Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Négynapos fogyókúra

Torolt_felhasznalo_354728
Torolt_felhasznalo_354728
Létrehozva: 2003. július 21. 13:03
Sziasztok! Szeretném megkérdezni, hogy mi a tapasztalatotok a 4 napos fogyókúrával kapcsolatban? Konkrétan miket lehet enni?
  1. 2003. augusztus 18. 13:37101.
    :-)
    Igazából nem tudtam, hogy ezt a végigőzpörköltözött hétvégét mivel folytassam, és akkor már jó kis tésztával, hihi. . .
    Holnap gyümölcsnap, azt szeretem!!! :-)
    Meg a nevemet is! :-))
    előzmény:
    Mágika79 (100)
     
  2. 2003. augusztus 18. 13:16100.
    Na, ez jó volt, mire leírtam, válaszoltál is. :-))

    előzmény:
    toblerone1 (98)
     
  3. 2003. augusztus 18. 13:1599.
    Milyen más névre gondoltál? :-)

    Bágica, én is szeretem a nevem! Majdnem Gyöngyvér lettem, szerencsére anyukám a sarkára állt!

    Nektek ma milyen napotok van? Nekem gyümölcs. Jobban bírom, mint az előzőt.

    előzmény:
    toblerone1 (96)
     
  4. 2003. augusztus 18. 13:1098.
    KVIF-re akart menni? Bocs, nekem valamiért a Külker rémlett. . .

    És nem félsz elengedni külföldre?? Merrefelé?

    Lányok, ma szénhidrátnappal folytatom, és az OKItália már egy órája nem hozza a paradicsomos spagettimet. Grrr. . .
    Diétázni és még éhezni is. . . :-)))

    Tobi light
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_903381 (97)
     
  5. Torolt_felhasznalo_903381
    Torolt_felhasznalo_903381
    2003. augusztus 18. 13:0597.
    Tobikám!!
    Jó vagy Te így, ahogy vagy!!!:-))))
    Ágicám sajna nem jutott be a KVIF-re, hiányzott 2 pont a felvételihez, a költségtérítés meg horrrrrrrooooooor összegbe kerül, oda nem is jelentkezett. Úgy döntött, kimegy nyelvet tökéletesíteni és jövőre újra nekifut.

    Mágika! Nehéz volt kitalálni, de tényleg!
    Én pl. szeretem a nevem! tudom, hogy ez ritka, de úgy tűnik, hogy Ti is!!!
    előzmény:
    toblerone1 (96)
     
  6. 2003. augusztus 18. 12:5796.
    Mennyit szenvedtem, hogy valami kedves, Ági-s nickem legyen anno, és minden vicces már foglalt volt. . .
    És mérgemben az össtes otthon lévő toblerone-t megettem, innen jött a név. . .

    Vagy ebben a topikban inkább más néven szerepeljek?? :-))))))
    előzmény:
    Mágika79 (94)
     
  7. 2003. augusztus 18. 12:1095.
    találgathattok, bocs!
    előzmény:
    Mágika79 (94)
     
  8. 2003. augusztus 18. 12:0794.
    Egyet találhattok, engem hogy hívnak! :-D
    előzmény:
    toblerone1 (93)
     
  9. 2003. augusztus 18. 12:0393.
    Már megint Ági-találkozó van! :-)) (én is. . . )

    Anyukám egy tündér. . . De te sem panaszkodhatsz Ágica lányoddal!!! :-)) (Tényleg, végül felvették a Külkerre?)

    zizimanó, én még nem voltam kismama, de ez egy elég egészséges diéta, úgyhogy bátran kezdjél bele, aztán ahogy a csöppség elkezd mozogni, úgyis kreál neked elég mozognivalót! :-)
    Mi lenne (szólj, ha butaság), ha a babakocsitolás lenne a sport, Németországban görkorival tolják a csajok! :-))

    Tobi/Ági
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_903381 (89)
     
  10. 2003. augusztus 18. 11:2992.
    Olyan nagyon nem lehet szentiras, mert nem is oszthato 4-gyel. Meg ha a 3 viznapot kivonom, akkor se. Szoval nem erdemes görcsölni, vedd könnyeden.
    Kismama sajnos mar rettenetesen regen voltam, raadasul halalosan sovanyan, mindket szüles utan kisebb volt a sulyom, mint terhesseg elött.
    De azert ami kesik nem mulik, csak sikerült egy jo csomot felszednem.
    Most en is beszallok ( ujra, mert a szabadsagom alatt megint sikerült hiznom) a fogyiba, jelenleg a 2. sorozat 2. napjanal tartok.

    Sok sikert: Agi
    előzmény:
    zizimanó (90)
     
  11. 2003. augusztus 18. 11:2991.
    A diéta célja a felesleg kilogrammok leadása mellett a szervezet metabolizmusának átállása, mellyel a leadott kilogrammok nem fognak újból megjelenni. A diéta 90 napig tart, amely idő alatt 18-25 kg-t fogyhatunk. Amennyiben ettől kevesebb a többlet a diétát abba lehet hagyni a 90 nap letelte előtt, de ebben az esetben a metabolizmus nem fog átállni.

    - A diéta alatt havonta egyszer víznapot kell tartani, amely mindig a gyümölcsnap után következik, majd a proteinnappal folytatjuk.
    - Kávé és tea korlátlan mennyiségben fogyasztható, cukor és tej nélkül.
    - A diéta befejezése után normálisan ehetünk, azzal a feltétellel, hogy a reggeli csak gyümölcs lehet még 90 napig. Ha ebben a 90 napban még 3 kilót leadunk, ez azt jelenti, hogy megtörént a változás a szervezetben.
    - Kicsit komplikáltnak hathat a diéta, de nem az!
    - Az étrendben semmit sem szabad átugorni, mert minden élelmiszernek megvan a maga feladata, és a szervezet nem lehet meg nélkülük.
    - Nem szokás, hogy reggelire gyümölcsöt együnk, de ebből a szervezet először az integrált cukrot használja fel, amely az idegrendszert táplálja.
    - Azok, akik magas vérnyomástól szenvednek, pár hét diéta után akár el is hagyhatják a gyógyszerüket, természetesen orvosi ellenőrzés mellett

    Nekem két helyről van meg a diéta, és a fentiek voltak még írva egyéb információnak.
    előzmény:
    zizimanó (90)
     
  12. 2003. augusztus 18. 11:2290.
    :)) Remélem én is, akad valaki, aki szintén kismami. A 90. nap után mindenképpen be kell fejezni a kúrát? És nem lehet hamarabb befejezni? Szóval mennyire szentírás ez a 90 nap?
    előzmény:
    Mágika79 (88)
     
  13. Torolt_felhasznalo_903381
    Torolt_felhasznalo_903381
    2003. augusztus 18. 11:1889.
    Szia Tobi!!!!
    Könnyű annak, akinek ilyen cuki anyukája van. . . . . . :-)))))))
    Különben ejnye-bejnye! Ráugrani a kajákra!!!! Naháát! ki hallot már ilyet!!!???
    Puszi,
    Ági
    előzmény:
    toblerone1 (85)
     
  14. 2003. augusztus 18. 11:1288.
    Szia Zizimanó! :-)

    Örömmel látunk! Holnap mindenképpen kezd el! Nem érdemes halogatni, még egy pár hétig jó idő van, sokféle gyümölcs, sokkal könnyebb lesz, mint ősszel vagy télen! Addigra mi itt mindannyian ledobjuk a feleslegünket!

    Én még nem vagyok anyuka, sajnos nem tudok segíteni, de biztosan benéz majd ide valaki, aki a Te cipődet hordja!

    előzmény:
    zizimanó (87)
     
  15. 2003. augusztus 18. 11:0087.
    Sziasztok Lányok!

    Csatlakoznék a diétázókhoz. Ugyan ma már elrontottam a napot, és nem tudom elkezdeni, de majd talán holnap.

    Van esetleg közöttetek valaki, aki kismama? Csak mert nekem van egy háromhónapos lányom, akit sajnos nem tudok szoptatni, így elég rendesen maradt rajtam kiló a szülés után. Szóval érdekelne, hogy van-e valaki, aki hasonló cipőben jár, mint én. Meg persze az is érdekelne, hogy a napi testmozgásra hogyan szakít időt. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. 2003. augusztus 18. 10:4886.
    Hát, én sem szoktam főzni, nem nekem találták ki. :-))

    Cardio és súlyzós edzéseket csinálok felváltva. Futás, bicaj, taposó, ellipszis térner, kis súlyokkal, nagy ismétlésszámmal erősítő edzés. Van kidolgozott edzéstervem, ahová járok, hozzátartozik a szolgáltatásokhoz.
    előzmény:
    toblerone1 (85)
     
  17. 2003. augusztus 18. 10:3985.
    Főzeléket? A lá Don Pepe, illetve néha a lá Anyu, ha behozza nekem a városba. . . :-)) Nincs időm főzni. . .

    Munka után elmegyek futni, vagy kondizni úgy este 8 tájban (imádok futni, pár éve rákattantam, bár az allergia miatt nyáron csak futópadon szoktam. . . )
    Sajnos enni sincs estig semmi időm, ezért este 10 felé fáradtan, sport után kiéhezve rávetem magam az összes ételre, majd kipukkanva ágynak dőlök. . .

    Asszem, megvan, miért híztam meg!! :-))

    És te kondizol, aerobikozol? És van valami kidolgozott edzésterved? :-)
    előzmény:
    Mágika79 (84)
     
  18. 2003. augusztus 18. 10:2384.
    Én nem szeretem az őzpörköltet, úgyhogy szerencsére ilyen kísértéseknek nem kell ellenállnom! :-))

    Valahogy most tényleg elszántam magam, nincs rajtam olyan sok felesleg, vagy legalábbis jól oszlik el, mert senki sem hiszi el, hogy annyi vagyok, amennyi.

    Főzeléket? Mivel sűríted? Étkezési keményítővel?

    Én is sportolok mellette, sőt, már január óta sportolok, de mivel nem diétáztam (zabáltam :-D), a zsír alá épültek az izmok nagyrészt. Vagy a fene tudja, mert centiben fogytam.

    Te mit sportolsz?

    előzmény:
    toblerone1 (83)
     
  19. 2003. augusztus 18. 10:0883.
    Tetszik az elszántságod!! :-))
    (A sokadik tányér őzpörkölt galuskával után én is azt gondoltam, hogy ezt elszúrtam, de most úgy fogom fel, hogy előre leadtam, amit megettem, és nem utána diétázom le. . . ) :-)) Tudom, hogy butaság, de őzpörköltet 10 évente ehet csak az ember. . . :-)

    Ja, még csak a 3. négy napon vagyok túl, de kimondottan élvezem, hogy most nem csokihegyeket eszem, hanem főzelékhegyeket! Ja, és így becsületesen lejárok mozogni, nem lóghatom el, ki tudja, mikor lesz megint erőm diétázni. . . :-)

    Te sportolsz mellette?
    előzmény:
    Mágika79 (82)
     
  20. 2003. augusztus 18. 09:5882.
    Szia!
    Mióta csinálod a diétát?

    Tegnap majdnem feladtam, hogy ha már befagyiztam, úgyis mindegy, eszek egy kis. . . Aztán magamra szóltam, hogy ez még csak a 7. nap, szégyen és gyalázat, hogy ilyen gyenge legyek! Az első 2-3 hetet nehéz kibírni, de most ha törik, ha szakad, nem adom fel! :-))
    előzmény:
    toblerone1 (81)
     
  21. 2003. augusztus 18. 09:5581.
    Szénhidrátnapon én is "túllövök". . . :-))
    Extra mennyiségű spagetti paradicsomszósszal. . . Hmmm. . .

    Lehet, hogy nem fogyunk le, de olyan fincsiket ehetünk, pedig fogyózunk. . . :-))))
    előzmény:
    Mágika79 (79)
     
  22. 2003. augusztus 18. 09:5380.
    Fel a fejjel, itt vagyunk!!!! :-))

    Te is tudod, hogy a diétában vannak ezek a platók (lövésem sincs, hogy mi ez magyarul. . . ), amikor nem mozdul el a súlyod. De kitartás, kitartás, nehogy feladd, olyan jól csinálod!!!!
    Már a célegyenesben vagy!!! (De jó neked! :-))) )

    Bár hétvégén esküvőn voltam, amin bepótoltam az őrjítő húsvágyamat, ezért tuti megtorpant a súlyom, de én is folytatom tovább!! :-)
    előzmény:
    Nameret (77)
     
  23. 2003. augusztus 18. 08:4579.
    Sziasztok!
    Csatlakozhatok? Én is csinálom a négynapos fogyit, ma van a 8. napom, vagyis a második gyümölcs nap. Eddig 2 kiló ment le, de persze a gyümölcs nap után mértem! :-))
    Tegnap a szénhidrát napon egy kissé túllőttem a célon, mert megettem egy nagy csomó jégkrémet este.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2003. augusztus 17. 20:4378.
    Szia! Hogy birsz napi 2-3 liter vizet meginni? Nekem ez a legnagyobb a problemam, ha napi 1 litert megiszok, az mar rekord, meg kanikulaban is keveset iszok, es ami rosszabb, uditoket. A csapvizet nem szeretem, probaltam asvanyvizet venni, mert az volt a teoriam, hogy ha mar kiadtam ra a penzt, akkor meg kell inni, de a masodik nap mar megvettem az uditot.
    előzmény:
    Nameret (77)
     
  25. 2003. augusztus 17. 20:3777.
    Szia Coline, ugy nez ki erre mar tenyleg a madar sem jar. . . . . . en bekukkantok idonkent, de rajtad kivul nincs sok lelkes fogyozo. En nyuglodok az utolso 8 kilommal, nem birok elmozdulni innen. Segitseg!!!!!!!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_729674 (76)
     

Címlap

top