Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Gombás fertőzés

*November
Létrehozva: 2003. augusztus 11. 10:32
Sziasztok!
Hasonló témát nem találtam, csak fehárfolyásról. . . Van köztetek olyan akinek volt már hüvelyi gombás fertőzése? milyen gyógyszert kaptatok rá? kúpot is felírt nektek a gyógyszer ?
valaszotokat nagyon várom
November
  1. Torolt_felhasznalo_159297
    Torolt_felhasznalo_159297
    2007. március 22. 09:44176.

    Sziasztok!

    Tudna valaki tippet adni, hogy mivel érdemes fertőtleníteni az irrigátort?

    Előre is köszi!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. 2007. március 21. 14:51175.
    Te jó ég! És Neked már gyermeked is van? 
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_284565 (173)
    2007-03-21  07:15
  3. Torolt_felhasznalo_340093
    Torolt_felhasznalo_340093
    2007. március 21. 10:28174.
    sziasztok

    én is hasonló cipőben járok, régóta küszködöm ezzel a problémával és évek óta orvosról orvosra járok, de az a baj hogy mindig csak felületesen foglalkoznak a problémával, és amikor visszamentem hogy mégsem múlt el, akkor megoldás az volt hogy felírták megint és megint ugyanazokat a gyógyszereket.
    sosem segített egy tabletta és egy antibiotikum vagy kúp sem. sőt én már egyszerüen gyűlölöm a canesten és hozzá hasonló kúpokat mert sztem undorító.

    most kezdtem el olvasni az irrigálásról. és találtam egy cikket ami picit elijesztett igy szeretnék tanácsot kérni.
    akinek bevált az ecetes vagy a laktacyd irrigálás kérem hogy irja meg.
    belinkelem a cikket olvassátok el, de sztem ezek csak orvosi vélemények, és csak azért ilyenek, hogy mindenképpen fordulj orvoshoz a sok hülye kúpért és gyógyszerért. röviden azt irják benne, hogy a gombás fertőzéseknél az irrigálással csak mélyebbre a méhbe juttatjuk a baktériumokat amiket nem kellene.

    http://www.szuleteshete.hu/cikk.php?id=63&cid=38113

    pont most határoztam el hogy kipróbálom a lactacyd irrigálást illetve a Floragyn nevü kúpot. aki ismeri irja meg légyszi hogy ez ugyanolyan állagú e mint a canesten vagy esetleg valami zselésebb dolog. mert a canesten kicsit undorító.

    A felfázást okozhatja nőgyógyászati probléma. (gombás fertőzés) ezt nekem is mondta az orvos és valószinüleg ezért jön elő nálam is kb félévente a felfázás. ilyenkor az urológus csatol egy canesten kúpot is a receptek mellé. de semmit nem ért nekem.
    Valószinüleg a sűrű darabos folyást is gombás fertőzés okozza.

    Ha valaki nem használ óvszert akkor a párja is fertőzött csak rajtuk általában ez nem jön ki, vagy nem mindig jelentkezik, de ugyanúgy kell őket is megfelelően kezelni gyógyszerrel és esetleg krémmel mert visszafertőznek minket
    nekik gondolom hatásosabbak ezek a tabletták.

    A bélflóra helyreállítására a Protexin probiotikumot ajánlanám, a Normaflore vagy mi amit reklámoznak sztem semmit nem ér.

    remélem tudunk majd egymásnak segíteni, ezeket a dolgokat megoldani. kipróbálom a laktacydot én is és leirom a tapasztalataim.

    Az aloe vera gelly-s megoldás pedig olyan hogy tamponra kell rányomni egy keveset és azt éjszakára felhelyezni illetve enyhébb esetekben az ujjunkra rakni és belül a hüvelybe körbekenni. nem próbáltam ki, pedig itt van nálam a gél csak emellé még mindenféle kapszulákat ajánlottak nekem hogy szedjem és akkor lesz hatásos.
    csak mindent egyszerre nem akarok, de ha valakinek erről van tapasztalata, irja meg nekünk.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. Torolt_felhasznalo_284565
    Torolt_felhasznalo_284565
    2007. március 21. 07:15173.
    sziasztok egy kicsit buta lesz a kérdésem de mér jo lenne tudni mi az illö .azt szeretném tudnni hogy hogy illik elmenni egy nögyógyászhoz le kell borotválni vagy nem?hallottam ezt is azt is és menem kéne de nem tudom hogyan ja és le szoktátok venni a cipöt mert én nem válaszotok köszönöm.és ha lehet privbe irjatok
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_494575 (172)
    2007-03-21  06:50
  5. Torolt_felhasznalo_494575
    Torolt_felhasznalo_494575
    2007. március 21. 06:50172.

    Sziasztok!

    Nekem is volt többször gombás fertőzésem, amire mindig valamilyen kúpot, illetve tablettát kaptam, amitől pár nap alatt elmúlt, viszont 1,5-2 havonta ujra visszajött. Lekopogom, már egy ideje nincs ilyen gondom, viszont most van más.  

    Pisilésnél bizsergő, kicsit égő érzés jelentkezik, ami nem mulik el, hanem folyamatosan ugy érzem,hogy pisilnem kell. Egy darabig probálok nem figyelni rá, de nagyon kellemetlen, egyszerűen nincs egy nyugodt percem sem, nem tudok másra figyelni, csak erre. Aludni nem tudok, illetve nagyon keveset, és állandoan ráz a hideg. Többször voltam már a nőgyogyásznál ezzel, mindig felir egy tablettát, kupot, és ennyi. Ettől igaz elmulik, de már nagyon idegesít hogy állandoan visszajön.

    Volt már valakinek hasonlo? Ha igen, mit csináltatok? Hogyan kezeltétek?

    Eőre is köszi mindenkinek.

    előzmény:
    ppp (171)
    2007-03-21  00:00
  6. ppp
    ppp
    2007. március 21. 00:00171.

    A kérdés bonyolultabb annál, mint hogy "baktérium vagy gomba okozza".

    A gomba viszonylag egyértelműen kimutatható kenetből mikroszkóp alatt és lehet tenyésztést is csinálni. Itt szokott lenni az első félreértés (sajnos orvosoknál is): egy-két vézna gombasejt kimutatása még nem jelenti, hogy valóban gomba okozza a tüneteket.

    Többféle baktérium is okozhat folyást, ráadásul különböző módokon. Az egyik mód például az úgynevezett "bakteriális vaginosis", ami nem is igazi fertőzés, inkább bizonyos baktériumok túlsúlyba kerülése - nevezhetjük egyensúlyzavarnak is. Ennek a kimutatásához meg kell mérni a hüvelyváladék savasságát/lúgosságát, mikroszkóp alatt egy bizonyos sejtféleség jól látható (az úgynevezett "kulcs-sejt).

    Az általad leírt tünet inkább gombára, esetleg trichomonasra utal (ami viszont se nem baktérium, se nem gomba).

    előzmény:
    panka76 (170)
    2007-03-19  10:57
  7. 2007. március 19. 10:57170.

    Sziasztok kedves hasonló cipöben járók! Nem is gondoltam volna, hogy ilyen sok lány, asszony küszködik ezzel a problémával. Sajnos a nyavalya engem sem került(t) el, ezzel kapcsolatban lenne máris három kérdésem, hátha tud valaki segíteni:

    1) Számomra még nem igazán vált világossá, hogy mikor bakteriális és mikor gombás a hüvelyi fertözés. Melyiknek mik a tünetei? Hogyan lehet ezt megállapítani?

    2) Létezik olyan, hogy felfázást ezek egyike okozza? Tünetek: viszketö, égetö érzés vizeleteresztés közben. Esetleg van valaki, akinek már volt hasonló? Ezt követte a gombás vagy bacilusos fertözés nálam speciál. Illetve nem tudom, hogy melyik... Mindenesetre ma megyek orvoshoz (nögyógyász) és nagyon be vagyok rezelve, tud valaki egy kis megnyugtatással szolgálni?

    3) Mi okozza jelenleg a sürü, "darabos" folyást? 

    Nagyon köszönöm, ha tudtok kicsit segíteni, meg hogy mit lehet tenni, megelözni stb. azon túl, hogy gondolom az orvos most felír vmilyen kúpot, meg kencét stb. 

    előzmény:
    *November (1)
    2003-08-11  10:32
  8. Torolt_felhasznalo_726375
    Torolt_felhasznalo_726375
    2007. január 24. 08:33169.
    Sziasztok!

    Én a kórházban kaptam el a nyavaját. Szülés után egy héttel jött ki és azóta sem találtam rá megfelelő szert, ami segítene.
    A dokim írt már ki krémet, tablettát is szedtem már rá...
    de semmi. Kb 3-4 napig mintha kezdene elmúlni aztán az elején találom magam.
    Fémallergiát is kiváltott már azóta!

    Az ecetes megoldás jól hangzik, ha nem is tartós.

    Azért elég bosszantó, hogy manapság mennyi fertőzést lehet összeszedni a kórházakban...
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. Torolt_felhasznalo_697873
    Torolt_felhasznalo_697873
    2007. január 23. 23:40168.

    szia

    engem nagyon érdekelne! Köszi

    előzmény:
    pepci (155)
    2005-09-20  14:02
  10. Torolt_felhasznalo_697873
    Torolt_felhasznalo_697873
    2007. január 23. 23:34167.

    Sziasztok!

    Nekem az a problémám hogy visszatérö fertözésem van! Viszket hólyagos.Kaptam rá krémet. A páromnak semmi baja legalább is nincs tünet.Ez lehetséges? Mi lehet az oka? Anális sex körejátszhat? Előre is köszönöm a tanácsokat

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. Torolt_felhasznalo_687372
    Torolt_felhasznalo_687372
    2006. december 27. 22:46166.

    Szia!

    Én éveken át szenvedtem tőle, mindent kaptam rá, de mindig visszajött. Nálam a fogamzásgátló okozta, mert amióta nem szedem, azóta nincs. Erre is nekem kellett rájönnöm, egy doki sem mondta, hogy ettől is lehet

    előzmény:
    *November (1)
    2003-08-11  10:32
  12. Torolt_felhasznalo_874212
    Torolt_felhasznalo_874212
    2006. december 27. 22:24165.
    nekem az ecet használ.de csak ha használom.ha abbahagyom, újra előjön a probléma.de nekem már az is felüdülés, hogy ennyire segít.sztem jobb, mint a drága gyógyszerek, amik totál nem segítenek.1 l vízhez egy teáskanál ecet.ezzel irrigálni lehet, meg kívülről mosakodni.tünetek megszűnnek.legalábbis nekem.ki lehet próbálni.remélem segít valakinek.anyukám nőgyógyija ajánlotta.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. Torolt_felhasznalo_950729
    Torolt_felhasznalo_950729
    2006. december 22. 21:01164.
    Szia! Én sokat szenvedtem ezzel a problémával, néha még most is előjön. Én szerintem az összes kúpot kipróbálam, ami létezett(Klion D-100, Canesten, Gyno Pevaryl, Gynasol), de egyik sem volt jó.Aztán az egyik nőgyógyász felírt egy olyan készítményt, amit patikában kevernek ki(acidum lacticum), és ezt használom hetente 2-3-szor.Ez egy sav, amiből egy evőkanálnyit kell hígitani 1 liter vízben, és ezzel az oldattal kell irrigálni.Ez odabenn biztosítja a savas kémhatást, szexuális együttlét után is jó használni, mert a spermiumok 8 órára megváltoztatják a hüvely ph-t, és ezalatt a baktériumok/ gombák elterjedhetnek.Egyébként gyakran az az oka hüvelyi gombás fertőzésnek, hogy rossz a bélflóra, ami helyes étkezéssel helyreállítható.De az az egy biztos, hogy nekem ez a 80 Ft-os készítmény sokkal többet ért, mint a 2600-as Gynasol.Aztán gyógyulj meg!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_624414 (158)
    2006-11-20  11:19
  14. 2006. december 21. 13:45163.
    Gyógyszertárban lehet kapni vény nélkülit, csak kérdezz rá!!
    előzmény:
    Mesi* (161)
    2006-12-20  22:29
  15. 2006. december 20. 22:53162.
    szerintem mindenképp menj el orvoshoz max. nem a tiédhez hanem valameik kórházba, ott biztos van rendelés, és irass fel valamit minnél hamarabb, mert pár hét alatt ez már nagyon para lesz, és felmászhat a dolog !!!! asszem minden ilyesmit ami erre jó, csak doki írhat fel.. 
    előzmény:
    Mesi* (161)
    2006-12-20  22:29
  16. 2006. december 20. 22:29161.
    Sziasztok!

    Ünnepek lévén nem tudok idén már elmenni a nődokihoz, és sajna (megint) kijött a fertőzésem....
    Tudtok valami jó vény nélkül kapható gyógyszert v. házipraktikát, hogy ne őrüljek meg jan-ig?
    Köszi szépen: Mesi
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. 2006. december 7. 13:10160.

    Sziasztok!

    Aki szedett Diflucan vagy Dermyc kapszulát, az tudna abban segíteni, hogy az első kapszula beszedéséhez képest mennyi idő után kezdte érezni, hogy gyógyul?

    Köszönöm.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. Torolt_felhasznalo_533201
    Torolt_felhasznalo_533201
    2006. november 20. 14:10159.

    Sziasztok!

    Pepci, kérlek nekem is leírnád priviben az étrendkiegészítő nevét..Kíváncsi vagyok, én most csináltam végig egy kúrát, de sajnos nem a legnagyobb sikerrel..Kipróbálnám.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. Torolt_felhasznalo_624414
    Torolt_felhasznalo_624414
    2006. november 20. 11:19158.

    sziasztok! és szia moncsi 71!

    Az én panaszaim visszatérnek, sajnos. Nőgyógyásztól nőgyógyászig járok, és nem könnyű megtalálni a megfelelő embert. Mivel azt írtad, hogy sikerült találnod olyat, aki hatásosan kezelt, esetleg megadnád az elérhetőségét? Jó lenne egy megbízható orvos!

    Előre is köszönöm!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_534003 (73)
    2004-02-24  16:43
  20. 2006. január 31. 18:03157.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  21. Torolt_felhasznalo_825131
    Torolt_felhasznalo_825131
    2006. január 31. 16:49156.

    Kedves Pepci!

    Légyszives ird meg nekem, hogy mi a neve annak a bizonyos étrend kiegészitő tablettának, ami 5 féle jótékony baktériumot tartalmaz, ami tejsavat képez.

     

    Köszi !

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  22. 2005. szeptember 20. 14:02155.
    Sziasztok lányok!

    Én sajnos elég sokszor szenvedtem már hüvelyi gombás fertőzéstől. Kezelték, sokszor csak a tüneteket aztán elmúlt, kiújult...

    Elegem lett az egészből! Most találtam egy nagyon jó megoldást és ráadásul természetes is.

    A felborult ph egyensúly helyrebillentése a megoldás. ehhez azokra a jótékony tejsav (lakto) bacikra van szükség amik hiánya miatt kialakult ez a szörnyű betegség. Ezt az egyensúly felbomlást nagyon sok dolog okozhatja.

    Én egy olyan étrendkiegészítőt szedtem-szedek amely 5 jótékony baktériumot tartalmaz, melyek tejsavat termelnek.

    Nekem bevált! Természetesen egészséges maradni!

    Akit érdekel leírom részletesen. Nem akarok itt reklámozni.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. ppp
    ppp
    2005. szeptember 17. 23:25154.

    Nincs értelme vizsgálgatni. Az emberek több, mint feléből ki lehetne mutatni, ha nagyon akarnánk.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_220654 (153)
    2005-09-17  19:55
  24. Torolt_felhasznalo_220654
    Torolt_felhasznalo_220654
    2005. szeptember 17. 19:55153.
    sziasztok! ami szerintem elég hatásos, persze lehet h ez is egyénfüggő az a pevaryl-g. És lenne egy kérdésem. Végre úgy tűnik sikerült kigyógyulnom a gombából, viszont olvastam hogy a párom attól még, hogy neki nincsenek tünetei még hordozhatja. Nála miyen vizsgálattal lehetne ezt kideríteni? Tehát szerintetek melyik orvos foglalkozik ezzel? Bőr- és nemigyógyász vagy esetleg az urulógus? És a férfiaknál ezt vérvizsgálattal derítik ki? Lehet h nagy hülyeséget kérdezek, de jó lenne ha a páromat is kivizsgálnák ezügyben. köszi!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  25. Torolt_felhasznalo_800340
    Torolt_felhasznalo_800340
    2005. augusztus 5. 10:09152.
    Sziasztok!
    nálam 4 éve jelentkeztek először a tünetek pont karácsonykor úgyhogy még orvoshoz se tudtam menni:(( borzasztó volt, az ágyból alig bírtam kimászni tele voltam hólyagokkal. Szegény barátomnak majdnem kikapartam a szemeit, aztán kiderült hogy ezek a saját gombáim. . . azóta is rendszeresen megjelenik de ez már nem olyan vészes mert amint észreveszem rohanok a gyógyszertárba meg a dokihoz, de azért az aggaszt hogy miért nem lehet véglegesen megoldani a problémát, már csupa heg a mélyszájam
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top