Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Veszprémi babavárók

Palino
Létrehozva: 2007. Április 24. 16:50

Sziasztok, 13 hetes kismama vagyok és szeretném megkísérelni a lehetetlent,  nyitni egy harmadik itteni kismamás topicot 

Tudom csatlakozzak a meglevőkhöz, de nem szeretnék, mert a kismamákban már mindenkinek van 1-2 babája és rég visszament dolgozni, én meg még pocakosnak is kezdő vagyok, a veszprémi babásoknál szintén ez a helyzet és a legtöbben nem is veszprémiek.

Én pedig szeretnék itteni barátnőket hogy legyen társaságom amikor már otthon leszek, még baba nélkül és már babával, akár így a neten keresztül akár személyesen.

Szóval ha vagytok még hasonló cipőben, és van kedvetek írjatok nekem.

Puszi: Palino

  1. 2008. szeptember 5. 21:1023176.

    Zsuzsi, mikor Dani 2 éves volt,  mondjuk nálunk ez nyáron volt, juliusban,  azért is kezdtem el, amúgy nem kezdtem volna még neki,  simán levettem neki a pelusát, odatettem mellé a bilit, az elején ráültettem, közben mesélgettem, mutattam neki ezt azt, vártunk egy picit hátha belepisil, de aztán nem.  

    Járt kelt a lakásban, persze mondtam neki többször ha pisilni kell ott a bili, szóljon, és a bilibe pisilünk.    na aztán az elején persze sokszor nem szólt, elbújt valahova és ott pisilt,  akkor mondtam  neki, hogy legközelebb szóljon ne pisiljen a földre,  utána szólt vagy 2-3-szor, aztán megint nem. Ez így ment egy darabig, max 1 hétig, utána rászoltam, hogy most már szóljon tényleg, mert akkor már néha direkt pisilt be,  mert ugye előtte szólt többször, tehát tudja ő, csak ugye nem szólt. És  így lett végül szobatiszta, persze előfordult néha, hogy bepisilt, de ez simán velejár szerintem. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_854561 (23175)
    2008-09-05  20:51
  2. Torolt_felhasznalo_854561
    Torolt_felhasznalo_854561
    2008. szeptember 5. 20:5123175.

    Először is gratulálok Áginak Vivihez és igazából az új kiscsaládnak!

     

    Orsi fel a fejjel, holnap jobb lesz!

     

    Zsuzsi én is utálom, ha valaki beszól. Pl. mikor szeles volt nagyon az idő valamikor tavasszal és ráhúztam a kocsira az esővédőt, hogy Effi ne üvöltsön. Akkor egy tök ismeretlen nő belémkötött.

    Szerintem Te látod, hogy Olivérnél mikor jön el az idő a szobatisztaságra. Akár el is kezdhetitek, de egyáltalán nem kell erőltetni. Szerintem jövő tavasszal, vagy nyáron bőven ráértek. 

    És ki szólt be, hogy Olivér miért ül még babakocsiban? Nekem eszembe sem jutna észt osztani egy idegennek, de még az ismerőseimnek sem gyereknevelés (vagy minek nevezzem) terén.

    előzmény:
    GZsuzsi (23174)
    2008-09-05  18:58
  3. 2008. szeptember 5. 18:5823174.

    Móni, hadd kérdezzem meg Tőled, hogy Dani mikor lett szobatiszta? És hogyan? Úgy értem, hogy hogyan volt a folyamat? Te mit tettél?

     

    Sajnos rokonságom (és nemcsak a rokonság) elkezdett piszkálódni,  mást sem hallok mostanában, mint hogy pisil-e már bilibe, kakil-e már bilibe, belepisilt-e már a WC-be stb. Én nem akarom erőltetni, hiszen még csak 22 hónapos. Egyáltalán nincs késésben.

    De azért jó lenne tudni, hogy megy ez egyáltalán.

     

     

    Na meg a másik dolog, hogy tök idegen emberek is beszólnak az utcán, hogy ekkora gyereket miért tolok babakocsiban. Ez is idegesít, mert Olivér sokkal nagyobbnak néz ki, mint amennyi, volt, aki azt hitte, hogy 3 éves. 92cm és 13kg, és tényleg nagyfiús, de akkor is. Hamar elfárad, ha sokat megyünk, ügyintézünk, így jobb, ha még tolom, mert különben cipelnem kell kézben. Ha csak az a dolgunk, hogy sétáljunk, akkor lesétálunk a ligetbe és elrohangászik, meg ilyenek. De ha bankba, postára, vásárolni kell menni, akkor azért ez nem ilyen egyszerű. Egyáltalán mi köze az embereknek ehhez???????

     

    Bocs, kidühöngtem magam.

     

     

    Gumibogyus, nem irigyellek. Ritka, hogy az embernek ennyire sz@r napja legyen. Gondolj arra, hogy holnap ennél csak jobb lehet.

     

     

    Megnéztem a babatalis képeket, tök jók. Fáj a szívem, hogy nem lehettünk ott. Remélem legközelebb is eljön belloniko, és őt is megismerhetem személyesen végre!  Ja és hát persze tök jó volt az is, hogy most Apukák is szép számmal képviseltették magukat! Csak így tovább!!!

     

     

    Na, jó sokat írtam. Megyek, mert már 2. napja kettecskén vagyunk Olivérrel. Most autózik az erkélyen. Ha autózik, akkor nem engedi, hogy vele játszak. Elzavar.

    előzmény:
    csicsike27 (23170)
    2008-09-05  14:21
  4. 2008. szeptember 5. 16:0823173.

    Basszus, ez a fos nlc nem jelentette meg a hozzászólásomat

    NNa, a nagy sajnálkozás és sajnáltatás közepette elfelejtettem a lényeget:

     

    You, nagy nagy gratula nektek!!

     

    Alig várjuk már a képeket a kis Viviről!!

    Zoé kezdősúlya csak 50 grammal haladja meg Viviét, viszont Zoé 2 cm-vel kisebb volt!! Bezzeg most már behozta!!

     

    Képzeljétek, jövő héten megyünk baba-mama klubba, ahol a dokinőnk a háztartási balesetekről és elsősegélyről tart bemutatót! Nagyon kíváncsi vagyok rá!!

    előzmény:
    gumibogyus (23172)
    2008-09-05  15:57
  5. 2008. szeptember 5. 15:5723172.

    Először is nagyon sajnálom, hogy nem lehettünk ott a babatalin, biztos nagyon jó volt (irigy szmájli).

    Móni, nagyon sajnálom, amin keresztül mentél/mész Márkkal, de reméljük, innentől kezdve már csak elindul ügyesen.

    Basszus, csajok, ez a mai napom horror volt: reggel betettem a sütőbe Zoénak a sütőtököt és a padlizsánt sülni. Közben elkészítettem a csoda csokis muffint (vagy mi a franc a neve), mikor megsültek a tökök, betettem a muffint. Kb. 10 perc múlva az egész massza kifolyt és eltűnt a süti közepe, dobhattam ki az egész muffinsütőt

    Ne röhögjetek, de én még soha nem ettem padlizsánt, nem tudtam, hogy ilyen hülye sok magja van. Ugyanis Zoénak akartam padlizsánkrémet csinálni. 2 padlizsánt sütöttem meg, és lett belőle kb. 1 dl krém, amit még jól el is fokhagymáztam...

    Az előbb épp enni készültem (brokkolis-gombás tésztát csináltam, az egyik babás újságban volt - nem nagy cucc egyébként), és hogy Zoét lefoglaljam, ketté vágtam neki egy kölesgolyót, ami hátracsúszött neki és elkezdett fuldokolni  És gyorsan kibukott egy kis sütőtököt a body-jára. Na, gyorsan ruhacsere, ruhaáztatás. Közben öntözni készültem a szobanövényeket, és ruhaáztatás közben felrúgtam a kancsót (még jó, hogy az legalább műanyag volt), gyorsan feltöröltem a vizet, aztán megettem a hideg ebédemet, mert már olyan éhes voltam, mint a fene.

    Remélem, ma már más nem vár rám

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. 2008. szeptember 5. 14:3923171.

    Mi is gratulálunk Younak és Vivinek! Nagyon kis pinduri, nem gondoltam volna a pocakja alapján.

     

    Végülis miért nem vártak tovább? Hogyhogy ma megcsászározták?

     

     

    Móni, sajnálom, hogy ilyen tortúrán kellett átmennetek Márkkal, de most már biztosan könnyebb lesz, és hamarosan járni fog egyedül!!!!

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. 2008. szeptember 5. 14:2123170.

    De aranyos  Fanni, és tiszta ügyesen úszik már.

     

    Itt a Báthory-ba is van egy kisebb uszoda, meg Fűzfőn van még, megérdeklődöm, hogy mikor lehet menni, esetleg ha úgy van eljönnétek velünk? Csak attól félek, mivan akkor ha nem marad el a kezembe?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_575871 (23169)
    2008-09-05  13:44
  8. Torolt_felhasznalo_575871
    Torolt_felhasznalo_575871
    2008. szeptember 5. 13:4423169.

    Mi Zircre jártunk babaúszásra. Itt Veszprémben nem tudom van e. Én csak valamelyik sima uszodára gondoltam.

    Amúgy mélyebb vízben kellene "úsztatni", ahol nem ér le a lába. Mi úgy csináltuk, hogy a vállai alatt kellett megfogni, úgy, hogy a tenyér éleid összezáródjanak az állánál. Így nem megy víz az arcába. Aztán így húzkodni a vízbe. Egy idő után a babák elkezdtek a lábukkal tempózni.

     

    Még régebben raktam fel egy videót, ezen látszik, hogy hogyan:

    http://www.youtube.com/watch?v=Fbrs2rn_IJM

     

    előzmény:
    csicsike27 (23168)
    2008-09-05  13:25
  9. 2008. szeptember 5. 13:2523168.

    Sziasztok!

     

    Először is Vivinek és You-nak hatalmas Gratula!!!!   Milyen kis picurka, Márk is pont ugyanennyivel született.

     

    Köszönöm szépen a jó szavakat, annyira aranyosak vagytok.

     

    Megmondom őszintén azért van lelkiismeretfurdalásom,   mert vártam ahogy a többi hülye orvos mondta, azért ha keresek előbb egy gyógytornászt már lehet, hogy menne rég.   de azért a háziorvosnál is mennyit voltunk, és ő is nyugtatott hogy higgyem el, menni fog hamarosan,   látszik rajta, hogy lusta, és igen azért később  is csinált mindent.   Na mindegy hiába rágom magam, jobb nem lesz sajnos,  most azon vagyok, hogy mindent amit csak lehet megteszek, hogy minél előbb elinduljon.  

    Ez az úszás jól hangzik Szilvi, és mikor vannak az időpontok,   ott segít valaki, vagy ez hogy van?    Mert ezekbe a mély vízekbe ha belerakom, kinlódik a kezembe, az uszógumiba nincs el egyáltalán, a kezemből is feszíti ki magát. Bocsi, ha hülyeségeket kérdezek.   

     

     

    előzmény:
    belloniko (23167)
    2008-09-05  13:07
  10. 2008. szeptember 5. 13:0723167.

    Sziasztok!

     

     

    Younak és Vivinek millió puszi! Milyen kis pindúrka Örülök hogy jól vannak.

    Nyuszi: neked meg köszi az infókat

     

    Móni: Az úszás szerintem is jó ötlet lehet és Márk még élvezné is a pancsolást. Nem lenne szerintem olyan rémisztő neki mint a gyógytorna, de persze az is szükséges. Az ilyen dokit meg sebesen elküldeném valami melegebb...........

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. Torolt_felhasznalo_969492
    Torolt_felhasznalo_969492
    2008. szeptember 5. 12:2623166.
    Isten hozta Vivit! És hatalmas grati az Anyuának is!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_337264 (23162)
    2008-09-05  11:46
  12. Torolt_felhasznalo_337264
    Torolt_felhasznalo_337264
    2008. szeptember 5. 12:0823165.
    Na megvannak a méretek is: 2750g és 52 cm (jó picurka pont 1 kg-val könnyeb, mint Jázmin volt)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. Torolt_felhasznalo_575871
    Torolt_felhasznalo_575871
    2008. szeptember 5. 12:0623164.

    Sziasztok!

     

    You-éknak nagyon nagy gratula Vivihez! Sok boldogságot és egészséget nektek!

     

     

    Móni, örülök, hogy mostmár egyenesbe jöttök Márkkal! Azt nem mondták, hogy járjatok el vele uszodába? Az nagyon jól erősíti a hát és lábizmokat. Nem kell babaúszásra csak sima uszodába.  Ha gondolod párszor szívesen elmegyünk veletek.

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. Torolt_felhasznalo_337264
    Torolt_felhasznalo_337264
    2008. szeptember 5. 11:5023163.

    Ami a látogatást illeti lehet, hogy nem kellene egyszerre megrohanni, mert azért kicsit sokan vagyunk ehhez (szerintem).

     

    Kagu: a november-is sűrű

     

     

    Móni: még az jutott az eszembe, hogy véletlenül se okold magad (esetleg, ha tetted volna) a járássegítő miatt. Márk már mielőtt azzal járt volna is kicsit le volt maradva. Itt az orvos volt a béna, hogy elintézte egy kézlegyintésselmég szerencse, hogy Márknak olyan kitartó és jó Anyukája van, mint amilyen Te vagy, mert hagyhattad volna az egészet, de Te nem tetted így minden rendben lesz

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. Torolt_felhasznalo_337264
    Torolt_felhasznalo_337264
    2008. szeptember 5. 11:4623162.

    Friss hírek:

     

    Megszületett Vivi, Ági jól van. Sajnos nem sokat látta és azt se tudja mekkora (nem azért, mert velük gond lenne), mert azonnal elvitték. Valami másik csajjal van probléma. Az a fő, hogy Ági és Vivi jól vannak. Timi elmondása alapján Ági jókedvűnek tűnt. A lábát még nem érzi a hasát már kezdi egy kicsit.

     

    Majd ha lesz kép akkor teszek fel :)

     

     Isten hozott kicsi Vivi

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. Torolt_felhasznalo_969492
    Torolt_felhasznalo_969492
    2008. szeptember 5. 11:3123161.

    Tök jók a képek! Látom az első képeken ott a lényeg! (Süti&Lily!)

     

    Akkor jövőre már 6 babát ünnepelhetünk egyszerre! Ez az augusztus vége és szeptember eleje elég "forgalmas"!

     

    Tényleg mikor megyünk látogatni? Csak azért mert akkor úgy szervezzük a dolgokat hogy mi is be tudjunk menni! Mert úgy ahogy az ábra is mutatja én nem a szomszédba lakok!

    előzmény:
    Judithh (23160)
    2008-09-05  11:01
  17. 2008. szeptember 5. 11:0123160.

    Hahó csajok!

     

    Fent vannak a képek, a múltkoriak is. Néhányat nem sikerült feltenni, pedig Botond többször is próbálkozott, de nagy része fent van.

     

    Császározzák???Szegény lassan már túl is lesz rajta, még 2-3 nap, és mehetünk látogatni.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. Torolt_felhasznalo_969492
    Torolt_felhasznalo_969492
    2008. szeptember 5. 09:5423159.
    Younak megy a drukk!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. Torolt_felhasznalo_337264
    Torolt_felhasznalo_337264
    2008. szeptember 5. 09:5123158.
    Móni: most olvasom, hogy mi volt Márkkal. Szegényke :( Tök durva, ha tényleg a járássegítő okozta ezt.Biztos hasznos lesz a torna és Márk hamarosan rohanni fog. A bébikompot személy szerint nem ajánlanám, de gondolom ezzel te is így vagy. Jobb most Márknak, ha minden segédeszköz nélkül gyakorol :)Menni fog hamarosan, az a megtett 1-2 lépés (amiről régebben írtál) azért eléggé bíztató
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. Torolt_felhasznalo_854561
    Torolt_felhasznalo_854561
    2008. szeptember 5. 09:3323157.

    Hamarosan új leányzóval gyarapszik a csapat!

     

    Megy a drukk!!!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_337264 (23156)
    2008-09-05  09:27
  21. Torolt_felhasznalo_337264
    Torolt_felhasznalo_337264
    2008. szeptember 5. 09:2723156.

    Sziasztok!

     

    Hamarosan visszaolvasok, de addig is a legfrisseb hír Ágiról:

     

    1 óra múlva császározzák. Szóval mennek a drukkok Ágiért és a kicsi Viviért

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  22. Torolt_felhasznalo_969492
    Torolt_felhasznalo_969492
    2008. szeptember 5. 09:1823155.

    Jó reggelt!

     

    Csicsike: Sajnálom hogy így jártatok! Igaz az orvosok többségétől meg is dögölhet az ember mert annyira nem érdekli őket!

    Az viszont tényleg dühítő hogy Márk lustaságára fognak mindent! Talán így kényelmes nekik. Abba lehet valami jogy a járássegítő "csinált" valami gebaszt, mondjuk az elmondtak alapján ikkább egyensúlyprobléma is lehet, mert megszokhatta azt a pózt , vagyis ahogy a gyógytornász mondta tévesen tanul meg járni, a súly előre húzza és ezért nem "mer" (gondolom érzi hogy az nem éppen jó mert elesik) Vagy kényelmesebb támaszkodni rajta. Én nem értek annyira hozzá, csak sejtem mi lehet mert nekem 15 évesen kellett megint megtanúlni többek között forogni az ágyon, felülni egyedül, felállni és járni! És elmondhatom hogy nem olyan egyszerü mint azt az ember hinné. Amúgy a német szomszéd mondta hogy az ő kisfia 2 évesen tanult meg járni. 

    Viiszont azt meg nem igazán hiszem hogy nem tesz jót ha  kézzel vezeted! Bár ez privát vélemény! Amúgy bébikomppal nem próbálkoztatok? Mert az erősíti a lábizmokat . Mia végülis abba tanulta meg az alapokat és szerintem a hátizmokat is "aktiválta" mert valami oknál fogva csak akkor görnyedt a tálcarészére mikor nem ment. Addig végik egyenesen falngált benne!

    Bocs ez egy cseppett hosszú lett! Remélem sok sületlenséget nem írtam.

     

    A lábam még mindig fáj! Misit tegnap este megkértem hogy kenje be és szó szerint a könnyeim folytak, pedig csak finoman kente. Már attól hülyét kaptam hogy a krémet rátette a lábamra! Ez a vég!

    Na jó nem panaszkodok.

     

    előzmény:
    csicsike27 (23152)
    2008-09-04  22:05
  23. Torolt_felhasznalo_854561
    Torolt_felhasznalo_854561
    2008. szeptember 5. 08:0923154.

    Sziasztok!

     

    Móni sajnálom, hogy Márkot így megkínozták.   Az orvosotok elég fura, hogy még mindig azzal védekezik, hogy lusta a gyerek. Hiszen egy 20 hónapos kisgyerek már szaladgál és a kismotorját hajtja. 

    Azt gondolom laikusként, hogy nem a járássegítőtől gyengébb az izomzata. Az talán Márknak volt egy segédeszköz, hogy végre ő is élvezhesse a járás örömét. 

    Kívánom, hogy mielőbb erősödjön a fiad és hamarosan rohanjatok utána!

     

    Megyek is, mert hallom, hogy a lányom dünnyög a szobájában.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. 2008. szeptember 5. 07:2723153.

    Sziasztok!

    Csak egy gyors beírás. Mi nem megyünk ma turizni,mert Gy oltást kap.

     

    Később jelentkezem és írok.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  25. 2008. szeptember 4. 22:0523152.

    Sziasztok!

     

    Látom, nagyon jól sikerült a buli,  sajnálom, hogy nem lehettünk ott, de majd legközelebb.

    Én meg teljesen kész voltam, elmentünk ugye megint a neurológiára,  persze megint ugyanaz, hogy ő nem lát semmit a gyereknél, higgyem el hogy csak fél, biztos elesett valamikor, és nem mer azért elindulni.  Persze nem hagytam, mondtam, hogy nem esett el, illetve már nem fogom ennyiben hagyni, nem akarom elhinni, hogy 20 hónaposan egy gyerek azért nem megy mert lusta.

    Mondtam, hogy szeretném megmutatni a gyereket gyógytornásznak, erre persze húzta a száját elég jól, hogy jó a 4-ik emeleten találom, menjek fel. de tiszta bunkó volt.    mondtam magamba kíváncsi lennék ha az ő gyerekéről lenne szó, akkor is így állna-e a dologhoz.   

    Na mindegy.  felmentünk meg is nézte a gyereket, megmutatta mit gyakoroljak vele, de azt rossz volt nézni, a gyerek mint a sakál ugy üvöltött,  meg persze én is elsírtam magam.    A lényeg, hogy a térdét fogta a gyereknek meg a csipőjénél, a gyerek meg esett előre, fejjel lefele volt szinte,  kész kinzás volt ez a gyereknek, persze tudom jót tesz  neki, de iszonyat volt ezt nézni.  Végülis kiderült, hogy a hátizma gyenge picit, meg a lábizom.  Sőt még azt is mondta a csaj, hogy elképzelhető hogy a járássegítőtöl lett ez, mivel azzal elég régóta megy, és ugye rátámaszkodva megy vele,  tehát az tartja a hátát ugye, seggét kinyomva, tévesen tanult meg járni a gyerek. mert pont a háta illetve farizom gyenge. na azt el is tettem jó mélyre, mondta hogy sokat másszon, még kézzel se vezessem, mert az se jó.   álljon sokat, meg másszon, lépegessen butorok mellett.   Ja és hetente vinnem kell, 30-40 percig masszirozza a gyereket, mondtam hogy én nem fogom bírni ott 30 percig a gyerek ordítását hallgatni, meg nézni az tuti, mondtam az apjának bemész vele te.   Gyakorolok vele itthon amennyire tudok, de nem nagyon hagyja magát, illetve üvölt közben ugyanúgy, meg igazából nem is nagyon biztos hogy én jól csinálom,  mondtam is a csajnak, mondta hogy akkor ne erőltessem, végülis elég lesz a heti 1 alkalom, mert nem olyan nagy dolog, mint amennyire én gondolom.  Ugyhogy ennyit a nerurológiáról.      Persze aznap jól kibőgtem magam, tiszta ingerült voltam egész nap.

     

    Niki:  Effi olyan tündéri a képen .   Nekem is nagyon tetszik a Marvin név,   nagyon jó a jelentése is, én is mindig megnéztem a nevek jelentését:)     Ezen csodálkozom, hogy nincs bent a naptárban?

     

    Zsuzsi:  Örülök, hogy jobban van Olivér.  Édes lehetett mikor mondta, hogy hagyj békén ,  ügyes, hogy így beszél már.

     

    Anikó:  Gyurka milyen nagyot nőtt, olyan édes nagyon kis bájos, szép kisfiú. .

     

    Bocsánat, hosszú voltam. 

    Na megyek zuhanyozni!  jó éjszakát!!

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_969492 (23151)
    2008-09-04  21:25
9 10 11 12 13

Címlap

top