Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Egyedülálló nagymamák

bodnar-jozsefne
Létrehozva: 2007. március 16. 15:37

 

 Szervusztok!

Egyedülálló nagymamákkal barátkoznék: gyerekekről, unokákról,

és a mindennapokról írnánk egymásnak. Várom a leveleteket: Eta

  1. 2016. július 16. 19:5385551.

    Katika!


    Kívánok neked jó éjszakát, és szép álmokat.


    Holnap találkozunk. Én is megyek lefekszem mert egy kicsit fáradt vagyok.


    Eta

    előzmény:
    kutymuty60 (85550)
    2016-07-16  18:49
  2. 2016. július 16. 18:4985550.

    Valóban hálásak lehetünk az Istennek, hogy olyan emberekkel hoz össze, akiket szeretünk.


    Kati

    előzmény:
    bodnar-jozsefne (85548)
    2016-07-16  17:54
  3. 2016. július 16. 18:4785549.

    Szia Etuka!


    Nálunk is esett az eső szinte egész nap, sehol nem voltam én sem, jókat főztem.


    Igen hamar meg nőnek a gyerekek, biztos hiányozni fog neked Bence hisz kicsi kortól együtt vagytok.


    Sáronka megy csak oviba, Inezke otthon marad még a kis tesóval együtt, esetleg majd jövőre, nagyon sokat tanulnak egymástól, nagyon szépen beszélnek, szépen formálják a szavakat. 


    Remélem holnap szép napsütésre ébredünk.


    Szép estét kívánok neked.


    Kati

    előzmény:
    bodnar-jozsefne (85545)
    2016-07-16  17:38
  4. 2016. július 16. 17:5485548.

    Paulo Coelho - Dolgok, amiket megtanultam az élettől.

    Hogy nem számít, mennyire jó valaki, mindenképpen fájdalmat okoz neked olykor.
    És ezért meg kell bocsátanod neki.
    Hogy évek kellenek a bizalom kiépítéséhez, de elég néhány másodperc a lerombolásához.
    Hogy nem kell megváltoztatnunk barátainkat, ha megértjük, hogy a barátok változnak.
    Hogy a körülmények és a környezet hatnak ránk, de magunkért csakis mi vagyunk felelősek.
    Hogy vagy Te tartod ellenőrzés alatt a tetteidet, vagy azok fognak Téged.
    Megtanultam, hogy a hősök olyan emberek, akik azt tették, ami szükséges volt,
    szembenézve a következményekkel.
    Hogy a türelem rengeteg gyakorlást igényel.
    Hogy vannak emberek, akik szeretnek bennünket, de egyszerűen nem tudják,
    hogyan mutassák ki.
    Hogy olykor az, akire azt hinnéd, hogy megadja neked a kegyelemdöfést,
    ha már a földön fekszel, egyike azon keveseknek, akik segíteni fognak neked felállni.
    Hogy csak azért mert valaki nem úgy szeret téged, ahogyan te szeretnéd, ez nem azt jelenti,
    hogy nem szeret téged teljes szívével.
    Hogy sosem szabad azt mondani egy kisgyermeknek, hogy az álmok balgaságok:
    tragédia lenne, ha ezt elhinné.
    Hogy nem mindig elég, ha megbocsát nekünk valaki.
    Az esetek többségében te vagy, akinek meg kell bocsátani magadnak.
    Hogy nem számít, hány szilánkra tört a szíved: a világ nem áll meg,
    hogy megvárja, míg összeragasztod.
    Talán Isten úgy akarja, hogy találkozzunk sok nem hozzánk illő emberrel,
    mielőtt találkozunk az igazival.
    Így mikor végre találkozunk vele. Tudunk majd hálásak lenni ezért az adományért.

  5. 2016. július 16. 17:5385547.

    Imre Flóra. Lassan megöregszik.........


     


    Az ember lassan megöregszik,
    A jövőnél már fontosabb a múlt.
    Nem jön felénk, ami előttünk fekszik,
    Csak könyörtelen elmarad az út.


    Ha sötét is, nem félünk a jövőtől.
    Nem is sötét, üres. A szerelem
    Többé már nem követelőző,
    Gyöngéd csupán. Fut velünk a jelen.


    Vagyunk, nézünk, de minket nem lát senki.
    A szerelem is néz csak, nem remél.
    Az úton egyedül kell végigmenni.
    Visszahúzódik minden, ami él.


    A szerelem komor, kék mélyút.
    Nem lángol már. De fájni még tud.

  6. 2016. július 16. 17:4785546.

    Pósa Lajos: Mindig csak őt láttam.............


     


    Mikor én a ringó
    Bölcsőben feküdtem,
    Mindig egy jó angyal
    Őrködött felettem.

    Altatgatott csókkal,
    Altatgatott dallal...
    Az én jó anyám volt
    Ez az őrző angyal!

    Mikor fölébredtem,
    Mindig csak őt láttam...
    örök szeretettel
    A szívembe zártam.

  7. 2016. július 16. 17:3885545.

    Szervusz Katika!


    Nálunk is egész nap esett az eső. Nem tudtunk menni Bencével sehová sem.


    Bizony nagyon hamar elmegy az idő Bence is megy ősszel iskolába . Ma is nagyon szép napunk volt nem olyan régen jött érte az Anyukája.


    Gondolom, hogy nálatok is a két nagyobb kislány már oviba fog járni ősztől.


    A kis picúrka is nagyon aranyos lehet már. Sok örömünk van az unokákban ők éltetnek bennünket.


    Nem szeretem ezt az időt kezd fájni a fejem mindjárt bekapok egy gyógyszert.


    Eta

    előzmény:
    kutymuty60 (85544)
    2016-07-16  12:58
  8. 2016. július 16. 12:5885544.

    Szervusz Etuka!


    Felénk is esik az eső, jól lehűlt a levegő, most nem igen megyek sétálni.


    Igen nagyok, aranyosak a kislányok, sokat beszélnek és szépen, már Inezke is nagyon  szépen mondja a szavakat, szeretnék sokkal többet velük lenni, sajnos már nem  olyan könnyen utazom mint régen, azért időnként  rászánom magam.


    Akkor te is unokázol, na nem sokára Bence iskolás lesz, nem kell dédi ovi, gondolom azért hétvégéken együtt lesztek.


    Már kész a barack lekvárom 20 kg-ból főztem, na meg a meggye is kész 10 kg.-ból raktam el, de még szeretnék mert ez a család kedvence.


    Legyen szép napod.


    Kati

    előzmény:
    bodnar-jozsefne (85543)
    2016-07-16  08:39
  9. 2016. július 16. 08:3985543.

    Szervusztok Kislányok!


    Legyen szép napotok !


    Nálunk esik az eső egy pici felfrisülést hoz legalább.


    Ne haragudjatok, hogy keveset tudok veletek lenni, de most szünet idején unokázok. Amikor hazaérek nagyon fáradt vagyok. hiába már 75-ik év nyomja a vállamat.


    Remélem, hogy ti jól vagytok, és a gyerekek, unokák is.


    Katika!


    A te picinyeid is biztosan nagyok már.


    Eta

    előzmény:
    riamam (85542)
    2016-07-13  18:49
  10. 2016. július 13. 18:4985542.

    Katám!


    Itt csak be van borulva hátha éjjel ideért jobb a levegő kicsit. Jó tv.nézést és aludj sokat.


    Marika

    előzmény:
    ermitak1 (85541)
    2016-07-13  18:23
  11. 2016. július 13. 18:2385541.

    Marika!
    Nálunk sincs semmi lehűlés, pedig mennyire vártam. Állandóan megy a ventilátor. Ha a konyhában vagyok ott is. Lenne már vége ennek a kánikulának!
    Szombathelyen volt nagy vihar, jégeső, azt sem szeretném.
    Kata

    előzmény:
    riamam (85540)
    2016-07-13  16:13
  12. 2016. július 13. 16:1385540.

    Katám!


    Hát igen hosszú út nagyon. Én is már mint Te leginkább itthon jól el vagyok pláne ha meleg van utálok vhová menni reggel is mentem 7-re a vetőmag bolt akkor nyit és hamar itthon voltam mire jött a meleg.


    Nevetem az átlag életkort hát az függhet akármitől is de milyen jó, hogy nem tudjuk. Én férjem apja 53 éves volt mikor meghalt olyasmibe mint Ő mindig mondogatták a tesójával ők nem sokáig élnek apjuk is mennyi volt. Hát szegénynek sajnos bejött a másik tesója pedig idősebb még van nem mondom nincs baja múltkor nagyon le volt épülve de most mintha jobban nézne ki.


    Elment a borulás pedig nagyon kellene az eső.


    Marika

    előzmény:
    ermitak1 (85539)
    2016-07-13  13:27
  13. 2016. július 13. 13:2785539.

    Marika!
    Én még az ebédemet is nagyon leegyszerűsítettem. Két csirkecombot elvágtam négy felé, befűszereztem,  mellé krumplit, be a sütőbe. Ubisalival. A hétre már elég lesz.

    Nem vitás jól megbüntet Béla! Nekem az biztos, hogy ez büntetés lenne. Ha nem helyben van a színház, az is. Na, de hát te még fiatal vagy.

    Éppen most olvastam egy Magazinban, hogy hogyan kell kiszámolni, meddig fogunk élni.
    Az anya és az apa életkorának átlaga. Nekem már régen meg kellett volna halnom. Anyukám  elég korán meghalt. Ez is egy nagy hülyeség. Egyik ismerősömnek szülei még gyermek volt mikor meghaltak. Vagy nem ők voltak a szülei?
    Annyi hülyeséget írnak itt, ettől meglehet őrülni.
    Kata

    előzmény:
    riamam (85538)
    2016-07-13  12:22
  14. 2016. július 13. 12:2285538.

    Kata!


    Erdélybe 5 napos kirándulás lesz nagy busszal amin még wc is van sőt akármilyen ital ft-ért Béláéktól szerveznek nagyon sok felé nem nagy kedvem volt de hát mondja ha a lagziba nem mehetett büntetésből el kell mennem. Tudod meghívták a lagziba Őt is de én mondtam egyedül megyek. Kolozsvár, Marosvásárhely, Csiksomlyó, Csilkos tó, Gyergyószentmiklós, Székelyudvarhely meg már a fene se tudja mindennap más városban lesz a szállás, reggeli, vacsora, busz, idegenvezető 54 e ft.


    Szval elég nagy út de majd csak túl élem. Sok ismerős akikkel színházba járunk, leány testvére is,  most is vettünk bérletet majd a köv. évadra Szolnokra az operettbe is szervezik 4 előadás 8 ezer ft. nagyon olcsó oda is menni akart de mondtam nekem a szolnoki bőven elég. 30-án megyünk nem most. Most pé. Nagykátára megyünk fürödni jól összeszervezte a bandát testvére meg még 2 rokona.


    Láttál már Te ilyet közben fől a baracklekvár utolsó adagja amit már nagyon unok.


    Marika


     

    előzmény:
    ermitak1 (85537)
    2016-07-13  10:59
  15. 2016. július 13. 10:5985537.

    Marika!
    Én is hallottam arról, hogy van olyan szer, ami elszínezi a vizet, ha valaki belepisil, de ezt mégsem vezették be. Nagyon megalázónak tarthatták.
    Nálunk még az unokák is szóltak, ha vízben voltak, hogy pisilni kell. Nevelés kérdése.
    Nem tudom még mit kellene főzni, ami hamar meg van. Spenótra is gondoltam, habár nem nagyon kívánom. Kivettem két csirke combot, mert szeretem a húst, hússal. Spagettire is gondoltam, spagettikrémes darált hússal, de már a comb kiolvadt. Mennyi gondom van!
    Milyen kirándulás lesz ez a hét véti Erdélybe? Legyek őszinte, nem irigyellek, de aki szeret utazni.......! Biztosan jó lesz.
    Kata

    előzmény:
    riamam (85536)
    2016-07-13  10:43
  16. 2016. július 13. 10:4385536.

    Sziasztok Nagyikák!


    Ugyan már ha vki benéz rajtunk kívül


    Kellemesebb a hőmérséklet vetőmagboltba voltam vegyszerért permetezni kellene de majd ha hűvösebb lesz.


    Kata a vízzel kapcsolatosan hát igen idős, fiatal, sőt kisgyerek mindenki mártózik. Ki tudja ki mennyire tisztálkodós v. esetleg vmi baja van ez benne van a pakliban. Hát igen legtöbbet nem zuhanyoznak előtte hiába van kiírva az biztos sokat jelentene. Én még hála az égnek nem kaptam semmi ilyesmi bajt igaz annyira sűrűn nem járok a strandra majd most pénteken Nagykátára örülök,hogy nem lesz annyira forróság.


    Olvastam olyasmit, hogy vmit raknak a vízbe és aki belepisil körülötte elszíneződik a víz de ki tudja hol alkalmaznak ilyen trükköt.


    Hszoboszlón pld. /igaz nagyon régen voltam anno még a párommal/ a majd nem forró gyógyvízbe annyi sok nagyon idős csak ülnek meg ülnek órákig pedig nem is szabad volna. Oda nem szoktam bemenni a lábam miatt sem inkább a hűvös vizet keresem.


    De haladok van még barack amit lekvárnak kell főznöm tegnap nem volt energiám és szedtem uborkát az is meddig terem már unom így apránként rakosgatni.


    Van töltött paprikám de nem tudom ma eszek-e belőle annyira nem jó volt a gyomrom eddig döglöttem is gyomorvédőt, sőt cseppeket is vettem be most jöttem talán vmennyire helyre. Pokol tüze égett a gyomromba sőt végig.


    Marika

    előzmény:
    ermitak1 (85534)
    2016-07-13  08:35
  17. 2016. július 13. 08:3885535.

    Viszont a tiszta tófürdőknél, ha kék zászló van kitűzve, az azt jelenti, hogy ott tiszta a víz.
    Kata

    előzmény:
    ermitak1 (85534)
    2016-07-13  08:35
  18. 2016. július 13. 08:3585534.

    Marika!


    Most olvastam egy Magazinban a következőt:
    Nyáron megnő a bőrgyógyászok munkája. Olyan fertőzéssel találkoznak, ami a strandvizében remekül érzi magát. Hiába vizsgálják a vizet, a medencék tisztaságának megőrzésében szerepük van a fűrdőzőknek. A fertőzés elkerülhető lenne, ha a szabályokat betartanák. Ha fürdőzés előtt mindenki használná a zuhanyozót és a lábmosót, ha bőrbetegséggel nem mennének vízbe.
    A strandolók trehánysága miatt rengeteg bőrbetegség lép fel.

    Mikor nekem a reumatikus ajánlotta a gyógyvizet, mondtam, hogy megfog lepődni, de én közös kádba nem megyek. Azt mondta nem lepődik meg, nagyon sokan vagyunk így. Amennyit használ, annyit árt.
    Már csak ha rágondolok is arra, hogy belepisilnek. A hideg ráz ki. Erre a lányom azt mondta a pisi gyógyít, na de ne annak a sok embernek a pisije gyógyítson már meg. Van akinek a vizelete is fertőzött.
    Engem senki nem tud meggyőzni. Mint ahogy én sem a fürdőzőket.
    Kata

    előzmény:
    ermitak1 (85533)
    2016-07-12  19:28
  19. 2016. július 12. 19:2885533.

    Marika!
    A buszokon még nálunk a helyi járatokon  is van klíma, de már a hosszú utazás, sem a túrázás nem vonz. Pedig biztosan azért mentek, hogy szétnézzetek. A fiamék is mennek hétvégén Temesvárra, de már engem nem is hívnak, ismernek már, tudják, hogy nem is mennék. Fürtöském keresztszüleihez mennek, most lesz 50 éves a keresztapa. Ők is itt voltak a ballagáson.
    Kata

    előzmény:
    riamam (85532)
    2016-07-12  19:05
  20. 2016. július 12. 19:0585532.

    Kata!


    Nekem sincs túl nagy kedvem több órás busz út míg odaérünk lábamnak nem túl jó dolog. Vejem is hívott külföldre mondtam inkább nem jobb szeretek itthon lenni, mármint Magyarországon. Mert azért itthon fürödni v. kirándulni elmegyünk.


    Remélem klímás busz mert ott halok meg nem bírom a forróságot. Éppen a tv-ben láttam milyen kánikula volt a BKV buszon klíma nélkül. De az a szerencse nem tartós a forróság.


    Szép estét jó tv.nézést. TV híradót v. Tények amit néztem tiszta horror amik vannak.


    Locsolni kellene de nincs kedvem egyenlőre kimenni.


    Marika

    előzmény:
    ermitak1 (85531)
    2016-07-12  17:22
  21. 2016. július 12. 17:2285531.

    Marika!
    Én nagyon megjártam, hogy most mentem gyógyszert íratni. Szabin van az asszisztensnő is a dr-nő is. Jött egy asszisztens három havit szoktam kiíratni, de csak egy havit írt ki. Majd átvitte egy másik rendelőbe aláíratni. Fél 2-kor már ott voltam, a dr-nő háromnegyed háromkor jött, de nem is írta egyből alá, mert az ő betegei fontosabbak voltak. Csütörtökön lesz itt a mi dokink, de sajnos egy bogyóm elfogyott, már holnapra nem lett volna.
    Szóval Erdélybe mégy. A nászasszonyom is volt nem régen, engem is hívott, de nem bírom én már a túrázást. Csak feltartanám a csapatot. Nyűg lennék. Jól vagyok én itthon.
    Nagyon finom őszibarackot vettem, dobozos fagyit, 5 db Balaton szeletet, husikat,  dőzsölhetek. Na meg pari, uborka, meg egyéb......
    Nem semmi, amit költöttem az az egyéb volt a sok. Nem beszélve a gyógyszerről.
    Kata

    előzmény:
    riamam (85530)
    2016-07-12  13:43
  22. 2016. július 12. 13:4385530.

    Katám!


    Nekem nincs mit elővenni minden évben szoktam venni felsőt v. 2 db-ot tavaly nem tettem most már kell pláne Erdélybe megyek 30-án 5 napra, de bőven ráértem nem tudom mit eszetlenkedtem ebben a melegben. Nem tudtam hány óra elvacakoltam az időt még fagyiztam is de minek olyan sokat adtak 1 gombócba alig bírtam vele. Vettem a piacon s.dinnyét nagyon fini megettem a coop mellett hazafelé fél g.dinnyét nem tudom milyen akkor vágták fel hűtöm. Megebédeltem a maradék grízes tésztát most másik fajta lekvárommal meg is állapítottam abba több cukor kellett volna, no mindegy diétás még van egy főzet pincébe a barack egyenlőre nincs energiám pedig nem sokáig lehet halogatni. Szval egy sem volt sürgős a vásárlásnál ráértem volna ha lehül no mindegy.


    Most főzöm a töltött paprikát tudod mennyit 5 db-ot vettem bogyesz paprikát abba szeretem jó csípős a leve.


    Te is délbe mégy a dokihoz?


    Marika


     


    Lehet van 35 fok.

    előzmény:
    ermitak1 (85529)
    2016-07-12  11:41
  23. 2016. július 12. 11:4185529.

    Marika!
    Én még nem észleltem, hogy milyen az idő, itt bent kellemes, de nem sokára elindulok gyógyszer ügyben. Nem szívesen, de muszáj. A rendelőben már nincs meleg, de ott meg a szemem nem bírja a klímát. Sok bajom van. Nem jó nekem semmi.
    Nekem is kell majd ügyeimet intézni, de megvárom a lehűlést, meg a csekkeket is összevárom.
    Vásárolni én, ebben a melegben, próbálgatni.... azt már nem. Olyan cuccomat vettem elő, amit még akkor varrtam mikor a férjem élt, 14 évvel ezelőtt. Sokáig nem hordtam, most elővettem, és olyan mintha új lenne. Csak azért nem selejteztem ki, mert én varrtam, egy nyári szűrke szoknya, és egy fekete, fehér mintás blúz., de nagyon kellemes vékony anyag. Szellős, lezser. Mostanában ezt szívesen viselem.
    Kata

    előzmény:
    riamam (85528)
    2016-07-12  11:18
  24. 2016. július 12. 11:1885528.

    Szia Katám!


    Dehogy nyírom a sövényt! Köszike a frissítőt kora reggel bankban voltam és elvacakoltam az időt már majd felforrt az agyam most értem haza.


    Amelyik butikba szoktam elmentem pólót venni de hát már ilyenkor nem rendelnek előbb kellett volna. Rengeteget próbáltam amit utálok van ami csak vékony anyag nem is volna baj de gyűrődő akkor vagy oldalt kösd össze csomóra v. elől, vettem a 10-ből egyet fehér piros csíkos de hát mindegyiknek vmi szar még van elől ezen pld. lepke de fene bánja anyaga jó oldalt van benne rejtett gumi feljebb v. lejjebb húzod.


    Hűsölök még jó,hogy a klímát bekapcs.mielőtt elmentem.


    Hoztam dinnyét aszem az lesz az ebédem.


    Marika


     


     


    Köszike a frissítőket, látod mennyire ügyes vagy holnap igérem jövök korán.

    előzmény:
    ermitak1 (85527)
    2016-07-12  08:45
  25. 2016. július 12. 08:4585527.

    Marika!
    Elhiszem, hogy szomorú vagy a lányod miatt. Neki annyival könnyebb mint a lányomnak volt, hogy neki ott a családja, de a lányom teljesen egyedül volt.

    Ma megint nagyon meleg lesz, de mennem kell gyógyszert felíratni. Egyik bogyómból annyi van, hogy még mára elég lesz. 14 órától van rendelés. Szerencsére nincs messze a rendelő, de ilyen melegben nem nagy kedvem van kimozdulni. Azt hittem elég lesz míg egy kicsit lehűl a levegő.

    Nehogy nekiállj már a sövény nyíráshoz!
    Kata


     

    előzmény:
    riamam (85526)
    2016-07-11  19:00

Címlap

top