Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Álmomban repülök - mit jel

macskamami
Létrehozva: 2007. június 20. 14:25

Sziasztok!

Meg tudja mondani nekem valaki, hogy mit jelent, ha álmomban repülök?

Régebben rendszeresen, és mostanában megint 2x volt olyan álmom, hogy repülök.

Ember maradok, csak éppen ha elrugaszkodok a földtől és csapok a kezemmel, akkor felszállok.

NAGYON JÓ ÉRZÉS!!! Legszívesebben fel sem ébrednék!!!

Viszont néha előfordul, hogy le akarnak "szedni" a lent maradtak, vagy üldöznek.

Tisztára "Júlia nem akar a földön járni" dolog!

 

  1. 2015. Április 29. 18:4360.

    dettó ugyan ez van nálam is . ma is ezt álmodtam és le akartak szedni én meg rá zenditettem a Júlia nem akar a földön járnira. 

    előzmény:
    macskamami (1)
    2007-06-20  14:25
  2. 2014. augusztus 21. 20:4459.

    Sziasztok!


     


    Bár nem tartozik a leggyakoribb álmaim közé,de félévente egyszer biztosan azt álmodom,hogy repülök.Mikor reggel felébredek,akkor tisztán emlékszem,hogy milyen napszakban,hol és miért repültem.Általában este repülök,nekifutok és elrugaszkodom a földtől és elkezdek a karjaimmal csapkodni,mint a madarak a szárnyaikkal.Legtöbbször a város felett.Hihetetlenül gyorsan odaérek egyik helyről a másikra és nagyon jó érzés felülről nézni a várost,az embereket,az épületeket.Az egész repülés csodálatos.Imádom ezeket az álmaimat.


    Aztán van,hogy többször leszállok,aztán megint csak felakarok szállni,de hiába erőlködöm,mozgatom a karjaimat,már nem sikerül.Talán ilyenkor már nem alszom olyan mélyen és vége a csodának...


     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_248323 (0)
     
  3. 2014. július 14. 13:1658.
    Én is álmodtam már ilyet, nagyon jó:)Felülről látom a viágot,isteni...amúgy sose ültem még repülőn...:)
  4. 2014. július 10. 21:4057.
    Sziasztok!




    Az álmok engem is mindig nagyon érdekelnek. megszoktam nézni őket álmoskönyvben.Vannak mindig visszatréő álmaim.




    Minden hónapban 1 éjjel álmodok csecsemővel, másnap meg szokott jönni ( ez 3 hónapja van igy)


    Egy másis visszatérő álmom, már nem ennyire barátságos.




    Általában sétálok hazfelé, vagy bárhol egyedül. megtámadnak, vagy kutya, vag idegen emberek ez nem is lényeg. A lényeg most jön : Mikor segitségért akarok kiabálni, nem jön ki hang a számon. Próbálok folyamatosan kiáltani,de semmi, csak a tátogás.  Erre még nem jöttem rá,h mit jelenthet. :S
    előzmény:
    macskamami (1)
    2007-06-20  14:25
  5. 2014. július 7. 10:5356.
    "...van, hogy egy képzeletem szülte szájat kémlelek a magasból."

    Mi lehet a száj jelentősége a számodra?
    Mire vársz választ tőle?
    előzmény:
    Gitár (54)
    2014-07-07  10:14
  6. 2014. július 7. 10:4955.
    Érdekes ez a repülés! Az a típus vagyok, aki olyan mélyen alszik, hogy szinte soha nem emlékszik az álmaira, néha, elvétve, sokszor értelmezhetetlen töredékek, inkább hangulatok maradnak meg, de a repülés, maga az érzés, ahogyan a szél elsüvít az arcom mellett, - mint a motoron, csak még intenzívebben, -  álmomban.
    előzmény:
    Gitár (54)
    2014-07-07  10:14
  7. 2014. július 7. 10:1454.
    Üdv!


    Nekem is rengeteg különös álmom volt már, és sokat meg is jegyeztem, amik tényleg rendkívüliek voltak. De van, a mai napig, hogy egy adott szituációban csak úgy beugrok egy régi álmom, amire nem is emlékeztem. Furcsa:) Érdemes utána néznetek, hogy a Biblia mit ír az álmokról, hiszen ami abban írva van, az úgy van. Volt, hogy egy sírhoz egyre közelebb hajolva lefüleltem, egy beszélgetést, ami számomra érthetetlen nyelven zajlott. De rengeteget szálltam is régebben az álmaimban, majd mindne este vagy minden második este. Nálam állandó az, hogy tudatomnál vagyok repülés közben szóval én irányítom hasonló képpen ahhoz, aki azt írta csapdosnia kell a kezeivel közben. Neki szaladok és amint csapok egy határozottat elhagyom a földet és a következő csapásnál mégfeljebb jutok, tökéletes ez az élmény. Volt, hogy egy téli időben mikor erős szél fújt, a rajtam lévő nagy kabát segítségével tudtam felemelkedni és szállni. Méghozzá úgy, hogy kiálltam egy úttest közepére és a kabátom alját levofogva, ahogy a szél fújt, úgy azzal ellentétes irányba fordulva felemelt és kicsit összevissza irányba haladtam, de utrcákat tettem meg a Nagyatádi városban, még a cimborámék udvarába is beszálltam:P De volt, hogy épp siettem álmomban, hogy elérjem a vonatomat, ami hamarosan indult, így futásba kezdtem és ahogy elrugaszkodtam a földtől, nagyokat ugrottam és közben figyeltek az utcán sétálló emberek. De hiába volt a nagy sietség, amit annyira éveztem, nem értem el a vonatomat, előttem ment el. Sok repcsis álmomban így menekülök meg, de van, hogy egy képzeletem szülte szájat kémlelek a magasból. Szép a lesz Mennyországban! ;) 
  8. 2007. szeptember 5. 10:2353.

    A repülés - ahogy minden más - sokféle dolgot jelenthet. Mindenki számára mást :-) Lehet a lekötetlen kreatív energiák megjelenése (nálam többnyire az), vagy a könnyű elrugaszkodás élménye, amikor képesek vagyunk felülről vizsgálni a dolgokat, vagy az a tudat, hogy nem húz a Föld, nem hat a gravitációrősebb, szabadabb vagyok ennél.

    A színes vagy fekete-fehér álmok sem azt jelentik, hogy az egyik embernek színes a képzelete, a másiknak nem. A fekete-fehér álmok is épp elég vizuális élményt jelenthetnek - inkább az álom témájához van köze.

    A mindig eliunduló, soha meg nem érkező álmok általában azt jelentik, hogy az ember nagyon dolgozik egy cél elérésén, és valahol frusztrálja, hogy mindig csak az indulást éli át - sosem éri el. De persze jelenthet mást is :-) Nincsenek általános álom-értelmezések, mindig és minden egyedi, sőt: nem csak személyre, hanem élethelyzetre szabott.

    előzmény:
    macskamami (1)
    2007-06-20  14:25
  9. 2007. szeptember 5. 10:0652.
    Én mióta élek,színesben álmodom.El se tudom képzelni milyen lehet fekete-fehérben álmodni. Magamat általában nem látom, olyan mint az életben, csak az előttem lévő dolgokat látom.
    A repüléssel is úgy vagyok, hogy késztetést érzek hogy kirepüljek az ablakon, mint Peter Petrelli. Sőt régen rendszeresen csináltam azt, hogy fogtam az esernyőmet, és ki akartam vele ugrani az ablakon. Hál istennek anyukám mindig résen volt.
    előzmény:
    macskamami (1)
    2007-06-20  14:25

Címlap

top