Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Kérd és megadatik

naju
Létrehozva: 2007. május 30. 16:09
Sziasztok!

Olyan emberekkel szeretnék beszélgetni, akik olvasták vagy már hallottak a következő című könyvet:
Esther és Jerry Hicks: Kérd és megadatik! (Bárki lehetsz, bármit megtehetsz, és bármire szert tehetsz!)
És van kedvük a tapasztalatokat megosztani egymással és velem.
Aki nem ismerné röviden leírom, mire számíthat, ha elolvassa. A vonzás törvényéről szól, amire gondolsz, azt vonzod be az életedbe. De ezen tudsz változtatni, ha akarsz és olyan dolgokat vonzol be, amire előtte nem is számítottál, avagy hogyan érjünk el bármit (bármit!), életünk bármely területén, élvezettel és könnyedén.
A könyvben nekem az tetszett a legjobban, hogy különböző gyakorlatokkal megmutatja, hogyan kell a föld fellett járni 5 cm-rel és boldognak lenni a cél eléréséig.
  1. 2016. január 11. 22:3820701.

    Gőzöm sincs, hány éves vagy (és nem is foglalkoztam ezzel gondolatban), ugyanúgy, ahogy neked sincsen gőzöd sem arról, hogy én hány éves vagyok. Úgyhogy ez most szépen mellément. A konzervativizmust kizárólag a hozzászólásaid tartalma alapján feltételeztem. Ez a "majd megtanulod te is idővel" ugyanis egy klasszikus konzervatív lózung, abszolút csőlátásos, ami ugye a konzervatívok alapvető gondolkodási vonása. Aki ennek mentén halad, abban fel sem merül, hogy ahány ember, annyiféle tanulságot von le egyazon eset kapcsán. (Akár két egymásnak tökéletesen ellentmondó tanulságot is.) Tehát nincsenek olyan általános tanulságok, amit majd mindenki megtanul idővel, ugyanis mindenki teljesen mást tanul meg. Azért trollkodok, mert azokhoz képest, akik cirka 10 éve fórumoztak itt, ti sajnálatosan egybitesek vagytok, és nem lehet veletek értelmes párbeszédet folytatni. És ez szörnyen frusztráló. Nagyon nehéz belenyugodni, hogy az értelmes emberekkel folytatott értelmes párbeszédet itt többet a büdös életben nem találom meg. De majd csak túlteszem magamat ezen.

    előzmény:
    Holdvilág (20700)
    2016-01-11  19:05
  2. 2016. január 11. 19:0520700.

    Nagyon fogalomzavarban szenvedsz.


    Úgy gondolod, ha valaki nem fiatal, akkor konzervatív gondolkodású.


    Hagylak a téves gondolataid össztüzében szenvedni,mert véleményem, buta embert meggyőzni nem lehet.


    Az NLC több oldalán is szeretsz trollkodni, maradj ilyen.


    Ha neked ez jó.


    Csak sajnálni lehet.

    előzmény:
    Antenka (20699)
    2016-01-11  18:54
  3. 2016. január 11. 18:5420699.

    Aki megköszön egy csokornyi, ide bemásolt, áldásnak maszkírozott  önkorlátozó hiedelmet, attól ez számomra a legkevésbé sem egyértelmű. Természetesen ti döntitek el, mit fogadtok el igazságnak és bölcsességnek. De mivel ez egy nyilvános felület, amit sokan olvasnak, és ide én is veletek egyenrangú nick-ként vagyok regisztrálva, ezért nekem meg éppen ugyanúgy jogom van szintén nyilvánosan azt írni, hogy én meg erősen kétlem, hogy ezek univerzális szabályok, vagy működési módok lennének. Sokkal inkább önbeteljesítő jóslatok.


    És mondd, ha nem konzervatív habitusú embernek tartod magadat, akkor milyennek?

    előzmény:
    Holdvilág (20698)
    2016-01-11  17:51
  4. 2016. január 11. 17:5120698.

    Tényleg volt második kérdésed, azért nem válaszoltam rá,mert teljesen egyértelmű, hogy aki idetéved, az olvasta a könyvet.


    Igen,olvastam,és még sok egyéb mást is.


     

    előzmény:
    Antenka (20695)
    2016-01-10  19:59
  5. 2016. január 10. 22:3020697.

    Miért, te naju vagy?


    Neked is.

    előzmény:
    Aloha3 (20696)
    2016-01-10  20:51
  6. 2016. január 10. 20:5120696.

    Kössz a véleményedet! Ha valakinek nem tetszik a topik tartalma  tovább lapoz! Ennyi! 


    További szép estét! 

    előzmény:
    Antenka (20691)
    2016-01-10  01:15
  7. 2016. január 10. 19:5920695.

    A tiszta, egyértelmű helyzeteket szeretem.


    És volt egy második kérdésem is.

    előzmény:
    Holdvilág (20694)
    2016-01-10  19:16
  8. 2016. január 10. 19:1620694.

    Dehogy vagyok konzervatív gondolkodású.


    Próbálj már meg nem görcsölni,hanem lazítani.


    Így sohasem leszel kiegyensúlyozott, harmonikus.


    Fel a fejjel.

    előzmény:
    Antenka (20693)
    2016-01-10  19:12
  9. 2016. január 10. 19:1220693.

    Te amúgy konzervatív gondolkodású vagy? Ha már egymás személyes dolgainál tartunk.


    Olvastad a topik címét adó könyvet? (Esther és Jerry Hicks: Kérd és megadatik.) Vagy bármilyen más könyvet Hicks-éktől.

    előzmény:
    Holdvilág (20692)
    2016-01-10  10:18
  10. 2016. január 10. 10:1820692.

    Látszik,hogy fiatal vagy, lázadó-.


    Mert mi történik,ha ellenszegülsz ? Még inkább olaj a tűzre.


    Nincs még meg benned a bölcsesség, de majd az évek meghozzák, ne félj.


    Itt nem arról van szó, hogy tűrni kell. Nem, azt én sem teszem. De átlépem az ilyen viselkedést, ha nem ezt tenném, csak magamnak ártanék vele.


    Erre a szintre már nem süllyedek le,koromnál fogva, hogy ellenkezzek, netalántán akár veszekedjek.


    Ilyet már nem szoktam.


    Mosolyogva átlépem, és tovább ballagok.


    De, azt hiszem, hiába is papolnék neked,no,majd az évek.


     


    Aloha, továbbra is hozzad az ilyen bölcsességeket, áldásokat. 


     


     

    előzmény:
    Antenka (20690)
    2016-01-10  01:06
  11. 2016. január 10. 01:1520691.

    Ennek a szerintem rendkívül álnok módon áldásnak álcázott burkolt elváráshalmaznak (mert az, pfejj) az "ismeretlen" (hahaha) szerzője számomra egyértelmű, hogy csakis magyar lehet. Nem mellesleg ennek az "áldásnak" a szellemisége tökéletesen méltatlan a topik címadó könyvében vázolt egész alapfilozófiához. Pont hogy Abrahamtól tanultam, hogy egyáltalán nem kell eltűrni, pláne nem magától értetődőnek venni (mert az még rosszabb, mivel bebetonozza, pontosabban újratermeli a helyzetet) semmi olyat, ami bennem rossz érzéseket kelt, hanem ahelyett teremteni egy olyan helyzetet, amelyben én jól érzem magamat. És mivel a másik embernek is megvan ugyanez a teremtő hatalma, az, hogy saját magának jó helyzetet teremtsen, az pedig az ő dolga. Mivel hogy mindannyian teremtő erővel vagyunk felruházva.


    Sajnálom, de most már nem fogom magamat vissza.


    Ennek a topiknak, én úgy gondolom, az lenne a feladata, hogy felszabadítsa az ide látogatók gondolkodását, és megsokszorozza a lehetőségeik számát, nem pedig az, hogy leszűkítse, és elmagyarázza nekik, hogy ha jó kislányok lesztek, akkor meglesz a jutalmatok. Na, kösz.

    előzmény:
    Aloha3 (20687)
    2016-01-04  18:02
  12. 2016. január 10. 01:0620690.

    Nekem ez baromira nem áldás, inkább átok (lenne, ha magamra venném).


    Én ennél ezerszer méltóságteljesebb életet kívánok magamnak. Normális, iskolázott, érzelmileg kifinomult és tapintatos emberekkel benépesítve, akik minden helyzetben maximálisan tekintettel vannak rám, és az összes érzelmemre, pontosan azonos mértékben azzal, ahogyan én az övékre. Nem olyan érzelmi fogyatékosokkal, akiktől az "áldásban" vázolt, szerintem bármely emberhez rendkívül méltatlan helyzetek származnak. Az ilyeneket rendszerint azok tűrik el, és tartják elkerülhetetlennek, akiket gyerekkoruktól kezdve az ilyenek elviselésére programoztak. Nem kéne olyan áldást írni ehelyett, amely inkább arra kondicionál, hogy nem kell bárkitől bármit elutasítás- és reklamálásmentesen benyelni? Pláne nem azt, hogy mások csak használjanak téged, mint valami nyavalyás papírzsebkendőt.


    Bleh.

    előzmény:
    Aloha3 (20687)
    2016-01-04  18:02
  13. 2016. január 4. 18:0520689.

    Viszont kívánom én is Neked! 

    előzmény:
    Holdvilág (20685)
    2015-12-31  12:43
  14. 2016. január 4. 18:0320688.

    Viszont kívánom Én is Neked! 

    előzmény:
    ragaszto (20686)
    2016-01-02  14:15
  15. 2016. január 4. 18:0220687.
    ÚJÉVI ÁLDÁS

    “Azt kívánom Neked:


    Hogy legyen erőd akkor is szeretni, amikor úgy érzed csak te adsz.
    Hogy legyen erőd akkor is mosolyogni, amikor úgy érzed a fogad törik belé.
    Hogy akkor is kitarts, amikor nincs kedved.
    Hogy ne zavarjon, ha nagyok a problémáid, hiszen erős vagy és elbírod őket.
    Azért mert, ha erős vagy felemelhetsz embereket, ezáltal te magad még jobban megerősödsz.
    Kívánom, hogy legyen erőd félretenni a büszkeséged, ha annak a valakinek szüksége van rád.
    S kívánom, hogy legyen erőd megmondani neki, mit érzel, mert tudom, hogy ez a legnehezebb.
    Őszintén kimondani.
    Kívánok neked türelmet!
    Hogy meg tudj hallgatni másokat.
    S hogy meg tudj bocsátani annak, aki nem tud neked.
    Hogy fáradtan is tudj szeretettel és megértően beszélni azzal, akinek szüksége van rá. Kívánok neked bölcsességet!
    Hogy tudj különbséget tenni, mikor kaptad azért az akadályt,
    hogy megküzdj vele és mikor azért, hogy kikerüld és más utat válassz.
    Hogy felismerd a mindennapok szépségét és ne tragédiák döbbentsenek rá.
    Hogy meglásd a szeretteid fontosságát és szükségességét az életedben.
    Hogy minden idegesítő tulajdonságuk téged épít, akár mint rossz, akár mint jó példa.
    Bölcsességet, hogy ne akarj tökéletes lenni, csak törekedj a legjobbra.
    Hiszen soha nem leszünk tökéletesek, maximum frusztráljuk magunkat a gondolattal.
    Ellenben a legjobbra törekvés újabb és újabb sikereket, majd célokat eredményez, s ez maga a haladás.
    Kívánom még neked, hogy az aprólékos sziszifuszi hétköznapokban lásd a holnapok nagyságát, és a nagy célok építőkockáit.
    Végül kívánok egy apró mosolyt magunkon, hiszen ha mindezt meg tudnánk tenni, akkor már rég az angyalok soraiba tartoznánk, és valaki olyanokra vigyáznánk, mint mi magunk.
    Kívánom neked, hogy megtapasztald: a teremtés attól válik tökéletessé, hogy ismertek a hibáink és számolnak a tökéletlenségünkkel.
    S nem utolsó sorban, kívánom, hogy azokkal tölthesd ezt az évet, akik szeretnek, és zárd a szívedbe ezt a boldogságot!” (ismeretlen szerző)


     


    További szép estét kívánok Mindenkinek!

  16. 2016. január 2. 14:1520686.

    Oromteli, boldog es sikeres Uj Evet kivanok mindenkinek!

  17. 2015. december 31. 12:4320685.

    B-OLDOG 


    Ú-J


    É-VET


    K-ÍVÁNOK !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


     


    Halványodhat, de ne tűnjön el a kép.


    A múltunk a miénk, ha szép, ha csúnya.


    A jövőnk ?


    Legyen békességes.


     


    Ezt kívánom mindenkinek, aki ide betér. 


    Puszillak benneteket.

    előzmény:
    Aloha3 (20684)
    2015-12-31  08:14
  18. 2015. december 31. 08:1420684.

     


    Szerencsés, Boldog Új Évet kívánok Mindenkinek!  :-)


     



     


     

  19. 2015. december 29. 18:2320683.

    előzmény:
    Aloha3 (20682)
    2015-12-29  12:21
  20. 2015. december 29. 12:2120682.

    Sziasztok!


    "Sokan közülünk úgy járják életük útját, hogy nincsenek tudatában a lépteiknek. Mivel azt hisszük, hogy a boldogság nem itt, hanem a jövőben vár ránk, megszoktuk, hogy folyton rohanjunk. Ezért olyan fontos, hogy időnként megálljunk. "/Thich Nhat Hanh


     


    Filmajánló: 


    A LEVÉLÍRÓ (2011) ONLINE

     


    További szép napot kívánok Mindenkinek! 

  21. 2015. december 23. 13:3720681.

    Viszont kívánom én is Neked és szeretteidnek Kedves Holdvilág! 

    előzmény:
    Holdvilág (20679)
    2015-12-23  08:55
  22. 2015. december 23. 13:3520680.

    Sziasztok! 


    Mit adnék idén Karácsonyra?


    Amit idén karácsonyra szívesen adnék neked, nem lesz becsomagolva,


    nem lesz rajta szalag sem, nem a posta hozza, nem kerül egy fityingbe sem.


    De a lista hosszú, és szívemből jön, 


    ahogy kitárom előtted.


    Mit is adnék:


    örömöt, ami hálából fakad,


    a bimbóból virággá hajtó rózsa fenségét,


    az igazi szenvedély tiszteletre méltó erejét,


    amit nem érdekel a világi siker,


    szabadságot, hogy nem ítélsz meg senkit, még saját


    magadat sem,


    békét, hogy te magad légy önnön legjobb barátod,


    bölcsességet, hogy megértsd hibáidat,


    és megbocsásd mások ballépéseit,


    együttérzést, hogy magadhoz ölelhesd a világot úgy, ahogy van,


    és nem úgy, ahogy te újraalkotnád a legszívesebben,


    a magány meglepő örömeit,


    erőt, hogy a sajnálkozást éppúgy elvethesd, mint a feszültséget,


    és gyengéden élhess a jelennek,


    hogy magad és mindenki mást


    a szív szemével láthass,


    aminek csak a Szeretet számít.


    És végül azt kívánom, hogy a Fény feltárja előtted,


    hogy mindez az ajándék már benned él,


    és csak arra vár,


    hogy kibontsd.


    (Arlene Gay Levine)


     


    Nagyon Boldog, Békés Karácsonyi ünnepeket kívánok Mindenkinek!


     


     


     

  23. 2015. december 23. 08:5520679.

    Szervusztok !


     


    Minden kedves fórumtagnak és benézőknek nagyon kellemes ünnepeket kívánok.


     

  24. 2015. december 21. 07:4920678.

    előzmény:
    Aloha3 (20677)
    2015-12-20  21:06
  25. 2015. december 20. 21:0620677.

    Viszont kívánom én is Neked!  Én is szeretem a karácsonyt! 

    előzmény:
    Holdvilág (20675)
    2015-12-14  15:39

Címlap

top