Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Madrid

tepssy
Létrehozva: 2002. Április 15. 04:31
Hahoka! Ne haragudjatok, mostanaban baromira szetszort vagyok, nem emlekszem mar ra kinek irtam, hova irtam az elmult napokba, valakinek 2 levelet is irtam. hehehe. Bejon egy uj vizumtorveny most itt az USA ba, es ezt bogaraztam eppen, hogy akkor most mi van. Mindegy. . . . . . . Bam, becs szora es a virusokat csak Madridig kultem. Ugyhogy az otthonit azt nem en csinaltam!:)) De szurkolok az anyukadnak. En a betegsegek kozul ezt utalom a legjobban. A hanyos-hasmeneses betegsegeket. Ezzel ki tudnak kergetni a vilagbol. ( tudom szegyen ilyet mondani egy 12 eve egeszsegugyben dolgozonak, de akkor is!) Igy kulonosen szurkolok az anyukadnak!. . . . . Na de hogy vidamabb temakrol is beszeljunk! Ma jottem ra, hogy mi okozza a kerben , a pazsiton a sok-sok apro lukat!Azt hittem a cicam az, de nem. A mokusok. En ilyet meg nem lattam. Friss hajtasokat, gyokerek kozott turnak, kihalasszak a jo falatokat, es utanna BETEMETIK a lukat. De nem akarhogy. Szepen kezzel visszamerik a foldet es meg meg is tapicskoljak. Csak pont ugy, es olyan precizen mint mi emberek szoktuk. Ott bamultam az ablakban oket, foldbegyokerezve, de a vicc az volt, hogy meg a cicam ( aki ott ult mellettem) is ledermedve nezte. ( mert egyebkent ha mar mokust lat, akkor mar viszi is ki az ablakot tokostol. ) Utana termeszetesen orakig kacarasztam. Allitom sokkal jobban elszorakozok az allatokat nezve, mint a TV-t. Na jol van megyek mar, mert mar megint elkapott az infantilizmus. Pusszancs, egyebkent en jol vagyok. T.
  1. Torolt_felhasznalo_946917
    Torolt_felhasznalo_946917
    2004. október 26. 18:131676.
    szia!
    en meg a spanyol-angol meccsre keresek jegyet, eddig nem sok sikerrel, viszont ezen a weboldalon arulnak madrid es barca jegyeket, bar nem olcson. . : www. sportsemotions. com

    mi a helyzet malagaban, kulonben? elvezed? nalatok is olyan meleg van meg mindig??
    előzmény:
    Hamurappi (1675)
     
  2. 2004. október 26. 17:151675.
    sziasztok!!!! valaki tudna nekem segiteni??meg mindig a focijegyekkel kiunlodom de mostmar Madridba szeretnek jegyet venni. . . . . tudna nekem valaki segitenI??nagyon-nagyon halas lennek erte!!!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_946917 (1673)
     
  3. 2004. október 25. 14:011674.
    Elunk es virulunk?

    Nalunk nem kell locsolni. :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. Torolt_felhasznalo_946917
    Torolt_felhasznalo_946917
    2004. október 22. 00:321673.
    dehat nov 21-en Real M-Barca La Liga meccs lesz!
    BL: nov 23 R Mad-B Leverkusen. . .
    a telszamot probaltad?
    előzmény:
    Hamurappi (1672)
     
  5. 2004. október 20. 10:471672.
    szia koszi megneztem de a bajnokok ligajara nem lehet az interneten jegyet venni, mert ez tiltott. Valaki nincs itt BArcelonabol vagy Madridbol?????nem vagyol csalo meg semmi tuti kifizetek mindent akar elora is, bar tudom hogy ez nagy szivesseg, hogy barkitol is kerjek ilyet de ravagyok szorulva:(
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_946917 (1670)
     
  6. 2004. október 19. 20:231671.
    Hola mindenkinek!:)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. Torolt_felhasznalo_946917
    Torolt_felhasznalo_946917
    2004. október 19. 18:501670.
    siasztok!
    hami, nezted mar a www. fcbarcelona. com oldalt? ott lattam egy telszamot, amin allitolag lehet jegyeket rendelni. . 902 1899 00
    mam, lehet, hogy megyek nov elejen palma-ba, neked hol van az uzleted pontosan??esetleg tudsz olcso de jo szallast vhol-apartman vagy hotel, nem tul messze a kikototol (egy baratnomet megyek latogatni-egy masik baratnommel-aki egy jachton dolgozik, azert lenne jo vhol arrafele)
    ja, itt 28 fok van, en nyertem ;o)))
    nem mintha a strandon ucsoroghetnek, ki sem latszunk a munkabol hal´Istennek!
    orshe, sztem is egyszerubb lenne egy nk cegen, vagy ugynoksegen keresztul, hiszen spo. meg ket evig legalabb nem nyitja meg m. eropiacat az uj tagok elott, igy eloszor kell egy m. szerzodes majd azzal m. vallalasi engedelyt kerni stb stb vagyis egy csomo papirmunka meg mindig
    vagy ha esetleg kijonnel diakkent nyelvet tanulni, lehet hogy tudnal dolgozni suli mellett?
    előzmény:
    Hamurappi (1669)
     
  8. 2004. október 19. 15:161669.
    az a baj hogy a gepem nagyon nehezen nyitja meg aniklapja honlapot nem tudom miert. . alig tudom elerni, orulok ha valamit megnyit a forumon belul. . de megnezem mit irtak benne hatha most megnyitja!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_531817 (1668)
     
  9. Torolt_felhasznalo_531817
    Torolt_felhasznalo_531817
    2004. október 19. 15:121668.
    Már válaszolta neked a topikban amit nyitottál.
    előzmény:
    Hamurappi (1667)
     
  10. 2004. október 19. 14:571667.
    sziasztok:) tok nagy bajban vagyok es mar eskuszom csak bennetek remenykedem:(( szoval nov. 21-en lesz egy Barcelon-Real Madrid meccs Barcelonaban. Nagyon szeretnek ra ket jegyet (ugyi jo lenne legolcsobb de minden jo mar), de itt Malagban keptelen vagyok beszerezni. . . . nekem azt mondtak hogy csak Barcelonaban tudok venni ami ugy lehetetlen. . . 24ora ut az nekem. . . nem tudna nekem valaki segiteni valahogy???elkepeszto halas lennek komolyan!!!!!!!kerlekkkkkkkkkk
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. Torolt_felhasznalo_797646
    Torolt_felhasznalo_797646
    2004. október 19. 09:301666.
    Szia Orsi,

    Ovatosan az ugynoksegekkel, mert ismerek olyan magyar lanyt, aki ugynoksegen keresztul ment, aztan kiderult, h egy bordelyba akartak kikozvetiteni. Legyen azert egy alapveto spanyol tudasod, mert bar tenyleg anyanyelvi kornyezetbe lehet megtanulni, de kulfoldon munkat vallalni nyelvtudas nelkul sokkal veszelyesebb, mint gondolnad. Ezt most nem kizarolag a prostituciora es egyebekre ertem, de barmikor atvaghatnak es nem fizetik ki a bered, vagy bankod nem akarja a szamladra utalni az osszeget, illetve vajon hogyan ertik meg a korhazban, h mi a bajod ha veled tortenik valami(sajat tapasztalatok a kulfoldi utjaimrol)?A helyedben felkeresnek olyan spanyol cegeket, akik Magyarorszagon befektetnek, vagy megkereshetsz peldaul spanyol bankokat, ha jol tudom jelen vannak nalunk, a Banco Santanderrol hallottam valamit. A masik segitseg lehet az EURES, ami az EU hivatalos munkakozvetito lapja, az interneten egy yahoo vagy google azonnal megadja az elerhetoseget.
    Lanyok, en is nagyban munkat keresik itt Italiaban, mert a pasim azt mondta, h vagy maradok es halleluja vagy nem es akkor inkabb fejezzuk be. Ehhh, az olasz macso mentalitas. Mindenesetre otthonrol egy csomoan kerdezik, h mikor megyek haza es mit szeretnek csinalni, szerintem nem lesz olyan nehez, mint a multkor. . . . lekopogom. Tiszta paranoia. . . . Hogy vagytok kismamak, jovobeli kismamak????Bam???sok sok puszi
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. 2004. október 18. 21:411665.
    Szia Mam!

    Az ügynökség már az én fejemben is megfordult , de az igazat megvallva nem sok bizodalmam van hozzájuk(azért köszi !!!!!). Nem a legjobbakat hallottam róluk! Vagy Te tudsz egy tutit ajánlani? :)

    Üdv Orsi
    előzmény:
    mamatu (1664)
     
  13. Torolt_felhasznalo_114707
    Torolt_felhasznalo_114707
    2004. október 18. 18:521664.
    szerintem babysitterkent kene kezdened, az legalabb biztos, h olyan kornyezetbe tortenik, amiben megtanulsz. . es munka is. . . . . nezz ugynokseg utan. . . . . .

    pussz lanyok!!! jol vagytok??? itt jelentem meg mindig 26 fok van. szoval nacceru napkozben elviselheto es este meg hideg. . . . . . . . . . . . . . .
    bam. odd jol van???
    puszzzzzzzzzzz mam
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_593049 (1662)
     
  14. 2004. október 14. 19:131663.
    a pecsirol nincsennek de az Elterol volt itt tavaly egy lany. . . csak azert tudom mert en mozgatom a papirjait:)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_946917 (1661)
     
  15. 2004. október 11. 10:361662.
    Sziasztok!

    Teljesen új vagyok ezen az oldalon. Nem nagyon tudom még, hogy is mennek itt a dolgok.

    Igazából tanácsot szeretnék Tőletek kérni! Szeretnék spanyol nyelvterületen munkát vállalni. Célom a nyelvtanulás lenne. Őszintén szólva eddig még csak addig jutottam el , hogy beszereztem pár könyvet és szótárat, de annak a híve vagyok , hogy ott lehet rendesen megtanulni egy nyelvet ahol még a csapból az folyik.

    Nem tudom milyen lehetőségek vannak. Bízom Bennetek, a tapasztalataitokban!

    Őszintén szólva nem nagyon akarok ügynökséghez fordulni, mert ki tudja hová raknak!

    Ha tudtok , kérlek segítsetek!

    Köszi és üdv mindekinek!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. Torolt_felhasznalo_946917
    Torolt_felhasznalo_946917
    2004. október 8. 23:411661.
    szia, a pecsi egyetemrol nincsenek veletlenul?? (kozgazrol), emlexem, annak idejen mentek egy paran malagaba. . .
    bamse, kosz a kerdesed, csakhat a hazamenetel epp az anyagiakon mulik. . . de ha mas nem lesz, stoppolunk!
    nemregen uj szomszedokat kaptunk, akiknek kedvenc szorakozasa a magnot uvoltetni a nap minden szakaban. . de mostanra kifundaltam a tokeletes bosszut: hajnali negykor bekapcsolom a magyar ciganyzene- gyujtemeny kazettamat es a hangfalat a fal melle allitom. . . majd beszamolok, milyen sikere volt! hihihi. . .
    előzmény:
    Hamurappi (1660)
     
  17. 2004. október 8. 14:251660.
    koszi. a Departamento de Movilidadon vagyok, ez olyan mint nalunk a nemztekozi osztaly, Erasmusos diakokkal foglalkozom:)
    előzmény:
    bamse (1659)
     
  18. 2004. október 8. 14:031659.
    Per koszi a forditast. . . .
    Sok sikert majd az uj munka keresesehez.

    Hami:neked meg jo utat kivanok. Mit dolgozol az egyetemen?

    Jo hetveget!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. 2004. október 8. 12:451658.
    sziasztok epp dolgozom most a Malga-i egyetemen tok jo csak egy csomo doglom van. megyek Sevillaba a hetvegen meg Cadizba is.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. Torolt_felhasznalo_797646
    Torolt_felhasznalo_797646
    2004. október 8. 11:581657.
    Bam,

    "Asztalnal es agyban nincs helye a szegyenkezesnek":)

    Ez sajna egy olyan melo, amit meghatarozott ideig adnak. Illetve meg nagyon sok mindentol fugg:))!Koszi az otletet!

    pusssziii
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  21. 2004. október 7. 21:521656.
    Nagy kerdes/keres
    Porfa le tudna nekem ezt vki forditani magyarra:

    " En la cama y en la mesa es inutil la verguenza"

    Csinaltam egy kepet Granadaban egy buszke ciganyasszonyrol, aki megengedte, h megnezzuk a hazat . . . belulrol is, csinaltam kepeket. . . kivul a kapunal egy csempen olvastam a fent irt feliratot. . . . . az agyrol meg asztalrol. . . de tobbet nem ertek belole. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  22. 2004. október 7. 21:061655.
    Halihooooooooooo (vigyorgo fej). . . . .

    Per nem ertem en ezt, az utododad keresik, te meg nem akarsz hazajonni. . . mond mar meg nekik, h te szivesen maradsz es akkor mindenki jol jar. . . vagy ez egy olyan melo, h csak 6 honapig csinalhatja egy ember???
    Nagyon fontos Per, h kerjel "zarolevelet" nem tudom, h hivjak ezt magyarul. . . de a lenyege az h leirjak hol, mikor, kinek es mit dolgoztal. . . tovabba azt, h hogyan voltak veled melelegedve. . . Mo. van annyira sznob, h egy kulfoldi kikuldetes, nagyot nyom a latba. . . .

    Mam Mimit vedd ra, h hivja es csabitsa be a vevoket es ne zarja be az ajtot az orruk elott. . . . vmi jutalomfelevel csabitgatni. . .

    Tompika, majd drukkolok, h karacsonyra haza tudjatok menni. . . de mi is lenne az akadalya. . . az emberek karacsony tajan ajandekot vesznek es nem hazat (ill ritkan vesznek hazat ajandekba). . igy szerintem vehettek ki szabit. . . fel kell tolteni az elemeket egy kis halaszlevel meg toltott kaposztaval stb. . . :)

    Nekm meg jol bedagadt a fejem ( a szo szoros ertelmeben), mert hetfo reggel kihuztak egy fogamat. . . akkor nem fajt, de utana igen. . . es meg mindig dagadt fejjel jarok a vilagban. . . egy kollegam javasolta, h szimetrikussa tudna tenni. . . :) :) de abbol nem kertem. . .

    ha vkinek melege van szoljon. . . . mam mar ugye nincs olyan meleged???
    puszooooooooooooooo
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. Torolt_felhasznalo_797646
    Torolt_felhasznalo_797646
    2004. október 4. 18:011654.
    Hello Lanyok,

    Kaptam meg egy honap hosszabbitast, de november vege fele biztos otthon kereshetek megint munkat!!!Mar keresik az itteni utodom:)). Mindenesetre van egy kis keseruseg bennem, de sokszor ereztem azt is, h egy kicsit komolyabb dolgokat akarok mar csinalni. Kiderult, h ket hatalmas brusszeli miniszterium akarja elolvasni azt a jelentest, amit irok. Ki tudja, hatha hasznos lesz a jovoben.

    Mam, kitartas es szolj ra a Mimire:))!!!!Esetleg a reyes magos nem hozz ajandekot:)))nalam anno nagyon bevalt
    a szuleim parszor megpenditettek:)))
    Sok csok mindenkinek es hajra Bam!!!!!!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. Torolt_felhasznalo_114707
    Torolt_felhasznalo_114707
    2004. október 2. 12:371653.
    haooooo!! koszi a megemlekezest. . . . . . . . . . . . . kismama. . . . . . . . . . . . . inkabbnagymama. ;-)
    pocak egyre novoget, es egyre faradekonyabb vagyok, egyebent minden okis!!
    Mimivel itt vagyunk az uzletben, de nem jo ez nekem igy.
    becsukja a vasarlok orra elot az ajtot, a bolt kirakata kristaly tiszta es minden hetvegem egy uveg ajax-ba kerul. Imad ablakot maszatolni. . . . . . . . . . . . . jol irtam maszatolni:-). . . . . . . . . . persze legalabb igy lefoglalja magat. mondhatnam, hogy tiszta az uveg, de azt hiszem csak tologatja a koszt:-)) aztan meg az is megfordult a fejembe, esetleg valaki egyszer feljelent a gyerek explotalasaert. . . . . . . . . :-)). . . . . na mindegy. a szombat delelottok ugy tunik igy kell, hogy tortenjenek. . . . . . . . .
    orormel olvasom, hogy bamse ujbol vissza tudott zokkenni a hideg-rideg hetkoznapok koze. no nem rosszbol. -------inabb csak azert, mert tudom, hogy imad dolgozni:-)
    es a borozgatashoz pedig. . . . . . . megesz az irigyseg. . . :-)
    remelem jobban vagy tompika!
    kellemes hetveget mindenknek!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_946917 (1652)
     
  25. Torolt_felhasznalo_946917
    Torolt_felhasznalo_946917
    2004. szeptember 30. 23:381652.
    szia!
    en is sajnalom, hogy nem jott ossze a 2. este. . majd legkozelebb. . az egesz hetem nagyon-nagyon sz*r volt, szombatra teljesen kivoltam, ugyhogy telefonaltam anyukamnak, kisirtam magam, most mar jobban vagyok! szoval nem lettem volna jo tarsasag!
    a hazrol erdeklodunk egy santa pola-i spanyolnal majd, aki fincakkal foglalkozik, tehat elvileg ismeri az ottani foldhivatalos emberkeket!
    kezd beindulni az uzlet (kopp-kopp), ami csak jol jon, legalabb lefoglal! egy kicsit honvagyam van be kell hogy valljam, ami alt. 3-4 havonta szokott elojonni nalam, ha idokozben nem megyek haza. . remelem karacsonyra hazajutunk! paul meg ugyis csak nyaron volt mo-on, most megtapasztalhatja a jo kis k-europai telet, hihi!
    remelem minden kismama jol van!
    hami, mi van malagaban??
    csok mindenkinek!
    előzmény:
    bamse (1651)
     

Címlap

top