Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Veszprémi babavárók

Palino
Létrehozva: 2007. Április 24. 16:50

Sziasztok, 13 hetes kismama vagyok és szeretném megkísérelni a lehetetlent,  nyitni egy harmadik itteni kismamás topicot 

Tudom csatlakozzak a meglevőkhöz, de nem szeretnék, mert a kismamákban már mindenkinek van 1-2 babája és rég visszament dolgozni, én meg még pocakosnak is kezdő vagyok, a veszprémi babásoknál szintén ez a helyzet és a legtöbben nem is veszprémiek.

Én pedig szeretnék itteni barátnőket hogy legyen társaságom amikor már otthon leszek, még baba nélkül és már babával, akár így a neten keresztül akár személyesen.

Szóval ha vagytok még hasonló cipőben, és van kedvetek írjatok nekem.

Puszi: Palino

  1. 2007. május 3. 14:29126.

    Sziasztok!

    Én is szeretnék csatlakozni hozzátok, persze, csak ha lehet, ugyanis nem vagyok veszprémi, de egy közeli "kisvárosban" lakom, tehát a vizsgálatokra mindenképpen Veszprémbe fogok menni.

    Tuti biztosat még nem tudok, mert még nem voltam dokinál, sőt, még tesztet sem csináltam. Április közepén-végén kellett volna megjönni (mindig halál pontosan megjött eddig), de nem jött meg, azóta mellfeszülés, álmosság egész nap... Remélem, ez annak a jele, hogy jön a pici. A jövő héten már többet tudok mondani, mert hétvégére tervezem a tesztet, addig is drukkoljatok  

    előzmény:
    Palino (1)
    2007-04-24  16:50
  2. Torolt_felhasznalo_337264
    Torolt_felhasznalo_337264
    2007. május 3. 14:06125.
    mennyi let az AFP? Nekem 0.75 Mom és tökre betojtam, hogy gáz lesz, a dokim mondjuk megmondta, hogy ne foglalkozzak az eredménnyel, mert az egész vizsgálat semmit sem ér, csak azért kell rá elmenni, mert kötelező.... Ő nem is kérdezte az eredményt, az uh-n pedig mindent rendben talált de én azért megkérdeztem tőle, és azt mondta, hogynyugi, mert minden oké
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_440601 (123)
    2007-05-03  14:02
  3. Torolt_felhasznalo_337264
    Torolt_felhasznalo_337264
    2007. május 3. 14:03124.
    Hát egyelőre csak fiú nevünk van, mert a 16 hetesen fiúnak tűnt, aztán a 20.héten lánynak..... most megvárom, hogy a 23. héten mi lesz, ha még akkor is lány akkor majd gondolkodom lány neveken is . Fiú név egyelőre: Benedek Márton (2 neve lesz), de ez még változhat.
    Nekem a kötelezőből a 12 hetest a magánrendelőben csinálta a doki a 20 hetesre pedig behívott a kórházba (legalább nem kellett fizetni ), de azt is Ő csinálta.
    Ki a dokid? Én Török Árpádhoz járok és nagyon meg vagyok elégedve vele.
    Jó gyorsan megszülettek a babák, remélem nálam is ennyi lesz
    előzmény:
    Judithh (122)
    2007-05-03  13:49
  4. Torolt_felhasznalo_440601
    Torolt_felhasznalo_440601
    2007. május 3. 14:02123.

    Örülök,hogy minden rendben van a kis pöttyel! Kiváncsian várom a felvételt!

    Mi mégsem mentünk klubba, mert egy topikos anyuka elcsábított egy kisebb sétára. Az ő fia 7 hónapos és egy  ! Remélem majd ha nagyobbak lesznek a fiaink, egymásra találnak! Barnus hintázott, az én csemetém meg csak aludt a babakocsiban.

    Baromi fáradtnak és lustának érzem magam,  úgyhogy ma már csak lustulni és babázni fogok. esetleg egy kicsit tanulok, ha a drágám elaludna.

    Lányok ne ijedjetek meg, ha az AFP nem lesz tökéletes! Nekünk alacsony volt, de egészséges lett a kis huncutkám!

    Puszi mindenkinek! 

    előzmény:
    Judithh (120)
    2007-05-03  13:38
  5. 2007. május 3. 13:49122.

    Én is magándokihoz járok, de állítólag van két uh. amit a kórházban kell csináltatni.

    Vannak már neveitek? Mi lesz a neve, ha mégis lány lesz? Nekem csak lányneveim vannak.  

    Volt ott két anyuka elég nagy pocakkal, akik kifelé jövet azon "bosszankodtak", hogy micsoda szemérmes a babájuk, összezárták a lábukat, és még most sem tudták megállapítani a nemüket.  

    Ja, és megcsodálhattunk egy ikerpárt, akik éppen azalatt a röpke 2,5 óra alatt születtek, amíg mi ott várakoztunk. Nagyon szépek voltak.  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_337264 (121)
    2007-05-03  13:43
  6. Torolt_felhasznalo_337264
    Torolt_felhasznalo_337264
    2007. május 3. 13:43121.
    Szia!

    Örülök, hogy minden rendben van.... a képeket kíváncsian várjuk.
    Eddig nekem szerencsém volt a kórházban, mert mindig tök hamar bejutottam, de most már bizonytalan vagyok.... (mondjuk nekem szerencsére alig kell oda járnom, mert a dokim magánban megnéz mindent) mi a jövő héten megyünk uh-ra, amit már nagyon várok. Remélem ott már végleg leleplezi magát a kis titkolózó
    előzmény:
    Judithh (120)
    2007-05-03  13:38
  7. 2007. május 3. 13:38120.

    Sziasztok!

    Ma voltam a 12. heti uh-on, úgy néz ki, minden rendben: 6 cm a baba, megvan a két keze, két lába, ezt jól lehetett látni, mert úgy viháncolt, hogy alig tudták lemérni.  

    Palino, hálás köszönet az infóért, hogy hová kell menni, nélküled jóval tovább tartott volna. Így is 2,5 órát ott csücsültünk apukával, mire bejutottunk.  

    Képet is kaptam, estefelé majd otthonról felteszem.

    Szép napot mindenkinek!    

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. Torolt_felhasznalo_337264
    Torolt_felhasznalo_337264
    2007. május 3. 12:39119.
    sajna én még most is vasalok.... soha nem fog véget érni
    Milyen programot katál Palino?, mert amit én kaptam azon már csak 1 program van, valami szoptatásra felkészítés vagy mi....
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. 2007. május 3. 12:30118.

    Ja, ezektől a búsképű szociológusoktól én is rosszul tudok lenni, amikor a tv-ben sipítoznak, az ország meg semmilyen feltételt nem teremt meg ahhoz hogy valaki gyereket merjen vállalni gyomorfekély nélkül. Egyet is nehezen, jó soká, nemhogy többet, korábban.  

    előzmény:
    GZsuzsi (109)
    2007-05-02  18:03
  10. 2007. május 3. 12:27117.

    Hahó, én ma itthon, takarítok és számolom fel a csőtörés utáni káoszt. Gondoltam a két szint között beugrok írni egyet. 4. hónap, de már lihegek mint a kutya egy kis takarítástól. 

    Zsuzsi írd meg mi volt, én úgy tudom hogy nem fáj ez a könnycsatorna dolog, de hát ki tudja. Szoktad neki masszírozni?

    Én most voltam védőnéninél, kaptam születés hete programot amire persze egyikre sem tudok elmenni. Minden oké és nem híztam semmit sem a múltkori óta. Vittem Benő 12. hetes képét, jól tettem mert ő még a lábaujját is felfedezte, én azt hittem az ott már nem is a gyerek. Benő egyébként lehet hogy lány 

    Védőnéni szerint fiú lesz mert rá se bírok nézni az édesre. (A Kindertojás néha kivételt képez&nbspTudom hogy ezek hülyeségek, de ő talán nagyobb mintából meríti a népi bölcseleteit. Szóval egyenlőre Benő marad Benő.

    Kindertojás, nagyon édes a kisfiad, egy pont ilyen pont jó lenne nekem is. A kajakozás miatt irigykedem, én anno a Kőrösön szoktam, és most is mozognék mindent amit nem lehet. Hülye az ember. Kb. másfél éve nem futottam, de most a fél életem odaadnám ha rohangálhatnék pár kört. Biztos a csőtörés miatti feszkó 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. Torolt_felhasznalo_337264
    Torolt_felhasznalo_337264
    2007. május 3. 11:18116.
    Sziasztok jó reggelt! Bár már lassan dél van.
    Lányok nem tudom, hogy bírjátok ezt a tanulást baba mellett minden elismerésem a tiétek. Zsuzsi majd írd meg, hogy mi volt a dokinál.
    Ma kár, hogy ilyan rossz idő van nem tudom, hogy mit fogunk csinálni, bár sanos vasalnom azt már kell . Én szerencsére alig voltam rosszul, inkább csak émelyegtem, de dolgozni tudtam. Mondjuk, hogy ez szerencse-e abban nem vagyok biztos . Na megyek vasalni további szép napot.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. Torolt_felhasznalo_440601
    Torolt_felhasznalo_440601
    2007. május 3. 09:07115.

    Megvolt a hami! Ma úgy néz ki elmegyünk a baba-mama klubba, itt a kerületben! Már pár hete akarunk menni, de eddig mindig közbe jött valami. Most viszont úgy néz ki álmos a drága, az idő is esőre áll... hát majd meglátjuk! Lehet,hogy félre érthető a szigetszentmiklósi létünk. Pesten lakunk, de a párom nagyszüleinek Szentmiklóson van egy kis (25 nm) nyaralójuk, amit mi használunk és mi újítottuk fel. Nagyon szeretünk oda járni, szerintem idén nyáron is sokat leszünk kint. A Duna partja a kert végében van, úgyhogy viszonylag sokat kajakozunk. Bár ugye tavaly pocisan nem engedtek vízre szállni.  de megértettem az aggodalmukat! Viszont idén semmi nem tart vissza!

    Ja munka! Én hamar befejeztem, tán 1 hónapos terhes voltam. Az első 4 hónapot végig hánytam és nem szívesen nézték bent a kínlódásomat. Ráadásul beszélni sem tudtam normálisan, mert olyankor mindig elkapott az inger. A hűtőt - mikor egyedül voltam itthon - sosem nyitottam ki, mert akkor is... Úgyhogy csak akkor ettem, mikor a párom haza ért és melegen elém tette a kaját. A közértben ránéztem a kajákra és akkor is... szép volt! Legalább nem kellett vásárolnom és főznöm!  Minden rosszban van valami jó! Így hát hamar kiderült a munkahelyemen is hogy terhes vagyok. Már nagyon várom,hogy belátogassak hozzájuk a picivel! Még csak nélküle voltam. Érdekes, hogy hiányoznak a munkatársaim. A sok szar jól összekovácsolt minket bent! Most nem írnám le a munkahelyem nevét, de a tavaly október és idén március jó sok melót adott a kollegáimnak! Jókor mentem szülni! Bár sosem egy nyugodt hely! De hagyjuk inkább! 

    Puszi mindenkinek!  És sok derítő             Remélem jól vannak a töpörtyűk a pocakban!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. Torolt_felhasznalo_440601
    Torolt_felhasznalo_440601
    2007. május 3. 07:25114.

    Sziasztok! 

    Szia Szövetnyuszi! Én Pesten lakok, de köztetek úgy érzem, mintha itt lenne a szomszédban! Én januárban lettem 29 éves és nálunk is az első baba, Imike. Az UH kép, ha a popsit mutatja, akkor bizony tényleg fiúnak néz ki! 

    Palino! Résztvétem a csőtörtés miatt! Nálunk (Szigetszentmiklóson) az egyik tömítés ment szét a mosogató alatt és sikerült úgy szétáztatnia a konyha bútort, hogy meg kell csináltatni, mert már kezd penészedni is. Ezek után el tudom képzelni milyen lehet, ha teraszt is szét kell kapni!  Köszi a segítséget! Már végzős vagyok és most pont azon rezelek, hogy mégis le kell raknom a záróvizsgát (a szakdolit halasztottam), pedig már bele éltem magam,hogy arra is több időm lesz. 

    Zsuzsi! Végre láttam rólad is képet! Nagyon jól nézel ki! És a fiad pedig álom pasi! Tudnék neki egy kis dögönyözést adni! 

    Irigylem, hogy csak 5 vizsgád lesz, de a matekon elvéreznék tutira! Elismerésem, hogy képes vagy ilyeneket túlélni! Pedig rosszabúl hangzik, mint a pár hónapos újszülött üvöltése! Az én vizsga időszakom vége máj 30, utána készülés ezerrel a záróv-ra, mert ha jól tévedek jún 15 körül van. Van tipped, hogy hogy fogadtassam el Imikével, az almát? A lére "fújolt" a reszelt alma egy fokkal jobb volt, de mindig fintorog! Hogy fogom így etetni őt? Ráadásul a tápszerrel is meg kell barátkoztatni, mert a fagyasztóban már csak 1-2 tej van, vizsgára viszont etetni kell! Sajnálom a cicád!  Gyönyörű volt! Szövetnyuszi! Samu= 

    Zsuzsi kitartás! Remélem lesz nagy gáz a csatorna mosás! Szegény Olikám!  Úgy tudom ilyenkor sajnálni a piciket! Imike is úgy sírt a nyelvfelvágásnál, pedig állítólag nem fáj nekik... de nem tudom, mert ilyet még sosem csináltak velem!

    Lányok borzalmasak a körülmények amikről olvastam! Tiszta kavarodás az eü!!!!  Gondolom a dokik sem éppeszűek tőle! Tiszta zavar minden! Nem irigyellek titeket! Legalábbis ilyen szempontból. Amúgy nosztalgiával gondolok a pocakomra! Nagyon szerettem!

    Mostanra sikerült végig olvasnom mindent! Azért zavaros a hsz-em, mert folyamatosan írtam is. Ma még jelentkezem, mert fényképet is teszek fel! Csak most reggeli idő van a csöppemnek!

    Puszi mindenkienk! 

    Zsuzsi! Írj, hogy hogy vészeltétek át az attrakciót! Szorítunk! 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. Torolt_felhasznalo_440601
    Torolt_felhasznalo_440601
    2007. május 2. 22:06113.

    Jó éjszakát lányok!

    Nagyon aranyosak vagytok, hogy hiányoltok!  Ma takarítottam ezerrel, ha megjön az asztalos ne égjünk! Wc, fürdőszoba, konyha stb...

    Még időm sem volt olvasni, de holnap mindent elolvasok! Az asztalos srác (a feleségével csinálják a bizniszt) lassan már jó barátaink és sikerül 17:30-tól, 21:15-ig itt maradniuk. Nagyon jót dumcsiztunk, jó fejek. Ebből lasssan már barátság lesz! 

    Ma a csibém majdnem az egész napot átaludta. Legalábbis az átlagnál kicsit többet. Biztos a hétvége miatt.

    Holnap képet is teszek fel róla!

    Addig is puszi mindenkinek! 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. 2007. május 2. 20:32112.
    Sziasztok Lányok!

    Holnap nem tudom, hogy jövök-e. Nehéz napunk lesz. Fél12-re szemészhez megyünk a József A. utcába. Olivérnek kitisztítják a könnycsatornáját. Ez részben jó hír, mert 1 hetes kora óta gondok vannak a bal szemével, folyton begyullad, váladékozik. Másrészt viszont fogalmam sincs, hogy miből áll ez a beavatkozás. Remélem nem viseli meg nagyon.
    Utána 1 órára tanácsadásra megyünk, vagyis nem tanácsadásra, hanem újraoltásra (BCG), de ha már ottvagyunk, akkor megmérik meg ilyenek, mert hát fél éves lett.
    Szóval szemész, oltás stb. Elegünk lesz. Gondoljatok ránk!

    Szép estét mára és gyönyörű napot holnapra!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. 2007. május 2. 18:35111.
    Tőlem szinte minden nap megkérdezi a főnököm, hogy hogy érzem magam, UGYE jól vagyok.
    előzmény:
    Palino (105)
    2007-05-02  17:51
  17. Torolt_felhasznalo_337264
    Torolt_felhasznalo_337264
    2007. május 2. 18:18110.
    Hát tényleg bunkóság ilyet mondani nem értem miért kell ezt. Ne izgasd magad ezen, gondolj arra, hogy milyen jó hogy nem használtál gumit
    előzmény:
    Palino (107)
    2007-05-02  17:59
  18. 2007. május 2. 18:03109.
    Ilyeneket meg mernek tenni? Nem tudom, hogy képzelik. Még mi kérjünk elnézést. Miközben meg állítólag kihal a magyar nép, mert nem szülünk!
    előzmény:
    Palino (107)
    2007-05-02  17:59
  19. 2007. május 2. 18:02108.
    Azt hiszem búcsúzom, megyek csinálok vacsit a férjuramnak, végre mennek el a vízszerelők, és bemehetek a konyhámba. Juhhééé 
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. 2007. május 2. 17:59107.
    Majd megmondom, mienk is nagy cég de úgy érzik rájuk külön szabályok vonatkoznak Fültanúja voltam amikor az egyik főnök odaszólt egy kismama kolleganőnek hogy legközelebb használjatok gumit 
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_337264 (106)
    2007-05-02  17:54
  21. Torolt_felhasznalo_337264
    Torolt_felhasznalo_337264
    2007. május 2. 17:54106.
    Nálam nagyon rendik voltak, mondjuk egy nagy cég nem engedheti meg magának a szemétkedést szerencsére. Csak nem fognak megalázni, most már kiváncsi leszek, hogy mi az a munkahely . Elviekben nem tehetnek semmit, mert nem ruhatnak ki , nem túlóráztathatnak ha kismama vagy. Bár azért vannak szemét módszerek sajnos. Nálunk egy csomóan azonnal elmentek táppénzre, amint terhesek lettek, de mivel én jól voltam (viszonylag) maradtam és melózok egészen júliig, utána már én is eljövök
    előzmény:
    Palino (105)
    2007-05-02  17:51
  22. 2007. május 2. 17:51105.

    Uhh, gondolom az összes feszkót rajtatok vezetik le Az én munkaköröm sem jobb, de erről majd később 

    Asszem a héten be kellene vallanom a dolgot, pocakot egyre nehezebb behúzni ha felállok Csak nem vagyunk egy  kismamabarát melóhely és be vagyok tojva hogy ordibálni fognak, megaláznak  Nektek mit szóltak, vagyis hogy reagáltak?

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_337264 (104)
    2007-05-02  17:34
  23. Torolt_felhasznalo_337264
    Torolt_felhasznalo_337264
    2007. május 2. 17:34104.
    Nekem már publikus a dolog (bár már nem is nagyon tudnám titkolni )
    Én az UPC-nél dolgozom telefonos kezelőként nem az az álom-meló, de jól fizet... igaz eléggé stresszes.
    Kb 9 éve élek itt előtte mindenfelé laktam (Székesfehérvár ide jártm közép suliba, Budapest, Agárd és Fejér megye sötét részében is sajna Sáregresen... bocs ha esetleg valaki szereti ezt a települést, meg aztán Dunaföldváron és Hódmezővásárhelyen... remélem nem hagytam ki semmit ) így leginkább veszpréminek érzem magam, itt is vettünk lakást
    előzmény:
    Palino (97)
    2007-05-02  17:22
  24. 2007. május 2. 17:31103.
    Majd meséld el, milyen volt a jóga, hátha egy hét múlva csatlakozom.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_337264 (100)
    2007-05-02  17:27
  25. Torolt_felhasznalo_337264
    Torolt_felhasznalo_337264
    2007. május 2. 17:29102.
    a padmában nincs már kismamajóga csak normál, felhívtam a csajt és azt mondta, hogy menjek el és csak at csináljam amit bírok, hát köszönöm, de ezért nem szeretnék kifizetni 1500Ft-ot, de hogy ez az új milyen lesz nem tudom,lehet, hogy béna és akkor ki sem fizetem, mert ja itt nem lehet alkalmanként fizetni, hanem csak bérletet venni, mert állítólag a jógásoknak nem vált be az alkalmankénti fizetés......
    előzmény:
    Judithh (98)
    2007-05-02  17:24

Címlap

top