Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Négynapos fogyókúra

Torolt_felhasznalo_354728
Torolt_felhasznalo_354728
Létrehozva: 2003. július 21. 13:03
Sziasztok! Szeretném megkérdezni, hogy mi a tapasztalatotok a 4 napos fogyókúrával kapcsolatban? Konkrétan miket lehet enni?
  1. 2004. június 3. 09:553426.
    Most nem azért, de ahogy írod, hogy sokat meg nagyon sokat eszel, éppenséggel 120 kg is lehetnél, nem? Akkor meg örülj neki, hogy csak pár kg felesleged van, szerencsés alkatod van, tudod-e?
    Szerintem maradjunk annyiban, hogy mindketten "szeretjük a hasunkat", ennyi. Na, jól hangzik, nem?
    Én bármikor tudok sokat enni. Ha most ettem éppen, és megkínálnak valami finivel, akkor is elfogadom, meg tudom enni, hajjaj!
    Tegnap is még este nyolc óra előtt kinyaltem egy tejfölös poharat, félig volt (fél literes), és tudod-e, mit ettem délután? Disznósajtot! Öregem, annyira megkívántam, iszonyat! De miért pont azt, amikor előtte sose vettem ilyet? De egy vicc, pont a disznósajt kell, azt kívánom, ami szerintem baromira egészségtelen.
    Nagyon szép lehet építésznek lenni. És miért nem lehettél te építész? Akkor te biztosan nagyon precíz vagy, ahhoz az kell. Szada tényleg szép hely, egy dombtetőn van a telek, az eleje-vége lejt, és végig van kilátás, csodálatos. oldalt a két szomszéd van.
    Olyan nagy házat nem tervezünk, az egész lesz vagy 35 nm, két pici szoba a kölkeknek, a többi a mienk. Esetleg később ha lesz mani, tetőtér.

    Remélem, a költözésetek után már minden a helyén van, úgy nagyjából, irigyellek, tudod-e, olyan jó költözni, imádom!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_914306 (3425)
     
  2. Torolt_felhasznalo_914306
    Torolt_felhasznalo_914306
    2004. június 3. 09:443425.
    Azért sokszor gondolom azt, hogy az nem normális, hogy mindig az evésen jár az eszem. Bár ez azért is lehet, mert tudom, hogy nem kéne. Sem enni sem gondolkozni rajta.
    Korábban nagyon a lelkiállapotomhoz köthető volt az, hogy mennyit ettem. Értsd. ettem sokat vagy nagyon nagyon sokat. :))
    Most már ezt tudom kezelni, csak akkor eszem iszonyat sokat, ha fáradt vagyok. Mint pl. most költözéskor. :)
    Addig amíg nem azért eszel, hogy felvidítson, vagy pótolni akarsz valamit addig csak ínyenc vagy, aki szereti a jó ételeket. :)))

    Szada nagyon jó hely. :) Egy ismerősöm épített ott házat, gyönyörű a kilátás. Gödöllőre jártam egyetemre. :)
    Hajrá belterület. Majd drukkolok neked. :)) Olyan izgi lehet a saját házadat megtervezni. Építész szerettem volna lenni és régen mindig házakat rajzolgattam. :)
    előzmény:
    lufi (3424)
     
  3. 2004. június 3. 08:313424.
    Ezt valahogy én se értem, hogy lehet, hogy valaki utál enni. A házunkban is van egy csak, 30 kiló vasággyal, és rühell enni. Valahogy ez érthetetlen számomra. Azt mondják, valami nem stimmel annál, aki a kajában leli öröméti. Na, ez azért nem egészen igaz, hogy én a lelki és egyéb hiányaimat kompenzálnám, amikor bekajolok három-négy tányér káposztás cvekkkkkedlit. Ez is EGY öröm az életemben, a többi mellett. Nem AZ öröm.
    A telek Szadán van, és próbálgatunk építeni, de most a házifeladat: kivonatni a termelésből a telket (zártkert), jó, mi? (2000 froncsi okmánybélyeg a kérelemre). De hát amúgy is belterületté akarják nyilvánítani, könyörgöm!!! Na, mindegy, a papírmunka az úgyis muszáj. . . pár kör biztos jön még. De olyan jó elgondolni, tán jövőre már ott alhatunk hétvégén. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_914306 (3423)
     
  4. Torolt_felhasznalo_914306
    Torolt_felhasznalo_914306
    2004. június 2. 13:323423.
    Mondasz valamit, mert az eszem mindig az evésen jár. :)) Nem is szeretek éhes lenni, rögtön kiver a víz és szédülök. :)
    Csak sokszor tök ciki, hogy annyit eszem mint a férjem, vagy még többet is és mindig megvárom, hogy ő emlegesse az ebédet.
    Van egy baráti pár, a csaj nagyon vékony. Még nézni is rossz, hogy hogyan eszik. Apró falatok gyök kettővel. :) Szerintem utál enni. Azért ilyen sem szeretnék lenni.

    Merre van a telketek? Nem tervezitek, hogy építetek házikót?
    előzmény:
    lufi (3422)
     
  5. 2004. június 2. 13:123422.
    Azért mi hasonlítunk egymásra evésileg, nem gondolod? Tökre mosolygok itten, amiket írsz, mert én is pontosan így vagyok. . . Lehet, előző életünkben koplaltunk, és most azért ekkora öröm az evés, nem gondolod?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_914306 (3420)
     
  6. 2004. június 2. 13:113421.
    Nagyon sajnállak vízileg, elhiszem, hogy tök sz@r ez a víznap. . . Meg hogy lassan mennek a kilók. Be fog ez indulni, hidd el.
    Csak egy sztori, egy kolléganőm 100 kg, de lehet, 120. Na, elkezdte az Atkins-diétát. És azzal dicsekszik, hogy két hónap alatt 1-2 kiló ment le róla. Na, mit szólsz, Hol vagy te ehhez képest?
    Szerintem várjál, légy türelemmel, mert a szervezet jól meggondolja, mitől akar megszabadulni. . . viszont annak örülhetsz, hogy tutira nem fogod visszahízni.
    Na, bizakodj már kicsit, oké?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_828005 (3419)
     
  7. Torolt_felhasznalo_914306
    Torolt_felhasznalo_914306
    2004. június 2. 13:093420.
    Na én annyira precíz nem vagyok, mint az anyósod. :) Csak az a gond, hogy sok a lóhere a fűben és ezért ha nő akkor egyenetlen. Viszont szeretem a frissen vágott fű illatot. :)
    Sokkal jobb helyen mint a dunakeszi lakótelep ez igaz, bár én kertesben nőttem fel.

    Rágás. Láttam már sokszor, hogy egyesek apró falatkákat esznek. Nekem úgy nem ízlik annyira az ennivaló, tele kell, hogy legyen vele a szám. Úgy az igazi és ahogy mondod, ha folyamatos az utánpótlás. :)) Szerencsére nálunk nincs rántott husi evés, csak az a gond, hogy a páromnak kell vennem kenyeret. :( Barnát veszek, és néha eszem egy picit.
    előzmény:
    lufi (3417)
     
  8. Torolt_felhasznalo_828005
    Torolt_felhasznalo_828005
    2004. június 2. 13:023419.
    Szeretnék 50 kiló lenni. A magasságomhoz mérve az még jó, 48 lenne az ideális. Ehhez képest vagyok most 59 és az Istenért sem akar megmozulni lefelé már hetek óta. Pedig tényleg nem csalok sokat. De most már nagyon szédülök ettől a sok víztől. . .
    előzmény:
    lufi (3418)
     
  9. 2004. június 2. 12:043418.
    Cicukám, szerintem csak TESZERINTED van 9 kg felesleged, a tested szerint nem. Érted, ugye, mit akarok mondani? Akinek kevés a tényleges fölöslege, az fogy nehezebben. És szerintem ez így jó, a természet azért bölcs. . . tudom, ez nem vigasz.
    Mellesleg azért én csaltam eleget, mert a reggeli kávémba a tejet csak belelocsolgattam, meg pár alma helyett délelőtt ettem néha 5-6 db-ot is, meg délben ettem 3-4 tányér kaját, és este is még tudtam enni valamicskét, szóval az én körülményeimhez képest még ez is csoda. Oké, víznapot tartottam böcsülettel, kettőt is. De már azon jár az agyam, hogy mit fogok enni, ha vége ennek az egésznek. Kezdem unni néha, hogy rántom a húst, oszt magamnak nyesta. . .
    Kicsit félek, vissza ne jöjjön már ez a megszenvedett 5-6 kg!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_828005 (3415)
     
  10. 2004. június 2. 12:003417.
    Én meg nem rágok, 10-szer se. Habzsolok. . . jó, mi?
    Ne is emlegesd ezt a füvet, anyósom állandóan sír, hogy füvet kell nyírnia, amikor kb. 2 mm-rel nagyobb, mint kéne (szerinte). Valami iszonyat. Pedig én imádok térdig érő fűben menni. Na jó, azért a férjem is lenyírja a telken, nem hagyja megnőni. De az olyan klassz elfoglaltság, nem? Biztos, hogy minőségileg szebb, jobb helyen vagy, mint pl. Dunakeszin, nem úgy érzed?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_914306 (3416)
     
  11. Torolt_felhasznalo_914306
    Torolt_felhasznalo_914306
    2004. június 2. 11:423416.
    30-szor rágok. :))) Mert én meg így hallottam. Próbálok így enni, jó, mert annyira hosszadalmas, hogy a végén elmegy az étvágyam. :)
    Jó a X. jobb a kilátás is és az tényleg előny, hogy nem hallgatod a szomszéd papucsát. Mi a 8. -on laktunk régen, Dunakeszin, onnan még a tűzijátékot is láttam az erkélyről. :)
    Persze a kertváros is jó, csendes, van kertünk. Mondjuk itt meg belát hozzánk a szomszéd és nyírni kell a fűvet, de valamit valamiért. :))
    előzmény:
    lufi (3414)
     
  12. Torolt_felhasznalo_828005
    Torolt_felhasznalo_828005
    2004. június 2. 11:173415.
    Sziasztok!
    Lufi: de jó neked, hogy lassan befejezed. . .
    Mondjuk nem értem, miért csak ennyit fogytál? Tartottál rendesen víznapot is. Tényleg nem értem.
    Nekem ma van az első víznapom. Ma vagyok 45. napos, de nekem is még csak 3 kiló ment le. Ezek szerint ne számítsak nagy eredményre? Még 9 kiló felesleg van rajtam. . . Szomorú leszek!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. 2004. június 2. 10:373414.
    Tudod-e, term. gyogyi szerint egy falatot kb. 40-szer kell megrágni, megszámoltad te már, hogy csinálod? Mármint, akkor lesz jó a gyomornak. . .
    Megfigyeltem magamon, beteszem a számba a villát a kajával, és amíg rágok, máris készítem a villára a következő falatot, nehogy szünet legyen. . . :))) Na, ha ezt nem tenném, hanem ha lenyeltem, kezdenék csak a villával kotorászni a tányérban, lassabban zabálnék, már bocs, de tényleg. . . Szóval, vannak még tartalék módszerek. . .
    Tökjó lehet kertvárosban lakni, irigyellek innen a X. emeleti panelocskámból. . . Itt csak az jó, hogy nem áztat el a fölöttem lakó. A ház meg jól megcsinált, nem ázik be, ha esik. De inkább ázzak egy zivatar után, mint hogy fapapuccsal tramplizzanak a mennyezetemen. . . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_914306 (3413)
     
  14. Torolt_felhasznalo_914306
    Torolt_felhasznalo_914306
    2004. június 2. 10:113413.
    Akármennyit is fogytál, szerintem mindent megtettél a siker érdekében. Nekem is le kéne még fogynom 5 kg-t, de én nem vagyok olyan erős mint Te. :( Majd igyekszem példát venni. :)
    Jaj, zabálni én is imádok. Szó szerint, mert csak az evésre koncentrálok és pikk pakk belapátolok iszonyat mennyiségeket. :( Ha felváltva eszem édeset és sósat, akkor egész nap tudnék enni.
    Ezért próbálok lassabban enni. Próbálok sokáig rágni és nem előre telepakolni a villámat, csak ha már lenyeltem az előző falatot.
    Sokszor nem megy persze, most meg, hogy fáradt vagyok, nem tudom kontrollálni magam.
    előzmény:
    lufi (3410)
     
  15. Torolt_felhasznalo_914306
    Torolt_felhasznalo_914306
    2004. június 2. 10:063412.
    Tesódnak jobbulást! Nagy a baj?

    Ki tudja, lehet, hogy valami csoda történik és leugrik az a 4 kg 8 nap alatt. :))) Na nem tréfálkozom, drukkolok a 6. kg-hoz.

    Köszönöm a recepteket, kinyomtattam. :)

    Na ebédelni én sem felejtettem el, az nekem sem menne. :)) Csak kissé későbbre kerültek az étkezések mint rendesen és nem nassoltam. :)
    Nekem (nekünk) már nagyon elegünk van a költözésből, nem is szeretnénk innen elcuccolni egy jó ideig. 19 éves korom óta 7 vagy 8-szor költöztem már és egy kicsit sok volt. Főleg, hogy a bérelt lakást itt tökéletesen ki kellett takarítani, ennyit még nem sikáltam életemben, de átment a vizsgán. :))
    Az viszont tényleg izgalmas volt, hogy megtervezgettük, hogy melyik szoba milyen legyen, előre kiválasztottuk a lámpákat, parkettát és ezt most pikk pakk 2 hét alatt mind kicseréltük.
    Egy nagyobb város kertvárosába költöztünk, így messzebb lakunk a munkahelyünktől, de itt jobbak az árak.
    előzmény:
    lufi (3410)
     
  16. 2004. június 2. 08:363411.
    Jaaaaa, a boros csirkét írtam. Na, van még:
    Sajtos csirketekercs:
    Tök egyszerű, csirkemell szeleteket vágsz, kibéleled sajttal (füstölt sajt szupi), só-bors, fűszer, ha van, összetekered, vajazott jénai tálba rakod, össze se kell kötni, összeáll mind, ki se folyik a sajt. Pici só-bors a tetejére, pici olaj, lefeded, 20 perc, hadd szóljon! Utána rápiríthatsz, ha akarsz, de nem muszáj.
    Ha ragozni akarod, teszel bele baconszalonnát is. De ez elmaradhat.

    Másik:
    Q jó, mindenki imádja:
    veszel csirkemellszeleteket, kiveregeted, sózod-borsozod, aztán veszel 2-3 dl tejszínt (attól függ, hány szelet, kb 6-8-ra elég 2 dl) , naszóval a tejszínbe teszel zúzott fokhagymát, apróra vágott petr. zöldjét, egy evőkanál ketchupot, sót-borsot, lehet reszelt sajt is egy evőkanál, és ha különlegeset akarsz, egy evőkanál darált diót. Jól olvasod, nem csalás! valami szupi lesz tőle, de el is maradhat. Na, ezt a löttyöt ráöntöd a szeletekre, lefeded, 25 perc kb. , isteni puha, omlós lesz. Na, meg vagy elégedve?

    Meg van egy köretes kuktás is, ez az uccs:
    fogsz egy kuktát, beleöntessz rizst. Kétszer annyi vizet, fűszerezed, összekutyulod. Tetejére borítassz mexikói mirelit keveréket, vagy karfiolt, brokkolit, vagy bármi más gezemicét, zöldséget. Azt is megfűszerezed, és sziszegéstől számítva 10 perc alatt puha fini lesz.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_914306 (3409)
     
  17. 2004. június 2. 08:283410.
    Szióka, örülök neked! Tudod, annyi bajom van mostanában, a tesóm kórházban, csak rajta van az agyam. . . De már jól van, talán ma vagy holnap hazajön.
    Látod, most hirtelen nemtom, milyen csirkereceptet írtam. De visszakeresem.
    Nem hiszem, hogy még öt kiló lemegy, még mindig küzdök a 6. kilóért, a 10-hez még 4 kiló kéne, de már csak 8 napom van a 90-ből. Szerinted lemegy addig? :)))
    Tök klassz lehet, hogy költözöl, én imádok költözni, ma este elköltöznék (ha lenne hova), piffpuff, összepakolnék. Merre költözködtél?
    Örülök, hogy lement neked még két kiló, hát igen, ha az embernek más dolga van, nem jut eszébe az evés annyira. Mondjuk, énnálam olyan egyszerűen lehetetlenség, hogy elfelejtenék pl. ebédelni. . . :))
    Én sajnos gyorsan eszem, nem tudok lassan, csak falok, falok, és lehet, a hasam tele lesz levegővel, azért érzem, hogy jóllaktam, nem is a kajától. De erről nehéz leszokni. Nekem öröm az evés. . . a jó ízek (már amik akadnak a diétában. . . ). Hát, ez van.
    Na, most visszakereslek, és írok még jó kis recepteket neked, oké? pusszancs.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_914306 (3409)
     
  18. Torolt_felhasznalo_914306
    Torolt_felhasznalo_914306
    2004. június 1. 11:483409.
    Nem bántásnak szántam. Sajnos az extra kg-k csak a csipőmre és a combjaimra rakódnak, ezért 60kg-san már tényleg husika vagyok. :(
    Drukkolok neked a még 5kg-hoz és az új ruhatárhoz. :))
    Az elmúlt 5 napban költöztünk és biztos, hogy fogytam 2kg-t. És pont ahogy írtad nem ettem sokat, mert volt mindenféle körülöttem, de ma megint az irodában falok már reggel óta. Hamlet-et, de akkor is. :(

    Na igen, én is imádok főzni és szakácskönyvet böngészni. :) Próbálom magam rászoktatni arra, hogy lassan egyek. Állítólag úgy előbb érezném tele a pocakom.

    Csirke receptet köszi, ki fogom próbálni. :) Írjál még ilyen kis ripsz ropsz recepteket, 'léci'.
    előzmény:
    lufi (3402)
     
  19. 2004. május 26. 08:243408.
    Na, hátha ez elmegy, rossz a gépem, de megpróbálom. Csináltam két víznapot, nem is olyan szörnyű, ki lehet bírni. A legrosszabb a másnap délelőtti gyümölcs. Alig birom kivárni a delet, legutóbb csaltam, 11-kor befaltam három csirkecombot retekkel, uborkával. . . De tényleg rosszabbnak gondoltam a víznapot. Viszont lement majdnem másfél kiló tőle, ami baromira ösztönöz. Most ennyi, ha nem megy el, ne sok menjen kárba.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_828005 (3403)
     
  20. Torolt_felhasznalo_828005
    Torolt_felhasznalo_828005
    2004. május 25. 14:333407.
    Oké. Remélem nem nagy a gond!
    előzmény:
    lufi (3406)
     
  21. 2004. május 25. 09:343406.
    Rossz a gépem, nem merek sokat írni, hátha el se megy. Ha megjavul, jelentkezem, oké?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_828005 (3403)
     
  22. Torolt_felhasznalo_828005
    Torolt_felhasznalo_828005
    2004. május 24. 15:193405.
    www. mindmegette. hu
    Minden infót megtalálsz rajta.

    Hajrá!
    előzmény:
    Mse:o) (3404)
     
  23. 2004. május 24. 14:433404.
    Sziasztok!
    sajnos nem tudom ezt a rengeteg hozzászólást visszaolvasni. Ismerem a diétát, de csak az egy oldalas útmutót láttam eddig. Hallottam róla, hogy van még néhány oldas hosszabb verzió azt szeretném megszerezni, ha valakinek megvan.
    Priviben elküldöm a címem.
    Köszi Mse
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. Torolt_felhasznalo_828005
    Torolt_felhasznalo_828005
    2004. május 24. 13:013403.
    Szia lufi!
    Te csináltál már víznapot? Nekem kéne, de nagyon nem fűlik hozzá a fogam.
    A Candida diéta érdekelne engem is. Már ha nem érek el eredményt a 90 napossal, utána ebbe is belevágnék. Hol találok róla infókat? Vagy akár vankaa-val nyissatok egy ilyen topicot, mert tényleg érdekelne. . .
    Én is mostmár (csak) 59 likós husika vagyok. A rendes az oylan 48-49 lenne, de én már 50 kilónál is kiugranék a bőrömből. 153 cm vagyok. Kis dugasz. Még mindig könnyebb átugrani, mint megkerülni, de ezen szeretnék változtatni. Kiszámoltam, ha ezentúl minden héten fogyok 1 kilót, akkor sem fogom már elérni az 50-et.
    Már 2 hete stagnál a fogyásom, de nagyon remélem, hogy lesz ez még így se. A héten megyek erre a fogyasztós dologra. Majd beszámolok. Bár az első alkalom úgysem fogyaszt le. :o((
    előzmény:
    lufi (3402)
     
  25. 2004. május 24. 08:253402.
    Most mondjam azt, hogy szeretnék én 60 kilós "husika" lenni? Oké, mindenkinek más az alkata. . . nekem a 75 kiló is eredmény, még egy ötös lemenne, keresgélnem kéne a szekrényben, mi nem lóg rajtam.
    Az én gyengém is az, hatalmasakat tudok kajálni a kedvenceimből! Sajnos. Én egyszerűen nem tudok keveset enni. Csak ha rohanok, ideges vagyok vagy valami zrí van körülöttem. De amúgy. . . . szépen megfőzök, leülök egymagam a konyhában, elő egy újság vagy szakácskönyv (azt szoktam böngészgetni, ötleteket meríteni) , és akkor hajrá, kajolok. . .

    A boros csirke tök egyszerű, a szeleteket sózod-borsozod, rá pici rokfort sajt, és vágott petrezselyemzöld, majd 2 dl fehérbor. Lefeded, sütő, 30 perc, rápirít, megesz. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_914306 (3400)
     

Címlap

top