Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Négynapos fogyókúra

Torolt_felhasznalo_354728
Torolt_felhasznalo_354728
Létrehozva: 2003. július 21. 13:03
Sziasztok! Szeretném megkérdezni, hogy mi a tapasztalatotok a 4 napos fogyókúrával kapcsolatban? Konkrétan miket lehet enni?
  1. 2004. május 24. 08:223401.
    JÓ kajatippem van, de még a piacon drágák a cuccok, úgymint brokkoli, patisszon, padlizsán, meg hasonló mennyei mannák. Pedig ezeket megpárolva, nyakon öntve kis fűszeres-sajtos-tejfölös-egytojásos öntettel, ráolvasztva sütőben, nincs jobb kaja egy se. Majd ha itt a nyár, szezonja mindennek, jókat lehet enni.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_514975 (3408)
     
  2. Torolt_felhasznalo_914306
    Torolt_felhasznalo_914306
    2004. május 21. 14:003400.
    Erről a sajtos boros csirkéről mesélhetnél egy kicsit bővebben. :)

    A két év alatt 15 kg nagyon szép. :) Amikor elkezdtem candida diétázni 58-60 kg körül lehettem, általában annyi vagyok, kicsit husika. :) Az első héten lefogytam 5kg-t - na ez most nem fog menni - utána szép lassan ment le a többi, de nem ettem akkor sem tésztát, sem semmi lisztes dolgot. Tönkölyt sem. Szerintem ezért lettem hurkapálcika a végére. Mondjuk nem jött vissza amit lefogytam gyorsan, kellett hozzá majd két év, de most megint husika 60kg vagyok. :)
    Nekem minden a gyengém, amit nem lehetne. :( Pogi, süti, csoki. De "jó" kajákból is iszonyat mennyiséget meg tudok enni. :(( Utálom, de szinte folyamatosan éhes vagyok.
    jaj mennem kell, majd írok még
    előzmény:
    lufi (3399)
     
  3. 2004. május 21. 13:053399.
    Nem is értem, miért nem láttam, hogy írtál, pedig itt böngészgetem a monitoromat. . . és most látom csak, nini, írtál. Csak nézek és nem látok. . :(
    szóval, a három csirkecomb bevándorolt a pocimba. Nemigazán esett jól a harmadik, meg kell vallani, de ha már behoztam. . . retket, uborkát, savanyaubit ettem hozzá. De otthon eszem még körözöttet - remélem, a túró az okés ma -, meg sajtos csirkemellet borban. Na jó, lehet, nem borban, vízben. . . De az is lehet, nem kívánok semmit majd.
    Csodálkozol, miket csinálok én, két év candida-kúra. Én magam se értem magamat, az az igazság, azt teszem csak, hogy "csinálom, amíg tudom, ha nem tudom, abbahagyom". És eddig még mindig tudtam.

    No meg azért álljunk meg egy szóra, te nem 90 kilóról indultál ám, hékás! Két éve még kb. 90 kila voltam, bizony! Azóta lement 15 kiló. . . magamhoz képest szuper. De ha azt vesszük, most vagyok 74-75 kiló, más erről a súlyról kezdi a fogyókúrát. . . De nekem jó így, 42-44-es cuccok is rámjönnek, szóval elégedett vagyok.
    Csokiilag ne sajnálj, mert igaziból nem vagyok édesszájú. Inkább sósszájú, egy pogácsáért meg tudok halni. Csokiért nem. . . tőlem száz évig ellehetne. . . Nálam a bűn az a fini sós süti. . .

    Tésztát tényleg ehetnél, de nem mindegy, milyet. Van ez a durum tészta, ebből bármennyit ehetsz. . . Jó kis káposztás cvekkkkkkedeli, betegre ettem magam belőle a diéta a latt. . . . . Meg tönköly lisztből tészta is mehet, az élesztővel is jó, most mondta a term. gyogyinőm.
    Az élesztőmentes rozskenyér nagyon jó, tök jó, szerintem is finom. Lehet bele magokat tenni, már ha te sütsz magadnak, meg mindenféle jó kis fűszert, csodajó ám!
    Lángosilag a fokhagyma belefér, de a reszelt sajt meg a tejföl az már nem. Pedig az az igazi. De mindegy, örüljünk, hogy ez is mehet, nem?
    A gyüminap tényleg horror. Rosszkor kezdtük el szerintem a kúrát, nyáron kéne, jó kis dinnye, barack, eper, szőlő, cseresznye, nem most az alma-banán párossal, már hányok tőle lassan. . .
    Na, most marhasokat írtam, te jó ég.
    Candida-ügyben privizhetünk, egye fenyő, nem offolunk itten. .
    Megyek, lassan el is megyek a melóból, konkrétan fél 2-kor, ha nem tudnál írni addig, jó hétvégét, jó kajákat, szió lufi
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_914306 (3398)
     
  4. Torolt_felhasznalo_914306
    Torolt_felhasznalo_914306
    2004. május 21. 09:453398.
    De jó, hogy gondoltál rám. :)) Azt hittem már nem is írsz majd nekem, az elveszett báránynak. :)
    2 évig candida diéta??? Mindig lenyűgözöl valamivel. Én 4 hónapig csináltam, de a végén már 51 kg voltam és nagyon csontváz.
    Lufi, Te nem aprózod el, candida + 4 napos.
    Úristen 2 év csoki nélkül??? A candereles csoki elvileg mehetne candida diétában nem? Mondjuk most én sem eszem, de ha lefogyok 58 kg-ra (most vagyok 60) akkor megjutalmazom magam egy kis diétás csokival. :))

    Igyekszem nem enni tésztát, tudom, hogy lehetne, de inkább maradok a krumpli, rizs párosnál. Viszont itt (külföldön élek) lehet kapni élesztő mentes rozs kenyeret. Nincs benne a papírja szerint semmi egyéb rosszaság sem és még a párom is megeszi. :)) Ma is hoztam fini kecskesajtos szendvicset. Nyammi. :))

    Jaj, fini lángos. De rég ettem. Akkor jól megfokhagymázhatod vagy az nem fér bele a napba?
    Tudod ez nem megy nekem, hogy mindig a következő napi kajáról almodozzak, aztán amikor lehetne már megint mást ennék. A gyümi nap meg horror. Ezért döntöttem a candida mellett. Valamit tennem kell és ezt hosszú távon is be tudom tartani, főleg hogy itt van választék diétás és élesztő mentes finomságokból.

    A candida tanácsokat nagyon megköszönném, lehet, hogy írok majd privit, hogy ne OFF-oljam szét a topicot.

    Jó csirkecombi evést. :)) Már csak 2. 25 óra, visszaszámlálás indul. :)))
    előzmény:
    lufi (3397)
     
  5. 2004. május 21. 08:083397.
    Hiszed-e, van telepátia, tegnap többször gondoltam rád, vajh mi van veled, rég írtunk egymásnak.
    Szóval, te most akkor felfüggesztetted a négynapost, és candidázol? Én is csináltam, fogytam is rendesen, és most a kettőt próbálom kombinálni.
    Tudod-e, hogy állítólag - a term. gyogyinőm szerint - a candidadiétánál ha tönkölybúzából sütsz kenyeret, akkor csinálhatod élesztővel sütőpor helyett? Merthogy az a kettő együtt nem ártalmas. Ki tudja. De nem rossz, ki fogom próbálni.
    Képzeld, 2002. jul. 17 óta nem ettem csokit, cukrot, élesztőseket, mitszósz? De most egy hónapja már elcsábultam, jó kis Auchan-os pogácsa bizony lement, mint a sicc. . . És bűnt is tervezek. Ha legközelebb megyünk a telekre és beugrunk a veresegyházi piacra, és ha pont tésztanapom lesz, debizonyám, hogy befalok egy lángost! Már most megenném. . .
    Tegnap is gyüminapom volt, nem fogod elhinni, ma behoztam három, azaz három csirkecombot, retket, uborkát, és délig csak arra gondolok, hogy majd befalom. . .

    Neked mondjuk könnyebb, mert nincs ilyen megszorítás, tésztanap után is ehetsz tésztát. . . jó neked.
    Ha esetleg candida-ügyben kérdésed lenne, én két évig csináltam, tudok ötletet adni neked.
    Jó fogyizást, írj még, szió lufi
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_914306 (3390)
     
  6. 2004. május 21. 08:033396.
    Hát, örülök a jó hírnek, hogy a lecsós cuccom passzol, fogok is még csinálni, az már tuti!
    A term. gyogyinőnek lehet, hogy nincs igaza, miszerint a diéta miatt ment le a nyomelem belőle, előtte se ettem igazán tápláló kajákat. Ezt mostmár nem tudom. De sajnos én a vérvételeken szinte elájulok, a vénámat is keresgélni kell, bökdöstek a tűvel bent a húsomban is legutóbb, szóval az tök gáz nekem. Csak ha meghalok, akkor vetetek vért. Most eszem egy kis roboráló tablettát, aztán az biztos jó lesz.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_514975 (3402)
     
  7. 2004. május 20. 18:013395.
    http://mindmegette. hu/main. php?app=cikkek/cikkek. php&cikk_id=175

    Sziasztok!

    Itt minden elolvasható róla!

    Sok sikert!
    előzmény:
    besszybaba (3394)
     
  8. 2004. május 20. 15:563394.
    Sziasztok! Új vagyok itt és most olvastam ezt a négynapos fogyókúrát. . . valaki lenne olyan kedves és leírná, hogy ez mit tartalmaz!? Mert szívesen elkezdeném én is!!! Köszike
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. 2004. május 20. 15:263393.
    Koszi, mar megyek keresem is!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. Torolt_felhasznalo_914306
    Torolt_felhasznalo_914306
    2004. május 20. 15:203392.
    A www. mindmegett. hu-n megtalálod, diéta ami megváltoztat néven.
    előzmény:
    tusike02 (3391)
     
  11. 2004. május 20. 15:193391.
    Valaki leirna ezt a 4 napos kurat.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. Torolt_felhasznalo_914306
    Torolt_felhasznalo_914306
    2004. május 20. 15:093390.
    Szia Lufi, rég jártam erre, látom depizel.
    Nagyon ügyes vagy, hogy lefogytál 5, 5 kg-t. :))
    Az viszont, hogy kiürültek a nyomelemek a szervezetedből elég ilyesztő. Ilyenkor én mindig zabarohamtól tartok, amivel a hiányt próbálja pótolni a pici belem. De tudom, hogy Te be fogod tartani a még 90 nap gyümi reggelit is és biztos nem ugranak vissza kg-k. :)

    Most elkezdtem candida diétázni és fogyogatok is egyelőre. Így nem kell éheznem, szinte mindent ehetek, ha ügyesen helyettesítem "megengedett" dolgokkal.

    Minden elismerésem, hogy kibírtad a gyümi-nap, víz-nap párost. :)) Nekem rémálmaimban jön elő, ahogy szédelegtem gyüminapon. :))
    előzmény:
    lufi (3387)
     
  13. 2004. május 20. 11:373389.
    Ott is nézelődőm, oké!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_828005 (3388)
     
  14. Torolt_felhasznalo_828005
    Torolt_felhasznalo_828005
    2004. május 20. 11:363388.
    Szia lufi!
    Találtam egy másik erről szóló fórumot, nagyon arik a csajok is. Ez - ahogy látom - lassan haldoklik. Nézz át oda is, adtak már erőt nekem is. . . Szépüljünk/90 nap
    Is. . . is. . . is. . . Ne. . nenene. . nem dadogogogok! :o)
    előzmény:
    lufi (3387)
     
  15. 2004. május 20. 11:113387.
    Csak még annyit: voltam természetgyógyásznál, és azt mondta, ezzel a kúrával teljesen kiment belőlem az összes nyomelem meg ilyesmi, amire a szervezetemnek szüksége van. Merthogy karikás a szemem, kicsit hullik a hajam és feledékeny lettem (öregség?!). No meg a vasam se elég. Nemtom, más érezte ezeket a tüneteket a kúra alatt?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_514975 (3391)
     
  16. 2004. május 20. 08:303386.
    Igazán aranyos vagy, így törődsz velem. . . Nézegetem a recepteket, csak némelyikhez, az az igazság, boltba kéne menni, valamelyik hozzávalóm hiányzik, és arra már lusti vagyok. De valamelyik nap ettem egy olyan gombás-rizses lecsót, 40 ujjam nyaltam meg utána! Ugyebár, ezek passzolnak egymással, mármint gomba-rizs-lecsó?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_514975 (3391)
     
  17. 2004. május 19. 08:243385.
    Szia, kösz soraidat, érdekes, amit írtál. A fogyókúrát azért kezdtem el, mert 80 kiló voltam, gondoltam, ez egy jó kis diéta. Igaziból nagyon örülök, mert a víznap után több mint egy kiló lement. De őszintén szólva, az 5, 5 kg-ot két hónap alatt kevésnek tartom, mások sokkal többet fogynak vele. Viszont a kúra alatt általában jól érzem magam, mondjuk nyáron jobb lenne a gyümölcsnapokat tartani, nem csak alma-banán lenne, hanem barack, dinnye, egyebek. De néha, nem is értem, olyan depi jön rám, pl. most is, ahogy jöttem be dolgozni, ilyenkor nem tud feldobni a viszonylag sikeres kúrám sem. Affenese tudja, a hogy van ez. Még egy hónapom van, ha két kiló lemegy, azon már csodálkozni fogok. De azért csinálom rendesen, kitartóan. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_514975 (3389)
     
  18. 2004. május 17. 08:283384.
    Ma ne szóljatok hozzám délig, harapok!!!! Tegnapelőttelőtt óta nem ettem normális kaját, tegnapelőtt gyüminap volt, tegnap meg víznapot tartottam. Baromi nyűgös vagyok, elhihetitek! Itt van a táskámban egy kiló hús meg saláta, és semmi másra nem tudok gondolni, érthető, nem? És hol van még dél?

    Kérdés:

    Kedves éhezők,
    kedves sorstársak,
    kedves négynaposok!

    Ti mit fogtok először főzni, enni a 91. napon, tehát a kúra utáni első napon? Mi az, amire már most fenitek a fogatokat, hogy jól bekajáltok? Vagy ennyi kín után már nem fog jólesni semmi normál kaja? Nos?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_828005 (3383)
     
  19. Torolt_felhasznalo_828005
    Torolt_felhasznalo_828005
    2004. május 14. 13:503383.
    Szia, jó hétvégét!
    előzmény:
    lufi (3382)
     
  20. 2004. május 14. 13:193382.
    Vili! Tutira nagyon csinos leszel! remélem, azért a szüléstől nem ijesztettelek el, végülis alkat kérdése! Nem törvényszerű, hogy ilyen leszel, mint én!
    Na, csá, hétfőn gyöszök, szép napot!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_828005 (3381)
     
  21. Torolt_felhasznalo_828005
    Torolt_felhasznalo_828005
    2004. május 14. 13:143381.
    Hát a szülés nálam még szóba sem jött így 24 évesen. Addig szeretném kipróbálni a 2 részeset, amíg még megtehetem.
    előzmény:
    lufi (3380)
     
  22. 2004. május 14. 13:103380.
    Na, ez az, amit én utálok, sose lesz kétrészesem többet. Szülés után icipicit átformálódott a derekam (úgy 20 cm-rel lett szélesebb, 4, 40 kg lett a fiam. . . ), a pocim is csíkos lett, szóval nekem az már nem jó. . :(
    De nagyon szép egyrészesem van, mindazonáltal, hogy rühellem a fücirucit mint olyat. Túl sokat láttat belőlem. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_828005 (3379)
     
  23. Torolt_felhasznalo_828005
    Torolt_felhasznalo_828005
    2004. május 14. 13:023379.
    :o) Hát ez az! És szeretnék végre életemben először 2 részes fürdőruhában feszíteni a strandon. . .
    előzmény:
    lufi (3378)
     
  24. 2004. május 14. 12:023378.
    Meg ne harapjál mán!
    Na jó, minden megbocsájtva, augusztus mindjárt itt van a nyakunkon! :)))))))))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_828005 (3377)
     
  25. Torolt_felhasznalo_828005
    Torolt_felhasznalo_828005
    2004. május 14. 11:593377.
    Augusztusban megyünk nyaralni, addigra jó formában kell lennem. Most aztán nagyon elhatároztam magam, nem állhat az utamba semmi. Reszkessetek kilók! Grrrr! >:oI
    előzmény:
    lufi (3376)
     

Címlap

top