Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Gombás fertőzés

*November
Létrehozva: 2003. augusztus 11. 10:32
Sziasztok!
Hasonló témát nem találtam, csak fehárfolyásról. . . Van köztetek olyan akinek volt már hüvelyi gombás fertőzése? milyen gyógyszert kaptatok rá? kúpot is felírt nektek a gyógyszer ?
valaszotokat nagyon várom
November
  1. 2005. március 1. 08:11101.
    Sziasztok!

    En is viszketek meg erzekeny vagyok, meg folyasom is van. . . . . voltam dokinal, aki ugyan megvizsgalt (bár kenetet nem vett), es igy Canifug Cremolin kremet es kupot irt fel. Vki szedte már ezt, hatasos volt?
    Kenetvetel nelkul meg lehet azt allapitani, h gombar v bakterium okozza e a panaszaimat?

    Ha vki valaszol, koszi.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. Torolt_felhasznalo_567034
    Torolt_felhasznalo_567034
    2005. február 25. 13:28100.
    Sziasztok!

    Nekem a gombás fertőzés most először jött elő :((
    És jól meg vagyok tőle ijedve. Ráadásul a nődoki Canesten kúpot írt fel. Mivel érzékeny a bőröm, allergiás lettem a kúpra, és a gomba igaz, hogy elmúlt, de a bőrömet most nem lehet rendbehozni. . . . . Joghurton kívül van még valami jó megoldás a belső kezelésre.
    válaszotokat előre is köszi! K.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. Torolt_felhasznalo_521572
    Torolt_felhasznalo_521572
    2005. február 25. 12:2199.
    Kedves Pirx!

    Mivel a ezek nem szintetikus "vegyszerek", és az élet pár millió éve kifejlesztette őket, ez igy van. Ha tudományos magyarázatokat keresel, akkor látogass te is orvosi, természetgyógyász előadásokat, olvass könyveket és folyóiratokat. Itt is elmondom neked, hogy nálam nem repül sültgalamb. De ahogy elnézem, te mindenhol mindenkit csak kritizálni tudsz.
    Üdv
    előzmény:
    Pirx (96)
     
  4. 2005. február 25. 11:1098.
    bocsánat. . . ezt a másik rovatba küldtem el, csak véletlenül itt landolt
    előzmény:
    Pirx (97)
     
  5. 2005. február 25. 11:0997.
    Csak érdekességként: az afrikában termő aloe-ról már közölték, hogy veseelégtelenséget okozhat: Am J Kidney Dis. 2002 Mar;39(3):E13.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_521572 (95)
     
  6. 2005. február 25. 11:0296.
    Tudnál valamilyen laboratóriumi eredményt mondani arra, hogy milyen arányban pusztítják a "hasznos" és "haszontalan" baktériumokat a "természetes" antibiotikumok? És hogy honnan tudja egy fokhagyma, hogy nekem melyik bacira van szükségem és melyikre nincs?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_521572 (95)
     
  7. Torolt_felhasznalo_521572
    Torolt_felhasznalo_521572
    2005. február 25. 08:1295.
    Kedves Dorka!

    "Az antibiotikumok, legyenek azok termeszetesek vagy mestersegesen eloallitottak, nem tesznek kulonbseget a barati es az ellenseges mikroorganizmusok kozott. "

    Ahogy szavaidból kiveszem nem éppen ismered a természetes antibiotikumok hatását. A fokhagymáról nem hallottál (orosz penicilin)??
    A grapefruitmag kivonat, és az olajfalevél kivonat szintén természetes antibiotikum, és NEM TÁMADJA MEG a szervezet saját baktériumait. Jó volna, ha tájékozódnál és olvasnál, mielőtt ilyeneket mondasz.

    Abban viszont teljesen igazad van, hogy a sok antibakteriális szer (szappanok, fertőtlenítők, tusfütdők) valóban a legnagyobb kárt okozzák, mivel elpusztítják a bőrön lévő patogéneket, amiknek pont a védés a feladatuk.
    Az olajfáról és a grapefruitról bővebben itt olvashattok: http://egeszsegesen. fw. hu

    Üdv
    előzmény:
    dorka68 (91)
     
  8. 2005. február 24. 19:0494.
    Itt egy cikk ami Anna es Dorka irasahoz kapcsolodik:

    http://index. hu/tech/tudomany/mikrobi1012/

    Azt mondja, hogy egy emberben sokkal tobb bakteriumsejt van, mint ahany emberi-sejt.
    "Egy londoni kutatócsoport szerint az emberi sejtek nagy része nem nevezhető emberinek, a bennünk élő sejtek többsége baktérium. Ennek alapján az emberekre a 'szuperorganizmus' elnevezés sokkal inkább igaz, mint bármi más. "
    A londoni Imperial College kutatói a Nature Biotechnology című lapban publikálták elméletüket.

    "A tudóscsoport elsősorban a baktériumokra koncentrált. Testünkben több mint ötszázféle baktérium és több száztrillió sejt létezik. Ezek közül csak néhány trillió az emberi sejt, a maradék - tehát a sejtek nagy része - a baktériumoké. "
    előzmény:
    dorka68 (91)
     
  9. 2005. február 22. 07:3993.
    Kedves Z. Ági! Írtam Neked Privát választ! A termékről néhány dolgot megtudhatnék? Köszi! Tudod a candida elleni.
  10. Torolt_felhasznalo_547419
    Torolt_felhasznalo_547419
    2005. február 21. 09:5792.
    Ezek milyen italok voltak??
    Protexint a laktózérzékenységem miatt szedtem. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_498058 (89)
     
  11. 2005. február 21. 00:1591.
    Ahogy Anna is bemasolta, a normál, tehát egészséges emberi emésztőrendszer mintegy 400-500-féle mikroorganizmust tartalmaz. Ezek a baktériumok főleg a vastagbélben találhatók, szervezetünkkel békésen együttélnek, jelentős részüknek pedig számos jótékony hatása van. A tobbiek a boron, a huvelyben es egyeb helyeken laknak, es vedenek minket.

    Ezert fontos odafigyelni, hogy ne bantsuk oket. Mivel banthatjuk oket? Feleslegesen szedett antibiotikumokkal.
    Feleslegesen hasznalt antibakterialis hatasu eteladalekokkal.
    Feleslegesen hasznalt termeszetes antibakterialis hatasu kiegeszitokkel.

    Az antibiotikumok, legyenek azok termeszetesek vagy mestersegesen eloallitottak, nem tesznek kulonbseget a barati es az ellenseges mikroorganizmusok kozott.

    Tehat figyeljunk oda, es ha valamilyen termekrol azt mondjak, hogy bakteriumellenes, antibiotikus hatasu, akkor fontoljuk meg jol, hasznaljuk-e.
    Csak akkor tegyuk magunkeva, ha tudjuk, hogy egy korokozo bakterium ellen kuzdunk eppen.
    Ha nem, akkor tobb kart okozhatunk magunknak, mint hasznot, a barati bakteriumok meggyengitesevel.

    Sajnos a reklamok szeretik a bakteriumokat ellensegnek feltuntetni es szeretnenek ranktukmalni mindent ami oket pusztitja. A mosogatoszertol a fogkremen at a termeszetgyogyaszati szerekig mindent azzal reklamoznak, hogy antibakterialis, antibiotikus hatasu.
    Emlekezzunk ra, ha szuksegtelen akkor ezek a hatasok karosak a baratainknak, tehat nekunk is, keruljuk oket.
    előzmény:
    dorka68 (90)
     
  12. 2005. február 20. 22:0490.
    Annanak teljesen igaza van, nagyon fontos az elo floras tejtermekek (kefir, joghurt) rendszeres fogyasztasa.
    A friss joghurtban grammonkent 10 millio bakterium van, melyek elnek es aktivak es hasdznos anyagcseretermekeik is ott vannak a joghurtban.
    Egy deci joghurt egy milliard hasznos bakteriumot juttat a szervezetunkbe.
    Arra figyeljetek, hogy nem pasztorozott, tartositott, hanem olyan termeket vegyetek, amire ra van irva, hogy elo bakteriumflorat tartalmaz.
    Joghurt, kefir, kaukazusi kefir es a kozonseges hazi aludttej mind nagyon jo ebbol a szempontbol. Itt is igaz: a valtozatossag is fontos.
  13. Torolt_felhasznalo_498058
    Torolt_felhasznalo_498058
    2005. február 20. 20:4189.
    Sziasztok, én nem is emiatt a probléma miatt kezdtem el tisztító italokat fogyasztani, és "mellékhatásként" megszünt a gombaproblémám. Kívülről semmilyen kezelést nem alkalmaztam, csak belülről, és a 15 éve kínzó kellemetlen probléma elmúlt.
    Én hiszek mostmár benne, hogy belül is foglalkoznunk kell magunkkal.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. Torolt_felhasznalo_547419
    Torolt_felhasznalo_547419
    2005. február 14. 13:1188.
    Nekem teljesen normális volt a vaszintem és mégis előjött. . .
    Aztán fél évig diétáztam aminek a következménye az lett, hogy laktóz érzékeny lettem. . . de előtte már mindenféle orvosi vizsgálatra jártam, amíg kiderült ez is. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. Torolt_felhasznalo_372792
    Torolt_felhasznalo_372792
    2005. február 14. 12:5987.
    Hello!

    nekem legutóbb, amikor egy évben már másodjára volt gombám, megemlítette a nőgyógyász, hogy az alacsony vas-szint miatt is lehet rá fogékony az ember. Nekem ez csak akkor jutott eszembe, amikor a gyógyszerektől sem akart elmúlni! Mivel nekem mértek már alacsony vas-szintet, elkedztem szedni , és két nap alatt elmúlt a gomba!
    A multivitaminokban legtöbbször csak nagyon kevés vas van, a túladagolás veszélye miatt. De egy rendszeresen menstruáló nőnek általában jól jön egy kis extra vas.
    Ha a partneren is megjelent valami, akkor belsőleg is kezelni kell őt is.
    A nőgyógyászom szerint ezeket leggyakrabban uszodában, szaunában lehet elkapni( nah persze nem az igazi finn, családi szaunákban, hanem a nyilvános helyeken, ahol egész nap megy, és nem tud sosem kiszáradni a hely).
    A hüvelyöblítést ajánlotta szauna, uszoda után, lehet rá készüléket venni, én még nem próbáltam. (De egy sima zuhanyrózsával is lehet szerintem próbálkozni :-). )
    A joghurtot nekem tamponba mártva ajánlotta a doki, egy-két órára bennthagyni.
    üdv

    előzmény:
    b22 (71)
     
  16. 2005. február 14. 12:3386.
    Van! Ha nem vesszuk oket figyelembe. . . .
  17. Torolt_felhasznalo_467422
    Torolt_felhasznalo_467422
    2005. február 13. 21:4385.
    Szia!
    Ismerek egy amerikai természetgyógyászati termékcsaládot. Magyarországon 11 éve létezik, minden terméke bevizsgált és igen sok orvos alakkmazza.
    Minden bizonnyal a Te problémádra is megoldást kinál, mivel igen jó eredményeket értek el vele mindenféle lülső- és belső gombás fertőzés, candida, stb. kezelésében, gyógyitásában.
    Ha érdekelnek a részletek, keress meg! Üdv. Z. Ági
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_166231 (81)
     
  18. 2005. február 11. 17:4784.
    Na, ezért nem megyek orvoshoz, ha torokgyulladásom/influenzám van, csak ha visznek. . . minden szarért antibiotikumot írnak fel, amivel 1 hét a gyógyulás, de anélkül is annyi lenne. . . tudom, szövődmények, meg minden, de az antibiotikum maga is okozója lehet, ha nagyon legyengíti az immunrendszert.
    Mióta nem szedek antibiotikumot, gyakorlatilag sosem vagyok beteg. Amikor szedtem, akkor gyógyulás után egy hónapon belül mindig lebetegedtem megint.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_439702 (75)
     
  19. Torolt_felhasznalo_360936
    Torolt_felhasznalo_360936
    2005. február 11. 15:4983.
    csajok!
    van egy inekció, amit 5 héten keresztül, heti 1-et kell beadni, és kb 1 éven keresztül megvéd minden bacitól, gombától. Ezt azoknak a terhes nőknek találták ki, akik nehezen estek teherbe a sok fertőzés miatt, és rájöttek, hogy bárki megkaphatja, nincs mellékhatása, csak hát elött meg kell gyógyulni a fertőzésből, utána lehet az inekciót beadni, nődoki írja fel. Elég drága 5e ft, én már kiváltottam, de az a gyanum, hogy újra megfertöződtem, ezért nem mentem még el a dokihoz, hogy adja be, egyébként bárki beadhatja, a háziorvos, nővér is, nem kell visszamenni a nődokihoz, hetente.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. Torolt_felhasznalo_399766
    Torolt_felhasznalo_399766
    2005. február 10. 21:3782.
    sziasztok!

    én vagyok a topic indítója, de én majd csak a jövő héten megyek orvoshoz, ezért nyilatkozni csak pár hét múlva tudok, de azért az megdöbbentett, hogy hányan szenvednek úgy, mint én. a colpo cleanert használtam anno, a "rossz dokinál", de gombánál ez nem segít, az tutti. ide komoly kezelés kell, és valószínű, hogy senki sem reagál egyformán a kezelésekre, szerekre. én most már csak akkor írok, ha eredményes lesz a kezelés, és megoszthatom a tapasztalataimat, remélem, kigyógyulok, bár azt hallottam, ez mindig ott fog lappangani a testemben, csak lesznek tünetmentes időszakok. hát, azért reménykedem. mindenkinek jobbulást és gyógyulást kívánok!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_166231 (81)
     
  21. Torolt_felhasznalo_166231
    Torolt_felhasznalo_166231
    2005. február 10. 19:0181.
    Sziasztok! Szeretném a véleményeteket kérni ehhez a problémához amivel most hozzátok fordulok!Amint már írtam 1 hónapja jött ki a gombásfertőzésem. . . el is mentem dokihoz aki Gynopevaril kúpot írt 3x1 aztán a 4. naptól Gynoflór hüvelytablettát javasolt. . Ki is fizettem neki a 4000 ft vizsgálati díjat majd utána a gyógyszertár még 3500 ft. . . . Eddig még nagyjából rendben is lenne ha lett volna valami változás. . . Majd 2 hét után visszamentem, hogy nem igazán érzek javulást és hogy ilyenkor mi a teendő. . . Leültetett magamellé a számítógéphez és kérdezte mi a probléma. . . elmondtam neki, hogy nincs változás. . Erre mindenféle vizsgálat nélkül közölte, hogy irrigáljak kamillával és türelem, újból elkérte ezért a 2 perc tanácsért"irrigáljak kamillával" a 4000 ft-ot. . Elegem van ezekből a nőgyógyászokból. . rendben van, hogy privát mentem hozzá, de azért mindennek van határa. . A második alkalommal semmit nem tett és még is elkérte a pénzt, megsem vizsgált, semmi. . . Csak hogy irrigáljak kamillával hátha jobb lesz. . és türelem. . . Ebben a hónapban röpke 11500 ft-omban van ez a "kis gombásfertőzés". . . Elkeseredett vagyok, de sztk alapon ebben a városban nem lehet elmenni, mert még ennyire sem foglalkoznak az emberrel. . . . . Nem a pénzről van szó csak legalább lenne értelme, hogy ennyit kiadtam. . . . Utazzak el 200km-t Pestre, egy gombás fertőzés miatt?
    A barátnőm azt mondja nem vagyok komplett, hogy ennyi pénzt kiadok egy ilyen gombásbetegség miatt. . . Mert, hogy neki is kiszokott jönni és ő magának megoldja, nem ad ki "ilyenre" pénzt. . . . . Azt mondja próbáljam ki a Colpo-Cleaner-Laktóz nevű irrigálót, mert hogy ez neki segít. . .
    Vagy mit csináljak, mennjek vissza harmadszor is a dokihoz?????Ismeritek ezt az irrigálót??Azt írja, hogy visszaállítja a normál hüvelyflórát és gombásfertőzés esetén is javasolják, legalább is a dobozán ez van, mert elolvastam a barátnőm irrigálóján. . . Nem tudom mi tévő legyek. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  22. Torolt_felhasznalo_633730
    Torolt_felhasznalo_633730
    2005. február 6. 17:2980.
    Szia Réka!

    Próbáld a Betadin hüvelykúpot, az mindenféle bakteriális fertőzésre jó, de a gomba sem örül neki. Pár nap alatt elmúlik minden kellemetlenség. És utána a Gynoflort. Nekem ez szokott bejönni. Ja, és a Gynoflor jobb mint a Floragyn. Mindkettő receptköteles (Betadin és Gynoflor), de a háziorvos is felírja. Erről a vakciáról meg csupa jót hallottam.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_439702 (75)
     
  23. 2005. február 6. 16:4279.
    A kamilla szárit. . . nem éppen erre valo. . A gomba sokmindentöl lehet. de egy biztos. Mindkét embert kell kezelni!!A fiut is, mert különben visszaadja. . . P3-as az lehet egy erösebb gyulladás is, /nekem egyszer P3-P4 volt, rendesen meg is voltam ijedve/, azt pedig a doki kezeli ki. . Az antibiotikumok után is mindig elöszokott jönni nekem is a fertözés, mert a védöréteget az is legyengiti. . sajnos. Nekem uszoda, a Balaton is ártani szokott. No és ugye abban is biztosnak kellene lennünk, hogy egyetlen állando partnerünknek is egyetlen partnere vagyunk-é. . Ez most elég durva, de az én esetemben sajnos igaz volt. . . . Orvos, orvos, orvos, és nem kevés idö. . Gombás fertözést magatok nem tudjátok kikezelni. . . Én is mindent megprobáltam, de be kellett látnom segitség nélkül nem megy.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. ppp
    ppp
    2005. február 6. 15:0378.
    Leginkább azt kéne megtudni, mi bajod. A Dalacin-V hüvelykrém az úgynevezett "bacterialis vaginosis"-ra való, a gombára nem hat. A kamillás hüvelyöblítést meg ne csináld soká.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_166231 (76)
     
  25. Torolt_felhasznalo_608991
    Torolt_felhasznalo_608991
    2005. február 6. 12:5677.
    Nekem is állandóan ilyesmi problémáim vannak, bár most gomba nem volt, helyette:petefészek-, hüvely-, méhkürt- és méhnyakgyulladás. Már 2 hónapja kezelnek mindenféle antibiotikummal, de nem akarok javulni. Már én is teljesen el vagyok keseredve. Ráadásul még gyerekszülés előtt állok és félek, hogy ennek a sok gyulladásnak nem -e lesz vmi következménye.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top