Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Cane Corso Club

Gyarka
Létrehozva: 2007. március 9. 11:09

Szeretettel várok minden érdeklődőt , fajtaismerőt, ebtartót!!

Egy hetes "gazdi" vagyok, minden örömével ,  meglepetésével, bosszúságával,kétségeivel... és tele kérdésekkel!!, Osszuk meg élményeinket , tapasztalatainkat egymással !

Sziasztok ! Kata

A képen Gina, 2 és 1/2 hónapos korában . 

fajtáról- http://portal.ebugatta.hu/article/articleview/185/1/8/

  1. 2008. november 2. 22:59126.

    Nem tudom, nálunk három kutyu van mindhárom szótfogad mindenkinek a gyerekeknek is,a 9 éves lányom éppen úgy be küldi a helyükre mint én,a problémás szukánk Kira pedig éppen úgy nem fogad szót senkinek néha ha rájön,zömében vele sincs gond.

    A kicsi Jenny első szóra leült amikor vittem neki a kaját mert borzasztóan ugrált,na mondom így nem eszünk,montam neki ül és leült egy hétig kellett mondanom és csak egyszer,most már úgy várja ülve a kaját, nagyon okosak.Amikor rosszat csinál és pörölöm elbújik a két első lábai közé onnan les,majd meg zabálom.

    Megyünk műtétre,kifordult a könnymirigye,már a másikat műtötték 10 hetes korában. 

    előzmény:
    Gyarka (124)
    2008-11-02  18:38
  2. 2008. november 2. 22:50125.

    Sziasztok!

    Én úgy tudom,csak azonosításra használják,nyomkövetni nem tudják,mert a doki amikor ellenőrzi egészen közel teszi a műszert a kutyushoz,ez csak arra jó ha elveszik vagy netán ellpoják te tudod bizonyítani,hogy a te kutyád,mert az oltási könyvben és a törzskönyvön is rajta van a vonalkód ami egyezik a kutyuban lévő chippel.

     

    Bizony a corsok ilyen bújósak,mi ha 2 órára megyünk el itthonról úgy ugranak a nyakunkba mintha egy hétig lettünk volna oda.

    Remélem nem csak ketten,lehetnénk többen is de hát ez van, ez is valami.

    előzmény:
    sofia18 (122)
    2008-11-02  17:54
  3. 2008. november 2. 18:38124.

    Van egy könyvem a  Kutyakönyvtár sorozatból :  Schindler László  A cane corso  - ajállom olvasásra.

     Úgy tudom hogy a chipet  csak azonosításra - megtaláláskor , ill. külföldre utazáskor - használják..arról még nem hallottam hogy nyomkövetnék..persze lehet..

     Tanítani szerintem érdemes, és minél előbb elkezdve annál jobb.

    A Gina jár suliba. Van szoktatási időszak, amikor csak azt tanulja meg , hogy vannak rajta kívül is más kutyák, fogadja el őket...fantasztikus volt látni , ahogy -mint egy oviban hancúroztak egy bernáthegyivel , spaniellelés még rengeteg haverja volt-ha találkoztak szinte összeölelkeztek , annyira örültek egymásnak... Nálunk a kutya a 15 éves fiamat választotta gazdiul. A fiam egy vékony alkatú 45 kg-os srác... A kutya oda megy ahová Ő vezeti..ha ülni kell , akkor ül.   az iskolában tanulta az engedelmességet...hogy az Ádámnak szót kell fogadni. Én nem bírok vele, Pl. :elvittem az állatorvoshoz. Már 10 méterre az ajtótól besatult.kirántotta a fejét a nyakörvből ..alig tudtam elkapni.. Tiszta dilis lettem.. Délután (még az nap) vissza ment vele a fiam,mentem velük.....simán bementek a rendelőbe...ez van .. Én csak etetem , meg simizem..Igazából úgy is csak ennyire van  időm. De nagyon szeretem!  Mikor raksz fel képeket?

    előzmény:
    sofia18 (122)
    2008-11-02  17:54
  4. 2008. november 2. 18:03123.
    Szia !  Álltalában csak ekkora a forgalom...Néztem a régebbi beszélgető társaimat -már hónapok óta be sem léptek.  Én olvastalak benneteket , csak időm nem volt hozzászólni... Örülök hogy ránktaláltál.  Kata  
    előzmény:
    sofia18 (122)
    2008-11-02  17:54
  5. 2008. november 2. 17:54122.

    Szia! Meg vagyok, csak sokat dolgozom!

    Szóval nálunk a séta miatt is kell a lyme oltás, de sajnos a kertben is előfordulhat kullancs. 

    A chip-et még nem döntöttem el. Egyébként ez nálunk is úgy működik mint külföldön? Követni is tudják, mint egy GPS? Vagy itt még csak azonosításra szolgál? 

    Most egy kicsit megint egyedül volt a hétvégén a drágám, ilyenkor ha megyek alig tudom leszedni a vállamról. Felteszi a lábát és úgy puszilgat, meg tudnám zabálni!

    Csak ketten vagyunk itt???

    előzmény:
    tesi72 (121)
    2008-10-26  18:18
  6. 2008. október 26. 18:18121.

    Szia!

     

    Semmi extra injekció,séta híjján a lyme kór nem fenyeget,a szukát szoktuk évente az elékeztetővel beoltani,meg van valami új herpesz vírus ami a kiskutyákat viszi el,nem látni semmit rajtuk,vagy halva születik vagy 1-2 nap alatt elpusztul,erre van 2 oltás db.7000ft,a vemhesség elején és fialás elött kell beoltani a szukát. 

    A kicsi 5 hónaposan kapta meg a chippet,jó vastag tűvel,de föl se vette,az anyjának meg már megvolt,úgy vettük,csak a kan van tetoválva.Van értelme, ha netán elveszik a kutyus a chip bizonyíték,mert biztos hamar akadna új gazdija,habár nem egy barátkozós fajta.

    A macskát addig kergette volna amíg az elnem bújik vagy a kutty megnem fogja.Nem adják fel egykönnyen. 

    előzmény:
    sofia18 (120)
    2008-10-26  11:41
  7. 2008. október 26. 11:41120.

    Azt hittem csak nálam nem motivál a kaja. Egy kicsit fura mert a rotim egy nagy zaba gép volt. De majd csak megtanulja a kis drágám a dolgokat. Tegnap egy nagyon nagyot sétáltam vele, sikerült többször elengednem és vissza is jött ha hívtam. Te adtál valamilyen extra védő oltást a kutyáknak? Én éppen most kezdtem a lyme kór ellenit, mivel mi tényleg sokat sétálunk nagy a kullancs veszély. Meg mostanában gondolkodtam, hogy jó lenne valami a babesia (lehet nem jól írom akkor bocsi) ellen. Ha legközelebb megyek a dokihoz meg is fogom kérdezni. Egyre több ismerősömnek vitte el a kutyáját ez a rohadék kór. A chip-ről is kaptam egy tájékoztatást, csak nem tudom van-e értelme. 'Nektek' van?

    Tegnap össze futottunk egy macskával az utcán, hát bele kellett kapaszkodnom a pórázba rendesen, mert úgy húzott! Végül nem engedtem, hogy rámenjen de kíváncsi lettem volna meddig üldözi!

    előzmény:
    tesi72 (119)
    2008-10-24  21:19
  8. 2008. október 24. 21:19119.

    A mi kuttyaink is eléggé nagy hangot adnak,ha a kapu elött valaki elmegy vagy netán hozzánk jött,azt útálom,hogy nem nyomják meg a csengőt és 1000x elmondom,hogy a kutyák nem a csengő, 2db. is van.

    Nem, a kaja nem motiváló náluk,én amire rájöttem csak a szeretet,eszméletlen szeretet igényük van azzal lehet őket megfogni, irányítani.Csak az a baj,hogy a Kira(a vadórzó szuka)ha mentünk vele sétálni mert azért próbáltuk mi is nem egyszer,mindig azt leste kibe lehet belekötni,ami nem volt nehéz mert az utcánkban minden háznál kutya örjöngenek és persze,hogy oda kellene menni egy kicsit harcolni.Hét hónaposan a két hátsólábára állva pörgött mint a ringlispil,mert nem engedtem kapu közelbe,egyszerűen csak ha agyonverném úgy állna le,annak meg semmi értelme,nem venném a lelkemre azt sem ha véletlen valaki más kutyájában kárt tenne,így hát udvarfogság.Mindenben szót fogad kapun belül,de amint kilép az utcára és egy kicsit eltávolodik,kiabálhatsz neki süket fülekre talál.

    Gino és Jenny ők sétálhatnak a ház elött egy kicsit,szaglásznak szép nyugiba,még mehetnek is az emberek az úton nem foglalkoznak vele,és szépen be is jönnek ha szólunk,de Kira nem, két lépést nem mehet ki,mert akkor irány futás,nem elszökni akar hanem keresi a balhét. Megmondom őszintén ha tudom hogy ilyen lesz,nem őt választom,de ezt nem lehet előre tudni.

    Más szemszögből pedig, házőrzésre kitűnő. 

     

    előzmény:
    sofia18 (118)
    2008-10-24  17:59
  9. 2008. október 24. 17:59118.
    Persze én is a szép beszéd híve vagyok. Most jó pár hétig egyedül volt, mert a szüleim elutaztak. Mindennap reggel és este is vele voltam, nagyokat játszottunk, aztán mindig elmondtam még 3 hét, 2 és jönnek haza. El nem szökik, legalábbis majdnem biztos vagyok benne. Ha nyílik a kapu maximum kidugja a fejét, csak attól tartok ha esetleg pont jön valami járókelő nehogy neki rontson. Mert amikor valaki elhalad a kerítés előtt hát mit mondjak, ugat rendesen. A rotimat úgy "okítottam" hogy vittem magammal háztartási kekszet sétára, aztán elengedtem (persze ha sehol senki) és többször vissza hívtam magamhoz. Ha jött kapott kekszet, a végén már nem kellett lekenyereznem. De ezt a kis maflást nem érdekli a kaja. Majd teszek fel képet, de egynlőre mindegyik túl nagy! Most mennem kell.....de jövök
    előzmény:
    tesi72 (116)
    2008-10-24  10:43
  10. 2008. október 24. 17:32117.

    Mi sem mondjuk tenyésztőnek magunkat,habár a szürke szukát úgy választottuk a kan mellé,hogy véletlenül se legyen egyezés a törzskönyvben.

    A kiállításra járás szóba se jöhet,anygiak, időhiány és az elvek.

    Az első kettőt nem részletezem, a kiállítás dologgal úgy vagyunk,ha nem tisztességes körülmények, feltételek vannak,márpedig ezek nincsenek, akkor inkább nem veszünk részt. 

    Esetleg hobbiból, bámészkodni megyünk el,ha a közelben van kiállítás.

    A sétálás is kilőve,mert a kan 4 éves korában került hozzánk,addig csak kenellben tartották,nem tud viselkedni,próbáltuk,de az inkább bírkózás mint séta.

    A szuka már kicsinek is problémás volt,vittük suliba is,de nem sokra mentünk vele,itthon amit kell tudnia tudja,nagyon verekedős.

    A kicsi Jenny szépen sétál,de a fertőzéstől féltem.

    Egyébként meg igazságtalan lenne csak egyet sétáltatni,a hárommal meg különböző okokból nem bírunk,mert ha kutya jön szembe velünk legyen az bármilyen nemű,valamelyikük úgyis balhézna.

    Én úgy látom az udvar elég nekik,hárman játszanak,meg mi is velük.

    Voltam ez eső időszakban a kannal sétálni,ahogy idekerült,hazafelé félúton leült és csak nézett rám,rájöttem hogy megunta,alig bírtam hazacsalni.

    Most a kicsi 6 hónapos de nem láttam még rohanni,úgy mint a Dobinkat kicsinek,hogy látszik rajta dúl az energia benne és le kell vezetnie valahogyan,ilyen ezeknél a kutyuknál nincs.

    A Dobival tudtunk járni,sőt kellett is mert rengeteg energiája volt,télen 4-5órákat húzta a szánkót a párommal és a gyerekekkel.

    Isten tudja hány frizbit szétjátszott,párja nincs olyan okos volt,símán betanítottuk arra amit a kutyabemutatókon látni,nem csak szóra kézjelre is megcsinált mindent,akadály pályát készítettek a gyerekek,örömmel ugrálta,kerülgette végig. 

     

    előzmény:
    sofia18 (111)
    2008-10-23  14:26
  11. 2008. október 24. 10:43116.

    Szia!

    A három közül a szuka mamával voltunk suliban,de nagyon kemény dió volt,azután rá is hagytuk,mert nekünk kellett itthon arra megtanítani,hogy nem morogjuk meg a gazdit,2 gyerek is van,4 hónapba telt mindenféle módszerrel,végül betört,de igazán az első fialása után változott nagyot pozitív irányba.

    Az udvarból való kiállás autóval (23 méter hosszú a bejáró),nem okozott problémát,ott fekszenek a teraszon,a kicsi is 3 hónapos kora óta,tárva nyitva a kapu mindenki mehet az utcán,csak kutya,macska ne.

    Szerintem nekik nem kell suli,elég könnyen tanulnak.

    PL. a problémás szukánk valamelyik nap,elvitt egy rongyot,viszi a szájába,mondom neki,hé hozd csa vissza azt a rongyot,megfordult és oda adta a kezembe,pedig ez nem betanult parancs volt.

    Mi úgy beszélünk velük mint a gyereknek,nem kell ordibálni,parancsolni,hamarabb megcsinálnak mindent szépszóra.

    A Jenny az 6 hónapos, már 8 hetes korában leült a kapuban,ha ott beszélgettünk,megdicsértük és nincs is szökés,ha kint vagyunk az utcán csak kijön, szétnéz nem is akar elszökni. 

    előzmény:
    sofia18 (115)
    2008-10-24  10:15
  12. 2008. október 24. 10:15115.
    Az jó ha szót fogad. Mi még csak tanuljuk, de egész jól alakul. Éppen most kerestem meg egy hölgyet aki háznál tanítana, nem tudom kell-e vagy sem? Ti jártatok suliba? A másik kutyim (roti) nagyon okos volt, én magam foglalkoztam vele, nem volt gond beállni kocsival ha nyitva volt a kapu nem lógott ki. Hát a kicsikével még ezt gyakorolni kell!
    előzmény:
    tesi72 (114)
    2008-10-23  15:39
  13. 2008. október 23. 15:39114.
    Nem csak úgy néz ki olyan is, nincs kegyelem senkinek,de szót fogad,úgyhogy nem evett még meg senkit.
    előzmény:
    sofia18 (112)
    2008-10-23  14:28
  14. 2008. október 23. 15:34113.

    Szia!

    Mi sem vennénk már Majosháziaktól,tavaly Kecsón a cac kiállításon láttuk a mostani kutyáikat,nem tettszenek.A mi kanunk 6 éves az akkori vérvonal még jobb volt,de már nagyon ritka a szép corso. 

     

    előzmény:
    sofia18 (111)
    2008-10-23  14:26
  15. 2008. október 23. 14:28112.
    Elég vadócnak néz ki itt a képen! Vagy csak a füle teszi? Az enyémnek van füle, anyukám nem szerette volna ha levágják, meg annyira én sem.
    előzmény:
    tesi72 (105)
    2008-10-22  09:35
  16. 2008. október 23. 14:26111.
    Oroszlányból hoztuk. Nem tenyésztő az illető! Majosházát ismerem. Kaukázusit néztünk ott, de aztán végül nem onnan hoztuk. 3 kau is van. Őket is nagyon szeretem, de az egészen más fajta mint a corso. Azok annyira nem igénylik a babusgatást. Hihetetlen szép látvány vagyunk amikor megindulunk a 4 kutyával. Annak ellenére hogy nincsenek együtt (mármint a corsó meg a kauk) nagyon jól elvannak egymással.
    előzmény:
    tesi72 (110)
    2008-10-22  18:05
  17. 2008. október 22. 18:05110.

    A te kutyud honnan való?

     A mi kanunk,Majosházi kenellből, a szuka orosházáról,a kicsi meg kettőjük eredménye.

    Nálunk egy évben 1x vannak kiskutyák. 

    előzmény:
    sofia18 (109)
    2008-10-22  13:11
  18. 2008. október 22. 13:11109.

    Mindenképpen teszek majd fel képeket. Csak még dolgozom! :)

    Éppen a napokban gondolkodtam, hogy esetleg még egy kan jól jönne, elég nagy a kert. De ez még csak álom...

    előzmény:
    tesi72 (108)
    2008-10-22  12:49
  19. 2008. október 22. 12:49108.

    Szia!

    Örülünk neked,valószínű mi ketten tudunk többet beszélgetni,mert Gyarka rikán ér rá,de jó lenne ha egy kicsit szaporodnánk itt,most ez van.

    Mint láttad nekünk három van,6,2éves és egy 5 hónapos,kerek család.

    A corsok valóban könnyen tanulnak,nálunk is az 5 hónapos Jenny első szóra leült az etetésnél, azóta pedig bevált dolog,igaz csinál rosszat is,de melyik kölyök kutya nem.

    Ha vannak képek megnézném

    előzmény:
    sofia18 (106)
    2008-10-22  09:40
  20. 2008. október 22. 10:01107.

    Szóval az én történetem:

    Rotim volt, de sajnos idén húsvétkor elpusztult. Már öreg volt. Két napig az egész család sírt. Mondtam ez így nem mehet tovább. Nézegettem sokféle kutyust, rotit szerettem volna de hát valljuk be eléggé túl vannak tenyésztve. Aztán egyik nap kedvesem mondta, miért nem nézed meg a Cane Corso-t. Hát szerelem volt első látásra. Tárcsáztam egy tenyésztőt, aztán többet mire egy szimpatikus hölgy vette fel a kagylót. Mondta 7 hetesek a kutyák, van még fekete 2 és nincs vága a füle. Másnap mentünk... kiszálltam a kocsiból megnéztem az anyukát, aztán a kicsiket és egy kis fekete rakoncátlan egyből kiugrott a többiek közül és a cipő fűzőmet kezdte cincálni. Hát azonnal elhoztuk. Az első héten együtt aludtunk mert nem mertük a kertben hagyni nehogy baja legyen. Aztán készítettünk neki kis házat kis kerítéssel, így már éjjel kint volt, de hamar kinőtte. Most már az egész kert az övé. Lehetőség szerint minden nap sétálunk. Most kevesebbet a tüzelés miatt! Úgy tűnik könnyen tanul.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  21. 2008. október 22. 09:40106.
    Sziasztok! Az én "kicsikém" 8 hónapos, egy igazi kis ördög. Éppen most kezdett tüzelni!!! Imádom, már 42 kg! Remélem csatlakozhatom hozzátok!
    előzmény:
    Gyarka (1)
    2007-03-09  11:09
  22. 2008. október 22. 09:35105.

    A fotók,csak úgy.

     Azért a kenellben,mert idegen fotózta,csoda hogy nem ugat egy pillanatra. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. 2008. október 19. 19:43104.

    Szia!

     

    Hát ami a betörést illeti kihagytam volna az életemből,az idegesség és talán sokk hatására 35 hétre született a kislányom császárral mert 245/160 volt a vérnyomásom,a doki kérdezte is hogy mit érzek,mondtam csak a fejem fáj de piszkosul,szerencsére minden baj nélkül megúsztuk,pörgős,kitűnő tanuló a csajszi.

    Ilyen áll árusok erre is vannak,de kétlem,hogy ide bemernének jönni,a kapu nincs kulcsra zárva csak éjjel.Éppen a napokban beszélgettünk erről,hogy még azt is eltudom képzelni,hogy ezeket a kuttyokat még kajával sem tudnák eltereni,a szukát 100%hogy nem,mert az nagyon kemény,de a kanról sem gondolnám,hogy cupákot rágna amíg a kaput másszák,még a 15 éves fiamat sem engedték bemászni. 

    Itt nálunk,sincs sok corso,akad de abból nem kérnék,van egy felelőtlen szaporító,10-20E tf-ért osztogatja a kiskutyákat,csak az a bibi,hogy a kanjába boxer vér csordogál. 

    A kutya sulit csak a szukával próbáltuk,de olyan flegma és önfejű volt,hogy ráhagytuk,az oktatótól a kaját se fogadta el,ő csak azt csinálta amit ő akart,elég nehéz volt megtörni,a fialás után sokat változott. 

     

    előzmény:
    Gyarka (103)
    2008-10-19  17:48
  24. 2008. október 19. 17:48103.

    Helló !  Nálatok aztán zajlik az élet !   Szerencsére hasonló élményekben még nem volt részem..-bár talán egy eset volt..egy délelőtt a fürdőben voltam,hajmosás fürdés...mikor kiléptem a fürdőből , éppen nyomult volna befelé egy cigány asszony..a keze már benn volt az ajtó kisablakán, hogy a belülről ráfordított kulcsot elérje... abban a pillanatban robbant ki a szobából a Gina is ... na jól összefutottunk...természetesen az asszonyság csak kiváló minőségű gyapjú takarót árult....sürgősen távozott...Azóta zárjuk már az udvari kapukat is...

    10 éves kislányod van ? Nekem most volt 20 a nagyobbik, a "kicsi" 15 . Mi Ajkán lakunk.  Nem sok Corsó van erre felénk . Meg is csodálják rendesen..Nem lehet elmenni csak úgy szó nélkül mellette az biztos...Van a városban egy kutyasuli , sokat tanultunk ott...Nagyon jó a közösség...

    előzmény:
    tesi72 (102)
    2008-10-18  12:08
  25. 2008. október 18. 12:08102.

    Szia!

    Nekünk nem véletlenül van három,ugyan is 10 éve amikor terhes voltam a kislányommal,betörtek hozzánk,szilveszter volt,nem igazán érztem jól magam úgy volt nem megyünk sehová,de aztán csak úgy döntöttünk,hogy elmegyünk a szüleimhez,legalább kártyázunk.

    Ott aludtunk,másnap 10 óra körül mentünk haza,a férjem nyitotta volna a kaput és az már nyitva volt,ahogy bementünk az udvarra egyből a Dobit kezdtük keresni,sehol nem volt,utána mentünk csak be a lakásba hát ritka rossz látvány volt,az ellenkező sarokban volt a fenyőfa és a szekrénysor,a bugyik zoknik ruhák a fenyőfán lógtak úgy pakolt az a szemétláda,nem kívánom senkinek azt az érzést.

    Természetesen nem lett meg semmi és senki,nekik is meg kell élni valamiből.

    Az eltünt kutya bántott utána bennünket,hírdetést adtunk fel,így lett meg 4 nap múlva,addig egy elhagyott tanyán húzta meg magát,lefújták gázspryvel,kilökték a kapun,a kutya egyébként átment a másik utcába anyósomhoz szólni,döngette a kaput,csak későn ment ki anyósom és messziről látta,hogy ő lehetett,így tudjuk azt is,hogy 11 körül történt a betörés. 

    Na hát most meglehet próbálni,esetleg ha ránk törik az utca felől az ablakot,úgy van esély,mert hogy az udvarba nem jön be senki az biztos,még kajával sem lehet őket megvesztegetni.

    Három kutyaház is van,így elfér három,annyira szertjük őket,mind a három más egyéniség.

    előzmény:
    Gyarka (101)
    2008-10-17  19:51

Címlap

top