hm.Ha egy kapcsolatot csak az anyagiak tartanak össze,annak soha nincs jó vége.Szeretném azt mondani,igen inkább a gyógyszerek,és maradjatok együtt,de nem.Inkább egy ideig légy egyedül,aztán hidd el terád is vár valaki,akivel 1x megtaláljátok egymást,ahogyan remélem,rám is vár valaki,aki elfogad és szeret így.Amennyiben úgy érzed esel szét,akkor szedd a gyógyszert,nehogy visszazuhanj oda ahonnan már 1x kijöttél.Ezek szerint inkább a gyógyszerek,mint ez a rohadt málység.Nem tudom,milyen az az állapot amit kihoz bewbőled a gyógyszer,nincs tapasztalatom,3 napja szedem.Én csak reménykedni tudok,hogy amiről írtál,az hogy jókedvű életvidám ember voltál,az velem is megtörténik majd.Szeretném elhinni,hogy lehetek én is olyan.Nagyon szeretném.Neked kitartás!!!!!!Írj hogyan alakul a kapcsolatotok.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_147826 (62)
    2007-06-21  23:52
  13. 2007. június 22. 00:0464.

    nanà, hogy az - de ezt màr pàrszor leìrtuk/tam. nem baj, ha megerösìted, csak jòt tesz. A teràpia nyilvàn majd jönni fog - de elöször OLYAN ÀLLAPOTBA KELL JUTNI, hogy egy teràpiàt egyàltalàn el lehessen kezdeni. Topikindìtò, ERRE viszont idövel érdemes ràkérdezned!

    Màs: nincs különösebb értelme tudni, mennyire erös. Ha NEKED ezt adta az orvos, NEKED hasznàlni fog. Egyébként adagtòl, a szituàciòtòl, a testi felépìtésedtöl és még 600 màsik dologtòl függ. MIndegyik szer lehet lòrùgàs is - ha szükség van rà. A napi fél nekem nem tünik annak - kivéve, ha 40 kilò vagy...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_986725 (60)
    2007-06-21  23:48
  14. Torolt_felhasznalo_986725
    Torolt_felhasznalo_986725
    2007. június 21. 23:5663.
    Ne haragudj, hogy ezt írom, de valószínűleg azért történt így, mert a gyógyszer onmagában tényleg csak tüneti kezelés, a gondolkodási sémáid, a megküzdési rendszeredet valószínűleg egy pszichoterápia tudta volna úgy módosítani, hogy ne térjen vissza a depresszió.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_147826 (62)
    2007-06-21  23:52
  15. Torolt_felhasznalo_147826
    Torolt_felhasznalo_147826
    2007. június 21. 23:5262.
    Szia, nem olvastam végig az előző hozzászólásolat, mert már sok van, nekem meg nincs elég türelmem most hozzá. Csak ennyit fűznék hozzá: Én is szedtem antidepresszánst, és visszagondolva, egy percig sem bántam meg, enélkül sosem kecmeregtem volna ki abból a gödörből, ahová kerültem. Három évig szedtem, de már másfél után abba akartam hagyni, leginkább, mert nagyon drága volt, és mostanában pár hete végleg el is hagytam. Hát... bizony lassan visszajön minden probléma, a jól működő párkapcsolatom lassan szétmállik, csak egy idegesítő muszáj-kibírni-az -anyagiak-miatt típusú kínlódás marad (mert kapcsolatnak már rég nem nevezhető). Nem tudom igazából, meddig vegetálunk még egymás mellett, mert ez így minden nap borzalmasabb. Addig működött minden, amíg szedtem ezt a gyógyszert, addig olyan voltam, amilyen mindig is szerettem volna lenni: jókedvű, könnyed, szexi, laza. Nagy kérdés számomra is: Folytassam a gyógyszert, vagy éljek egyedül? Igazából jelenlegi érzelmeim szerint inkább ezt szeretném. Csak egyáltalán nem vagyok biztos abban, hogy ez jó ötlet-e.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_258781 (1)
    2007-06-21  20:47
  16. Torolt_felhasznalo_986725
    Torolt_felhasznalo_986725
    2007. június 21. 23:5161.
    Megkérdezhetném, hogy Neked pontosan milyen képesítésed van? Netán pszichiáter vagy?
    előzmény:
    semiramis (57)
    2007-06-21  23:29
  17. Torolt_felhasznalo_986725
    Torolt_felhasznalo_986725
    2007. június 21. 23:4860.
    Szia!
    Önmagában a gyógyszer CSAK tüneti kezelés. Mellé kellene valami pszichoterápia is. Vizsgálatok szerint a kombinált kezelés hatásosabb, mint a csak gyógyszer verzió.
    Jobbulást!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_258781 (1)
    2007-06-21  20:47
  18. Torolt_felhasznalo_258781
    Torolt_felhasznalo_258781
    2007. június 21. 23:4359.
    Akkor még 1 kérdés,ha ilyen jártas vagy ebben.....Az apodepi nevű bogyót kaptam.Erős gyógyszer?Mennyire hatékony?
    előzmény:
    semiramis (57)
    2007-06-21  23:29
  19. Torolt_felhasznalo_258781
    Torolt_felhasznalo_258781
    2007. június 21. 23:4058.
    Igen,valami kimaradt.Én évek óta nem tudok örülni,a kicsi szokta mondani anya te mindig olyan szomorú vagy.........igen,az vagyok.Nincs különösebb ok,a párom hiánya,amit elfogadtam,csak az a baj,azelőtt is ilyen voltam.Anno mikor szórakozni jártam,egy két pohár alkohol oldotta a szorongásomat.Alapból nehezen ismerkedem,kevés az az ember,akit elviselek,akinek tudok örülni.1 ember van,akivel szívesen beszélgetek,aki olyan mint én,aki stresszes,szorongó,és pánikos.Nem húz le engem,de jól kipanaszkodjuk egymásnak magunkat és elfelejtem a saját kínlódásomat.Most próbálom rávenni,menjen ő is orvoshoz,merzt ő is döglődik az állandó aggódástót.Valamelyik nap zokogott,hogy nem meri az apjára hagyni a kisfiát,annyira félti.Kegyetlen egy betegség ez.Jól elkanyarodtam,attól,amit mondani szerettem volna.Nem tudok nevetni 6 éve nem megy.Nem tudok örülni,nincs életcélom,nincs vágyam,nem érdekel jóformán semmi.Amit szeretek egyedül lenni.A kicsit nagyon szeretem,ő az életem,de sajnos nem vagyok jó anyja,nem tudok az lenni.Ő olyan kis vidám,mindig nevet,és nem akarom hogy ezt látva nőjjön fel,hogy az anyja egy életunt,szerencsétlen.Azt gondolom,hogy ettől jobban a gyógyszerek sem tudnak érzéketlenné tenni.Amennyiben mégis.......idáig nem volt örömöm,ha a bogyók melett nem fogok szenvedni magamtól,már megérte
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_310025 (53)
    2007-06-21  23:08
  20. 2007. június 21. 23:2957.

    A diagnosztizàlt pszichiàtriai megbetegedéSek gyÒgyszereiben nincs akkora pénz. Söt! ha valakinek szüksége van rà (s ezt hangsùlyozom: HA SZÜKSÉGE VAN R&Agrave és NEM szedi, egyrészt tönkreteszi sajàt és csalàdja életét, màsrészt hatalmas anyagi tàmogatàsra van szüksége - az àllamtòl - , hiszen nem munkaképes - és idöröl idöre bizony kòrhàzi kezeléSre szorul. Mindezt ki lehet védeni azzal, hogy 1. beszedi a gyògyszerét, 2. teràpiàra jàr - és EGYÜTT DOLGOZIK a terapeutàval.

    Ezzel szemben amiben valòban nagy pénz van: a NEM DAGNOSZTIZÀLT (mert igazbòl nincs mit) pszichiàtriai JELLEGÜ tünetekre (ilyen pl. a kÖznyelv àltal hasznàlt "depressziò", ami még véletlenül sem azonos azzal, ami VALòJÀBAN!) szabadon vàsàrolhatò "csodaszerek" àradata.

    Az, hogy a doktornö nem "beszélt rà" ll. "nem beszélt le az abbahagyàsàròl", a bölcsességét mutatja. Ha Te ne akarod, nem ényszerìthet rà. Ezzel együtt: az emlìtett gyògyszer nem jàtékszer - bàr szerencsére nem is a legerösebb. Ha ezt szedted és hatott, nem volt véletlen. Ok, hogy megpròbàlod e nélkül. De légy résen: ha kell, ne vàrj az utolsò pillanatig!!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_310025 (53)
    2007-06-21  23:08
  21. Torolt_felhasznalo_258781
    Torolt_felhasznalo_258781
    2007. június 21. 23:2456.
    Sok erőt kívánok a gyógyuláshoz,de azért ez auz ájulásos dolog egy kicsit megijesztett,nekem itt a kicsi...........Mindenesetre bizakodom,hogy minden rendben lesz.Alapból,nekem szednem kell a vérnyomáscsökkentőt,mivel amikor orvoshoz megyek,nagyon magas.Itthon pedig tök normális,na mégis miért?A nyomorult pánik.Valahogy inkább szedem,mert nem akarok összeesni........Nekem ez az utolsó esélyem,ha az antibogyók sem segítenek,akkor nem tudom mi lesz.Azt hiszem,akkor igen kevés ideig fogja bírni a szervezetem,a szívem,az agyam........nem sorolom.úgyis tudjuk mit okoz a rengeteg streszz.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_310025 (53)
    2007-06-21  23:08
  22. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2007. június 21. 23:1855.
    Még egy mondat, az valóban igaz hogy közömbösdsé tesz a gógyszer, de ha te csak igy tudod elviselni az életedet akkor ne habozz. Sajnos mikor mehgalt a fiam akkor is szedtem antidepit, és még sirni sem tudtam a temetésén, ezt vagy elfogadod vagy nem és szenvedsz, most  pedig vagy sirok, vagy ritkán nevetek, nem szedek antidepti, de nagyon labilis vagyok. Ajánlanám még nerked hogy fizikálisan fáraszd le magad, pl. sportolj, vghay fuss  vagy csinálj akármit amui lefáraszt, meglátod könnyebb lesz. Pár hónapja mikor ugy érzuetem, hogy már a bőrömben sem férek bele, betettem egy torna DVD-t és végigcsináltam, uttánna meghkönnyebültem, az az 1 óra amit végigcsináltam tök hamar elszaladt, máskor alig birtam kivárni hogy vége legyen. Nagyon megértelek és gondolom nagyon fiatal vagy még, fogadd el amit az orvos javasolt, vagy keress olyan pszichológust v. pszicjiátert aki Autogén tréninget tart, de csak a csoportosat javasolnám .Megtanitanak hogyan kezeld a  pánikot, depressziot.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_258781 (1)
    2007-06-21  20:47
  23. 2007. június 21. 23:1554.
    Nem. De - szakmailag - otthon vagyok benne. Épp ezért ìrom: HA TE ki akarsz màszni belöle, HA TE màst akarsz, mint ami most van, HA TE teszel érte (miutàn a gyògyszer hozzàsegìtett, hogy TUDJ tenni érte), akkor, DE CSAKIS AKKOR menni fog! A gyògyszer segìt az agyadak, ez alaptétel! - de a lelkeden NEKED kell segìteni. ebben Kundalininek teljese igaza van).
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_258781 (52)
    2007-06-21  23:05
  24. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2007. június 21. 23:0853.

    Szia!

    Legalább 8 évig szedtem kisebb nagyobb megszakitásokkal antidepit. Pár hónapja hagytam abba, pont azért mert találtam itt  egy fórumot ahol maximalisan tagadják ezeknek a gyógyszereknek a szedésdét,, igaz hogy az utolsó időben már nagyon nagy adgabn adta a sok pszichiáéterem kötüli az egyik, inkább nem nevesitené, felvitte a vérnyomásomat , aztán jött vérnyom.csökkenő, reggel elájultam, összeesetm. Akkor azt mondtam elég,.

    Ne tudd meg mit álltam ki a gyógyszer elhagyásakor és még most is szenvedek, der most már jó 3 hónapja nem szedem, és nem akarok rá vissatérni. Az az igazság ha kell agyógyszer ahhoz hogy minőségui életet élj, be kell szedni. Nekem is felirta az utolsó pszichiáterem egy nagyon helyes kedves dr,nő, plusz megajándékozott egy lazitó Cd-vel is, ami igen hatásos, de kell tudnod ellazulni és ez nem könnyü, van aki egyáltalán nem tud.

    Itt van a recept, bármikor kiválthatom és szedhetenm, de még várok, csak este veszek be egy 0,5 Frontint  és egy altatót, amitől alszom kb 5 órát. Nyugodtan szedd be a gyógyszert, csak a szcientológusok és támagatóik akik tagadják a pszichiátriát és annak módszereit, olvastam őket és először még igazat is adtam nekik, de akik ott vallanak általában pszichológusok még nem élték át azt a keserü rosszul viislehető életet mint mi.

    Igen is van amikor nem megy gyógyszer nélkü,  később abba is lehet hagyni, de szerintem sokkal többet árt az ember a szerveztének ha állandó stresszben él, nem tud lazitani, pániko, ezt én saját tapasztalatomból mondom, kirpróbáltam már Nekem most Cipralex van felirvam, utánna olvastam a dr,.Infoban, ugy gondoltam ha végképp nem megy be fogom szedni.Szerencsére az a dr.nő akinél utoljára voltam, nem erőlteti rám, mert tudod a gyógyszergyártók folyamatosan nyomatják a pszichiátereknek az ujabb és ujabb szereket, mert igaz ami igaz sok pénz van benne.

    De ha az én éeltminőségem ezen mulik akkor én inkább a gyógyszert választom. Még várok egy kicsit, de nem tagadom a gyógyszert. És nem mondom soha senkinek hogy ne szedj ilyet!!

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  25. Torolt_felhasznalo_258781
    Torolt_felhasznalo_258781
    2007. június 21. 23:0552.
    Szeretnék valamit kérdezni..........te élsz ezekkel a szerekkel?Mióta,és mennyiben segített,ha igen.Köszi a választ
    előzmény:
    semiramis (51)
    2007-06-21  22:49

Címlap

top