Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Cane Corso Club

Gyarka
Létrehozva: 2007. március 9. 11:09

Szeretettel várok minden érdeklődőt , fajtaismerőt, ebtartót!!

Egy hetes "gazdi" vagyok, minden örömével ,  meglepetésével, bosszúságával,kétségeivel... és tele kérdésekkel!!, Osszuk meg élményeinket , tapasztalatainkat egymással !

Sziasztok ! Kata

A képen Gina, 2 és 1/2 hónapos korában . 

fajtáról- http://portal.ebugatta.hu/article/articleview/185/1/8/

  1. 2009. január 1. 21:28176.
    Nálunk mind hárman behúzódtak a házaikba vacsi után, és csend volt,biztos féltek valamennyire de nem balhéztak,ez fajta jellegzetesség nem egy idegbeteg kuttyok,én ezért is imádom őket.
    előzmény:
    sofia18 (175)
    2009-01-01  19:59
  2. 2009. január 1. 19:59175.

    Boldog Új Évet!

    Nagyon meglepődtem, mert az én drága kincsem nem fél a petárdáktól! Jó azt nem mondom, hogy örült nekik, de nem kaparta szét az ajtót. Büszke vagyok rá! Egy kicsit simogatni kellett amikor már nagyon sok repkedett, de egyáltalán nem akart bejönni. Ez nekem azért meglepő mert eddig az összes kutyám be volt rezelve ilyenkor. (ami érthető) Nem tudom hogy ez fajta jellegzetesség, vagy egyszerűen csak bátor, de örültem hogy komolyabb pátyolgatásra nem szorult!

    Remélem minden kutyi túl élte az év utolsó napját!

    előzmény:
    tesi72 (174)
    2008-12-31  10:50
  3. 2008. december 31. 10:50174.
    BOLDOG ÚJ ÉVET MINDENKINEK!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. 2008. december 23. 22:00173.

    Boldog Karácsonyt Kívánok én is Minden Gazdinak és kutyusnak!

     

    Szilveszterkor vigyázzatok a kutyákra! (persze a cicákra is!)

    előzmény:
    tesi72 (172)
    2008-12-23  17:22
  5. 2008. december 23. 17:22172.
    Boldog Karácsonyt minden gazdinak és négylábúnak
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. 2008. december 19. 17:32171.
    Igen,ezt a nézést csak ők tudják,és ha rosszat csinál ezzel vesz le a lábamról,elég ha csak rámnééééz
    előzmény:
    sofia18 (170)
    2008-12-19  17:20
  7. 2008. december 19. 17:20170.

    Egyszerűen gyönyörű!  Azt hittem ez a nézés egyedi, és csak az én Sonym csinálja, de most látom hogy nem! Meg tudnám zabálni. Szegénykémnek ez az esős idő nem tesz jót, nem tudunk menni csavarogni. Utoljára múlt szombaton tudtunk kimenni, még jó hogy elég nagy a kert.

    Majd én is lefényképezem, csak mostanában mindig este megyek haza sötétbe! 

     

    előzmény:
    tesi72 (169)
    2008-12-14  18:47
  8. 2008. december 14. 18:47169.

    Ma délután fotóztam,ő a főbűnös.

     

    Jenny 7 hónapos.

     

    Már nagyobb mint az anyja. 

    előzmény:
    tesi72 (168)
    2008-12-12  21:35
  9. 2008. december 12. 21:35168.

    Na!!Viszont ma nem volt kedvem röhögni,újra megrágta a padot ez a kis mocsok

     

    JENNY=

    előzmény:
    tesi72 (167)
    2008-12-08  20:53
  10. 2008. december 8. 20:53167.

    Ha felsorolnám mennyi mindent szétszedtek már

    Szerencsére csak kölyök korban kavarnak intenzíven,nálunk azért bosszantó már nagyon, mert Kira éppen kinőte és már itt van Jenny,na mindegy majd csak eltelik már ez a kis idő.

    Pofát azt tud Jenny is vágni,a múlt héten az esőben ásni támadt kedve és hol???természetesen a virágos kertembende nem kicsit ám,pont rajta kaptam ami nagy ritkaság,ráförmedtem mert már a lyuk pár napja megvolt,de ő tovább mélyítette,szóval ráripakodtam ő meg csak nézett rám tök nyugodtan,az orra hegyétől a szeméig csupa sár persze hogy elröhögtem a dolgot,a komoly szidás elmaradt.

     

     

    Anyja és lánya.

     

    Az ártatlan kis bárányka.

     

    Most nem csináltam rosszat.

    előzmény:
    sofia18 (166)
    2008-12-08  11:20
  11. 2008. december 8. 11:20166.

    Igen ez ismerős, addig rágja, cibálja míg teljesen szét nem szedi. Új mutatványa, csipkedi a lábtörlőt. De nem azt amin ő szokott feküdni, (azért annyira nem buta) hanem ami a teraszon van!

    Pénteken fogócskáztam vele, egyik kanyarnál amikor el akartam venni a szájából a játékot véletlenül megkapart. Visítottam egy nagyot (de csak mert megijedtem, nem fájt) olyan édes pofát vágott, és egyből elkezdett nyalogatni. Egy kicsit megszidtam, de nem nagyon mert én voltam a bolond mert oda hajoltam amikor kalimpált a tappancsával. Sajnos ez az esős idő nem kedvez nekünk, mert nagyon nem tudok vele fogalalkozni. Jöhetne az az igazi tél, amikor hó van és hideg!

     

    előzmény:
    tesi72 (165)
    2008-12-03  19:20
  12. 2008. december 3. 19:20165.

    Dehogynem!! Nálunk bevett szokásuk,ha rátalálnak valami nekik érdekes szétszedhető dologra, azt egy ideig már csak azért is újra meg újra szétszedik

     

    Az égősort én feltehetem mert az olyan magasan van elvezetve,hogy azt biztos nem érik el,amit nem merek kitenni az, az ajtódísz,mert abban biztos vagyok,hogy nem bírja ki Jenny,hogy meg ne kóstólja.

    Tavaly Kira fél napig ugatta amikor észrevette az ajtón lévő idegen valamit.

     

    Az ugrálásról mi gyorsan még melegében leszoktattuk őket,így is mindig odanyomja az orrát valamelyik és ez azért bosszantó,ha mondjuk valahová megyünk rendes ruhában,nem számít az sem nekik. Van arra is taktikánk,úgy lépünk ki az ajtón,hogy egyből parancsot adunk" a helyedre" még jó,hogy egyből mennek is,és így marad a kellő távolság.

     

     

    Amin agyalok,hogy tavasszal meg kell csinálnunk a terasz körbe,hogy ne tudjanak feljönni,egy:mindig csupa kosz és a lakásba is könnyebben visszük be,rengeteget takarítok,főként vedléskorKettő:nyáron a szúnyoghálót teljesen tönkre tették amikor kukucskálnak befelé,Három:lépni nem lehet tőlük mindig az ajtóban fekszenek,másból sem állunk mint zavarjuk el őket onnan,Négy:nem tudunk az asztalnál sem nyugton ülni,mert a lábunknál mászkálnak,arról már ne is beszéljek,hogy Jenny feljár az asztalra,már tönkre tette és ha a férjem felújítja meg a szúnyoghálót is az biztos hogy újra tönkre teszik.

    Azért csak hárman vannak, és nagyon ragaszkodók ami nem baj csak néha már sok.De azért imádjuk őket

     

    előzmény:
    sofia18 (164)
    2008-12-02  13:06
  13. 2008. december 2. 13:06164.

    A villany szerelő megjavította a kárt! Remélem most már nem rágcsálja meg, raktunk a vezetékre egy kemény borítást amit elvileg nem tud elrágni. Majd kiderül.

    Idén azt hiszem nem teszem fel a karácsonyi égősort a kerti fenyőre! Szerintem begyűjtené magának!

    Próbálom nevelni, hogy mit szabad és mit nem. Lassan haladunk. Egyenlőre annyira örül ha haza megyek, hogy nem tudom a hátamról leszedni.  Ezért mindig hozzá öltözök, hiába szólok rá nem hagyja ki, hogy a lábát ne tegye a vállamra. Ezt a mutatványát pedig csak velem teszi, anyukámra nem ugrál fel!

    előzmény:
    tesi72 (163)
    2008-11-30  19:32
  14. 2008. november 30. 19:32163.

    Nem újdonság, ez megvolt nálunk is,én meg csak azért voltam(vagyok) mérges mert már egy hónapja az őrületbe kerget a legkissebb(Jenny),nem igaz már mennyi kárt csinált

    Megvan hülyülve,okos nagyon de nem érti hogy egyes dolgokat nem szabad,most váltottam taktikát jelzem sűrűn csinál rosszat naponta többször,megszidom és becsukom a kenellbe aztán akkor engedem ki ha tudok rá figyelni és nevelem,szinte mindig itthon vagyok úgyhogy nem betegszik bele abba ami időt a kenellben van,sűrűn kicsi időket. 

    Amit a kerti bútorral is művelt a nagyapám két keze munkája, fenyőfából kerti asztal és padok,borzalom hogy néz ki,az a baj nem tudjuk hová eltenni,de meg egyébként a kutyának meg kell tanulnia mit szabad és mit nem,azért nem körülöttük forog a világ.

    előzmény:
    sofia18 (162)
    2008-11-30  12:58
  15. 2008. november 30. 12:58162.
    Képzeljétek az én kis gézen gúzom nagy galibát csinált! Elrágott egy elektromos vezetéket, még jó hogy nem lett baja! Most leáramtalanítottam majd jön a szerelő. Nagyon mérges vagyok rá, no nem amiatt hogy megette a vezetéket, hanem hogy simán agyon üthette volna az áram! Most ki kell találni valami bomba biztos módszert, mert így nem lesz jó.
    előzmény:
    tesi72 (161)
    2008-11-29  18:23
  16. 2008. november 29. 18:23161.

    Köszönöm 4 éve nem kávézom,csak kapuchinót iszom.

    Én augusztusban kezdtem itt a nlc-ban a topik ismerkedésével,és valóban elég nehéz jó csapatot találni,ahol nem gúnyolnak ki,nem szólnak be,én találtam kettő topikot az Állatszeretet és a Csak (állat)barátoknak ezek nyugis, emberi topikok,nem volt még példa rá,hogy bántottuk volna egymást,az egyik nem nagy forgalmú,a másik hol ilyen,hol olyan én minden nap írok valamit.

    Munkahelyem nincs,de sok mindent csinálok,fóliában paradicsom ápolás,takarítás és elvállalok minden közmunkát ami általában az eboltás április,májusban,az nem semmi ám amikor,egy-egy helyszínen összevezetnek több száz kutyát,mi van ottleginkább az emberekkel van baj,ingerültek és veszekszenek persze ezt átveszik a kutyák és kész a baj,kész őrület,tudni kell kezelni a helyzetet.

    Már most szólt is az állatorvosunk,hogy ugye számíthat rám,persze én örömmel csinálom.

    A szakmámban sem tudok a közelben elhelyezkedni,szabász voltam egy cipőgyárban,de megszűnt,utána egy elég nagy volumenű bútorgyárban voltam raktáros,már az is halódik,szóval sajna nem túl sok lehetőség van kisvárosunkban.

    előzmény:
    Gyarka (160)
    2008-11-29  14:14
  17. 2008. november 29. 14:14160.

    Gina a jövőhéten megy kozmetikába, ráfér egy kis manikűr is...

    Kicsit belefáradtam a fórumozásba. Mikor -van annak már vagy két éve is- először találtam a caféra, nagyon nagy lendülettel vetettem bele magam a beszélgetésekbe...mára már lehiggadtam... Szomorú , de ha itt is vagyok , nem találok már kedvemre való társaságot...kialakult csapatok vannak , vagy éppen nincs fenn a topikban senki , vagy éppen túlpörög... Voltak próbálkozásaim , de feladtam. Többnyire csak játszani szoktam...elolvasom a híreket. Te hol és mit dolgozol? lehet hogy már beszéltünk erről, de most nem emlékszem.  Iszom egy kávét. megkínálhatlak ?

    előzmény:
    tesi72 (159)
    2008-11-29  13:51
  18. 2008. november 29. 13:51159.

    Nem kell őket bemutatni,én még ilyen ragaszkodó fajtát nem láttam,eszméletlen,hogy állandóan az ember fenekében vannak szó szerint,képzelheted amikor az udvaron teszek- veszek mindig kutyába botlok és már a kezem teljesen tönkre megy az állandó kézmosástól,mert sok a simi, azért most is van ám hancúr nem érdekes,hogy csupa sár minden ők fetrengenek és hát nem lehet őket tisztának mondani,nyáron ugye nincs gond ,mert a meleg miatt is sokat fürdenek akkor patyolat tiszták,ilyenkor télen hintőporozni szoktuk őket utána egy nagy átkefélés és azért szebb a bundájuk.

     

    Minden nap benézek ide,még ha el is kerüljük egymást,de azért csak tartjuk a kapcsolatot,jobb mint a semmi

    előzmény:
    Gyarka (158)
    2008-11-29  10:12
  19. 2008. november 29. 10:12158.

    Szia ! Valószínüleg izomrándulás-ficam..vagy valami hasonló..a doki mondta , hogy nagyon lassan gyógyuló dolog. Tapintásra nem fájdítja , de ha jár, akkor biceg , vagy le sem teszi a hátsó lábát... Aztán azt is mondta a doktor , hogy nagy franc a kedves , mert rá is játszik... tudatosult benne , hogy ha sántít , még több figyelmet , simogatást, törődést kap...pedig eddig is középpontban volt...

     Ritkán vagyunk egyszerre gépnél..Így nehéz beszélgetni. Azért jó ám ha csak "levelezünk"is...

    előzmény:
    tesi72 (156)
    2008-11-28  18:38
  20. 2008. november 28. 18:39157.
    Nem láttam még ezt a képet,nagyon helyes!!!
    előzmény:
    Gyarka (155)
    2008-11-28  18:11
  21. 2008. november 28. 18:38156.

    Szia, régen voltál erre!

     

     

    Mi baja a lábának,hogy nem gyógyul?

    előzmény:
    Gyarka (154)
    2008-11-28  18:05
  22. 2008. november 28. 18:11155.
    keresek újabb képeket , most éppen nem találok..itt egy régebbi..lehet hogy volt már..
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. 2008. november 28. 18:05154.
    HÚÚ !! ha ezt a Gina látná !! Nagyon szeret ő is játszani , de mivel "szobakutya" a napjai nagyrészét átalussza...Ráadásul mivel még mindíg sántít , suliba se járhat , és az azért nagyon hiányzik neki .....mármint az "osztálytársak"..
    előzmény:
    tesi72 (153)
    2008-11-28  17:59
  24. 2008. november 28. 17:59153.

    Bizony ha sokat van egyedül,nem árt ha van egy játszótársa!

     

    Ilyeneket hancuroznak.

     

     

     

    A képeket át kell méretezni a Néró tudja.

    előzmény:
    sofia18 (152)
    2008-11-25  14:22
  25. 2008. november 25. 14:22152.

    Engem is elszomorít, hogy kevesen vagyunk! Majd még nézek képeket, csak szinte mind nagyon nagy.

    Éppen a napokban gondoltam rá, lehet még is csak kéne egy játszó pajti!

    előzmény:
    tesi72 (151)
    2008-11-24  22:42

Címlap

top