Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Intimtorna vagy Kegel?

lulu81
Létrehozva: 2007. Április 4. 15:29

Sziasztok!

Nem találtam a Kegel-gyakorlatokról topikot, ezért elindítok egyet...  A kérdésem az lenne, hogy mi a különbség szerintetek a Kegel-gyakorlat és az intimtorna között? Mert szerintem semmi, de mégis másképp hívják..

Végeztek-e ilyen gyakorlatokat, és ha igen, milyen jó vagy rossz tapasztalatokról tudtok beszámolni? Igaz-e, hogy fejleszthető a hüvelyi orgazmus általa (rámférne...&nbsp? Igaz-e, hogy könnyebb a szülés? Igaz-e, hogy a szülés után teljesen helyreáll a hüvelyizomzat? Sajnos nagyon sok rémtörténetet hallottam, hogy a szülés után "kitágult" a nő, és már nem volt elég a párja "mérete", meg a párja is nehezen élvezett el emiatt, és tönkrement a kapcsolat...

Itt egy link, aki esetleg még nem hallott a Kegel-gyakorlatokról: http://velvet.hu/v-tars/v-szex/kegel/?print

Nem biztos, hogy folyton itt leszek, de visszamenőleg olvasom majd a hozzászólásokat!

 

  1. 2007. Április 5. 14:4426.
    Én dára lulu8l három gyereket szültek kettő él belőlük egyet viszont halva szültem meg, a harmadikat pedig saját magam, mivel januárban nyitott ablaknál otthagyott a friss fiatal ápolónő, mivel az éjszakásoknak két császáruk volt, ő ahogy azok elmentek, azt mondta kimegy cigizni, aztán nem jött vissza, én meg megszültem a fiamat, reszkető lilán ömlött belőlem a vér tartottam a lábaim közt meg a kezemmel próbáltam a lábacskáját fogni, szerencsémre jött előbb a takaritónő és elorditotta magát, hogy ezt a k... vizcsapot miért nem tudják elzárni, aztán látta, hogy nem folyik, végigment a 6 függönyös ágyok előtt és az ablaknál az utolsón feküdtem, mikor meglátott elsikitotta magát azonnal becsukta az ablakot lerántotta a függönyt rámdobta és már rohant is orvosért de végig felkeltett mindenkit, mert ugy orditott, no szaladtak is, és hál istennek elvágva a köldökzsinort az én kisfiam nem kapott tüdőgyulladást, azt mondta az orvos azért mert kötve volt hozzám és én meleg voltam a szülés hőfokán belül, de kivül tiszta lila, vagy 5 pokrocót meg még radiátor mellé tettek mire ki tudtam engedni. No ennyit, nekem ezt azért irtam le, hogy lásd ilyenkor nem volt kozmetikázás és mégis rendben van a hüvelyem mérete, egyszerüen minden nap, amikor eszembe jut tornáztatom behuzom kinyomom tudod...,de volt egy fiatal nő, 2 gyereket szült két apától és nagyon hiú volt és volt egy szeretője, annak nem felelt meg, túl tágnak találta, ezért, beosztotta a látogatókat ki mikor jöjjön, nehogy összefussanak. és beszükitette a hüvelyét, no volt nyafogás, jobban odavolt, mint a nagymütétesek. De azóta is büszke magára, olyan mint egy Kelemen Anna bocsi, de úgy várta a szobájuk, hogy elmenjen, mert már mindenki idegérte ment. Hál istennek én nem ott voltam. Hidd el ez attól függ, hogy ki milyen orvosnál és hogyan szül és még az is, hogy milyen a szervezete. Nem hiszem, hogy ez miatt aggódnod kelljen. Aki szeret, az szeretni fog úgy is, ennek a nőszemélynek meg azt mondták, hogy mért nem mérte le a férjei meg a szeretői akármilyét, hogy passzoljanak, mert inkább az a baja, nem az amiért mondta. No szóval tornázgass végezd azt a behuzó kinyomó mozdulatokat, tudod összeszoritom elengedem. és nem lesz semmi próblémád! Csak azért irtam le az elején azt, hogy a három gyerekből kettő nem tudott segiteni össze vissza szakadtam, mégsem lett ebből a házaséletemben hátrány. Ne izgulj és ne higgyél el semmi féle rosszindulatu pletyiket, én őszintén leirtam néked mindent, lény nyugodt. lili
    előzmény:
    lulu81 (1)
    2007-04-04  15:29
  2. 2007. Április 5. 13:5925.

    A Kegel több gyakorlata inkább árt, mint használ. A Kriston módszer komplex, a mindennapi rutinba könnyen beilleszthető, és mivel a módszertana nagyon jó, mindenki által biztonsággal elsajátítjható. Sajnos azonban kitartást és szorgalmat nem ad, ezért sokan nem csinálják, és így persze nem segít.

    Mivel nekem valóban használt, és a tüneteim elmúltak, azóta már tanítom is. És hidd el, nem áldoztam volna sok-sok enetgiát és pénzt arra, hogy oktató legyek, ha nekem nem vált volna be.

    Én csak javasolni tudom. Ha nem KA-nál, más trénereknél kedvezőbb áron is megtanulhatod.

    előzmény:
    lulu81 (1)
    2007-04-04  15:29
  3. 2007. Április 5. 11:0124.

    hát nem tudom, te milyen emberekkel voltál tanfolyamon, de ahová én jártam sosem hangoztak el a szexuális élettel kapcsolatos kérdések......

    Az oktató mindig elmondta az óra után, hogy, akinek "kényesebb" kérdése van azt négyszemközt felteheti.

    előzmény:
    csontkollekció (21)
    2007-04-04  16:46
  4. 2007. Április 5. 10:5623.
    Bizonyos pozicíókban látványos az izommunka.....
    előzmény:
    lulu81 (18)
    2007-04-04  16:40
  5. Torolt_felhasznalo_986725
    Torolt_felhasznalo_986725
    2007. Április 4. 17:4022.
    Szia!
    Én erről azt olvastam, hogy ez nem igaz, Kegel csak olyan formában alkalmazta ezt a gyakorlatot, ahogy Kriston tanfolyamokon is csinálják: hogy ráérezz ezekre az izmokra, de a rendszeres gyakorlás nem ebből áll.
    Egyébként itt a honlapon van egy gyógytornász-intimtorna zsakértő, nem olyan régen megkérdeztem tőle, hogy mik a különbségek a különböző intimtprna típusok között, mindjárt bemásolom a válaszát.
    előzmény:
    lulu81 (3)
    2007-04-04  16:05
  6. 2007. Április 4. 16:4621.
    Biztosan tudom, hogy a szexuális életem rejtelmei, csak eléggé szűk körben publikusak.  
    előzmény:
    Tapimaci (19)
    2007-04-04  16:43
  7. Torolt_felhasznalo_354914
    Torolt_felhasznalo_354914
    2007. Április 4. 16:4520.

    Kriston általában leszólja a Kegel-gyakorlatokat és mivel nagyüzemben intimtornázik, így nagyon nehéz megállapítani, vajon igaza van-é vagy csak reklámozza magát.

    A szüléshez - előtte-utána - nagyon jól jön az intimtorna, de megmondom őszintén, hogy nem tudom, milyen lett volna torna nélkül :-))

    előzmény:
    lulu81 (1)
    2007-04-04  15:29
  8. 2007. Április 4. 16:4319.
    Persze, nem mindenkinek ugyanaz jön be. Bár amíg nem probálod, nem tudhatod biztosra  
    előzmény:
    csontkollekció (17)
    2007-04-04  16:37
  9. 2007. Április 4. 16:4018.
    Biztos hülyének néztek, de azért megkérdezem: ha ez a torna a belső izmokat erősíti, az oktató honnan a bánatból látja, hogy jól csinálod-e?!
    előzmény:
    macskoszka (13)
    2007-04-04  16:28
  10. 2007. Április 4. 16:3717.
    Akkor ezek szerint én nem szeretem ezeket a csoportos szexuálpszichológiai tanácsadásokat.  Mindenki izlése szerint.
    előzmény:
    Tapimaci (14)
    2007-04-04  16:28
  11. 2007. Április 4. 16:3216.

    szerintem is

    előzmény:
    Tapimaci (14)
    2007-04-04  16:28
  12. 2007. Április 4. 16:2915.
    Bocsánat, nem előreesés, méhsüllyedésre gondoltam. Valószínűleg nem ugyanaz. De itt is lehetnek fokozatok.
    előzmény:
    lulu81 (11)
    2007-04-04  16:22
  13. 2007. Április 4. 16:2814.

    Szerintem jó hangulatú egy ilyen tanfolyam, és tök jó, hogy mindenki elmondhatja a problémáját és kérdezhet. Természetesen nem kötelező beszélni róla. Ja, és a szexuális örömök az agyban kezdődnek, ezért nem csak tömény torna az egész, hanem némi pszichológia is.

    előzmény:
    csontkollekció (6)
    2007-04-04  16:15
  14. 2007. Április 4. 16:2813.

    Nekem a könyv korábban megvolt, mint a tanfolyam....de utólag bizton állíthatom, hogy a könyv önmagában nem elég....

    A tanfolyam alatt a tréner nagyon figyel arra, hog jól végezd a gyakorlatsort.

    előzmény:
    lulu81 (3)
    2007-04-04  16:05
  15. 2007. Április 4. 16:2412.
    Én intimtorna tanfolyamot végeztem tavaly (Kriston Andrea-féle) és nagyon hasznosnak bizonyult. Az igazi puding próbája nálam majd szülésnél illetve utána derül ki, de nagyon bízom benne, hogy megérte. Érezhetően erősödtek a gátizmaim, bár annak előtte sem volt renyhe és tág sem voltam, de azért érzem a változást A Kegel gyakorlatokat nem próbáltam, arról nem tudok érdemben nyilatkozni.
    előzmény:
    lulu81 (1)
    2007-04-04  15:29
  16. 2007. Április 4. 16:2211.
       Nekem már két nődoki is mondta, hogy előre van esve  a méhem (nem szültem még), de egyik se mondta, hogy ez káros lenne... Bár a fehérfolyásomról is azt mondták, hogy "túl bőséges", de arra se mondták, hogy ez gond lenne...
    előzmény:
    naf:naf (7)
    2007-04-04  16:16
  17. 2007. Április 4. 16:2110.
    Szerintem nagyon jó a könyv, 3 ezer Ft-ba került, ha jól emlékszem.
    Abból meg tudod tanulni.
    Csak jót tehetsz vele magaddal/magatokkal.

    És hogy mi az egész módszertan? Hát itt is, mint minden mozgásnál, van bemelegítés meg levezetés. És azért nem mozognak rutinból azok az izmok, kellenek a rávezető, tanító gyakorlatok, amíg eljutsz az igazi gyakorlatokig.
    Ha már ott tartasz, akkor napi 10 perc az egész. A barátnőmnek gyönyörű sima otthonszülése lett, 30 évesen, első gyerek. Lehet, alapból szerencsés alkat, de lehet, ez is közrejátszott.
    előzmény:
    lulu81 (3)
    2007-04-04  16:05
  18. 2007. Április 4. 16:199.
    Nem azt mondtam hogy felesleges, csak a körítés sok mellé. A szülés körül pedig a rémtörténet.
    előzmény:
    naf:naf (7)
    2007-04-04  16:16
  19. 2007. Április 4. 16:198.
    Köszi, mindjárt megnézem a honlapján, hogy mennyibe kerülhetnek ezek... Én elég csóró vagyok sajna...   Meg hamarosan költözöm Miskolcra. Bár biztos ott is többen foglalkoznak ezzel..
    előzmény:
    Tapimaci (5)
    2007-04-04  16:14
  20. 2007. Április 4. 16:167.
    Hát az pont elég, ha a méhszalagok megnyúlnak, aztán jó kis méhelőreesés lesz belőle.
    Az egyik lány, akivel a tanfolyamra járok, mindenféle sérvet szedett össze 1 db szüléstől, akövetkező szülés után hüvelyplasztika jön. Sokfélék vagyunk, van, akinek 6 se kottyan meg, van, akinek 1-2 után már csöpög a vizelete, stb.
    Ártani nem árt a torna, az biztos.
    előzmény:
    csontkollekció (4)
    2007-04-04  16:11
  21. 2007. Április 4. 16:156.
    szerezd meg a videó kazettát, van könyvtárban is. Szenvedd végig a 3 órát a hülye körbe  magyarázásokkal, és a K.A. diszlethez fésült öltözékeivel, az utolsó 5 percben benne van a lényeg. Eddig ismerőseim körében akik megcsinálták a tanfolyamot 10e felett, egy egy alkalom arról szólt, hogy fél óra okítás és 1 1/2 óra amig mindenki kitárgyalja a nemi életét. Ezért fölösleges ennyi pénzt kiadni.
    előzmény:
    lulu81 (3)
    2007-04-04  16:05
  22. 2007. Április 4. 16:145.

    A Kegelt nem ismerem, de én a terhesség alatt végeztem el a Kriston Andrea féle intimtorna tanfolyamot, ami a szülés után is végeztem és a 6 hetes kontrolon a doki azt mondta, hogy ugyanolyan jól zár a hüvelyem, mint szülés előtt, és a férjem is azt mondta, hogy pont ugyanolyan.

    Valaki megússza a gátmetszést is, bár én nem voltam elég szorgalmas és szerintem későn is kezdtem el a tornát, így én nem voltam olyan szerencsés, viszont annak örülök, hogy minden ugyanolyan.

    Ja, és Kriston Andrea tart Gésák Titka nevű tanfolyamot is (intimtornára épül, így ez feltétele), ha nem vagy megelégedve a szexuális életeddel (bár jó pap is holtig tanul&nbsp

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. 2007. Április 4. 16:114.

    Szia!

    Asszem a Kegel gyakorlatokat fejlesztette tovább K.A. Valszeg ezen a néven nem tudott volna annyit profitálni belőle.

    A rém történetekkel pedig nem hiszem, hogy foglalkozni kellene. Baromság. Többen vannak az ismerőseim körében akik 4; 6 gyereket szültek hüvelyi úton egyiküket sem hagyta ott a férje, mert a kitágult hüvelyébe kevés volt a szerszám. Azokban az esetekben más volt a háttérben max. ez volt publikus.  Egészen más dolgok szoktak megnyúlni pl. a méhszalagok /alsó felfüggesztése a méhnek./

    előzmény:
    lulu81 (1)
    2007-04-04  15:29
  24. 2007. Április 4. 16:053.

    Igen, nekem is úgy tűnik, hogy a Kegel gyakorlatok abból állnak, hogy pisilés közben összeszorít-elenged, illetve akár tévénézés  vagy munka közben összeszorít-elenged... Én azt hittem, hogy a Kriston féle intimtorna is ennyiből áll, elképzelni nem tudom, mi mindent lehet még ott lenn csinálni...  

    A gondom az, hogy kb. két hónap múlva elköltözöm Pestről, szóval nem kezdek egy tanfolyamba, illetve pénzem sincs rá. Könyvből mennyire lehet ezt elsajátítani? Nekem eddig max. a Callanetics-tornát sikerült könyvből, azt is rengeteg gyakorlás után...

    előzmény:
    naf:naf (2)
    2007-04-04  15:58
  25. 2007. Április 4. 15:582.
    Szia!
    Szerintem az intimtorna elég tág fogalom.
    Én a Kriston Andrea által kidolgozottat gyakorlom egy ideje, 3 hónap múlva szülök, remélem, meglesz az eredménye! Egy barátnőmnek nagyon bejött.
    Ebből vannak tanfolyamok is (pl. www.intimtorna.hu), és könyv is, az is nagyon jó.
    TIPP: kérdezd meg a körzeti védőnői szolgálatot, indítanak-e ilyen tanfolyamot. Sok védőnő végzett Kriston intimtorna tréner, de sokkal olcsóbban tartják a tanfolyamokat.
    Szóval, a Kriston intimtorna egész módszertan, az tetszik benne, hogy sok a rávezető, izomtudatosságot fejlesztő gyakorlat. Elsősorban egészségügyi torna, megelőzésre (inkontinencia, szülési traumák, sérvek, stb.) és gyógyításra, rehabilitációra. De szexben is észrevenni a változást. Van ennek gésás változata is, az haladó szint, azt nem ismerem, de sejtem, mi a profilja Lehet, hogy ezt csak az Andrea tartja.

    A Kegelről nincs ennyi ismeretem, lehet, hogy nem is ilyen komplex, vagy csak nagyon leegyszerűsítik 1-2 összehúzogatásra
    előzmény:
    lulu81 (1)
    2007-04-04  15:29

Címlap

top