Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Intimtorna vagy Kegel?

lulu81
Létrehozva: 2007. Április 4. 15:29

Sziasztok!

Nem találtam a Kegel-gyakorlatokról topikot, ezért elindítok egyet...  A kérdésem az lenne, hogy mi a különbség szerintetek a Kegel-gyakorlat és az intimtorna között? Mert szerintem semmi, de mégis másképp hívják..

Végeztek-e ilyen gyakorlatokat, és ha igen, milyen jó vagy rossz tapasztalatokról tudtok beszámolni? Igaz-e, hogy fejleszthető a hüvelyi orgazmus általa (rámférne...&nbsp? Igaz-e, hogy könnyebb a szülés? Igaz-e, hogy a szülés után teljesen helyreáll a hüvelyizomzat? Sajnos nagyon sok rémtörténetet hallottam, hogy a szülés után "kitágult" a nő, és már nem volt elég a párja "mérete", meg a párja is nehezen élvezett el emiatt, és tönkrement a kapcsolat...

Itt egy link, aki esetleg még nem hallott a Kegel-gyakorlatokról: http://velvet.hu/v-tars/v-szex/kegel/?print

Nem biztos, hogy folyton itt leszek, de visszamenőleg olvasom majd a hozzászólásokat!

 

  1. 2007. Április 6. 09:5351.
    akkor rossz oktatót vagy tanfolyamot fogtál ki. De ne általánosits már légyszi...
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_986725 (48)
    2007-04-06  09:51
  2. 2007. Április 6. 09:5250.

    Pont arra próbáltam rávilágatani, hogy személyes tapasztalataim alapján szó nincs "cseverészésről"....Ezt honnan a csudából vetted?

    Nyilván nem voltál még tanfolyamon vagy pont egy olyan oktatót foghattál ki, akinek az óráján ez volt a hangsúlyos. Sztem az a prüd, aki egy intimtorna tanfolyamon kifogásolja a szexualittással kapcsolatos kérdéseket, gyakorlatokat....

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_986725 (47)
    2007-04-06  09:48
  3. Torolt_felhasznalo_986725
    Torolt_felhasznalo_986725
    2007. Április 6. 09:5249.
    Miért ne lehetne csak a gyakorlatokat és az életmód tanácsokat tanítani? Mert akkor beleférne 4 órába, mint más gátizomtorna módszerek?
    előzmény:
    zanya2 (45)
    2007-04-06  09:44
  4. Torolt_felhasznalo_986725
    Torolt_felhasznalo_986725
    2007. Április 6. 09:5148.
    Igen, vettem részt rajta, de ezt már leírtam ebben a topicban, hogy miért tartom soknak rá a 10 órát.
    Nem volt rossz élmény, inkább csak csalódás volt, hogy 10 órát töltöttem ott, és abból, jó, ha 5-nek volt igazán értelme.
    előzmény:
    macskoszka (46)
    2007-04-06  09:47
  5. Torolt_felhasznalo_986725
    Torolt_felhasznalo_986725
    2007. Április 6. 09:4847.
    Nem azt mondtam, hogy teljesen ki kell záni ezt a témát. Természetesen, ami ide tartozik ebből a szempontból, azt az oktató mondja el. Ha vannak kérdések, válaszoljon rá.
    Akkor a Te véleményed szerint, ha valaki csak intimtornát akar egy intimtorna tanfolyamon, nem pedig csoportos csevegést a nőiességről/szexről, akkkor az már prűd, és nem is akarjon intimtornát tanulni? Kissé diszkriminatív ez a hozzáállás. Akkor talán a tanfolyam hirdetéseken ezt is meg kellene említeni.
    előzmény:
    macskoszka (43)
    2007-04-06  09:40
  6. 2007. Április 6. 09:4746.
    Te részt vettél már KA intimtorna tanfolyamon? vagy rossz élményed van a tanfolyammal kapcsolatban? egész egyszerűen nem értem ezt az ellenérzést...
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_986725 (44)
    2007-04-06  09:44
  7. 2007. Április 6. 09:4445.

    Ha egy kicsit megpróbálod más oldalról nézni, biztosan érzed majd, hogy miért is tartozik hozzá (bár más-más mértékben) a szexualitás, a nőiesség.  Nem lehet csak a gyakorlatokat tanítani, ez sokkal többről szól. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_986725 (42)
    2007-04-06  09:31
  8. Torolt_felhasznalo_986725
    Torolt_felhasznalo_986725
    2007. Április 6. 09:4444.
    Igen, tudom, hogy a Rókusban történtek tudományos mérések, amik a KIT módszer bizonyos fokú hatássoságát mutatták. Csak hát a Kegel gyakorlatokon alapuló tornáról _nagyobb_ fokú hatássoságot mutattak ki.
    Én a magam részéről úgy gondolom, hogy ha lehet választani egy elméletileg kérdésesen megalapozott, valamennyire hatásos, és egy elméletileg jobban megalapozott, még hatásosabb módszer között, akkor én inkább az utobbit választanám. Persze mindenki azt választ, amit jónak lát.

    Azt, hogy kinek mire van szüksége, hogy miről beszéljen (vagy beszélgetéseket hallgasson), szerintem hagyjuk meg mindig az érintett egyéneknek. Ez nagyon egyéni, hogy kinek mi a megfelelőbb, egy szakemberrel beszélni a "kényes" kérdésekről négyszemközt, vagy egy csoportban, idegenekkel együtt. Ha egyáltalán idegenekkel akar erről beszélni.

    Hát, ez a be nem vallott összeollózás dolog, bocsánat, de több mint ciki. Hiteltelenné teszi az illetőt szakmailag.
    előzmény:
    zanya2 (41)
    2007-04-06  09:08
  9. 2007. Április 6. 09:4043.

    direkt hangsúlyoztam az IS szócskát....

    Én személy szerint nem találok abban semmi kivetnivalót, ha egy ilyen tanfolyamon vannak szexuális jellegű kérdések....nálunk nem volt. az oktató felajánlotta, hogy az óra után nyugodtan lehet tőle kérdezni. Ráadásul a tanfolyam előtt mindenki kitöltött egy kérdőívet, ami alapján a tanfolyam végén mindenkinek személyre szabott edzéstervet készített a tréner.

    Sztem egy intimtorna tanfolyamon elkerülhetetlen, hogy akár érintőlegesen is, de szóba kerüljön a szexualitás, aki annyira prüd vagy érzékeny az ilyen témákra, az egész egyszerűen ne menjen el egy ilyen tanfolyamra. Teljesen kizárni ugyanis nem lehet a témát tekintve, hogy a hüvely és végbél záróizmait edzik az órákon....

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_986725 (42)
    2007-04-06  09:31
  10. Torolt_felhasznalo_986725
    Torolt_felhasznalo_986725
    2007. Április 6. 09:3142.
    Ízlések és pofonok. Azt gondolom, hogy tiszteletben kellene tartani azok igényeit is, akik _csak_ az intimtorna elsajátításért mennek el a tanfolyamra. Ez nem képmutatás, egyszerűen elvárás, hogy ha egy tanfolyamnak az a neve, hogy intimtorna, akkor arról szóljon. Lehetne a neve "a női szexualitás felfedezése az intimtorna segítségével" is, akkor érthető lenne. Az, hogy ki milyen célból megy oda, az teljesen egyéni, lehet tisztán egészségügyi, de akár más is természetesen
    Aki a nőiességét akarja fejleszteni, az elmehet olyan tréningekre, ahol speciálisan ez a téma, és ahová _mindenki_ ezért megy.
    előzmény:
    macskoszka (39)
    2007-04-06  08:59
  11. 2007. Április 6. 09:0841.

    A Kriston módszer vitathatatlan értékét mutatja, hogy KA-t évek óta rendszeresen a Magyar Nőorvos Társaság Nőgyógy.-uológia Szekció vezetőségi tagjának választották.

    Objektív, hiteles, tudományos módszerrel végzett mérések történtek/történnek a Rókus kh-ban, csak így lehetett a módszert levédetni, és itt tb támogatással folynak a tanfolyamok, (persze, lehet, hogy nem lesz Rókus az eü ref. miatt).

    Összeollózás: azt hiszem, a felét valóban, a másik saját

    Nőiesség: trénertől is, és a csoport összetételétől is függ, mi felé orientálódik erősebben a téma (a gyak. ugyanazok). Sajnos, nagyon sok nőnek "szüksége" van rá, hogy szó essen ilyen dolgokról, és erre máshol nem nagyon van lehetőség, csak direkt módon. Már pedig, aki tele van gátlásokkal, stb. vagy csak hiányzik az infó, az a legritkább esetben mer felkeresni egy szakembert.

    Sajnálom, hogy a trénereket csak KA saját tanfolyamai alapján minősítik. Ált-ban nem találkozhatsz ennyi kirakat témával, jópofi történettel, szexre vonatkozó általánossággal, de annál több szükséges, a napi életben hasznos  dologgal, ált-ban kedvezőbb áron, mindenkire odafigyelve, és nem zsúfolt, 20-25 fős csoportban. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. 2007. Április 6. 09:0140.
     
    előzmény:
    Jutka48 (37)
    2007-04-05  20:39
  13. 2007. Április 6. 08:5939.

    A szexualitás nagyon fontos része a nőiességnek, tehát ha szó is van róla egy tanfolyamon akkor sincs azzal semmi gond szvsz..

    Bár , amin én vettem részt nem voltak ilyen jellegű kérdések és abszolút nem a szexualitásról szól (bár naívság lenne azt hinni, hogy egy ilyen tangfolyamon "csak" eügyi célzattal vesz részt egy nő, sztem nagyon sok nő azért IS végzi el az intimtorna tanfolyamot, mert reméli, hogy tanfolyam után majd simán elszív egy cigit a hüvelyével és ezzel lenyűgőzi a partnerét )  

    Tehát képmutatás lenne azt állítani, hogy a nők csak aranyérrel és vizelettartási problémákkal veszik meg a könyvet és végzik el a tanfolyamot.... 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_986725 (36)
    2007-04-05  20:29
  14. 2007. Április 6. 08:5338.
    Egyetértek veled és nékem is hasonló ismereteim vannak a Kegel gyakorlatokról...
    előzmény:
    zanya2 (34)
    2007-04-05  18:57
  15. 2007. Április 5. 20:3937.
    Nem olvastam végig az egész topikot. A saját tapasztalatomat szeretném csak elmondani Neked! Régóta végzem a K.A. féle intimtornát, egy ideig a könyv alapján tornáztam, majd elvégeztem a K.A. féle tanfolyamot. 48 éves vagyok, két gyermekem van. A gyakorlatok hatására, a hüvelyem 80 %-os erősségű - kórházban végzett vizsgálat alapján -. Nincs vizelettartási problémám. Én minden nőnek csak javasolni tudom.
    előzmény:
    lulu81 (1)
    2007-04-04  15:29
  16. Torolt_felhasznalo_986725
    Torolt_felhasznalo_986725
    2007. Április 5. 20:2936.
    Szerintem is nagyon sok a körítés a tanfolyamon. A 10 óra helyett simán elég lenne 5 óra rá.
    Ahol én voltam, ott nem volt téma a szexuális élet (bár a nőiesség igen), de nem értem, hogy ezt miért kell(ene) beletenni egy intimtorna tanfolyamba. Egy intimtorna tanfolyam az intimtornáról kellene, hogy szóljon, az anatómiai alapokról, meg az ezzel kapcsolatos életmód tanácsokról. Ha valaki a szexualitásával vagy nőiességével akar foglalkozni, elmehet ilyen témájú tréningekre, előfordulhat, hogy valaki konkrétan azért fizetett be, hogy elsajátítsa a módszert, és nem azért, hogy erről csevegjen.
    előzmény:
    csontkollekció (6)
    2007-04-04  16:15
  17. Torolt_felhasznalo_986725
    Torolt_felhasznalo_986725
    2007. Április 5. 20:1535.
    A vizeletelzárás a Kegel gyakorlatokban is csak rávezető gyakorlat, nem szabad rendszeresen végezni.

    Ne haragudj, de én inkább a tudományos módszerrel végzett hatásvizsgálatok eredményeinek hiszek.
    Ráadásul úgy tűnik, hogy a K. I. T. módszer "elméleti" alapjaiban is vannak gyenge pontok.
    Igen, nagyon úgy néz ki, hogy K. A. összeollózta a módszerét, esetleg hozzáadott valami egyénit is, de sehol nem ad meg hivatkozást, felhasznált irodalmat. Az egészet úgy adja elő, mintha egyedül találta volna ki. Ami egyszerűen nem etikus, tudományos körökben az ilyesmit plágiumnak szokták hívni.

    Tisztában vagyok vele, hogy sok nőt érint ez a probléma, mégha ez nem is szokott publikus lenni.
    előzmény:
    zanya2 (34)
    2007-04-05  18:57
  18. 2007. Április 5. 18:5734.

    Nem mindegyikre mondom, hogy árt, hiszen sztem valóban minden ide ható mozgás alapja a Kegel módszer. Azonban pl. a súlyok folyamatos tartogatása, amíg ki nem esik, inkább gyengít, a toló mozdulatok inkább provokálják az izomgyengeséget és növelik az értágulatokat/aranyér, tehát sztem rendszeresen végezve inkább ártanak. Az ún. huzogatás pedig semmit sem erősít, de az legalább nem árt. A rendszeresen végzett vizelet elzárás pedig még erős záróizom esetén is kitágítja a húgycsövet.

    A KA. módszer (bár saját véleményem szerint sok helyről ollózva a jó dolgokat) egyesíti a legtöbb előnyt. A gyakorlatokban, azok megtanulhatóságában és megtaníthatóságában, az izomgyengítő , rosszult rögzült szokások megváltoztatására vonatkozó megoldások adásában.  Persze, mindenben van cicoma és körítés, amitől jól eladható, tehát ebben is, de ma már minden üzlet, a gyógyszereket is szépen  csomagolják és csodákat ígérnek, nincs ezzel semmi baj.

    Elfelejtjük, hogy az izom- és kötőszövetgyengeségért (következményei: aranyér, méh- hólyag, végbél sülly., tág hüvely, inkontinencia, és a néhány csepp is az) nem csak, és pláne nem önmagában a szülés a felelős. Végezz felmérést a családodban, meg fogsz lepődni, hány nő érintett, ár ha egyáltalán merik őszintén elmondani!

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_986725 (29)
    2007-04-05  16:52
  19. Torolt_felhasznalo_986725
    Torolt_felhasznalo_986725
    2007. Április 5. 17:1833.
    Lehet, de az viszont nem Kegel torna!
    előzmény:
    macskoszka (31)
    2007-04-05  17:16
  20. Torolt_felhasznalo_986725
    Torolt_felhasznalo_986725
    2007. Április 5. 17:1732.
    tt van egy cikk a Kegel gyakorlatokról, és egy vizsgálat eredményeiről:

    http://www.inkoklub.hu/node/151
    előzmény:
    zanya2 (25)
    2007-04-05  13:59
  21. 2007. Április 5. 17:1631.
    Biztos a Kegel is hatékony......de az tény, hogy rengeteg nő intim torna gyanánt összevissza húzogatja a hüvelyét ad hoc szerűen, ami viszont tényleg többet árt, mint használ...
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_986725 (30)
    2007-04-05  16:59
  22. Torolt_felhasznalo_986725
    Torolt_felhasznalo_986725
    2007. Április 5. 16:5930.
    Itt van a szakértő válasza:

    "Minden intimtorna Dr. Arnold Kegel által, több, mint ötven évvel ezelőtt felfedezett medencefenékizom-tréningre(pelvic floor muscle training), az un. Kegel gyakorlatokra, és az ehhez kapcsolódó, női- férfi egészségügyi szakirodalmi ismeretekre épül! Ezt van aki bevallja, van aki nem.
    A saját névvel fémjelzett, alternatív módszerek ezen gyakorlatanyag jó-rossz kiegészítései, sajátos variációi, eü. tudnivalók ismertetései, így a KIT is.
    A nemzetközi klinikai kutatás ebben a témában hozott néhány új dolgot a kezdetek óta, de alapvetően a funkcionális anatómiai, élettani működések ugyanazok. Magam gyógytornászként - pontosan ismerve az intim izmok beidegzését - ezek alapján tanítok, és nem alkalmazok kivitelezhetetlen gyakorlatsorokat, pl. a záróizmok külön-külön nem mozdíthatók, vagy az izmok jobbra-balra nem kihúzhatók, mint mimikai izmaink, egész más a beidegzésük. A leglényegesebb különbség tehát ez, így a hatékonyság is erőteljesebb."

    Azért elég furcsa, hogy a K. A. féle intimtorna könyvben egyáltalán nincs felhasznált irodalomlista (ami egy színvonalas ismeretterjesztő könyvnél szokott lenni), és K. A. sehol nem írja, hogy tulajdonképpen miből fejlesztette ki a gyakorlatait. Azt nehezen tudom elképzelni, hogy teljesen saját kútfőből.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_986725 (22)
    2007-04-04  17:40
  23. Torolt_felhasznalo_986725
    Torolt_felhasznalo_986725
    2007. Április 5. 16:5229.
    Mire alapozod, hogy Kegel gyakorlatai ártanak? A Kegel gyakorlatok nem a vizelet visszatartásából állnak, még ha Kriston Andrea ezt is terjeszti
    előzmény:
    zanya2 (25)
    2007-04-05  13:59
  24. 2007. Április 5. 16:0728.
    húú, feltéltelenül meg  kellett ezt velünk osztanod? ráadásul marha érthetetlen az egész hszod...
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_520239 (26)
    2007-04-05  14:44
  25. 2007. Április 5. 15:2227.
    Köszönöm  
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_520239 (26)
    2007-04-05  14:44

Címlap

top