Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Négynapos fogyókúra

Torolt_felhasznalo_354728
Torolt_felhasznalo_354728
Létrehozva: 2003. július 21. 13:03
Sziasztok! Szeretném megkérdezni, hogy mi a tapasztalatotok a 4 napos fogyókúrával kapcsolatban? Konkrétan miket lehet enni?
  1. 2003. július 31. 22:2851.
    Sziasztok lányok!
    Gratulálok a haladóknak : )))
    Én még csak most olvastam erről a módszerről a Hölgyvilágban, és gyűjtöm az információkat. Veszteni valóm úgy sincs más csak a kilók !
    Kérem, hogy aki csak tud küldjön nekem menüjavaslatokat, tippeket!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. 2003. július 31. 21:5350.
    Nem vigasz akar lenni: Várj még pár napot, s meglásd, beindúl az apadás! Csak kitartás!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_354728 (46)
     
  3. 2003. július 31. 09:3549.
    Látom már, hogy nem alaposan olvastam el. Szóval havonta csak 1 víznap van. . . de komolyan, azt hogy lehet végigcsinálni?
    Mert nem szeretnék jó kis migrént azért, hogy de. 10-ig egy falatot sem ettem.
    előzmény:
    H_Katinka (48)
     
  4. 2003. július 31. 09:1148.
    Sziasztok!
    Megnéztem ezt a receptet. Ha jól értem, 5 napos periódusok vannak, amit folyamatosan ismételni kell 90 napig.
    Tehát 4 nap kaja + utána 1 víznap. Azt hogy a fenébe lehet kibírni?
    Mert ha én reggel 10-ig nem eszem semmit, olyan fejgörcsöm lesz, hogy megbolondulok.
    Kevesebb, mint 2 hónap múlva esküvő, addig valamit le kéne adnom. . .
    Segítsetek.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. Torolt_felhasznalo_772859
    Torolt_felhasznalo_772859
    2003. július 31. 09:0547.
    Sziasztok!
    A négy napos kúrát a férjemmel együtt csináltuk, neki magas a vérnyomása, nekem alacsony. Másfél hónap után szolt valaki, hogy vérnyomáscsökkentő hatása van a kúrának, mikor egyszer rosszul lettem, én akkor abbahagytam. Nem akarom, hogy bárki is feladja, csak szóltam, ilyen is van. óvatosan.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. Torolt_felhasznalo_354728
    Torolt_felhasznalo_354728
    2003. július 31. 07:5446.
    Sziasztok Sorstársaim! Kedves Nameret, hol vagy? Hol tartasz? Köszi Coline megpróbálom, mert már unom sokszor a kávét!Asszem nagyon türelmetlen vagyok még mindig nem fogytam le csak 2 kg-ot pedig már a 11. napom kezdem meg. Az igazat megvallva este is majdnem éhen haltam, fél tízkor gyorsan a falfelé fordultam és elaludtam. Sajna olyan széles a csípőm, hogy teniszezni lehetne rajta. Nem adom fel lefogyok!!! És Ti is legyetek olyan karcsúak, ahogy szeretnétek!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. 2003. július 30. 19:4445.
    Szióka, pörgössé tud tenni a zöld tea. A DM-ben nem filteres, hanem a szálas a jó. Leforrázni, jó erősre hagyni. A vad ízét tompítja egy szem Süssina édesítő. Masszívan élékít. Nekem bevált.
    Kitartást a diétához!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_354728 (32)
     
  8. Torolt_felhasznalo_989614
    Torolt_felhasznalo_989614
    2003. július 30. 13:1844.
    A testalacsonyságom :-D 160 cm és ehhez 58 kg vagyok. :-( Van, aki azt mondja, hogy ez nem vészes, de én nagyon husinak látom magam, mert egész életemben 48 kg voltam, csak a szülés után ilyen maradtam. Mivel akaraterőm gyakorlatilag nincs, ezért először a CM3 kapszlával próbálkoztam, eredménytelenül, ráadásul 9ezer Ft volt. :-((( Előtte Murányi Marcell könyvében leírtakat próbáltam betartani, de nem ment. Szóval, nem vagyok egy könnyű eset. :-P
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_354728 (43)
     
  9. Torolt_felhasznalo_354728
    Torolt_felhasznalo_354728
    2003. július 30. 12:5143.
    Sziasztok! Kedves Gitta szerintem Te biztos 30 év alatt vagy bőven, ilyen paraméterekkel csak egy fiatal lány áll oda fogyókurázni. Én 24 évesen 67 kilóval is állandóan fogyóztam soha nem voltam sovány. Ugyanúgy jártam mindig, ahogy Eva52 írja 10-et leadtam egy év mulva 15-tel voltam több. A mai eszemmel nem sanyargatnám magam lányként, csak tornáznék és picit visszafognám a nasit. A sok jojó-nak köszönhetem így 37 évesen 170 cm-hez a 83 kg-t. Ja és a sok ülésnek. Szia alibenkuka csatlakozzál léccci! Neked mi a paramétereid? Gitta miért nem ehetek kukoricát, nem válaszoltál?(Már késő megettem!)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. Torolt_felhasznalo_989614
    Torolt_felhasznalo_989614
    2003. július 30. 12:4042.
    Sziasztok!
    Csatlakozhatok? :-D

    Hétfőn én is el fogom kezdeni ezt a fogyókúrát. Nagyon ígéretesen hangzik. Gondoltam, megtervezem előre négy napra az étlapot. . .

    1-Protein
    Ebéd: húsleves sok zöldséggel (kivéve keményítőt tartalmazóak)
    Vacsora: grillezett csirkemell sok salátával

    2-Keményítő
    Ebéd: Zölbab-pörkölt babsalátával
    Vacsora: Tepsis krumpli

    3-Szénhidrát
    Ebéd: Zukkinis-pestos spaghetti
    Vacsora: Bohém rizs

    4-Gyümölcs

    (Nem kezdem most, mert a hétvégén Kapolcsra megyünk. Vadkempingezni fogunk, tudjátok. . . szalonna sütés és hasonló dolgok. :-)*** Bár nem tudom, szabad-e erről fogyókúrás topicban beszélni? :-DDD)

    Írjatok kérlek sok ötletet, hogy ne csüggedjek el az egyhangúság miatt.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. Torolt_felhasznalo_475888
    Torolt_felhasznalo_475888
    2003. július 30. 12:0841.
    Két ismerősöm is van, akik 15-20 kg-okat fogynak diétával, sok mozgással és kínlódással fél év alatt. Aztán felszednek a kúra után 25-öt! Ezt már többször eljátszották. Az egyiknek már a egészségére is ment ez a libikóka.
    Csak teljes életmódváltással lehet megoldani a súlyfelesleget, vagy azzal, hogy elfogadjuk magunkat igy, s akkor mások is elfogadnak. / Hányan szekáltak engem 45kg-san, hogy csontkollekció vagyok!:-)))/
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. Torolt_felhasznalo_475888
    Torolt_felhasznalo_475888
    2003. július 30. 12:0240.
    Nem olvastam ugyan végig a topikot, de annyi fogyókúrás ismerősöm van, volt, hogy van rálátásom. Én 45kg-os voltam 20 éve, szép lassan lettem 82 kg. Amikor sovány voltam , egy hét alatt le tudtam adni 2 kg-ot, ha véletlenül nem értek be szoknyáim - este 6 után egy falatot sem, diétával.
    Az elmúlt napokban csináltattam a fogaimat, napi 1-2-szelet májkrémes kenyéren és 1-2 kefíren kívül nem tudtam enni mást. 4 nap alatt 3 kg-ot fogytam, de nem ez az érdekes számomra, hanem, hogy az első nap után már kevésbé kívántam a kaját, csak gyengébb voltam, mint máskor.
    A fogyókúrák átka, hogy utána többet híznak vissza, mint, amennyit lekínlódtak.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_354728 (32)
     
  13. 2003. július 30. 11:2239.
    Bocs fáradok !!!
    Nem protein hanem KEMÉNYÍTŐ!!!
    :))
    előzmény:
    Gitta404 (38)
     
  14. 2003. július 30. 11:2138.
    Szia!
    177-178cm magas vagyok 75-76kg ról indultam 34 nappal ezelőtt, és most 66-67kg vagyok!
    1 víznapom volt a 16. napon és mostanában kicsit túl lazán vettem a dolgokat!

    protein nap:

    -Petrezsejmes újburgonya
    és eszel mellé vok-os párolt zöldséget, lehet kapni boltokban és nagyon változatos ízekben

    -tepsiben sült burgonya hagymakarikákkal

    -Burgonya v. bab saláta hagymás ecetes öntettel (édesítőszerrel)

    -Mindenféle zöldséget (karfiol, paradicsom, bab, kukorica, káposzta hagyma, burgonya, borsó, cukkini) kivajazott tepsiben párolni, majd felsütni

    -cukkini fasírt (kis csalással 1 tojás kell bele) egy kissebb cukkinit lreszelsz, fűszerezed, beleraksz 1 tojást és annyi lisztet hogy palacsinta szerű tésztát kapj (ha sok levet ereszt fűszerezés után önts le a levéből ) nagyon kevés olajon palacsintasütőben kisütöd, kechuppal megkened és feltekerted, uborka salival isteni. . .

    -bab, borsó, tök főzelék, kis rántással vagy habarással, tejtermék nélkül. . .

    -bab v -borsó pörkölt, kevés olajjal, hús helyett hüvejessel.

    -chilis babkonzerv fűszerezve egy kanál kukoricával megbolondítva. . .

    Eslőre ennyi!
    Próbáld meg változatossá tenni mert a 3. 10-napon túl már szügség van rá. . . Legalábbis nekem egy kicsit feladás szaga volt néha. . . . , pedig fogyok csak hát kívánom a változatos fincsi kajákat, szerencsére mindig van egy-két mentő ötlet. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_354728 (36)
     
  15. Torolt_felhasznalo_608598
    Torolt_felhasznalo_608598
    2003. július 30. 11:1937.
    azt olvastam négy napos túra. . .
    hmmm. . .
    asszem iszom még egy kávét. . .
    bocs
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. Torolt_felhasznalo_354728
    Torolt_felhasznalo_354728
    2003. július 30. 10:5836.
    Mármint azt akartam kérdezni, hogy a 7 kilód után ment még le, hanyadik napon tartasz Gitta? Mennyiről indultál? Bocsi a sok kérdésért, de az engem inspirál, ha látom, hogy más is van esetleg olyan idős és súlyos mint én és bizony sikeres!
    előzmény:
    Gitta404 (34)
     
  17. Torolt_felhasznalo_354728
    Torolt_felhasznalo_354728
    2003. július 30. 10:5435.
    Elszomorítottál, miért nem ehetek kukoricát én a babot nem szeretem!Összesen 280 gr a töltőtartalom és 128kcal/100gr cirka 400 kcal az egész. Nem tesz jót, vagy túl sok?Lécci küldj nekem Te is ötleteket mindenféle napra, ha van a tarsolyodban!Kedves Gitta Neked bevált fogytál ezzel a fogyival?
    előzmény:
    Gitta404 (34)
     
  18. 2003. július 30. 09:5434.
    Szia!
    Ne egyél konzerv kukoricát!
    Inkább babot borsót, vagy más zöldségeket!
    Ha kell adok ötleteket keményítős napra. . .
    Ha szereted a kukoricát azt is ehetsz, de ne egy egész dobozzal inkább csak egy keveset szórjál a salidra. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_354728 (32)
     
  19. 2003. július 30. 09:2833.
    Helló mindenkinek

    Nem hallott valaki Karl Lagerfeld 3D diétájáról, az orvosom ajámlotta de nem tudom megszerezni a könyvet mert csak franciául és németül van meg és én csak angolul értek. Ha valakinek van valami ötlete azt megköszönném.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. Torolt_felhasznalo_354728
    Torolt_felhasznalo_354728
    2003. július 30. 08:0732.
    Helló Csajszik! Ma reggel egy kicsit elkettyentem 82 kg voltam, pedig nagyon éhesen aludtam el, és nagyon nyűgös fáradtan keltem. A vérnyomásom szerintem a béka feneke alatt van, sose volt magas. Nem tudtok valami "dopping"-szert, amitől olyan jó pörgős leszek? Ti hány évesek vagytok? Jó Nektek, mert azért Ti nem 83-ról kezditek. Én kiugrok majd a bőrömből ha legalább 75 kg-ra lefogyok, 170 cm vagyok. Ma délben konzerv kukoricát eszem, megehetek egy egész dobozzal? Az kb. 300 gr. Vacsira meg finomfőzelék lesz. Én képtelen vagyok délben és vacsira ugyanazt enni. Ha lemegyek 80 alá elkezdek mozogni is, csak most nem akarom terhelni izületeimet, bicajozni és futni szeretnék!
    Pusszantás, jó étvágytalanságot Nektek!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  21. 2003. július 29. 20:4231.
    Sziasztok! Megérkeztem. Márlegyűjtöttem a kúra leírását. Őszintén mondom fel vagyok dobva. Már több alkalommal sikerült visszatornáznom a súlyomat. Leutóbb jan-febr-ban ment le hat kg. Nyers "dzsuva" ez minden ami a vidéki zöldségesnél kapható volt -15 fokos télen, de a tömeg a fehér és vörös káposzta volt. +saláta, hagyma, paprika paradicsom és pár csepp kukoricacsira olaj. Ez volt az alap, amihez hol srépa, hol cskukorica, hol sliccelt főtt (üveges) gomba ment. Ezt a tömegtakarmányt egészítettem ki grillezett cs. combbal vagy hallal. Ja meg a főtt tojást el ne feledjem. Tejtermék a natur joghurt. Kenyér nuku. Mindennap min 6 km gyaloglás, de volt amikor ez 12 volt + szauna , úszás. Két hónap után beleuntam, pedig klasszul éreztem magamat. 2-3 kiló visszajött. Ezt azért írom le, hátha valmelyikőtök merít belőle.
    Most vagyok 75 kg, jó lenne a 90 nap alatt 8-10-et leadni.
    Szóval indul a gondolati ráhangolódás. Most kinyomtatom és akonyhában kifüggesztem a lényeget.
    Remélem a lányaim is ráharapnak.
    Üdv. mindenkinek!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  22. 2003. július 29. 19:4230.
    Jo reggelt, Teribari!
    OFF; jelet valtottam, mar semmi akadalya a tovabbi kitartasnak. . . :))))))
    ON; nekem ma volt kemenyito napom ebedre beultem a burger kingbe, megvettem a legnagyobb sultkrumlip, es salatat hozza. Vacsira viszont minimalis olajon megpiritottam egy kis hagymat, pirospaprikat szortam ra, es 2 kockara vagott fottkrumplit atforgattam benne. A karfiolt a mikroba tettem es megparoltam, tettem ra viszont grillcsirkehez valo fuszerkevereket, ami egesz jo izt adott neki. . :)) Multkor a karfiolt szinten mikroztam, de par csepp olivaolajat es vegetat adtam hozza. . .
    Persze, hogy rendbejon az emesztesed, mert ez a dieta majdnem testkontroll, ha elhagyod az engedelyezett kenyeret, akkor teljesen az, a szervezetunk jobban mukodik, mert egyszerre csak egy dologgal kell 'foglalkoznia'. En peldaul szenhidratnapon is figyelek, hogy ne egyek tejes sutemenyt, mert szerintem tejtermeket csak az elso napon lehet enni.
    Nagyon fontos! Igyal sokat, meg ha nem is vagy szomjas, min. napi 2 liter vizet igyal meg, neha lehet dietas uditot is, a tea is nagyon jo, meg persze kave is edesitovel.
    PERSZE, HOGY MENNI FOG! A fogyas a gondolatokban kezdodik, ha hiszel benne, csak egyszeruen megtortenik.
    Meg Magyarorszagon olvastam egy konyvet, azt hiszem "A vegleges fogyas" volt a cime, es nem recepteket tartalmazott, hanem hogy hogy valtoztassuk meg a gondolkodasmodunkat, hogy tenyleg le is fogyjunk, es meg is tartsuk.
    Jo munkat es kitartas!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_354728 (28)
     
  23. 2003. július 29. 19:2529.
    Kedves Coline!
    Isten hozott kozottunk, a dietat ezen a cimen megtalalod:

    http://www. mindmegette. hu/main. php?app=cikkek/cikkek. php&cikk_id=167

    En altalaban estenkent vagyok, csak ma muszaj mennem aludni, sok sikert a kezdeshez, viszlat itt. . :))))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_729674 (27)
     
  24. Torolt_felhasznalo_354728
    Torolt_felhasznalo_354728
    2003. július 29. 09:2728.
    Sziasztok Társaim! Kedves Colin tarts velünk! Én most tartok a 9. napon -2 kg-nál tartok, biztos ez még csak víz, mert sokat pslek!A gyümi napot nehezen bírom és a víznapot is szerintem hanyagolni fogom, én is leánykoromban 18-20 évesen állandóan éheztettem magam, tiszta jojós voltam, most meg minden kilómhoz ragaszkodik a szervezetem. Kedves Nameret szívesen veszem az egyes napokra vonatkozó recept ötleteidet. Tésztanapra vettem valami bazsalikomos olaszos öntetet a spagettimra Uncle Bens asszem. Hiányozni fog a sajt, mert sajt és húsevő vagyok!A karfiolra (szeretem) mit tegyek szerinted keményítőnapon? Ma proteinnapom van kefirt és mackósajtot eszem ebédre paradicsommal, este csirkehusileves lesz a menü. Aminek nagyon örülök teljesen rendbe jött az emésztésem, ami eddig sok gondot okozott reggelenként. Szerintem ezért is rakódott rám olyan sok súly. Pusszantás sok fogyás mindenkinek, aki szeretné!Kódolom az agyam: augusztus 30-ra 75 kg-ra szeretnék lefogyni a 83-ról. Menni fog!!!!
    előzmény:
    Nameret (26)
     
  25. 2003. július 29. 05:2027.
    Szép reggelt lányok!Örülök, hogy ráakadtam erre a beszélgetésre. Érdekel a téma, hiszen én is érintett vagyok.
    Most mennem kell, de este/éjjel be fogok szállni. Addig még ezt a négy napos módszert meg kellene találni. kitartást minden érintettnek.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top