Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Kérd és megadatik

naju
Létrehozva: 2007. május 30. 16:09
Sziasztok!

Olyan emberekkel szeretnék beszélgetni, akik olvasták vagy már hallottak a következő című könyvet:
Esther és Jerry Hicks: Kérd és megadatik! (Bárki lehetsz, bármit megtehetsz, és bármire szert tehetsz!)
És van kedvük a tapasztalatokat megosztani egymással és velem.
Aki nem ismerné röviden leírom, mire számíthat, ha elolvassa. A vonzás törvényéről szól, amire gondolsz, azt vonzod be az életedbe. De ezen tudsz változtatni, ha akarsz és olyan dolgokat vonzol be, amire előtte nem is számítottál, avagy hogyan érjünk el bármit (bármit!), életünk bármely területén, élvezettel és könnyedén.
A könyvben nekem az tetszett a legjobban, hogy különböző gyakorlatokkal megmutatja, hogyan kell a föld fellett járni 5 cm-rel és boldognak lenni a cél eléréséig.
  1. 2016. Április 21. 17:3620726.

    Nessy, légy üdvözölve a topikban.


    Agykontrollt végeztem én is, és sok hasonló jellegű könyvet olvastam, olvasok.


    Rég élek hasonló gondolkodással.


    Tényleg csodát művel, és a rosszban is lehet keresni a jót.


    A magad hasznára fordítod.Mit is tanulok most ebből ? Ezzel a kérdéssel.


    Kihozni belőle a pozitívumot.


    Én alapból egy nagyon optimista ember vagyok, szerintem szerencsés alkat., 


    De, ti is hasonlóak vagyok, ha idetaláltatok.


    Csak így tovább.


    Napról napra egyre jobban.


     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_864347 (20725)
    2016-04-21  11:49
  2. Torolt_felhasznalo_864347
    Torolt_felhasznalo_864347
    2016. Április 21. 11:4920725.

    Szia!
    Jó Neked, hogy a kert rabolja az idődet :)
    Én is matatnék a telken, ha lenne rá módom...
    Kicsit távolabb van, és autó/jogsi hiányában csak pénzért tudnék kijutni- ami per pill nincs, de azon vagyok, hogy kijussak...

    Szóval a fejfájásra jó egy séta a kertben, egy kis "szünet" a gondolatok terén , és máris jobb :)

    előzmény:
    Aloha3 (20723)
    2016-04-19  20:02
  3. Torolt_felhasznalo_864347
    Torolt_felhasznalo_864347
    2016. Április 21. 11:4520724.

    Szia!
    Amint látom, elég régen indult ez a topik, de nagyon aktuális.
    Nem olvastam ezt a könyvet, de ha rábukkanok, tuti megveszem, elolvasom. Ennek ellenére én hiszem, és tudom, hogy ami a könyvben van, az úgy igaz...
    Agykontrollt végeztem, de az elvégzés előtt már közel 20 évig alkalmaztuk ezt a módszert Édesanyám és én is - zseniális!
    Ha nem is végzünk ilyen gyakorlatokat sokszor, a pozitív gondolatok segítségével akkor is tudunk csodákat tenni magunkkal, és magunk körül...
    Ha az ember a negatív dolgokban is meg tudja találni a pozitívumot, vagy megtalálja a negatívumok okát, és megpróbálja pozitívan szemlélni (ennél csak jobb lehet), akkor már jó... :)


    Én így élek, és bevallom, nagyon jó, és próbálom pld. a jó munkahelyet, a most megritkult barátokat "bevonzani" - majd beszámolok az eredményről...

    előzmény:
    naju (1)
    2007-05-30  16:09
  4. 2016. Április 19. 20:0220723.

    Én most nem nagyon éreztem, viszont a sok frontokat igen. Sok fejfájós napom volt, de szerencsére 1-2 szem Algoflex forte és elmúlt.


    Most a kert rabolja el a sok időmet, de majd igyekszem gyakran jönni! 

    előzmény:
    Rildiko (20718)
    2016-04-17  09:29
  5. 2016. Április 19. 19:5420722.

    Jaj! Nem kérek áprilisi telet! 

    előzmény:
    Holdvilág (20720)
    2016-04-17  17:49
  6. 2016. Április 19. 19:5220721.

    Sziasztok!


    "A jelenben megváltoztatott nézőpontod megváltoztatja a múltad és a jövőd nézőpontját is. Ez egyszerűen annyit jelent, hogy a múltad és a lehetséges jövőd eseményeit a jelen nézőpontod alapján szűröd. Ha most boldog vagy, a múltadból is boldog események fognak eszedbe jutni és a jövődet is boldognak látod. Ha félelemmel élsz a jelenben, ez a félelem átszínezi mind a múltadat, mind a jövődet. A legfontosabb dolog tehát, hogy megtanulod uralni a jelenbeli frekvenciádat."


    - Bentinho Massaro


     


    További szép estét kívánok Nektek! :-)

  7. 2016. Április 17. 17:4920720.

    Hát, nem azokat a hangulatjeleket küldte ki, amiket bejelöltem.


    Már ebben sem lehet megbízni ? 


    Télapót visz ki áprilisban.

    előzmény:
    Holdvilág (20719)
    2016-04-17  17:48
  8. 2016. Április 17. 17:4820719.

    Nehezen. 


    Nagyon nehezen.

    előzmény:
    Rildiko (20718)
    2016-04-17  09:29
  9. 2016. Április 17. 09:2920718.

    Koszonom, Aloha!


     


    Engem elkapott a tavaszi faradtsag. Ti hogyan birkoztok meg vele?

    előzmény:
    Aloha3 (20717)
    2016-02-29  11:03
  10. 2016. február 29. 11:0320717.

    Nagy mosolyt kérek!


    Most rögtön gondolj valami kellemes, szép dologra, amitől jókedved lesz, és mosolyogj! Gondolj azokra a különleges emberekre, akiknek a jelenléte beragyogja az életedet. Idézd fel azt a kivételesen csodás napot a múlt héten, amelyen olyan jól érezted magad. Emlékszel, mennyire örültek a gyermekeid, amikor tegnap este megérkeztél a munkából? Keress valamit, ami mosolyt csal az arcodra, és mosolyogj!


    Szinte lehetetlenség, hogy negatív gondolatok keringjenek a fejedben, amikor őszintén mosolyogsz. Mosolyogj, és meglátod, azonnal rengeted nagyszerű lehetőség nyílik meg előtted! Mosolyogj tiszta szívből, a szemedből és az arcodról süssön a boldogság, s így a környezetedben élők is kedvesek lesznek hozzád.


    Mosolyogj azokra, akik autójukkal elhaladnak melletted az úton. Mosolyogj telefonálás közben. bár a vonal túlsó végén lévő ember nem láthatja a mosolyodat, mégis érzi majd a hangodból, hogy boldog vagy, és ettől akaratlanul is kellemes hangulatot csempészel a beszélgetésetekbe.


    Mosolyogj olyan sokszor, ahányszor csak tudsz. Gyerünk, hadd lássam azt a mosolyt! A mosoly csodát tesz. Itt az ideje, hogy kihasználd ezt a csodát!


    Ralph S. Marston


     


     


    További szép napot, és hetet kívánok Mindenkinek!

  11. 2016. február 26. 18:0020716.

    előzmény:
    Aloha3 (20714)
    2016-02-25  08:21
  12. 2016. február 25. 08:2320715.

    Köszi!


    előzmény:
    Holdvilág (20713)
    2016-02-23  18:29
  13. 2016. február 25. 08:2120714.

    Sziasztok!


    Ahhoz, hogy boldogan élj, mindig kell hogy legyen a tarsolyodban egy pozitív gondolat, amelyet bármelyik pillanatban előránthatsz. Így mielőtt a kellemetlenségek úrrá lennének rajtad, gyorsan másfelé terelheted a gondolataidat.


    Képzeld csak el, milyen lenne, ha hozzászoknál ahhoz, hogy minden napot önmagaddal, az életeddel vagy a világ dolgaival kapcsolatos kellemes élmények felfedezésével kezdesz! Valahányszor pusztító, negatív gondolatok kerítenének hatalmukba, azonnal felidézheted azokat a szép dolgokat, amelyekért hálás vagy, és amelyeket megbecsülsz.


    Az őszinte, tiszta szívből jövő hála jótékony hatással lehet az életed minden területére, és ellensúlyozhatja a világból nap mint nap feléd áramló negatív hatásokat.


    Idézz fel valamit, amiért őszintén hálás vagy, s mielőtt letaglózna a rossz kedv, a harag, a gyűlölet, az irigység vagy a kétségbeesés, összpontosíts erre az előkészített, kellemes gondolatra.


    Az őszinte hála segít abban, hogy valóban boldog légy, és gyakorlatias, pozitív gondolatok töltsék meg mindennapjaidat. Meglátod, minden nap újabb okot ad arra, hogy hálás légy.


    Ralph S. Marston


     


     


    Szép napot kívánok Mindenkinek!

  14. 2016. február 23. 18:2920713.

    Szervusztok, szép estét kívánok minden ide betérőnek, és benézőnek.


    Aloha, klassz vagy,mint mindig.


    Nagyon jó az idézet.


    Köszi.


    Puszi.

    előzmény:
    Aloha3 (20712)
    2016-02-23  15:49
  15. 2016. február 23. 15:4920712.

    Ne törekedj arra, hogy összehangolódj az emberekkel magad körül, mert minden ember máshol van a rezgések skáláján. Az egyik boldog, a másik boldogtalan. Az egyik örül, a másik panaszkodik. Az egyiknek épp jó napja van, a másiknak rossz. Ha mindenkivel meg akarod találni a közös hangod belebolondulsz és esélyed sem lesz stabilnak maradni - és általában ilyenkor őket vádolod amiért negatív hatással vannak rád. 
    A feladatod sokkal egyszerűbb ennél! Hangolódj össze a kiterjesztett Éneddel, a Forrásoddal, tartsd magad a legmagasabb rezgésállapotokon, és aztán hagyd, hogy a Vonzás Törvénye elhozza az életedbe azokat, akikkel egy hullámhosszon vagy. Az emberek átválogatása nem a te dolgod! Te csak tartsd a lehető legmagasabb rezgést (érezd magad jól bármilyen indokot felhasználva erre) a többi magától megtörténik. Csak olyan események, találkozások, együttműködések és kapcsolatok lehetnek életed részei, amelyekkel hasonló frekvencián vagytok. Akikkel nem vagy egy hullámhosszon, azok fokozatosan kirezegnek az életedből.



    — Abraham-Hicks


     



  16. 2016. január 28. 20:4420711.
    Mosoly gyakorlat

    Siker bevonzó gyakorlatsort állítok össze, ez a Mini Tréningem első gyakorlata. Olyan gyakorlatokat adok közre, amiket meditációs tudás nélkül is meg lehet csinálni, egyszerűek és hatásosak. Ez az első, a Mosoly gyakorlat :-)


    Arról már sokat hallottatok, olvastatok, hogy a lelki állapotunk, hangulatunk hatással van a fizikai testünkre. Ebben a gyakorlatban a fordítottját tesszük, célzatosan. Ugyanis a fizikai testünk ugyanúgy vissza tud hatni a lelkünkre és ezzel be tudunk vonzani számunkra hasznos és vidám dolgokat. Megoldásokat és okot az örömre. Ajánlom ezt a gyakorlatot a kedvetleneknek elsősorban :-) és azoknak akik túl komolyan veszik az életüket, ezáltal komoly problémákat és nehézségeket teremtenek be az életükbe. Már csak megszokásból :-) A gyakorlat célja és eredménye az életöröm, életkedv visszaszerzése.


    Miért működik a gyakorlat? Azért, mert a fizikai testünk állapota hatást gyakorol a hangulatunkra. Ez nyilvánvaló, ha kapsz egy alapos, relaxáló masszást, ellazul a lelked is. Ha lezuhanyzol, lelkileg is tisztábbnak érzed magad. Na most, ha mosolyogsz, még akkor is ha nincs kedved és tény, először amikor csinálod, lehet hogy tök hülyén fogod érezni magad, ezt a mosolyt az Univerzum vissza fogja neked adni, mégpedig úgy, hogy valóban okod lesz arra, hogy mosolyogj, hogy örülj. Azt javaslom, bízz bennem és próbáld ki. Vegyél elő egy kedvetlenséget, morcosságot előidéző dolgot konkrétan. Mondjuk munkába menet, vagy otthon, ha mosogatnod kell, legyen egy nem szeretem dolog. Nézz arra, ami ezt megjeleníti számodra ezt, lehet ez a számítógéped, a telefonod, bármi és mosolyogj, tartsd az arcizmaidat mosolyra legalább öt-tíz percig. Ismételd meg, ahányszor tudod. Görcsölés mentesen, inkább kíváncsian. Lehet vizualizációs gyakorlatban is csinálni, egyszerűbb, ha mindennapos tevékenységek végzése közben teszed.
    Először ennyi. Aztán, amikor bevonzod az első élményt, tudatosítsd, jé, ez megoldódott, viccesen, vidáman, lazán, konkretizáld, van okom mosolyogni! Ha az első pozitív élmény bejött, utána már sokkal erőteljesebb a gyakorlat hatása, ha megismétled, hiszen az helyett, hogy azt gondolod, lesz ami lesz, kipróbálom helyett alapozhatsz a saját élményedre, egy TÉNYRE.


    A Mini Tréning 3 másik gyakorlata fent van a facebook oldalamon, folyamatosan adom közre az újakat.


     



    További szép estét kívánok!

  17. 2016. január 26. 15:3620710.

    előzmény:
    Aloha3 (20708)
    2016-01-25  14:11
  18. 2016. január 25. 14:1220709.

    előzmény:
    Holdvilág (20706)
    2016-01-18  16:12
  19. 2016. január 25. 14:1120708.

    "Fontos, hogy megválasszuk, mire NE fókuszáljunk."


    Anna Black


     


     

  20. 2016. január 25. 14:0620707.

    Szép napot és hetet kívánok Mindenkinek!

  21. 2016. január 18. 16:1220706.

    Neked is szép napot, és kellemes hetet kívánok, és mindenkinek aki ide betér.


     

    előzmény:
    Aloha3 (20705)
    2016-01-17  19:24
  22. 2016. január 17. 19:2420705.

    "Tőlem függ, hogy a világot derűsen, kedvezőbb fényben látom-e, s önmagamat sikerül-e hasonlóképpen szemlélnem."


    Shirley Maclaine


     


    További szép estét kívánok Mindenkinek!

  23. 2016. január 13. 17:2520704.

    Köszi Aloha.

    előzmény:
    Aloha3 (20702)
    2016-01-13  15:48
  24. 2016. január 13. 15:5020703.

    előzmény:
    Holdvilág (20692)
    2016-01-10  10:18
  25. 2016. január 13. 15:4820702.

    MAI POZITÍV MEGERŐSÍTÉSEK: 


    Elengedem a kétségeket és befogadom életembe a hitet.


    Elengedem a aggodalmakat és befogadom életembe a bizonyosságot.


    Elengedem a panaszkodást és befogadom az életembe a jólétet.


    Elengedem a tehetetlenséget és befogadom életembe az erőt és a sikert!


     


    További szép napot kívánok Mindenkinek! 

Címlap

top