Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Detergens Sulfuratum

Torolt_felhasznalo_770932
Torolt_felhasznalo_770932
Létrehozva: 2007. május 28. 19:56

Sziasztok! Régebben - gyerekkoromban - volt otthon, de nem nagyon emlékszem rá, csak arra, hogy tubusban volt, sárga, és erős kénes a szaga.

Aki használja vagy használta írna róla? Bevált hajzsíosodás ellen? Nem marad meg a kénszag a hajban? Pontosan hogyan kell használni? Azt olvastam valahol, hogy előtte meg kell mosni samponnal a hajat, de én mintha úgy emlékeznék, hoyg sampon helyett használtuk régen....

Köszi előre is!

  1. 2016. november 30. 02:0329.

    Sziasztok!


    Régi topik ugyan de leírnám én is a tapasztalataim, hátha még olvassák. Sokszor használtam már én is ezt a kénes sampont, jelenleg is használom és a zsíros-korpás (plakkos) lerakódásokra nekem nagyon bevállt, már néhány használat után. A hajat valóban szárítja, így főként zsíros bőrre ajánlott szerintem. A kénes szaga számomra kellemetlen, főleg izzadás után. Olvastam, hogy van aki 2 napnál sűrűbben mosná a haját, de ez nem ajánlatos, mivel pont ez a probléma okozója. 10 évvel ezelőtt kezdtem használni ezt a terméket, és épp ez volt a gondom, hogy nagyon gyorsan zsírosodott a hajam. Bőrgyógyász felvilágosított, hogy a fejbőrön lévő faggyúmirigyek felelősek a zsírtermelésért, ami nagy mértékű szárítás hatására még aktívabban fog működni. Így ha valaki megfigyeli, minél ritkábban mos hajat annál később lesz zsíros, míg aki 1-2 naponta mos, annak már estére zsíros lesz. Akinek ez nem vállt be, annak tudom ajánlani a Head & Shoulder mentolos 2in1 fajtáját, ami első használattól eredményes volt, igaz kicsit drága. :)

  2. 2008. június 12. 20:5828.

    Hát egy időben használtam dermipsort. A zsírosodás nem múlt annyira, de a korpát szépen leszedi 2-3 hajmosás után.

    Aztán azt abbahagytam, és rámjött egy bio-mánia. Használtam iszapport, az nagyon jól tisztított, és nem jött vissza. Aztán használtam Logona samponokat, attól sem volt ilyen problémám, sőt a faith in nature teafaolajos sampontól ill. szappantól sincs baja a hajamnak, sőt jobb az állaga.

    Nem kampányolok a Bio dolgok mellett, mert ez nem az a topic, de amióta nem ilyen mű-cuccokkal próbálkozom, azóta lekopogom, nincs baj.

    előzmény:
    Liligirl07 (27)
    2008-06-12  18:25
  3. 2008. június 12. 18:2527.

    Szia!

     

    Mi az ami használt neked? Hogy ha ez nem. Sajnos én is ezzel a zsíros-korpa hajhullással küzködök de semmi hatásos eddig. Használtam már Vichyt is de az sem ért semmit. Szóval tudsz valami jót???

    előzmény:
    Deeya (26)
    2008-06-12  17:49

Címlap

top