Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Veszprémi babavárók

Palino
Létrehozva: 2007. Április 24. 16:50

Sziasztok, 13 hetes kismama vagyok és szeretném megkísérelni a lehetetlent,  nyitni egy harmadik itteni kismamás topicot 

Tudom csatlakozzak a meglevőkhöz, de nem szeretnék, mert a kismamákban már mindenkinek van 1-2 babája és rég visszament dolgozni, én meg még pocakosnak is kezdő vagyok, a veszprémi babásoknál szintén ez a helyzet és a legtöbben nem is veszprémiek.

Én pedig szeretnék itteni barátnőket hogy legyen társaságom amikor már otthon leszek, még baba nélkül és már babával, akár így a neten keresztül akár személyesen.

Szóval ha vagytok még hasonló cipőben, és van kedvetek írjatok nekem.

Puszi: Palino

  1. 2007. Április 26. 10:2226.

    Oké megnézem a bemedet, nekem még nincs de csinálok majd 

    Szóval uh kórházban, főbejárattal pont szemben harmadik emelet. Van kint pár fakk bugyival ebbe bele kell tenni beutaló (ha van) kiskönyv tajkártya asszem ennyi. Sorszámos a bugyi, ez alapján hívnak be elméletileg, gyakorlatilag nem 

    Mindezek előtt főbejárat, földszint, liftek mellett jobbra regisztráció, fizetni ugye nem kell de bejelentkezni igen. Ezt megismered, ez az ahol a hosszú sor áll.

    Regisztrálás után uh-s kisképbefizetés, 500 HUF, D épület első emelet pénztár, de előtte ugyanezen folyosó végén van egy számlázás feliratú ajtó, ott számlát kell kérni, ezzel trapp a pénztárba, fizetsz és az ott kapott papírokat belebiggyeszted a bugyiba a harmadikon az uh-n, és akkor látják hogy kell kép és kifizetted.

    Nekem mindez 1 órát vett igénybe, 10-kor kezdődik az uh, odamentem 9-re és így is fél 12-kor végeztem Nem semmi, pedig marha türelmes ember vagyok. És vigyél meleg cuccot mert az uh előtti váróban le fog fagyni az orrod 

    Nagyjából ennyi.

    előzmény:
    Judithh (24)
    2007-04-25  18:10
  2. Torolt_felhasznalo_440601
    Torolt_felhasznalo_440601
    2007. Április 26. 07:2125.

    Jó reggelt mindekinek! 

    Agyhártyagyulladás elleni oltáson voltunk tegnap. Szerencsére túl vészelte a drágám és be sem lázasodott.

    Remélem jól vagytok kismamik! Írjatok, hhogy mi újság veletek!

    Puszi mindenkinek! 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. 2007. Április 25. 18:1024.
    Jó lenne, ha elmondanád, hogy mi hogyan megy az uh-on, mert mindenki mást mond a vizsgálatokról: a védőnő, az orvos, a tanácsadás, a háziorvos...borzasztó a káosz.
    Egy barátnőm ősszel akar próbálkozni a babával, neki majd én adom tovább a tapasztalataimat.

    A bem. oldalamról pár dolog kiderül, ha szeretnél többet tudni kérdezz.
    Holnap benézek, nem tűnök el.
    előzmény:
    Palino (23)
    2007-04-25  15:46
  4. 2007. Április 25. 15:4623.

    Juhéjjj, azért csak gyűlünk Hát nem lehet hogy az uh-n mindig várok 2,5 órát itt meg nincs senki 

    Írj magadról kicsit, most sajna rohannom kell de legkésőbb holnap jövök, el ne tűnjön senki 

    Jövő héten mégy 12 hetesre? Ha nincs ismerősöd aki elmondja hogyan merre, szivesen elmondom, mert kicsit macerás a dolog.

    előzmény:
    Judithh (22)
    2007-04-25  15:18
  5. 2007. Április 25. 15:1822.

    Sziasztok!

    Én is kezdő vp-i kismama vagyok, csak kicsit "lemaradtam" tőled, én még csak jövő hét csütörtökön megyek a 12. heti uh-ra a kórházba.  

     

    előzmény:
    Palino (1)
    2007-04-24  16:50
  6. 2007. Április 25. 12:5621.

    És ki mondta hogy menj el?Igaz bunkó voltam, azt sem mondtam hogy maradj, elfelejtettem  de most mondom jó?Maraaaadj   

    Én sulóba jártam Pestre pár évig, jó volt szép volt de ahogy kijött a jó idő, menekülés haza hétvégén hogy kapjunk egy kis levegőt. És az a közlekedéshorror. Pedig a munka lehet minket is visszavisz de egyenlőre próbálunk széllel szembe pisilni.

    Utca javító projektet el sem kezdték, még nem tudni mit kezdenek vele. Szerintem halott ügy mert ezeket a ronda szoci betonépületeket amik a sétálón vannak, sehogy nem lehet szépen megcsinálni csak ha ledózerolják az egészet, arra pedig sosem lesz lóvé. Addig nézegetjük az utca másik oldalát 

    Manód megy oltásra? Szegény   

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_440601 (20)
    2007-04-25  11:35
  7. Torolt_felhasznalo_440601
    Torolt_felhasznalo_440601
    2007. Április 25. 11:3520.

    Szia!

    Bocs, hogy pesti lévén még itt vagyok, de hátha kedvet kap még más veszprémi babás is!  Én sem rajongok itt lakni a fővárosban, de a munka, a család is ide köt. Viszont ha nyugdíjasok leszünk, kiköltözünk Szigetszentmiklósra.   (ott van egy kis nyaralónk mindössze 25 nm az egész ház)

    Sokáig fog nálatok tartani az "utca-javító" projekt?

    U.: Zsuzsi, oltás 15 órakor.  Utána írok!

    Puszi mindenkinek! 

    előzmény:
    Palino (11)
    2007-04-25  09:10
  8. 2007. Április 25. 11:0619.
    Tuti, a páromat is arrébb szoktam küldeni hogy ne lihegjen rám mert büdös Szerencsére már túltette magát rajta, hogy most ez van. Mondtam neki nyugi a saját szagomat sem bírom és magam elől még elmenekülni sem tudok. 
    előzmény:
    GZsuzsi (17)
    2007-04-25  10:36
  9. 2007. Április 25. 11:0218.

    Hű ez szívás a javából, na majd megtudom én is 

    Ó uh-n, dokinál nekem is volt már minden, leüvöltötték a fejem mert meg mertem kérdezni mikor és kitől kapok kiskönyvet, azért mert nem tudtam mi az a csnt, és az uh-s kisképemet szabályosan hozzámvágta a doki, amíg az ágyon feküdtem, pedig szabad volt mindkét kezem. Védőnénim azt mondta a hiba nem az én készülékemben van, mindenki tele van panasszal Még szerencse hogy a veszprémi dokik jók szakmailag, csak a stílusával van némelyiknek baj, azon meg próbálom túltenni magam. Érzékenykedni próbálok nem a kórházban.

    Kp-i koli az amelyikkel szemben a pizzéria van? Bocs mostanában minden helyet valami kajáldához kötök 

    Többit megírom priviben mert melóhelyen még nem tudnak semmit és óvatos vagyok, nehogy idetévedjen valami ismerős és meglássa a pontos koordinátáimat.

    előzmény:
    GZsuzsi (15)
    2007-04-25  10:33
  10. 2007. Április 25. 10:3617.
    Ennyire vacakul vagy? Szar ügy... Akkor azért lehet, hogy tőlem is undorodnál.
    előzmény:
    Palino (14)
    2007-04-25  09:59
  11. 2007. Április 25. 10:3416.
    Ja, amúgy én vagyok az, akit Kindertojás említett! Vele szoktam levelezgetni!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. 2007. Április 25. 10:3315.
    Egy foga már van, azt hozta neki a húsvéti nyúl. A többivel szenvedünk, de inkább éjjel. Már 3 hetesen átaludta az éjszakát, de most nem teszi. Már éjfél körül felkel, és csak dumál, dumál, dumál... Én meg kész vagyok.
    Ilyenkor alszik, általában. Így van egy kis időm főzni, vasalni, takarítani, na meg persze lógni a neten.
    Egyszer voltam a veszprémi kórházban UH-n /36 hetesre/, de iszonyú volt, hogy bár én voltam a legdősebb terhes, másnak szinte pocakja sem volt, mégis én vártam a legtovább. Majdnem szétrobbantam!!! NST-n is voltam egyszer, de bunkó volt a nő, mert megkérdezte, hogy miért gondolom, hogy jobb lesz Győrben szülni. Hát - gondoltam ezért, mert itt ilyen emberek dolgoznak.
    A központi kollégium mögött lakunk, úgyhogy általában a ligetben koptatjuk az aszfaltot a babakocsival. És Te? Amúgy mennyi idős vagy? Mit csinálsz egyébként?
    Örülök, hogy mindene megvan!!! Szerintem minden anya ilyen dolgokon pánikol. Így van ez jól!
    előzmény:
    Palino (13)
    2007-04-25  09:46
  13. 2007. Április 25. 09:5914.

    Ja, pocsék az első trimeszterem de nem porcelántündérlátogatás van hanem gyomorgörcs és hidegrázás nonstopban, meg undorodok minden embertől, aki fogkrémet használ, tusfürdővel fürdik, kávét iszik, vagy netán arra vetemedik hogy befújja, bekenje magát valamivel és ilyen állapotban a 100 méteres körzetemen belül mer jönni.... ilyenkor a szemmel verés módszerét alkalmazom 

     

    előzmény:
    Palino (11)
    2007-04-25  09:10
  14. 2007. Április 25. 09:4613.

    Akkor a Te babádat nem kuksolhattam az üvegablakon keresztül Nem csodálom hogy nem voltak szimpik az itteniek, kórházat még annyira nem tudom, de terhesgondozáson uh-n stb. eszméletlen bunkók. A halottak napi bulira nekem is jó esélyem van az október harmincammal, pedig nem kéne 

    Nagyon édes volt a törpe az uh-n, kalimpált összevissza, elugrált folyton a doki elől ahogy nyomta a kütyüjével a hasamat. Biztos neki sem volt szimpi az ürge Nem is gondoltam hogy én is meg tudom majd különböztetni a fejét a lábától, de sikerült, gyorsan megszámoltam mindent, 2 láb 2 kéz egy fej, oké 

    Azon pánikoltam a kórházba menet hogy biztos hiányozni fog az egyik lába Milyen hülye tud lenni az ember. Még szerencse hogy csak minden vizsgálat előtt negyed órával tör rám a pánik, addig nem.

    És merre laktok? És hogyhogy tudsz még írni a pincurtól, nem jön még a foga? A környezetemben úgy látom hogy onnantól beindul a 24 órás szórakoztató szolgálat 

    előzmény:
    GZsuzsi (12)
    2007-04-25  09:31
  15. 2007. Április 25. 09:3112.
    Szia!

    Én november 1-én szültem, október 28-ra voltam kiírva. A november 1. érdekes lesz, mindenki temetőbe jár, az én fiam meg bulizik... Na de nincs mit tenni.
    Én Győrben szültem, ennek több oka is volt. Egyrészt ott tanultam és dolgoztam, így ott volt dokim, másrészt szimpatikusabbnak is tűnt az ottani kórház.
    Várod a második trimesztert? Ezek szerint nem volt egyszerű az eleje. Én nagyon szerencsés voltam, semmi gondom, bajom nem volt, még egy aprócska rosszullét sem! De hidd el, remekül fogod érezni magad!!! Én még vissza is sírom néha a pocakomat. Szerettem nagyon!
    Persze most meg a Csöppömet imádom, aki nem is olyan kicsi, mert bár még nincs 6 hónapos 72cm és majdnem 8,5 kiló. Kis óriás.
    Milyen volt a 12 hetes UH?
    előzmény:
    Palino (10)
    2007-04-25  09:04
  16. 2007. Április 25. 09:1011.
    Én is laktam Pesten de itt sokkal jobban szeretek. Csak azt a randa sétálóutcánkat  bombáznák már porig  
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_440601 (6)
    2007-04-24  19:28
  17. 2007. Április 25. 09:0410.

    Szia, semmi sem akadály  nekünk is van egy pont 6 hónaposunk, unokahugi, és a sógornőmmel 2-3 nap különbséggel vagyunk kiírva, úgyhogy mi is ott tipródtunk tavaly október végén a szülészeten. Meg idén is, lassan helyet kell bérelni. Mikor szültél?

    Az örömöt egyenlőre csak a 12 hetes uh-ban sikerült megtalálnom, a pocakosság tekintetében egyenlőre a második trimesztert várom, de mint a messiást 

    előzmény:
    GZsuzsi (8)
    2007-04-24  20:31
  18. 2007. Április 25. 08:589.

    Köszi, aranyos vagy. Azért reménykedem hátha vannak friss pocakosok akik még nem csatlakoztak sehova. Ha meg nem dolgozom majd akkor írok hozzátok is, parás csaj vagyok úgyhogy gondból meg bajból lesz nekem elég 

    Hugid hány hetes? Írni én sem mindig tudok de vannak lazább napjaim, illetve csinálok magamnak 

    előzmény:
    dudó (7)
    2007-04-24  20:10
  19. 2007. Április 24. 20:318.
    Szia!

    Én is veszprémi vagyok, de én már babával, a kisfiam, Olivér 1-én lesz 6 hónapos! Remélem ez nem akadály!!! Egyik veszprémi fórumon sem vagyok, valahogy azok már nagyon összeszokott társaságnak tűntek. Talán majd itt...
    Gratulálok a babához, és csak megjegyezném, hogy tavaly ilyenkor én is a Te cipődben jártam, megnéztem az előbb - április 22-én voltam 13 hetes!!! Kívánok Neked sok-sok örömet a pocakosságban!
    előzmény:
    Palino (1)
    2007-04-24  16:50
  20. 2007. Április 24. 20:107.

    Szia! Igaz, az elején elmondtad, miért nyitottál új topicot, de mivel látom, nem igazán akar beindulni, mégiscsak invitállak egy kicsit. Én a babások fórumból vagyok és mindenki nevében mondhatom, hogy szívesen látunk ott. Igaz, most éppen nincs kismamánk, de lesz. A hugom is babát vár, csak ő most még dolgozik, így nem nagyon tud írni, de megígérte, hogy csatlakozik hozzánk. Tehát egyedül nem lennél. Ha gnd-baj-kérdésvan, szívesen segítünk, megosztjuk veled tapasztalatainkat, és bíztatunk. Na, és lenne kiért izgulnunk.

    Ha mégsem indulna be a topic, akkor tényleg komolyan mondom, csatlakozz hozzánk! Mostkicsit pangunk, mert megjött a jó idő, de azért vagyunk. Ja, és azért vannak veszprémiek is, nem csak környékbeliek.  

    Ja, és : nagy-nagy gratula a babához!    

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  21. Torolt_felhasznalo_440601
    Torolt_felhasznalo_440601
    2007. Április 24. 19:286.

    Írtam neki! Még nem volt fent azóta (szerintem). Ne add fel! Azért néha nézz erre, hátha jelentkeznek a veszprémi kismamák, kisbabások! (gyönyörű szép Veszprém! Szeretem!&nbsp

    előzmény:
    Palino (4)
    2007-04-24  17:58
  22. 2007. Április 24. 19:125.
    Sok örömöt kívánok a babádhoz!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. 2007. Április 24. 17:584.
    Köszi 
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_440601 (3)
    2007-04-24  17:47
  24. Torolt_felhasznalo_440601
    Torolt_felhasznalo_440601
    2007. Április 24. 17:473.

    "Ismerek" egy veszprémi kisbabást! Szoktam vele "társalogni". Szólok neki, hogy nyitottál egy ilyen topikot, biztos érdekelné!

    Én budapesti vagyok sajna!

    Minden jót és egészséget! 

    előzmény:
    Palino (2)
    2007-04-24  17:29
  25. 2007. Április 24. 17:292.
    Felhozom hátha, bár lehet halott ügy lesz Vagy mindenki most van melóból útban hazafelé...
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top