Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Gombás fertőzés

*November
Létrehozva: 2003. augusztus 11. 10:32
Sziasztok!
Hasonló témát nem találtam, csak fehárfolyásról. . . Van köztetek olyan akinek volt már hüvelyi gombás fertőzése? milyen gyógyszert kaptatok rá? kúpot is felírt nektek a gyógyszer ?
valaszotokat nagyon várom
November
  1. 2003. november 22. 18:4751.
    Sziasztok!

    Mint sok nőnek, nekem is volt egy kb. 1, 5-2 évig tartó gombás fertőzésem. . :(( Senkinek nem kívánom! 2 havi rendszerességgel előjöttek a tünetek, utána jött a szokásos antibiotikum, kúpok, stb. . amitől annyira ki volt már a szervezetem, hogy a jótékony baktériumok is elpusztultak. Páromat is kezelték, mégis újra előjöttek a tüneteim.

    A sok eredménytelen próbálkozás után elkezdtem gondolkodni, hogy a gomba valahol egy gyulladásos tünet (nekem nemcsak viszketett, hanem égett is), ezért kitaláltam, hogy kamillateával fogom magamat kezelni.

    Minden reggel és este főztem fél liter jó erős kamillateát, a felét egy Lactacydos irrigálókészülékbe raktam és öblögettem vele, a másik felét megittam. 1 hét után elmúltak a panaszaim, és azóta (1 éve!!!) sem jöttek elő a tünetek.

    Nekem ez használt! Remélem segítettem ezzel valakinek. . :)

    Üdv.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. rue
    rue
    2003. november 22. 18:2050.
    Elfelejtettem megírni hogy én 5 ml-s vagy 10ml fecskendőt használtam annak idején, de nem egyszer öblítettem forralt lehűtött langyos víz kb. 2 dl, és 2 dl joghurt keverékével. Egyébként fogalmam sincs mitől van a vérzés, ki kell próbálni különböző dolgokat, egyszer csak bejön valami. Egyébként maitől az egyik meggyógyul az nem biztos hogy segít a másiknak. Szerintem attól függ hogy kinek miért nem akar elmúlni. Sok oka lehet, pl. vitamin vagy ásványianyaghiány, cukorbetegség, pajzsmirigy probléma, visszafertőződés stb.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_758108 (46)
     
  3. rue
    rue
    2003. november 22. 18:1649.
    Szia 72gerbera,

    megírnád nekünk mi a tejsavoldat neve? Hogyan kell kérni a patikában?
    előzmény:
    72gerbera (47)
     
  4. rue
    rue
    2003. november 22. 18:1548.
    Szia bbtisza,

    nekem a joghurttól egyszer sem múlt el a gombám csak a baktériumos fertőzésem, de azért a joghurtnak is megvan a veszélye mert a gyártás és csomagolás közben fertőződhet valamivel a joghurt és akkor lehet belőle gond is. Mondjuk nekem a Lactacyd sem használt, de szerintem próbáld meg amit 72gerbera írt a gyógyszertásros tejsav oldatról, hátha használ neked is!!!! Az én tapasztalataim szerint a makacs fertőzéseknek használ a túladagolás, bár ennek is vannak veszélyei.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_758108 (46)
     
  5. 2003. november 21. 11:4547.
    Sziasztok!
    Nekem pár éve volt egy közel egy évig tartó gombás fertőzésem. Nőgyógyászat, nemibeteg gondozó, rengeteg gyógyszer stb kudarca után egy idősebb nőismerősöm oldotta meg a gondomat.
    Gyógyszertárban kapható normál tejsav oldat, melyből két vagy három evőkanálnyit kell 1 liter langyos vízhez adni. Ez jóval több, mint egy átlagos irrigátor mennyiség. Vettem hozzá gyógyászati segédeszköz boltban beöntéshez használható tartályt és ebből irrigáltam. Én is jóval túladagoltam magamat (naponta kétszer használtam), mint utólag kiderült, de legalább elmúltak a panaszok.
    A gyógyszertári oldal betétes üveggel együtt sem kerül 500. -Ft-ba, a tartály is olcsó.
    A nődokim lepődött meg a legjobban, mikor visszamentem két héttel később, hogy semmi bajom nincs.
    Azóta ha úgy érzem, hogy valami nem stimmel bennem, akkor rögtön öblögetek pár napig. Lekopogom, azóta totál tünetmentes vagyok.
    Fertőzés esetén pamut bugyit hordj. Nekem ez bevált, pedig nagyon-nagyon el voltam már keseredve. A nődokit pedig lecseréltem. Sok sikert és kitartást!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. Torolt_felhasznalo_758108
    Torolt_felhasznalo_758108
    2003. november 21. 10:4546.
    Sziasztok!
    Eddig borzasztóan szégyenkeztem, mert azt hittem velem valami nagy baj van, hogy semmitől nem múlik el a nem tudom pontosan mim. A nőgyógyi szerint gombás fertőzés, de nem akarja elhinni nekem senki, hogy nem viszket. Nem folyamatos hanem vannak teljesen tiszta napok is. Ráadásul én nem tudok kupot használni mert vérzek tőle. Rue szerinted a joghurttól is véreznék? Gondoltam kipróbálom. Sima natur joghurt? Mennyit kb. 2 dl-t?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. rue
    rue
    2003. november 19. 19:2245.
    Folyt, köv. Elekzdtem a gombaölő növények fogyasztását. REndszeresenm, nagy mennyiségben!!! Fokhagyma - ez gomba-, baci- és vírusölő. Valahol olvastam, hogy napi 3 x 3 gerezd kell. Én legalább napi 3 x 6 gerezdet ettem, ami tudom hogy írtó büdös és marja a szájat, de hát aki kétségbe van esve. . . . Joghurttal ettem, hogy nem marja fel a számat. Eközben egyáltalán nem hasznáéltam semmi kúpot, sem gyógyszert, semmit sem mert látni-érezni akartam a hatást. Kb. 3 nap múltán kezdtem érezni, hogy enyhülnek a tünetek, de 2 hét is eltelt mire teljesen megszűntek. Majdnem elájultam az örömtől. De amint abbahagytam a fokhagymát, rá 3-4 napra újra előjöttek a tünetek, igaz enyhén. Nem volt már lelkierőm, hogy újra fokhagymázzak, féltem is hogy már túlzásba viszem és a gyomromat kikészíti, így hát kerestem helyette másik mikrobaölő növényt, a zellert és egy nyálkahártya erősítő növényt a sárgarépát. Rájöttem ugyanis hogy hiába öletem meg a gombákat, ha a nyálkahártyám gyenge, akkor az újra megfertőződik. Szóval kell egy erős nyálkahártya is a gombaölés mellé. A sárgarépa tele van A elővitaminnal ami erősíti a nyálkahártyát a kórokozókkal szemben. Napi 2-szer iszom 1 sárgarépe és egy zeller centrifugázott levét, azóta tünetmentes vagyok. Fokhagymát már nem eszem, mert elegem lett belőle. Nem merem abbahagyni a zeller+s. répát, félek, hogy mi lenne akkor. De most már úgy vagyok, vele, hogy ha egész életemben is innom kell ezt mindenap, akkor ez nem is olyan nagy ár érte. Ezen felül alig eszem cukros dolgokat, ezekről már rég leszoktam. Igyekszem minden étkezéskor valami egészségeset enni és az életben többet nem fogok a tamponra ránézni sem. Régen én sem bírtam tampon nélkül, de meg lehet szokni. Ilyenkor reggel, munka után és este is fürödtem (most nem dolgozom, tehát bármikor eleht tiszátlkodni) és a betétet nagyon gyakran kell cserélni. Inkább ez mint a fertőzés!!!! Bocs, hogy ilyen bőbeszédű voltam, legközelebb már jobban odafigyelek a konkrétumokra. Én már minden internetes (angol nyelvűt is) info-t elolvasta, minden könyvet (homeopátiásat is), néha arra gondolok hogy már többet tudok mint egy nőgyógyász :-))). Kíváncsi lennék, hogy te már miket próbáltál, megoszatnád velem a tapsztalataidat? Köszi.
    előzmény:
    Mandy100 (42)
     
  8. rue
    rue
    2003. november 19. 19:0544.
    Szia Mandy100,

    lehet, hogy nem jó ötlet most a 2x2 évet részletesen leírni mert arról egy regnéyt lehetne. Ha lesz még kérdésed, szívesen válaszolok. Az első kétéves fertőzésem baktériumos volt, a laboratóriumi körülményekben tesztetl megfeleő antibiotikum soha nem használt. Ez így ment majd 2 évig, gondolhatod mennyi gyógyszert lenyeltem. A doki sem értette, hogy nekem miért nem használt. A szerencsém az volt, . hogy elutazott 2 hónapra és én telejsen kibuktam, hogy mi lesz velem 2 hó kezelés nélkül, mert viszkettem, stb. Szóval kétségbeesésemben a magam kezébe vettem a dolgokat életemben először alaposan utánajártam a témának. Akkor még nem volt ennyiféle tejsavas öblítő, és én műanyag fecskendővel napi 2-szer langyos joghurtot fecskendeztem be kb. 3 hétig. Persze ez jó felmart és nem is vettem észre hogy már nincs semmi bajom. Amikor a doki visszatért és csináltunk egy újabb kenetet, kiderült, hogy minden negatív. El sem tudtam hinni. Kb. 2 hét kellett, hogy a felmaródás elmúljon. Persze ettem is a joghurtotm meg a Béres cseppet szedtem a C vitaminnal, és a C vit. köztudottan erősíti a nyálkahártyát. A Doki szerint csak heti 2-szer lett volna szabad a joghurtot felrakni, de mindegy, megoldódott a gond. Ezután 4 évig nem használtam tampont, és arra gondoltam, hgoy most már igazán újra megpróbálhatom, hiszen olyan régóta nem volt bajom. SZóval amint elmúlt a vérzés, 2-3 nap múlva már meg is volt a baj. A fertősének kell pár nap, hogy úgy elszaporodjanak a gombák vagy bacik hogy az panaszt okozzon. Vérzéskor emígy is sérülékenyebb a nyálkahártya, tehát a fertőzésveszély is nagyobb, szóval pont olyankor nem kellene semmit felrakni pl. tampon stb. Persze nem mindeki érzékeny rá. . . . Szóval a második 2 éves fertőzés gombás volt. Nagy önbizalommal elekzdtem magam kúrálni és sehogyan sem értettem, hogy másodszorra miért nem válik be a módszerem. 1 év után jöttem rá, hogy azért mert gombának nem használ a laktobacillus kúra!!! Szóval egyéb öteletem nem lévén, elmentem a nőgyógy. hoz, de szokás szerint csak írkálta fel a gombaölőket, és egyáltalán enm izgatta, hogy nem tudok kigyógyulni. Ha én nőgyogyi lennék, akkor presztízsveszteségnek érezném, hogy egy fertőzéstől nem tudok kigyógyítani egy nőt!!! Hát mit tanulnak akkor 6 évig? Persze arra is most jöttem rá, hogy ez nekik nem is olyan rossz, mert addig is kapják a vizitenkénti kb. 5 ezer Ft-ot és ez biztos jövedelem. Én mindig azt hittem hogy csak én vagoyk ilyen béna, hogy nem gyógyulok, soha nemmondta nekem egy nőgyogyi sem hogy ezrével vannak ilyenek! Szóval nekem a legerősebb gombaölő+mindeféle hüvelyflóravisszaállító sem használt. Ekkor újra eldöntöttem, hgoy kezembe veszem a sorsom, mert ha eddig 100 gyógyszer nem használt akkor a 101. sem fog. Bár már annyi mindent kipróbáltam, magam sem hittem már hogy valaha is meggyógyulok. Folyt. a köv. levélben mert elfogyott a karakter.
    előzmény:
    Mandy100 (42)
     
  9. Torolt_felhasznalo_448546
    Torolt_felhasznalo_448546
    2003. november 19. 15:2243.
    Tényleg van valami bevált receptetek, amit ajánlani tudnátok? Hiszen én már az ég egy adta világon mindent kipróbáltam. Eddig sikertelenül! Mindenféle kenettenyészeten átestem, és egyedül a gomba lett pozitív. De már egy év alatt rengeteg gombaölőt kipróbáltam-sikertelenül. Van valami igazán jó ötlete vkinek?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. 2003. november 19. 09:1642.
    Szia Rue! A tampon. Erről még nem mondtam le, mert anélkül nem bírnám a nehéz napokat. Nekem a mensi után kb. 10 nappal jön elő, rendszeresen. Persze, hogy érdekelnek a részletek, pláne, ha most már tünetmentes vagy, mert ritka az ilyen. . .
    A gyógyszer+kúpról nekem is uaz a véleményem. Én már rezistens vagyok pár gyógyszerre is. Kenet által derült ki, úgy, hogy könyörögtem a dokinak. Mert ő csak ránézett, legyintett és azt mondta ez csak egy hüvelygyuszi.
    előzmény:
    rue (41)
     
  11. rue
    rue
    2003. november 18. 17:1641.
    Szia Mandy100,

    nem tudom, hogy jó hír-e neked, de én már megszámolni sem tudom, hányszor volt fertőzésem. Olyan butus voltam, hogy évekig nem jöttem rá, hogy miért csak a menstruációm után kezdődik el a baj. Nos miután rájöttem, hogy nekem a tampontól van, és évekig nem használtam tampont, így hát évekig nem is volt semmi bajom. Miután úgy gondoltam, hogy több éves jól-lét után igazán újra megpróbálhatom a tampont, persze azonnal lett bajom. Annyira megszokta már a szervezetm a sok kúpot, gyógyszert stb. hogy a legutóbbi 2 fertőzés 2 évig tartott külön-külön!!!! A Pláne benne hogy szerencsére magamat gyógyítottam meg, mert már elkeseredésemben nem menetem többet dokihoz. Már nekem volt ciki hogy még mindig odajárok a dokihoz. Ha érdekelnek a részletek, szívesen megírom. Egyébként neked a (kenet) tenyészet kimutatta a gombákat vagy csak a doki saccolt? Szerintem a gombaellenes gyógyszer csak azoknak használ akiknek nem sokszor volt fertőzésük, a többieknek ez már nem használ.
    előzmény:
    Mandy100 (40)
     
  12. 2003. november 18. 16:2540.
    Sziasztok lányok!
    Viszaolvasva a topikat itt senki nem jár az én cipőmben. Én már mindenen keresztülmentem, tapasztalt vagyok. Nem akarok nagyzolni, de ha tényleg van kérdésetek én szívesen válaszolok. Én 6 hónapot keményen végig diétáztam, un. candida diéta. Eredmény nélkül. A kúpoktól kezdve a joghurtos irrigálásig, mindent ismerek- mind reménytelen.
    Természetesen ezek is egyéntől függenek. Én már végig jártam az utat, és nagyon elkeserítő és kemény. Ez a fertőzés mindennél rosszabb, csak azért nem mondják az orvosok, mert fogalmuk sincs az egészről.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. rue
    rue
    2003. november 17. 19:3039.
    Szia,
    A mikogal a gombát öli el tehát azt használd először. Utána kezdd el a gynoflor, mert az meg a hüvelyflórát állítja vissza. A kettőt szerintem nem szabad együtt használni, sosem hallottam még ilyet pedig én nagyon tapasztalt fertőzéses vagyok, a nőgyogy. rendelő volt a 2. otthonom.
    Este felrakod, amilyen mélyen csak tudod, és reggelre egy picit talán kifolyik, tusolj le és rakj be egy tisztasági betétet hogy napközben ne legyen kellemetlen ha folyik ki.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_779490 (38)
     
  14. Torolt_felhasznalo_779490
    Torolt_felhasznalo_779490
    2003. november 17. 12:5838.
    Sziasztok!
    Sajnos életemben először engem is elért a gomba:(( a nőgyógyi mikogal kúpot+ gynoflor hüvelytablettát írt fel. Ha van itt valaki, aki használt már közületek ilyeneket, a kérdésem az lenne, hogy hogyan kell használni. Mert ugye mindkettő hüvelyi, melyiket használjam először, vagy először csak az egyik fajtát használjam, majd, ha az a doboz elfogy, akkor jöjjön a másik gyógyszer? Vagy kombináljam a kettőt? Az orvosnál még azt hittem, hogy minden tiszta, mivel én a tablettán lenyelhető gyógyszert értettem, de ez a hüvelyi dolog már érthetetlen. .
    Ja, és ha fel kell helyezni és ott hagyni, akkor mondjuk reggel ezt hogyan oldjátok meg, vagy felszívódik odabent? Köszi a segítséget.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. 2003. október 27. 15:2537.
    sziasztok! én már benne taposok a korban, de nekem is szokott ilyen problémám lenni. Mikor még kevésbé viszket a Mykogal kenőcsöt használom, amikor már nagyon viszket és már sok a fehérfolyás is akkor van egy nagyon jó kúpp amit ajánlhatok:GYNOPEVARYL a neve. Három db. van benne. Három egymást követő este kell feltenni és mintha elszakítanák a problémát. Minden megszünik. Én egyébként mindig megkapom mikor antibiotikumot szedek.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. 2003. október 21. 17:3936.
    Sziasztok!

    És az Ovulobact-ról tud valaki valamit? Állítólag visszaállítja a hüvelyflórát.
    Megint lehet kapni a gyógyszertárakban. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. Torolt_felhasznalo_754416
    Torolt_felhasznalo_754416
    2003. szeptember 5. 08:2735.
    Lányok, a kefír azért tilos, mert gombakultúrát tartalmaz, és az nem igazán jó egy gombás fertőzésre - elhiszitek vagy sem. . . Már több helyen olvastam, hogy a kefír így meg úgy jó. . . Nekem kifejezetten tiltva van, pedig régen én is tömtem magamba. Inkább joghurtot egyetek, azt biztosan lehet!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. 2003. szeptember 4. 21:5434.
    Szia! Én már sokszor kaptam Mikogal kúpot. Hát, csak 1 hónapra oldja meg a problémát. Kaptam már mycosyst tablettát is, az sem hatott, meg batrafen krémet, az sem, meg floragyn kúpot jó sokat, az sem használt nekem. Most mikogal kúp + diflucan + gynoflor van soron. Fontos, hogy betartsd, hogy ilyenkor csak pamut bugyi, naponta törülközőcsere, mindkettőt fertőtleníteni (ecet). Azt is hallottam, hogy a kúp felhelyezése előtt le kell szedni a váladékot, nehogy feltartsa a kúp hatóanyagának a felszívódását.
    Jobbulást!
    előzmény:
    csilóka (32)
     
  19. 2003. szeptember 3. 21:4233.
    Sziasztok!
    Beleolvastam a forumba mer ez a téma nekem is ismerös. Sokáig szenvedtem ésni az örökösen visszatérö gombás fertözésektöl. Hál istennek már egy jó ideje nem volt. Én szinte megvagyok gtözödve röla hogy az én bajomat a fogamzásgátlo tabletta szedésenek köszönhettem. Kb 7 évig éltem fog. gatlo tablettával mire végre abbahagytam ugy másfél éve. Ngyon sok bajom volt töle , nem is értem hogy voltam képes enni olyan hosszú ideig. Teljesen tönkrement a nyálkahártyám a hüvelyben ugy hogy minden szeretkezés fájt és ráadásul örökké gombám volt. Miután abbahagytam a szdés belekerül majdnem egy évbe amig a szervezetem rendbejött. A menstruáciom rendezödött, elmultak a fertözések és már a sex sem fáj hanem élvezem és vissajött a kedvem is. A "biztonságos periodussal" védekezünk a férjemmel és ez nekünk nagyon jól bevált. Van valakinek hasonlo tapasztalata?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. 2003. augusztus 29. 12:3732.
    Sziasztok!
    Ismeri valaki a Mikogal kúpot??
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_837580 (31)
     
  21. Torolt_felhasznalo_837580
    Torolt_felhasznalo_837580
    2003. augusztus 11. 12:5331.
    Bár ez nem kapcsolódik szorosan a témához, de szed valaki Gracialt?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  22. 2003. augusztus 11. 12:5230.
    lehet, hogy mostanaban tul sok edesseget ettem volna? De az biztos, hogy évek ota szedek fogigatlot. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. Torolt_felhasznalo_837580
    Torolt_felhasznalo_837580
    2003. augusztus 11. 12:4429.
    Kiegészítésképpen írtam ezeket a fog. gátlókat. De én egymagában is használtam. Orvos ajánlotta. . . :)
    Ezt még nem hallottam, hogy a kaukázusi kefírt sem lehet enni. Tök jó!:)
    Szerintem az a lényeg, hogy élőflórás joghurt/kefír legyen.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_926819 (28)
     
  24. Torolt_felhasznalo_926819
    Torolt_felhasznalo_926819
    2003. augusztus 11. 12:4028.
    Én meg már azt is hallottam hogy a kefír sem jó gomba ellen, inkább a natúr joghurt. Ki tudja. . . Amúgy ezek a fog. gátló módszerek vajon eléggé megbízhatóak? Engem nem nyugtatna meg. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_837580 (27)
     
  25. Torolt_felhasznalo_837580
    Torolt_felhasznalo_837580
    2003. augusztus 11. 12:3327.
    Még egy dolog eszembejutott: megelőzésképpen, v. a gyógyulási időszakban, tulajdonképpen bármikor hasznos és jótékony hatású a kaukázusi kefír. Helyreállítja a bélflórát, ami ilyen esetekben megborul. És talán nem is engedi újra felborulni.
    A szénhidrátokból élnek a gombák, tehát az édesség és a fehérkenyér kerülése is ajánlott.
    Plusz még akik fogamzásgátló tablettát használnak, azoknak a fertőzés elkerülésére ajánlom a Pharmatexet. Ez fogamzásgátló kúp, kenőcs, tampon és azoknak (is) készült, akik ilyen szerencsétlenek, mint mi.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top