Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Gombás fertőzés

*November
Létrehozva: 2003. augusztus 11. 10:32
Sziasztok!
Hasonló témát nem találtam, csak fehárfolyásról. . . Van köztetek olyan akinek volt már hüvelyi gombás fertőzése? milyen gyógyszert kaptatok rá? kúpot is felírt nektek a gyógyszer ?
valaszotokat nagyon várom
November
  1. 2005. augusztus 5. 09:33151.
    előfordulhat, de ha tartósan van ez a viszketés akkor csak gomba. aMúgy ez a kúp 3 db-os, tehát pont hétőig kitart.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. Torolt_felhasznalo_422865
    Torolt_felhasznalo_422865
    2005. augusztus 5. 09:22150.
    Köszi a választ. Arra is gondoltam, hogy talán a borotvától van? Nem filóznék a nődokin, ha hétfőn nem jönne meg. Akkor várnék hétfőig, hogy hová alakul + van otthon még egy db Canesten kúpom amit ma este kipróbálnék. De lehet, hogy egyből azt a kúpot kellen, amit ajánlottál.
    előzmény:
    zsukabubus (149)
     
  3. 2005. augusztus 5. 09:15149.
    van ez a Pevaryl G kúp. Recept nélkük kapható, kb. 1500 Ft
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. Torolt_felhasznalo_422865
    Torolt_felhasznalo_422865
    2005. augusztus 5. 09:07148.
    Szisaztok. Sajnos fel kell ébresztenem a topicot. Eddig egyszer volt gombás fertőzésem, de azt hamar kikezelték. Tegap óta viszont viszket a hüvelyem tájékán, de túrószerű folyásom nincs. Teganp óta Canesten krémmel kenem kívül, és az egy pár órára hatásos is. Hétfőn viszont megjön a mensesem és gondolkozom, hogy érdemes-e ma este elmennem nődokihoz, ha tud egyáltalán fogadni. (Különeben is két hete voltam nála éves szűrésen és nincs nagyon kedvem újra annyi pénzt fizetni neki:-( Nem tudtok valami olyan, recept nélkül kapható kúpot vagy irrigáló szert ajánlani, ami jó lenne és a kezdeti stádiumban hatásos? A Canesten kúp recept pl. nélkül kapható?

    Köszi a válaszokat!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. ppp
    ppp
    2005. Április 30. 09:29147.
    Valószínűleg inkább bakteriális vaginosis. De persze vizsgálat nélkül nem lehetek biztos benne.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_852005 (146)
     
  6. Torolt_felhasznalo_852005
    Torolt_felhasznalo_852005
    2005. Április 28. 19:42146.
    Sziasztok!
    Majdnem az egez topikot vegigolvastam, de nem talaltam hasonlo problemat. Nekem nincs folyasom, nem viszket semmim, nem eg, viszont sex utan eleg kellemetlen szagot erzunk a ferjemmel. Ami tolem szarmazik. Ez is gombasodas lehet? Sajna majd csak ket het mulva lesz talalkam a nogyogyasszal, addig mi a nyavajat csinaljak? Neha alig lehet erezni, most a havim utan viszont ujra igen eros. Ahogy olvasom toletek, megprobalok addig is egy kise cukormentes dietat. A fogamzasgatlot addig nem akarom abbahagyni mig meg nem oldodik ez a dolog. Vagy egy esetleges terhessegnel nem okoz gondot? Van valami otletetek?
    Szia
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. 2005. Április 27. 18:49145.
    Szia Juliette! Szerinted ne pofátlanság, hogy mi pénzt elkérnek tőlünk a nőgyógyászok? Nem is sajnálnám, ha meglenne az erdménye. De sajnos többször vissza kell menni mire teljesen rendbe tud hozni - ha ünetmentessé tud tenni egyáltalán - és pofátlanul elkéri 4-5000 ft. alkalmanként. Szerintem felháboritó!
    előzmény:
    Juliette** (138)
     
  8. 2005. Április 27. 17:25144.
    Írtam Neked egy privát levelet! Kérlek olvasd el!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_447702 (142)
     
  9. Torolt_felhasznalo_698816
    Torolt_felhasznalo_698816
    2005. Április 27. 16:08143.
    Nem tudom, írta-e már valaki, de én leírom a saját tapasztalatomat. . . Nekem is voltak gondjaim, régóta nem szedek fogamzásgátlót, semmit. . . Egészségügyisként és egy nagyon jó nőgyógyász háttérrel az alábbiakat tudom ajánlani: a gombafélék mindenkiben benne vannak élettanilag, nagyon sok életfolyamatunkban szerepet kapnak. . . Gond akkor van, ha a hüvely bakterflórája, vagy savas közege ami ezeket egyensúlyban tartja, felborul, és a gombák elszaporodnak az egészséges mértéken felül. . . A hüvely kémhatása savas, ha ennek mértéke gyengül, a gombák támadásba lendülnek. . Ennek lehet oka a fogamzásgátló, de szappanok, mosószerek, gyógyszerek, műszálas ruhaneműk, kaja. . . SZóval nem kell azonnal a párunkat gyanúsítani, ha valami gubanc van, mert egyáltalán nem biztos, hogy Ő lépett félre, lehet, nálunk van a probléma gyökere. .

    Nekem a legbeváltabb módszer a gyógyszertárban vehető élettani tejsav oldat, Lactacyd Femina intim zuhany üvegébe egy evőkanál ebből, langyos vízzel feltölteni, és hetente 2x átöblíteni vele a hüvelyt. . . Lekopogom, amióta ezt alkalmazom, semmi bajom!!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. Torolt_felhasznalo_447702
    Torolt_felhasznalo_447702
    2005. Április 27. 15:56142.
    Szia!

    Én azóta küzdök a gombával, amióta fogamzásgátlót szedek (8 éve). Kaptam én is mindent, kúpot, gyógyszert, de mindig visszajött. A grapefruitmag csepp viszont nagyon jó, már hónapok óta jó vagyok tőle. Hüvely irrigáló készüléket kell venni, bele 10-15 csepp, reggelene és esténként használni. (ha már tünetmentes vagy, elég egyszer egy nap, vagy kétnaponta egyszer) Fertőtlenít és mégsem gyógyszer! Én azóta tök jól vagyok, néha előfordul, hogy elfelejtem, vagy nincs nálam, vagy sok édességet eszem (és azt szereti a gomba), akkor mindig van otthon kúp is (Floragyn és Pevaryl-G), és azzal kiegészítem. Azóta ismét van szexuális életem!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_356348 (139)
     
  11. Torolt_felhasznalo_986571
    Torolt_felhasznalo_986571
    2005. Április 15. 00:41141.
    Hát csak annyit tudok mondani, hogy kitartás. . . ne keseredj el. . bár én mondom. . . nekem is kb. 2 éve vannak időszakos problémáim. Időben igazán a fog. gátló szedésének elkezdéséhez tudnám kötni. . lehet, hogy Neked is meg kellene érdeklődni. A kúp, diflucan nekem sem jelent semmit. . ideiglenes megoldás, de sokat sajna nem ér!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_356348 (139)
     
  12. Torolt_felhasznalo_986571
    Torolt_felhasznalo_986571
    2005. Április 15. 00:39140.
    Hát ez érdekes. . . én most yadine-t szedek és erről szeretnék majd váltani. . az orvosom azt mondta, hogy váltás esetén érdemes egy másik gyártótól fog. gátlót választani, mert előfordulhat, hogy tényleg allergiás vagyok vmelyik összetevőre. . nekem is a mercilon-t ajánlotta.
    előzmény:
    Juliette** (138)
     
  13. Torolt_felhasznalo_356348
    Torolt_felhasznalo_356348
    2005. Április 14. 23:40139.
    Sziasztok lányok! Én is csatlakoznék és kérdeznék ha nem bánjátok?!kb 8 hónapja szenvedek gombás hüvelyi fertőzéstől. Sajnos ha elmúlik az ritkán 1 hét és kezdődik előről. Már nézték, hogy nincs e candidám, nem vagyok e cukros de semmi. Lassan nem bírom ki magyarázni magam a partnerem, élettársam előtt. A fogamzás gátlót is abbahagytam 1 hónapja. Húúúúúú de unom már. Valamikor csak abba hagyom a kúrát és ugyanúgy vagyok. Nem tudom mi lehet de nagyon el vagyok keseredve. Több dokinál is voltam már de ki fog segíteni?Diflucan, Mycosist gyno és rengeteg kúp. . . . . . . Mi lesz a vége??
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. 2005. Április 14. 22:09138.
    Lindynett 20-at szedek, de lehet, hogy nem ez a gond, hanem a kikezeletlen folyás. . . Ma talált az új dokim egy csinos kis cisztát, öszerinte nem ettöl a fog. gátlótól lehet, ö is jónak tartja, viszont érdekes, hogy a Mercilon mellett sose volt semmi bajom. Viszont elmúltam 35, így a kor is szerepet játszhat ebben. . .

    1, 5 éve van Lindynett nekem, azóta vannak gondjaim jobban, bár elötte volt egy sikertelen spirálkísérlet is, és akkor felülfertözödhettem mindennel. . .
    A folyásra, ami független a cisztától, méhszájplasztikát javasolt a doki.
    Évek óta senki se tudta ezt megfejteni érdekes módon, több dokinál jártam és beszedtem a több kiló gyógyszert meg kúpot. . .
    Ja, túl olcsón megúsztam volna, miböl élnének akkor a dokik, ha rögtön meggyógyítanák az ember lányát? :-D
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_986571 (129)
     
  15. 2005. Április 14. 20:18137.
    Lyndinette30 volt az első, egy hónapig. Aztán egy hónap Tri-Regol, majd két hónap Gracial. sajnos végig véreztem mindegyikkel.
    Azóta óvszerrel vagy megszakítással védekezünk.
    előzmény:
    liwix (131)
     
  16. 2005. Április 14. 20:14136.
    Gombás folyás alatt tilos a szex, kivéve gumival, ha nem okoz fájdalmat:-)Mert amikor valaki évek óta szenved hol erősebb, hol gyengébb fertőzéstől, az valamilyen megoldást keres. Egyébként a gomba nem mindig jár folyással, és sokszor csak szex közben érzi meg az ember, hogy valami nem stimmel, mert elkezd égni, és hüvelyszárazság lép fel.
    előzmény:
    bezomi (132)
     
  17. Torolt_felhasznalo_471688
    Torolt_felhasznalo_471688
    2005. Április 14. 12:30135.
    Sziasztok!

    Többen írtátok már, hogy az édesség evés is táplálja a gombákat. Velem az történt, hogy elég sokáig nem ettem édességet, majd miután lejárt a diétám, 5 nap alatt bepótoltam az elmaradt édességet, ládaszámra ettem a sütiket, csokikat. Ezek után jelentkezett a gomba, viszketéssel, folyással. Soha nem fog kiderülni, hogy tényleg emiatt volt-e, de azért érdekes.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. Torolt_felhasznalo_408887
    Torolt_felhasznalo_408887
    2005. Április 14. 12:27134.
    Sziasztok, én is hasonló cipőben járok, fogamzásgátló, gombásodás. Már-már "normális" dolog az életemben 3-4 havonta a dolog. De a legszebb az, hogy legutóbb a harmadik orvos volt csak képes olyan kúrát összetenni, (belevonva a páromat is) ami hatott is, és ugyancsak ő mutatta meg kamerán keresztül, hogy tiszta heg a méhszájam, vagyis sebes volt a múltban, de az eddigi dokim, akihez 3 éve járok, észre sem vette. . Ez nagyon gáz!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. 2005. Április 14. 11:26133.
    Ja, és nem árt apuka körmére nézni. . . mert nálam például kiderült máshonnan hozza haza, és én meg állandóan orvostól orvosig, és mivel akkor nem volt szex, még fel is volt háborodva. . . NO arról meg ne is beszéljünk, hogy az orvosságot kíkérte magának. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. 2005. Április 14. 11:24132.
    Azt nem mondták, hogy gombás folyás alatt TILOS a SZEX???
    előzmény:
    ámornyila (119)
     
  21. 2005. Április 14. 10:31131.
    Szia! Milyen fogamzásgátlókkal próbálkoztatok az orvosoddal?
    Amik nem váltak be?
    Ha azóta nem szeded, milyen úton védekeztek?
    előzmény:
    ámornyila (130)
     
  22. 2005. Április 14. 09:40130.
    Amikor jó tíz éve szedtem fog. gátlót, és a gombát még hírból sem ismertem, nem okozott gondot a tabletta. Akinek azonban gombás és egyéb fertőzéses hüvelypanaszai vannak, tehát odabenn semmi nem oké, vagy csak hajlama van a fertőzésekre, annak szerintem tilos a fog. gátló. Gombás folyást okoz, ezt a tájékoztatóban is írják. Én tavaly szedtem. . . . olyan szuper orvosom volt, hogy mivel végig véreztem az első doboz szedése alatt, plusz állandó gombás folyás, így váltott másik fajta tablettára. Négy hónap alatt 3 fajta bogyót szedtem. Aztán abbahagytam, négy havi folyamatos vérzés után.
    Előfordul, hogy a fertőzés orvos nélkül elmúlik. Ez nagyon jó, mert a dokik kúpjai, kenőcsei, tablettái sokszor többet ártanak, mint használnak. Ha magától elmúlik, azt mutatja, hogy erős az immunrendszered:-)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. Torolt_felhasznalo_986571
    Torolt_felhasznalo_986571
    2005. Április 13. 22:03129.
    Melyik fogamzásgátlótól lettek panaszaid?
    előzmény:
    Juliette** (123)
     
  24. Torolt_felhasznalo_986571
    Torolt_felhasznalo_986571
    2005. Április 13. 22:02128.
    Szió! Nem régen írtam, hogy velem is gyakran előfordul, hogy egyszerűen magától elmúlik a fertőzés 2-3 nap múlva. . . remélem, hogy ilyenkor nem marad bennem kórokozó, mert akkor rohangálhatnék állandóan az orvoshoz. mert volt már olyan, hogy előjöttek a tünetek és amikor rá egy 3 napra elmentem az orvoshoz, ő már nem látott semmi gondot, szóval érdekes dolog.
    előzmény:
    gyursz (127)
     
  25. 2005. Április 13. 10:59127.
    Sziasztok! Sajnos engem is érint a téma, ezért elolvastam elejétől a végéig az eddigi hsz-t, de a kérdéseimre nem találtam választ. Lehet naív vagyok, még sosem volt gombám csak egyéb bakteriális fertőzésem. Kb. 1 hete eléggé elkezdtem viszketni. Elmeséltem a páromnak és mondta, hogy neki is gondjai vannak, a végén érzékeny és kipirosodott a bőr, illetve az ágyékán piros foltokat is láttunk. Neki egy műtétet követően volt már gombája, ezért ő egyből mondta, hogy most is arról van szó. Megbeszéltük hogy doki. . . A nőgyógyász, akihez be szerettem volna jelentkezni cask 3 nappal később rendelt. Nekem két nap alatt megszűntek a tüneteim, mint amit elvágtak. Azóta nem viszketek, és a folyásom (ami kicsit bűzös volt) is megszűnt. Neki még nem szüntek meg a panaszai, (már lehámlott a bőr, de még érzékeny) úgyhogy canesten-kenőcs kúrába kezdett. Persze addig no sex. Kérdésem: Egy gomba elmúlhat-e magától? Vagy nekem nem is az volt? Mindenképp dokihoz menjek, vagy esetleg vmi homeopátiás utókezeléssel próbálkozzak?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top