Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Futás a Városligetben

Torolt_felhasznalo_450670
Torolt_felhasznalo_450670
Létrehozva: 2003. augusztus 24. 14:40
Sziasztok,

Tudom, elég ostoba kérdés, de merre szokás futni a Városligetben? Eddig a szigeten futottam, ahol ugye eléggé adja magát merre-hogyan, de Zuglóban lakom és most "átszoknék" a ligetbe. Mivel terhesség-babázás miatt gyakorlatilag másfél éve nem futottam, jó lenne tudni, mire vállakozom - és a ligetben fogalmam sincs a távolságokról. Van egyáltalán szokásos útvonal, vagy ki merre gondolja. . .
Köszönöm, ha valaki megosztja a tapasztalatait!
  1. Torolt_felhasznalo_450670
    Torolt_felhasznalo_450670
    2004. szeptember 29. 13:271026.
    Hahó,
    szerintem ez nekünk is jó lesz, opdamegyünk. CSak még annyi pontosítás, hogy ez melyik bejárata a fürdőnek? Állatkerti körút, Kóos Károly st vagy a középső oldalt? bár biztos ki lesz táblázva, de hadd ne kóvályogjunk. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. Torolt_felhasznalo_342211
    Torolt_felhasznalo_342211
    2004. szeptember 29. 11:181025.
    Nazsi, az nagyon jó lenne!
    Ha ennyi drukkolónk lesz, biztosan megjavítom az eddigi csúcsomat 10km-en.
    A csapatunk találkozónk helye és ideje marad, amit írtam, azaz fél 10, Széchenyi fürdő előgg, ahol a női öltöző van. Aztán megyünk a rajthoz.
    Viszek fényképezőgépet, hogy megörökíthessük a futók és szurkolók táborát, ha gondoljátok.
    További szép napot kívánok,
    Villő
    előzmény:
    Nazsi (1024)
     
  3. 2004. szeptember 28. 15:341024.
    Sziasztok!

    Megpróbálok kimenni drukkolni nektek én is . . . . . . . .

    Nazsi
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. Torolt_felhasznalo_342211
    Torolt_felhasznalo_342211
    2004. szeptember 28. 14:251023.
    Sziasztok!
    Mi valószínűleg fél 10-kor találkozunk, még nincs helyszín, de pl. a Széchenyi Fürdőnél (női öltöző) a bejárattól jobbra. (biztos akad olyan, aki szeretne elmenni WC-re. . . )
    Telefon lesz nálam, Nadin tudja a számomat.
    Mi Ekident futunk, én kezdem, aztán megyek szurkolni, a nővérem viszont befutó lesz. (remélem most nem késem le a célbaérését, mint a legutóbbi versenyen)
    Bízom benne, hogy tényleg sikerül találkoznunk, Zosa, rátok különösen kiváncsiak vagyunk, a szurkolásnak meg nagyon örülünk. A múltkor mondta egy futó, hogy , , olyan jót tesz, mint egy kis szőlőcukor". :-))
    Villő
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_730976 (1022)
     
  5. Torolt_felhasznalo_730976
    Torolt_felhasznalo_730976
    2004. szeptember 27. 21:211022.
    Sziasztok!
    Villő! A lábam a szokásos. . . . A múlt héten a step nem tett jót neki. Alig tudtam az órát végig csinálni. Úgyhogy a héten kihagyom, hogy tudjak futni. Elkéne mennem orvoshoz. Az edzés most nekem sem volt tul sok. Sok más dolog adódott. Most annyira nem is fogom az időt hajtani, szépen lekocogom és kész. A Nike-on szerettem volna javitani, elég felkészültnek is éreztem magam, de mégis rosszabbat futottam mint tavaly. Most csak egy jóleső futást tervezek.

    Zosa!!! nagyon örülök, hogy jelentkeztél. A rajtnál találkozhatnánk. A Linda indul elsőként, meg a Jani barátunk futja a maratont, úgyhogy drukkolunk a rajtnál, majd csak utána megyünk a váltóhelyhez. Csörögj rám ha kiértetek!!! Mi remélhetőleg 9-től a Hösök terénél leszünk valahol.
    puszi!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. Torolt_felhasznalo_450670
    Torolt_felhasznalo_450670
    2004. szeptember 27. 13:211021.
    Sziasztok,
    szivesen kimegyek a lányokkal rajtoltatni benneteket és szurkolni, csak nem tudom, hoyg hogy tudunk ott találkozni. Tavalyi emlékeim szerint iszonyat tömeg volt. . . Viszont tekintve hogy egyikőtök se befutó, a célhoz nem mennék.
    NAdin, te odamész a Hősök terére? ha jól láttam, a Lánchídnál van a váltás, egyáltalán odajössz a rajthoz? bár földalattival gyorsan odaérhetsz. . . (jól elbeszélgetek itt magammal:)))
    ed nagyon örülök ám, hogy indultok!!!!!! jövőreénisénis!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. Torolt_felhasznalo_342211
    Torolt_felhasznalo_342211
    2004. szeptember 27. 08:501020.
    Szia Nadin!
    Én a 12km-est futom, Virág nem tudom, mit választott, de gyanítom, a második legnagyobbat.
    Az időjárás miatt az edzéssel sajnos lustábbak vagyunk, ma reggel sem mentem, de talán délben ebéd helyett, előtt. . .
    Jó készülést kívánok neked! (a lábad rendben van?)
    Villő
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_730976 (1019)
     
  8. Torolt_felhasznalo_730976
    Torolt_felhasznalo_730976
    2004. szeptember 26. 21:161019.
    Szia Villő! Ok. Próbáljuk meg találkozni, vagy legalább beszélni a verseny előtt, vagy után.
    Én futom a félmaratont, végül is ebben maradtunk, ugyhogy én pont a középső etapot futom. Ennek annyira nem örülök. Jó lett volna vagy az elején vagy a végén futni. De hát ez van.
    Remélem nektek meg van már a hiányzó ember. Melyikőtök mennyit fut??
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. Torolt_felhasznalo_342211
    Torolt_felhasznalo_342211
    2004. szeptember 22. 09:171018.
    Szia Nadin!
    Virág már emlegette, vajon vállalod-e a teljes távot. Örölök, hogy ha nem is a teljeset, de legalább váltóban vállalod.
    Mi még keressük az 5. csapattagot, de valahogy senki nem lelkesedik. :-(
    Nálam lesz a telefonom, rádcsörgök, hogy legalább integetni tudjak, meg szurkolni, jó?
    Jó készülést kívánok én is nektek.
    Lányok, szurkolni is jöhettek!
    Egy régebbi futáson volt NLC-s pólónk, akik itt szedtük össze magunkat. Megpróbáljuk a női futásra hogy ilyen egyenpólónk legyen és abban fussunk? Mit szóltok hozzá? Ez reklám lenne. . .
    Üdv:Villő
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_730976 (1017)
     
  10. Torolt_felhasznalo_730976
    Torolt_felhasznalo_730976
    2004. szeptember 21. 13:411017.
    Sziasztok Végül is nem merem bevállalni a maratont. A harminc km. még talán , addig menne, de aztán. . . .
    Jövőre még ennél is hamarabb kell elkezdenem a felkészülést. Bár többen biztatnak, hogy meg kéne próbálni, majd legfeljebb belegyalogolok. De azt számoltam, ha belegyalogolok, akkor a 4, 5 órán biztos hogy kivül leszek, azt meg már inkább valami túra idő és nem futás. . . .
    Szóval a 3-as váltóba megyünk ( Linda, Adrienn, én ) A sorrendet még nem tudom, lehet hogy a félmaraton lesz az enyém belőle.
    A női futásra már beneveztünk mi is!!!!!!
    Hajrá Nazsi!, Villő!, Virág!!!!!!!!!!!!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. Torolt_felhasznalo_342211
    Torolt_felhasznalo_342211
    2004. szeptember 20. 10:261016.
    Hú, szóval Maraton váltó futás. . . (csak nézni is kellett volna, mit írok)
    előzmény:
    Nazsi (1014)
     
  12. Torolt_felhasznalo_342211
    Torolt_felhasznalo_342211
    2004. szeptember 20. 10:251015.
    Szia Nazsi!
    Az Avonra nem neveztem, mert nem is tudom, mikor van. Viszont a Marratonváltóra még hiányzik egy ember, nem jönnél?
    Villő
    előzmény:
    Nazsi (1014)
     
  13. 2004. szeptember 19. 11:281014.
    Sziasztok!
    Irigylem a kitartásotokat. . . :-) Viszont most én is összeszedtem magam, legalábbis remélem és beneveztem az Avonra-ra. Ti jöttök?
    Elnézést, hogy csak ritkán jelentkezem, de otthon még nincs internetem. . . .

    Nazsi
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_730976 (1011)
     
  14. Torolt_felhasznalo_730976
    Torolt_felhasznalo_730976
    2004. szeptember 9. 21:031013.
    Szia! Még nem döntöttem el, hogy megyek e szólóban a maratonon. Egyenlőre még készülök, de nem tudom , hogy menni fog e.
    A cipőm kicsit nagy, de a másik is pont ugyanekkora volt, és azzal nem igazán volt bajom. Én a spuriban vett futózoknikban futok. Sőt sztepelni is abban szeretek.
    Neked is jó futást és hétvégét!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_342211 (1012)
     
  15. Torolt_felhasznalo_342211
    Torolt_felhasznalo_342211
    2004. szeptember 9. 13:471012.
    Sziasztok!
    Nemsokára ismét lehet csapatban futni, kinek lenne kedve hozzá? A Plus Maratonra gondolok, október 3. vasárnap. Az Ekiden váltóhoz össze tudnánk szedni egy csapatot, nem? (ekiden váltó: 12, 6 km - 7, 4 km - 8, 2 km - 6 km - 8 km)
    Várom a jelentkezéseteket. Szurkolókat is várunk! Valami jó nevet is ki lehetne találni. . .
    Nadin, egy futó kollégám azt mondta, akkor lesz hólyagos az ember lába, ha csúszkál a cipőben a lába. A nővérem most sima zokniban futott, ami vékonyabb a sportzokninál, neki is lett hólyag a lábán. Nem lehetett nálad is ez a baj?
    Tegnap kaptam egy fekete sportsapkát, már ennek hiánya sem tarthat vissza a téli futástól. :-)) (tavaly kötöttem egy satyót, de még mindig nincs összevarrva)
    Jó napot, hétvégét kívánok!
    Villő
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_730976 (1011)
     
  16. Torolt_felhasznalo_730976
    Torolt_felhasznalo_730976
    2004. szeptember 6. 21:241011.
    Gratulálok Villő neked is és a testvérednek is. Örülök, hogy ti legalább sikeresnek mondhatjátok a tegnapi futást.
    Én nagyon bosszús vagyok. Én ezt a távot már számtalanszor lefutottam. Legutoljára múlt hét szombaton. A szigeten a 4 kör, az pont 21, 4 km. Nyáron is többször futottam ennyit. Meg hát néhány félmaraton mögöttem van már. . . . . . , azt hittem nagy meglepetés nem érhet. . . . . Végül is nagy meglepetés nem ért, csak rosszul jött ki a lépés. Az elejét nagyon elfutottam. Hat km-ig 5 percen belüli kilométereket futottam, ami nekem nagyon gyors. Viszont nagyon élveztem. Tudtam már előbb, hogy vissza kéne vennem, mert elfogy az erőm, de hát ha lendületbe van az ember, akkor nehéz. Hamarabb használtam el az energiáimat, mint kellett volna. Na mindegy , kár keseregni. Szombaton megyünk a szigetre. . . . 6 kört fogunk futni. Szerdán este meg lehet , hogy futunk egy két köröst. Sajnos korán sötétedik már. Nem fér bele több.

    Nazsi mi újság veled??? Attól mert nem futsz , még kiváncsiak vagyunk rád!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. Torolt_felhasznalo_342211
    Torolt_felhasznalo_342211
    2004. szeptember 6. 14:191010.
    Nazsi, ne tedd, azért még ide tartozol, csak pihengetsz, nem?
    V.
    előzmény:
    Nazsi (1009)
     
  18. 2004. szeptember 6. 10:101009.
    Sziasztok!

    Gratulálok minden futónak!!!!!!!! Lassan már meg sem merek szólalni, annyira nem futok semmit. Azért jó látni, hogy bennetek nagoybb a kitartás!!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_342211 (1007)
     
  19. Torolt_felhasznalo_342211
    Torolt_felhasznalo_342211
    2004. szeptember 6. 09:321008.
    Szia Tenisz!
    Hát, nem tudom, jelentkezik-e itt valaki, mert ez a kocogók-futók foruma, még senki nem említette, hogy teniszezne is. Nincs más fórum, ahol tudnak segíteni neked?
    Villő
    előzmény:
    tenisz_ (1005)
     
  20. Torolt_felhasznalo_342211
    Torolt_felhasznalo_342211
    2004. szeptember 6. 09:301007.
    Sziasztok!
    Igen, lehet nekünk gratulálni. Ráadásul úgy csináltuk meg, hogy én szombaton ágyban feküdtem szinte egész nap, némi láz, hányinger, stb. , gyomor- és hasfájás gyötört. De vasárnap nem volt reggel hőemelkedésem, és nem fájt különösen semmim sem, így elindultam. Az első 6-7 km nagyon jól ment, aztán kicsit lassítottam. Virágnak is jól sikerült.
    Nadin, a tömeg tényleg nagy volt, én is ideges voltam, ezért sem hívtalak. Meg mi sem értünk ki túl hamar. :-))
    A teljesítményedhez így is gratulálok!!!!
    Szerintem ne add fel, de talán neked is jobb lenne előtte lefutni a teljes távot. Akkor nem ér olyan meglepetés, mint amit a cipőd okozott, nem?
    Az én cipőm egész rendes, vettem bele talpbetétet, nagyobbat, mint kellene, de levágtam, és így is jobb, mint a régivel. Nem fájdult meg a lábam. :-) Hogy a körmöm mit csinál, majd kiderül.
    További jó futást, én azt hiszem, holnap már megyek megint a Szigetre, nem kell hosszabb pihenőt tartanom.
    Üdv: Villő
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_730976 (1006)
     
  21. Torolt_felhasznalo_730976
    Torolt_felhasznalo_730976
    2004. szeptember 5. 22:551006.
    Sziasztok Csajok!
    Villő! bocsi, hogy nem jelentkeztem, de tiszta cirkusz volt az egész. Figyeltelek menet közben, de sajnos nem láttalak. A rajtot klasszol lekéstük megint. A rajtnál még a wc-nél álltunk sorba. Kb. 5 perce elment a rajt mikor berohantunk az indulok közé. Nekem az első 12 km tök jól ment, azt hittem sikerülni fog javítani az időmön, de aztán nem tudom mi történt és mi volt a baj, mert iszonyatosan elkezdett fájni a lábam a cipőben, ( most már totál vizhólyagos az egész bal lábam, holnap szerintem nem tudok cípőt venni) , el is fáradtam addigra és lassítanom kellett, hogy birjam tovább. Sajnos utána már nem volt erőm gyorsítani, úgyhogy a javitás elmaradt, sőt szarabbat futottam mint tavaly. Úgyhogy totál kész vagyok:-(((((((( most komolyan gondolkodom rajta, hogy elegem van az egészből. Nagyon sokat készültem és futottam a nyáron és igazán nem mentem vele semmire.
    Na mindegy. Mesélj nektek , hogy ment???????

    zosa! örülök, hogy kijöttél. Nem láttalak ugyan , de azért jó hogy eljöttél szurkolni. Linda sem futott önmagához képest valami jót, de ő esküvőn volt szombaton, úgyhogy ő igy is elégedett volt:_))))
    Kár, hogy nem találkoztunk, bemutathattál volna Borkádnak:-)))))
    Sajna Villővel sem találkoztam most, de még Adriennel sem, pedig reggel még beszéltünk telefonon, aztán mikor ott voltunk mégsem találtuk meg egymást. Nagyon sokan voltak. . . . . .
    puszi nektek!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  22. 2004. szeptember 5. 16:541005.
    Sziasztok!

    24 éves srác vagyok, a XI. -kerben keresek nem profi teniszpartnert!
    Nem akarok alakuló csapatot bomlasztani, max heti 1x:)
    Köszi!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. Torolt_felhasznalo_450670
    Torolt_felhasznalo_450670
    2004. szeptember 5. 13:221004.
    Szia lányok,
    na, lehet gratulálni? most voltam immáron majdnem 8 hetes gyerekemet sétáltatni a ligetben, és persze mentünk irigykedni a félmaraton befutóira :))) annyira jó hangulata van egy ilyen versenynek! Jövőre tuti, hogy én is ott leszek!
    NAdin, láttam Linda(?) barátnődet, de mire leesett, hogy ő ő, addigra továbbállt én meg egy nagy babakocsival nem vagyok valami fürge, pedig lehet, hogy veled is összefuthattam volna, ha idejében észbekapok. . . milyen volt a verseny?
    Villő-Virág, nektek hogy sikerült?
    PAmó, köszi a kérdést, jól vagyunk, minden rendben, csak azt várom nagyon, hogy Borikám ne egyen végre kétszer minden éjszaka, mert kicsit már kezdek zombisodni. . . de egyszer majd csak túlleszünk ezen is. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. Torolt_felhasznalo_342211
    Torolt_felhasznalo_342211
    2004. augusztus 31. 13:021003.
    Ja, Nadin, az edzőt nem , , szereztük meg", csak Virág , , leszólította" a margitszigeti pályán. De Monspart Sarolta rengeteg nőnek segít szerintem a klubjában, meg van valami futószervíz is, ott is vannak szakemberek.
    V.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_730976 (1000)
     
  25. Torolt_felhasznalo_342211
    Torolt_felhasznalo_342211
    2004. augusztus 31. 12:591002.
    Sziasztok!
    Szia Nadin! Meglepődtem, hogy te soknak tartod a verseny előtti edzésünket. Mivel ma sokat futottunk, holnap pihenés, de ha kell, csütörtökön is. Szombaton pedig szintén pihenés. A verseny előtt mi is a rajtnál leszünk, legalább egy köszönésre-biztatásra biztosan találkozunk. A telefonszámod még megvan, nem töröltem ki.
    Pamó! Nem az a lényeg, mennyit futsz, mégy-e versenyekre, hanem hogy egyáltalán csinálod. Minket a versenyek motiválnak, nélkülük elbliccelnénk a mozgást, ezért kell. És ha már verseny, akkor egyre többet akarunk. :-))
    Ma reggel egy lány kétszer is mosolygott rám a futópályán, ez nagy szó, mert a legtöbb futó csak önmagával foglalkozik, rá se néz a másikra, nem hogy biztatná egy kedves mosollyal, vagy egyáltalán biccentene. Azóta is azon gondolkozom, nem innen volt-e valaki, csak én nem ismertem fel?
    Mindenkinek jó futást, tornázást.
    Szeretettel:
    Villő

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_730976 (1000)
     

Címlap

top