Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Négynapos fogyókúra

Torolt_felhasznalo_354728
Torolt_felhasznalo_354728
Létrehozva: 2003. július 21. 13:03
Sziasztok! Szeretném megkérdezni, hogy mi a tapasztalatotok a 4 napos fogyókúrával kapcsolatban? Konkrétan miket lehet enni?
  1. 2003. július 29. 03:2826.
    Jo reggelt! En nem hiszem, hogy fogok meg egy viznapot is tartani valaha, nem is baj, hogy te sem tartottad, egyebkent ha, akarod, szerintem probald meg ujra az egy honap letelte utan. Ha a csaladod nyaggat, hogy egyel veluk, akkor is legy eros, tedd el a magad husiadagjat a melyhutobe, es edd meg a protein napon. Mindig lehet veluk valamit enni, kiveve a gyuminapot, de mindig ehetsz vagy husit, vagy krumplit, vagy tesztat, nokedlit, igy nem erzik ugy hogy kivonod magad a csaladi ebedbol. :) Ugyis majdcsak akkor fognak megnyugodni, ha latjak rajtad az eredmenyt, olyan lesz ez, mint mikor babat vartal, eleinte csak te tudtad, aztan meg mar mindenki latta. . . . .
    Egyszer tartottam viznapot, 2 het utan, de bele is buktam. ez koszonheto az egesz eletemben elkovetett hulye fogyokuraknak, amivel a gyomromat tonkretettem.
    A fozocsokit megeszem, ha nem felejtem el. . . Altalaban lecsuszik. Gondolom ez azert van beleepitve, hogy lehessen nassolni, es igy nem erezzuk magunkat "buntetesben". . . :)
    En ma (tegnap:)) ujrakezdtem, proteinnapom volt, vettem egy tonhal konzervet osszekevertem egy kis majonezzel, es turot, meg dietas sajtot ettem hozza salataval. Boven eleg is volt. . .
    Mit szolsz, ha leirunk egy-ket receptet egymasnak? Nem lehet mindig ugyanazt enni, mert asszem en ettol sokalltam be a masfel honap utan, hogy mindig ugyanazt ettem, es uncsi volt mar. En szoktam parolt zoldseget is enni a protein es a szenhidratnapon is. (Persze nem kemenyitos zoldsegeket, de nagy brokkoli es karfiolbarat vagyok, ezek is nagyon finomak, es feldobjak a babokat vagy a krumplit. )
    Mozgasrol jut eszembe, mi lenne, ha setalnal munka elott, vagy utan, mondjuk 20 percet gyalog mennel a munkaba, mintha kicsit sietnel. Nekem ez is nagyon jo volt, mikor a 100 kilorol lefogytam, minden nap gyalog jottem haza a munkabol (kb fel ora volt).
    Szep napot Neked!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_354728 (25)
     
  2. Torolt_felhasznalo_354728
    Torolt_felhasznalo_354728
    2003. július 28. 11:3425.
    Szia Kedves Nameret! Sajnos a víznapot elbuktam, kettőig bírtam ki aztán csináltam belőle proteinnapot. A hétvége húzos lesz mindig, hiszen akkor ugye látja a családom, hogy mit eszek. Nyaggatnak, hogy hiába van tészta napom egyek husit, ha már megfőztem. Elismerésem Neked, hogy tudtál ilyen sokat fogyni és tudod tartani. A mozgás nekem is jól jönne napi 9 óra ülés után, de már nincs délután kedvem hozzá. Ha jól láttam a mérleget 1, 5 kg lement. De ezt még csak én érzem nem látványos. Jó lenne a 8. kilónál tartani. Ha szomorú, vagy ideges vagyok akkor én is folyton eszem, meg a főiskola vizsgaidőszakában is mindig hízom sajnos. Most kellene a nyarat kihasználni. Te betartod a főzőcsoki evést? Arra miért van szükség, hányszor tartottál víznapot, és rögtön az 5. napon sikerült Neked? Pusszantás, köszi, hogy velem tartasz!
    előzmény:
    Nameret (24)
     
  3. 2003. július 28. 06:0724.
    Szep reggelt, Teribari!
    A ferjek mindog morgolodnak, ha asszonyuk valtoztatni akar valamin, majd abbahagyja, ha elkezd latszani az eredmeny. Gondolj bele, hogy fog buszkelkedni az "uj" felesegevel! Es termeszetes, hogy nem leszunk anorexias manokenek, de ki kell hozni magunkbol a maximumot, amit lehet. :)))
    En epp tul vagyok egy het bunozesen, a napok meg csak elmentek valahogy, de sajnos minden estere sikeredett egy-egy potvacsora. :( Igy nem mozdult a merleg semerre. Tegnap tartottam egy gyumolcsnapot es ma egyszeruen ujra kezdem a 90 napot.
    Vagy folytatom? Majd meglatom. Viszont a nassolassal nagyon vigyazni kell. Elegge kiborultam, mert vegeztem a szerelmemmel, es ez bizony suru huto-latogatassal jart nalam, de tegnap megbeszeltem magammal, hogy a leszenvedett kilokat nem kell visszaszednem, mert o nincs itt. Vegulis a sajat egeszsegem fontosabb, mint egy kis szivfajdalom, nem? :))
    Hogy ment a viznap? Mennyit fogytal?
    Viszont en nagyon elgondolkoztam, hogy el kellene kezdeni mozogni egy kicsit, mert nekem nem ez az elso fogyasom, ket evvel ezelott bizony 100 kilo voltam, akkor fel ev alatt lefogytam majdnem 30 kilot, es azota tartottam a 72-74 kilot, addig amig el nem kezdtem ezt a kurat. De azt hiszem a borom megsinylette ezt a sulyvaltozast es ezen viszont nem segit mas, csak egy kis mozgas. Futni/setalni kellene elkezdenem. Erot gyujtok hozza. . :)))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_354728 (23)
     
  4. Torolt_felhasznalo_354728
    Torolt_felhasznalo_354728
    2003. július 25. 07:0323.
    Nagyon jól esik a biztatás, most tényleg eltökélt vagyok. 37 éves vagyok és nem szeretnék 90 kiló lenni 40 évesen. A férjem egy kicsit morog, hogy mindig kitalálok valami hülyeséget úgysem leszek soha nádszál. Nem fogom hagyni, hogy eltántorítson. A munkahelyemen meg nem mondom el, nehogy utána pofára essek, hogy nem sikerül. Te hol tartasz? Csinosodsz továbbra is? Ma megpróbálom a víznapot, de ha nem megy megfogadom tanácsaidat. Tegnap őszibarackot ettem, azért éhes voltam egy kicsit, de kibirtam. Nem állok mérlegre hétfő reggelig. Pusszantás
    előzmény:
    Nameret (22)
     
  5. 2003. július 24. 23:1622.
    Sokan tartjak, hogy ugyanazt eszik vacsorara mint ebedre, en nem, en lelkiismeretfurdalas nelkul eszek mast. Igy nem annyira unalmas.
    Eddig egyszer tartottam viznapot, csak 12 orat birtam utana majdnem elajultam es ennem kellett, de gyumolcsot ettem, dinnyet meg szolot, hogy helyrehozza a vercukorszintemet, utana jol voltam. Masoknak siman sikerul, probald meg, ha rosszul erzed magad, akkor viszont kapj be valamit, mert nem a kiborulas a cel, hanem a fogyas. . :)) Szerintem, ha tudod, tarts hetvegen viznapot, mikor otthon vagy, nezdd meg, hogy mukodik nalad.
    A kaloriakat sosem szamolom, nem is ez a cel, elobb-utobb ugyis osszeszukul a gyomrod, egyre kevesebbet fogsz enni.
    A pizzara tehetsz pizzaszoszt es zoldseget, pl; gomba, articsoka, paradicsom, hagymakarikak, stb. csak sajt vagy hus, hal nem lehet rajta, teszta ugyanez.
    Szerintem kovi ubit ehetsz barmihez, az is csak zoldseg, nem?
    Es a kerdesek nem ostobak, es nagyon orulok, hogy segithetek, es minden reggel olvashatod a valaszaimat, ezt megigerhetem. . ;)))
    Csak kitartas, es konnyeden, ne feledd, csodak nincsenek, az evek alatt feljott suly, nem tunhet el egy het alatt. . :)))
    Legyen egy jo napod! Szia!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_354728 (21)
     
  6. Torolt_felhasznalo_354728
    Torolt_felhasznalo_354728
    2003. július 24. 08:5821.
    Köszi szépen a tanácsokat! Szerinted ehetek mást ebédre és ehetek mást vacsira? Vagy muszály ugyanazt enni? Például proteinnapon délben husi, este lehet sajt, vagy kefir? A víz napokat ki lehet bírni? Összességében hány kalóriát viszel be egy nap alatt kb. ? És a pizzán mi lehet rajta, vagy a spagettin? Kovászos uborkát melyik nap ehetek? Sok ostoba kérdésem van igaz?
    előzmény:
    Nameret (20)
     
  7. 2003. július 23. 20:0720.
    Ja, majdnem elfelejtettem, fontos, hogy nyugodtan fozhetsz fozeleket, be is ranthatod, csak nem buzaliszttel, hanem burgonya- vagy kukoricaliszttel. En a burgonya lisztet hasznalom es sokkal konnyebb is, mint a hagyomanyos.
    előzmény:
    Nameret (19)
     
  8. 2003. július 23. 20:0519.
    Mar biztos elkestem a vacsidrol, de most ertem haza, a kaposztas teszta jo. Nem kell sanyargatnod magad a konzervkukoricakkal, ehetsz vele krumplit is, zoldbabot, babot, lencset is. Ja es oriasi mennyisegu salatat! Hasznalhatsz hozza olivaolajat, vagy ami megjobb egy frissen facsart citrom levet es fuszereket. Sok sikert!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_354728 (18)
     
  9. Torolt_felhasznalo_354728
    Torolt_felhasznalo_354728
    2003. július 23. 11:0518.
    Köszönöm lányok a biztatásokat! Ma már én is csak 82 kg vagyok. Első napon virslit ettem, és vacsira nyúlpörit. Tegnap 2 doboz konzervkukoricát ugye az megfelel a keményitő naphoz, de tegnap azért ez nekem kicsit kevés volt éhes voltam. Ma káposztástésztát eszek vacsira azt lehet?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2003. július 22. 15:3917.
    Kedves uppsz! Koszi a dietat, megkaptam.
    előzmény:
    uppsz (13)
     
  11. 2003. július 22. 15:1816.
    Szia Teribari!

    Ne csuggedj, mert epp tegnap ragtam at magam a mindmegette oldalon a 'dieta ami megvaltoztatja az eletedet' forumon, es ott is fogynak a holgyek! Tudom, hogy hosszuak a beszelgetesek, nehez vegigolvasni, de nagyon sok otlet, recept, lelekmelengeto biztatas van am ott! :)
    Szerintem tul sokat ragodsz, vagj bele, es legy kitarto!
    Mint minden tartos fogyas, ez is arrol szol, hogy a taplalkozasi szokasainkon kell gyokeresen valtoztatni, es ha ez megtortenik, akkor a leadott kilok nem is fognak visszajonni. Es sokat segit az is, hogy minden nap megbeszelheted a tobbi fogyozoval a napodat, kerdezhetsz, azaz; nem vagy egyedul.
    Csak elkezdeni nehez, epp ezert ne halogast, a holnap egy gyonyoru nap! :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_354728 (14)
     
  12. 2003. július 22. 14:5715.
    Szia!

    Tudod a 27. napon nem mondhatok, semmi biztosat a tartósságáról, de a mérleg kevesebbet mutat 7kg-al, és fantasztikusan érzem magam!
    :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_354728 (14)
     
  13. Torolt_felhasznalo_354728
    Torolt_felhasznalo_354728
    2003. július 22. 09:2714.
    Sziasztok kedves lányok! Hát egyedül Nameret-nek vált be a négynapos fogyókúra?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. 2003. július 22. 08:1213.
    Szia liluu!

    A Fogyni akarok fórumban válaszoltam neked. Egyébként 3 kg-ot fogytam vele.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_518118 (12)
     
  15. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2003. július 21. 16:0712.
    Szia! Le tudnad irni a ket orankent evoset? Mennyire hatasos es mennyi ideig lehet csinalni? Utanna a kilok visszajonnek?
    előzmény:
    uppsz (3)
     
  16. 2003. július 21. 15:3111.
    A kemenyito napon nyugodtan ehetsz sultkrumplit, mert a kemenyitok jol megfernek a zsirral, nem csak fott etelekre vagyunk karhoztatva. . :)))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_354728 (10)
     
  17. Torolt_felhasznalo_354728
    Torolt_felhasznalo_354728
    2003. július 21. 15:2610.
    Kedves Uppsz, és Nameret köszi a választ! Bele-beleolvastam a fogyni akarok fórumba, csak nincs időm 8000 levélkét elolvasni, azért voltam konkrét sikerekre kíváncsi. És szeretettel várom az egyes napokra vonatkozó ételvariációkkal kapcsolatos ötleteket. A mindmegette lapot is olvastam, de ott csak a szűk lényeget írták le.
    előzmény:
    uppsz (8)
     
  18. 2003. július 21. 15:199.
    Egyszerre írtunk. . . :))
    előzmény:
    Nameret (7)
     
  19. 2003. július 21. 15:198.
    A Szépüljünk/Fogyni akarok fórumon elég sokan csinálják, csinálták ezt a fajta fogyit. Nagyon eredményesnek tartották. Látogass el oda, sok jó tanácsot fogsz kapni hozzá! :))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_354728 (5)
     
  20. 2003. július 21. 15:187.
    Plusz a Szepuljunk/Fogyni akarok! forumon sok lany csinalja, olvasd el oket is, mindenki fogy. . :)))))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_354728 (5)
     
  21. 2003. július 21. 15:156.
    Bocsi, nem privatban akartam, ideirom megegyszer. . :)))

    Szoval a negynapos mukodik, ma van a 43. napom, minusz 8 kilonal tartok. A dieta egesz pontos leirasat megtalalod a

    http://www. mindmegette. hu/main. php?app=cikkek/cikkek. php&cikk_id=167

    oldalon, szokozoket term. vedd ki. Ha gyakorlati tanacsokra van szukseged, az is van. . :)))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_354728 (5)
     
  22. Torolt_felhasznalo_354728
    Torolt_felhasznalo_354728
    2003. július 21. 15:075.
    Köszike! Erre már én is gondoltam, hogy a 83 kilós problémámat egy fogorvos tudná megoldani úgy, hogy egy kis időre (2-3 hó) becementezné és középen egy szívószálnyi lyukat hagyna folyadékpótlás miatt. Én a szénhidrát, protein, keményítő és gyümölcsnapok variálására gondoltam. Múltheti hölgyvilág is írt erről a "szuperdiétáról". Csak ötletet szerettem volna, hogy fogyott-e valóban valaki ezzel, és mennyire kibirható, milyen eredményes.
    előzmény:
    uppsz (3)
     
  23. Torolt_felhasznalo_817255
    Torolt_felhasznalo_817255
    2003. július 21. 14:334.
    Remélem most nem haragszik meg rám az illető, hogy a nevében dicsekszem, de neki nagyon bejött a Réka féle fogyi és torna kazik (Réka, Norbi vegyesen)!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. 2003. július 21. 14:103.
    Melyikre gondolsz? Amikor 2 óránként kell enni?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_354728 (1)
     
  25. 2003. július 21. 14:062.
    semmit :))))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_354728 (1)
     

Címlap

top