Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Négynapos fogyókúra

Torolt_felhasznalo_354728
Torolt_felhasznalo_354728
Létrehozva: 2003. július 21. 13:03
Sziasztok! Szeretném megkérdezni, hogy mi a tapasztalatotok a 4 napos fogyókúrával kapcsolatban? Konkrétan miket lehet enni?
  1. Torolt_felhasznalo_914306
    Torolt_felhasznalo_914306
    2004. Április 22. 11:483301.
    Má' lecsúszott. :((( Akkor ebédre nem eszem majd kenyeret, így OK?

    Hogy állnak a kg-k Lufi? Milyen gyakran mérlegelsz?
    előzmény:
    lufi (3300)
     
  2. 2004. Április 22. 11:353300.
    Háááááááááááááát, nemigazán, de most az eccer. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_914306 (3299)
     
  3. Torolt_felhasznalo_914306
    Torolt_felhasznalo_914306
    2004. Április 22. 11:203299.
    Majd belógunk zárás után. :))

    Megfejellek, mint kezdo hering a stéget. ezt most kaptam és nagyon tetszik. :D

    Ehetek gyümis szójás joghurt utánzatot keményítő napon reggelire gyümiként? Egyszerű kérdés nem?:)

    előzmény:
    lufi (3297)
     
  4. 2004. Április 22. 08:203298.
    Kösz a saláta-jóhíreket.

    Hátasilag: és ha míg rajtam van a tíz kiló, csak leplaccsanok a földre? Lehet, felelőtlenül mondtam én ezt a hátast, hogy megcsinálom. Legalábbis MOST. Nopersze, az is lehet, hogy ha kilóilag megkönnyebbültem, felugrok, és felszállok a magasba, le se jövök. . . :)
    előzmény:
    mihaszna (3295)
     
  5. 2004. Április 22. 08:183297.
    Nadekérlekhogymondhatszilyet, amíg le nem megy a sok kiló rólam, nem tudok a Palán villogni!!!! De azért ez a hátas nem igazán publikus ám. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_914306 (3296)
     
  6. Torolt_felhasznalo_914306
    Torolt_felhasznalo_914306
    2004. Április 21. 13:563296.
    A banánt utálom, de a cél érdekében lehet, hogy lenyomok majd párat. :))

    A hátast strandon is bemutathatod, ott sokkal hatásosabb. Megyünk a Palára?:))
    előzmény:
    lufi (3292)
     
  7. 2004. Április 21. 13:433295.
    Szerintem salátába bármikor tehetsz nyers sárgarépát, paradicsomot, paprikát, retket, káposztát - ezek csak jót tesznek!

    Ami a hátast illeti: ha ragaszkodsz hozzá, lehet tíz kiló múlva is, de azért az összehasonlítás miatt jó lenne, ha most is bemutatnád a produkciót - csak látnunk kellene, hogy mennyi is lesz az a "magasabbra". . . :)))

    m.
    előzmény:
    lufi (3294)
     
  8. 2004. Április 21. 12:403294.
    Na és a többi napon? a répa tulképp. főtt kajának nem főtt, az nem nyert. De viszont a főttekhez is ajánlanak salátát. Sárgarépa mehet salátába?
    És a tésztanapon is lehet salátát enni, már, ha megállapodunk, hogy a répa saláta-alkatrész. . .
    előzmény:
    mihaszna (3290)
     
  9. 2004. Április 21. 12:383293.
    Gyerekek, ezt a hátast én már nem fogom megúszni, látom. . . . jaj, de fáj a derekam. . . jaj, nem lehet elnapolni? Ha lefogytam egy tizest, magasabbra tudok ugrani, naaaaa. . . lééééciiiiiiiii:)
    előzmény:
    mihaszna (3290)
     
  10. 2004. Április 21. 12:383292.
    akkor próbálj meg banánt enni, elvileg mindent szabad, az eléggé eltömít, nem? Gondolj arra, hogy akkor mennek belőled ki a mérgek, milyen jó lesz neked, milyen egészséges leszel, méregtelen, szép az élet, trallala. . . .

    én szinte vezekelésnek veszem már, a kissé sok kaják után.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_914306 (3291)
     
  11. Torolt_felhasznalo_914306
    Torolt_felhasznalo_914306
    2004. Április 21. 12:333291.
    Mihasznához csatlakozom, de szerintem bármelyik a napon mehet a répa kivéve a gyümi nap
    Nem tudom, hogy hogy fogom a köv. gyümi napot túlélni. Tegnap estére már szédültem és kivert a víz. :(
    előzmény:
    lufi (3289)
     
  12. 2004. Április 21. 12:293290.

    Fehérjenapon viszont ehetsz nyers zöldséget! Tehát, a sárgarépa mehet. De csak a hátas után!!!!!!!

    m. :)))
    előzmény:
    lufi (3289)
     
  13. 2004. Április 21. 11:523289.
    Még a végén kihozzuk, hogy gyüminapon is jó az almássüti. . . :))))
    Jók vagyunk mi, hallod. . . .
    Jut eszembe, ha kedvem szottyan, melyik napon ehetek meg egy nyers sárgarépát? Oké, az nem hús. . :) nem gyümölcs. Marad a két nap.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_914306 (3288)
     
  14. Torolt_felhasznalo_914306
    Torolt_felhasznalo_914306
    2004. Április 21. 11:373288.
    Hozott valami almáspiteszerűt, az majdnem egészséges. :)))
    Te tegnap jó voltam ám.
    előzmény:
    lufi (3287)
     
  15. 2004. Április 21. 11:303287.
    Hááááááááááát, egy picit. . . végülis egy szelet kenyér minden nap mehet. . . . mondjuk gyüminek nehezebben menne el a süti, de így. . . . :)
    engedélyezve. De kicsi ám!!!!!!!!!!!!!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_914306 (3286)
     
  16. Torolt_felhasznalo_914306
    Torolt_felhasznalo_914306
    2004. Április 21. 11:083286.
    Hátas jó vót. :)) Meg az is, hogy készültél. :))

    ÁÁÁÁ, micsoda posh diétád van neked. Zabálni nem lehet szerintem, mert a kalóriákkal vigyázni kéne. Csodák nincsenek. :((

    A falafel csicseriborsó gombóc.

    Figyu, ma van a munkatársam szülinapja. Hozott be valami sütit, ehetek egy picit belőle kenyér helyett??? Ez pont olyan mint a lisztes rántás. . . Még van bő egy hetem, utána megyek Anyukámat meg rokont látogatni, na akkor kell majd erősnek lennem. . . Majd rólad veszek példát, amikor nem eszem a fini sütikből meg sült husikból. :)))
    előzmény:
    lufi (3285)
     
  17. 2004. Április 21. 10:493285.
    Tanár úr, én készültem.
    Nos, behoztam a MÁSIK változatot a négynaposról, a címe is érdekes: Az egyesült nemzetek diétája Vajdaság és Finnország számára. Na, már itt jött egy hátasdobás (nem láttátok. . . ).
    Szóval, Keményítő nap:

    Ebéd: fűszeres (só, vegeta, bors, ketchup, főtt paraadicsom, oregano, babérlevél) főtt bab, borsó, lencse, rizs, krumpli, 1 szelet kenyér, saláta.
    Vacsora ugyanaz, mint az ebéd, kisebb mennyiségben. Összes mennyiség ebéd 1 mélytányér, vacsora fél mélytányér.

    Na és a slusszpoén:
    ehető:

    hagymás tört krumpli
    főtt kukorica
    olajban, tepsiben, fóliában, héjában stb. sült krumpli
    lecsós rizs
    chilisbab kukoricával és rizzsel
    kelkáposzta főzelék (liszt helyett krumplival sűrítve) - nem mindegy, mivel sűrítem, ha egy szelet kenyér is van és betudom a lisztet a kenyérnek???
    rizottó - rizs, kukorica, borsó, paprika, paradicsom
    falafel gombóc salátával - mi a ménkű a falafel?
    párolt káposzta sült krumplival
    gombás rizs - gomba tésztához akkor NEM????
    üvegtészta (rizstészta) kínai zöldségekkel
    sárgaborsó püré
    hagymás bab
    zöldségekkel töltött krumplikrokett - mirelit is van - ebben nincs tojás????
    lencse hagymával és zöldségekkel
    lencse fasírt - az mi fán terem???
    rakott krumpli (krumpli, karfiol, brokkoli, kelbimbó párolva és összepirítva) - ez minden, csak nem rakottkrumpli

    Lehet mellé: saláta, savanyúság korlátlan mennyiségben.

    Nos, látsz ellentmondásokat?

    Kérdésem még: ha délben rizst eszem, estére ne egyek mondjuk krumplit? Még nem ettem, csak felmerült bennem.

    Amúgy lehet, a mennyiséggel lesz gond, mert mitagadás, jól bekajáltam. . . :((
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_914306 (3283)
     
  18. Torolt_felhasznalo_828005
    Torolt_felhasznalo_828005
    2004. Április 21. 10:453284.
    Sziasztok!
    Ma szénhidrát napom van. Hoztam otthonról tésztát, csak az üres. Tudtok vmi szószt rá? A ketchup-öt utálom. >:oP
    Vagy egyem meg csak úgy?
    Estére anyukám csinált fincsi piskótát és a főzőcsokival, mint öntettel fogom megenni. Nyami-nyami!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. Torolt_felhasznalo_914306
    Torolt_felhasznalo_914306
    2004. Április 21. 10:413283.
    Lufi, mikor lesz a hátasdobás??? Én is szeretném látni. :)))
    Sajnálom, hogy megállt a fogyásod. :( Szerintem minnél vékonyabb vagy annál nehezebb. A weigthwatchers szerint a fogyással párhuzamosan a bevitt kalória mennyiséget is csökkenteni kell.

    Te figyu, a keményítő napon ott van, hogy csak főzve a Te leírásodban. :(

    Nekem tegnap volt gyüminapom, alig ettem és fogytam 1 kg-t. :))
    előzmény:
    lufi (3282)
     
  20. 2004. Április 21. 10:083282.
    Hát, kösz a biztatást, de épp túl vagyok az "ünnepeken", a holdat még nem néztem, hogy áll, de tényleg nem üdvözítő, hogy megálltam a fejlődésben. . .

    Hátasdobásilag: hát, egye fene, megszervezzük a személyes véghezvivést. . . oké, mondjatok időpontot. . . :)) De sose voltam egy akrobata, ha melléesnék, elkaptok, ugye!!!!!!!!!

    Ma épp gyümölcsnapom van, már szinte vártam, mert tegnap jól teletésztáztam magam, gombás pörkölttel. Ugye, azt szabad? Mármint a gombát.
    előzmény:
    mihaszna (3280)
     
  21. 2004. Április 21. 09:483281.

    akarom mondani a fogyás megállása miatt, mert ugye, a fogyi nem áll meg!. . .
    előzmény:
    mihaszna (3280)
     
  22. 2004. Április 21. 09:473280.
    Lufikám!

    Bár a virtuális fejlődés félelmetes méreteket ölt, de maradjunk inkább a Nyugatis változatnál! :))))

    A fogyi megállása miatt ne aggódj, vannak holtpontok, plusz rásegíthet a menstruáció és növekvő hold is.

    Kitartás!!!

    mihaszna
    előzmény:
    lufi (3278)
     
  23. 2004. Április 21. 08:133279.
    Valaki kérte, íme, idemásolom a négynapos diétát:

    A REGGELI minden nap ugyanaz: néhány gyümölcs (2 alma vagy körte, barack vagy egy marék apró gyümölcs.

    A diéta során protein-, keményítő-, szénhidrát- és gyümölcsnapok váltakoznak. A sorrendet nem szabad megváltoztatni!

    1. nap: Protein-nap
    EBÉD: főtt vagy sült hús – 3 szelet (20 dkg)
    Hús helyett lehet 3 tojást sülve vagy főve elfogyasztani, vagy esetleg sajtot.
    1 szelet kenyér, saláta korlátlan mennyiségben, olaj nélkül.
    Ebéd után 2 dl tészta nélküli leves kötelezően meg kell inni!
    Tejet, sajtot csak ezen a napon lehet enni.
    VACSORA: ugyanaz, mint az ebéd volt, csak leves nélkül. Ügyeljünk arra, hogy ugyanazt együk vacsorára is, amit ebédre ettünk.

    2. nap: Keményítő-nap
    EBÉD: Bármilyen zöldségféle (bab, borsó, zöldbab lencse, sárgarépa, burgonya…), kötelezően főzve! Ételízesítő, só, ketchup, főtt paradicsom használható!
    1 szelet kenyér, saláta ízlés szerint.
    VACSORA: ugyanaz, mint az ebéd, csak kisebb mennyiségben.

    3. nap: Szénhidrát-nap
    EBÉD: Főtt tészta fűszerezve. Ez lehet pizza ketchuppal, spagetti szósszal, vagy bármilyen sós sütemény (egy adag pizzának megfelelően).
    VACSORA: Két kisebb szelet torta vagy 2-3 apró kalács, esetleg 3 adag fagyi, és kötelezően 1 szelet főzőcsokoládé!!!

    4. nap: Gyümölcs-nap
    EBÉD: Bármilyen gyümölcs, korlátlan mennyiségben.
    VACSORA: Bármilyen gyümölcs, minden mennyiségben! :-)

    Egyéb tudnivalók:
    - A diéta alatt havonta egyszer víznapot kell tartani, amely mindig a gyümölcsnap után következik, majd a proteinnappal folytatjuk.
    - Kávé és tea korlátlan mennyiségben fogyasztható, cukor és tej nélkül.
    - A diéta befejezése után normálisan ehetünk, azzal a feltétellel, hogy a reggeli csak gyümölcs lehet még 90 napig. Ha ebben a 90 napban még 3 kilót leadunk, ez azt jelenti, hogy megtörtént a változás a szervezetben.
    - Kicsit komplikáltnak hathat a diéta, de nem az!
    - Az étrendben semmit sem szabad átugorni, mert minden élelmiszernek megvan a maga feladata, és a szervezet nem lehet meg nélkülük.
    - Nem szokás, hogy reggelire gyümölcsöt együnk, de ebből a szervezet először az integrált cukrot használja fel, amely az idegrendszert táplálja.
    - Azok, akik magas vérnyomástól szenvednek, pár hét diéta után akár el is hagyhatják a gyógyszerüket, természetesen orvosi ellenőrzés mellett!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. 2004. Április 21. 08:103278.
    Gyerekek, most olvaslak benneteket, még a végén hátast kell dobnom. . . mese nincs, te jószagú gatyamadzag. . . de virtuálisan megfelel? Vagy mondjuk találkozunk a Nyugatinál, ott van egy nagy parkoló, és akkor hajrá hátas?
    előzmény:
    mihaszna (3267)
     
  25. 2004. Április 21. 08:083277.
    Én most kezdek igen-igen csalódni ebben az egészben. Ugyebár, március 12-én kezdtem, azóta kb. 3 v. 4 kiló ment le, az szerintem nudli. Pedig betartottam, sőt, még víznapot is tartottam. Szóval, kezd elmenni a kedvem az egésztől.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_949057 (3270)
     

Címlap

top