Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Gombás fertőzés

*November
Létrehozva: 2003. augusztus 11. 10:32
Sziasztok!
Hasonló témát nem találtam, csak fehárfolyásról. . . Van köztetek olyan akinek volt már hüvelyi gombás fertőzése? milyen gyógyszert kaptatok rá? kúpot is felírt nektek a gyógyszer ?
valaszotokat nagyon várom
November
  1. 2005. Április 13. 09:36126.
    Szia Juliette!
    Konkrétan milyen problémáid voltak a fogigátlóval, és milyent szedsz?
    Lehet, hogy nekem is azért van minden bajom, mert szedem a bogyókat?
    előzmény:
    Juliette** (123)
     
  2. 2005. Április 13. 09:34125.
    Szia!
    Előre is bocsánat a pontos megfogalmazásért!
    Nekem is pontosan ez a bajom.
    Neked mikor jelentkezett ez a nyúlós folyás? A te folyásod is véres és van benne egy kis váladék vagy mi a csoda? Nekem mielőtt az utolsó heti gyógyszeradagomat szedtem és azóta is :((tart.
    Tegnap voltam nőgyógyásznál, mert azt hittem hogy gomba okozza. De közölte velem, hogy akkor iszonyatosan viszketne. Márpedig nekem nem viszket de csípni csíp, főleg ha pisilek.
    A nőgyógyász szerint csak előbb( nem úgy ahogy szokott, a 21. napot követően)fog megjönni és ez annak a jele.
    Te elmentél orvoshoz, ha igen Neked mit mondott?
    Kérlek válaszolj, mert kíváncsi lennék Neked mit ajánlott vagy mondott a nődoki! Köszi!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_690849 (111)
     
  3. 2005. Április 13. 09:34124.
    ha szedsz fog. gátlót, akkor hormonális szintkülönbségre tippelek.
    Nálam is így van, a ciklus különböző szakaszaiban változóak a panaszaim, így evidens, hgoy a bogyó okoz eltérő hülyelyállapotot a hormonális szintkülönbséggel. Nálam szerintem így van.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_986571 (121)
     
  4. 2005. Április 13. 09:32123.
    Egy rövid kérdés: itt mindenki szed fogamzásgátlót esetleg, akinek gondja van?
    Amióta új fog. gátlót szedek, nekem is hatványozottan jönnek a problémák, szerintem rossz a szervezetemnek ez a fajta gyógyszer.
    De doki biztos ezzel a gyártóval votl szerződésben és lenyomta a torkunkon.

    Nem vagyok orvos, csak kárvallott, szenvedő fél, de úgy érzem, ez a hormonális beavatkozás a szervezetbe megbosszulja magát rendesen.
    Nem mindenkinél, de sokaknál. A gyártók és az orvosok persze sose vallanák be, hogy ez így van, mert akkor miből élnének?

    Javaslom, hogy úgy fizessünk dokiknak, mint a kínaiak állítólag.
    Addig fizetünk, míg egsézségesek vagyunk. Ilyen nő kevés van pld. Budapesten, akinek sosincs semmi nőgyógyi baja. Ha viszont betegek vagyunk, gyógyítsanak meg, és addig nem kapnak egy vasat sem, míg nem képesek erre.
    Lehet, hogy nem lenne ilyen divatos mindjárt a nőgyógyász szakma? :-D
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. 2005. Április 13. 09:03122.
    Valószínű igen. Szerencsés vagy. . . Elég erős a szervezeted és leküzdi.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_986571 (121)
     
  6. Torolt_felhasznalo_986571
    Torolt_felhasznalo_986571
    2005. Április 13. 00:13121.
    Sziasztok! Sajnos nekem is elég sokszor volt szerencsém gombás fertőzéssel:( Már sok mindent kirpóbáltam, de mind csak ideiglenes megoldások. Most ott tartok, hogy fogamzásgátlót szeretnék váltani. . . lehet, hogy érzékeny vagyok vmelyik összetevőre. Volt már hasonló tapasztalatotok? A másik dolog a fertőzéssel kapcsolatban az lenne, hogy nálam sokszor úgy van, hogy egyik nap előjön. . . minden tünettel (viszketés, égés, váladék) és aztán mire eljutok nőgyógyászhoz (kb. 2-3 nap) elmúlik. . . legalábbis tünetek nincsenek. . . ez most akkor azt jelenti, hogy elmúlt a fertőzés?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. 2005. Április 12. 11:12120.
    Az a "nyúlós" folyás valószínű a peteérésedet mutatja. Nem középidőben szokott lenni? Azzal nincs semmi baj, max addig tart amíg meg nem jön ( de valószínű addig azért nem).
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_690849 (111)
     
  8. 2005. Április 11. 09:50119.
    Sziasztok!

    Már sok "gombás" topikban írtam le a véleményemet, tanácsomat, és most ismét reményvesztett vagyok. 8 éve küzdök a fertőzéssel, a gombám már ellenáll minden kúpnak, kenőcsnek, tablettának, hüvelykrémnek. Legutóbb decemberben kaptam kezelést, 6 db Pymafucin kúp, majd heti egy Gynevac injekció, 5 héten át. Erről a szuriról olvastam lejjebb, hogy nagyon jó, akár egy évig is megelőzhetjük a gombás fertőzést. Nos, ez nálam mindössze 2-3 hónapog tartott, bár közben is előfordult enyhe viszketés. Ez a szuri tulképpen a normál baktériumflórát tartalmazza, a hüvelyflórát állítja vissza, csak sokan túl nagy csodákat várnak tőle. Persze akik már minden poklot megjártak, azok mindenben reményt látnak, mint én is.
    Akik ilyen visszatérő gombás fertőzéssel küzdenek(nekem jelenleg már véres túrós váladékom van:-((((), tartózkodjanak a tejsavtól, minden formában. A gomba tejsavval táplálkozik, csak megetetjük őket, ha ráirrigálunk, és őrült mód szaporodni fognak. A tejsav már csak gombamentes, ámde baktériumok szempontjából legyengült hüvelyben segít. Igaz, én már szkeptikus vagyok, és elhatároztam, tejsavval sem öblítek többé. Az egészséges flórára öblítettem rá szeretkezés előtt, mert a ciklusom pár napján erősebb a folyás. Jóllehet, ez természetes, a nemi életben azonban kicsit kellemetlen, és kiöblítettem, a kelleténél erősebb oldattal:-(Másnapra végem is lett. Odaveszett az injekciókúra hatása, és most ismét orvoshoz szaladozok:-(Immár nőgyógyász helyett(aki ránézett a szeméremjakakra, és vizsgálat nélkül azt mondta, h "Piros, gombás fertőzés!) bőr-és nemibeteg gondozóba megyek. Első alkalommal ott sem vesztegettek túl sok időt rám:-(

    Néhány tanácsot azért tudok adni, ami bevált.
    Mindenképpen a partner kezelése is szükséges, mert a ffiak tünetmentesen hordozhatják, egy pillanat alatt visszafertőzhetnek minket.
    Szűk nadrág, tanga bugyi!!!Ezeket felejtsétek el!Ha lehet, szoknyát, hagyományos fehérneműt viseljetek, mindenképpen pamutot.
    Tampont elfelejteni. A pangó vér kedvez a gombának.
    Törölközőt naponta tisztát használjatok, intim tájékra külön. A használtat ki kell főzni, a gomba nem pusztul el a fertőtlenítőktől, csak min 90 fokon történő mosástól.
    Ha már elmúlt a gomba, kívülről nekem bevált a Laktacyd-Femina intim tusfürdő. De mint írtam, a belső tejsavas irrigálás nem vezet túl jóra. Az orvosom egyszer a Gynoflor hüvelykúpot is említette, ami szintén tartalmaz természetes bacikat és tejsavat, de ez is csak gombamentes hüvelyben használható. (Ezt én nem próbáltam, mert akkora a szuri már helyretette a flórámat).
    Én már ecetes vízben is üldögéltem, mert az ember már valóban mindent kipróbál. Főleg sok-sok év küzdelem után. Ez "nagyanyáink receptje", mert akkor még nem volt ennyi gyógyszer. És volt olyan, hogy bevált nekem is, vbolt, hogy nem.

    Most itt olvastam a sárgarépa zeller italt, és a grapefruitmagolajat, lassan ezeket is kipróbálom. (Az én kedves gombám a két hete piacra dobott hüvelykrémre is ellenállt, a doki vakarta is a fejét:-):-()

    Mindenkinek kitartást és gyógyu
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. Torolt_felhasznalo_166231
    Torolt_felhasznalo_166231
    2005. Április 10. 12:33118.
    Látom senki nem ír ehhez a témához. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. Torolt_felhasznalo_166231
    Torolt_felhasznalo_166231
    2005. március 4. 19:07117.
    Szia Zoé!
    Nem, nem drasztikusan, de odafigyelek a szénhidrát bevitelre. .
    Csak úgy van eredménye annak amit csinálok, amúgy eszem mindent, csak kenyér, tészta stb. . teljesen mellőzve. .
    Meg van, hogy csak joghurtot eszem, semmi mást. . .
    egyszer már lefogytam így 20 kilót. . . csak sajnos visszajött. . :((
    üdv.
    előzmény:
    *zoé (115)
     
  11. Torolt_felhasznalo_166231
    Torolt_felhasznalo_166231
    2005. március 4. 19:07116.
    Szia Zoé!
    Nem, nem drasztikusan, de odafigyelek a szénhidrát bevitelre. .
    Csak úgy van eredménye annak amit csinálok, amúgy eszem mindent, csak kenyér, tészta stb. . teljesen mellőzve. .
    Meg van, hogy csak joghurtot eszem, semmi mást. . .
    egyszer már lefogytam így 20 kilót. . . csak sajnos visszajött. . :((
    üdv.
    előzmény:
    *zoé (115)
     
  12. 2005. március 4. 18:51115.
    Szia, szerintem a stressztől meg a fogyótól van. 1 hónap alatt lefogyni 7 kilót nem semmi, nem sok ez egy kicsit? Ugye nem drasztikus fogyókúrát csinálsz?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_166231 (114)
     
  13. Torolt_felhasznalo_166231
    Torolt_felhasznalo_166231
    2005. március 4. 17:03114.
    Sziasztok!
    Kicsit ideges vagyok. . igaz nem ide tartozó téma, de ahová tartozna oda már régen írtak. . .
    Szóval ma megjött a menstruációm(21 napra)és nagyon idegesít. . . nem tudom, bár sejtem mi lehet az oka. .
    Ebben a hónapban rengeteget stresszeltem, meg keményen fogyózom, le is fogytam 7 kilót az utóbbi 1 hónapban. . lehet, hogy ez miatt. . .
    Nem szedek gyógyszert és még is percre pontosan 28 napra szokott megjönni. . .
    Picit megvagyok rémülve, remélem nincs komoly bajom. . .
    Soha nem csinált ilyet. . még tinikoromban is pontban 28 napra jött meg. .
    most 27 éves vagyok, eddig semmi probléma nem volt. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. 2005. március 1. 20:10113.
    A nyulos, az megfázás után lesz általában, De gomba és gomba között is van különbség. . Egy kicsi folyás hozzátartozik az egészséghez, hisz savasságunk sem egyforma mindig. . . . . Csak ha kellemetlen már akkor rezeljetek, és irány egy orvos. . . . Én is probálkoztam mindennel, de a vége egy egészségügyi kaparás lett, és egy alapos fejmosás, és kiokitás, mit mikor , hogy kell tennem, azota semmi gondom. De nekem van 3 gyermekem. . . . . . . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. 2005. március 1. 20:07112.
    Lányok a folyással nem lehet játszani, mert igen komoly dolgokat okozhat!!!ORVOS!!!!!Akármilyen szar. És a partneredet is kezeltetni kell, mert visszafertőz, és akkor persze, hogy irjátok nem használ. . . . .
    Az antibiotikum szedése után is lehet folyás. . . . megfázás után is, és közös fürdőhelyek, Balaton, uszoda stb. Sőt ha a társunk félrelép akkor fertőződhetünk ujra és ujra. . . . . . . Igen van tabletta, és kup, és van amikor irigálni kell. Ezek nagyon kellemetlen dolgok, és a szex is kerülendő, de teákkal , kenőcsökkel ez nem mulik el. . . tévhit. Ha már turos, vagy már viszket akkor már komoly a dolog, ne halogassátok. . Még meddőség is lehet a vége. . A cickafark bizonyos menses panaszokra kiváló, de nem a folyásra. . . . és ha tul sokat iszol káros is lehet.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. Torolt_felhasznalo_690849
    Torolt_felhasznalo_690849
    2005. március 1. 19:40111.
    Sziasztok!
    Letezik olyan fertozes amitol egyaltalan nem viszket odalent? Mert nekem egyaltalan nem, de folyasom az van, neha kevesebb neha picit tobb, viszont nem turos hanem inkabb ilyen nyulos (bocsi ha picit gusztustalan). Van tippetek mi lehet? Lehet hogy a fogamzasgatlotol?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. 2005. március 1. 18:59110.
    "Mivel a ezek nem szintetikus "vegyszerek", és az élet pár millió éve kifejlesztette őket, ez igy van. "

    A penicillin is ilyen, regebben volt penicillin, mint az emberi evolucio elkezdodott volna.
    A sztreptomicin is ilyen. . . a tetraciklin is. . . az eritromicin is. . . folytassam?

    Meg fogsz lepodni: az antibiotikumok (amiket az orvos felir) tobbsegukben termeszetes anyagok, amiket gyogynovenyek (gombak, fonalas bakteriumok) termelnek. A gyogyszergyar epp csak termeszeti a gombat, vagy bacit, majd megpucolja, csomagolja a gyogyhatasu kivonatot.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_521572 (99)
     
  18. 2005. március 1. 18:54109.
    Kedves Kálman: tévedsz.

    Tévedsz abban, hogy nem ismerem az antibiotikumok hatását: mikrobiologiabol doktoráltam.
    Tévedsz abban is, hogy a természetes antibiotikumok nem bántjak a barati bakteriumokat.

    Gondolj bele: az E. coli baktérium a vastagbélben jó barátod. A hugyhólyagodban igen kellemetlen ellenséged. A vesédben gyilkosod lehet.
    Megeszed a fokhagymát.
    Mit csinál?
    Hova jut eloszor?
    Ugye nem gondolod, hogy a bélben nem is szól a bacikhoz, máshol meg pusztitja ugyanazokat?

    Jó volna ha tájékozódnál, vagy legalább gondolkoznál egy kicsit, mielott ilyeneket irsz. :-)

    Üdv: Dorka
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_521572 (95)
     
  19. 2005. március 1. 17:56108.
    szia

    nekem is van méhszáj sebem, de a doki azt mondta, hgy nem kell kezelni, hanem majd szüléls után talán elmúlik. császárral szültem, de nem mondta, hogy kéne valamit is csinálni. . . . nagyon ritkán nekem is szokott vérezni, de még nem volt szó fagyasztásról, ha idegesít nézesd meg magad egy másik nQdokival.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_931386 (106)
     
  20. 2005. március 1. 11:07107.
    Koszi, h valaszoltal.

    Nekem csak "sima" folyasom van, nem turos szeru. . . es tenyleg piros a borom is. . .
    Ok, akkor lehet, h tenyleg gombas fertozesem van, es nem csak a doki nem alapos (mivel nem volt kenetvetel, ez is eszembe jutott. . )
    előzmény:
    lambikata (104)
     
  21. Torolt_felhasznalo_931386
    Torolt_felhasznalo_931386
    2005. március 1. 10:19106.
    Szia!

    Köszi, hogy írtál, de igazán nem a gombás fertőzésemmel van gondom, mert azt már kezelik, hanem a méhszáj sebemmel. Nem volt nekem és most fagyasztani akarják, amit nem tudok, hogy mi és hogyan zajlik.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_498058 (105)
     
  22. Torolt_felhasznalo_498058
    Torolt_felhasznalo_498058
    2005. március 1. 10:12105.
    Szia, én először megpróbálnék egy belső tisztítást elkezdeni, amelyhez megtudom mondani Neked miket igyál. Én is kínlódtam állandó gombás fertőzésekkel, de amióta mindennaposan iszom a tisztító italokat, és egy növényi enzimekből álló gombaölő oldatot, sokkal jobb a helyzet.
    Ha segíthetek írj.
    Anikó
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_931386 (103)
     
  23. 2005. március 1. 09:13104.
    igen meglehet, a gombás fertQzésnek tipikus jeleni vannak. . . . túrós szerü folyás, piros bör. . . viszketés

    nem vagyok doki, de sajnos van tapasztalatom benne, . . . .
    előzmény:
    loveheart (101)
     
  24. Torolt_felhasznalo_931386
    Torolt_felhasznalo_931386
    2005. március 1. 09:09103.
    Sziasztok!

    Segítségre lenne szükségem. Tegnap voltam nődokinál és kiderült, hogy gombás fertőzésem és méhszáj sebem van, ami vérzik is. Az orvosom adott kupot meg krémet a gombára, de két hét múlva vissza kell mennem, mert méhszáj fagyasztást fognak csinálni. Ha valaki ezen már átesett kérem írja le, hogy ez mit takar és fájdalmas-e???
    Köszi!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  25. 2005. március 1. 08:36102.
    Sajnos mindenütt ugyanazokat a csúsztatásokat olvasom
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_521572 (99)
     

Címlap

top