Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

S.O.S. AMNIO!!!!

marosanikó
Létrehozva: 2007. március 14. 21:04

Sziasztok!!!

SOS, Help, Segítsen aki tud!!!

Harmadik kisbabámmal vagyok kismama! Van egy tündéri 3 évesem, és egy 1 éves kisfiam!!!  

Az Afp eredményem ennél a terhességnél alacsonynak mutatkozott, dec.-ben betöltöttem a 35. évem, a dokim felküldött az 1-es számú nőire (SOTE), genetikai uh-ra. Ott azt mondták, hogy kicsit rövidebb a combcsont? meg stb, 1% a genetikai kockázat, amniocentézist javasolnak! Márc.7-én, visszamentünk, és levették a magzatvizet. Azt mondta a dokinő, hogy rég látott ilyen tiszta magzatvizet. Még örültem is, hogy ez biztos jó dolgot jelenthet. Április 2-ára mondták az eredményt, de ha valami van telefonálnak!

...hát ma, pont egy héttel a magzatvízvétel után csörög a telefon de. 11 óra körül. Valami nem stimm, fel kéne menni újabb magzatvízvételre, ha lehet 13 órára. Természetesen elkapott a sírógörcs, hogy úr isten, mi lehet. Riasztom a férjem, hogy jöjjön haza, mert gond van stb. Már indul is, mamák jönnek a gyerekekre vigyázni, mi megyünk Pestre.  A forgalom katasztofális, de fél 2-re megérkezünk. Mondták nyugodtan fújjam ki magam, majd hívnak. Fél 3körül túl vagyok a 2. amnioentézisen, mivel A RH negatívos vagyok a második Anti-D-n a fenekembe , és ezután mondják el, hogy az első magzatvízmintát gép analizálta, és gyanús a Down szindrómára  az eredmény, mert a 21-es kromoszómából hármat talált. A most levett mintát ember fogja nézni mikroszkóp alatt, ő számolja a kromoszómákat, hátha a gép tévedett!??? Azt mondta a doki, hogy ez az eredmény felülbírálja a gépi eredményt, de nem akar minket hitegetni, nem sokszor téved a gép!!   

Gondolhatjátok milyen idegállapotban jöttünk haza, hányszor kapott el a sírógörcs,  és gondoltam végig kisbabám elvesztését!!! Szóval nem tudom mi tévők legyünk, akik átéltek hasonlót kérem ossza meg velem "élményeit", tapasztalatait!!!

Én úgy gondolom, hogy az Afp-t kicsit korán vették le, és hogy semmi baja a babócámnak. Természetesen nem szeretnék a két egészséges kisfiam után beteg kisbabát, gondolom ezt megérti aki belegondol a helyzetembe. Jó lenne tudnom, hogy minden rendben a pocakban!!!   SEGÍTSETEK!!!!

  1. 2021. Április 21. 16:5711655.

    Szia!


    De régen jártam itt 


    Mi újság veled? Mit mutatott a magzatvíz? Engem többször szúrtak, csak ajánlani tudom, a kockázat elenyésző...

    előzmény:
    ublincs (11654)
    2021-01-08  18:54
  2. 2021. január 8. 18:5411654.

    Sziasztok!


    13.5 hetesen 4,5 tarkoredot mertek. CVSt nem tudjak megcsinalni, mert nagyon hatul van a mehlepeny. 18-an megyen magzatvizre.


    Ja es 41 eves vagyok, 2 egeszseges gyerek, 3 veteles, amiknel mind zres volt a petezsak.


    Igazabol nem izgulok, hiszen mar valtoztatni semmin se tudok. 

  3. Torolt_felhasznalo_981185
    Torolt_felhasznalo_981185
    2010. november 8. 07:3311653.

     

     

     

     

    Hol vagytok Lányok???

     

     

     

     

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_753701 (0)
     
  4. Torolt_felhasznalo_981185
    Torolt_felhasznalo_981185
    2010. október 27. 15:2011652.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_390011 (0)
     

Címlap

top