Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Cane Corso Club

Gyarka
Létrehozva: 2007. március 9. 11:09

Szeretettel várok minden érdeklődőt , fajtaismerőt, ebtartót!!

Egy hetes "gazdi" vagyok, minden örömével ,  meglepetésével, bosszúságával,kétségeivel... és tele kérdésekkel!!, Osszuk meg élményeinket , tapasztalatainkat egymással !

Sziasztok ! Kata

A képen Gina, 2 és 1/2 hónapos korában . 

fajtáról- http://portal.ebugatta.hu/article/articleview/185/1/8/

  1. 2007. március 23. 11:5351.
    Szia! Köszönöm hogy elküldted a jelszódat,így legalább tudom kihez kötni a mondanivalómat. A corso fajtaismertetőt elolvastuk már 6 éve, mikor először merült fel a neve nálunk.Az úgy történt, hogy 7 évvel ezelőtt,mikor kertes házba költöztünk, hoztam az első kutyát.Gond vele csak annyi, hogy kb. fél éves volt, s előtte egy gyárudvarban élt, mindenki símogatta.Pont ez az időszak, mikor a kutyában kialakul a "gazda-kép". Eredmény az lett, hogy gyakorlatilag mindenkinek örül.Ez egy házőrzőnél nem előny. Ekkor sógorom,-aki régebben kutyakiképzéssel is foglalkozott- felajánlotta, hogy hoz egy cane corsot.A gondolat mindegyikünknek tetszett,addig, míg a jó tulajdonságai mellé elmondta, hogy egy nagyon kemény,harci kutya génekkel rendelkező fajtáról van szó.Szerencsétlenségemre épp akkor volt a médiában a hír, hogy egy idős nénit a saját rotweillerjük összemarcangolt.Azóta a nejem ellenálló lett. Akkor hoztam a másik, szőrösebb kutyát, amit egy parkban talált a másik sógorom kutyája.Lehetett vagy 6 hetes, macskányi kis szőrgombóc. Nejem rögtön beleszeretett.Így együtt aztán a két kutya megfelelően ellátja az őrzési feladatokat.A szőrösebbik nem viseli el az idegeneket, harap. Az a baj, hogy a gyerekekkel is bizalmatlan.( Szomszédom unokái kicsi korában rendszeresen bottal szúrkálták a kerítésen keresztűl a kertben, mert ugatta őket.) Most van egy egyéves unokám. Ha nem fogadja el őt sem, lehet hogy kenelbe kényszerül amíg itt van a gyermek látogatóban, vagy meg kell kötnöm addig. Olyankor lefekszik, s nagyon bánatos szemekkel bűvöl, hogy engedjem el.
    előzmény:
    Gyarka (49)
    2007-03-23  09:20
  2. 2007. március 23. 09:2750.
    Szia !! Hát a miénk így majdnem 4 hónaposan már a lakásba belépő "idegeneket" bizony felszólítja hogy -állj , ki vagy ? Szóval morog a belépőkre, és simogatni se hagyja magát.. De amúgy meg ha egy biciklis kicsit csikorgó lánccal elkerekezik a ház mellett, olyan riadtan szalad be az udvarról, hogy csak na ! A kaját tényleg nagyon óvatosan veszi el kézből, és az szerintem minden kutyára érvényes-tudom hogy senkinek sem mondok újat-hogy olyan állat válik belőle , amilyennek neveljük.. De a corsó alapból nem agresszív fajta, sőt , imádja a gyerekeket...
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_893190 (49)
    2007-03-22  22:25
  3. 2007. március 23. 09:2049.

    Helló ! Gina életkorát mi még csak hónapokban mérhetjük , így a tapasztalatok folyamatosan érkeznek . Imádnivaló ,okos ,  formás állat ! Mi nem tervesztük a jöttét , ajándékba kaptuk..A fajtaismertetőt ha elolvasod, ill elolvastatod pároddal , látni fogja ,hogy egy nagyon jó tulajdonságokkal jellemzett faj . Eddig szóról-szóra bejön amit írtak ! De az tény , hogy egymagában is rengeteg foglalkozást igényel -ki is követeli !!  Szerintem se tedd a másik kettő mellé. Szeressétek a meglévőket . Nagyon rendes ember vagy , hogy az utcáról befogadtad őket . Minden tiszteletem.. 

     

    előzmény:
    tobijano (47)
    2007-03-22  20:14
  4. 2007. március 22. 20:1848.
    Bocsáss meg CC gazdi. Rosszul írtam a neved.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. 2007. március 22. 20:1447.
    Kedves Gyarka, Cica74, cc gazda! Ma regisztáltam,s körülnézve a fórumok között,rögtön megakadt a szemem a címen. Ennek oka, hogy magam is nagyon szeretnék egy cane corsot.Egyenlőre csak szeretnék, de előbb-utóbb lesz is. ( Bízom benne ) Nekem nagyon tetszenek ezek a kutyák. Erő és magabiztosság sugárzik róluk. Gyönyörködve néztem a képeiteket.Kertes házban lakom, hely lenne, de van 2 kutyám már. Egyik 7 éves, németjuhász és valami öleb keveréke, a másik 6 éves, szintén keverék, az újfullandira hasonlít. Mindkettőt piciként szedtem össze, kidobott kutyák voltak. Bármennyire is szeretnék egy cane corsot, amíg ezek élnek, nem lesz. Addig talán sikerül meggyőznöm a nejemet is arról, hogy ez a kutya csak akkor veszélyes, ha azzá nevelik.Eddig csak olyan képeket találtam róla, ahol le van vágva a füle. Nejemnek nagyon nem jön be. Most azonban megmutattam neki a képeket, s az volt a reakciója, hogy "de aranyos". Jó úton járok.Addig is csodálom a tieiteket.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. Torolt_felhasznalo_893190
    Torolt_felhasznalo_893190
    2007. március 22. 18:0946.

    Na, végre tudok írni!

    Mint már Gyarkának piviben megírtam, én is gazdija vagyok egy 4 éves cane corso-nak. Hétfőn teszek majd fel képet, mert most nem otthonról írok, hétvégén pedig nem leszek...

    Egyébként Budapesten lakunk. És a kutyus szuka. Nem tudlak megnyugtatni tüzelés ügyben, nem egy könnyű időszak, ráadásul állítólag beoltatni sem nagyon lehet, mert ekkora testű kutyáknál nem 100%-os a védelem. Ilyenkor sokkal jobban kell vigyázni rá, (mi ilyenkor nem szoktunk sétálni, nehogy tudomást szerezzenek róla a srácok ... bár egyébként sem megyünk minden nap, mert szerencsére van elég helye a kertben). De szerintem ezen most még ne aggódj, messze van még és lehet, hogy nem is lesz olyan nehéz. A fiúkkal is lehet gond tüzelési időszakban, nem csak a lányokkal. 

    Most megyek, hétfőn jövök megint, addig is Mindenkinek nagyon szép hétvégét kívánok!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. 2007. március 22. 10:1445.

    Sziasztok ! Pár újabb kép -bár lehet hogy ismétlés is van .Akkor bocsi !  De aztán Ti jöttök !! Had gyönyörködjünk kedvenceinkben !!

    1-es  "szájlabda"-kinek passzoljak?

    2.  ez van.. 

    3. úgy is nekem van igazam , enyém az utolsó ugatás !!

    4. adjál, adjál!!

    5. "sátán kutyája"-című film forgatásán.. 

    6. jól elbújtam.. 

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_222207 (44)
    2007-03-21  13:17
  8. Torolt_felhasznalo_222207
    Torolt_felhasznalo_222207
    2007. március 21. 13:1744.

    Ismerősei azok vannak. Szerencsére nem válogat.

    Nálunk én vagyok a kaja és a szigor.Na azért el van rendesen kapatva,de a párom ritkán teremti le.Rám lett hagyva. 

    Nála be is próbálkozik néha.Ha vki leszidja,már menne is a másikhoz,hátha az engedékenyebb.Rafkós a csaj. 

    Jó munkát.Kérek majd még képeket.

    Sába legjobb barátnője egy bordeuxi dog.Már majdnem leszbi szerelem van köztük.Nagyon illenek egymáshoz.Igen hasonlóak.

    előzmény:
    Gyarka (43)
    2007-03-21  12:49
  9. 2007. március 21. 12:4943.

    A te kutyid aztán tud élni !! Micsoda ismerősök !! 

    Igen a fiam a gazdi..vagyis felmérte a viszonyokat. Én adom a kaját, simi , dögönyözés, séta-velem unalmas. Ádi a játék , a haverokkal összehozó-a szerelem.. A többiek meg itt vannak velünk..

    Irány a dolgozó ! Szia ! Kata

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_222207 (42)
    2007-03-21  12:40
  10. Torolt_felhasznalo_222207
    Torolt_felhasznalo_222207
    2007. március 21. 12:4042.

    Tényleg vigyáznak a kicsikre.A haveromnak kínai meztelen van.Imádják egymást és Sába nagyon óvatos vele.De ma reggel a pincsi haverjával futottunk össze.Teljes extázis következett.Teljesen belelkesül ha kutyát lát.Hétvégén békázott.Most értük van oda.Új szerelem. De a marha is tetszett neki (lovakat is csípi).A struccnál ledöbbent.De az igazi a lúd neki.Szeretne egyett otthonra is. Macskával is csak akkor van gond ha rohan.Akkor muszáj üldözni.

    Fiad a gazdi?

    előzmény:
    Gyarka (40)
    2007-03-21  12:13
  11. 2007. március 21. 12:2441.
     Nézd meg a kutyusom!
    előzmény:
    livilla (20)
    2007-03-09  12:56
  12. 2007. március 21. 12:1340.

    Hát , eddig úgytűnik hogy igen ! Ettől a picikétől az első alkalommal még félt is !! De aztán nagy hancúr következett , addig amíg barátságosan rá nem ejtette a mancsát a kicsire.. 

    De képzeld el , utána úgy vigyázott ,hogy nehogy megcsapja  !!Nagyon megilletődött , hogy fájdalmat okozott.. Hihetetlenül hangzik , és ha más mesélné én is megmosolyognám - de így volt.. Van vizsla , németjuhász és még számtalan ismerőse.. A fiam a megmondhatója , ő viszi "társaságba".. 

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_222207 (39)
    2007-03-21  12:03
  13. Torolt_felhasznalo_222207
    Torolt_felhasznalo_222207
    2007. március 21. 12:0339.

    Sába is ilyen volt,már kicsinek is.Feltünően bizalmatlan az idegenekkel,kivéve ha az gyerek.Nekik mindent szabad.Rajongva imádja őket.De elég fura volt,hogy már 14 hetesen mennyire nem engedte meg,hogy hozzáérjenek idegenek.Pedig mindenki a fehér "plüskutyát" akarta simizni.Nem győztem szólni,hogy ne tegyék.Most már békén hagyják.Vajon miért? 

    Az első kiképzőnk nálunk is azért válalta Sábát,mert imádja a fajtát.De nekünk nem jött be.Sajnos nagyon mellényúltunk.Ha minden összejön akkor vasárnap megyünk az új suliba.

    A mienk makacs,mint egy öszvér.Konok,akarnok.De alapjában jókutya.De türelem kell hozzá dögivel.Minden kutyust szeret?

    előzmény:
    Gyarka (38)
    2007-03-21  11:50
  14. 2007. március 21. 11:5038.

     Köszönöm Gina nevében is ! Gyömöszködjük mi helyetted is !! Imádni való! A kutyasuliban ingyen foglalkoznak vele , hogy megismerhessék a fajtát ! Eddig minden egyezik a szakirodalomban leírtakhoz. -gyerekimádó, családvédő..,idegenekkel zord-kivéve ha gyerek az illető, de akkor is van különbség a kisgazdi és a más gyerekek között..Inteligens, könnyen tanul..

    És nagyon gyorsan nő !!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_222207 (37)
    2007-03-21  11:40
  15. Torolt_felhasznalo_222207
    Torolt_felhasznalo_222207
    2007. március 21. 11:4037.

    Annyira szép! 

    És olyan nagyon irigy vagyok! Szeretnék egy corsot Sábám mellé-Jól is mutatnának egymás mellett.Hófehérke és a fekete ördög! 

    Úgy meggyömöszkélném. 

    előzmény:
    Gyarka (36)
    2007-03-21  11:28
  16. 2007. március 21. 11:2836.

    Sziasztok ! Jelenleg így állunk !! Már 13 kg. Étvágya kitűnő , nem válogatós.. Csonterősítő 3 x naponta. Első iskola nap letudva. Nagyon élvezte. Brúnó a barátja, aki bullmastiff..Már megugatja az idegeneket. Egyébként elég gyáva, de hát három hónapos múlt ! Elfogyasztott eddig 2 db rágócsontot. Gilisztáktól igyekszünk megszabadulni. Foghagyma kúrát is kap. Biztos ami biztos. (Bár már ma nem tapasztaltam a dögökből) ..

    Az ötös és hatos kép egy hete készült ! A többi a napokban . Kb 1 hónapja van nálunk.. Sziasztok !Kata

    Nincs Cane corso kutyusos senki ??

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. 2007. március 18. 16:3535.

    Nahát ! Senki sem ír ! Mindenki kutyát sétáltat ?? Megvolt az első suli látogatás ! Sikerült haverokat találnia Ginának..Közben most vettem észre hogy gilisztás !! Holnap Dr !! Azt hittem emésztetlen spagetti -de nem is főztem ilyet... Nagy a baj ??

    Ginát sokan csodálják ! El is hiszem !!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. 2007. március 16. 16:4134.
       
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. 2007. március 12. 18:0733.
    Köszi a netboard címet , benézek mindenképpen !! Most kicsit ritkábban jövök, de azért leszek,, Kata
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_222207 (32)
    2007-03-12  08:27
  20. Torolt_felhasznalo_222207
    Torolt_felhasznalo_222207
    2007. március 12. 08:2732.

    Szia!

    Gyönyörű !Nem lehet nem  szeretni! 

    Hát igen,Sába nagyon szeretve van.Még akaratos a lelkem,de egyáltalán nem rossz kutya.Rengeteg szeretet van benne.gyerekek is kutyák bármikor jöhetnek,de a felnőttekkel nehezebben barátkozik.Bizalmatlan az idegenekkel,de ezt nem is bánom.Jó házőrző.

    Minden nap nem főzők neki,de elég sokszor és akkor két napra.Minden nap 2-szer eszik és ez így is marad,mert nagytestű és így hajlamos a bélcsavarodásra.Egyik étkezés főtt kaja,a másik táp,de vízbe áztatva.Különben nálunk sok lesz a sava.Kell nekik a szénhidrát.És állítólag a tészta nem túl tápláló nekik.De sok rizst nem kaphat,mert az szorulást okoz.Most zabpelyhet akarok még neki keresni állítólag az is jó.

    Sába is iskolába fog járni.Eddig volt egy kiképzője,de ő nem vált be és most iskolába megy.Nem árt neki,az biztos.Van a www.netboard.hu -n is egy cane corso "klub".Be kell regisztrálnod (egyből nem tudsz írogatni,csap pár nap múlva,de olvasgatni addig is lehet.Rengeteg kutyás oldal van,ha gondolod nézd meg.Én nagyon szeretem.

    Ildi

    előzmény:
    Gyarka (31)
    2007-03-11  16:03
  21. 2007. március 11. 16:0331.
    ..Már sokatt nőtt !! hamarosan iskolába fog járni !!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  22. 2007. március 10. 14:1130.
    Lehet hogy csak én vagyok mostanában elfogult, vagy nem is tudom hogy mondjam , de például a te kutyusodon is látszik hogy nagyon van szeretve.. Gina is jelzi a " játékidőt", és eléggé akaratos tud lenni , jelzi ha éhes , ha szükségleteit kívánja elintézni.. És hála az égnek elég sokat alszik..Tehát marad azért pihenő időnk.. Köszönöm a jótanácsokat . Utána nézek a netáruháznak..A rizs miért jó ? vagy csak mert szereti ? Gondolom azért minden nap nem főzöl neki ??
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_222207 (29)
    2007-03-10  13:58
  23. Torolt_felhasznalo_222207
    Torolt_felhasznalo_222207
    2007. március 10. 13:5829.

    Szia!

    Nem lesz ám buta feje,főleg ha nem törik meg a porcnál.Nálunk egy kicsit kajla maradt az egyik füle,de én mindig beigazítom és megmaszírozom.Használ.

    A fotexneten rendelek mindig és nagyon korrektek.2 nap alatt kihozzák házhoz (vagy ahova kéred) és ez 15 kg-os tápnál nem mindegy.Mi körülnéztünk anno és tényleg így jövünk ki a legjobban.Táp mellett én sokat főzök neki.Régebben farhátot is,most az kiesett.De májat is veszek neki,megfőzöm,rizs,zöldség (általánban leveszöldséget főzök a máj mellett).Rizs helyett tésztát is adhatsz neki.Mi konzervet nem adunk.Tojás,teföl.túró Sábánál a nagy-nagy kedvenc.Mindig kap velős csontot is (én ezt is főzöm,semmit nem adok nyersen,nekem ez a gyengém) a fogai miatt.Na meg inkább azt rágja! 

    Teszek fel képet a kicsi Sábáról és a lakliról is.

    előzmény:
    Gyarka (25)
    2007-03-10  08:22
  24. 2007. március 10. 12:1328.
    Cane Corso tulajdonosok!! Van itt valaki ?? 
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  25. 2007. március 10. 08:2927.

    Nagyszerű tulajdonság a felelősség vállalás , illetve ha valaki képes elismerni a "korlátokat". Nagyon sok embertársunk nem rendelkezik vele..Tisztelet ezért neked.. Tudom hogy te sokat jársz a természetbe, és nem hiszem hogy bántani tudnál egy védtelen állatot..

    Puszi neked !! 

    előzmény:
    PUSZKATA (23)
    2007-03-09  21:02

Címlap

top