Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Boldog gyerekkor

Anchor
Létrehozva: 2007. június 3. 18:56

Az 50-es, 60-es években nevelkedtetek vagy a 70-es években...??? 

Hogy élted egyáltalán túl?

    Az autóknak nem volt biztonsági öve fejtámlája és semmiféle Airbag A hátsó ülésen ez élet vidám, és nem veszélyes volt. 

    A gyerekágyak, és a játékok mérgező, de legalább is gyanús festékekkel voltak festve.

    Nem voltak biztonsági dugók a konnektorokban, az autó ajtókban, a gyógyszeres üvegeken, és a mosószereken nem volt biztonsági zár.

    Sisak nélkül bicikliztünk.

    A vizet a kerti csapból ittuk, és más hasonló kétes eredetű forrásokból. Nem steril műanyag palackból.

    Görkocsikat építettünk.

    Azoknak akiknek megadatott a házuk közelében a beton út, gyorsasági rekordokat állítottak fel, hogy aztán észrevegyék, elfeledkeztek a fékről. pár baleset után 

   Ez a probléma is –általában- megoldódott.

    Csak akkor mehettünk ki, ha megígértük, hogy sötétedésre otthon leszünk... nem voltak mobiltelefonok....Senki nem tudta, hol vagyunk és mit csinálunk...   HIHETETLEN

    Az iskolában az oktatás délig tartott, ebédre már otthon voltunk

    Kék-zöld foltjaink voltak, törött csontjaink, és néha kivert fogaink, de soha,  

    soha nem volt senki ezért gyanúsítva – még akkor sem ha baleset, vagy sírás lett a vége. 

    SENKI SEM VOLT HIBÁS CSAK MI MAGUNK

    Édességeket ettünk, Vajas kenyeret , igazi cukrozott italokat ittunk és soha sem voltunk kövérek,  mert mindig KINT voltunk  MOZOGTUNK.

  1. 2007. június 4. 11:2379.

    Igen igazad van! Pl az en lanyom kedvence most a micimacko. Tudod milyen boldog volt amikor megkapta a micimacko jelmezet, amiben igazi igazi micimacko! En is probalom szeppe tenni a gyerkeim eltet most es persze kesobb is. Mondjuk az en lanyaim meg kicsik 4 es 2 evesek.

    előzmény:
    Déna (77)
    2007-06-04  09:47
  2. 2007. június 4. 10:5778.
    Pontosan erről van szó! azért, mert más nem rosszabb! és igenis rajtunk múlik milyen lesz a gyerekünk gyerekkora.pont olvastam egyszer, hogy a gyerekünket mi szoktatjuk rá a tvre és ez tényleg így van.... Remélem azért, hogy a gyerekeimnek szép gyerekkora lesz és még sok élményben lesz részünk.
    előzmény:
    Déna (77)
    2007-06-04  09:47
  3. 2007. június 4. 09:4777.
    Olvasgattam pro .. kontra... és gondolkodtam, milyen is volt a gyerekkorom... szánkóztunk és korcsolyáztunk télen, és elsüllyedtünk az óriási hóban.... indiánost játszottunk... és stb. stb.  DE azért vagyok szülő, hogy a gyerekemnek gyönyörű gyerekkora legyen... nos igen, ő nem olvas indiános könyveket, pedig megpróbáltam rávenni.... nem érdekelte.... Ő HP-t olvasott, és varázslóbulikat tartott, és varázsigéket írt.... és teljes rémületemre, mikor a barátnők ott voltak, éjfélkor a konyhában, teljes harci díszben varázsitalokat kotyvasztottak (naná, hogy teljes öltözet varázslóruhája, varázspálcája, baglya volt mindkét gyerekemnek....) és másnap amire hazamentem győztem felvakarni a viaszt a linóról, mert viaszbabát készítettek.... és stb. stb.  Más ma a gyerekkor persze, de élvezhető.... és lehet boldog gyereknek lenni... de ez nagyrészt rajtunk múlik.  
    előzmény:
    Anchor (1)
    2007-06-03  18:56

Címlap

top