Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

S.O.S. AMNIO!!!!

marosanikó
Létrehozva: 2007. március 14. 21:04

Sziasztok!!!

SOS, Help, Segítsen aki tud!!!

Harmadik kisbabámmal vagyok kismama! Van egy tündéri 3 évesem, és egy 1 éves kisfiam!!!  

Az Afp eredményem ennél a terhességnél alacsonynak mutatkozott, dec.-ben betöltöttem a 35. évem, a dokim felküldött az 1-es számú nőire (SOTE), genetikai uh-ra. Ott azt mondták, hogy kicsit rövidebb a combcsont? meg stb, 1% a genetikai kockázat, amniocentézist javasolnak! Márc.7-én, visszamentünk, és levették a magzatvizet. Azt mondta a dokinő, hogy rég látott ilyen tiszta magzatvizet. Még örültem is, hogy ez biztos jó dolgot jelenthet. Április 2-ára mondták az eredményt, de ha valami van telefonálnak!

...hát ma, pont egy héttel a magzatvízvétel után csörög a telefon de. 11 óra körül. Valami nem stimm, fel kéne menni újabb magzatvízvételre, ha lehet 13 órára. Természetesen elkapott a sírógörcs, hogy úr isten, mi lehet. Riasztom a férjem, hogy jöjjön haza, mert gond van stb. Már indul is, mamák jönnek a gyerekekre vigyázni, mi megyünk Pestre.  A forgalom katasztofális, de fél 2-re megérkezünk. Mondták nyugodtan fújjam ki magam, majd hívnak. Fél 3körül túl vagyok a 2. amnioentézisen, mivel A RH negatívos vagyok a második Anti-D-n a fenekembe , és ezután mondják el, hogy az első magzatvízmintát gép analizálta, és gyanús a Down szindrómára  az eredmény, mert a 21-es kromoszómából hármat talált. A most levett mintát ember fogja nézni mikroszkóp alatt, ő számolja a kromoszómákat, hátha a gép tévedett!??? Azt mondta a doki, hogy ez az eredmény felülbírálja a gépi eredményt, de nem akar minket hitegetni, nem sokszor téved a gép!!   

Gondolhatjátok milyen idegállapotban jöttünk haza, hányszor kapott el a sírógörcs,  és gondoltam végig kisbabám elvesztését!!! Szóval nem tudom mi tévők legyünk, akik átéltek hasonlót kérem ossza meg velem "élményeit", tapasztalatait!!!

Én úgy gondolom, hogy az Afp-t kicsit korán vették le, és hogy semmi baja a babócámnak. Természetesen nem szeretnék a két egészséges kisfiam után beteg kisbabát, gondolom ezt megérti aki belegondol a helyzetembe. Jó lenne tudnom, hogy minden rendben a pocakban!!!   SEGÍTSETEK!!!!

  1. 2007. március 15. 14:5926.

    Anikó!

    Már a fórumon is írtam, és most elő is kerestem a papírt: nekem az AFP eredményem 0,57 MOM lett. Ref.tartomány 0,4-2,5. Mindenki (védőnő, labor, nőgyógyi) azt mondta, hogy rendben van.Semmilyen más vizsgálatra nem küldtek el. És ugye ismered Zalánt?

    Szerintem ne adjátok fel a reményt!!!!! A gép is tévedhet! Tudom, hogy szörnyű 2 hét vár Rátok, de bízakodjatok!!!! Ja és J.virág beszélt valamilyen vizsgálatról, sztem vele is vedd fel komolyabban a kapcsolatot. Lehet, hogy most már megérné Nektek is azt a pénzt, nem?

    Nyugi, ne idegeskedj(etek)!!! Mi nagyon szurkolunk Nektek!!!!!

    Puszi

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. 2007. március 15. 14:1425.

    Sziasztok!!

    Szóval most arra a megállapításra jutottunk, hogy nem ülünk öpbe tett kézzel két hétig, hanem kikérjük több szakember véleményét!!!     

    Tudjuk, hogy a kromoszómavizsgálat döntő fontosságú, és valószínűleg az adu ász kártya a többi között!!!

    De hallani szeretném több hozzáértő szájából, hogy mi a véleménye!!!

    Szerintetek??? Jól teszem?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. 2007. március 15. 08:2124.

    És még valami....Ugye nekem döntenem kellett, hogy mit csinálok, a magzatvízvétel egyenlő lett volna a vetéléssel, ezt a nőgyógyi megmondta.

    A nagynéném (belgyógyász) azt mondta, hogy "Figyelj! Beteg gyereket szülni borzasztó. De egészségeset elveszíteni egy barom vizsgálat miatt még szörnyűbb"

    A barátnőm pedig, aki fogyatékosokkal foglalkozik, azt mondta, hogy " egy down-kóros képes érezni, kommunikál, kiválóan fejleszthető, sokuk önálló életre képes - vannak olyan  fogyatékosság, ami nem látszik a gyereken...még születése után se, sőt akár 3 éves koráig se - de rosszabb, mint a down-kór".

    Így gyerek maradt - abban a tudatban, hogy esetleg beteg, magzatvízvizsgálat kilőve.  

    előzmény:
    marosanikó (1)
    2007-03-14  21:04
  4. 2007. március 15. 08:1423.
    Ups, most látom, hogy már írtad, amikt kérdeztem...Bocsi!  
    előzmény:
    marosanikó (19)
    2007-03-15  06:58
  5. 2007. március 15. 08:1122.

    Lenne pár kérdésem..., bár a magzatvízvizsgálat azért elég tuti.  

    Volt 12 hetes komoly genetikai UH? Ahol én szültem, ott volt, és a nőgyógyim azt mondta, hogy azon a dokik (3 nézte egyszerre a gyereket) 98%-ban szűrik a down-kórt. (a kórház kérni is akarta, hogy az ottani kismamáknak ne legyen AFP, mert azzal több a gond mint a haszon)

    Amikor alacsony lett az AFP-m (0,42akármi, amikor minimum 1-nek kellet volna lennie), akkor csináltak valami Beta-HCG (ha így írják...) plusz vizsgálatot, az negatív lett. Ez a két vizsgálat volt a reményem, mert nekem annyira görcsölt a hasam, hogy a magzatvízvizsgálat a terhesség tuti végét jelentette volna.

    A gyerek egészséges lett - és lány! (az AFP a nemtől is függhet, ezt a védőnő mondta) Aztán kiderült, hogy a családunkban a lányoknál az AFP rendszeresen alacsony volt...

    Mire megszültem az is kiderült, hogy azon a héten, amikor nekem vették le az AFP-t, megromlott a reagens, és a megkapott értékek egy része abszolút fals volt....De kié? És melyik?? (sok-sok kismamáról volt sz&oacute Na akkor kiakadtam! Hogy kísérleti lovak vagyunk, vagy mi?? És ebből látszik, hogy bizony a labor is tévedhet!!!!

    előzmény:
    marosanikó (1)
    2007-03-14  21:04
  6. 2007. március 15. 08:0821.

    Nagyon szorítok neked!!!

    Biztos minden rendben lessz,ne félj.

    Küldök neked sok +++++ energiát! 

    előzmény:
    marosanikó (19)
    2007-03-15  06:58
  7. Torolt_felhasznalo_776650
    Torolt_felhasznalo_776650
    2007. március 15. 08:0620.

    Szia!

    Szerintem ne rágódj azon,hogy esetleg mi lehet az oka,ha....Nem lehet megmondani!Ez tényleg olyan rendellenesség,ami nem igazán vezethető vissza semmi konkrét okra ill. a szülők életkora is csak kockázat-növelő tényező,de nem ok,hiszen fiatal lányoknak is születik Down-os babája...

    Remélem,csak tévedés az egész és semmi baja nincs a babátoknak!Ez most mindenképp nagyon nehéz időszak,sok türelmet,kitartást,erőt hozzá!

    Esetleg menj el egy 4D-s ultrahangra,de olyan helyre,ahol nem csak mozinak használják.A Down szindrómához általában sajnos többféle egyéb rendellenesség is társul,nemcsak a nyaki redő eltérése!Ez is segíthet a pontos diagnózishoz!

    Minden jót kívánok nektek és drukkolok,hogy minden rendben legyen!

    előzmény:
    marosanikó (19)
    2007-03-15  06:58
  8. 2007. március 15. 06:5819.

    Jó reggelt!!  

    Eddig tudtam aludni, de az szerencsére pihentető volt!! Ilyen korán nem szoktam gép mellé ülni, de most megnyugtat.

    Továbbra is köszönöm a hozzászólásokat!

    ...még egy-két részlet a történetünkből:

    Én is, és a férjem is teljesen normális életet élünk. Egyikünk sem dohányzott soha, és inni sem iszunk. Imádjuk a gyerekeinket, teljesen nyugodt középszerű életet élünk. -tudom, hogy a Down-szindróma véletlenszerűen előforduló kromoszóma rendellenesség, de akkor is nehéz lenne elhinnem, hogy beteg a babám!! Ezt tegnap este a férjemmel is épp beszéltük, hogy annyira nem "fér" bele a mi kis családunk ugymond idilli képébe!!?? Félre ne értsen senki, tudom, hogy ezek a dolgok nem az életvitellel vannak összefüggésbe, de annyira szeretnék valami magarázatot, ha tényleg baj van!!!  Nem szedünk gyógyszereket, csak ha tényleg már szinte kötelező. ...szóval h hiba van a picuri kromoszómáival, MITŐL????? És honnan tudom majd ezt 100%-ra????? Teljesen rá kell hagyatkoznunk az orvostudományra, és azokra az emberekre, akiknek a kezében átmegy a magzatvízmintám, és a papírjaim!! Már az első levétel után emlékszem azon izgultam, hogy biztos együtt maradnak az adataim a mintával? nem keveredhet el? Mi van ha eltörik, kifolyik, valamit elhibáznak!! Megmondják? Vagy kitalálnak valami "mesét", mégha a frász is jön az emberre, hogy újabb minta kell? Olyan sokszor téved a gép, vagy lehet, hogy a "túl tiszta" magzatvizemben nem is volt annyi levált magzati sejt, amiből érdemleges eredményt lehet kihozni!! Annyi kérdés zakatol a fejemben, és a legrosszabb, hogy nem látom tisztán a helyzetünket!! Csak a szavakat hallom, amiket mondanak, de semmit nem látok mögötte!!! Nem mutatanak semmit, nem adnak íráaban semmit, csak mondják a szerintük "tényeket".

    Az én nőgyógyászom amúgy egy arany ember!! Már 2X rábíztam a magam és leendő gyermekem életét!! Semmi gond nem volt sem a terhességekkel, sem a hosszú, de teljesen normális lefolyású szülésekkel. Matyikám 2004.02.26-án született 4200gr, és 53cm-rel, Bercim 2006.01.16-án, 4500gr, és 53cm-rel. Azóta is hál istennek szépen, egészségesen fejlődnek!!!   

    Az Afp eredményig minden a megszokott "forgatókönyv" szerint zajlott. A 12 hetes uh-on tökéletes nyaki redő, már látszott az orrcsont, így semmi kockázat nem merült fel. Emlékszem még rá is kérdeztük, hogy azért mert már betöltöttema 35. évemet nincs e valami kötelező külön vizsgálat. Az orvrosom azt mondta, hogy ezek a plussz vizsgálatok nem a kor miatt szükségesek elsősorban, hanem a leletek, eredmények tehetik szükségessé.

    ...és akkor jött az AFP eredmény, ami elindította ezt a nem is tudom minek nevezzem mit. Én meg vagyok győződve róla, hogy korán lett levéve az AFP vizsgálathoz a vér. Az eredménye:

    AFP 19,6 ng/ml     ref.(14,00-82,00) HCG 100 KU/L      ref. (40,00-60,00)

    ...a MOM értékek:

    AFP MOM 0,64   ref (0,40-2,20) HCG MOM 4,14    ref (0,40-2,50)

    DOWN kockázat 1:50

    Terhesség ideje: 15 hét+4 nap

    Mikor ezt a kezembe adta a védőnő, úgy adta oda mint a halálos ítéletet. A dokim megnyugtatott, hogy tulajdonképpen nem is rosz, ha csak az AFP értékeket nézzük, és hogy a hcg értékeket nem is szokták feltüntetni. De a megnyugtatásunkra, menjünk fel a SOTE-ra, egy genetikai uh-ra! ...innen már ismeritek a történetem...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. 2007. március 14. 23:3318.

    Szia!

    Ne keseredj el, mert azt a babád is érzi. Tudnod kell, hogy minden rendben lesz és punktum.  

    Kívánom szívből, hogy legyetek nagyon boldogok!  

     

    előzmény:
    marosanikó (1)
    2007-03-14  21:04
  10. 2007. március 14. 23:2817.
    En sem tudok erdemben hozzaszolni, csak kivanok nektek sok-sok turelmet, kitartast, es egy gyonyoru, boldog babat  kb. olyan 8 honap mulva, aki egy osszetarto, kiegyensulyozott csaladba szuletik     
    előzmény:
    marosanikó (16)
    2007-03-14  23:03
  11. 2007. március 14. 23:0316.

    Mindenkinek köszönöm az eddigi hozzászólásokat!!!   

    ...és várom az újabbakat!!!    

    tudjuk, hogy a döntés a mi kezünkben, csak annyira nehéz!!!!

    ...és annyi csoda történik, ahogy ti is írtátok néhányan :NÖcomment, csacsi83

    ...és mindenkinek köszönöm, aki szorít nekünk!!!!!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. 2007. március 14. 22:2515.

    Szerintem még a legnagyobb jóakarattal se menjünk bele a megtartsa-ne tartsa kérdésbe,ugyanis ez a topic nem arról szól.Ha beteg a baba akkor neki kell felnevelnie ami egy életre szóló hatalmas felelösség ,és mindenkinek magának kell meghozni a döntést vállalja -e. Én csodálok mindenkit aki felvállalja,de megértem az is aki nem.Hozzászólni mindig könnyebb mint dönteni.......

    Nagyon remélem,hogy jó lesz az eredmény és hamarosan három kisgyermek boldog anyukája leszel ,sokan szurkolunk neked!!!!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_910736 (14)
    2007-03-14  22:11
  13. Torolt_felhasznalo_910736
    Torolt_felhasznalo_910736
    2007. március 14. 22:1114.
    Elfelejtettem írni, a nővérem mind a 3 gyerekét a SOTE-I-en szülte. Még akarnak (nem tudom,hogy hova, de ez az ő dolguk), és ha összejönne a 4, akkor sem menne máshova, annyira megbízik bennük.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_910736 (12)
    2007-03-14  22:07
  14. 2007. március 14. 22:0913.
    Fejlettebb (ha lehet így írni) országokban már 70 év felé emelkedett a down kórosok várható élettartama.... és szinte mindig képesek az "önálló" életre...Eddig azért volt kevesebb ,mert sokszor nem kapták meg a megfelelö ellátást, ""mindegy"" volt,mi lesz velük,meg ""nem is értek"" annyit... (föleg úgy jó 60 évvel ezelött..).Ma már szerencsére ez megváltozott,és mindenkit ellátnak,aki rászorul...
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_394653 (11)
    2007-03-14  21:57
  15. Torolt_felhasznalo_910736
    Torolt_felhasznalo_910736
    2007. március 14. 22:0712.
    Szia! A nővérem 39 éves. Van egy 4 és egy 7 éves lánya, és egy 2 hónapos kisfia. A lányoknál mind a két afp-n visszarendelték, túl alacsony érték miatt, sőt a kisebbiknél "megállapították", hogy súlyos fejlődési rendellenesség áll fent. Ennek ellenére megszülte, és láss csodát, semmi baja, sőt zseni palánta, 4 évesen már tud olvasni!! Nem semmi. A kisfiút december végén szülte, down gyanuval, végig állították,hogy ezer%, hogy down kóros és súlyos deformáció a lábainál. Akárhogy is nézem a kiskrapekot, nem látom rajta a down szindróma jeleit, és egész nap kalimpál, a lábai nem deformálódtak. A kisfiúval 4x volt vizsgálaton, mind a 4x tévedett a labor. Úgy voltak vele, hogy Őt is Isten adta, szeretik, felnevelik, akárhogy is születik meg. Szerencsére makk egészséges, szopizik és rettenetesen jókedvű baba. Annyira megkönnyebbültünk, mikor megszületett és mnden rendben volt. Igaz imádkoztunk érte, és hatott. Szóval fel a fejjel, mert a sokadik vizsgálat is tévedhet. Imádkozom értetek, biztos vagyok benne, hogy az Úristen megsegít, és ha van is valami, azt időben meggyógyítja. 
    előzmény:
    marosanikó (1)
    2007-03-14  21:04
  16. Torolt_felhasznalo_394653
    Torolt_felhasznalo_394653
    2007. március 14. 21:5711.
    Ne haragudj, de megakadtam.... Mi az, hogy elvesztened a babat? Nyilvan mindenki egeszseges babara vagyik, de egy Down koros gyerek is a tied, es tunder es egyatalan.....
    előzmény:
    marosanikó (1)
    2007-03-14  21:04
  17. 2007. március 14. 21:4010.

    Úgy látom, senki se ír ... szóval, a legbiztosabb- egyetlen igazi, biztos módszer - a kromoszómavizsgálat, se az AFP, se a genetikai uh nem biztos - de esetedben nem is jeleztek valami nagy kockázatot.  Az eredméy egyértelműen igen, vagy nem lesz (a kvartett tesztnél nem!). Ha bizonyítják a három kromoszómát, akkor biztos, hogy Down-os, ha meg kiderül, hogy rossz a gép eredménye, akkor biztos, hogy nem downos.

    Tulajdonképp azt kellene tudni, vajon hányszor téved a gép... de amennyire látom, az egészségügyben mindig inkább a rosszabbra készítenek fel. Úgyhogy én nagyon szurkolok neked!!!

    előzmény:
    marosanikó (1)
    2007-03-14  21:04
  18. 2007. március 14. 21:399.
    Szia!
    Megértem hogy aggódsz, hiszen én is ezt tettem volna a terhességem idején. Sajnos nem értek ezekhez a vizsgálatokhoz, mert nem volt részem benne, mert mindkét gyermekemnél jó volt az afp eredményem. De egy dolgot próbálj meg szemed előtt tartani, hogy az a babóca a pocakodban van és ha idegeskedsz, akkor azzal ártasz neki. Bízni kell!!! Nagyon bízni abban, hogy ott benn egy nagyon egészséges kisbaba van, aki megakar közétek születni és nagyon sok örömöt és boldogságot okozni.
    Nekem azt mondták 5 éve, hogy nem lehet soha gyermekem, és most szerencsére már kettő van. A lányom 3, a fiam 1 éves. Nem adtuk fel a reményt még akkor sem mikor a lányom szülés után majdnem meghalt. Tudtam a remény hal meg utóljára, nem pedig a lányom. És most már ott tartunk, hogy igaz betegesebb, mint a vele egykorúak, de köztünk van, boldog és annyi boldogságot tud adni, mint senki más a világon.
    Azt kívánom, hogy legyetek ti is nagyon boldogok és ne legyen semmi gond sem a kicsivel, sem terhesség hátralevő idejében.
    Nagyon sok egészséget kívánok nektek tiszta szívemből.

    előzmény:
    marosanikó (1)
    2007-03-14  21:04
  19. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2007. március 14. 21:378.

    Értem, és átérzem amiről beszélsz, nem könnyű helyzet!

    Segíteni csak azzal tudok, hogy nagyon szorítok, ne legyen semmi gond!

       

    előzmény:
    marosanikó (1)
    2007-03-14  21:04
  20. 2007. március 14. 21:377.
    Nyugodj meg és higgatan gondold végig, hogy mi lehet a legrosszabb és akkor mit fogtok tenni.....reméljük nem ez következik, henem szép egészséges kisbaba!!!!  Eddig ugye minden rendben volt????
    előzmény:
    marosanikó (1)
    2007-03-14  21:04
  21. Torolt_felhasznalo_222723
    Torolt_felhasznalo_222723
    2007. március 14. 21:346.
    ez a hülye a lehető legrosszabb helyre tudja betenni a kacsintást 
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_222723 (5)
    2007-03-14  21:33
  22. Torolt_felhasznalo_222723
    Torolt_felhasznalo_222723
    2007. március 14. 21:335.
    Szia!

    Bár még nincs gyermekem, már nagyon szeretnénk. Nem igazán értem, mit vársz a fórumosoktól? Szerintem bárki bármit mond, hogy vele hogy történt, mi volt (akár téves diagnózis, akár helytálló,attól a Ti problémátok nem lesz megoldva. Elsősorban szerintem várjátok meg az ember által végzett kontroll-vizsgálatot, s ha nem megnyugtató az eredmény, akkor próbáljatok utánanézni a quartett-tesztnek:
    http://www.bebilap.hu/terhesseg/down.ht m

    Mindenesetre bízom benne, hogy a gép bizony tévedett, a babócátoknak pedig kutya baja!   
    előzmény:
    marosanikó (1)
    2007-03-14  21:04
  23. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2007. március 14. 21:324.
    Segíteni én sem tudok, de szerintem hétköznap, napközben indítsd újra. Biztos sok hsz lesz!!
    előzmény:
    marosanikó (1)
    2007-03-14  21:04
  24. 2007. március 14. 21:213.
    Őszintén bevallom,a felét sem értettem annak amit írtál(természetesen ez az én hibám,hiszen nincs még babánk) de a kétségbeesésedet éreztem... Tiszta szívből kívánok nektek egészséget,és mihamarabbi megnyugvást...Én szorítok....
    előzmény:
    marosanikó (1)
    2007-03-14  21:04
  25. Torolt_felhasznalo_234597
    Torolt_felhasznalo_234597
    2007. március 14. 21:192.
    Sajnos én nem tudok segíteni neked, de drukkolok, hogy ne legyen gond!  
    előzmény:
    marosanikó (1)
    2007-03-14  21:04

Címlap

top