Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Cane Corso Club

Gyarka
Létrehozva: 2007. március 9. 11:09

Szeretettel várok minden érdeklődőt , fajtaismerőt, ebtartót!!

Egy hetes "gazdi" vagyok, minden örömével ,  meglepetésével, bosszúságával,kétségeivel... és tele kérdésekkel!!, Osszuk meg élményeinket , tapasztalatainkat egymással !

Sziasztok ! Kata

A képen Gina, 2 és 1/2 hónapos korában . 

fajtáról- http://portal.ebugatta.hu/article/articleview/185/1/8/

  1. 2008. október 17. 19:51101.

    Szia ! nagyon örültem hogy írtál ! Meghatódtam  a történeteteken... Nagyon jellemző dolgokat írtál a kutyusokról !

    Nekünk csak Gina van. Imádjuk. Ő a kisebbik fiamat választotta gazdiul..Szinte már szerelem.

     Sajnos a displasya fenn áll. Reméljük, hogy csak egy egyhébb változata jutott... Most nem azért sántít . A mancsa "húzódott meg"..(a férjem szerint) Elég hosszadalmasan gyógyul. 

     

     

    Sajna munkahelyi problémákkal küzdök-autóipar-ezért össze vissza járok dolgozni...de még járok-és ez is valami ..aztán meg 4- en osztozunk a gépen..

    Jó lenne ha a többiek is visszatérnének ! Corsósok hol vagytok?? !! 

    előzmény:
    tesi72 (99)
    2008-10-16  19:48
  2. 2008. október 17. 15:01100.
    Apró jószágok.Tengerik, Pami és Gömbi.
    előzmény:
    Gyarka (1)
    2007-03-09  11:09
  3. 2008. október 16. 19:4899.

    A volt gazdi látta,hogy jó helyre kerültek a kutyái,mondta is hogy nyugodtan alszik.

    Márciusban jött el hozzánk a kuttyok oltási könyveit hozta el,meg is akarta őket nézni,nem is tudtam jó lesz-e nekik,felbolygatja-e őket.

    Olyan dolog történt amire nem számítottunk és ami sokat elárul.

    Ahogy Ginó meglátta a volt gazdit,úgy ugatta mint egy betörőt,akár hogyan szólt hozzá nem fogadott neki szót, sőt láttam a kutyán,hogy azt mondja,hogy te innen el nem viszel sehova.Így hát tudtuk,hogy jobbá tettük két corso életét.Úgy megszerettük ezt a fajtát,hogy maradunk náluk.

     

    Remélem örülsz majd,hogy van mit olvasni.

    ÜDV. tesi. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. 2008. október 16. 19:3898.

    A párom nem hagyta rá a dolgot,csak győzködött,hogy addig ne mondjak nemet, amíg nem láttam a kutyut, mert csak Ginoról volt szó először.Renben van mondtam,de a gyerekeket visszük kíváncsi vagyok hogyan reagálnak a kutya ettől függ a dolog,hogy jöhet-e.Megbeszéltük a gazdival,hogy megyünk,kíváncsi voltam magamra is,hogy akkora kutyától tartok-e majd,mert alapjában nem félek a kutyáktól.A gazdi okos módon az utcán volt Ginóval,ami kan kutyánál nem hátrány, a terület védelem miatt.Amikor megláttam Ginót azt hittem a nyakába ugrok,olyan mint egy medve,persze nem ugrottam de szerintem érezte,hogy szimpi,megszagolt mindenkit,teljesen nyugodtan viselkedett,kis idő után bementünk az udvarra és ott is barátságos volt,kis beszélgetés után meglepő dolog történt a kutty leült a 7 éves kislányom elé szorosan, és bedugta azt a hatalmas fejét a kislány mellkasához,belebújt a kabátba és nem azért mert fázott.Ez mindent elárult a kutyus elfogadta kiválasztotta a legkissebb gyereket.Délután már ott szaladgált az udvaron Ginó,kézből nasi,sok simi,szabadon mehetett az udvarba, minden oké.

    Két hét múlva elhoztuk a párját Jennyt is,nagyon megsajnáltuk,mert a régi helyükön szigorúan kenellben tartották őket, amit ez a fajta nem bír a gazdi mellett a helye,ők igazi családtagok.

    (Bocsánat az előző hsz.hez nem 2006,2005-ben kerültek ide.)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. 2008. október 16. 19:2097.

    Leírom hogyan is lettünk corsó bolondok.

    2006 karácsony elött,beteg lett első kutyánkDigit a Dobermann.

    Elvittük orvoshoz,az ultrahang alapján azt állapította meg,hogy lépdaganatos,megnyugtatott ez nem nagy baj, megműti lép nélkül elélhet még a kutyus.Nagyon ideges voltam egész nap,méginkább ahogy mentünk a dokihoz,ott voltunk vele még a műtőbe is,borzasztó volt kiterítve látni azt a kutyust, aki maga volt a kifáraszthatatlan energiabomba és mellé írtó okos. Én az orvos arcát figyeltem szinte végig,amikor már ki volt nyitva nézegette, a doki láttam nagy a baj mert alhúzta a száját, amiben lemondást láttam és igen áttétes volt a máját is megtámadta a gyilkos kór.Nem kell mondanom mennyire sírtam,próbált egy másik doki azzal vígasztalni,hogy szerezzünk be egy másik kutyust,én meg majdnem hogy leordítottam,hogy nem helyettesíti semmilyen kuty a ŐT ilyen okos kutyánk nem lesz másik....

    Ez dec.17-én történt,elég nehezen de próbáltuk feldolgozni, az volt a baj akár hányszor kimentünk az udvarra az üres volt,vagyis csak a kis Gréta a kis pincsi jött hozzánk szomorúan őt is megviselte,hogy nincs társa.Szóval hiányzott a nagy kutya vagyis Ő, de vissza nem hozhattuk,eltelt a karácsony illetve 25-én mondta a párom,hogy az egyik ismerősének eladók a kutyái,egy szuka és egy kan Cane Corso.

    Azt sem tudtam miről beszél,a kan 4 éves, a szuka 6 éves,szó se lehet róla,mondom neki hát gyerekek vannak hogy gondolsz felnött kutyákat ide hozni,halott ötlet.

    Folyt.köv.(csak hogy meglegyen a 100.hsz.) 

     

    Ő volt az első Jenny(ez év februárban ment el) 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. 2008. október 16. 15:3096.

    Szia!!

    Húúú,basszus most nézem ez a topik még tavaly májusban megakadt??

    Ezt nem szabad hagyni,na ha rajtam múlik élni fog a topik,úgyis minden nap bentvagyok a két kedvencbe,mondjuk ezt élből a kedvencek közé tettem,úgyhogy menni fog a topik tovább,ennyit megérdemelnek a corsók!

     

     

     

    Kira és a két kis hurka. 

    előzmény:
    Gyarka (87)
    2007-05-15  08:42
  7. 2008. október 15. 18:5495.

    Szia!

     

    Köszi a gratulát,sokan mondták már,meg persze mi is látjuk,hogy szépek.Csongrádon lakunk,ez egy kisváros.

    Nem derült ki pontosan mi lehet a gond?A csípő displasia jele is lehet ha sántít a kutyus,nem ilyesztgetni akarlak,de ha nem múlik kérdezz rá a dokinál.

    Háááát a szétrágásról beszélhetnénk,nálunk,most az 5 hónapos Jennyke kavar,kb. két hete rákapott arra,hogy ő szétnéz a teraszon lévő asztalon,és pakol is,múlt hét csütörtökön a párom kint hagyta az asztalon a telefont 3 percre és el is intézte a telót,persze meg kellett büntetni,és meg kell rá tanítani is,hogy mi a rend,meg is fogja tanulni de addig még lesznek károk, ami együtt jár a kiskutya tartással. 

    Én meg délelőtt melózom,inkább délután este felé vagyok.

    Ígérem nem tűnök el,ha valami kérdésed van szívesen válaszolok.

    Ui: Vannak érdekes történeteim a kuttyokról,majd megosztom azokat is.

    ÜDV. tesi. 

    előzmény:
    Gyarka (94)
    2008-10-15  07:53
  8. 2008. október 15. 07:5394.

    Szia !  Nagyon örülök neked ! Már azt hittem nincs a fórumon Corzós senki !! Szépek nagyon a kutyusok !  Gratulálok  !  Látszik hogy jó helyük van.  Hol laktok ?    

    A mi Ginánk sajnos egy ideje sántít, már vittük orvoshoz is ,röntgen meg minden. Kapott gyógyszereket , de nem múlt el ... 

    Gina jó kutya ,nem rágott szétt semmit ,pedig lakásban  tartjuk. Van udvar ,de társasházban lakunk,és a szomszéd csak akkor "szereti" ha mi is kinn vagyunk az udvaron...

    Én most délután dolgozom, azért nem tudtam válaszolni eddig !   Szia !    Aztán ne hogy el tűnj te is..!!

    előzmény:
    tesi72 (93)
    2008-10-14  19:06
  9. 2008. október 14. 19:0693.

    Kira első kölykei.

     

    előzmény:
    Gyarka (1)
    2007-03-09  11:09
  10. 2008. október 14. 18:5692.

    Jenny a lányuk.

    8hetesen és 4 hónaposan.

    Most 5 hónapos és rossz mint a sz...

    Ő maradt a tavaszi alomból. 

    előzmény:
    Gyarka (1)
    2007-03-09  11:09
  11. 2008. október 14. 18:4991.
    Gino,tenyészkan,igazi mackó.
    előzmény:
    Gyarka (1)
    2007-03-09  11:09
  12. 2008. október 14. 18:4690.

    Sziasztok!

     

    Kira, ő egy nagyon kemény szuka.

    Mindjárt jön a párja. 

    előzmény:
    Gyarka (1)
    2007-03-09  11:09
  13. 2008. október 11. 07:5689.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. 2008. október 6. 19:2588.
    Szia Mindenki !! Cane Corsósokat keresek !!! Kata
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. 2007. május 15. 08:4287.
    Sehol senki??? 
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. 2007. május 13. 19:2786.
    Szia !  Jártok már a kutyasuliba ?? Kata  
    előzmény:
    livilla (55)
    2007-03-27  16:43
  17. 2007. május 13. 19:2385.
    ..hát tényleg rendesen szétszóródtunk!! Mi van veletek ?   Nálunk minden rendben. Nagyott nőt már megint Gina..Már nem is mérjük a súlyát...nem nagyon bírja el senki...         A köldöksérvét mégis csak megkéne műttetnünk..nem húzódik vissza...
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_893190 (80)
    2007-04-20  10:51
  18. 2007. május 13. 19:1784.
    Szia ! Mostanában igazán kiváló kutyasétáltató idő van...Talán azért nem igen vagyunk itt.. Nekem sok egyéb teendőm is akadt.. Gina olyan iramban nő , hogy már az orra hegye felér az asztalra... már nem is tudtam lemérni hány kg.       Rajongásig imádja a fiamat.       Sajnos az egyik játszópajtását elütötte a kukásautó...Azóta még jobban féltjük...  Szia .  Kata
    előzmény:
    8-) (83)
    2007-04-26  09:22
  19. 8-)
    8-)
    2007. Április 26. 09:2283.

    Sziasztok!

     

    Úgy eltűntetek ... pedig szeretek ide járni, olvasgatni, hogy vannak a kutyák, és nézni a képeiket.

    Álmaim netovábbja egy Cane Corso ... csakhát garzonban lakom ...

    Olyan gyönyörűek ezek a kutyák, és okosak, és aranyosak és kedvesek.    

    Várom a további beszámolókat.

     

    Szép napot!

    előzmény:
    Gyarka (1)
    2007-03-09  11:09
  20. 2007. Április 24. 18:1382.
    Senki nem jár erre ?? Még a madár se ??? Ami igaz-az igaz, nagyon klassz kutyasétáltató-futtató idő van! 
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  21. 2007. Április 21. 19:4681.

    haa.. ma néztem fekhelyet az ebnek.. elég húzós áron volt...marad a pléd..

    Ginának potyognak a fogai, elég nehezen rág... Sokáig tart ez az állapot ?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_893190 (80)
    2007-04-20  10:51
  22. Torolt_felhasznalo_893190
    Torolt_felhasznalo_893190
    2007. Április 20. 10:5180.

    Hát igen, tényleg sok pénzt emésztenek fel, de szerencsére csak egy darabig, utána már nem kell rájuk sokat költeni, csak a kaját kell megvenni. Meg hát évente az oltás... Az sem olcsó!

    Vettél már neki valami fekvőhelyet??? Ha veszel, jó nagyot vegyél, hogy beleférjen később is.

    Tényleg elég kevesen ismerik ezt a fajtát, de azért jó lenne, ha páran megtalálnák még ezt a topicot, mert többb véleményt, tapasztalatot olvashatnánk.  Sajnos én sem tudok minden nap írni, tényleg érdekesebb lenne, ha többen lennénk. Vagy visszatalálnának a régiek...

    előzmény:
    Gyarka (78)
    2007-04-17  10:05
  23. 2007. Április 19. 11:2179.
    Cane Corsósok sehol?? Ilyen ritka eb az enyém !!! Juhééé!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. 2007. Április 17. 10:0578.

    Szia !

     A mi életünket teljesen áttalakítja a kis "dög" ! 

    Nincs olyan telefonbeszélgetés , hogy ne kerüljön szóba ,hogy éppen mit csinál... Már tudja , ha el kell mennem-neki a papánál a helye-de előtte fut egy kört,had kínlódjak, aztán szépen, mint aki saját döntést hozott- kibaktat,távozhatok.. 

    Vennék neki egy fekvő kosarat , had legyen saját helye , mert most egy pléd van ledobva , de nem túl esztétikus..Biztos egy vagyon lesz. Majd szétnézek a piacon.. Már nagyon sokat költöttünk rá. Ha előtte végig gondoltuk volna , biztos nem vállaljuk.. De most már a kocka el van vetve ! Hozzánk tartozik...

    Remélem az ivarérés még odébb lesz..Akkor visszatérnék a témára..

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_893190 (77)
    2007-04-17  09:45
  25. Torolt_felhasznalo_893190
    Torolt_felhasznalo_893190
    2007. Április 17. 09:4577.

    Jajjjjjajjjjjjj!!!! Ez privi lett, pedig nem úgy akartam... Na mindegy, úgyis csak ketten vagyunk itt...  

     

    előzmény:
    Gyarka (76)
    2007-04-17  07:05

Címlap

top