Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Veszprémi babavárók

Palino
Létrehozva: 2007. Április 24. 16:50

Sziasztok, 13 hetes kismama vagyok és szeretném megkísérelni a lehetetlent,  nyitni egy harmadik itteni kismamás topicot 

Tudom csatlakozzak a meglevőkhöz, de nem szeretnék, mert a kismamákban már mindenkinek van 1-2 babája és rég visszament dolgozni, én meg még pocakosnak is kezdő vagyok, a veszprémi babásoknál szintén ez a helyzet és a legtöbben nem is veszprémiek.

Én pedig szeretnék itteni barátnőket hogy legyen társaságom amikor már otthon leszek, még baba nélkül és már babával, akár így a neten keresztül akár személyesen.

Szóval ha vagytok még hasonló cipőben, és van kedvetek írjatok nekem.

Puszi: Palino

  1. Torolt_felhasznalo_854561
    Torolt_felhasznalo_854561
    2008. szeptember 10. 08:0323276.
    Közben találtam időpontot a Ringatóra. Szerintem mi a 9:30-asra megyünk.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_854561 (23275)
    2008-09-10  07:53
  2. Torolt_felhasznalo_854561
    Torolt_felhasznalo_854561
    2008. szeptember 10. 07:5323275.

    Sziasztok!

     

    Tényleg Ringató! Mikor is van? Most már a könyvtárban? A szokásos csaj tartja, mert még van két alkalmunk. 

    Effi már az ágyban virgonckodik. Lehet, hogy elnézünk olyan régen nem voltunk már. 

     

    Ma a Takko-ban 30% kedvezményt adnak. Nem tudom kinek küldtek ki névre szólóan kártyákat, de ha nincs akkor a pénztárnál mondhatod, hogy Te már töltöttél ki igénylőlapot csak nem postázták. Délután szerintem oda is benézek. 

     

    Gyurka tényleg nagyon ügyeskedik!

    A fogzás hülye dolog. Mikor Effi két hónapos volt egy csomóan mondták, hogy biztos a foga miatt nyűgös, meg látszik, hogy hamarosan ki fog nőni. Erre 11 hós volt, amikor kibújt az első. :)

    Ja, nálunk sem a Germicid kúp, sem a Nurofen szuszpenzió, sem a Dentinox nem használt. :( Vettem még valami homeós kúpot fogzásra, de most nem jut eszembe a neve. 

     

    Na befogtam! Várom az infókat a Ringatóval kapcsolatosan.

     

    Szerintem Berni megunta a pofánkat. Kagu is hívta többször és nem jelentkezik. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. 2008. szeptember 10. 07:3223274.

    Tudom, hogy nektek speedy van, de az viszonylag nagy nem? Az ára az csúnya, de ki lehet fogni olcsóbban. Az ebayeen én is nézelődtem. Hol van, hogy mennyi külföldre a kiszállítás sehol sem találtam.

    Nekem egyébként jobban tetszik a 06-07-es modell belőle, de ez az új fotelszerű is. Főleg a naracssárga és a piros.... ááááááááááááá 

     

    A láncot még nem rendeltem meg. Tegnap este nem volt cirkusz. Úgy néz ki napközben kifájta magát a foga. Este vacsora után nem aludt el. Beraktam az ágyába próba-cseresznye, benyomtam neki a forgót és pár percen belül elaludt, reggel fél ötkor oooooooooooooooooooordítás megyek be erre ott fekszik a gyerekem hasra fordulva. Hétfőn hasról, hátra; ma reggel meg hátról hasra fordult. Ügyeskedik.

     

    Mi van Koppival?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_337264 (23272)
    2008-09-09  21:59
  4. Torolt_felhasznalo_337264
    Torolt_felhasznalo_337264
    2008. szeptember 9. 22:0023273.
    De ha mégis vennétek Buzzt akkor ajánlom az Ebayt, mert sokkat olcsóbb, mint itthon (még házhozszállítással is)
    előzmény:
    Péke (23271)
    2008-09-09  21:53
  5. Torolt_felhasznalo_337264
    Torolt_felhasznalo_337264
    2008. szeptember 9. 21:5923272.

    Nekünk nem buzz van, hanem speedy, mert nekem a buzz nem tetszett, ugyanis szerintem kicsi a sport része egy téliszerkós gyereknek. Volt olyan aki eladta ezért ez a kocsit, illetve, hanem csak városban akarod használni akkor nem jó, mert instabil. Szóval erdei túra kilőve. Mondjuk marha jól néz ki, de az igazi rossz benne az ára.

    Vegyél inkább speedyt az olcsóbb (most le is van árazva a brendonban legalább is 1 hónapja kb Budaörsön ezt láttam) nagyobb :)

    A láncot nm biztos, hogy leszaggatja ám. Jázmin is tépi az én és az összes ember láncát, de a sajátjával nem is törődik, max néha megtapogatja, de már úgy megszokta, hogy fel se tűnik neki. Ha meg esetleg elszakadna se baj, mert nem gurul szét (egyesével van csomózva) nem tudja magát megfojtani (mert elszakad ugyanis cérna) és ha még is megenné valahogy az se nagy tragédia, mert emészthető szóval bababiztos

    előzmény:
    Péke (23271)
    2008-09-09  21:53
  6. 2008. szeptember 9. 21:5323271.

    Szép nagy lány a Jázmin. Már nagyon kíváncsi vagyok rá.

    Végleg visszaköltöztetek vagy még Gergőnek van lent dolga?

    A mi dokink sem tudott ennél többet mondani. Állítólag nem jött le nekik semmi hivatalos infó csak a híradóból tudják. Vettünk ma a Gyurkának nurofen kúpot, hogy ha vész van be tudjam adni. A láncot nem merem megrendelni, mert félek, hogy leszaggatja... Az enyémet is állandóan tépi....

    Mondj vmi rosszat a quinny buzzról megőrülök érte... ha bevette volna a bozományis csaj a kocsinkat,akkor belevágtam volna,de átirányított a másik két üzletbe,mert nála teltház van. Csupa ótvaros kocsi van 25-40ezerért...

    Nem is érdekelte,hogy milyen.  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_337264 (23270)
    2008-09-09  21:34
  7. Torolt_felhasznalo_337264
    Torolt_felhasznalo_337264
    2008. szeptember 9. 21:3423270.

    Sziasztok!

     

    Bár azt ígértem miután hazajövök többet leszek de egyelőre pakolunk és rendezkedünk ezerrel....

     

    Voltunk dokinál (1 éves státusz) Jázmin 9200g és 76 cm, szépen fejlődik. Kaptunk a dokitól receptet tejpépre (Milupa HA-s szóval még ez is allergiás, de azért már van benne egy kicsi tej) Holnap a reggeli szopi után kap egy keveset aztán meglátjuk mi lesz. Úgy reménykedem benne, hogy kinőtte.

    Az oltásokra is rákérdeztem (pneumo, de a dokik nem sokat tudnak, bár mintha azt mondták volna, hogy a kormányrendelet fix miszerint a 2 év alattiak megkapják ingyen szülői kérésre. Majd októberben többet tudnak. Úgy is emgyünk októberben is, mert meghányavetettem és úgy döntöttük Jázmin megkapja a bárányhimlő ellenit. A 3. meningot pedig a 15-hós oltással (szegényke)

     

    Bniki: Örülök, hogyí Panka jól van még mindig, ezek szerint végre kilábalt a betegségből. A sok alvás ilyenkor szerintem normális, ki kell pihennie a szervezetének a fáradalmakat. A lépegetéshez meg gratulálok. Jázmin kb 2 hete lépett először 1 lépést egyedül. Most meg már ott tart néha, hogy ellöki a kezemet, hogy ne segítsek

     

    Niki: nagyon laza Effi a bicajon a bónusz pocifotó pedig nagyon szép csinos vagy nagyon.

     

    Anikó: szegény-szegény Gyurka. A láncot én is ajánlom. Jázmin rutinos használó, mondjuk, hogy ettől jött-e ki viszonylag könnyen az eddigi 6 fog vagy egyébként is, ki tudja, de én hiszek benne. Külföldön egyébként patikában is lehet kapni, mint gyógyászati segédezközt és állítólag a bőrbetegségre is kedvező hatással van. Mi a babacsodáról rendeltük korrektek voltak.

     

    Zsuzsi: olyan jó, hogy rendben vagytok

     

    Holnap jön valaki Ringatóra (Zsuzsin kívül vele már megbeszéltük)

     

    Vajon mi lehet Bernivel

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. 2008. szeptember 9. 18:4023269.

    Szegény Koppi! Az nem jó dolog.

    Hullámhegyek-völgyek nálunk is vannak, de velem semmit nem lehet megbeszélni, mert én azonnal elkezdek bőgni

    Jót tenne, ha néha el tudnánk menni kettesben vhova, de még fodrászhoz is vittem magammal a gyereket tegnap. Nincs ki vigyázzon rá na jó 1,5 órára elvitte az anyósom sétálni a keresztelő előtti nap, hogy tudjak takarítani

    Hogyhogy hazaengedték Yout és Vivit?????? 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. 2008. szeptember 9. 14:0723268.
    Kagu: ha beszélsz még Katával, mond meg neki hogy sok-sok gyógypuszit küldünk Koppinak
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_969492 (23267)
    2008-09-09  14:02
  10. Torolt_felhasznalo_969492
    Torolt_felhasznalo_969492
    2008. szeptember 9. 14:0223267.

    Sziasztok!

     

    Csak egy gyors bekukk!

     

    Hívott a Kata! Azt mondta hogy a legújabb diagnózis szerint Tüszös mandulagyulladás! 

    Zolit hazavitte már, most megy be Koppihoz! 

     

    Én meg megyek főzni!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. 2008. szeptember 9. 13:1923266.

    Sziasztok!

     

    Adri utólag is Boldog Névnapot Neked!

     

    Bniko:  Gratulálok Pankának nagyon ügyes, akkor már napok kérdése és ő is elfog indulni.  És örülök, hogy jobban van Panka, most már biztos minden nap egyre jobban lesz.

     Niki:  Olyan szép kislány Effike, nagyon édes .  És milyen nagy már a pocakod, szépen növöget.

     

    Kata:  Koppánynak nagyon szorítunk, hogy minél előbb meggyógyuljon, minden rendben legyen és mehessen haza.

     

    Ilyen kritikus időszak nálunk is szokott lenni, megbeszéljük, de aztán pár hét vagy hónap múlva kezdődik elölröl.

    Sőt egyszer volt olyan is, hogy úgy összeveszttünk, hogy hajnali 2-kor lejöttek Krisztián szülei Érdről, hogy eligazítsanak minket.  Na akkor kb itt voltak 4-ig addig beszélgettünk, utána egy darabig rendben is volt minden.

    Szóval ez tényleg számít szerintem, ha egy kicsit nem mindig ketten beszéljük meg a dolgokat, hanem akár szülökkel testvérekkel, ismerőssel, úgy jobban elgondolkodik az ember. mert többen mondják, hogy nem kell beavatni másokat a vitába, de szerintem ez nem teljesen így van, azért családtagoknak az ember elmondja hogy mi a helyzet.

     

    Zsuzsi:   Ti is testvéreddel beszéltétek meg a dolgokat?   És az a lényeg, hogy azóta rendben van minden.   Mi se tudunk nagyon megbeszélni ketten dolgokat, mert veszekedés lesz belőle, de ha más mondja az tényleg más, elgondolkodik az ember.

     

     

     

    előzmény:
    belloniko (23265)
    2008-09-09  11:28
  12. 2008. szeptember 9. 11:2823265.
    Képzeljétek! Panka apaszkodás nélkül lépett hármat a fotel és az ágy között
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. 2008. szeptember 9. 10:5023264.

    Én is ezt szeretném elérni, hogy kicsit legyünk együtt többet 3asban ne csak 1 szobában hanem tényleg együtt. Azt sem bánnám ha néha ellenének kettesben de Panka még elég "kicsi" Roli nem találja annyira fel magát vele. Persze jól eljátszanak aranyosak együtt de nem sokáig bírják Talán ha már sétál egyedül és mehetnek bicajozni meg játszótérre akkor többet lehetek egyedül

    Néha jól esne csak 1 óra a barátnőmmel egy kávézóban ( még  a havi1 is elég lenne)gyerek és férj nélkül hogy kicsit feltöltődjek. Kevésbé lenékharapós

    előzmény:
    GZsuzsi (23263)
    2008-09-09  10:34
  14. 2008. szeptember 9. 10:3423263.
    Ja és azóta több a közös program is, sőt Szabi hétvégenként elmegy Olivérrel kettesben. Jót tesz nekik és nekem is.
    előzmény:
    belloniko (23259)
    2008-09-09  10:19
  15. 2008. szeptember 9. 10:3223262.

    Mintha ugyanazt írtad volna le, ami az én gondom is volt. Csak úgy voltunk, hogy beszéltünk róla, aztán meg nálunk is annyiban maradt. Aztán már súlyos dolgok hangzottak el a jövőnket illetően /pedig mi is csak aug.19-én voltunk 3 éves házasok/, és akkor jött a közös hétvége Tesómékkal. Nem terveztük, hogy velük ezt megbeszéljük, hanem csak úgy spontán jött, de annyira jó volt! Megkönnyebbültem.

     

    Nekünk a kritikus 7. év május 16-án lejárt. Azóta a 8-at tapossuk, de hát nem attól lett jobb a dolog. 

    előzmény:
    belloniko (23259)
    2008-09-09  10:19
  16. 2008. szeptember 9. 10:2223261.
    Nekünk 17-én lesz a 3. házassági évfordulónk. Készülnöm kéne valami kis meglepivel. De még nem tudom mivelráadásul jövő héten éjszakára kell mennie, így azt hiszem az ünneplés hétvégére marad
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. Torolt_felhasznalo_969492
    Torolt_felhasznalo_969492
    2008. szeptember 9. 10:2123260.

    Zsuzsi: az jó hogy megtudtátok beszélni , ha így 4esben is!  Mi megbeszéljük de annyiban is marad! Kb 1-2 hétig ok , és aztán megint minden a régi. Jelzem nem mindig az én hibám. Szerintem babaprojekt majd legkorábban 3 év múlva, mert akkor lesz a "kritikus 7. év"................!

    Amúgy örülök hogy nálatok is előtérbe került ketteske! 

     

    A végén még úgy lesz hogy egyedül Mia lesz egyke!

     

    Most asszem lépünk , mert csekkeket kell befizetni , meg felmarkolom a hatalmas nyereményemet a lottózóba !  Aztán jövök!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. 2008. szeptember 9. 10:1923259.

    Azt hiszem néha ránk is ránkférne egy kis "családterápia"

    Nálunk is az a legnagyobb baj hogy nem nagyon beszélgetünk, apafej fáradt munka után én nyűgös hogy egész nap nincs "kihez szólni" ő pihenne én alig várom hogy hazaérjen és induljon a családi élet, közös programok 3asban... aztán az a vége hogy összekapunk. De próbálunk tenni ellene

    előzmény:
    GZsuzsi (23256)
    2008-09-09  09:55
  19. 2008. szeptember 9. 10:1523258.

    Ez esetben én is nagyon drukkolok

    A végén majd egy szobában fekszünk a gyerekágyon

    előzmény:
    GZsuzsi (23256)
    2008-09-09  09:55
  20. 2008. szeptember 9. 10:0123257.

    Amúgy szép jó napot Mindenkinek!!!! Én megint egyedül vagyok, szakdolgozatot írok. Anyósomék már jó korán jöttek és elvitték Olivért.

     

     

    Niki, mi a Brendonban vettünk triciklit, kuponos volt, így kicsit olcsóbban. Azt hozta Olivérnek a nyúl. A pocakod már milyen nagy! Effi nagyon !!!!

     

     

    Mitak, Koppánynak jobbulást! Remélem hamar jobban lesz, és hazaviheted!!!

     

     

    BNiki, örülök, hogy Panka jobban van! És tőlem is megy a drukk a babaprojekthez!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  21. 2008. szeptember 9. 09:5523256.

    Mi is így voltunk, egy elég nehéz időszakon vagyunk túl. De aztán megbeszéltünk mindent, bár nem kettesben, hanem négyesben Tesómékkal. Tök jót dumáltunk, ők is mondtak egy csomó dolgot, meg mi is kimondtunk olyan dolgokat, amiket eddig nem. Ők 11 éve házasok, kicsit több tapasztalattal. Meg valahogy ketten már nem tudtunk beszélgetni, mert mindig összevesztünk pillanatok alatt.

     

    Na de a lényeg, hogy most már 3 hete minden rendben , annyira, hogy a korábban "pihentetett" tesó-projekt ismét előtérbe került.

    előzmény:
    belloniko (23255)
    2008-09-09  09:33
  22. 2008. szeptember 9. 09:3323255.

    Nekünk is volt 2 hónapja egy ilyen morgós időszakunk, minden hülyeségen összekaptunk és is piszkálódtam, meg Ő is, szerencsére túl vagyunk rajtaMost megint szép minden.

     

    Képzeljátek még mindig nem tudtam meglesni a barátnőm babócáját, pedig még messze sem kéne mennem mert a szomszég lépcsőházban laknak Csak a kórházban láttam az üvegen keresztül. Most meg hogy Pankus beteg nem mertem átmenni nehogy megfertőzzük őket

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_969492 (23254)
    2008-09-09  09:24
  23. Torolt_felhasznalo_969492
    Torolt_felhasznalo_969492
    2008. szeptember 9. 09:2423254.

    Kéz- és lábápoló, műkörömépítő a(z egyik) szakmám!

     

    Az a baj hogy az elmúlt időben összebújásra nem igazán volt lehetőség, egyéb dolgok miatt és már szóvá tette tegnap előtt! Csak sajnos nekem több kell ahhoz mint hogy közölje : anya "éhes" vagyok!Meg mondjuk nem kéne cseszegetni előtte, meg hiányzik a romantika! Az érzelmi élet! Így nem nagyon van indíttatásom 1-2 dologhoz! Na jó nem offolok!

    előzmény:
    belloniko (23253)
    2008-09-09  09:15
  24. 2008. szeptember 9. 09:1523253.

    Nem is tudtam hogy műkörmözöl!?

    Szerintem ne izgulj Misi miatt, mire hazaér már el is felejti az egészet és nem fog durcizni, legalább is nálunk így szokott lenni

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_969492 (23252)
    2008-09-09  09:10
  25. Torolt_felhasznalo_969492
    Torolt_felhasznalo_969492
    2008. szeptember 9. 09:1023252.

    SZiasztok!

     

    Niki: Effi nagyon jól mutat a "cangán" És milyen helyes a pocakod!

     

    BNiko: Ez jó hír hogy Panka jobban van! És irigy-irigy az elhatározás miatt! Mióta kezembe volt az a 3 hetes kisfiú, azóta bennem is van vágy ketteskére. De Misi teljesen elzárkózik a témától! Talán majd pár év múlva.....

     

    Misi ma úgy elment itthonról, hogy se puszi se pá! Pedig akár milyen korán megy el azért elköszön és ad puszit! Ma meg semmi! És még a telefonját is itthon hagyta....!  Tegnap volt némi súrlódás mert rosz néven vette hogy "megint" estefelé kezdtem el körmözni! Azt mondta hogy nem hiszi el hogy ezt nep közbe nem tudom megcsinálni! Bár azt nem fogja fel hogy Mia mellett már nem lehet, mert nyúlkál az asztalra, meg kiszökök az udvarra, tehát egyfolytába figyelni kell rá, és a körmözés (műkörömépítés) az helyhezkötött koncentrációt igénylő feladat. Ez csak akkor végezhető el ha van otthon valaki aki leköti a kiscsajt! Nem tehetek róla hogy este van erre lehetőség .....! Utána meg "bújjjjúnk össze"! Közöltem vele hogy elöszőr labasz alábamról aztán meg bújúnk össze? Nekem ez így nem megy! Azóta csöndszünet!

    NA de nem panaszkodom tovább!

     

    Amúgy délután lesz némi melóm!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top