Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Futás a Városligetben

Torolt_felhasznalo_450670
Torolt_felhasznalo_450670
Létrehozva: 2003. augusztus 24. 14:40
Sziasztok,

Tudom, elég ostoba kérdés, de merre szokás futni a Városligetben? Eddig a szigeten futottam, ahol ugye eléggé adja magát merre-hogyan, de Zuglóban lakom és most "átszoknék" a ligetbe. Mivel terhesség-babázás miatt gyakorlatilag másfél éve nem futottam, jó lenne tudni, mire vállakozom - és a ligetben fogalmam sincs a távolságokról. Van egyáltalán szokásos útvonal, vagy ki merre gondolja. . .
Köszönöm, ha valaki megosztja a tapasztalatait!
  1. Torolt_felhasznalo_730976
    Torolt_felhasznalo_730976
    2003. augusztus 27. 11:5751.
    A fájó dolgok elmulása futás közben valóban azért van, mert a hormonok elkezdenek dolgozni, de éppen ezért kell vigyázni vele. Sokszor sportolás közben nem érzed a sérülést.
    De azért ez jelez, tehát ha többször visszajön akkor foglalkozni kell vele. Lehet ez csak egy pici izom sérülés vagy ilyesmi . Mindenképpen hasznos lehet valamit venni a gyógyszertárba. Elég jo krémek vannak már.
    Én diclofenac-ot, meg a ben-gay-nek van sérülésre kenőcse, . . . azt szoktam használni.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. Torolt_felhasznalo_708654
    Torolt_felhasznalo_708654
    2003. augusztus 27. 10:3550.
    én a fogarasitól (kicsit visszább) a strandig futottam, de kivételesen fél 8-kor indultam
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_450670 (49)
     
  3. Torolt_felhasznalo_450670
    Torolt_felhasznalo_450670
    2003. augusztus 27. 10:3249.
    hát olyan fél kilenc körül indultam, talán kicsit előbb, kilenckor értem vissza az egressy úthoz.
    Te is ott voltál?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_708654 (48)
     
  4. Torolt_felhasznalo_708654
    Torolt_felhasznalo_708654
    2003. augusztus 27. 10:0548.
    na hát én is így éreztem, amikor tavaly a 10 km-en indultam, de a 9. -nél felszabadult a boldogsághormon és csak úgy berepültem a célba. 1ébként még akkor éreztem a minekindultameldehüjjevagyok érzést, amikor a balatont úsztam át. a 3. km után már nagyon untam. . .
    Jujjde beindultatok!
    Ja! tegnap is tök jót futottam, végre kezdek visszaállni, úgyhogy már arra is tudtam figyelni, hogy rakom a lábaimat. . .
    Ja! nálam minden futásnál van víz (kivéve otthon), mert pánikbeteg és asztmás vagyok, úgyhogy kell. Az utóbbi miatt sprintelni sem tudok sajnos :-(
    zosa! hánykor futottál???
    Carmen: rendesen be szoktál melegíteni???
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_730976 (36)
     
  5. Torolt_felhasznalo_730976
    Torolt_felhasznalo_730976
    2003. augusztus 27. 09:5747.
    A bedagadós bokával valamit mindenképp kéne kezdened. Fáj is vagy csak bedagad? Mióta csinálja ezt?
    előzmény:
    Carmen27 (45)
     
  6. Torolt_felhasznalo_708654
    Torolt_felhasznalo_708654
    2003. augusztus 27. 09:4646.
    én is ott voltam! leadtam a nevezést az éjszakaira meg a kaiser's-re
    és topban. a samsungon is a fotón eléggé kitűnök a fekete topomban :-)))
    a Kaiser's reggelire nem neveztem. . . Mi az ötös futás??? és az óbudairól se tudok semmitsenem :-(
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_730976 (32)
     
  7. 2003. augusztus 27. 09:1945.
    Sziasztok, van egy nagy problémám. . . imádok futni, mostanában rendszeresen futok is, általában a szigetkört, hétvégén megyek a versenyre is, ligetkört futni. . de. . . a bibi ott van, hogy a bal bokám minden egyes futás alkalmával bedagad. . . Szerintetek mit tegyek?? Elvileg jó futócipőm van. . . és sajnálnám, ha a futást abba kellene hagynom. . kicsit kétségbe vagyok esve. . akinek van valami jó ötlete, az légyszi írja meg. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. Torolt_felhasznalo_450670
    Torolt_felhasznalo_450670
    2003. augusztus 27. 08:0444.
    Jó reggelt, köszönöm a ligetkör leírást, végülis hasonló, amit én futottam, legalábbis a táv kábé azonos lehet. Nem csoda, hogy olyan jól bírtam :)
    Viszont tegnap este apja altatta a babát, én meg megtámadtam a bicikliutat és el is futottam a paskáltól a kerepesiig és vissza. Nagggggggyon jó volt, bár sok kutyával és kutyással találkoztam és a füvön haladva kissé tartottam az otthagyott maradványoktól. . . De tényleg nem rossz ott futni!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. Torolt_felhasznalo_743000
    Torolt_felhasznalo_743000
    2003. augusztus 26. 23:2043.
    De tényleg!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. Torolt_felhasznalo_743000
    Torolt_felhasznalo_743000
    2003. augusztus 26. 23:2042.
    Köszönjük Nadin!
    Én ma nem mentem futni, helyette a gyerekkel beültem egy cukrászdába. . . :(
    Szánom-bánom!
    Majd holnap!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. Torolt_felhasznalo_730976
    Torolt_felhasznalo_730976
    2003. augusztus 26. 22:2741.
    Küldök nektek még egy kis "csemegét" , amit a szaklapból olvasgatok. ( már nagyon sokszor olvastam , de mindig jo mégegyszer is. )

    " a verseny elsősorban önmagunkkal és nem másokkal zajlik. A sürü iramváltás többletenergiát visz el, ami jó lenne az utolsó métereken, ezért ne vágtassunk mások után"

    "Kezdésnél ne rohanjuk a tömeggel, mert a korai gyors tempó túlzott bomlástermékeit végig kell cipelni"

    "melegben a frissitő állomásokon akkor is igyunk ha nem érzünk szomjúságot"

    " a versenyritmus megválasztása mindig a felkészültségünknek megfelelő legyen. Az elején inkább óvatosan, mintsem erősen kezdjünk. A túl gyors tempó mindig megbosszulja magát. Nem a táv, az iram öli meg az embert!!"

    " A versenyzés megtanít veszíteni is, hogy majd győzni tudjunk"

    Szép álmokat mindenkinek!! , Vagy szép jó reggelt!!!:-)) ( ami aktuális)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. Torolt_felhasznalo_730976
    Torolt_felhasznalo_730976
    2003. augusztus 26. 22:1340.
    Most nézegettem a futos füzetem amit a félmaratonra kaptunk és 31-én 10-kor indul a félmaraton és utána 10, 15-kor egy 3, 5 km-s ligetkör.
    Leirom nektek a 3, 5-ös utvonalat. :
    A széchenyi fürdő elöl indul a Kós Károly stny. -ról-- aztán balra a jégpálya előtt--Végig az Olaf Palme stny-on az Ajtosi Dürer sor-ig-- tovább balra a közlekedési muzeum mögött a Pecsáig. -- ott megint balra és a nagy domb után jobbra vissza ugyanazon az utvonalon amerre jöttél a jégpálya előtt és utána jobbra a széchenyi fürdőig.
    Szóval ez 3, 5 km.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. Torolt_felhasznalo_743000
    Torolt_felhasznalo_743000
    2003. augusztus 26. 17:4539.
    Az ötös futás Csepelen lesz, a Tűzoltóság szervezi, az óbudait pedig az Óbudai Futókör rendezi.
    De még nincs róluk semmi konkrét, gondolom majd idővel.

    A Futapest 21-én lesz, én 20-át láttam, de ha a 21. a vasárnap, akkor az a jó dátum, mert úgy emlékszem mindig vasárnap volt.

    És Nadin nagyon is igazat írtál, ez egy olyan euforikus érzés, amit senki sem érthet meg, aki nem tapasztalta. Pont ezért az "ezt megcsináltam" érzésért akarom újrakezdeni, emlékszem amikor először átúsztam a Balatont, könnyes lett a szemem, annyira büszke voltam magamra, meg annyira megkönnyebbültem, meg ilyenek.
    Az az "önelátkozás", hogy mit is keresek én itt, kellett-e ez nekem már kevésbé hiányzik, de hát ezt nem lehet kihagyni.
    Nemsokára jön haza a párom, lepasszolom a gyereket, én meg elmegyek futni. Remélem semmi nem akadályoz a tervemben.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. Torolt_felhasznalo_730976
    Torolt_felhasznalo_730976
    2003. augusztus 26. 16:5838.
    nekem is hasonlo okok miatt nem kell melltartó:-))))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_450670 (37)
     
  15. Torolt_felhasznalo_450670
    Torolt_felhasznalo_450670
    2003. augusztus 26. 16:4637.
    Megnéztem a bpsportirodát, és persze iszonyú lelkes lettem, hogy ott a helyem nekem is minden versenyen! szerintem én is benevezek jóelőre, nehogy elszálljon a lelkesedésem. . . de az ötös futásról és az óbudairól semit se találtam (gondolom más a szervezés) Felvilágosítanál ezekről?
    Ja, a futapest meg a honlap szerint 21-én lesz (vasárnap) - de mivel én 20-án éjjel esküvői mulatságon leszek, gyanítom, 21-én nem 11 km futásra fogok vágyni. . .

    Nadin, én topban és trikóban "szoktam" (aktív időszakomban) futni, meg szinte mindig hosszú futónadrágban (nem szeretek rövidnadrágban, nemtom miért). De nekem elhanyagolható melleim vannak (ismét, hogy a szoptatás a múlté). . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_743000 (34)
     
  16. Torolt_felhasznalo_730976
    Torolt_felhasznalo_730976
    2003. augusztus 26. 16:4436.
    Így is kell csinálni folli!! Benevezni, aztán már nem is gondolsz arra, hogy nem mész el.
    Egyébként ezek a "beszélgetések" nagyon fel tudják rázni az embert:-)) és ez jó!!!Igazából a környezetemben is sokan ( akik a sulin kivül soha nem futottak ) néha nem értik ennek a dolognak a fanatizmusát. Mi visz rá egy viszonylag "normális":-)) embert, hogy 35 fokban vasárnap délelőtt elmenjen futni??? Nehéz is megmagyarázni egy olyannak aki nem érzett még rá a dolog ízére. Engem az első verseny után le sem tudtak volna beszélni róla, hogy a következőkre ne menjek. Elragad az egésznek a hangulata, ott érzed, hogy olyan "örültekkel" vagy ott mint amilyen te vagy, akik pont ugyanugy tudják, hogy az egészben a pláne!
    Amikor beérsz a célba és az az "ezt is megcsináltam" érzés tölt el, akkor szoktam azt érezni, hogy minden csak kitartás és akarat kérdése. . . . Mert hát valljuk be, lesznek közben olyan gondolataink az x. -dik km. -nél, hogy kellett ez nekem??, itt szenvedek, szomjas vagyok, meleg van és még fizetek is érte?? De ezekre ne hallgassatok!! Mindig csak a következő méterekre szabad koncentrálni.
    Na asszem leállitom magam, mert már lassan ugy beszélek mint egy hittéritő. :-))

    Szóval jo!!!

    Egyébként a ruha témára visszatérve, nekem a fittness felsők jöttek be. Amik azért feszesek és tartanak is. A márkásakat ( ami sajna nem olcso, de ajándékba kapni jo!!), nem feltétlenül sznobizmusnak kell venni, mert összehasonlithatatlanul jobb mozogni bennük. Szellőznek , nem tocsogsz a saját izzadságodban ( valami módon tök jol elvezetik az izzadságot).
    Meg én abszolut ujjatlan rucikban szeretek futni. Szabadabban mozog a karom és ez ugy érzem energiát sporol meg nekem.
    Na jo abbahagyom, mert regény lesz belőle:-)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_743000 (35)
     
  17. Torolt_felhasznalo_743000
    Torolt_felhasznalo_743000
    2003. augusztus 26. 16:0535.
    Ja Nadin, téged kihagytalak, pedig elvileg neked akartam válaszolni: szóval eddig két melltartóban végeztem mindennemű sporttevékenységet (szoptatás miatt), plusz egy ilyen futós-fölső, és arra egy póló, ha kell, vagy inkább egy trikó.
    Egyébként ugyanez a felállás, csak egy melltartóval.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_730976 (33)
     
  18. Torolt_felhasznalo_743000
    Torolt_felhasznalo_743000
    2003. augusztus 26. 16:0234.
    Sziasztok Lányok!

    Én teljesen beindultam erre a futás témára, és csináltam is egy versenynaptárat magamnak azokról a versenyekről, amik max. 10 km-esek és Bp. -i. Annyira élveztem az írogatást! És ma este már futni is el fogok menni (hú, szép mondat), remélem nem megy el a kedvem az egésztől.

    Szerintem a héten bemegyek a sportirodába és benevezek az összes versenyre, amit kinéztem, és akkor már nincs visszaút. . . :)

    Kedves zosa!
    Szeptember 20 utáni versenyek az én naptáramból(bocsi, de olyan büszke vagyok rá): Kaiser's Plus Reggeli futás, Kaiser's Plus Minimaraton, Őszi női futógála, Ötös futás, Óbudai futás. Ja és a Futapest pont 20-án lesz.

    Szivacsi! Én nagyon szeretnék ott lenni a futásokon, remélem nem szól közbe a lustaságom! Szóval elvileg ott találkozunk:)))))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_730976 (33)
     
  19. Torolt_felhasznalo_730976
    Torolt_felhasznalo_730976
    2003. augusztus 26. 15:2933.
    Bár egyszer. . . a Bécs -Budapest utolso szaka egy félmaraton Budakesziről. . . , na ott futottam egy nagyon jo "Kiskegyed"-es poloba. . . , mert muszály volt abban futni. ( igy nem kellett nevezési dijat fizetni. . . , és gondoltam hogy hát kibirom én poloba is. De nem volt nekem kényelmes a polo, főleg ilyen hosszu távon, sokkal kényelmesebb cucc kell.
    Ti miben szoktatok futni?? ( nem csak versenyen, hanem egyébként?)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. Torolt_felhasznalo_730976
    Torolt_felhasznalo_730976
    2003. augusztus 26. 15:2532.
    Ma voltunk a poloért meg rajtszámért a sportirodába. Tök jo Nike polot kaptunk a hétvégi futásra ( soha nem futottam még abban a poloban amit kaptunk:-)), most sem fogok. . . :-))
    Sajna az éjszakaira + a többire még nem neveztem , de már kéne. . .

    Oktoberben lesz a női futás. Addig edzel egy kicsit és simán lenyomod a 10 km. -t. Lesz rövid táv is, de azt nem ajánlom . . . . , még futni sem lehet a tömegtöl . . . elindul rajta mindenki, aztán meg 1 km mulva az ut közepén sétálnak. . .
    Szóval az ilyen profiknak mint ti vagytok már, az nem fog bejönni.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  21. Torolt_felhasznalo_708654
    Torolt_felhasznalo_708654
    2003. augusztus 26. 12:2031.
    úgy tudom, hogy lesz. nézd meg a www. bpsportiroda. hu-t. szerintem több volt, mint 3-3, 5 km, mert nekem is 20-25 perc szokott lenni a patak partján és az ugyi 4 km. Tegnap este 9 körül voltam, sokan futnak szerencsére, meg kutyások is vannak, úgyhogy én biztonságosnak tartom
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_450670 (30)
     
  22. Torolt_felhasznalo_450670
    Torolt_felhasznalo_450670
    2003. augusztus 26. 11:3230.
    hahó, nekem is nagyon megjött a kedvem, ha már így beszéltünk róla és összekötve a kellemest a hasznossal, elvittem a babát sétálni a ligetbe, aztán átpasszoltam apjának és én pedig futottam egyet. Mondjuk a kinézett útvonallal (közlekedési múzeum - hermina út - ajtósi - játszóterek - aztán a pecsa mögötti rét mögött vissza az útra) 20-25 perc alatt végeztem, úgyhogy szerintem ez nem volt több 3000-3500 méternél. Annyira jóóóóóóóóó volt, borzasztóan élveztem és asszem túl is éltem, még ma is tudok mozogni :) Megpróbálkozom majd a patak mellett, talán már ma. Mennyire biztonságos este, sötétben?
    Az utcaiakat sajna én most biztos kihagyom, szeptember 20-ig minden hétvégén utazunk. Utána is lesz még valami?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_708654 (29)
     
  23. Torolt_felhasznalo_708654
    Torolt_felhasznalo_708654
    2003. augusztus 26. 11:1529.
    Sziasztok! na voltam tegnap! sokkal jobban ment, mint eddig, bár előtte fájt a torkom :-((
    Ma neveztem az éjszakaira és a minimaratonra! Ki jön?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_730976 (28)
     
  24. Torolt_felhasznalo_730976
    Torolt_felhasznalo_730976
    2003. augusztus 25. 22:5328.
    jol tetted!! én is azt terveztem, de hát a barátosném elcsábitott egy kis dumcsira. . .
    asszem én reggel megyek
    jo éjt!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_708654 (27)
     
  25. Torolt_felhasznalo_708654
    Torolt_felhasznalo_708654
    2003. augusztus 25. 17:0227.
    én is így szoktam, mert ugyi, ha mindig uazon a helyen futsz, már ismersz minden bokrot. . . és persze az 50 méteres medencében sem nagy a látvány a 20. hossz után. . . :-)
    Na mára elbúcsúzom, további szép napot!
    ma megyek is futni! :-))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_730976 (26)
     

Címlap

top