Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Futás a Városligetben

Torolt_felhasznalo_450670
Torolt_felhasznalo_450670
Létrehozva: 2003. augusztus 24. 14:40
Sziasztok,

Tudom, elég ostoba kérdés, de merre szokás futni a Városligetben? Eddig a szigeten futottam, ahol ugye eléggé adja magát merre-hogyan, de Zuglóban lakom és most "átszoknék" a ligetbe. Mivel terhesség-babázás miatt gyakorlatilag másfél éve nem futottam, jó lenne tudni, mire vállakozom - és a ligetben fogalmam sincs a távolságokról. Van egyáltalán szokásos útvonal, vagy ki merre gondolja. . .
Köszönöm, ha valaki megosztja a tapasztalatait!
  1. Torolt_felhasznalo_323262
    Torolt_felhasznalo_323262
    2005. január 18. 16:511051.
    Sziasztok Lányok!

    Sajnos nem volt időm a több, mint 1000 hozzászólást végigolvasni, a kérdésem az lenne, hogy Ti a Városligetben futtok? Én nemrég költöztem Zuglóba, voltam is már néhányszor (pl. ma is) a Városligetben futni, de szívesen keresnék edzőtársakat. Jó edzést kívánok Mindenkinek!

    üdv
    Molax
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. 2004. december 24. 13:461050.
    Sziasztok!

    Kellemes Karácsonyi Ünnepeket kívánok én is. . .

    Nazsi
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_450670 (1049)
     
  3. Torolt_felhasznalo_450670
    Torolt_felhasznalo_450670
    2004. december 23. 14:181049.
    Sziasztok,
    jól kihaltunk :((
    MIndenesetre nagyon boldog karácsonyt mindannyiótoknak, pihenjetek sokat!
    puszi
    zosa
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. Torolt_felhasznalo_730976
    Torolt_felhasznalo_730976
    2004. november 18. 21:451048.
    Sziasztok! Zosa! fel a fejjel, két pici gyerekkel csoda lenne, ha nem igy éreznél:-))) csodállak is azért amit bevállaltatok. Szép lassan majd meglesz a futás is. Most inkább pihenj amikor van rá alkalmad.
    Virág nagyon belelendültél a dologba. Ez klassz. . . . gratulálok!!
    én most kicsit pihizősre vettem a dolgokat. Most inkább csak tornázni járok. Persze időnként a futást is előveszem, nehogy elfelejtsék az izmaim, de most lényegesen kevesebbet mint ősszel. Sokat vizsgázom, tanulok, meg előre próbálok intézni dolgokat a karácsonnyal kapcsolatban, mert decembertől nagyon sok munkám lesz és tartok tőle, hogy semmire nem lesz időm.
    Nazsi gyógyulj meg!
    Mindenkinek jó sportolást!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. Torolt_felhasznalo_939221
    Torolt_felhasznalo_939221
    2004. november 16. 09:161047.
    Nazsi, teljes gyógyulást! Múlt pénteken a margitszigeti pályán 30 kört, azaz 12 "kilit" lenyomtam - a kifejezést egy ottani klubtag embertől tanultam, aki nem hagyta, hogy mondjuk 20 kör után kiszálljak, merthogy az milyen snassz, olyan keveset futni, meg nem kerek szám és egyebek. . . De aztán már hétvégén nem futottam, pedig tényleg nagyon jólesett a pénteki. Villő nézi nekem a melegítőket, hogy legyen miben futni az ilyen szép téli időben, mint ma is. Csak biztatni tudlak téged is, Zosa, Nadin, és remélem, jól vagytok mindannyian!
    Virág :)
    előzmény:
    Nazsi (1046)
     
  6. 2004. november 15. 16:451046.
    Sziasztok!
    Én is megvagyok. . :-) Csak sajnos ismét beteg voltam, így a futás megint kimaradt . . . . De majd a jövő héten- legalabbis remélem . . :-)
    Nazsi
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_342211 (1037)
     
  7. Torolt_felhasznalo_939221
    Torolt_felhasznalo_939221
    2004. november 9. 09:491045.
    Kedves Lányok! Örülök, hogy legalább ennyien megvagyunk! Tényleg kisorsoltak mint törzsfutót, jó, hogy szóltál, Nadin, menni kell a sportirodába a vitaminomért (meg van a csomagban egy polár sapka is, jót nevettünk, hogy a téli futócuccból már a fejrevaló megvan, csak nadrágot meg felsőt kell venni). Sajnos, most az eső visszafogott, de úgy hallom, szárazulni fog, akkor megyünk (Villő most jön haza, péntek óta elvolt). Zosa, neked üzenem, hogy ismerem, milyen a kevés alvás, nekem a munka vagy a tanulás miatt szokott ilyen időszakom lenni (években mérve), sőt most is ez van. Egyszer-egyszer jó futni, mert csak az elején érzed azt, hogy semmi erőd nincs, még vánszorogni is alig, aztán a levegő meggyógyítja a kedvedet. Kívánok neked sok erőt!
    Nadin, nagyon örülök a teljesítményednek, és szeretnélek utánozni!
    Virág :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. Torolt_felhasznalo_450670
    Torolt_felhasznalo_450670
    2004. november 4. 21:361044.
    Sziasztok
    még én is megvagyok, csak futással továbbra se dicsekedhetem - az az igazság, hogy mivel az éjszakázások sehogy se szűnnek, nagyon kimerült vagyok, inkább csak vonszolom magam, futásra gondolni se merek (bár lehet, hogy feltöltődésnek jó lenne, nem tudom) :((( már nem is emlékszem, milyen nyolc órát aludni. . . pedig a félmaratonon én is szeretnék majd indulni, fogalmam sincs, hogy fogok én kilométereket gyűjteni. Persze az még odébb van, csak most elég pesszimista vagyok mindennel kapcsolatban
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. Torolt_felhasznalo_730976
    Torolt_felhasznalo_730976
    2004. november 4. 14:081043.
    Sziasztok! Valóban úgy tünik, hogy már csak néhányan maradtunk itt a forumon. Mi fanatikusok.
    Virág ha jól láttam te nyertél valamiféle ajándékcsomagot!!!:-))))
    Gratulálok!!! ( ha rosszul láttam akkor bocsi!!)
    Kihasználom én is a jó időt és amennyit tudok futkosok. Voltam a Bécs-Budapest utolsó félmaratonján 23-án. Budakesziről a Tabánba. Nagyon rosszul jött nekem ki az a hét. Előző nap vizsgáztam, előző éjszaka meg dolgoztam, úgyhogy 3 nap alatt tudtam 6 órát aludni. Nem gondoltam, hogy le tudom majd futni, főleg mivel az első 10 km hegymenetes. Nem mondom hogy végig nagyon jó volt, de azért sikerült lefutni. Azóta meg amikor csak az időm engedi megyek futni, mert ez az idő kész csoda. !!:-))
    Gratulálok az egyre javuló időeredményedhez. Nagyon jól haladsz.
    Az "okosok" és tapasztaltak mondták nekem, hogy télen majd a km-ket kell gyüjtenünk és nem a gyorsaság a fontos, inkább hogy minél több km-t tegyünk a lábunkba. Aztán tavasszal jöhetnek a gyorsító edzések.
    Jó futást ebben klassz időben!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. Torolt_felhasznalo_939221
    Torolt_felhasznalo_939221
    2004. november 4. 09:351042.
    Szervusztok, Lányok! A hallgatás a "fórumon" biztos azt jelzi, hogy mindenki állandóan fut, és nincs ideje szövegelni! ;)) Mi Villővel többé-kevésbé igyekszünk mozgásban maradni. Nekem a női futáson az esőkabát volt a kedvezőtlen tapasztalat, azaz inkább ázzak végig, minthogy olyan melegem legyen, és úgy kimerüljek, mint ahogy történt kb. 7 kilométeren. Akkor kötöttem a derekamra, és éreztem, hogy mennyivel kevésbé fárasztó így futni. Az eredményemen ez látszott. Tegnap futottam egy szigetkört 5, 5 perc/km-rel, és ennek nagyon-nagyon örülök. Amúgy szeretnék lassan középtávról hosszúra váltani, hogy egy év múlva ősszel mehessek félmaratonra. Villő mondja, hogy mindenképpen kell alapos sportorvosi vizsgálat ennél a váltásnál. Csak azt nem tudjuk, hogy lehet hozzáférni a terheléses méréshez. Valaki ért hozzá???
    A szép időt használjátok ki, még úgy simogat (ez az én korosztályom-nyári nap). Virág :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. Torolt_felhasznalo_342211
    Torolt_felhasznalo_342211
    2004. október 20. 11:361041.
    Szia Nadin!
    Akkor jó, ha nem ijedtetek meg az esőtől. Ha máskor ilyen lesz, nem fog visszatartani, nem volt nekünk sem rossz élmény. (persze napsütésben, de még nem kénikulában szivesebben futok) Én kicst hajtottma arra, egy óra alatt időnk legyen, ez éppen sikerült. 59 perc körül volutnk, végül együtt futottunk be, pedig Virág normál esetben gyorsabb. Gratulálok nektek, meg Lindának is!
    A lábad-cipőd most rendben van?
    Ma szép idő van, munka után megyek futni a Szigetre.
    Jó napot, jó futást!
    Villő
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_730976 (1040)
     
  12. Torolt_felhasznalo_730976
    Torolt_felhasznalo_730976
    2004. október 19. 14:031040.
    Szia Villő! tök béna vagyok, hogy nem figyeltem jobban és nem láttalak. Bár mi sem voltunk valami felismerhetők:-)) Esőkabát, sapka, stb. . . Alig találtam meg magam a fényképeken is.
    Nektek hogy sikerült ebben a fényes időben??
    szerintem nem volt olyan rossz, bár tudod én már futtottam ezt a verseny néhány éve zuhogó esőben és nem volt rossz az élmény, úgyhogy bennem fel sem merült hogy ne menjek. Adrienn barátnémat kicsit győzködni kellett, de aztán ő is jól érezte magát. Együtt kocogtuk végig. Végig dumáltuk , mert én nem akartam kihajtani magam, mert még mindig köhögök és náthás vagyok. 1 óra alatt értünk be. Linda persze jóval hamarabb.
    Nektek hogy ment???
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_342211 (1038)
     
  13. Torolt_felhasznalo_963702
    Torolt_felhasznalo_963702
    2004. október 18. 11:091039.
    sprint?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. Torolt_felhasznalo_342211
    Torolt_felhasznalo_342211
    2004. október 18. 10:171038.
    Sziasztok!
    Ki volt lelkes, bátor, megszállott, őrült stb. vasárnap?
    (azért kérdezem, mert találkozni nem sikerült, már megint nem, pedig elvileg Nadin, te ott mentél el az orrom előtt a szigeti lejárón)
    Villő
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_730976 (1036)
     
  15. Torolt_felhasznalo_342211
    Torolt_felhasznalo_342211
    2004. október 15. 10:251037.
    Szia Nadin!
    Megnéztem a lapot, amit ajánlottál, nagyon sok érdekeset találtam rajta. Fantasztikus, mit csinált végig ez a futónő.
    Vasárnap találkozunk? Én 11:30-kor a szigeti lejárón a sorompónál leszek, ha ott vagy, megismerjük egymást.
    Nazsi, te is jössz, ugye?
    Ha nem találkoznánk, jó futást kívánok neked, és mindenkinek, aki ezen a fórumon jár.
    Üdv: Villő
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_730976 (1036)
     
  16. Torolt_felhasznalo_730976
    Torolt_felhasznalo_730976
    2004. október 12. 19:411036.
    Sziasztok! Zosa kivánom, hogy minél hamarabb gyógyuljatok meg. Egy betegség kis gyereknél mindig olyan problémás, mégha nem is vészes, de kettőnél el sem tudom képzelni!!!
    Én a futás után mint már irtam sokkal rosszabbul lettem , tulajdonképpen azóta csak gyógyulgatok. Talán már kifelé jövök, bár még mindig nagyon köhögök. Holnap szeretnék azért már egy lazát futni. Nem sokat, de már nagyon hiányzik. Meg hát a hétvégén megint futni kell!!!

    Ha van rá lehetőségetek olvassátok el ezen a honlapon a Bontovics Tímea beszámolóját, komolyan mondom elképesztő!!!! Jó ilyet olvasni, én nagyon sokat tudok meriteni az ilyenekből.
    http://www. powerhiker. fw. hu/
    Ezen a honlapon egyébként nagyon sok más hasznos dolgot is lehet olvasni. Mazsolázgassatok!!:-)))
    Jó felkészülést vasárnapra!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. Torolt_felhasznalo_939221
    Torolt_felhasznalo_939221
    2004. október 12. 08:581035.
    Kedves Nadin, Zosa! És persze mindenki, aki fut - vagy próbál néha!
    A maratonon nagyon jól éreztem magam - futás közben nem éreztem a migrénes fejfájásomat. Az ekidenben az a jó, hogy sokan vagyunk benne - én egyébként is a váltót szeretem, mert ott másokért is futok, a váltó(mikormicsodá)t valakitől kapom, és várja valaki tőlem, meg egyebek. A teljes távot futóktól annyira meghatódom, hogy tényleg könnybe lábad a szemem, és végig "szövegelek" nekik, biztatom őket, akiken - és a befutó távon már szinte mindenkin - látszik, hogy nehéz kitartaniuk. Meg a többi váltóssal is beszélgetek, ha valaki kivan. Most keményen nevelem magam, hogy tavasszal-nyáron félmaratont futok. Hogy hogy, azt nem tudom, mert a legutóbbi Futapestes 12 km-es terepfutáson is már annyira kikészült a "cipőm", hogy nem látom át, mi a csudát vehet az ember a lábára 21 - pláne 42 km-en! Minden betegnek gyógyulást kívánok, erősödjetek, hogy minél kevésbé tudjon legyűrni benneteket a hideg és a kórokozók! Szerettel: Virág
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. Torolt_felhasznalo_450670
    Torolt_felhasznalo_450670
    2004. október 9. 13:261034.
    Remélem már sikerült kikúrálni magad és jobban vagy! Igazán szép tőled, hogy így ápoltad a barátod lelkét! szar lehet feladni pár km-rel a cél előtt. . .
    Nekem is betegek lettek a manók, hálistenek semmi komoly, de taknyosak és az orrszívás-procedúra egy rémálom. . . meg persze rosszul alszanak, felváltva rohangálok hozzájuk nyugtatni. :(((
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_730976 (1032)
     
  19. Torolt_felhasznalo_342211
    Torolt_felhasznalo_342211
    2004. október 6. 10:011033.
    Sziasztok!
    Nadin, kívánom neked, hogy gyorsan gyógyulj meg! Közben valóban nem érzi az ember annyira a nyűgét (fejfájás, stb), legalábis ilyen rövid távon. De utána. . .
    Örülök, hogy a maratonistátok végül bejutott a célba. (az egyik kollégám, aki sokat fut, feladta, pedig nem az első maratonja lett volna)
    Én sajnos még csak a magam kis távjával vagyok elfoglalva, nem igazán foglalkoztam a többiekkel. A nővérem viszont úgy, mint te, próbált segíteni másoknak, ha mással nem, legalább egy-egy biztatással.
    Szivacsi megvan, írtam neki és válaszolt. Be van havazva.
    További jó hetet kívánok mindenkinek.
    Villő
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_730976 (1032)
     
  20. Torolt_felhasznalo_730976
    Torolt_felhasznalo_730976
    2004. október 5. 14:461032.
    Sziasztok!
    Zosa! Lehet takonykórosan futni, csak utána rosszabb a dolog. :-))) Vasárnap óta totál kész vagyok. Leginkább bőrőn át lélegzem annyira visszaestem. (sőt ennyire nem is voltam náthás a múlt héten)
    Lefutottam a részemet, a 8 kilit, teljesen jól éreztem magam közben, elég jó tempóval mentem. Nem is lett volna olyan rossz összidőnk, de. . . . . . . . . . .
    36-nál utolértem egyik barátomat aki a maratont futotta, és igencsak "ápolásra" szorult. Már nagyon maga alatt volt, fájt a térde, a lába a cipőbe. . . , a lelke is , sőt gondolom mát a léte is. . . . :-)) Na szóval megpróbáltam őt kicsit felnyalábolni és valahogy bekúszni vele a célba. Az hogy mi a váltóba mennyi óra , percet futunk tulajdonképpen senkit nem érdekel. Itt ezen a versenyen a maratonosok a lényegek. úgyhogy én a saját időnkel egyátalán nem foglalkoztam. Bár túl sok jó ötletem nem volt, hogy hogyan lehet valakit rávenni, hogy még fusson egy kicsit, ha egyszer látványosan szarul volt. Igazából attól féltem, hogy összeeseik. Előre futottam a frissitőig, aztán vissza hozzá két pohár vizzel, bár mondta hogy inni se nagyon tud, mert inkább kifele jön az is. . . .
    Na mindegy végül is vállvetve bejutottunk a célba. :-))

    Villő nektek gratulálok! Virágot láttam néhány percre 34-nél a váltónál, de a wc-nél álltam sorba. . . , az meg tudod nem kevés idő --, utána meg nem találtam meg. :-((

    Én még próbálom a héten kigyógyitani magam a kórból, nem futok amig nem leszek rendben, mert most ritka szarul vagyok.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  21. Torolt_felhasznalo_342211
    Torolt_felhasznalo_342211
    2004. október 5. 14:001031.
    Szia Zosa!
    Én is csak második átnézésre találtam meg, a férfi Ekiden-ben vagyunk, Csakösszejöttünk a nevünk és 4óra 11 perc körüli az időnk.
    Én meg Nadint nem kerestem, mert rögtön a képekre mentem, és ott próbáltam mazsolázni, de nem sikerült.
    Ma reggel már megint voltunk futni, lassan felvehetjük mi is a futóbolond nevet. :-))
    Villő
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_450670 (1029)
     
  22. Torolt_felhasznalo_342211
    Torolt_felhasznalo_342211
    2004. október 4. 15:501030.
    Sziasztok!
    Igen, lefutottuk, annyira most nem esett jól, de nem volt rossz az eredmény. (4 óra 10-20 perc talán)
    Sajnáltam, hogy részben az én késésem miatt nem találkoztunk, de Nazsival igen. De sajnos ő így csak engem látott meg a nővéremet.
    Holnap még írok, addig viszlát!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_450670 (1028)
     
  23. Torolt_felhasznalo_450670
    Torolt_felhasznalo_450670
    2004. október 4. 15:291029.
    Na, megnéztem a bps honlapot, Nadin a ti eredményeteket megtaláltam, viszont Villő titeket nem. Vagy csak nem voltam elég figyelmes?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. Torolt_felhasznalo_450670
    Torolt_felhasznalo_450670
    2004. október 4. 13:391028.
    Sziasztok,
    na, milyen volt? Lefutottátok?
    Villő, sajnálom, hogy nem jött össze a találka, késve értünk a fürdőhöz, nem ott voltak az öltözők, és mivel a te számodat nem tudtam és a rajtot nem akartuk lekésni, így hát átballagtunk a két manóval a Hősök terére.
    NAdin, milyen volt? rossz lehetett takonykórosan futni! Nem tudtunk már megvárni, muszály volt elmenni szobrot mászni :) sajna a futó bácsik-nénik hamar elvesztették az érdekességüket. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  25. Torolt_felhasznalo_342211
    Torolt_felhasznalo_342211
    2004. szeptember 30. 12:261027.
    Szia Zosa!
    Szerintem ez a Kós Károly stny. felőli oldal, a térkép és az eddigi versenyek alapján erre tippelek. És természetesen ki lesz táblázva.
    :-)))
    Villő
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_450670 (1026)
     

Címlap

top