Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

S.O.S. AMNIO!!!!

marosanikó
Létrehozva: 2007. március 14. 21:04

Sziasztok!!!

SOS, Help, Segítsen aki tud!!!

Harmadik kisbabámmal vagyok kismama! Van egy tündéri 3 évesem, és egy 1 éves kisfiam!!!  

Az Afp eredményem ennél a terhességnél alacsonynak mutatkozott, dec.-ben betöltöttem a 35. évem, a dokim felküldött az 1-es számú nőire (SOTE), genetikai uh-ra. Ott azt mondták, hogy kicsit rövidebb a combcsont? meg stb, 1% a genetikai kockázat, amniocentézist javasolnak! Márc.7-én, visszamentünk, és levették a magzatvizet. Azt mondta a dokinő, hogy rég látott ilyen tiszta magzatvizet. Még örültem is, hogy ez biztos jó dolgot jelenthet. Április 2-ára mondták az eredményt, de ha valami van telefonálnak!

...hát ma, pont egy héttel a magzatvízvétel után csörög a telefon de. 11 óra körül. Valami nem stimm, fel kéne menni újabb magzatvízvételre, ha lehet 13 órára. Természetesen elkapott a sírógörcs, hogy úr isten, mi lehet. Riasztom a férjem, hogy jöjjön haza, mert gond van stb. Már indul is, mamák jönnek a gyerekekre vigyázni, mi megyünk Pestre.  A forgalom katasztofális, de fél 2-re megérkezünk. Mondták nyugodtan fújjam ki magam, majd hívnak. Fél 3körül túl vagyok a 2. amnioentézisen, mivel A RH negatívos vagyok a második Anti-D-n a fenekembe , és ezután mondják el, hogy az első magzatvízmintát gép analizálta, és gyanús a Down szindrómára  az eredmény, mert a 21-es kromoszómából hármat talált. A most levett mintát ember fogja nézni mikroszkóp alatt, ő számolja a kromoszómákat, hátha a gép tévedett!??? Azt mondta a doki, hogy ez az eredmény felülbírálja a gépi eredményt, de nem akar minket hitegetni, nem sokszor téved a gép!!   

Gondolhatjátok milyen idegállapotban jöttünk haza, hányszor kapott el a sírógörcs,  és gondoltam végig kisbabám elvesztését!!! Szóval nem tudom mi tévők legyünk, akik átéltek hasonlót kérem ossza meg velem "élményeit", tapasztalatait!!!

Én úgy gondolom, hogy az Afp-t kicsit korán vették le, és hogy semmi baja a babócámnak. Természetesen nem szeretnék a két egészséges kisfiam után beteg kisbabát, gondolom ezt megérti aki belegondol a helyzetembe. Jó lenne tudnom, hogy minden rendben a pocakban!!!   SEGÍTSETEK!!!!

  1. 2010. május 4. 20:0211576.

    Ja...és, ha szeretnétek ilyen szép babafotókat, írjatok és megadom a fotós számát, aki egy nagyon kedves barátnőm!

    Vállal újszülött, baba, kisgyermek, családi fotózást is.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     
  2. 2010. május 4. 19:5911575.

    Sziasztok!

     

    Talán páran még emlékeztek ránk. Második gyermekünknél is végig jártuk a CVS históriát, aki - hála Istennek- egészségesen világra jött 2010.04.19-én és az Ádám nevet kapta. Csatoltam róla pár képet. 

    Sajnos nincs időm visszaolvasni, de a képeket megnéztem. Olyan szépek ezek a gyerkőcök! Mindenkinek gratula és drukk a még izgulóknak!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     
  3. 2010. május 1. 14:3411574.

    Sziasztok Lányok !

     

    Ezt olvasni is elég borzalmas volt !

     

    Patrik azonban nagyon stramm legény !

    Vigyázzatok magatokra !

    Puszi !

    Remélem, hamar elfelejti/tek/ ezt a rossz emléket. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_981185 (11573)
    2010-04-29  12:00
  4. Torolt_felhasznalo_981185
    Torolt_felhasznalo_981185
    2010. Április 29. 12:0011573.

    Sziasztok!

     

     


    Tudjátok... Ha nagy dolog történik velünk, feltűnök... Háátt most is jönnöm kellett...

    Blogoltam!!!

     

     

    Puszi mindenkinek!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     
  5. 2010. Április 27. 14:1411572.

    Tüneményes ez a leányka !

     

    Nagyon sok szeretettel gratulálunk és jó egészséget, sok boldogságot kívánunk Nektek ! 

    előzmény:
    bencur95 (11570)
    2010-04-27  12:37
  6. 2010. Április 27. 12:3911571.
    Krisztys a te képeid is gyönyörüüüüüüek.
    előzmény:
    bencur95 (11570)
    2010-04-27  12:37
  7. 2010. Április 27. 12:3711570.

    Sziasztok!

    Teczus gyönyörüek a képek.

    remo, Czimbora  hajrá a finisben. Látom, szerencsére minden rendben, szurkolok nektek

    Március 16-n megszületett Hanna baba 39+1-n tervezett császárral a korom és az előző császár miatt. 3210 gr 54 cm-el. Szopizik, anyatejen él, kicsit hasfájós, de gyönyörü baba, szerencsére egészséges. Köszönöm mindenkinek aki  szurkolt nekem anno a nehéz időkben.

    előzmény:
    remo (11569)
    2010-04-19  19:17
  8. 2010. Április 19. 19:1711569.

    Cimbora!

    Örülök, hogy találkoztunk az NST-n ma...

    Remélem sikerült felketeni a babát a pocakodban

    Ne haragudj, hogy szinte köszönés nélkül elmentem, de már nagyon tessékelt kifele a nőci!

    Minden jót nektek, vigyázz nagyon magatokra...

    Lehet még találkozunk szüléskor!

     

    pussz

     

    előzmény:
    cimbora77 (11558)
    2010-03-31  15:39
  9. Torolt_felhasznalo_981185
    Torolt_felhasznalo_981185
    2010. Április 14. 07:1811568.

    Sziasztok!

     

     

     

    Tyűű, jóó nagy itt a csend... Merre vagytok Lányok???

     

     

    Finnishben lévő Kismamiknak drukk, kitartás, minden egyéb! Már nincs sok hárta, aztán csak ügyesen a nagy napon! HAJRÁÁÁ!!!

     

     

    Tecus, köszönjük szépen a szülinapit! Csuda aranyosak a csemetéid!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     
  10. 2010. Április 13. 10:0911567.

    Sziasztok!

     

    Elég régen jártam erre...

     

    Mi még egyben vagyunk, május 1-re bóvagyok kiírva...már kezdek vizesedni, remélem nem marad bent a Míra addig :)

     

    Cimbora! hát téged tényleg riogatnak akkor midnennel  még így a végén is, remélem minden rendben lesz. 

    Nekem a múlt héten szombaton már voltak jóslóim is, azt hittük itt az idő de elmúltak végül...a pocakom sokat keményedik...

    Drukkolok, hogy minden simán menjen és a lehető legjobbkor érkezzen világra a kisbabád :)

     

    Egyébként én is csak akkor nyugszom meg, ha végre a karjaimban trathatom majd a kisbabámat, már nagyon várjuk idekint...:)

    előzmény:
    cimbora77 (11558)
    2010-03-31  15:39
  11. 2010. Április 7. 20:5411566.

    Sziasztok !

     

    Befutottam végre.

    Nem egyszerű... lassan nem elég a nap 24 órája !

    Most az alvó családtagok mellett vaklálok a sötétben, a laptoppal.

     

    Cimbora, mi a helyzet veletek ?

     

    Erzsike, örülök, hogy jól vagytok !

    Humorodat még mindig csípem :)

     

    Mutasd majd az uh képet, ha engedélyezik a lányodék.

     

    Krisztys, leányodat isten éltesse

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     
  12. 2010. Április 7. 11:5911565.
    Jövök még....
    előzmény:
    Teczus (11564)
    2010-04-07  11:58
  13. 2010. Április 7. 11:5811564.

    Sziasztok !

     

    Eszerint lehet képet feltenni ? 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     
  14. Torolt_felhasznalo_981185
    Torolt_felhasznalo_981185
    2010. Április 6. 07:3911563.

    Sziasztok!

     

     

    Wááá!!!

    Végre túl az ünnepen, teljes nyugiban, még magányban gépezhetek kicsit!


     

     

    Húsvétunk csendes, ámde annál fárasztóbb volt számomra. Sok ez nekem igy egyszerre ithon ez az egész család.

     


     

    Pár kép még nektek!

     

     

     

    Erzsike, örülök, hogy jelentkeztél! Sajna az élet nem egy sétagalopp, de csak túléljük! Vigyázzatok magatokra, gyerekekre, pocaklakóra, mindenkire!

     

     

     

    Aniko????

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     
  15. 2010. Április 5. 14:3611562.

    Sziasztok!

    Köszönjük a dícsérő szavakat!

    Erzsi: Nagyon szép az unokád! Jól látom, hogy nagy kópé?

    Gratulálok a nyári tesóhoz!

    Cimbora: Szép szülést kívánok!Benczur márciusi kismama, ha jól tudom!

    Mindenkinek további szép Húsvétot kívánok!

    előzmény:
    nagymarha (11561)
    2010-04-05  14:03
  16. 2010. Április 5. 14:0311561.

    Sziasztok!

    Remélem,hogy nem sértek valami net-etikettet  a dőlt betűkkel, de a másik változat a nagyon vastag betű lett volna. Valamit elcsesztem a gépen, nem vagyok egy Bill Gates. Ezt főleg az anyagiak miatt sajnálom, bár a szürkeállománya sem semmi.

    Ugyan mindjárt vége az ünnepnek, a hátralévő időre még boldog húsvétot kívánok mindnyájatoknak.

    Teczus, köszönöm a dícséretet. Minicsoport? Már ilyesmi is van? Le vagyok maradva egy brossúrával.

    Zsófi még nem hajlandó bilizni, és a bugyipelenkát sem tűri. Régen azért kezdtük el bilire szoktatni az alig egy éves gyereket, mert a textilpelus nem volt egy lányálom, sem nekünk, se a babáknak. Pisi után is rögtön cserélni kellett, hogy ne legyen baja a szépséges babapopsiknak. Egyszer a védőnő előtt azt mondtam, hogy piros a gyerek feneke, erre lakapott mind a 10 körmömről, hogy: a gyereknek popsija van, nem feneke. Gondoltam: csókold meg a popsimat. (Pedig az már akkor sem volt kicsi)

    Július 10-e körül születik Marci, most pénteken még mennek a gyerekek ultrahangra, hogy legyen róla is kép, meg hogy tuti legyen a neme. Nehogy elpasszoljuk a sok rózsaszín babaruhát, aztán meg venni kelljen helyettük másikat.

    Köszönöm, és megvagyok, 55 évesen még fiatal vagyok, legalábbis ezt mondja a 86 éves anyám és a 82 éves anyósom.

    Anyám épp hogy vegetál, nekem meg muszáj még dolgoznom vagy 10 évet... most nem írom ide, hogy milyen fajfenntartó igék járnak a fejemben.

    További szép napot kívánok mindnyájatoknak:

                                                                                     Erzsi

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     
  17. Torolt_felhasznalo_981185
    Torolt_felhasznalo_981185
    2010. Április 2. 07:1511560.

     Sziasztok!

     

     

     

    Lányok, Mindenkinek kellemes, locsókban szegény húsvéti ünnepet, Gyerekeknek gazdag nyuszit, s jóidőt kivánok!!!

    / Márcsak magamból kiindulva... Utálom a locsolkodást! /

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     
  18. 2010. március 31. 17:0211559.
    Drukkolunk és minden okés lesz !
    előzmény:
    cimbora77 (11558)
    2010-03-31  15:39
  19. 2010. március 31. 15:3911558.

    Sziasztok!

     

    Bencur 95, remo, esetleg más győri kismama, nem érkezett még meg a baba? 

    Én ápr. 24-re vagyok kiírva, de becéloztam a jövő hetet :). 

    A 32. heti UH után azzal riogattak, hogy "teltebb bélkacsok" láthatók, ami utalhat bélelzáródásra a babánál, ezért volt UH kontroll, ott minden oké volt, de utánaolvastam, és ez néha látszik, néha nem. Meg mindenféle vírusvizsgálatot is végeztek rajtam (egy részét újra, mert a 13. héten is volt toxoplazma meg CMV), hála Istennek jók lettek, vagy nem estem még át rajtuk vagy rég, terhesség előtt. 

    Az első terhességem teljesen felhőtlen volt, most meg teljesen agyonstresszelnek, kezdve a 12. heti vastag tarkóredővel :(. Igaz, hogy jó lett a CVS, meg a szívUH, de azért sokkal jobban aggódom, mint nagyfiamnál, alig várom, hogy kibújjon és lássam, hogy tényleg makkegészséges, drukkoljatok kérlek  !

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     
  20. 2010. március 31. 10:1311557.

    Sziasztok Lányok !

     

    Mira-baba, köszi a szüléstörténetet.

    Nagyon ügyesek és tényleg gyorsak voltatok :)

     

    Krisztys, elolvasgattalak.

    Patrik nagyon rafinált.

    Tök aranyos a kiscipője.

     

    Erzsike,  nagyon aranyos a kisasszony !

    Mikor érkezik a kistesó ?

    Te hogy vagy ?

     

    Mi megvagyunk, ugyan még kínlódósan a térdem miatt.

    Fanni elég vinnyogós lett, vagy eddig is az volt ?!

    Mindig fáj valami ? Apró kis sebekből akkora cirkuszt tud rendezni !

    Lehet, hipochonder lesz ??

    Nórit beírattuk az oviba, lehet, hogy indul minicsoport/bölcsi helyett/, akkor már idén ősszel kezdi a közösségi létet.

    Akkor én is elkezdem a melót.

    Addig is bőszen bilizünk, termelve bele kis és nagy dolgokat .

     

    Többiek ? 

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     
  21. 2010. március 30. 21:3111556.

    Sziasztok!

     

    Egy hűtlenkedő öregasszony jelentkezik itt a fórumon. Sajnos, mostanában ahhoz sincs kedvem, hogy ideüljek, rossz passzban vagyok.

     

    Örülök, hogy Patrik meggyógyult, és hogy kellemes csalódás ért benneteket Krisztys, az emberség tényleg nem kerül pénzbe. Én azért még mindig szeretnék lápiszolni a Heim Pálban.

    Gratulálok Csilla babához, Isten éltesse őt erőben egészségben!

     

    Utóla ugyan, de boldog szülinapot kívánok minden kicsinek!

     

    Megpróbálok majd gyakrabban jönni, muszáj összekaparnom magamat, és érdekel is, hogy mi van veletek.

     

    további szép estét kívánok mindnyájatoknak:

                                                                                Erzsi

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     
  22. Torolt_felhasznalo_981185
    Torolt_felhasznalo_981185
    2010. március 30. 18:4111555.

    Sziasztok!

     

     

    Túúl sok-sok mindenen, hányós-fosós víruson, Én aki vmikor gyerekkoromban mondtam ki utóljára a kígyó nevét!!! Se terhesen, se sose' nem hánytam!!! Azt hittem beledöglök, mire túljutottam a 'dolgokon'... Rettenet beteg voltam 2 napig, aztán pénteken már nekiálltam kecót+erkélyt takarítani...

     

    Patrik egyre ügyesebb sz ágyacskájával, számunkra fontos-abb események továbbra is a blogban olvashatók.

     

     

    Ma pl. egy 'kerti cipőbe' szerelmesedett bele a fiam, amit természetesen meg kellett neki venni! Tény, hogy ezért indulnik el, hogy vmi itthoni kertit' vegyek, de nem ez volt a fő célom... Mind1... Kapott egy kis vászon csukát is, meg az Ő 'szerelmét' is megvettem...

     

     

     

     

    Rendesen leült a topik ismét, igazán jöhetnétek írni már Ti is!

     

     

    A betegeskedőknek jobbulást kivánok!!!

     

     

     

    Mírababa, ez aztán a villámszüklés!!! Újfenn gratulálok!!!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     
  23. 2010. március 28. 22:1011554.

    Sziasztok!

    Ígértem szüléstörténetet,bár látom nem túl aktív a topic....Hát igen,elfoglalt anyukák vagyunk!!!!!

    Márc.3.-án dokinál voltam ctg-n ill vizsgálaton.Egész nap aluszékony voltam, nem fáradt, hanem a szemem akart csak leragadni...Kevertem-kavartam a baross u környékén(Sote1) szerettem volna még néhány dolgot beszerezni...pl: hasleszorító( végül nem vettem, mert sajnáltam rá a pénzt)stb...Aztán átballagtam a doki rendelőjébe és már a ctg után csóválta a fejét az asszisztensnő-fájásokat jelzett a görbénk.Az orvos megállapította, hogy szűk két ujjnyi a méhszáj:) akár este szülhetünk is! Bár fel voltam készülve a szülésre is, mert eredetileg 6.-ára voltam kiírva-azért megszeppentem és közöltem a dokival, hogy még hazamennék és legfeljebb másnap reggel visszajövünk, ha addig nem lesz semmi...a doki kb a haját tépte...Hiszen más kapva-kapna az alkalmon, hogy akkor hajrá szülünk én meg még egy órát autózok haza...

    Este aggódtam, és izgultam, vajon jó döntés volt-e, hogy nem maradtam bent,viszont nagyon vágytam rá, hogy magától induljon el a baba...Talán, ha nem lakunk ilyen messze a kórháztól, akkor még másnap se  mentem volna be,hiszen még volt időnk...De az orvos  tudja,mit kell tennie...

    Csütörtökön (4.-én) beértünk 7-re a klinikára. Ott megtörtént a szokásos  beöntés, borotválás adatfelvétel, majd elfoglalhattam a 2-es szülőszobát.

    Végre az orvos is megérkezett poénkodott, viccelődött, majd burkot repesztett.Elég sok volt a vizem, szóval ömlött rendesen.

    8 óra körül megkaptam az oxitocint is .Az első fél óra kellemesen telt, pedig a gép már jelezte a fájásokat.A szülésznő kérdezte is, hogy fáj-e:)Akkor még nem éreztem, de pár perc múlva elöntöttek az ismerős fájás-hullámok...10 majd 7 ill 3 percenként jöttek a fájások.9 órakkor már nagyon szenvedtem 9: 20-kor pedig tolófájások is megérkeztek, de még csak 4 ujjnyi volt. közben a szülésznő tágított, gátat védett stb...Fetrengtem még pár percet, majd 9:35-kor megszületett a babánk...Nagyon kis csendes volt és rettenetesen lila. A fejecskéje jó pár napig lila volt, nekünk természetesen így is gyönyörű volt...Szopizott is a szülőszobán.A kórházban minden rendben volt és vasárnap már haza is jöhettünk! Hát ennyi a mi kis story-nk!!!!

    Mindenkinek szép napokat kívánok!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_981185 (11553)
    2010-03-22  08:23
  24. Torolt_felhasznalo_981185
    Torolt_felhasznalo_981185
    2010. március 22. 08:2311553.

    Sziasztok.

     

     

    Ismét termeltem némi olvasni valót!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     
  25. Torolt_felhasznalo_981185
    Torolt_felhasznalo_981185
    2010. március 18. 10:4111552.

    Illetve most talán sikerül a linkem...

     

    Sziasztok!

     

     


    Tisztelettel jelrentem, bekövetkeztek a mozgalmas napjaink!

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_981185 (11551)
    2010-03-18  10:39

Címlap

top