Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Gyerekes társkeresők

ivanerika
Létrehozva: 2003. augusztus 22. 08:59
Miért van az, hogy ha meg tudják a férfiak, hogy gyereked van menekülnek tőleg, mert azt hiszik ujra férjhez akarsz menni, vagy apukát keresel, nehéz igy 35 körül szerelmet találni, van akinek sikerült, hol lehet őket megtalálni
  1. 2003. szeptember 22. 16:1751.
    Bocsánat, most látom, hogy plüssmackó is ma járt itt. Bocs bocs!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_488936 (50)
     
  2. 2003. szeptember 22. 16:1650.
    Igaz pár napja nem járt itt senki, de azokat szeretném megerősíteni, akik hisznek abban, hogy gyerekkel is kellenek valakinek. Én 30 évesen neveltem egyedül a négy éves kislányomat és én is lemondtam a dologról. Egyszer próbáltam hírdetésre jelentkezni, de kiderült, hogy a hírdetés egy valakinek szól, de azért maradjunk barátok, meg kapcsolatban. Na ez eleve elhalt. Voltam én szórakozni, de mivel nem 30-nak nézek ki, tini fiúkák jöttek oda, úgyhogy ettől is elment a kedvem. Aztán az unokatesóm bevetette magát, hogy tud egy ismerős srácot, többet nem is mondott róla. Hát most már ennek 6 éve, összeházasodtunk, van neki is egy lánya, nekem is egy lányom és van egy közös fiunk. Nem mondom, hogy könnyű elfogadni a másik gyerekét, de mi nem hazudjuk, hogy ugyanúgy szeretjük őket, mert nem is tudunk. Ő az én lányomnak haver és apa, én az ő lányának inkább barátnő vagyok, de sokszor sokkal szigorúbb, mint az édesanyja. A kicsit meg mindannyian feltétel nélkül imádjuk neki van a legjobb dolga. Úgyhogy nem feladni!! 7 évvel ezelőtt, ha nekem azt mondják, hogy férjhez megyek és még szülök, hülyének nézem.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. 2003. szeptember 22. 15:4249.
    nédda visszanéztem hátha van egy gyerekes társkereső de csak azt láttam hogy halmozom a T betűt
    -t :))
    előzmény:
    plüssmackó (48)
     
  4. 2003. szeptember 15. 08:3348.
    viszont én végigjáttszanám nem is egyszer az anyaságot az új kapcsolatban. . . csak ne legyen kezdő a hölgy :) . .
    előzmény:
    plüssmackó (47)
     
  5. 2003. szeptember 15. 08:3347.
    Jóreggelt egyetértek !
    maxin. . .
    előzmény:
    Belekotty (46)
     
  6. 2003. szeptember 13. 19:0346.
    Hol az sok elvált gyerekes nő?
    Én valahogy nem találom őket.
    Én egyedül nevelem a 8 éves fiamat.
    Ott kezdődik, hogy harminc alatt, vagy gyermektelen nővel szóba sem állok. Először is mert mégegyszer nem csinálok végig egy nővel egy kezdő anyukaságot, mert lutri, nekem pokollá tette az életem.
    Másodszor egy gyerekes nő el tudja fogadni, hogy a fiam egy külön kategória nekem az életben, ahogy neki is a sajátja.
    Ha pedig egy nővel kölcsönösen szeretjük bízzuk egymást, nem hiszem hogy féltené a lányát. Eleve a kislányos mamákat favorizálnám - merre vanak? - mert sajna nincs lányom, kisfiamnak meg huga.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. 2003. szeptember 13. 13:1345.
    Maximálisan egyetértünk. A társ megtalálása nem gyerektől függ, sokan vannak, akiknek anélkül sem sikerül.
    előzmény:
    ati8 (44)
     
  8. 2003. szeptember 13. 12:0444.
    Én nem tudom vitatni a negatív tapasztalatokat, de azért szeretném erősíteni a pozitív oldalt (már csak a jobb hangulat kedvéért is:). Szerintem lehet találni olyat, aki szívesen vállalja más gyermekének a (sajátjaként történő, együttélő, stb. ) nevelését is. Pl. ha van egy gyerkőc, aki genetikailag nem tőlem származik, és mondjuk nem voltam ott az anyja mellett a 9 hónapban, attól még lehet ugyanolyan szeretnivaló, mintha ez így lett volna. Vagyis ha mondjuk van már egy gyerek, akit meg tudunk szeretni (a gyerekek általában nem szörnyetegek), és akivel meg tudjuk szerettetni magunkat (ha a gyerek érzi, hogy szeretik, az itt hasznos lehet), akkor miért lenne ő akadály? Hogy a gyerek kötöttségekkel jár? Na ja, ha ezt olyan mondja, aki egyáltalán nem akar gyereket, az ok. De tőlük most tekintsünk el. Persze lehetnek nehézségek (pl. az ismerkedés során a kettesben-programok szervezése, meg van egy édesapa is), de ha valamibe azért nem kezdünk bele, mert talán adódnak majd problémák, akkor lényegében nem fogunk semmit csinálni. Biztos találtatnak majd hibák a gondolatmenetben (mert ha nem lenne, akkor sokkal vidámabbak lennének az ilyen témájú fórumok), remélem, elég provokatív voltam. :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. Torolt_felhasznalo_294712
    Torolt_felhasznalo_294712
    2003. szeptember 9. 14:4343.
    Ne törődj a bizsergéssel, elmúlik, de más gyerekének a felvállalása komoly, felelősségteljes feladat, és gyakran nem sikerül, sőt! Tapasztalatból mondom. Sajnos. Kevés manapság azolyan EMBER, aki alkalmas erre a szép feladatra.
    előzmény:
    Agysebész (38)
     
  10. 2003. augusztus 23. 21:4842.
    Szerintem gyerekekkel sem gond társat találni. De ehhez egyfajta belső kisugárzás is kell. Amiből a másik azt érzi, hogy nem azért keresel valakit, mert apának, eltartónak van rá szükséged, hanem mert párt keresel. UGyanez igaz a gyerek nélküli társkeresésre is.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. Torolt_felhasznalo_495900
    Torolt_felhasznalo_495900
    2003. augusztus 23. 19:1441.
    van ilyen is???
    előzmény:
    Agysebész (38)
     
  12. 2003. augusztus 23. 17:0740.
    akkor úgy gondolta, hogy az eszére hallgatott:) azaz nem megfelelő neki egy kisgyermekes anya. lehet, ma már másképp csinálná.
    hja kérem a bizsergés. . . ))))))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_186213 (39)
     
  13. Torolt_felhasznalo_186213
    Torolt_felhasznalo_186213
    2003. augusztus 23. 15:3139.
    Ha nem haragszol, nem értem. Az eszedre és a szivedre hallgattál, minek után még mindig bizsereg a szived ha eszedbe jut?!

    Szeretm a rejtvényeket, de ez most magas (nekem)
    előzmény:
    Agysebész (38)
     
  14. 2003. augusztus 22. 21:3038.
    Én találkoztam egy nagyon értelmes gyönyörű hölgyel akinek volt egy 3éves kislánya. Addig szóba sem áltam gyerekesekkel de ez a hölgy megbabonázott. Először ugy éreztem hogy eltudom fogadni más gyerekét. De hosszu töprengés után az eszemre és nem a szivemre hallgattam és szakitottam vele. De még mindig bizsereg a szivem ha rágondolok
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. 2003. augusztus 22. 14:0237.
    Na azért!:-)
    Egyébként a topicindítónak sem a hapsik becserkészése okoz gondot, hanem a gyermek "bevallását" követő reagálás, hozzáállás. Ezért nem volt rokonszenves számomra Camea hozzászólása, mely szerint: "
    nyűg, fárasztó egyedül a gyereknevelés? Mert a szegény, elvált nőhöz, aki egyedül küszködik a gyerekneveléssel, ahhoz valóban nem igen vonzódnak a férfiak. "
    előzmény:
    plüssmackó (36)
     
  16. 2003. augusztus 22. 13:2436.
    érthető hát :) nem kell kiabálni :)
    előzmény:
    16111963 (34)
     
  17. Torolt_felhasznalo_186213
    Torolt_felhasznalo_186213
    2003. augusztus 22. 12:1735.
    Hát igen. Érettség, félelem (időtől, megosztottságtól, stb), talán a pénz akkor még kevésbé számít.
    Talán erről szólt a topik. Válasz nincs

    (JJ többi könyve is "meg volt?")
    előzmény:
    csippi (33)
     
  18. 2003. augusztus 22. 11:4334.
    Kedves Plüssmackó,
    én osztom a topicindító véleményét, de nem keresek társat. Így érthető?
    előzmény:
    plüssmackó (13)
     
  19. 2003. augusztus 22. 11:3233.
    akkor a jelek szerint spórolósak:))))))
    persze mindenki maga tudja, hogy mennyire érett arra, hogy képes legyen elfogadni azt, hogy a másik aki esetleg elvált tartsa a kapcsolatot a volt családdal.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_186213 (32)
     
  20. Torolt_felhasznalo_186213
    Torolt_felhasznalo_186213
    2003. augusztus 22. 11:3032.
    Nem, akkor még nem voltak azok, most nyáron szültek és jól érzik magukat.
    előzmény:
    csippi (31)
     
  21. 2003. augusztus 22. 11:2131.
    és az a két hölgy gyerekes volt?
    szerintem nem. de ha mégis, akkor talán kissé önző álláspont véleményem szerint - hiszen hogy várhatnám el, hogy az én gyerekemet elfogadja valaki, ha én a másikét nem. Vagy: meg akarták spórolni a gyerektartást. ))))))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_186213 (29)
     
  22. 2003. augusztus 22. 11:1930.
    :) igen, én is valami ilyen kapcsolatra vágyom. nálam leginkább azért, mert 19 éve élek egyedül a lányaimmal és a folyamatos 24 órás alkalmazkodás ennyi idő után már nehezen menne. de valahogy nem igazán jön össze:(
    előzmény:
    camea (24)
     
  23. Torolt_felhasznalo_186213
    Torolt_felhasznalo_186213
    2003. augusztus 22. 11:1729.
    Igazad van, mint mindig:-)))

    Nekem két ismerősöm van, akik a "netről" kerültek házasságba(hoz) és ők mesélték, hogy automatice törölték a gyerekes férfiak levelét.

    Persze én is remélem, hogy nincs így :-))
    előzmény:
    csippi (26)
     
  24. 2003. augusztus 22. 11:1528.
    Jól hangzik. :) Már ahogy éltek. Nekem? 2 év után volt 1 rövidebb és 1 hosszabb kapcsolatom, aztán találkoztam a jelenlegi férjemmel, aki szintén elvált és van két gyereke, akit az édesanyjuk nevel. Hát így. :)
    előzmény:
    camea (24)
     
  25. 2003. augusztus 22. 11:1427.
    kérdés, hogy hányszor és miért vált el az a fránya udvarló:)))))
    előzmény:
    camea (25)
     

Címlap

top