Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Politikai gumiszoba! Politikai gumiszoba! Politikai gumiszoba
 
Kedves Fórumozók!

Felhívjuk figyelmeteket, hogy a politikai topikokat csak a jogszabályokban kötelezően előírt mértékben moderáljuk, ezért itt fokozott a személyeskedés, vita, anyázás veszélye. Aki ezekbe a topikokba ír, illetve ezeket olvassa, készüljön fel lelkileg, és húzzon vastag bőrt a várható virtuális pofonok ellen, mert a moderátorok itt NEM törlik a bántó hangvételű hozzászólásokat, ha azok nem sértenek személyiségi jogokat, vagy egyéb jogi előírásokat.

A moderálással kapcsolatos további részletek a Felhasználási Feltételekben (http://www.nlcafe.hu/felhasznalasi) olvashatók.

Üdv: a moderátorok
Politikai gumiszoba! Politikai gumiszoba! Politikai gumiszoba

Fegyverbe elvtársak! Nyaku

PárttitkárElvtárs
Létrehozva: 2007. Április 22. 21:52
Elvtársak! Fegyverbe! Nyakunkon az osztályellenség!
  1. 2010. december 4. 23:363601.

    Sheriff elvtárs!

     

    A Józsi bátyánk (a sztalin elvtárs a gyengébbek kedvéért) sok okosságot hagyományozott a munkásmozgalomban nyomdokaiba lépő utódaira, így ránk szociÁLdemokratákra is, és mi a párt iránti mélységes elkötelezettséggel ápoljuk ezeket a munkásmozgalom történelmi örökségének tekintett hagyományokat!

    Merugye: "nem engedhettyük meg magunknak elvtársak a valóság nem megfelelő értelmezését!" monta ugye a kíváló Józsi bátyánk (a sztalin elvtárs aki esetleg még mindég nem tudná) és ugye erre jó példa volt a Vlagyimir Vlagyimirovics Vlagyimir hűtőgépgyári munkáselvtárs, akitől ugye amikor nyugdíjba ment, akkor megkérdezték, hogy:

    - mondja Vlagyimir bácsi, mit kér ajándéka a párttól a nyugdíjbamenetele alkalmából? 

    - egy hűtőszekrény nagyon jó lenne elvtársak az öreg napjaimra

    - nade Vlagyimir bácsi, hát maga 40 évig egy hűtöszekrénygyárba dolgozott, hát nem vitt haza a 40 év alatt annyi alkatrészt, amiből összerakott volna egy hűtőszekrényt?

    - vittem én elvtársak szorgalmasan haza mindenfélét a gyárból, jó kommunista szokás szerint, de akárhogy raktam őket össze otthon, mindég tank gyütt ki belőlük, hűtőszekrény soha!

     

    Ugye elvtársak, vannak még köztünk munkások a híres lámpagyárból, meg a gázkészülékgyárból?  Nekik se lámpa, vagy gázbojler gyütt ki a hazavitt szajréból, ugye?

     

    Nade elvtársak az éberség az fontos volt, így egyszer még a szomszéd macskáját is feljelentette valaki, mer a kinai-szovjet határkonfliktus ideján állandóan azt ismételgette, hogy: mao

     

    Szóval Sheriff elvtárs a munkásmozgalmi hagyományok ápoölására fogjuk fektetni a hangsúlyt ezentúl, mer nagy szükség lesz rá a szőlőbányászistagárdistazongoristagimnazista osztályellenség elleni permanens osztályharc során a csapataink lelkesítésére!

     

    Éljen!

     

    Párttitkár elvtárs

    aki opda fog figyelni, hogy ezentúl itt elkötelezett pártmunka fojjon

      

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_762628 (3589)
    2010-12-04  08:32
  2. Torolt_felhasznalo_762628
    Torolt_felhasznalo_762628
    2010. december 4. 17:303600.

    A tortenelem valoban megtortent, a kulonbseg ott van, hogy ki hogyan latja, irja le, mondja el.

    Vegyunk peldaul egy nagyon egyszeru dolgot.

    Altalanossagban az tudja legjobban akivel megtortent, vagy ott volt, kozel vagy messzebb...

    Valofelben levo hazastarsak maskeppen latjak a megtortenteket, attol fugg ki, ferj, vagy feleseg.

    Utana jonnek akik maskeppen latjak, a szulok, a sogorok, a kozeli rokonok a tavoliak, a komak.....a gyerekek......

    Ha most ezt orszagok, foldreszek kovetik el, akkor az igazsag mar nagyon sokfelekeppen van kiforgatva.

    Meg a hazastarsak is maskeppen emlekeznek ra, bizonyos ido elteltevel, pedig a dolog csak egy felekeppen tortent meg.

     

    Ha a politikai allasfoglalasunkat is figyelembe vesszuk, akkor a velemenyunk hasonlit a segglukra, mindenkinek van sajatja.

     

    Az utobbit viccnek kell tekinteni.

    előzmény:
    belgien (3599)
    2010-12-04  16:43
  3. 2010. december 4. 16:433599.

    Na itt vagy óriási tévedésben, a történelemnél nincs objektivabb dolog a világon, mert ahogy a nevében is benne van: megtörtént.

     

    Amiröl te beszélsz az a történések értékelése. Ez pedig mindig érdek, s ennek megfelelö magyarázat.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_762628 (3593)
    2010-12-04  14:59
  4. 2010. december 4. 16:343598.

    Hihihi, ez most humor volt, már mint, hogy ruszkik. Sztálin grúz volt.

     

    Különben a ruszkiknak marha jó humoruk van. Csak Mo-ra eddig még nem nagyon jutott el. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_762628 (3597)
    2010-12-04  16:08
  5. Torolt_felhasznalo_762628
    Torolt_felhasznalo_762628
    2010. december 4. 16:083597.

    Valoban sok ido szukseges a hulyeskedesre.

    Azert nem tudom okolni a ruszkikat sem mindenert, mert volt amikor igazat mondtak, pl, Stalin elftarsnak is igaza volt, amikor kijelentette, hogy "Jol kell taplalkoznunk, hogy el tudjuk viselni a nyomort".

    előzmény:
    belgien (3595)
    2010-12-04  15:54
  6. 2010. december 4. 16:053596.

    Csak azért szólnék, mert Rejtö Jenö nevü "müvésznév" lett megemlítve.

     

    Az unokaöcsémtöl megkaptam az emlitett nagybecsü cd-n megjelent összes müveit (már annyi mindenem van, hogy ma vettem egy ezer GB-os külsö merevlemezt, mert mind a laptopom, mind a hagyományos pc tele van mindenféle filmekkel, sorozatokkal, regényekke), hallgatgatom, hallgatgatom, de mindig az a baj, hogy kb. tiz perc után elalszom. 

     

    Mert ezt  homort is meg lehet unni. 

     

    De nem kell semmit se mondani, én csak hallgatom és nem olvasom Rejtöt.

     

    előzmény:
    Segédszárnyas (3594)
    2010-12-04  15:01
  7. 2010. december 4. 15:543595.
    Nézd, nekem tök mindegy hogy béfogod-é vagy nem, nekem sok mindenre nincs idöm, ilyesmi ökörségekre meg egyáltalán nincs.
    előzmény:
    Reszka (3586)
    2010-12-03  17:51
  8. 2010. december 4. 15:013594.

    "ez a topik végeredményben humoros lenne, illene békén hagyni azokat, akik indították és szeretnének egymással "elvtársozni". Nem veled."

     

    Ez az első kulturáltnak nevezhető hozzámszólás ebben a topikban. Minden jót és további színvonalas humorizálást!

     

    (A "Segédszárnyas" csak annak mond valamit, aki olvas Rejtőt.)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_105482 (3592)
    2010-12-04  14:27
  9. Torolt_felhasznalo_762628
    Torolt_felhasznalo_762628
    2010. december 4. 14:593593.

    Nekem is az a velemenyem, hogy nem lehet a tortenelmet nagyon komolyan venni, mert attol fugg ki-mit olvas.

    Hogy valami peldat is irjak, a masodik vilaghaboru nagyon "maskeppen" tortent a nemetek szemszogebol mint az amerikaiak, franciak, angolok, zsidok, oroszok, (sorolni lehet) szemszogebol.

     

    Ezt a topickot pedig erdekes volt olvasni, ameddig atalakult komolyra.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_105482 (3592)
    2010-12-04  14:27
  10. Torolt_felhasznalo_105482
    Torolt_felhasznalo_105482
    2010. december 4. 14:273592.

    Jó. Felfogtam, hogy más a véleményünk Horthy történelmi szerepéről. Ha lehet, ne ragozd tovább, mert már nagyon unalmas, ez a topik végeredményben humoros lenne, illene békén hagyni azokat, akik indították és szeretnének egymással "elvtársozni". Nem veled.

     

      Nem értetted meg, hogy nekem a fogalom sántít, amit írtál. Magyarországon következetesen keverik hungarizmust, a fasizmust, a nácizmust. Én is tudom, hogy a baloldali politikában a fasizmus voltaképpen gyűjtőfogalmává vált, de mégis világosan megkülönböztethető ismérvei vannak a hitleri német nemzetiszocializmusnak és mondjuk a falangizmusnak. Például a fasiszta ideológia nem preferálja a fajelméletet. Tehát egy igazi, "eredeti" (olasz) fasiszta nem antiszemita. Ha lehet, ne ragaszkodjunk és rögzítsük még jobban a kommunista diktatúra rossz szóhasználatát. 

     

    Itt részletesebben olvasható (nem teljesen korrekt, de alapjáraton eligazít és talán van, akit érdekel és hasznos számára):

     

    http://dzsuhesz.blog.hu/2008/12/17/par_fogal om_amit_soha_ne_keverj_ossze

    előzmény:
    Segédszárnyas (3591)
    2010-12-04  13:40
  11. 2010. december 4. 13:403591.

    Kedves N.praxis! 

    (Vedd észre, milyen tapintatosan szólítalak meg.)

     

    "Már azt sem értem, miért fasiszta?! "

     

    Szakmai továbbképzésed nyilván minden agysejtedet igénybe veszi, ezért nem érthetted meg, amit korábban a főméltóságos nagybányai vitéz fasisztaságáról írtam. Talán már csökkent rajtad a szellemi és fizikai teher, ezért megismétlem azt, amit a  3572-ben már láthattál:

    "Nem kell győzködni, én csak olyan megélhetési bolsevik vagyok, így kerültem a Fideszbe. Ha csak magunk között beszélgetünk, szerintem sem volt fasiszta, csupán egy gyáva és jellemtelen vén majom, aki a maga tyúkszaros élete és családja biztonsága kedvéért feláldozott egy egész országot (1944.okt.15-16.)"

     

    A fenti választ Fiú50 is elolvasta, ha nem is értette, lásd: 3578. Tudod, az a fiú, aki szerint Horthy idején Európában egyedül Magyarországon létezett legális szociáldemokrata párt, de azért szeret másokat történelemre oktatni :o)

    "a kormányzót soha nem állították bíróság elé, soha nem tartották háborús bűnösnek"

     

    Valóban megúszta a vén zsivány, ügyesen taktikázott. Országa romokan hevert a szándékosan elszabotált kiugrása nyomán. A németek megkímélték, mert időben szólt nekik és a háború után Sztálin is futni hagyta, mert mégiscsak megpróbálta. Mint az okos lány, ki is ugrott meg nem is.

     

    "Ut desint vires, tamen est laudanda voluntas."

     

    Latinos műveltséged lehengerlő. Megtisztelő számomra olyan szellemi kaliberű figurával kapcsolatba kerülhetni, aki esténként Ovidiust olvas eredetiben.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_105482 (3583)
    2010-12-03  10:24
  12. Torolt_felhasznalo_762628
    Torolt_felhasznalo_762628
    2010. december 4. 08:353590.
    előzmény:
    PárttitkárElvtárs (3588)
    2010-12-03  23:30
  13. Torolt_felhasznalo_762628
    Torolt_felhasznalo_762628
    2010. december 4. 08:323589.

    Par titkar elftars.

     

    A kovetkezo megjegyzesem tobb mint valoszinuleg nem jo pont lesz a kaderlapomon, de egye fene, tobb is veszett Mohacsnal.

    1917 levan sajnalva Lenin elftarsal egyutt.

    Az en eletemet sokkal jobban befolyasoltak az 1960-as evek, amikor pl. lattam ford mustangot parkolni valahol a nagykoruton, amikor magam is kapitalista fefogassal tanulmanyoztam a lehetosegeim kivitelet.

    A Wall Street Journal tanulmanyozasa lehetove tette szamomra a mustangok meglovagolasat, amit nem cserelnek el az oszes szegedi halaszlevel. Eszembe jutott, hogy akarhany eleten keresztul szantok a Hoffer traktorral, abbol mustang soha nem lesz. (hasonloan mint kutyabol szalonna)

     

    Eljenek az oszes hatraramaradt T betuk.

     

    Az a sheriff, aki mar regen megtanulta a kulonbseget a Hoffer/Zetor, es a mustang kozott.

     

    Ps. Nem veletlenul fogalmaztam zavarosan, hanem tudatosan megzavarni a Lenin elftars maradvanyait, meg persze legyen mit javitani a helyesiroknak, mert mast ugysem tudnak.

     

    A fugetlen Sheriff.

     

    A naaaaaaaaaagyon fuggetlen Sheriff, aki sokkal tobbre ertekeli az Egri var vedoit, mint a mongolokat......

    Ha mar illik eltetni valakit/valamit, akkor eljen a Wall Street Journal.

    előzmény:
    PárttitkárElvtárs (3588)
    2010-12-03  23:30
  14. 2010. december 3. 23:303588.

    Sheriff elvtárs!

     

    A Wall Street Journal egy kapitalista, burzsoá ujság, ami nem az alapszerv ideológiai irányvonalát követve próbálja meg fellazítani a nemzetközi szociÁLdemokrácia hosszú tömött sorait!

    Remélem ezzel nem vitatkozol?

    Annakidején a Lenin elvtársi is szóvá tette, hogy amikor évente két- három alkalommal az erős nyugati szélnek hála hozzájutott a Wall Street Journal-hoz, akkor utána mindég problémái adódtak az aranyerei kidörzsölődéséből kifolyólag!  

    Nem véletlen, hogy az auróra hatására bekövetkezett 1917-es sajnálatos események óta minden jó elvtárs arrafelé a pravdát használja ilyen szükségből következő utómunkálatokra!

     

    Kitartás elvtársam, bizzál a szebb jövőbe, amin még (majd) jókat fogunk tudni röhögni is!

     

    Párttitkár elvtárs

    aki szerint ne csüggedj, majd hozunk egy párthatározatot, amit lehoz a Wall Street Journal is

     

      

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_762628 (3545)
    2010-11-25  14:16
  15. 2010. december 3. 23:163587.

    Elvtársnők! Elvtársak! Pártitkárelvtársnö!

     

    Éberség! Az itteni osztályharc kezd letérni a szociÁLdemokrácia világméretűú győzelméhez vezető útról, ezér itten azonnali intézkedést foganatosítok azzal, hogy összehívom a Fidel kasztró lakótelep 1917-es számú épületének alagsori mosókonyhájába székelő alapszervezet rendkívüli taggyűlését, és azonnali vizsgálatot fogunk lefojtatni annak kiderítésére, hogy kik azok, akik a sorainkba akarnak férkőzni, azzal a nyilvánvaló szándékkal, hogy megdöncsék az alapszervezetünkbe kialakult törvényes rendet és nyugalmat!

    De mink nem haggyuk magunkat, és csapataink harcba szállnak, és az elveink a helyükön vannak! Erről szeretném tájékoztatani az összes ellenségünket, meg azonkívül minden nyugdíjpénztári vezetőt, akik eddig rendesen befizette a manyupokból lenyúlt pénzekből a köteles részt a pártkasszába!

    A nemzetközi hejzet fokozódik, és a zorbánista klerikalista szőlőbányászista reakció egyre szélesebb néprétegek aljas félrevezetésével nyíltan a szociÁLdemokrata élcsapatunk hatalmára tör.

    Megnyugtatok minden böszme szociÁLdemokrata párttámogatót, hogy habár politikailag egy nagy rakást szart érünk (by Bástya elvtárs) de nyugtasson meg mindenkit az a tudat, hogy megdolgoztunk ezér, mer igazi szociÁLdemokratához méltóan loptunk csaltunk hazudoztunk, és nagy ívben szartunk arra a böszme népre.

    Vagyis a kilátásaink jók, lassan má olyan kevesen leszünk, hogy a közpénzlopkodási lehetőségeink drasztikus csökkenése ellenére is lefogjuk tudni fizetni az összes párttámogatónkat, és még nekünk is marad! És má nemsokat kell várnunk arra, hogy csak egy lábjegyzet legyünk egy történelemkönyvbe! De mink erre is büszkék vagyunki, mer úgy osztyuk tzovábbra is az észt, mintha lennénk valakik, hátha elhiszi nekünk valaki, hogy vagyunk valakik.

     

    Szóval elvtársak az alapszervi taggyűlést összehívtam, és oda csak az alapszerv tagjait várjuk, mindenféle idetévedt, vagy szalajtott ezsmeileg toprongy hajléktalant megkérünk, hogy valahol máshol keressen az elveinek talpnyalási lehetőséget!

    És mivel a párt nem tűri az ellentmondást, aki ezt nem veszi tudomásul, arra le fog sújtani a párt ökle!

    Mer a szociÁLdemokrata ököl vasököl, odasujt ahova köll!

     

    Éljen a párt!

     

    Párttitkár elvtárs

    aki nem akar több pártszerűtlen megnyilvánulást a topikba

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_351906 (0)
     
  16. 2010. december 3. 17:513586.

    Vagyis nekünk shut up (ha már neki nem), midőn secondwomenpoultry szószátyárni kíván.

     

    Ez is járhatóút.

     

    Azzal nem értek egyet, hogy új lenne; aki új és ilyen helyesen ír, azt rögtön befogják odaát.

     

    Szerintem dryvit. 

    előzmény:
    belgien (3578)
    2010-12-02  20:42
  17. 2010. december 3. 16:533585.
    Rájuk még véletlenül sem gondoltam.
    Mindegyiknek meg van a maga stílusa, mely jegyeket ha akarja, ha nem, hsz-e magán hordoz.Azt meg végképp nem feltételezem, hogy az általad felsorolt userek ne tudnák, hogy a tyúk által emlegetett azonosság nálad fennállna....
    Ismernek ők már annyira....
    Csupán egy olyan másodnick, aki....., vagy tényleg kívülről jött, s azt gondolja, hogy ez a topik "véresen" komoly....itt kötni kell az ebet a karóhoz.
    Persze kívülről, akarom mondani messziről jött ember azt mond amit akar.
    Mindenesetre írása jó tanulmány számomra.....
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_105482 (3584)
    2010-12-03  10:34
  18. Torolt_felhasznalo_105482
    Torolt_felhasznalo_105482
    2010. december 3. 10:343584.

    Tévedsz Sapi, vöröspanda, Langdon nem tud helyesen írni. T.X. sem igen, ráadásul neki szemernyi humorérzéke sincs. Ő viszont jó nyelvtannal bír. Dvit és Pannacotta is tud, de ők azzzal is tisztában vannak, hogy itt mindenki külön entitás, aki ír, nem kevernének fórumozókat össze-vissza egymással.

    Szerintem ő valami külsős, nem ismert mostanáig. De egyébként nem teljesen mindegy?! Unalmas már, részemről hanyagolom, sok időt vesz el.

    előzmény:
    sapientia (3581)
    2010-12-02  22:33
  19. Torolt_felhasznalo_105482
    Torolt_felhasznalo_105482
    2010. december 3. 10:243583.

    Már azt sem értem, miért fasiszta?! Ha már mindenáron... miért nem náci? Vagy német kollaboráns? Hogy pont fasiszta...

     

      Sem most, sem a kádári érában nem érdekelte az elvtársakat, hogy a kormányzót soha nem állították bíróság elé, soha nem tartották háborús bűnösnek, soha nem vádolták népirtással. De ez az apró tény sem zavarja a történelemhamisítókat. 

     

      Tényleg mindegy. Aki olyan kevés stílusérzékkel bír, hogy két teljesen más embert is képes összekeverni, annak tényleg nem érdemes válaszolni semmit. Meg sem érti, ha azt mondom, hogy más a rétegszínház, meg megint más a főváros Nemzeti Színháza. De hát ugye, aki előre tudja, látatlanban, hogy valami nem tetszik neki és ezért el sem megy megnézni... ilyen bölcs emberrel nem lehet replikázni, ez egy látnok! Kis elfajzott Nostradamus...

     

    Bár finoman inkább úgy jellemezném: Ut desint vires, tamen est laudanda voluntas. (Csak be ne... a nagy erőlködéstől.)

    előzmény:
    fiú50 (3577)
    2010-12-02  19:26
  20. 2010. december 2. 22:583582.

    egyetértek!

    ezentúl baromfi ezen a nickjén le van szarva!

    van neki még több másik is, majd azon is le lesz!

     

     

     

    előzmény:
    belgien (3578)
    2010-12-02  20:42
  21. 2010. december 2. 22:333581.

    Hát ez nem semmi, hogy te mekkorát tévedsz!
    Neked nem tűnik fel a két nick abszolút eltérő mivolta?

    De érdekes módon a tiéd hasonlít valakiére!
    Hogy kiére, még nem tudom, de ami késik, nem múlik.
    Rájövök, ez biztos.
    Írj csak nyugodtan, így legalább hamarabb rájövök...
    Nagyon rossz a képességed, hogy meg tudd állapítani,ki hogy és mit ír....
    Ezt még tanulnod kell.
    Nekem viszont tanulmány...

    előzmény:
    Segédszárnyas (3580)
    2010-12-02  22:12
  22. 2010. december 2. 22:123580.

    Csak szólok, hogy a 3550-ben elfelejtettél kilépni a Nymhopraxis nikkből és Pártitkárka stílusában írtál. Akárhány nikkel helyeselgetsz itt maradnak, tanulnod mindig hasznos.

     

    Ha lehámozom legújabb böffenetedről a szokásos szitkozódást, marad néhány mondat, amelyre érdemes reagálni.

     

    "Te nyilván Horthy helyében nem az ország egészének érdekeit nézted volna, hanem a - gyáva, hit- és sorstársaikat magukra hagyó zsidókkal ellentétben, akikről ugye makacsul hallgatsz - befeküdtél volna a marhavagonok elé..."

     

    Akármit nézett is a nagybányai vitéz, végül az ország a lehető legrosszabbul, ő és családja viszont a lehető legjobban jött ki az októberi válsághelyzetből. Nem az ő nőrokonait kefélték végig az orosz hordák,  nem őt vitték el málenkij robotra.

     

    Horthynak nem kellett a marhavagonok elé feküdnie, elég volt egy utasítást kiadnia. Áprilisban is megtehette volna.

     

    "Parvenünek meg azt nevezném, aki lelkesen csápol egy Alföldi-féle Nemzetiben annak, ha Kiss Mari egy szál semmiben rohangál a színpadon"

     

    Tudod, miért vagy te az igazi bolsi? Mert a saját értékrendedet akarod másokra rákényszeríteni. Ha neked nem tetszik egy darab, betiltatod. Ha nekem nem tetszik, el sem megyek megnézni, vagy ha egyszer beugrottam a hírverésnek, akkor majd legközelebb nem megyek el.

     

    Te betiltatod a manyupokat, én választást kínálnék: döntse el mindenki, hogy a Selmeczi asszony által megvédett államiban bízik, vagy inkább a járuléka 25%-át egy manyupnak adja. Simicska idején még állampolgári jog volt hülyének lenni, ma már állampolgári kötelesség jól dönteni. Hogy mi a jó, azt OV dönti el. 

     

    Én csak egy kis megélhetési bolsi vagyok, érdekből csatlakoztam a Fideszhez. Te őszinte, meggyőződéses, küldetétstudatos bolsi vagy, a legrosszabb fajtából.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_105482 (3574)
    2010-12-02  18:46
  23. Torolt_felhasznalo_847375
    Torolt_felhasznalo_847375
    2010. december 2. 21:193579.

    Na pontosan ezt akartam én is mondani csak persze NEM ilyen finom-becsomagolt modon hanem ugy igazi szociÁldemokrata szokinccsel lehet ki is tiltottak volna még innét is...

    előzmény:
    belgien (3578)
    2010-12-02  20:42
  24. 2010. december 2. 20:423578.

    Mondjuk lassan elég érett vagyok (persze azt is lehetne mondani, hogy vén), hogy nem foglalkozzak minden baromsággal.

     

    Nem értelek benneteket, hogy mi a nöi fanszörért foglalkoztok evvel a mélyhülye libával.

     

    A történelem, az egy igen mély dolog, ennek megértése keveseknek adatik meg, ennek a gácsérnak meg legkevésbé. 

     

    Esztelen ökörségeket buzog. Szerintem pinász, azok ilyen mélypolcosok. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_351906 (0)
     
  25. 2010. december 2. 19:263577.
    "Ami meg a Horthy-fasizmust illeti"

     

    Nem kell győzködni, én csak olyan megélhetési bolsevik vagyok, így kerültem a Fideszbe. Ha csak magunk között beszélgetünk, szerintem sem volt fasiszta, csupán egy gyáva és jellemtelen vén majom, aki a maga tyúkszaros élete és családja biztonsága kedvéért feláldozott egy egész országot (1944.okt.15-16.)

     

    Tudod, ha nem ismered a történelmet, akkor kérdezd meg a szüleidet, vagy a nagyszüleidet, hogy mi volt 1945 előtt nálunk.

    És akkor rá fogsz jönni, hogy a Horthy egy államférfi volt, aki egy trianoni trauma és egy véres bolsevik terror (a tanácsköztársaság) utáni országot rázott fel, öntött bele lelket, és szedett össze úgy, hogy 10 év mulva megint egy büszke, összetartó, komoly gazdasági  teljesítményt felmutató, szervezett ország lett a hazánk.

    És a ti elvtársaitok (horn, gyurcsány, stb.) pitiáner gyenge amatőrök voltak a Horthyhoz képest, és 1945 után csak két ember volt, aki a nyomdokaiba léphetett, mert az egész nemzet felemelkedéséért és egy erős, büszke Magyarországért dolgozott, és dolgozik, az Antall József, és az Orbán Viktor.

    és nektek ez nagyon fáj, hogy a kommunista tőmeggyilkosok (rákosi, kádár) után is csak ilyen iszákos, tolvaj, hazug, tehetségtelen senkiket tudtatok előszedni a kíváló káderpolitikátokkal, mint a horn, vagy a gyurcsány, akik a polgári oldal mindegyik miniszterelnökeivel egy napon nem voltak említhetők.

    Szóval térj észhez hülye bohóc segédbaromfi, és a füledet farkadat behúzva takarodj el oda ahonnan jöttél, ameddig jó dolgod van!

    És hidd el, csak jót akarok neked! Midníg tudni kell, hogy mikor kell abbahagyni, és lelépni! Neked most!

    előzmény:
    Segédszárnyas (3571)
    2010-12-02  15:44
  26. 2010. december 2. 19:123576.

    neked tényleg csak 4 elemid van!

     

    te buta, 1990 után az elmúlt 8 évben, meg a vodkás gyuszi 4 éve alatt voltatok hatalomban, a 40 évnyi szocializmus után, és ti semmilyen forradalmat nem csináltatok, csak még a kádár testvéretekkel az élen levertetek forradalmat, amiről 1990 után kiderült, hogy nem is ti vgertétek le, és nem is ellenforradalom volt, mintahogy 40 évig mondtátok, és tulajdonképpen ti csináltátok az egészet, mert a népért éltetek és dolgoztatok akkor (is)!

    Szóval te kis buta, hol is van itt a fülkeforradalom?

    Nem hallottad, hogy a pártközpontból már kiadták az utasítást, hogy abba kell hagyni ezt a fülkeforradalmazást, mert nem jött be ez a dolog, és mindenki hülyének néz titeket amikor fülkeforradalmaztok?

    Nem tudtad, hogy ezt a fülkeforradalmat az eszement ferike bukott udvari bohócotok találta ki, és a ferike már nem tényező nálatok?

     

    A fehérterrorról meg amint őszintén lehett beszélni, kiderült, hogy nem is volt terror, csak a komcsi elődpártotok hazudozta össze-vissza ezt, mert valahogy el kellett terelni a figyelmet arról, hogy a vörös terror után azokat, akik a dicső tanácsköztársaságotok alatt embereket gyilkoltak, sokszor jó kommunista szokás szerint csak azért, mert gazdagok voltak, szóval azokat a vörörterror után bizony a törvényeknek megfelelően elővették, és akik köztörvényes bűnözőkként embereket gyilkoltak, azokat bizony megbüntették. Volt akit kivégeztek, mert pl. 13 ártatlan embert lőtt agyon sajátkezűleg.

    Mert ti ilyenek vagytok, ennyire humánusak, emberszeretők, és toleránsak, természetesen ezeknek az eszméknek a jegyében gyilkolásztok, és amikor ezt számonkérik tőletek, akkor visítoztok mint a fába szorult féreg, és fehérterrort kiabáltok!

    Ugyanezt teszitek most is, amikor 8 év hazudozása, lopkodása, nemzetpusztítása után fel vagytok kérdezve, hogy ki mennyit lopkodott az elmúlt 8 évben. Ugye, hogy a pszihopata bolond ferikétek be van szarva, és a parlamentben fenyegetődzik, meg beszél össze-vissza hülyeségeket, mert azt hiszi, hogy attól majd megijednek azok, akik hatalmon vannak, és szemet hunynak a törvénytelenségei fölött!

    Téved, és ti is tévedtek, számonkérés lesz, és amit elloptatok azt vissza fogjátok adni.

     

    A nyugdíjkasszával kapcsolatban pedig ne blamáld magad tovább, minden normális ember látja, hogy ti, akik állítólag a dolgozók, a bérből és fizetésből élők, a nyugdíjasok és a kisemberek érdekeit képviselitek, ti csak a saját zsebeiteket féltitek, és csak az érdekel titeket, hogy ha a manyupokba törvénnyel bekényszerített pénzek visszakerülnek az állami nyugdíjalapba, akkor nem fogtok tudni többet lopkodni onnan! És akkor el kell menni a sok elvtársatoknak dolgozni, mert nem fog tudni a mu8nkavállalók által befizetett nyugdíjjárulékokból annyi pénzt kilopkodni, amennyit az elmúlt 12 évben kilopkodtak.

     

    Buta segédbaromfi, fogalmad nincs arról, hogy ki a burzsuj, és ki lopott, kitől, csak a pofádat jártatod olyan marhaságok szajkózásával, amkiket a pártközpontból adtak ki.

    Nem kéne, már így is elég hülyének nézel ki, talán ne égesd magad tovább.

    Azonkívül pedig gyenge erőlködés ez a stílus, nem megy neked, ne erőltesd, mert már szánalmas vagy attól amit itt össze erőlködsz.

     

      

     

    előzmény:
    Segédszárnyas (3565)
    2010-12-02  08:48
  27. Torolt_felhasznalo_105482
    Torolt_felhasznalo_105482
    2010. december 2. 19:053575.

    Ja, még annyit, mert tényleg elképesztő és gyerekes butaságokat írsz:

     

      Nem Horthy jelentett rádión, hanem például az az Eduard Benes beszélt nyíltan a magyarok kiugrási kísérleteiről az angol (londoni) rádióban, aki jóvoltából megalkottatott és ma is élnek a hírhedt dekrétumok. Az újjáéledő Hlinka gárda ruhások hazájában. (Valami azt súgja, hogy ez a tény nem zavar téged.)

     

    ***

     

      Internálták a családod Weilheimbe, szögesdróttal körbezárt, SS katonák által őrzött birtokra. Élelmet nem kaptak, gyakorlatilag éheztek. 

    Egyébként nyilván ismered a kifejezést, hogy politikai fogoly, aki posztjánál fogva és tekintélyéből kifolyólag még hozhat némi hasznot. 

    Tudod, az akkori időkben még háborúban is volt némi respektje a rangnak. 

     

      Na, megyek tanulni, ha már úgy aggódsz az én továbbképzésem (képzelt) hiányosságai miatt. 

     

      

    előzmény:
    Segédszárnyas (3573)
    2010-12-02  18:00
  28. Torolt_felhasznalo_105482
    Torolt_felhasznalo_105482
    2010. december 2. 18:463574.

    Történelmi tényeket lehet negligálni, lehet egy ember történelmi szerepét a körülményektől függetlenül vizsgálni, értékelni? Szerinted lehet. Jó elvtárs vagy, méltó a sztálini hagyományokhoz és a szocialista embertípus eszményéhez. Mit méltó..., megtestesíted azt. Gratulálok. Te nyilván Horthy helyében nem az ország egészének érdekeit nézted volna, hanem a - gyáva, hit- és sorstársaikat magukra hagyó zsidókkal ellentétben, akikről ugye makacsul hallgatsz - befeküdtél volna a marhavagonok elé... Mert te bitang nagy hős vagy ám, és természetesen nagyon tudod, mit kellett volna csinálni - így utólag. Mondjuk, én még így sem tudom, de nem is tartom magam olyan biztos ítésznek, mint egyesek itt a fórumon, s évek múltával szépen, összehasonlíthatóan lehet látni, mit zagyváltak össze folyamatosan és roppant magabiztosan. 

      Akartam írni valami személyes, családi emléket a szolidaritásról és hősiességről - de nem teszem. Semmi közöd hozzá.

    Inkább olvasgass Eörsiket, kezdvén a jó elvtárs, kádárista besúgó Eörsi Gyulával, a magyar polgári jog nagy tudorával, akiről oly meghatóan emlékezett fia, a Rákosi Mátyás tiszteletére elnevezett Eörsi Mátyás, egyik kedvenc szabad szárnyasom - azaz demokratám. Aztán térjünk rá Eörsi István Kossuth-díjas íróra, aki olyan szép kantátát írt Sztálin halálára, de utána igen aggódott ő is a demokráciáért - mint szabad demokrata madár. Hát csak szárnyaljatok, repüljetek az égig, elvtárska, hasonlóan a nagy elődökhöz.

     

      A bunkó személyeskedésről annyit, hogy tudom, problémák vannak a memóriáddal, de esetleg olvass vissza, ki kezdett értekezni az én végbelemről. Az olvasás megy még?

    Parvenünek meg azt nevezném, aki lelkesen csápol egy Alföldi-féle Nemzetiben annak, ha Kiss Mari egy szál semmiben rohangál a színpadon, cél és funkció és értelem nélkül, vagy marhára tetszik neki, ha a János vitézben Iluska aluljárói kurva, esetleg a Holdbéli csónakosban - ami gyerekelőadás -, az ember döbbenten látja, hogy Stohl művész úr félreérthetetlen módon mozgatja a csípőjét... Ja, és természetesen  Stohl művész úr rokonszenv vastapsot kap, amiért tökrészegen ismételten karambolt méltóztatott okozni és kórházba juttatni egy embert... (Egyébként nem vagyok vaskalapos, sőt a Nemzeti pártoló tagja vagyok/voltam - de ami nem való oda, az nem való.

     

      Kádár harmadik helye sajnos az ostoba, elhülyített és tanulatlan plebsnek köszönhető.

     

      Szerintem menjél vissza mozgalmi életet élni az alapszervedbe. Sok időmet kötöd le. Tudod, az értelmes embert és vitapartnert az jellemzi, hogy képes-e, hajlandó-e egyáltalán elgondolkodnia a mások érvein, tud-e más szemszögből megközelíteni dolgokat.  Ha ez nem adatik meg, a beszélgetés unalmassá válik.

    Na, nekem most van itt ez a pont.

    előzmény:
    Segédszárnyas (3573)
    2010-12-02  18:00
  29. 2010. december 2. 18:003573.

    "Javaslom, kevesebbet kárálj, mert megtalál a róka."

     

    Alakul a dolog! Nemcsak a szakmádban (amelyet tapintatból nem firtatok) fejlődsz. Ez már kicsit kevésbé volt bunkó személyeskedés, mint a korábbiak. Csak így tovább, elvtársnő!

     

    "Horthy Hitlerhez írt levelében követelte a magyar hadsereg hazaengedését a keleti frontról"

     

    A levélírás akkoriban életveszélyes volt, sorra robbantak fel a mártogatós lúdtollak :o) Ez a Horthy tényleg bátor ember volt. Korábban meg a magyar hadsereg kiküldését követelte, kéretlen buzgómócsingként tülekedve a koncért.

     

    "Életét (Horthy) annyira kockáztatta, hogy parancsba volt adva az egész család likvidálása a Hirschberg kastélyban"

     

    Mit tudott ez a bezárt figura kockáztatni? Rádión jelentette az angoloknak a konyhai hadihelyzetet? Neki már nem volt ott szava, csak drukkolhatott, hogy "korrektségéért" (legelőször a németeket értesítette a terveiről) futni hagyják. Már az is sokat elárul a németekhez fűződő kapcsolatáról, hogy bősz "ellenségei" egy kastélyba dugták családostul, lakájostul valami  nedves pincebörtön helyett. Igen, akkoriban a Gestapo jellemző módon így bánt a kemény ellenállókkal :o)

     

    "egyaránt ült börtönében Rákosi és Szálasi"

     

    Kétségtelenül halált megvető bátorság kellett a két figura lecsukatásához.

     

    "milyen megbízásával utazott Szent-Györgyi Albert Törökországba"

     

    Mindent az eredmény minősít. Horthy túl gyáva és túl hülye volt ahhoz, hogy sikeresen kétkulacsoskodjon. A románok időben átálltak, meg is kapták a jutalmukat. A nagybányai vitéz csak abban volt sikeres, hogy a saját bőrét megmentse. Egy kicsit ki akart ugrani, ezzel megúszta az orosz kötelet, de úgy csinálta, hogy ne sikerüljön, ezzel a németek lojalitását biztosította magának. Amikor beléptette az országot a háborúba, akkor itthon népszerűsködött. Amikor a bosszúszomjas oroszok az feldúlták az országot, a lakosságot elhajtották vagy megkefélték, abból már a kormányzó úr és családja kimaradt.

     

    "Medián és Hankiss Elemér 2007 végén végzett felmérése során a 7. legalkalmasabb államférfinak találtatott Horthy személye a magyar történelmi alakok közül"

     

    Kádár viszont bronzérmes volt. Jól lemaradt a lovas tengerész :o) 

     

    A leírtak ellenére azt fogom tanácsolni a Fidesz-főnökségnek, hogy jól nyaljon be a vitéz admirálisnak, mert mindig lesz egy parvenü réteg, amelyiknek utólag imponál az operettkormányzósága.

     

    Mi, régi bolsik elégedettek vagyunk a kormány irányvonalával: külsőségekben, ideológiában horthysták, gazdaságpolitikájukban rákosisták. Így jön ki a 2/3.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_105482 (3572)
    2010-12-02  16:47
  30. Torolt_felhasznalo_105482
    Torolt_felhasznalo_105482
    2010. december 2. 16:473572.

    Ne aggódj, továbbképződöm, a legutolsó periódus alatt a kötelező 250 kreditpontból sikerült 530-at gyűjtenem. (Egyébként beleugattam én a te civil foglalkozásodba és szaktudásodba?!) 

     

      Horthy Hitlerhez írt levelében követelte a magyar hadsereg hazaengedését a keleti frontról. Nyilván azt is tudod, hogy Horthy István kormányzóhelyettes frontszolgálat közben halt meg. (Közismerten angolbarát és náciellenes volt.)

     

      Életét (Horthy) annyira kockáztatta, hogy parancsba volt adva az egész család likvidálása a Hirschberg kastélyban, amelyre személyesen adott parancsot Himmler - csak az akció elmaradt némi fejvesztett menekülések és egy oberführer ellenállása miatt. Nyilván az sem érte el az ingerküszöbödet, hogy a fiát elrabolta a Gestapo és a dachaui haláltáborban kötött ki, ami szintén nem volt azokban az időkben egy kimondott életbiztosítás. De azért például utánanézhetnél, mikor és kiket és miért távolított el a hatalomból, hogy egyaránt ült börtönében Rákosi és Szálasi, utánanézhetsz, hogy milyen megbízásával utazott Szent-Györgyi Albert Törökországba. Hogy miért is nem sikerült terve, a zsidók evakuálása Svédországba és Palesztinába ...(elmondom: mert mind az USA, mind az Egyesült Királyság, amelyek mint tudjuk, a demokrácia őrei és az antiszemitizmus zsigeri ellenzői, tojtak az egészre és nem nyújtottak segítséget). 

    Azért elgondolkodnék a helyedben, hogy a Jad Vasem szerint miért volt hatással ez az un. Horthy-ajánlat a magyarországi zsidómentő tevékenységre.

     

      (Ja, a Medián és Hankiss Elemér 2007 végén végzett felmérése során a 7. legalkalmasabb államférfinak találtatott Horthy személye a magyar történelmi alakok közül. Lassan rá kellene jönni, hogy bármennyit hazudtok, azért az emberek többsége hajlandó olvasni és történelmet tanulni. No, nem kizárólag a hetvenes évek monolit pártszemlélettől átitatott hivatalos tankönyveiből.)

     

      Nyilván kényelmesebb megkerülni az általam említettek (zsidó vezetők és értelmiségiek) felelősségét is az elhallgatás ténye és a minden áron való sajátbőr mentése miatt - de a fajtádnak nem szokása figyelembe venni a tényeket. Valóban, a tudatlansággal párosuló agresszióból és krónikus hazudozásból éltek meg jól évtizedek óta, no meg a goebbelsi propaganda mechanizmusát is jól elsajátítottátok a náciktól - csak hát néha a fazékba kerültök. 

     

      Javaslom, kevesebbet kárálj, mert megtalál a róka.

     

     

      

    előzmény:
    Segédszárnyas (3571)
    2010-12-02  15:44
  31. 2010. december 2. 15:443571.

     "de egy segédbaromfi nagyon veri-verdesi itt - na, rossz az, aki rosszra gondol! - a szárnyacskáit...
    Verdes, kotyog, amíg majd jól meg nem búbolják. (Azért remélem, annyi esze van, hogy a szobában nem középre...) "
      

     

    Kedves Nymphopraxis! 

     

    A praxis nem pótolja az elméletet, érdemes továbbképezned magad a választott szakmádban.

     

    "Ami meg a Horthy-fasizmust illeti"

     

    Nem kell győzködni, én csak olyan megélhetési bolsevik vagyok, így kerültem a Fideszbe. Ha csak magunk között beszélgetünk, szerintem sem volt fasiszta, csupán egy gyáva és jellemtelen vén majom, aki a maga tyúkszaros élete és családja biztonsága kedvéért feláldozott egy egész országot (1944.okt.15-16.)

     

    "De ha kellett, az életét is kockáztatta, Hitler utálta, mert nyíltan elleneszegült"

      :o)

     

    Életét akkor kockáztatta, amikor a kerti uszodájába úgy ugrott fejest, hogy az csak félig volt vízzel. Más esetet nem ismer a történetírás :o)

    Mások életét annál szívesebben kockáztatta, pl. a 2. magyar hadseregét.

    A zsidómentő Horthy ahogyan július 6-án le tudta állítani a deportálásokat, ugyanúgy megtehette volna áprilsiban is. Semmivel sem volt több eszköze júliusban, kivéve egy ösztönző információt: a június 6-i partraszállást. Akkor kezdett viszketni a nyaka a vén trotlinak és hirtelen meg tudta akadályozni a zsidóvonatoztatást.

     

    Ne mondd el senkinek, amit itt írtam neked, mert ma még tanácskoznom kell a főfideliusokkal a további államosításokról. Bizalmasan szólok, hogy kezdjél érdeklődni külföldi bankszámlák iránt.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_105482 (3569)
    2010-12-02  14:31
  32. 2010. december 2. 14:333570.
    Ahhoz, hogy a szoba közepére ne......, ahhoz legalább 10-es IQ kell.
    Annyi meg nincs.....
    Egyébként nézni kell merre halad, aztán ki lehet belőle következtetni, mi most az "uticél".
    Lényeg,..... ugyanazt sujkolni, s tudod, amit oly sokszor elmondanak,(ami egy kijelölt cél)  végül csak beül a fejekbe, már akinél......
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_105482 (3568)
    2010-12-02  14:01
  33. Torolt_felhasznalo_105482
    Torolt_felhasznalo_105482
    2010. december 2. 14:313569.

    Horthy elismerte, hogy történtek bűntettek a fehérterror idején - és azt se tessék elfelejteni, hogy mik történtek a vörösterror idején! - de azért nem keverném őt össze Héjjassal, Prónayval, Ostenburg-Moravekkel... Az is tény, hogy a fővezérkar soha nem adott ki parancsokat a megtorlásra.

    S az is, hogy Horthy elsőként ismerte fel, hogy az egyéni megtorló akciókat, lincseléseket és kegyetlenkedéseket csak egy erős, összefogott fegyveres erő tudja megelőzni, rendet tenni. Horthy konszolidációs törekvéseit civil mozgalmak és angol katonai megfigyelők is támogatták. Horthy főhadiszállása a Gellért Szállóban volt, az un. különítményeseké pedig több központban, elszórva. Semmi közük nem volt egymáshoz.

     

      Jó lenne, ha nem kevernél mindent össze. 

     

      Ami meg a Horthy-fasizmust illeti... Szerintem próbáld elolvasni az életrajzát és jobban tájékozódni. Horthy nem volt antiszemita, de kétség kívül követett el hibákat, megkockáztatom: bűnöket is. De ha kellett, az életét is kockáztatta, Hitler utálta, mert nyíltan elleneszegült, s valljuk már meg, az Auschwitz-jelentés alapján maga a zsidóság is idejében figyelmeztethette volna a szegényebb zsidóságot is, ha nem azzal lett volna elfogalalva a zsidótanács és a vezető cionisták, hogy Kasztner és Eichmann egyezségének megfelelően megtöltsék és elindítsák a Kasztner vonatot. Kenderesen, a családi kriptában mindig ott a koszorú a Hálás zsidóságtól felirattal...

     

      Szóval, nem ártana kicsit mást is olvasnod, fejletlen tyúkocska, mint a Lenin-összest.

    előzmény:
    Segédszárnyas (3565)
    2010-12-02  08:48
  34. Torolt_felhasznalo_105482
    Torolt_felhasznalo_105482
    2010. december 2. 14:013568.

    Nem tudom, hová-merre terelgetik őket, de egy segédbaromfi nagyon veri-verdesi itt - na, rossz az, aki rosszra gondol! - a szárnyacskáit...

     

    Verdes, kotyog, amíg majd jól meg nem búbolják. (Azért remélem, annyi esze van, hogy a szobában nem középre...)

    előzmény:
    sapientia (3560)
    2010-12-01  12:12
  35. Torolt_felhasznalo_105482
    Torolt_felhasznalo_105482
    2010. december 2. 13:553567.
    Nyilván sok Lengyel Lászlót olvasott akkortájt.
    előzmény:
    voges (3552)
    2010-11-30  08:10
  36. Torolt_felhasznalo_105482
    Torolt_felhasznalo_105482
    2010. december 2. 13:523566.

    Harározott válaszom: nem.

     

    A tévedhetetlen ítésznek címeztem.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_158041 (3553)
    2010-11-30  08:42
  37. 2010. december 2. 08:483565.

    "Először is Horthy alatt nem volt fasizmus, ezt csak az elvtestvéreid terjesztették 40 évig."

     

    Ha ezt terjesztettük, amikor hatalmon voltunk negyven évig, miért ne terjeszthetnénk most is, amikor a fülkeforradalommal újra hatalomra kerültünk?

     

     "a Horthy idejében demokrácia volt, és európában egyedüli országként nálunk legálisan működött szociáldemokrata párt."

     

    Magunk között mi, régi bolsik is elismerjük, hogy volt bizonyos demokrácia Horthy alatt is, miután nemzetközi nyomásra le kellett állítania a fehérterrort. Kifele azonban azt kommunikáljuk, hogy a legtöbb helyen nyíltan kellett szavazni, mert úgymond a magyar ember bátor és nem fél kinyilvánítani a véleményét. Azt az eszement ökörséget, hogy Európában Horthy idején csak nálunk volt legális szocdem párt, még mi sem merjük állítani.

     

    "A nyugdíjpénztárba befizetett pénzeket pedig az Orbán meg fogja védeni tőletek"

     

    Tőlünk, régi bolsiktól? Hiszen mi tanácsoltuk neki az államosítást! Micsoda dolog, hogy egyesek maguknak gyűjtögetnek! Tűrhetetlen, hogy a magas keresetükből magasabb nyugdíjat akarnak húzni. Azt is mi tanácsoltuk Bolseviktor elvtársunknak, hogy megvédésről beszéljen lopás közben. Mi is azt csináltuk 1948-ban: mi is megvédtük a népvagyont a burzsujoktól.

     

    Elvtársi üdvözlettel

    S.szárnyas

     

    előzmény:
    fiú50 (3561)
    2010-12-01  17:22
  38. 2010. december 1. 18:283564.

    Elvtársak és Elvtársnők! 

     

     

    Komoly aggályaim támadtak, hogy működik-e még a földalatti munkásőrség vagy helyette az önkéntes rendőrnő -ség vette át a hatalmat a rémhírterjesztésben és a befújásban ? Na, most nem a hajlakkra gondoltam!

    Érdekesnek találom azokat a hithű elvtársnőket, akiknek minden alanyi jogon jár az országban, de a fika és a grafika naponta kéretlenül és gusztustalanul folyik belőlük! 

    A hisztéria nem a boldog  családi élet alapja, sosem volt az! Nem is lesz!

     

    Éjjjen a pár ttt! 

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_351906 (0)
     
  39. 2010. december 1. 18:273563.

    Utolsó mondatod gondolatától is retúr lett a vacsorám.

     

    előzmény:
    sapientia (3560)
    2010-12-01  12:12
  40. 2010. december 1. 17:243562.

    Jó napokat kivánok kérem tisztelettel!

    Én egy egyszerú párttag vagyok és még nem nyögdíjas. Megmagyaráznátok nekem, hogy méé lesz rossz a nyögdíjasoknak????

    Mer aztat értem, hogy nyema gyerek, nem lesz, aki dogozzon. Oszt ha nincs melós nincs pénz se. Az a  sok diplomás munkakerülő eddig se dogozott ezután se fog.

    Majd az állam fizeti a nyögdíjakat, annak van pénze, épp most konfiskálta el a kapitalistáktó.

    Megtanutam én a szeminárijumon, hogy onnét köll elvenni, aho van.

    Elöször kifosztotuk a burzsujokat, aztán a kulákokat, aztán mindekit aki burzsujnak vagy kuláknak mondtak. A rosseb egye meg!

    Igy vitték el az aposom boltját is, meg a házát, mer az kölött párttitkárnak.

    Gyerekeket köne inkáb csinyáni, mer akko vona melós, meg pénz.

    éljen a tt
    Etiella

     

    előzmény:
    sapientia (3560)
    2010-12-01  12:12
  41. 2010. december 1. 17:223561.

    Te is valami kisegítőiskolában járhattad ki a 4 elemit, és a további 4-ből felmentést kaphattál mert túlkoros lettél!

    Látszik, hogy ész nélkül bemásolod ide amit a pártközpontodból megküldenek neked.

    Először is Horthy alatt nem volt fasizmus, ezt csak az elvtestvéreid terjesztették 40 évig. Csak hogy tudd, te tökéletlen alak, a Horthy mentette a zsidókat, és ameddig a nyilasok puccsal el nem távolították  hatalomból, addig Magyarországról nem deportáltak zsidókat. 1945 után a Horthy család Portugáliában a zsidók támogatásából élt, márpedig a zsidók fasisztákat soha nem támogattak.

    De amilyen egy tökéletlen hülye vagy, ezekről fogalmad sem volt.

     

    Másodszor, Magyarországon a Horthy idejében demokrácia volt, és európában egyedüli országként nálunk legálisan működött szociáldemokrata párt. És ez egy középutasan baloldali párt volt, nem véletlen, hogy 1945 után a maszopnyik elvtestvéreid elődpártja a Rákosi testvéreddel az élén elsőként a szociáldeokratákat zárta börtönbe, gyilkoltatta meg, vagy kényszerítette emigrációba.

    Szóval hülye vagy, fogalmad sincs a dolgokról.

     

    A nyugdíjpénztárba befizetett pénzeket pedig az Orbán meg fogja védeni tőletek, ugyanis mindenkinek elege van abból, hogy pofátlanul elllopkodjátok a nyugdíjasok pénzét. Eddig 500 milliárdot lopkodtatok ki a manyupokból, és ennyi elég, többet nem fogtok.

    Akiknek a manyupokban pénze van, az nevesítve, külön nyilvántartva átkerül az állami nyugdíjkasszába, tehát senki nem veszít egy fillért sem.

     

    És hiába visítoztok itt, mint a fába szorult féreg, ez akkor is így lesz, ha összeszarjátok magatokat.

    És a nagy erőlködésben, amiket itt műveltek, már igen hagymaszagúak vagytok, talán abbahagyhatnátok itt a hazudozást ezekről a manyupokról, mert a végén beszartok az erőlködéstől, és az csúnya dolog!

     

    Vagy már bepelenkáztátok magatokat a biztonság kedvéért?

    előzmény:
    Segédszárnyas (3556)
    2010-11-30  10:55
  42. 2010. december 1. 12:123560.
    Párttitkáreftársnő!

    Mán csak egy a kérdés: Mi a kacsa? A hír, amit hallottál, vagy a zsír, amivel a kenyeredet kened?
    Liba az nem lehet, mer a libákat evitte a Libajnai, mög a maradék libák mög gácsérok az arénába gyűlekeztek. Kérdés merre terelik üket? Mesterek(házyak) ezek a terelésbe, oszt szegények akkó gyünnek rá, hogy le vagy mögvágásra terelik üket, mikor mán késő.

    Éjjen!
    Minden tyúk, mög kacsa, mög liba abbú, amit a házymester ád nékik.
    Mög egy zaftos csókot a Ferigyerektűl...
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_847375 (3558)
    2010-12-01  09:30
  43. 2010. december 1. 11:123559.

    Óriási, az államadósság 10 %-át kitevő állami sandaprivatiozált állami vagyont sikerült ismét birtokba venni, melléktyúk.

     

    "Fontos attribútuma a szocializmusnak, hogy államosítja, majd feléli a mások által felhalmozott vagyonokat "

    Ez bizony nagyon igaz. Így járt el, ezt tette Horngyulád, folytatta igazmondó ferikéd és libás györdönöd. 

     

    "nagy a hiány és az igazi komcsik soha nem spórolnak, ha költeni lehet. " Így van. Ezért nagy a hiány.

     

    Úgyhogy neked ismét shut up.

    előzmény:
    Segédszárnyas (3556)
    2010-11-30  10:55
  44. Torolt_felhasznalo_847375
    Torolt_felhasznalo_847375
    2010. december 1. 09:303558.

    Elvtársak!!  Szolgálati közlemény!!

    Mindenki zsirozza ujra a kalasnyikovot mert a Mester(szar)házi elvtársumnk bejelentette hogy itten elszámoltatás lesz..na ha itt igy kezdödik akkor kö-kövön nemmarad..a nyugger csapat már beindult hogy elveszik a nyugdiját és ezért kellöen fel vannak izgulva..de továbbmegyünk mostmár aztat köll hazudozni hogy az a gaz zorbááán nemcsak a zsebpénzüket veszi el hanem a zseborájukat is..

    Éjjen a pártt

    Pártitkárelvtársnö aki már zsirozza..( a kenyeret az utibatyuba)

    előzmény:
    PárttitkárElvtárs (1)
    2007-04-22  21:52
  45. 2010. november 30. 11:183557.

    Lehet, hogy nem a tenyere, hanem a feje lesz piros! 

     

    Csodálnám, ha idejönne, de ha mégis, hát szívesen látjuk...

     

     

    Remélem, most már mind felfogtátok, hogy Orbánból soha, de soha nem lesz miniszterelnök! 

     

    előzmény:
    sapientia (3554)
    2010-11-30  09:51
  46. 2010. november 30. 10:553556.

    Kedves volt, jelenlegi és jövőbeli elvtársak! Ideje, hogy kinyíljon a szemetek. Fülkeforradalmi pártunk és kormányunk vezetésével nagy lépést tettünk a közösségi társadalom megvalósítása felé. Óriási magánvagyont sikerült államosítani: 3 ezer milliárd forintot! Az éves GDP 1/9-ed részét! Mi, igazi bolsevikok beépültünk a Fideszbe és egyre inkább a magunk képére formáljuk. Taktikánk ugyanaz, mint a Horthy-fasizmus idején, amikor a legálisan működő szociáldemokrata pártban fejltettük ki politikai tevékenységünket. Ma a Fideszben tesszük ugyanezt.

     

    A magánnyugdíjak államosítása fontos lépés a tőke elleni internacionalista küzdelemben. Nagykommunista filozófusunktól, Lukács Györgytől tudjuk, hogy a legrosszabb szocializmus is jobb, mint a legjobb kapitalizmus. Orbán elvtárs elfogadta ezt az alapvetéstés mindent megtesz, hogy a legjobb kapitalizmus helyett a legsz@rabb szocializmust valósítsa meg. Fontos attribútuma a szocializmusnak, hogy államosítja, majd feléli a mások által felhalmozott vagyonokat, ostoba és zavaros szolidaritáseszményekre hivatkozva. Rövidesen 3 ezer milliárd forintnak lesz a s.ggére verve, mert nagy a hiány és az igazi komcsik soha nem spórolnak, ha költeni lehet.

    előzmény:
    PárttitkárElvtárs (1)
    2007-04-22  21:52
  47. 2010. november 30. 10:393555.
    .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_351906 (0)
     
  48. 2010. november 30. 09:513554.
    Ej, ej Eftársnő!

    De ösmerősek ezek a gondulatok, mög szófordulatok...
    Lehet, hogy nem csak óvastam, hanem mög is tanútam???

    Na kinnek lösszen piros a tenyere???
    A biztos ide gyün.....
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_105482 (3551)
    2010-11-30  07:58
  49. Torolt_felhasznalo_158041
    Torolt_felhasznalo_158041
    2010. november 30. 08:423553.

    Elvtársnő!

     

    Az idézetek közül csak az első az én írásom!!!!

     

    Nem értem. A többit biztos, hogy nekem címezted??????

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_105482 (3551)
    2010-11-30  07:58
  50. 2010. november 30. 08:103552.

    "Gyurcsány akkor is miniszterelnök lesz, ha nem hazudik és az Orbánt indítja a jobboldal. Bárki miniszterelnök lesz, ha az Orbánt indítja a jobboldal. Felfogtad?"

     

    Ez gyönyörű!  Nekem  legalábbis ez tetszik legjobban.

     

    Vágyteljesítő fantázia? Vagy csak a mérhetetlen indulat és gyűlölet? Vagy egyszerűen ennyire nincs érzéke a közélethez, politikához (sem)? 

     

     

    Hát ez sem jött be szegénykének...  

     

     

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_105482 (3551)
    2010-11-30  07:58

Címlap

top