Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Antidepresszáns .

Torolt_felhasznalo_258781
Torolt_felhasznalo_258781
Létrehozva: 2007. június 21. 20:47
Sziasztok.2 Napja nyitottam 1 topicot,a segítségeteket kértem.Most pedig kétségbe vagyok esve.Amióta az orvos felírta az antidepit,olvasgatok,tájékozódom ebben a témában.Találtam egy olyan helyet,ahol,olyan emberek fórumoznak akikre iszonyú hatással voltak ezek a gyógyszerek,és a mellékhatásaitól szenvednek.Most jelenleg nem tudom,merjem vagy ne merjem szedni a gyógyszereimet.Nem akarok odáig jutni,hogy beledögöljek a mellékhatásokba.Azért mentem orvoshoz,mert iszonyú tüneteim vannak,nem akarok gyógyszereket szedni,ezért is mentem is azt hiszem későn,mert úgy gondolom,az embernek saját masgának kell megoldania a problémáit.Nem tudom megoldani,nem én mondom magamnak legyek boltban tömegben rosszul.Mindennapomat,az egész élertemet elviselhetetlenné tesz ez a betegség.Próbáltam,azt mondani magamnak,ilyen betegség nincs,semmi gond,nem vagyok beteg,bebeszélem magamnak.Addig míg ki nem megyek itthonról semmi baj,amint olyan helyre kerülök,remegek izzadok stb.Pedig nem akarom ezt,és mégis ez van.Az orvosomban bízom,azért mentem hozzá,segítségért.Félek,hogy odajutok mint sokan mások,se nem sírnak,se nem nevetnek.Üresek. Nem szeretnék beledögleni ebbe az egészbe,egyszerűen élni akarok ,vissza az életemet!!!!!!!!A kérdésem gyógyszer ,vagy inkább ne!!!!!!!!!!!!!?????????Próbáljak túljutni ezen az egészen 1,vagy ami 5 éve nem megy,vagy szedjem be és reménykedjem,hogy túlélem,nem leszek én is áldozat????????Köszi a válaszokat.
  1. 2007. június 21. 22:4951.

    Igen, lehet, hogy csak a 4. fog hatni. Lehet, hogy màr a 3. is. Vagy a 2. Vagy az elsö... Elöször pròbàld ki - és ne rögtön bizalmalanul!  Mindegy, hogy a "többiek" mit mondtak. TE TE vagy, nem a többiek.

    Jòl leszel. De tùròt sem ér, ha ezt BÀRKI bizonygatja. NEKED kell benne hinni - és akkor, de CSAK akkor! menni is fog. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_258781 (50)
    2007-06-21  22:44
  2. Torolt_felhasznalo_258781
    Torolt_felhasznalo_258781
    2007. június 21. 22:4450.
    Bárcsak igazad lenne.Nagyon reménykedem abban,hogy már az első gyógyszer szedése javulást mutat,de többen mondták,hogy nem tuti.Lehet,hogy csak a 3.vagy a 4.gyógyszer lesz a jó.Addig még sok idő van,és egyre gázabbul vagyok Én csak jól akarok lenni,mint minden ember,élni.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_936622 (45)
    2007-06-21  22:34
  3. 2007. június 21. 22:4449.
    Most akkor hogy legyen?? Kérnék időpontot,de ahoz felkéne hogy hivjalak.kb.egy hét mulva tudom megmondani azt mikor is tudnék menni.Ehez nekem szükségem volna egy tell számra Tehát vagy a cimre vagy a számra szükségem lenne
    előzmény:
    semiramis (48)
    2007-06-21  22:39
  4. 2007. június 21. 22:3948.
    TE akarsz kérni, nem?  
    előzmény:
    Kundalini (47)
    2007-06-21  22:35
  5. 2007. június 21. 22:3547.
    Jöhet.
    előzmény:
    semiramis (46)
    2007-06-21  22:34
  6. 2007. június 21. 22:3446.
    priviben.
    előzmény:
    Kundalini (44)
    2007-06-21  22:31
  7. 2007. június 21. 22:3445.
    Az én homeopátiás orvosom is azt ajánlja, hogy szedd az antibiotikumot, antidepresszánst, szteroidot, stb. HA SZÜKSÉG VAN RÁ! Majd ha jobban leszel, mehetsz jobbra-balra kineziológushoz, homeopatához, jógára, stb. Nagyon drukkolok Neked és hidd el, hamarosan jobban leszel!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. 2007. június 21. 22:3144.

    Nem én állapitottam meg.A kezelő orvos.na szóval amikor elkezdtem szedni ,még három hét után is azt éreztem mintha az agyam végleg szabadságra készülne.És mikor abba hagytam,akkor kezdtem javulni.De a végleges megoldást és a gyógyulást nem ez hozta meg.

    Ha nincs akadálya kérnék töled egy időpontot.

    előzmény:
    semiramis (43)
    2007-06-21  22:26
  9. 2007. június 21. 22:2643.

    Ilyen marhasàgot neves psziChiàter NEM ìr le. Vagy félreértetted.

    a "tulpörgetett neuraszténiás állapot" - ot ki àllapìtotta meg? Te?

    előzmény:
    Kundalini (41)
    2007-06-21  22:15
  10. 2007. június 21. 22:1942.

    Az az igazsàg, hogy ezt a klienseimmel is ìgy eszem. Mert ez a realitàs. mindenkinek MINDIG van vàlasztàSi lehetösége. De a vàlasztàS felelössége is az övé. Ha a helyzet (és a kliens) éret rà, àtgondolja. EZZEL az alappal màr el lehet indulni a vàltoztatàs irànyàba.

    a még nem érett a helyzet, csak szenvedés (és önsajnàlat) van - nos, akkor kivàrok...

    ha meg nem akar TENNI ömagàért - nos, az is egy vàlasztàs.

    Te jòl döntöttél. Az hogy tàntorogsz, érthetö. El fog mùlni. MEg fog Benned erösödni az egész. De hogy MÀSOK tàntorìtsanak el, azt ne agyd - és föleg ne keresd. (a legtöbb topik erröl szòl.)

    Nyugi. Amit érzel, természetes. Javulni fog.  

    Làtod, Anyàd példàja jò. 

    Vedd be a gyÒgyszert, kapcsold ki a gépet, olvass és föleg: e léPd àt a max. 3 percet, hanem menj aludni!  

    Jò éjtNeked! 

    S.

    Ui: jelentkezz nyugodtan, akàr priviben is!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_258781 (38)
    2007-06-21  22:06
  11. 2007. június 21. 22:1541.

    Nincs kedvem leirni mit műveltek velem a belgyógyászok.Na meg a pszihiáter felirt antidepresszánst egy tulpörgetett neuraszténiás állapotra.

    Ami meg a "külföldi" partnert illeti azt olvastam egy neves pszihiáter tollábol.Nem irom le a nevét még priviben sem.

    De ha gondolod beszélgethetünk többet ezekről......

    előzmény:
    semiramis (40)
    2007-06-21  22:10
  12. 2007. június 21. 22:1040.

    Ez abban az esetben igaz, ha EGÉSZSÉGES vagy és a magasabb régòkba törekszel.

    A topikindìtònak most nem ez a legnagyobb gondja / feladata. Tehàt HAGYD gyògyulni - hogy NEKI is lehetösége legyen MAJD EGYSZER azon töprengeni, amiröl Te ìrsz.

    Elözö topik-hozzàszòlàsod (miszerint "van egy olyan pszichiàtriai betegség" + külföldi partner) alapjàn nem igazàn (söt: igazàn nem) vagy jàrtas a témàban. Ùgyhogy...

    előzmény:
    Kundalini (37)
    2007-06-21  22:04
  13. 2007. június 21. 22:0739.

    1. Nem döglesz bele semmibe!

    2. Feltételezem, hogy a dokid tudja, mit írt fel...Nekem hasonló a bajom, és SEMMIFÉLE MELLÉKHATÁSA nem volt a bogyónak. Ja, ok, az elején enyhe hányinger.

    3. A hatása annyi volt, hogy normális lettem. Ennyi. Ugyanúgy működtem, mint egy normális ember - félelem nélkül. Kb, 3 hét volt, mire éreztem a hatását. Eleinte hetente mennem kellett kontrollra, gondolom amiatt, hogy bírom-e.

    4. Ne olvass barom topikokat! Én is hasonló hülyeség (neee, nekem nem kell bogyó!!!) miatt vesztettem 2 évet sz életemből, amikor nem tudtam utcára menni. NEM ÉRTE MEG!!!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_258781 (1)
    2007-06-21  20:47
  14. Torolt_felhasznalo_258781
    Torolt_felhasznalo_258781
    2007. június 21. 22:0638.
    Többször írtál már nekem.Keményen megírod nekem,miből választhatok.Ezt nagyon dícséretes,korrekt dolog.Az orvosom is így megmondta,ez vagy az.Köszi neked is,hogy erőt,tanácsot,és biztatást adsz.Mindenképpen jelentkezni fogok,hogyan hatottak a gyógyszerek.ÍYgérem,többé nem olvasok olyan dolgokat.Azt talán még nem írtam,anyám is pánikbeteg,azóta él míóta én 8 éve elvittem pszichiáterhez,bár az igazat megvallva,éléggé életunt,és érzéketlen mindenre.Mindig szomorú,és nem érdekli az égvilágon semmi.Nekem azt mondta,ez még mindig jobb,mint ami annak előtte volt.
    előzmény:
    semiramis (33)
    2007-06-21  21:51
  15. 2007. június 21. 22:0437.
    A gyógyszer csak az agy biokémián igazit.De a magasabb szintű mentális világot nem érinti.Vagyis nem igazán tud megszabaditani a helytelen gondolkodástól
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. Torolt_felhasznalo_258781
    Torolt_felhasznalo_258781
    2007. június 21. 22:0136.
    Neked is köszönöm,a segítséget,a biztatást.A tüneteim 5 évig nem voltak ilyen mértékben erősek mint most.Jelenleg egész nap ,megállás nélkül merő egy idegroncs vagyok.ok nincs rá,egyszerűen van.Ma kimentem a bolba,mert oh mi lehet???Mindent betettem a kosárba,alig voltak bent emberek.1X CSAK JÖTT AZ IZZADÁS,AZTÁN SZÍVDOBOGÁS,a vérnyomásomról nem tudok nyilatkozni,de tuti nem volt a helyén.Aztán ami a legszörnyűbb,szédültem,és egész testemben remegtem.A következő az az volt,hogy nem volt annyi pénz nálam,amivel kitudtam volna fizetni az árut,kártyával kelertt fizetnem,amit alákell írni.Nem részletezem,hogy mennyire remegtem.Abbe pedig,hogy a mögöttem állók,és a pénztáros mit gondolt rólam,bele sem merek gondolni.............alkesz,idegroncs,drogos.Gondolom ilyesmit gondolhattak,hiszen,ha én ilyet látnék én sem gondolnék másra.Bár most,hogy én magam átélem,nem gondolnék semmire,elfordulnék,azért hogy azzal hogy nézem,ne pánikoltassam...............
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
    2007-06-21  21:51
  17. 2007. június 21. 21:5735.

    De NEM ebben az esetben.

    CSAK kineziològiàval a vilàgon semire sem mégy, SEMMILYEN komoly diagnosztizàlt betegségéL. KiegészìtéSnek jò.

    eben az esetben csakùgy, mint bàrmilyen màsik "alternatìv mòdszer" (jògàtòl az autogén tréningig) KIMONDOTTAN ÀRTALMAS!!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_533396 (18)
    2007-06-21  21:26
  18. Torolt_felhasznalo_258781
    Torolt_felhasznalo_258781
    2007. június 21. 21:5234.
    Nagyon köszönöm a válaszodat.A gyógyszert bevettem,és ha nem fog hatni addig megyek,míg el nem találja a gyógyszert.Mivel így élni nem lehet..........még 1x nagyon nagyon köszönöm,hogy írtál,és megnyugtattál.
    előzmény:
    kangagi (31)
    2007-06-21  21:37
  19. 2007. június 21. 21:5133.

    Jò döntés.

    Figyelj: Flagstaff okosat ìrt.  Aki jobban lett, meggyògyult töle, az nem jàr adott témàjù fòrumokon.

    Megjegyzem: az ilyen fòrumok RENGETEGET àrtanak. Keverik a sz...t, elbionytalanìtjàk a jò döntést hozòkat, elriasztjàk a még-nem-orvosho-merészkedöket.

    1. Mondtam màr, de megismétlem:vàlaszthatsz.

    a) nem veszed be - s pont olyan rosszul leszel, mint eddig.  ez 100%.  EZT màr ismered. Akarod, hogy ìgy maradjon?

    b) beveszed - és meglàtod, mi történik. LEGALÀBB ESÉLYE van annak, hogy màs lesz, mint eddig.

    2. ezt is mondtam: AKÀRMIT kapsz, idöbe telik a beàllìàsa és az orvosnak szüksége van a visszajelzésedre.

    3. nemcsak a beàllìtàsa, hanem a szervezet megfelelö reakciòja sem jelentkezik egyik napròl a màsikra. Illetve igen - de NEM az elsö hetekben.

    4. ne olvass ökör dolgokat - bìzz az orvosodban - és önmagadban.

    5. holnap hìvd fel (ha nem tudsz vàrni, ügyeletes pszichiàter mindig van - de nem igazàn szükséges). Addig pedig fogadd el tölem: NINCS SEMMI BAJ. A jelenlegi testi-lelki reakciò teljesen normàlis. El fog mùlni. Vedd be a gyògyszert nyugodtan - és legkésöbb fél òra mùlva menj aludni.

    Szia!

    S.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_258781 (24)
    2007-06-21  21:32
  20. 2007. június 21. 21:3832.
    Mi a csodának kellene együttélned egy BETEGSÉGGEL ha segíteni is lehet rajta?!!!
    Híres vagyok a hülye példáimról, de egy féllábúnak senki nem mondja, hogy fuss!!!
    A lélek betegségei nem ilyen látványosak, de ugyanígy léteznek, csak lehet rajtuk segíteni.
    Ne gondold, hogy akaraterő kérdése az egész, Te vagy a hibás benne...stb., hanem maradj azon az úton amin már elindultál, és fogadd el a segítséget!!!
    Még egy lökött példa: nézz meg pár fogyós topicot, az egyik erre esküszik, a másik szerint nem használ sőt árt.
    Próbálj meg bízni az orvosodban, biztos nem azzal szeret lefeküdni, hogy sikerült megint kiszúrni valakivel, hanem segíteni akar rajtad!
    Bocs, kicsit szétszórt vagyok ebben a melegben, de évekig szedtem gyógyszert, használt, túléltem, viszonylag jól vagyok.
    (Jobban is lehetnék, de elvesztettem azt az orvost akiben bíztam, és akkor már nem voltam olyan rosszul, hogy másikat kerestem volna.)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_258781 (11)
    2007-06-21  21:18
  21. 2007. június 21. 21:3731.
    Szia!

    Ne félj nem leszel áldozat,hacsak nem hagyod hogy a tulajdon félelmeid áldozata légy!
    Neurológián dolgozom,sok-sok betegünk szed antidepresszánst(nem is hinnéd hányan küzdenek hasonló gondokal!) egyikük sem lett apátiás,és a személyiségük sem változott meg.Neked sem fog! Mindig vannak olyanok akik azt tanácsolják ne szedd be a gysz-t és ilyen-olyan népi praktikákkal meg fogsz gyógyulni.Én sem vagyok gysz párti csak a legvégső esetben szedek be valamit,a gyerekeimnek sem adok minden megfázásra,de ha kell,akkor viszont nincs apelláta!
    TE viszont saját bevallásod szerint évek óta hiába küzdesz.Ha egyedül nem megy akkor adj egy esélyt az orvosodnak! A gyógyszer szedésben nincs semmi végleges és visszavonhatatlan,nincs miért aggódnod!A félelmeid és a reakcióid viszont túlzottak,ez is a betegséged miatt van,próbáld ezt tudatositani magadban! A többi sorstársól csak annyit: ha elmeséled,hogy terhes vagy 10 emberből 8 azonnal elmeséli a maga horrorisztikus történeteit,de ha nincs neki akkor a szomszédasszonyét,unokahúgáét stb. Persze akad olyan is aki tényleg nem birja a gyógyszert,de az sem válik zombivá a második napon. Sok fajta van különböző hatóanyagokkal néha az első nem válik be ,csak a második,de ez igy van a vérnyomáscsökkentőkkel és a fogamzásgátlókkal is....Kérlek ne add meg magad a félelmeidnek,harcolj az egészségedért,az életminőségedért,és holnap hivd fel az orvosod,beszéld meg vele a kétségeidet,hidd el sziveven segiteni fog!

    Sok -sok erőt és kitartást kivánok a gyógyuláshoz,menni fog ne félj,csak az első lépéseket ilyen nehéz megtenni !!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_258781 (1)
    2007-06-21  20:47
  22. Torolt_felhasznalo_533396
    Torolt_felhasznalo_533396
    2007. június 21. 21:3730.
    Szia, nem vagyok szakértő, úgyhogy csak nagyon laikusan tudom elmondani. A kineziológia egy holisztikus természetgyógyászati módszer, amely a testünk izmai alapján próbál segíteni a problémákon. Nagyon sokszor azért "beteg" valaki, mert egy-egy emléket nem tud feldolgozni, a kineziológia segít felfedni az okokat, és abban is segít, hogy fel tudjuk oldani a gátakat.
    előzmény:
    Flagstaff (25)
    2007-06-21  21:33
  23. Torolt_felhasznalo_258781
    Torolt_felhasznalo_258781
    2007. június 21. 21:3629.
    Igen,a kifogás az mindig van.Nekem is volt számtalan.
    előzmény:
    Flagstaff (25)
    2007-06-21  21:33
  24. Torolt_felhasznalo_683477
    Torolt_felhasznalo_683477
    2007. június 21. 21:3528.
    Írtam privit.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_258781 (1)
    2007-06-21  20:47
  25. 2007. június 21. 21:3427.

    Jól döntöttél. Köszönöm.

    Jobbulást!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_258781 (24)
    2007-06-21  21:32

Címlap

top